Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) Milánka válasza crissprivat (#13650) üzenetére


Milánka
csendes tag

Köszönöm!
Tökéletesen működik!

Valamilyen korábbi tomato volt fenn nálam (nem shibby-s), amiben nem volt ilyen.

Minden beállítást át is hozott.
Jó ez így, vagy azért érdemes törölni az nvram-ot?

(#13652) crissprivat válasza Milánka (#13651) üzenetére


crissprivat
senior tag

Hát én töröltem. Jobb mindig tiszta lappal kezdeni ;)

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13653) Intruder2k5 válasza Milánka (#13651) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ekkora verzióugrásnál mindenképpen töröld, és manuálisan állíts vissza mindent, nem pedig mentésből.

(#13654) E2E4 válasza Intruder2k5 (#13642) üzenetére


E2E4
aktív tag

a.) vagy talán mégis?... Itt ez a 2014-es cikk "11 éve népszerű router!"
Ismét hangsúlyozom, nem véletlenül!

c.) Lehetséges, de amikor még vettem, akkor Linksys = Linksys volt, tehát az még egy ecete Linksys, a Cisco home kategóriája. Abban meg gondolom, hogy egyetérthetünk, hogy a Cisco-hoz képest az Asus, Tp-Link és társai (bár tehetnek jók) nagyjából a Cisco árnyékáig, ha elérhetnek.

Szumma: azt hiszem, akkor járok a legjobban, ha kicseréltetem azt a 4 ELKO-t, és mehet tovább újabb 10 évet, utána megint kicseréltetem, és újra... :C Egészen addig, amíg a technológia nagyon túl nem haladja.
Egyenlőre azonban nekem még mindig nem a router a szűk átviteli keresztmetszet, ahogyan feltételezem, hogy másnál sem alap még a legalább 1 Mbps-es optika...

Köszönöm az utód linkjét. De ugye az már - ahogy írtad - Linksys= Belkin, s nekem valahogy nem hangzik olyan jól a Belkin, mint a Cisco... (S erről persze van tapasztalatom is.)

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#13655) E2E4 válasza And (#13643) üzenetére


E2E4
aktív tag

Köszönöm. :R

összesen 4 darabot látok benne és mind egyforma: 220µF / 25V
Tehát a legegyszerűbb az, ha bemegyek egy hobbi elektronikai boltba, veszek 4 db 220µF / 25V elektrolit kondenzátort piri pénzért, és azt beleteszem/beletetetem a régiek helyére, s így a jelzett anomália eltűnik, valamint a router ismét mehet vagy 10 évet.

Ha meg mégis előjönne, akkor egy sima dugasztápegység csere, és ekkor nagyjából minden ki lesz cserélve, amiben ELKO van, s ami az idővel kiszáradhat, és a stabilitást befolyásolhatja.

Ezt akkor megtudod erősíteni nekem?

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#13656) E2E4 válasza crissprivat (#13650) üzenetére


E2E4
aktív tag

Miért jó dolog az szerinted, hogy a Wi-Fi 23:00-kor lecsuk, reggel meg 5:30-kor indul? :F

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#13657) crissprivat válasza E2E4 (#13656) üzenetére


crissprivat
senior tag

Mert ezidőben a kutya sem használná,felesleg ne sugározzon. Ennyi.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13658) And válasza E2E4 (#13655) üzenetére


And
veterán

"Ezt akkor megtudod erősíteni nekem?"
Nem tudom megerősíteni, és ennek egyszerű az oka: a problémát leegyszerűsítettük az elektrolitkondenzátorok szintjére. Ez pedig vagy helytálló, vagy nem, tehát nem jelenthető ki, hogy az elkók időszakos cseréje biztosan megoldja az instabilitási gondokat. Nekem is van / volt több példányom WRT54GL-ből, akadtak is időnként érdekes gondok vele (többek között: vihar után teljesen elszállt firmware - nem boot-olt többé az eszköz -, konfiguráció komplett elvesztése), de bizonyíthatóan egyiket sem a kondenzátorok hibája okozta.
Sajnos az is tény, hogy manapság elég gyakori probléma az elkók minősége, nálam van olyan eszköz, amiben pár évente teljesen ki kell cserélni a kondenzátorokat, mert megdöglenek a nyári hőségtől - itt időnként eléri a 35°C-t a hőmérséklet - és akkor elég változatos gondok jönnek elő egy amúgy egyáltalán nem olcsó kategóriás elektronikánál.
Ezért említettem, hogy be fogom hozni az egyik sok éves WRT54GL-em alaplapját, megfelelő műszerrel kiszerelés nélkül is ellenőrizhető rajta az elkók állapota, a kiszáradás okozta kapacitásvesztés és az ekvivalens soros ellenállás megnövekedése. De ezen felül természetesen más is okozhat instabilitást. Pár éve egy egyszerű Flir hőkamerával csináltam képet a SoC környékéről működés közben, és az eredmények alapján a tok hőmérséklete nagyobb volt 70°C-nál, nem nyári hőségben. Előbb-utóbb megvetemedhet alatta a nyák, a BGA-forrasztások is bizonytalanná válhatnak, stb. Vagyis a kondenzátorok hibája lehet ugyan tényező, de messze nem kizárólagos.

(#13659) E2E4 válasza And (#13658) üzenetére


E2E4
aktív tag

Amit írsz, az egy számomra is elfogadható objektív szemléletmód.

megfelelő műszerrel kiszerelés nélkül is ellenőrizhető rajta az elkók állapota, a kiszáradás okozta kapacitásvesztés és az ekvivalens soros ellenállás megnövekedése.

Erről tudnál adni megfelelő instrukciót?

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#13660) And válasza E2E4 (#13659) üzenetére


And
veterán

Egy ilyen kinézetű műszert kell elképzelni: [link], a leírása és egyben a mérési módszerről több infó itt található: [link]. A lényeg az áramkörön belüli polaritásfüggetlen alkalmazhatóság, az ilyen műszereknél szokásos 100 kHz-es mérőfrekvencia, és a mért eredménynek a műszer előlapján látható táblázattal történő összehasonlítása a kondenzátor kapacitásértéke és tűrési feszültsége szerint.

(#13661) E2E4 válasza And (#13660) üzenetére


E2E4
aktív tag

Köszönöm a választ. :R

Olyan, mint ha egy villamosmérnök, vagy elektronikai műszerész írta volna. :)

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#13662) darnex


darnex
csendes tag

Sziasztok,

van egy TP-Link TL-WR1043ND routerem aminek a címe 192.168.2.1 amihez vezetéken kapcsolódik egy másik router: wrt54gs 5.1 (DD-WRT v24-sp2 (08/07/10) micro) távolság növelés céljából. Szeretnék rajta egy vendég wifi kapcsolatot beállítani. A lényeg, hogy azt szeretném, hogy csak net elérése legyen - a hálózaton ne lásson és érjen el semmilyen eszközt. A fizikai és virtuális wifi működik, de amint a bridge szekciót birizgálom a teljes virtuális elérés megszűnik, egyszerűen nem tudom belőni. [link], [link] ezek alapján próbáltam, de nem megy... Tudna valaki segíteni? Köszönöm

(#13663) Milánka válasza And (#13643) üzenetére


Milánka
csendes tag

Üdv!

Nálam 16V-os az a 4 db kondi (220uF) a WRT54GL 1.1-ben. :F
Valami CapXon márka és "alacsonyak" is.

Cseréljem 25V-osra, ha az elfér az eredeti helyén és ha már mindenkinek az van benne gyárilag is?
Köszi!

(#13664) And válasza Milánka (#13663) üzenetére


And
veterán

Miért kellene cserélni? Ha semmi probléma nincs a routereddel, akkor ne bántsd a kondikat. Ami jó, azt nem kell megjavítani. Ha problémás lenne a vas, akkor első körben a komplett tápegységet próbálnám kiváltani (akár ideiglenesen egy hosszabb próba idejére), az elektrolit-kondenzátorokhoz csak egy ESR- és kapacitásmérés után nyúlnék. Az meg, hogy más példányában 25V-os típusok vannak, még nem jelenti azt, hogy mindenkiében olyanok vannak, te vagy rá az élő példa. Csak azért, hogy elmondhasd, a tiedben is 25V tűrésű elkók vannak, kár lenne belepiszkálni a routerbe.

(#13665) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Üdv!

Van nekem egy WRT54GL v1.1 routerem és megcsináltam a hard resetet. 30-30-30.
Előtte Thiborc firmware volt rajta, de a reset után totál KO lett a router.
Jópár ddwrt-s és egy fórumban lévő leírást megpróbáltam az ugrade firmware 1.255-el nem sikerült megcsinálnom. Próbáltam putty-val SSH-h ott valami clear-es nvram parancsot írtak azzal is próbáltam, de semmi.
Nem tudom még mi lehet..
Érdekes hogy a topik elején levő brick-es cikkben nem írja hogy be kell tenni az ARP-be a MAC címet, pedig nekem anélkül pingelni sem lehet... Elfáradtam.. :O

(#13666) crissprivat válasza _kovi_ (#13665) üzenetére


crissprivat
senior tag

Hali.
Pedig az enyémet szépen helyre lehetett állítani EZ alapján. Mindent úgy csináltam,ahogy írja és simán életrekelt.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13667) _kovi_ válasza crissprivat (#13666) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Neked is GL és v1.1 volt?
Figyi, megcsináltam ezt a 30-30-30-at és kiakadt...

(#13668) _kovi_ válasza crissprivat (#13666) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Úgynézni ez a megoldás sem jó.
Amúgy ennél bonyolultabbakkal is próbáltam...
Talán kimúlt a router?! :F

(#13669) _kovi_


_kovi_
aktív tag

And esetleg nincs hozzáfűzni valód? :)

(#13670) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sikerült, CSAK a 4-es portban megy! 1-3-ig nem.
Hátha segít valakinek...

(#13671) crissprivat válasza _kovi_ (#13667) üzenetére


crissprivat
senior tag

Igen,olyan,mint a tiéd.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13672) E2E4 válasza E2E4 (#13634) üzenetére


E2E4
aktív tag

A hibajelenség állandósult, amit sem a routerben lévő elektrolit kondik cseréjével, sem pedig a tápegység cseréjével NEM LEHETETT ORVOSOLNI.
(A hibajelenség állandósulása a végére nagyon bosszantóvá vált, szóval a hosszú évekig tartó zavartalan használat után, keményen felbosszantott ez a mára ipari hulladékká váló, egykori ipari mestermű. :W )

Mivel a router gazdaságosan nem javítható, illetve mivel a benne lévő chipset (és így a router) felett már jócskán eljárt az idő, ezért a routert kb. 10 évnyi használat után a "temetőbe" kell küldenem.
(Gondolkodom rajta, hogy a fenti bosszúság miatt, ezt tényleg megteszem, egy "düh kiengedése" típusú terápia keretében, amikor a betonlapra tett router és a kalapács találkozik majd párszor, amíg a router apró miszlikekre nem törik. Majd az egész egy zacskóba tetetik, és az elektronikai hulladék lerakóba lesz víve, hogy ott újrahasznosulhasson a beste teste. Szerintetek ez jó ötlet? :D )

Az utód egy Tenda F3.

A Tenda, mostani áron is, kevesebb, mint harmadába került, annak, amennyibe a Linksys került bő 10 éve, nominál áron! (6 eFt kontra 20 eFt, ez reál áron nagyjából 6 eFt kontra 29 eFt, tehát a Tenda, reaál áron 23.000 Ft-al olcsóbb! Hogy rosszabb -e? Egyenlőre nem úgy tűnik. Ránézésre amúgy is szebb, és 2 helyett 3 db, 5 dBi nagy nyereségű körsugárzó antenna van rajta.)
Ha csak fele annyi időt kibír, mint a Linksys, már elégedett leszek. Ezt garantálja a termékre adott 5 év garancia.

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#13673) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok, van egy WRT54GL (v1.1) routerem, a hibajelenség a következő, a képen látható a menük eltüntek, illetve csak 1-1 opció kiválasztható, így firmware-t a hagyományos módon nem tudok frissíteni, hogyan lehetne megoldani hogy új firmware-t tudja rátenni? Amivel talán megjavulna?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#13674) krealon válasza snake1977 (#13673) üzenetére


krealon
veterán

"van egy WRT54GL (v1.1) routerem, a hibajelenség a következő, a képen látható a menük eltüntek, illetve csak 1-1 opció kiválasztható"

Tippjeim:
- Antivirus vagy web-vedelmi program (pl noscript) program szu"ri a tartalmat, ezert hibas a megjelenes / mukodes
- nagyon uj bongeszot hasznalsz, ami optimalizalja az oldalt (megoldas: regebbi bongeszo: FireFox Portable legacy version)

(#13675) snake1977 válasza krealon (#13674) üzenetére


snake1977
őstag

Nem ilyen jellegű a gond sajnos, akitől kaptam ott xp-s gépen is ugyanezt müvelte, opera/exploler/firefox alatt is, szerintem elflashelték a firmware-t rajta, legalábbis a sima "G"-s routerhez van csak ez a 4.21.1-es verzió, ehhez a WRT54GL-hez ilyen nincs- Win7 64bit alatt próbáltam a tftp-s okosítást, átirva fixre az ip cimet, de nem akarja frissiteni úgy sem. Hard reset is megvolt 30/30/30-as metódussal. Amennyire tudtam illetve a kevés angol tudásom engedte, körülnéztem a weben, de nem jutottam csak eddig.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#13676) snake1977


snake1977
őstag

Sikerült megcsinálnom ezzel a firmware upgrade program segítségével, gyári firmware használatával, elsőre hibát jelzett, majd a szokásos 30/30/30 (reset 30se, power kihuz a reset még nyomva 30sec, majd visszadug és 30sec után reset felenged, tehát a resetet folyamatosan 90secig kell nyomni) megcsinálása után a 4.30-as firmware bejelentkező oldala fogadott. Gondoltam megosztom, hátha más is jár így esetleg hogy tftp-vel nem megy a re flashelés.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#13677) Ladislaoca


Ladislaoca
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Ezidáig Linksys WRT54GL routerrel volt megosztva a netem.
Internet szolgáltatómtól viszont kaptam csomagváltás következtében egy D-Link GO-RT-N300-as routert.
Le is cseréltem erre. Viszont annyi a gond hogy van a lakásban egy wifis nyomtató, ami így most nem nagyon kap Wifi jelet. Arra gondoltam hogy a Linksyst közbeiktatom wifi bridge-ként.
Tud valaki segíteni benne lépésről lépésre, hogy mit és hogyan kell beállítani hogy sikerüljön.
Tomato Firmware 1.28.0000 van a Linksys WRT54GL-en.
(Mielőtt megkérdezné valaki hogy miért cseréltem le: ha a gépemen torrent letöltés ment akkor nem tudtam böngészni. A D-Link-kel viszont ez megoldódott, csak ennek be van építve az antennája és kisebb a jele is.)
Köszönöm előre is a tanácsokat, segítségeket.

(#13678) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok, WRT54GL V1.1-re tettem szert, de a következő problémával küszködöm:
Bekapcsoláskor gyorsan villog a power led.
Ha bedugom egy gépre, nem ad ip címet, illetve idővel valami 169.x.x.x akármit.
Van valami lehetőség javítani?
Ha dugdosom a lan kábelt, akkor a routeren is a megfelelő led kigyullad.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13679) crissprivat válasza envagyok (#13678) üzenetére


crissprivat
senior tag

Szia. Nagy valószínűséggel téglásítva lett. A fenti összefoglalóban megtalálod a megoldást.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13680) envagyok válasza crissprivat (#13679) üzenetére


envagyok
veterán

A téglásítás megszüntetés élő link hiányában nem ment az összefoglalóból, viszont pár hsz-al korábban 30/30/30-al, és a nevezett router utilityvel sikerült.
Köszönöm :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13681) Intruder2k5 válasza envagyok (#13680) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A link működik, nálad lehet a probléma.

WRT54GL debrick

De a lényeg, hogy működik.

[ Szerkesztve ]

(#13682) envagyok válasza Intruder2k5 (#13681) üzenetére


envagyok
veterán

Az oldal bejön, csak az utility-s link halott.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13683) Intruder2k5 válasza envagyok (#13682) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jahh, ezen igazán nem múlik. :)

Upgrade Firmware

FW-t szintén lehet keresni Google-el, de ha nem találna valaki gyárit, van Tomato is.

(#13684) Minstrel


Minstrel
senior tag

Sziasztok!

Van két WRT54GL-em és jelenleg WDS bridge módban vannak, de elég messze vannak egymástól, ezért inkább összekötném őket kábellel. Mit kellene beállítanom ilyenkor? Vagy elég csak a "modemes" router LAN portjáról a második router ethernetjébe a kábel és a jelenlegi beállításokkal működni fog?

(#13685) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,
Van nálam egy WRT54G V7 routerem, tégla.
Nem égnek a port lámpák, ha bedugom a hálókábelt..
Egyedül a power led világít.
Tapasztalt már vki ilyet, illetve javítható még?
Esetleg utolsó fw-t hol lehet találni, már szétböngésztem a netet, de nincs.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13686) krealon válasza Minstrel (#13684) üzenetére


krealon
veterán

"Van két WRT54GL-em és jelenleg WDS bridge módban vannak, de elég messze vannak egymástól, ezért inkább összekötném őket kábellel. Mit kellene beállítanom ilyenkor? Vagy elég csak a "modemes" router LAN portjáról a második router ethernetjébe a kábel és a jelenlegi beállításokkal működni fog?"

A Masodik eszkozt AP / switch modban lenne erdemes hasznalni, ha kozottuk kabeles kapcsolat lehetseges.

(#13687) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja találtam meg egy ilyen évekkel ezelőtt vett és azóta nem használt routert.
Rákerestem google-ön és több cikk is volt az elmúlt években, hogy több Linksys routert(ezt a típust is) kompromitáltak, ezért rákerestem, hogy mikori a hozzá való gyári firware(1.1-es verzióhoz) és meglepetten tapasztaltam, hogy 2016. januári, ami ahhoz képest, hogy már lassan 5éves router szerintem nagyon rendben van.
Mi a véleményetek érdemes ezt telepíteni, ez már talán megszűntet több az előző években feltárt sebezhetőséget vagy inkább egy másik firmware-t rakjak inkább fel?

(#13688) crissprivat válasza Daywalkerke (#13687) üzenetére


crissprivat
senior tag

Szia.
Inkább a shibby féle tomato firmware ajánlott rá. Én EZT használom jó ideje,nincs semmi gond vele. Mind a két wrt54gl routeremen ez fut.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13689) Daywalkerke válasza crissprivat (#13688) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi az infót.
Megmondom őszintén annyira nem értek a routerekhez, ezért ha nem muszáj inkább a gyári firmware-t használnám, ezért is érdeklődtem, hogy ez a tavalyi(2016) gyári firmware mennyire megbízható, illetve ez a firmware amit ajánlasz többet ad valamivel a gyárinál(pl. több más és/vagy új beállítások amik gyáriban nincsenek benne)?

(#13690) crissprivat válasza Daywalkerke (#13689) üzenetére


crissprivat
senior tag

Annyira én sem értek hozzá :D
De ezt a shibbys tomato firmwaret többen is használják ezeken a kis routereken,mert atom stabil vele. Persze más routerre is feltehető. A gyári sem lenne rossz,de amit én akartam,az időzített wifi ki és bekapcsolás nincs benne. Ebben meg benne van,és precízen be lehet állítani.
Tedd fel az eredetit és ha jól működik,akkor hagyd és használd. De ha jól emlékszem,akko csak annyi a változás,hogy a cisco márkafelirat kikerült belőle. Mást nem vettem észre.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13691) Yogibear974 válasza crissprivat (#13690) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Évek óta ezt használom DD-WRT v24-sp2 (08/07/10) std. Gond nélkül! Néha újra kell konfigurálni, ha túlcsordul a memo használat és elmegy a wifi, hiában jelzi, hogy van! (ilyenkor visszaáll az alap nyelvre)
Újra húzom hard reset után backupból a beállításokat! Pár perc a művelet!

Ilyen wifi beállítások vannak benne időzítésre!

Amúgy atomstabilan működik ez is!

Üdv: -=Yogibear=-

(#13692) crissprivat válasza Yogibear974 (#13691) üzenetére


crissprivat
senior tag

Sosem szerettem a DD-WRT firmwaret. Nincs semmi különösebb oka,csak nem szimpi. Nekem a Tomato jött be. Ilyen memória gondjaim még nem voltak,igaz én csak AP módban használom egy Tp-Link R600VPN után madzagolva. Mint fö routert már nem használhatnám,a dolgaimra gyenge lenne.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13693) mark77


mark77
tag

Sziasztok!
WRT54GL V1.1 es routerem van. Szeretném extenderként használni, ahogy a neten nézelődtem a DD WRT be futottam bele, és ráadásul tudja az extender/repeater funkciót.
De néhány kissé paranoid netezőnek aggályai vannak a DD WRT firmware biztoságával, miszerint távoli parancsfuttatást tesz lehetőve benne egy hiba. Tud erről valaki valamit ?
Vagy inkább Tomato val lenne érdemes próbálkoznom?

Másik: "átjárhatók" ezek a firmware-k? Tehát lehet DD WRT -t egy egyszerű frissítéssel pl Tomato ra cserélni?
Nem szeretném téglásítani a 10 éves villámcsapást túlélt routeremet...

Cannibal Corpse

(#13694) And válasza mark77 (#13693) üzenetére


And
veterán

1.) Ha wifi-elérésről beszélünk, akkor bármilyen más tevékenység előtt fel kell tudnunk csatlakozni a routerre. Ez mondjuk WPA/WPA2 + AES kulcsolás és kellően hosszú / értelmetlen megosztott kulcs mellett eleve a nem túl egyszerű kategóriába tartozik.
2.) A nyílt 3rd-party firmware-ek eredetileg azonos forrásra épültek, de elég valószínűtlen, hogy ezekben egy már felfedezett / dokumentált biztonsági rés sokáig nyitva maradjon. Erről érdemes elolvasni ezeket az oldalakat: [link], [link].
3.) Ha valaki paranoid alkat, akkor - firmware-től függetlenül - tiltsa le azokat a szolgáltatásokat, amelyekkel gond lehet: távoli elérés (WAN-felől, esetleg https only), telnet (!), ssh, állítsa át a konfigurációs webfelület portszámát valami lehetlen értékre és állítson be hozzá brutális elérési jelszót.
"Másik: "átjárhatók" ezek a firmware-k? Tehát lehet DD WRT -t egy egyszerű frissítéssel pl Tomato ra cserélni?"
A gyári fw-ről áttérés 3rd-party fw-re okozhat gondot a mérethatár miatt (a gyári visszautasíthatja az image beégetését), ezért célszerű valamilyen kisebb méretű verzióval kezdeni indulásként, dd-wrt esetén valamelyik micro vagy mini kiadás megfelel. Ha már fent van bármelyik 3rd-party verzió, akkor arról gond nélkül át lehet térni bármelyik másikra, vagy akár vissza lehet tenni a gyárit.

(#13695) bakonyip95


bakonyip95
tag

Sziasztok!
Adott egy Linksys wrt54g router, Tomato 1.28 firmware-el. Egy iskolában üzemel és az a problémám, hogy régebben 2 naponta, mostanában már naponta többször is kifagy, legalábbis nem lehet rácsatlakozni, hálózaton néha elérem, akkor újraindítóm, néha ettől még jobban kifagy, néha megjavul, de ha kihúzom meg visszadugom a tápot, akkor 10/10x megjavul.
Mitől lehet ez a probléma? Tudnátok segíteni mit csináljak, hogy normálisan üzemeljen a router?
Tudom elég régi típus, de nincs keret fejlesztésre, így ez nem opció!

(#13696) _kovi_ válasza bakonyip95 (#13695) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Próbáld meg rátenni a DDWRT-t.

(#13697) tjsz válasza bakonyip95 (#13695) üzenetére


tjsz
senior tag

Szia!

Nyomj rá tomato shibby firmware-t.

(#13698) sonar


sonar
addikt

lehet, hogy a tápja öregedett meg.
Hány éves a router? 7-8 v még több?
Ajánlom figyelmedbe a programozható konnektorokat. Aztán azzal naponta többször is újraindithatod éjjelre teljesen ki is lehet kapcsolni ;)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#13699) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok,

Adott egy Linksys wrt54gl v1.1 tomato v 1.28-as (Shibby) rendszerrel.
A sebesség 30/3 (amit bírna is még, ha nem használnék extra funkciókat, de használok)
Bekapcsolt, és beállított QoS mellett a max amit ki bír köhögni az a 17/1.

Egyáltalán az a gond, hogy használom a qos-t?
A limitet már kitoltam az égig, akkor sem lett jobb.

(#13700) Gyurka6 válasza Lacpac (#13699) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Próbáld meg nélküle...

Gyurka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.