Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) Saua


Saua
tag

Sziasztok

Egy miniPC -t szeretnék interneten keresztül vezérelni.
A Droid VNC server (miniPC-n) és a Real VNC viewer (PC-n) kombináció helyi hálózaton belül működik, azonban a neten keresztül már nem.
a droid VNC servert ezeken a címeken lehet elérni:
192.168.1.100:5901
vagy
http://192.168.1.100:5801

a router egy Linksys WRT54G, a beállítási felülete így néz ki:

miket kell beírni a az oszlopokba, hogy a neten keresztül hozzáférjek a miniPC-hez ?
Application .... DroidVNC
Start .... ?
End .... ?
a protokolnál mit kellene kiválsztani TCP, USD vagy Both ?
IP Address .... ?

[ Szerkesztve ]

(#12802) And válasza Saua (#12801) üzenetére


And
veterán

Start = End = 5901 vagy 5801. Ha mindkét módon (VNC-klienssel és böngészővel is) akarod használni, akkor értelemszerűen két bejegyzést (két külön sort) kell itt létrehoznod. Mivel ez a router konfig-oldal nem egyszerű port forward, hanem port range forward - azaz nem csak egyetlen portszámot, hanem egy komplett port-tartományt tud továbbítani az adott belső IP-re -, viszont neked csak egy vagy két, nem egymás melletti számú portot kell továbbadnod, a kezdő és a befejező portszám megegyezhet.
IP-Address: a VNC szerver IP-címe, azaz 192.168.1.100. Mellesleg a Linksys routerek szokásait alapul véve (DHCP-n kiosztható címtartomány x.100...x.199) ez a 100-as végű IP-cím valószínűleg DHCP-szerver által kiosztott, a port forward-hoz pedig nem árt, ha a szerver mindig ugyanazon az IP-címen van, mivel ha a címe megváltozik, akkor a port forward rossz gépre vagy nemlétező címre továbbítja a VNC-szervernek szánt csomagokat, és a VNC-s gép nem lesz kívülről elérhető. Márpedig több PC csatlakoztatásakor alapesetben megváltozhat az egyes gépek IP-címe. Ezért vagy MAC-address alapján kiosztott 'kvázi statikus' IP-t kell beállítani a router DHCP-szerver beállításainál (amit viszont a WRT54G gyári firmware-ek legjobb tudomásom szerint nem támogatnak), vagy a VNC-t futtató gép IP-címét fixre kell állítani. Alternatíva lehet valamelyik 3rd-party firmware telepítése, ha az adott routerverzió azt támogatja, ugyanis minden 3rd-party fw-ben van lehetőség a MAC-cím alapján történő címkiosztásra.
Protokoll: TCP (vagy Both, mivel az is tartalmazza a TCP-t).

(#12803) Saua válasza And (#12802) üzenetére


Saua
tag

Köszi a tanácsokat !

(#12804) Zlika


Zlika
aktív tag

Sziasztok!Adott egy linksys router a haveromé.Az a probléma hogy pár napja nem tud egyszerre két eszköz csatlakozni rá.Amelyik hamarabb csatlakozik az "nyert".Milyen beállításokban kellene próbálkozni?
köszi előre is

(#12805) Intruder2k5 válasza Zlika (#12804) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem korlátozta le a DHCP által kiadható IP címek mennyiségét?

(#12806) Zlika válasza Intruder2k5 (#12805) üzenetére


Zlika
aktív tag

Nem tudom.Sajnos nem voltam ott személyesen.Csak mondta hogy mi a probléma én meg gondoltam bekérdezek ide hátha lesznek 5letek.

(#12807) kingpython


kingpython
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van nekem egy Linksys WRT54GL routerem a netem 120Mbites lett, de a router csak 50 Mbitet enged át vezetéken, na, most a kérdésem hogy ez a router csak ennyit tud vagy vezetéken 100Mbitet át kéne engednie? 1.28-as tomato frim volt, rajta de most vissza raktam a gyárit abból is a legújabbat, de a sebesség most se változott tud, valaki segíteni mi lehet a gond?

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#12808) Intruder2k5 válasza kingpython (#12807) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Csoda, hogy annyit is átenged! Leginkább csak 30-35 közt szokott... Ez a router nem Fiber Power nethez van tervezve!

(#12809) kingpython válasza Intruder2k5 (#12808) üzenetére


kingpython
aktív tag

Oké értem, köszi, a válaszod! Akkor ezek szerint meg kell válnom tőle :(

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#12810) Intruder2k5 válasza kingpython (#12809) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, a net előfizetéssel párhuzamosan a routert is illik fejleszteni! :)

(#12811) kingpython válasza Intruder2k5 (#12810) üzenetére


kingpython
aktív tag

Nem én váltottam az UPC emelte meg a duplájára a 60Mbites netem :)
Mennyit érhet, mennyiért lehet eladni szerinted, ha hibátlan?

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#12812) Intruder2k5 válasza kingpython (#12811) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez attól is függ, hogy hol hirdeted meg, egyrészt milyen weboldalon, másrészt mennyi a konkurencia! Sajnos sokat már nem, mert bár tényleg remek darab, nekem is van egy tartalék gyanánt, dehát eljárt felette az idő! Többen hirdetik 6-8-10k-ért, szerintem az életbe nem fogják eladni! 4k köré tenném a reális árát legfeljebb!

[ Szerkesztve ]

(#12813) kingpython válasza Intruder2k5 (#12812) üzenetére


kingpython
aktív tag

Oké értem köszi a segítséget!
Azt láttam hogy az új ára még mindig 16 ezer :)

[ Szerkesztve ]

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#12814) Intruder2k5 válasza kingpython (#12813) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, de kétlem, hogy sokan vennék is ennyiért! Vagy aki veszi, az igencsak tájékozatlan a témában!

(#12815) kingpython válasza Intruder2k5 (#12814) üzenetére


kingpython
aktív tag

Szerinted, ha nem használok wifi-t akkor is érdemes másik routert vennem védelmi szempontból van értelme? Mert ha nincs, akkor ez ki kiveszem és nem lesz másik, mert azért nem mindegy hogy 50Mbit vagy 120 :)

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#12816) Intruder2k5 válasza kingpython (#12815) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyilván van egy tűzfal (védelmi), funkciója is, de ha nem is használsz routert, azért még el lehet lenni anélkül is! Kell normális tűzfal és antivírus program a gépre, ami mondjuk routerrel együtt is elengedhetetlen!

(#12817) kingpython válasza Intruder2k5 (#12816) üzenetére


kingpython
aktív tag

Oké köszi, van minden amúgy csak a router esik most ki.

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#12818) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Sziasztok!

Ezen a routeren szeretném letiltani a facebook-ot, de nem sikerül. Csak a https-es oldalakat nem tudom tiltani. A többit már kulcsszó alapján is tiltja. Sokféleképpen beírtam már az URL-hez a facebookot de egyiken sem sikerült. Ha pedig https szolgáltatást blokkolok akkor az összes https oldalt blokkolja tehát már a google sem jön be.

A router firmware-je 4.30.7

Van erre valami megoldás, vagy ez a router egyáltalán nem tudja a https oldalakat letiltani?

Köszi.

(#12819) Intruder2k5 válasza Octopus21 (#12818) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha megfelelő a hardver verziód hozzá, akkor Tomato-val meg tudod oldani! A 111-es build óta tudja...

ACCESS RESTRICTION: use string module instead web module (https is blocked now – facebook for example)

(#12820) Octopus21 válasza Intruder2k5 (#12819) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Köszi, de nem merek itt a cégnél a router firmware-el próbálkozni, főleg nem ilyennel, mert ha valami nem jó akkor leáll a munka. Megoldottam a windows mappában a hosts file-ban minden gépen. Kicsit macerásabb, de a végeredmény ugyanaz :)

(#12821) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Segítség kellene Linksys e1000 routerem van. Openwrt van rajt, de valamiért nem érem el a webes felületét, hogy visszategyem az eredeti firmware-t. Pingelni tudom, SSH.val elérem az routert. Csak én ehhez nem értek. Nem tudom mi a teendő, hogy az eredeti firmware-t visszategyem. Tudtok nekem ebben segíteni?
TFTP-t is próbáltam, de nem biztos, hogy jól csináltam!

Tudom, hogy nem ide tartozik, de nem tudok hova fordulni!

Köszönöm! Impair

(#12822) Intruder2k5 válasza Impair1980 (#12821) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Meg tudod mondani pontosan, linkkel, hogy melyik OpenWrt van rajta?

jffs2, vagy squashfs verzió? Egyáltalán van benne LuCI (webes felület)?

[ Szerkesztve ]

(#12823) Impair1980 válasza Intruder2k5 (#12822) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Szia!

http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/brcm47xx/

openwrt-e1000_v1_v2-squashfs.bin

verzió van elméletileg rajt.

Webes felület szerintem nincs benne.

Köszönöm!

Impair

(#12824) Intruder2k5 válasza Impair1980 (#12823) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, a trunkban nincs LuCI! És neted van rajta? Ha DHCP-s a szolgáltatás, akkor elvileg kell, hogy legyen!

(#12825) Impair1980 válasza Intruder2k5 (#12824) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Sajnos nincs, mert pppoe T-home netem van, és amikor az openwrt frissítettem rá, akkor törölt róla mindent!

(#12826) Intruder2k5 válasza Impair1980 (#12825) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor azt tudod csinálni, hogy letöltöd az új firmware-t gépre, majd onnan WinSCP-vel felteszed a router /tmp mappájába! Ha pedig ez megvan, akkor EZ alapján mehet a flashelés...

mtd -r write /tmp/original_firmware.bin firmware

(#12827) Impair1980 válasza Intruder2k5 (#12826) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Sikerült a másolás, de amikor az ssh-ba belépve kiadom a parancsot, akkor:

could not open mtd device: firmware
can't open device for writing

Mit ronthattam el?

(#12828) Intruder2k5 válasza Impair1980 (#12827) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mit válaszol a cat /proc/mtd parancs?

(#12829) Impair1980 válasza Intruder2k5 (#12828) üzenetére


Impair1980
aktív tag

-ash: cat/proc/mtd: not found ha egybeírom, akkor van ez, de ha van szóköz a cat után, akkor:

mtd0: boot
mtd1: linux
mtd2: loader
mtd3: kernel
mtd4: rootfs
mtd5 rootfs_data
mtd6: nvram

És még vannak size és erasesize számok!

[ Szerkesztve ]

(#12830) Intruder2k5 válasza Impair1980 (#12829) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én sem írtam egybe! :)

Hát neked ott linux nevű partíció van, tehát lehet...

mtd -r write /tmp/original_firmware.bin linux

lesz a jó parancs, de nem vagyok profi OpenWrt-s, így inkább kérdezd meg ezt az OpenWrt topikban, nehogy taccsra vágd a routert, ha hülyeséget mondok!

(#12831) Impair1980 válasza Intruder2k5 (#12830) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Most már látom, hogy külön van. Bocs.

így is kipróbáltam:

erre meg azt írja, hogy
bad trx header
this is not correct file format; refusing to flash.
Please specify the correct file or use -f to force
Image check failed.

(#12832) Intruder2k5 válasza Impair1980 (#12831) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor meg inkább próbálkozz tftp-vel fw-t flashelni, lévén cfe-s linksys, mennie kell neki!

(#12833) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. WRT54gl routeren frissítettem tomatora, majd a jelzett újraindítás után a power led elkezdett villogni. Ez gondolom azért van, mert nem bootol be. Ha lan kábelt dugok rá, akkor azt jelzi. De sajnos nem tudom se pingelni sem elérni a webes felületet. Fix ip-t is beállítottam neki, és próbálkoztam tftp-vel is feltenni a gyári firmware-t, de sajna időtúllépés miatt megáll.
Van valakinek ötlete, hogy lehetne életre kelteni?

Köszönöm!

Impair

(#12834) Intruder2k5 válasza Impair1980 (#12833) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A TFTP-t úgy próbáltad, hogy a parancs kiadása után indítottad a routert?

(#12835) Impair1980 válasza Intruder2k5 (#12834) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Szia!

Nagyon köszönöm, hogy segítesz!
Igen próbáltam már mindenhogy. TFTP és TFTP2-vel is. Fix ip cím IP cím:192.168.1.2, Alh m: 255.255.255.0, Átjáró: 192.168.1.1
Nem tudom, hogy mi jöhetne még szóba, amivel próbálkozhatok!

Impair

(#12836) Intruder2k5 válasza Impair1980 (#12835) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor megeshet, hogy le tiltva benne a "boot wait", ez esetben meg JTAG kellene hozzá!

Még azt nézd meg, hogy ha a fentebb említett fix IP beállítás mellett (átjáró nem kell, csak IP és maszk) ha indítasz egy folyamatos pingelést parancssorban...

ping -t 192.168.1.1

...és ennek indítása után dugod a 220-ba a routert, akkor sem válaszol, mondjuk az elkövetkezendő fél, egy percben, egyszer sem?

[ Szerkesztve ]

(#12837) Impair1980 válasza Intruder2k5 (#12836) üzenetére


Impair1980
aktív tag

A célállomás nem érhető el. Ezen kívül sajna semmi más.

(#12838) Intruder2k5 válasza Impair1980 (#12837) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor lehet csak a JTAG maradt... Keresd meg Wind-Storm fórumtársat, hátha van még ötlete, vagy tud segíteni a JTAG-olásban!

(#12839) Impair1980 válasza Intruder2k5 (#12838) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm az eddigi segítségedet!

(#12840) Impair1980 válasza Impair1980 (#12839) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Sikerült megcsinálnom. Folyamatos pingelés bekapcsolva (ping -t 192.168.1.1), Táp kihúz, majd a flash chip 16-os lábát összekötöttem a földel és volt ping. Utána tftp-vel feltöltöttem a gyári firmware-t és már kész is volt!

Impair

(#12841) Intruder2k5 válasza Impair1980 (#12840) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hurrá, gratula! Egyébként melyik Tomato-val próbálkoztál?

(#12842) Impair1980 válasza Intruder2k5 (#12841) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Szia!

http://www.polarcloud.com/tomato alap 1.28-al. Egyszer már rajt volt, de valamiért leszedtem róla. Majd amikor másodszorra akartam, akkor akadt el valahol. Lehet nem vártam meg amíg újraindul és áramtalanítottam. Most már nem szórakozok többet, így is leizzadtam párszor.
Most már csak az E1000-be kellene életet lehelnem.
Ott is a power led villog. De azzal majd máskor szerencsétlenkedek!

Impair

(#12843) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Sziasztok!

Routert szeretnék venni, de sajnos nálam teljes a sötétség ezen a téren.
Linksys modelleket nézegettem, ezekről hallottam jót, de kevés fogalmam van a dolgokról.
A kérdésem, hogy ez a régebbi széria mai szemmel valamiben érezhetőbben elavult-e, mint az újabbak?

Otthoni használatra kellene, NAS eléréshez, vezetékes és wifi hálózat kiszolgálására. Fontos lenne, hogy a NAS-hoz viszonylag jó sebességgel hozzáférjek, bár ezzel nincs tapasztalatom, de nem szeretném, ha nagyon lassú lenne. (fotók és egyéb munkák háttértára, katalógusfájlt is azon tartanék, a lényeg, hogy zökkenőmentes legyen a munkamenet)

WRT54GL-t láttam 5e Ft körül használtan. Nem tudom, ez megfelelő-e nekem.
Néztem újabb Linksys routert is, de valami borzalmas csicsásak. :U

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#12844) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok!

Chromecast-et (a google egyfajta beltéri egysége tv-hez) szeretnék használni, viszont elég távol van a wrt54gl-emtől. A laptopon a jelerősség tv-nél már csak egy csík kb (ami gondolom 20-25 % körül van).

Kérdésem, hogy szerintetek segítene-e a dolgon, ha vennék még egy wrt54gl-t és beiktatnám a földszintre? Gondolom ez felerősítené és stabilabbá tenné a wi-fi jelet a földszinten is. (A mostani az emeleten van, sajnos 4-5 válaszfal és egy födém választja el a tv-től...).

A lényeg, hogy ne legyen gond az online stream-eléssel még full hd esetén is. Ez esélytelen ezekkel a routerekkel, vagy bátran beruházhatok még egyre?

(Nem látom értelmét, hogy vegyek egy n-es, komolyabb darabot, mert a két emelet és sok válaszfal távolságot az sem lőné át szerintem).

Előre is köszönöm a segítséget.

(#12845) And válasza scarbantia (#12843) üzenetére


And
veterán

"A kérdésem, hogy ez a régebbi széria mai szemmel valamiben érezhetőbben elavult-e, mint az újabbak?"
Egyértelműen elavultabbak:
- Lassabb processzor, maximum 30..35 Mbps routolási sebesség a WAN-port (internet) felé, vagyis ennél gyorsabb netet nem képes teljes sebességgel kihasználni,
- Kevés RAM: ugyan típus- és azon belül hw-verzió függő, 8 vagy 16MB, (esetleg 32, főleg régebbi verzióknál),
- 802.11n szabvány nem támogatott (Csak b/g), pedig már az n-utód .ac is a piacon van,
- 10 / 100 Mbps sebességű portjai vannak, nincs gigabites LAN-ja,
- Nincs USB vagy hasonló extra.
Előnyök is vannak persze: némelyik nagyon megbízható darab, jó 3rd-party firmware támogatás (nem mindegyikre), jól dokumentált, szoftveresen könnyedén javítható. De nem egy mai darab. Ha a korlátai nem számítanak, és olcsón jutsz hozzá, akkor oké, de új beszerzése (eléggé túlárazott) nem javasolt.

#12844: A "csík" és a "százalék" alapjában nem mértékegységei a jelszintnek.
"Gondolom ez felerősítené és stabilabbá tenné a wi-fi jelet a földszinten is."
A router nem erősít semmit, maximum új hálózatot hoz létre (mivel AP is egyben), vagy meglévő jelét ismétli repeater módban, de utóbbira a WRT54GL gyárilag nem képes, csak 3rd-party firmware-rel felvértezve.
"A lényeg, hogy ne legyen gond az online stream-eléssel még full hd esetén is."
Arra wifi-vel nem szabad építeni, hogy a HD-stream majd akadozásmentes lesz. Még n-es wifi-vel sem, hát még a b/g-szabványokkal, amellyel maximum 20..24 Mbps gyakorlati sebesség érhető el, de az sem feltétlenül folyamatosan, illetve csak nagy térerő esetén.
Amúgy meg nincs ember, aki látatlanban meg tudná mondani, hogy egy ismeretlen alaprajzú, berendezésű és anyagú házban majd segít-e neked egy újabb AP vagy repeater telepítése. Ha valaki egyértelmű választ ad, anélkül hogy körülnézett volna feléd, na annak egy szavát se hidd el :U.

(#12846) scarbantia válasza And (#12845) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Az azt jelenti, hogy max. 12.5MB/s az adatátviteli sebessége? Az mondjuk tényleg kevés lehet a NAS-nak, a HDD is gyorsabb. Egyébként használtan gondoltam venni. Tudnál ajánlani valami jó ár/érték arányú újabb routert?

(#12847) q13579 válasza And (#12845) üzenetére


q13579
senior tag

Sajnos a chromecast-en nincs vezetékes csatlakozási lehetőség, csak wi-fi-vel lehet megoldani.

Tehát ebből kell kihozzam a maximumot. Tudnál esetleg akkor megoldást javasolni? Tudom, hogy látatlanban nehéz, de valamin el kell indulnom.

Az erősítést rosszul fogalmaztam. Nem a jelet erősítem, hanem a hatótávolságot növelem azzal, hogy AP-ként beiktatok még egy wrt54gl-t. Tehát nem a jelerősség lesz nagyobb, hanem a tv-nél fogható jel lesz jobb, mint azelőtt.

Kérdés, hogy akkor milyen megoldást válasszak, ha csak wi-fin keresztül képesek az eszközök kommunikálni.

(#12848) Yogibear974


Yogibear974
senior tag

Est' Topiklakók!

Ezzel a kis progival(V4.3) tökéletesen vissza lehet állítani az elqrt DD-WRT fw fél updatet. (Persze, hogy a generic-el kezdtem:-o hiába,fw update előtt olvasni...olvasni)
Utána mehet vissza a gyári és újra kísérletezni. Amennyiben ügyes vagy és csináltál előtte egy Backupot,
akkor Config managmentbe vissza is tudod állítani restore-val a beállításaidat. Nekem pik-pakk meg volt,
hála az fw-hez tartozó .cfg backup.

Kérdés, hogy akkor a DD-WRT melyiket érdemes felrakni. BETA BULID14896 vagy a stabil BULID10020,
hogy ne szívjak vele.

Üdv: -=Yogibear=-

(#12849) And válasza scarbantia (#12846) üzenetére


And
veterán

Hogy a belső HDD mennyire gyors, olcsóbb hardver esetén irreleváns a NAS hálózati sebességének szempontjából, mivel a belső hardver limitál, nem a hálózat és pláne nem a HDD. Egyébként a gyakorlati 12,5 MBps-t sem lehet elérni egy 100 megabites hálón, csak kb. a 90%-át.
"Tudnál ajánlani valami jó ár/érték arányú újabb routert?"
Én nem, de erre létezik a megfelelő topik: Milyen routert?
#12848: Hardver függvénye is, nálam WRT54GL-en szinte a megjelenése óta megy a standard build 14896. Lényegében nem piszkálom, problémamentes. Több másik GL lóg rajta kliensként folyamatosan, meg időnként más kisebb kliensek is. Újraindulni csak áramszünetkor szokott, sok-sok hónap után.

(#12850) Yogibear974 válasza And (#12849) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Szeva!

Felment az fw, viszont problémám van aa DNS-el. A névkiszogálót nem tud feloldani. Valamiért a router nem veszi át. Miit kell még beállitani? Network résznél? A gyári fw-vel működött alapból.

Köszi.

Üdv: -=Yogibear=-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.