Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) Intruder2k5 válasza Ladislaoca (#13050) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha ezzel sem jó, akkor lehet nem is a DNS szerver, hanem tényleg az egész netszolgáltatás döglődik nálad, ami lehet helyi hiba is, például modem miatt, de lehet hálózati, vagy központi hiba is!

(#13052) Ladislaoca válasza Intruder2k5 (#13051) üzenetére


Ladislaoca
tag

Azt figyeltem meg az elmúlt napok alatt, hogy a torrent az viszont jól ment!

(#13053) Intruder2k5 válasza Ladislaoca (#13052) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor pedig mégiscsak DNS gond, mert a torrent IP alapon működik, az nem használ DNS szervert!

(#13054) Ladislaoca válasza Intruder2k5 (#13053) üzenetére


Ladislaoca
tag

Az újraindítás óta megy!
Van amit nem azonnal tölt be, hanem 1-2 másodperccel később, de azután bejön hiba nélkül az oldal!
Köszönöm a segítséget!

(#13055) Intruder2k5 válasza Ladislaoca (#13054) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, rendben! Ha továbbra is rendetlenkedne, akkor esetleg lehet még próbálkozni 3rd party firmware-el a routerre, amiben van DNSCrypt-proxy, ezzel biztonságosabb lenne a DNS elérés! De ha jó lesz, akkor nem kell bántani!

Szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#13056) Ladislaoca válasza Intruder2k5 (#13055) üzenetére


Ladislaoca
tag

Ma reggel újra elég lassú volt!
Beléptem a routerbe.
Simán nyomtam egy save settings-et és újra gyors!
Ez mitől lehet?

(#13057) Intruder2k5 válasza Ladislaoca (#13056) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, de ezek szerint akkor valami a routerrel nem kerek! Ha rajtam múlna, maradna a Tomato fw!

(#13058) Ladislaoca válasza Intruder2k5 (#13057) üzenetére


Ladislaoca
tag

Első lépésként frissítettem a Linksys firmware-ét.
Hátha ez is segít!
Ha nem akkor majd felrakom a Tomato-t!

(#13059) Ladislaoca


Ladislaoca
tag

Azóta teljesen jó!!

(#13060) #85290240


#85290240
törölt tag

Sziasztok.

Nekem csak egy technikai jellegű kérédésem lenne ismét: hol látom a shibby féle verzióban (vagy bármelyik tomató alapúban), hogy melyik élő kapcsolat, mi vár bezárásra, mi van figyelmen kívűl hagyva? Qos-view details. Mint a dd-wrt esetében úgy értem.

(#13061) dmc válasza #85290240 (#13060) üzenetére


dmc
aktív tag

Sziasztok!
Lehet nem ide vág a kérdésem
Felraktam a ruteremre a DD-WRT firmwaret szépen működik is de lenne egy olyan gondom hogy a Hotspot részt nem tudom úgy életre kelteni hogy valamelyik szolgáltatóhoz ne ne kelljen regisztrálnom?
A gép nem is lenne neten ( ezen fut egy wamp és WIN 7 ) hanem csak egy 30 - 40 m es körbe kellene megjelennie az információknak a tabletteken meg okos-telefonokon.
A választ és a segítséget előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#13062) dmc


dmc
aktív tag

Kérdésem a következő.
Mi van akkor ha frissítés után nem történik semmi se és csak a power led villog?
Végig ment minden kiírta hogy ok majd elérni se kábelen se wifin nem lehet.
Lett egy féltéglám ? :D

(#13063) Intruder2k5 válasza dmc (#13062) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért ennyire nem rossz a helyzet, tftp-n minden bizonnyal észhez lehet téríteni!

http://wrt54gl.wordpress.com/wrt54gl-debrick/

(#13064) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!

Utánaolvasgattam a WDS kifejezésre a topicban, s nem igazán találtam választ arra amit most felteszek. (viszont félek, hogy most erre még is kapok egy hsz linket :B akkor bocsi, elnéztem ;) )
Adott 2 Linksys WRT54GL router, s vezeték nélkül megszeretném növelni az egyik - fő routerét, amin van net - router hatósugarát.
Gondolom WDS beállítás kellhet ide, hiszen az is a cél, hogy az internetező eszköz az erősebb jelre ugorjon át, ha az eszköz vándorol.

mint a mobilhálózatnál

Szóval WDS, de hogy? És DHCP-t hogy állítsam? És milyen egyéb beállítások kellenek még?
A routereken Tomato Shibby fut!

köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#13065) dmc válasza Intruder2k5 (#13063) üzenetére


dmc
aktív tag

Köszönöm!!!!!
Sikerült

(#13066) DRB válasza Tav-Csoves (#13064) üzenetére


DRB
senior tag

[link] Ezt olvasd át, igaz más típusú router(TP-Link) van benne, de talán az elmélet ugyan az lehet Linksys-nél is. A TP-Link gyári firmware-vel mutatja be a beállításokat, hogy ezt hogy tudod átültetni a Linksys-re, illetve Tomatora, azt nem tudom. Egy biztos, legalább az egyik routernek WDS képesnek kell lenni, ez a legfontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#13067) Tav-Csoves válasza DRB (#13066) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Szia! Igen, jó a leírás, csak az a kérdés merült fel bennem, hogy hogyan fogom az al routert elérnem? Mert megcsináltam ahogy ott le van írva, de mégse tudok felcsatlakozni... Valahogy olyan leírás kéne, ami kifejezettem Tomato shibby fw-s wrt54gl-re vonatkozik.... :U :R
köszönöm

(#13068) Intruder2k5 válasza Tav-Csoves (#13067) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Parancsolj!

How do I use WDS?

[ Szerkesztve ]

(#13069) dmc


dmc
aktív tag

Szerintem én elrontottam megint valamit :(
Ki akartam próbálni ezt:
[link] össze is jött de szeretném a frimwert visszacserélni az eredetire.
De sehogy se tudom rábírni hogy lecseréljem a dolgokat
Ezt ismeri valaki?

(#13070) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!
Valaki tapasztalt már olyat és ha igen mitől lehet a következő
Adva van 5db WRT54GL es ruter ebből 3 db valamiért visszaállt alap beállításra még az eredeti FW van fent rajt.
Mitől lehet vagy mi lehet a gond?
Előre is köszönöm a válaszokat

(#13071) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Hali!

WRT54GL-em van Tomato 1.28-cal. Szeretném, ha a mobil wifi routerem jelét fogná valahogy, amit WAN-ként kezelne és osztaná meg a switch portjain.
Milyen beállításokat kell használni ehhez?
Köszi előre is!

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#13072) Intruder2k5 válasza Kapanyél (#13071) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A Basic -> Network menüben a Wireless Mode legyen Wireless Client, vagy pedig Wireless Ethernet Bridge!

(#13073) Kapanyél válasza Intruder2k5 (#13072) üzenetére


Kapanyél
őstag

Client-nél nem lesz wifi, de amúgy sem tudom hol megkeresni a mobil router jelét.
Bridge mód elviekben jó lenne, de ilyenkor sincs wan...
A wireless survey menüben látom a környező wifi ap-kat de nem lehet hozzájuk csatlakozni.

Access Point + WDS mód tűnik a legígéretesebbnek, meg tudok adni a mobil router MAC címét, de nem csatlakozik rá. Szétidegel. Átraktam már mindkettőt WEP-re... semmi.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#13074) Intruder2k5 válasza Kapanyél (#13073) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. Sehol sem írtad, hogy WiFi-n is tovább kellene osztania a vett jelet! A jelet nem is kell keresned, beírod a mobil SSID-t és a PSK-t a Tomato-ba, és az csatlakozik hozzá!

2. WDS-t mindkét routerben be kell állítani, és leginkább azonos hardverek esetén szokott jól, és megbízhatóan működni!

[ Szerkesztve ]

(#13075) Kapanyél válasza Intruder2k5 (#13074) üzenetére


Kapanyél
őstag

Na én ezt nem találom, h hová tudom a Tomatoba beírni az SSID-t? Sehol egy connect gomb vagy bármi ilyen. :-(
Még client módban sem, ahol aztán tényleg erről kellene szólni mindennek.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#13076) Intruder2k5 válasza Kapanyél (#13075) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#13077) TBoY406HDI


TBoY406HDI
csendes tag

Sziasztok!

Adott lenne egy Linksys WRT-54G2 router DD-WRT-vel és azt szeretném a routerben beállítani, hogy a hozzá csatlakoztatott számítógépek csak az 53 , 80 , 443 -mas portokon tudjanak kommunikálni az internet felé és a többi port tiltva legyen.
Beállítható valahogy úgy, hogy ez működjön?

Köszönöm ha tudtok segítetni! :)

(#13078) krealon válasza Kapanyél (#13071) üzenetére


krealon
veterán

"WRT54GL-em van Tomato 1.28-cal. Szeretném, ha a mobil wifi routerem jelét fogná valahogy, amit WAN-ként kezelne és osztaná meg a switch portjain.
Milyen beállításokat kell használni ehhez?
"

Elvileg ezekkel a beallitasokkal mukodik, de speciel az en Android v4.1.2-es telefonomra nem volt hajlando csatlakozni.

Nalam a megoldas egy TP-link + Gargoyle lett. :B

(#13079) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Köszönöm a válaszokat!
Igazából az lenne a jó, ha valós ethernet bridge-ként működne:
minden maradna a régiben, csak a WAN-t nem az RJ45 portról venné, hanem az egyik antennájával a mobilnet routerről.
Erre van egyáltalán lehetőség?

A WRT54GL a házimozim része. Rajta van a NAS, a média lejátszó és néha egy PC, amivel gyorsabban tudok másolni rá nagyobb állományokat, mintha WiFi-vel kapcsolódnék hozzá. Néha WiFi-ről is nézek filmet vagy hallgatok zenét, esetleg szerkesztem gyorsan a felirat fájlneveket, stb., szóval fontos, hogy WLAN-on is elérjem a NAS-t.
Viszont nincs kábeles internet a lakásban, a hülye médialejátszó meg netről venné az adatokat, onnan YouTube-olna, stb. Ill. nekem sem kellene a mobilnet wifije és a fájljaim elérése miatt váltogatni a WLAN hozzáféréseket.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#13080) Kapanyél válasza Kapanyél (#13079) üzenetére


Kapanyél
őstag

Talán az a legegyszerűbb, ha veszek egy régi routert és beállítom wclient-nek, így alakítom át vezetékesre a wifi netet.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#13081) Tav-Csoves válasza Intruder2k5 (#13068) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Szia!

Ez már egyszerűbb leírás, és tök jó is LENNE... Nem tudom, srácok én el vagyok átkozva!

Adott a két router. wrt54gl. Budapesten a panelházba - ahol azért nagyobb az interferencia, mint egy családi házban - próbáltam az első leírás által beállítani. Akkor nem volt gond a felcsatlakozással.

Szüleim feljöttek pestre mert nagybácsi lettem, s hogy kevesebb legyen a cuccom, hazavitték a 2 routert.
Szüleimhez hazamegyek, - 5500 lelkes kis városka - na mondom magamba: de jó lesz beállítani, tök egyszerűnek tűnik amit Intruder2k5 belinkelt.
bedugom az első beállítandó routert, próbálok csatlakozni. semmi... csatlakozás, semmi. csatlakozás semmi. (win7-es lehetőség):Diagnosztika, húzzam ki, dúgjam vissza, ellenőrzés hogy megoldódott e a probléma, nem, forduljak a rendszergazdához.
Volt hogy elvittem a szoba másik végébe, akkor egy pillanatra felcsatlakozott, aztán ledobott. Még akkor se működik, ha a laptoptól 1 méterre van.
Olyan, mintha MAC cím alapján blokkolna, de a mac szűrés ki van kapcsolva. Pedig tök úgy viselkedik. Cable-en jól megy rögtön IP cím, connceted
Felvetődik a gondolot, hogy ok, egy router kuka lett... De a másik se akar csatlakozni.
Ok, akkor valami interferencia lehet. Kihúztunk mindent. tv, hűtő hordozható kézibeszélő. Szinte gyertyafénynél próbálkozok: semmi. csatlakozás, ledob.
jó, akkor bekapcsolom a régi TP-linket, ami eddig itt volt: connceted.
el vagyok átkozva. :W
feltettem a 117-es build vpn-t. nvram full erase is volt. ugyan az. :F :O :O :O :O
segítség :R

[ Szerkesztve ]

(#13082) Tav-Csoves válasza Tav-Csoves (#13081) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Nos, azóta kiderült hogy tényleg el vagyunk átkozva. Na jó nem. És most totál komolyravéve a szót.
Arra jöttünk rá, hogy a linksys wrt54gl-nek nincs zajszűrése. Van valami a házban, ami valamilyen tartományba sugároz, s zavarja a készüléket. S míg a mellette lévő TP-Link MR3420 vígan duruzsol :DD , addig ő: :U :o
Androidon azt figyeltem meg, hogy mikor csatlakozni akartam a full erősségű routerhez, akkor hirtelen leesett a jelszint, és lecsatlakozott. Volt hogy teljesen eltűnt. A ház legtávolabbi pontjain viszont rögtön connected.

szóval erről ennyit.
választok egy másik routert. erről a tomato-s topicban teszek fel egy kérdést. Kellemes ünnepeket! Sok tojást!

(#13083) veze


veze
őstag

mi a tú*rót nem állitok be jol ahhoz hogy kivülröl elérjem a routerem admin felületét?
Korábban már ezerszer beállitottam és hasznaltam is és müködött is , most meg nem jövök rá mit kéne még állitanom. a csatolt képen kívül... Megjegyzem ki se kapcsoltam tudtommal, mégsem érem most el..
IP címre sem, dyndns-re sem érem el a router admint, de mind a kettöre müködnek és elérhetők kivülről azok a dolgok amik portátirányitásra vannak berakva és a belsö hálón vannak

ujra inditás megvolt, utana sem

(#13084) Intruder2k5 válasza veze (#13083) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Véletlenül nem irányítottad át más eszközre is ugyanazt a portot?

(#13085) veze válasza Intruder2k5 (#13084) üzenetére


veze
őstag

nem..
sajat magára meg nem állitottam be portátiranyítast, de ugy rémlik azt nem is kellett sosem
probáltam a 80-as porttal is ami alap http
meg ahttps 443-al is egyböl fix ipvel irtam be a címét hogy a dyndns esetleges problémáját kihagyjam de ugyse..
hard resetet nem csinaltam még (30-30-30sec) mert minden mostani beállításom elveszik akkor.
Van mentésem is a beállításokrol, egy évvel ezelötti is, de abban is csak így van beállítva szerintem minden..
egyelöre tanacstalan vagyok.. :U

(#13086) Intruder2k5 válasza veze (#13085) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

30/30/30 nem is kell, elég egy NVRAM törlés menüből! Javaslom mentsd el a jelenlegi beállításokat, aztán menüben töröld az NVRAM-ot, majd állítsd be a távoli elérést, és próbáld meg! Ha úgysem működik, akkor visszatöltheted a beállításokat, mert más a gond, ha viszont igen, akkor nem marad más hátra, mint a manuális beállítgatás!

[ Szerkesztve ]

(#13087) dmc


dmc
aktív tag

Valaki erre valami megoldás:
13070

(#13088) Intruder2k5 válasza dmc (#13087) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

- gyengül a táp, esetleg kiszáradóban vannak a kondik
- feltörték, és visszaállították

(#13089) dmc válasza Intruder2k5 (#13088) üzenetére


dmc
aktív tag

Köszi!
Feltörés kizárva.
A másikkal lehet valamit csinálni?
Gondolom tápcser és a kondival?
Vagy csere az egész?
Én feszültség ingadozásra tippeltem .

(#13090) Intruder2k5 válasza dmc (#13089) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Normális mértékű hálózati feszültség ingadozást egy jó állapotú táp áthidal! A nem normális mértékű ingadozás pedig nyilván más eszközöket is tönkre vágna, és nem csak nálad, hanem az egész környéken, másoknál is! De ilyen azért nem jellemző!

A táp természetesen helyettesíthető másik, egyező paraméterekkel rendelkező darabbal! A kondik pedig némi kézügyességgel, és egy forrasztópákával cserélhetőek, összesen 2-300Ft-ból!

(#13091) dmc válasza Intruder2k5 (#13090) üzenetére


dmc
aktív tag

Ez egy kimerítő válasz volt!!!
Nagyon szépen köszönöm.
Ilyennel még nem találkoztam akkor szépen lassan át kell néznem az összes rutert vagyis azokat ami ezt csinálta

(#13092) dmc válasza Intruder2k5 (#13090) üzenetére


dmc
aktív tag

Netalántán erre : ?
13069
Jó lenne ha visszatudnám nyerni a ruteremet :D

(#13093) dmc


dmc
aktív tag

Tök jó hogy így jönnek a kérdések de már nem tudtam sajna hozzáírni de melyiket kell letölteni a dd-wrt oldaláról?
Köszi előre is

(#13094) veze válasza Intruder2k5 (#13086) üzenetére


veze
őstag

naponta csinal mentést a router, CIFS Client-ként meg van adva neki a nas egyik vinyoja, oda rakja, felülirva az elözö napit (hetente egyet pedig megtart)
kipróba ma estefelé majd.. remélem jólesz..

(#13095) Intruder2k5 válasza dmc (#13091) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS-nál is jellemző hiba, de mostanában a TP-LINK 1043ND-k körül is előjött már, és ugyanígy minden típusnál előfordulhat!

DD-WRT-vel mit szeretnél most? Rátenni, vagy éppen a gyárit visszatenni?

[ Szerkesztve ]

(#13096) veze válasza Intruder2k5 (#13086) üzenetére


veze
őstag

az NVRAM törlése megoldotta a gondot.
csak félórat tartott mire mindent visszairtam bele :O
de mostmár jó..
legalabb a sok régi szemetet is kitakaritottam belőle. vissza már csak azok kerültek ami most aktuális :D

(#13097) dmc válasza Intruder2k5 (#13095) üzenetére


dmc
aktív tag

A gyárit visszatenni de sehogy se tudom mert amit ez kér az valami TLX kiterjesztés vagy mi.
Ezért vagyok meglőve

(#13098) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!
A következő a problémám. Adva van egy wrt54gc v3 router, ami eddig hibátlanul működött úgy, hogy netkábel bent, egy ethernet ki az én gépembe, és wirelessen keresztül ment a barátnőm 2gépén a net. Ma elmentem fodrászhoz (fontos) :) mire hazajöttem, egy darab net se volt. A netet nem kapcsolták ki, hiszen direktbe kötve mindegyik gépen megy rendesen. Tehát. A routert többszöri áramtalanítás sem javította meg, illetve reseteltem is. Digim van, ha jól emlékszem itt a ppoe kapcsolatot kell állítani a szolgáltatótól kapott jelszóra és felhsználónévre. ha jól tudom, mást nem kell. A fényekről: a power gomb néha villog, a wireless nem, at eternet folyamatosan világít, az internet bevillan. ötlet? jah, ha a netkábel benne van a routerben, nem érem el a setupot.
előre is köszi a segítséget

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#13099) Danke DJ


Danke DJ
csendes tag

Sziasztok!
GL típusú routerem van, van egy kis gond vele, de már régóta, de most untam meg. 1 éve teszem ide-oda, állítgatom az antennáját össze meg vissza, de sehogy nem akar normális jelet adni, a router oldalán 11% körül van a Signal Quality, de ingadozik 4-14% között, nem stabil. Néha meg is szakad pár másodpercre.
Vettem rá 2db brutál antennát a régi 4dbi-es helyett 12-18dbi-set, 38cm az antenna, de ugyanaz... :S :S
DD-WRT fut rajta, Xmit Power 125mW-on van.
3-4 fal van a gép és a router között. De zavaró, hogy az én routeremnem van a legkisebb jelszintje, amit fogok be kb. 10 másik routert, mindegyiknek sokkal jobb. Idegesítő. :W
Köszönöm előre is a segítségeteket, véleményeteket!!

Go hard ... Or go home ...

(#13100) And válasza Danke DJ (#13099) üzenetére


And
veterán

"3-4 fal van a gép és a router között."
Az nem kevés. Bár nem említetted a falak anyagát és vastagságát, ennyi már jelentősen csillapíthat.
"De zavaró, hogy az én routeremnem van a legkisebb jelszintje, amit fogok be kb. 10 másik routert, mindegyiknek sokkal jobb. "
Azok is átjönnek ennyi falon? Mert ha például az ablakon keresztül szűrödnek be más lakásokból, akkor esetleg jóval kevesebb csillapítást szenved el a jelük, mint a '3-4 falon túli' saját routeredé.
"Vettem rá 2db brutál antennát a régi 4dbi-es helyett [..]"
Az eredeti antennái csak 2 dBi-sek.
"[..] 12-18dbi-set, 38cm az antenna, de ugyanaz..."
Nem csoda, mivel egy <40cm-es körsugárzóra megadott 18 dBi sajnos mese habbal. Még a 12 dBi is. :(. Legjobb esetben 5..8 dBi-s nyereségű lehet - ha egyáltalán - egy akkora 2,5 GHz-es antenna, az meg sajnos nem váltja meg a világot.
"DD-WRT fut rajta, Xmit Power 125mW-on van."
Beállíthatsz akár 250 mW-ot is, de két dolgot nem szabad elfelejteni: az egyik, hogy a hardver ekkora teljesítményt nagy valószínűséggel amúgy sem tud, mindegy, mekkora a TX-power mezőbe beírható érték maximuma. A másik, hogy a teljesítményemelés minden esetben csak félmegoldás, mivel visszafelé nem érvényesül: a router ettől egy kicsit sem fogja jobban venni a kliensek jelét.
Sajnos ilyen esetben semmilyen beltéri körsugárzó 'csodaantenna' nem lesz jó megoldás. Ha teheted, helyezd át a routert a lakás közepére, nyílt helyre, ahonnan a legtávolabbi saroktól sem választja el annyi fal. Alternatív megoldás lehet egy újabb AP (kábelezve az első routerhez), vagy egy jelismétlő / repeater (vezeték nélkül).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.