Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) kicsiii


kicsiii
tag

Sziasztok! Bocsi, hogy így rátok verem az ajtót a problémámmal, de ahogy olvasom Ti vagytok itt a linksyses hozzáértők, és én meg elég nagy pánikban vagyok, és félek elcsesztem mindent:( Van egy linksys wrt1900ac routerem. Gondoltam feteszem rá az openwrt fwt, hogy használjam torrentezésre, mert a gyárin erre nincs lehetőség. ITT meg is találtam a gyári oldalon a routerhez való fwt. Feltettem és semmi válasz. Vártam 20percet az első reset előtt, hátha történik valami, de sajnos nem történt. Olvastam, hogy van manegment mod, amit 30/30/30 resettel el lehet érni. De nekem semmi sem működik. Nem kapok ipt a router felől. Ugyhogy most pánik van, és bízom benne, hogy valaki tud segíteni, és adni pár lehetőséget vagy ötletet, hogy ilyenkor mit tehetek? Nagyon hálás lennék egy kis segítségért.
Előre is köszönöm!

(#13202) rammstein99 válasza ftc (#73) üzenetére


rammstein99
csendes tag

Megoldás: torrent commander letöltés, azzal telnet-el kapcsolódsz a routerre, majd Pee-to-Peer optimize gombra katt, nekem bevállt! TP-Link TL-WR1043ND v1-em van. :))

We're just enthusiastic about what we do. //revolut,paypal,btc,transferwise//

(#13203) VIPowER válasza ftc (#73) üzenetére


VIPowER
senior tag

Meg sem köszönöd neki :U a választ? :DDD

De kérdés. Ilyen routerem van nekem is, egy szgép van rajta lanon, meg egy a távolból wifin.
Ha a wifis gépen valaki elkezd videót, pl youtubot nézni, akkor van hogy a lanos gépen nem megy a net. A wifis továbbra is oké. Valaki tudja miért lehet ez a jelenség? Csak 10-es netem van, de mint mondtam nem mindig csinálja ezt, tehát nem ez az oka.

(#13204) Intruder2k5 válasza VIPowER (#13203) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem fel sem tűnt neki, hogy a kérdés amire válaszolt, 2006-10-30 19:22:02 keltezésű!

(#13205) VIPowER válasza Intruder2k5 (#13204) üzenetére


VIPowER
senior tag

Az lehet, de én ftc kollégának címeztem a kérdést . :D

Mellesleg nem válaszoltál az enyémre.

(#13206) Intruder2k5 válasza VIPowER (#13205) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel a Te kérdésed is a hsz része volt, így feltételeztem azt is ftc kollégának címezted! :)

(#13207) VIPowER válasza Intruder2k5 (#13206) üzenetére


VIPowER
senior tag

Az első kérdést.
A második téged illet. :)

(#13208) vasszarvas


vasszarvas
tag

Üdv urak, segítség kellene távoli eléréssel kapcsolatban. Routeren 3 gép, egyen fut az utorrent. Fix ip mindenhol, portok forwardolva. Nem megy a webui. Már bemásolgattam a zipet a rejtett könyvtárba, többet is, gépnév jelszó, a webui résznél a kliensben, de nem tud csatlakozni. Gondolom a routerben kellen valamit még állítanom de mit? Engedélyeztem az access managert. Mit csináljak még?

[ Szerkesztve ]

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#13209) umfrider


umfrider
senior tag

Sziasztok!

Linksys WRT54GL-em van, de sajnos nem tudok belépni a böngészőben a beállításokba. Beírom az IP-t ( http://196.168.1.1 ), de nem történik semmi. Sem explorerben, sem pedig chrome-ban. Mi volna a teendő?

IP automatikus kérésre van állítva!

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#13210) Intruder2k5 válasza umfrider (#13209) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Egész biztos, hogy ez a routered IP címe? Windows parancssorba beírt...

tracert bix.hu

...parancs első állomása a router!

(#13211) umfrider válasza Intruder2k5 (#13210) üzenetére


umfrider
senior tag

Köszönöm a segítséget, valóban. az első 1-est cserélni kellett 0-ra!

Másik. Szeretném beállítani a routert ( digi netem van, szóval PPPoE ), kerestem is leírást a beállításhoz, viszont nekem más az interface, mint amilyen videókat, PDF-eket találok :(

Szóval kicsit összekavarodtam. Csináltam egy factory resetet ( azt hiszem, de ez sem biztos, mert az administration menüpontban nekem nincs olyan, csak device restart ). A hátulján nyomtam a gombot ész nélkül meg itt ment a restart.

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#13212) Intruder2k5 válasza umfrider (#13211) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ebbe igencsak belekavarodtál!

A kép amit betettél, egy CISCO EPC3925 Home Gateway admin felületét mutatja, vagyis nem lehet PPPoE DIGI-s neted, hanem vagy Telekom, vagy UPC, stb... kábelneted van, ami DHCP-s kapcsolattal megy!

De ettől még a WRT54GL admin felületét nem láttuk!

(#13213) umfrider válasza Intruder2k5 (#13212) üzenetére


umfrider
senior tag

Na ez elég érdekes. Akkor hogyan tudok oda belépni? Hiszen beírtam a router IP-t és rögtön ezt dobta be nekem...

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#13214) Intruder2k5 válasza umfrider (#13213) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek szerint lehet nem is működik a routered? Pontosan hogy van összekötve a CISCO EPC3925, a Linksys router, és a géped?

(#13215) umfrider válasza Intruder2k5 (#13214) üzenetére


umfrider
senior tag

Helyzet:
Alapvetően T-home a rendszer, viszont van 2 db tp-link vezeték nélküli adapterem, melynek az egyik fele a Linksysre van rákötve, így megnövelve a wifi hatósugarát. Szaki állította. Van egy lakásom Pécsett, ott viszont besz@rt egy tp-link router, így annak a helyére kellene ez ideiglenesen, míg azzal szenvednek a gariba. Az eredeti környezetében tökéletesen működik a Linksys.

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#13216) Intruder2k5 válasza umfrider (#13215) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor azt kellene megnézned, hogy ha csak a gépet dugod össze a linksys routerrel utp-n, akkor kap-e ip címet a géped, és ha igen, akkor mi a dhcp szerver címe...?! Az lesz a linksys ip címe!

(#13217) umfrider válasza Intruder2k5 (#13216) üzenetére


umfrider
senior tag

Már addig eljutottam, hogy nem a cisco felületét hozza be, hanem.

A cmd parancs nem működik akkor sem, ha wifivel csatlakozom a routerhez, akkor sem, ha kábellel. Lényeg, hogy a képen látható IP-n tudok rá csatlakozni, de hogy mi ez a tomato kezelőfelület eszem nincs hozzá. Mind egy. Viszont itt megadtam neki az új PPPoE kapcsolatot, beírtam a felhasználónevet, stb, de semmi. Korlátozott hozzáférés és csak próbál és próbál kapcsolódni a netre, de sikertelenül. ( ezen az interface-n keresztül próbáltam factory resetet csinálni, de sajnos nem találtam ezt a pontot, pedig mindent tüzetesen végignéztem )
Lehet az lesz marad ez a router aztán sz@rok bele, veszek egyet holnap, nem érdekel, hogy gariba lesz a másik... Ennyit szívni.

:F

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#13218) Intruder2k5 válasza umfrider (#13217) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Tomato egy jó fw, én is azt használom! De mint fentebb írtam, ha CISCO EPC3925 HGW-d van, akkor nincs PPPoE neted! Ráadásul a képen látható WAN IP cím pedig az Invitel-hez tartozik, így nem tudom a DIGI netet honnan vetted...

[ Szerkesztve ]

(#13219) umfrider válasza Intruder2k5 (#13218) üzenetére


umfrider
senior tag

De akkor miért tudom kiválasztani a listából a PPPoE kapcsolatot? - tomato-ban -

( a TP-linkemnek az a baja, hogy nem érzékeli a WAN kábelt. Az előbb kipróbáltam, egy bizonyos állásban, mozgatva van, hogy érzékeli. Gyorsan belementem a set-up-ba, jelszó, felhasználónév be és voi lá volt netem. Tehát azon már meg tudtam csinálni, csak amint jött az öröm megint eldobta a kábel érzékelését. Tehát ezzel nem fogok szenvedni, inkább visszaviszem, mivel még garanciális )

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#13220) Intruder2k5 válasza umfrider (#13219) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Miért ne tudnád? Attól, hogy neked nem olyan neted van, még be tudod állítani a routert arra, csak nem fog működni!

De ha CISCO EPC3925 HGW-d van, akkor azon kell mennie a netnek, kábelen, és WiFi-n is!

[ Szerkesztve ]

(#13221) umfrider válasza Intruder2k5 (#13220) üzenetére


umfrider
senior tag

Értem. Ezt honnan tudom kideríteni? ( bár azok után, hogy a beállításokat - tudtommal - helyesen megcsináltam és még sincs net, akkor valóban Cisco xy a helyzet, nem?

Ez a rohadt technika... :))

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#13222) Intruder2k5 válasza umfrider (#13221) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha DHCP-re teszed a Linksys-t, és úgy kötöd a CISCO-ra, akkor mi a helyzet?

(#13223) towelie


towelie
csendes tag

Sziasztok.
wrt54gl routeremet gondoltam frissitem.egyáltalán nem értek hozzá.
FW_WRT54GL_4.30.16.6_US_20130308_code leszedtem,felraktam, 5 perc után végzett, de nem volt net, gondoltam kihuzom ujra bedugom. nos azóta semmi, kabel wifi 0. 30mp-s reset, 5mp táp bedugva 5mp-es resetre semmi reakcio. kuka?

s4active

(#13224) Intruder2k5 válasza towelie (#13223) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#13225) umfrider válasza Intruder2k5 (#13222) üzenetére


umfrider
senior tag

Nos, vásároltam inkább valami olcsó D-Link routert, míg a Tp szervízben van.

A Linksys-t pedig inkább visszaviszem majd az eredeti környezetében, a beállításokat mentettem róla, remélem jól be fogom tudni üzemelni.

Köszönöm a segítségeket :R

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#13226) Intruder2k5 válasza umfrider (#13225) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én meg beújítottam két darab Linksys WRT54GS-t! :)

Az egyik v1.1-es, az kapott is egy Tomato-t rögtön!

A másik v5.1, azon DD-WRT volt, és marad is! :)

[ Szerkesztve ]

(#13227) beller válasza Intruder2k5 (#13226) üzenetére


beller
aktív tag

Miért szereted ennyire a Linksys 54 routereket? :) Nekem van egy 54 GL a polcon (eszembe nem jut eladni), ami hibátlanul működött. Most ez az átok Ciscó EPC3925 van, ami a szolgáltatóé, így kiiktattam a Linksyst. Azon még a Te segítségeddel lett feltéve egy Tomato. A netem is csak 20/1-es tehát szépen muzsikálna, de nem tudom érdemes e a Cisco után még azt is beiktatni. Szerinted?

(#13228) Intruder2k5 válasza beller (#13227) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semmi komoly feladatot nem lát el már nálam se, 60-as nettel már esélye sem lenne rá, csak tesztelgetek rajta ezt-azt, Tomato-val! A mostani két WRT54GS mellett nekem is van egy WRT54GL is, és volt már WRT54G is, de azokat eladtam! Egyébként pont azért szeretem, mert olyan megbízható!

Ha nincsen konkrét problémád a CISCO-val, akkor szerintem felesleges! Annak a WiFi-je is N-es, az UTP portjai is Gbit-esek, ha megbízhatóan működik, akkor felesleges egy régi routerrel visszalassítani mindezt, még ha a neted csak 20Mbps is! Persze ha van konkrét oka is a felvetésednek, az már más...

(#13229) beller válasza Intruder2k5 (#13228) üzenetére


beller
aktív tag

Köszi a választ, nincs semmi gondom a Cisco-val csak érdekelt, mert már korábban is olvastam, hogy van neked belőle egy-kettő:) Én is szerettem, mert soha nem volt vele gondom - mondjuk azért egy évben kétszer újra kellett indítani - nem úgy mint az elődje D-link 524 ha jólemléxem. De ez már a múlt.

(#13230) Minstrel


Minstrel
senior tag

Két WRT54GL-el gond nélkül működik a WDS?

Mert egy már van, de egy TP link nem igazán ment vele, vagyis összejött a kapcsolat, de a TP link-re csatlakoztatott eszközök egy idő után nem kaptak ip-t, ezért frissíteni akartam a firmware-t és szegény router beledöglött. Na és most vennék egy használt WRT54GL-t ha azzal tuti működne a dolog.

(#13231) Intruder2k5 válasza Minstrel (#13230) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

TP-LINK-nek ehhez nem kell WDS, magában se működik sokáig! :)

Egyébként a legjobb eséllyel azonos hardverek és szoftverek közt működik jól a WDS!

(#13232) Minstrel válasza Intruder2k5 (#13231) üzenetére


Minstrel
senior tag

Köszi! :) A verzió nem baj ha nem egyezik? Mert az enyém már 2007-es, szerintem 1.0-ás.

(#13233) Intruder2k5 válasza Minstrel (#13232) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem... Csak ugye a TP-LINK meg Atheros Chipset-es!

[ Szerkesztve ]

(#13234) KunEmber


KunEmber
senior tag

Skacok, segítséget kérnék. Van egy Linksys WRT54GL 1.1 modemem, Tomato 1.28-as fimware-rel. A gondom az, hogy a wifi sebessége 1/3-a a kábelnek. Ez a modem ennyit tud, és cseréljem le; vagy valami beállításos dolog lehet a háttérben? (Kábelen a névérték 50/40mb/s, valódi töltési sebességem 6mb/s, wifin ez 20/20 és a valódi letöltés 2mb/s.)

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#13235) Intruder2k5 válasza KunEmber (#13234) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mértékegységek tekintetében kissé zavaros nekem amit írtál! Nem egészen vágom mi ez a 20/20 meg a 2mb/s! Ami biztos, hogy a Linksys WRT54GL WiFi interfésze G szabványos, vagyis 54Mbps sebességű! Ebből a felhasználó számára hasznos sebesség, ideális esetben, 25Mbps körül van, ami átszámítva durván 3MB/sec! Ahogy romlik a vett jel erőssége, minősége, vagy növekszik a környezeti zaj az éterben, illetve a routertől való távolság, úgy ez a sebesség csökken!

(#13236) KunEmber válasza Intruder2k5 (#13235) üzenetére


KunEmber
senior tag

Igen, kevertem a fogalmakat; de a kérdést megválaszoltad, köszönöm. Tehát nem fog ennél többet tudni és ha ki akarom használni a maximális biztosított sebességet (kábelen 6mb/s) akkor váltanom kell egy 'n'-es wifire.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#13237) Intruder2k5 válasza KunEmber (#13236) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van! Sőt ha esetleg a kliens is csak G szabványos, akkor abban is cserélned kell a WiFi adaptert!

(#13238) KunEmber válasza Intruder2k5 (#13237) üzenetére


KunEmber
senior tag

Oké. Van egy régi laptop, de mivel nem az a jövő, így abban marad a 'g', az új laptop, telefonok pedig tudják az 'n'-t.
Még egy kérdés: egy 150 mbit-es routerrel ki tudom teljes mértékig használni az 50mbit-es netet? (optimális esetben)? Vagy inkább (egy kis előrelátásként is - hátha emeli majd még a szolgáltató) 300-asat vegyek?

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#13239) KunEmber válasza KunEmber (#13238) üzenetére


KunEmber
senior tag

átmászok a router topikba :)

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#13240) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Van 1 régi wrt52g2-es routerem, papíron tudnia kéne WAN-on és LAN-on is a 100mbit-et, ez gyakorlatban mennyire lehet valós?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#13241) Intruder2k5 válasza TheProb (#13240) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Egyáltalán semennyire! Még papíron sem tudja! Legalábbis nem hiszem, hogy láttad volna ezt valahol leírva... Amit láttál, az az, hogy az UTP portjai 100Mbit-esek! A WAN<->LAN átviteli képessége szerintem valahol 40-50Mbps körül véget ér!

(#13242) TheProb válasza Intruder2k5 (#13241) üzenetére


TheProb
veterán

sejtettem, viszont akkor nem értem miért írnak 100at... azt, hogy maga a port tud 100at, kit érdekel...
Azért köszi

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#13243) Intruder2k5 válasza TheProb (#13242) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos a valós átviteli sebességet nem divat megadni routerek esetén! Egyébként meg LAN<->LAN irányban átviszi a 100-at, pontosabban 93-94Mbps-t, ami a 100-as portok gyakorlati maximuma!

(#13244) Sousuke


Sousuke
tag

Sziasztok, már 6 éve tulajdonosa vagyok egy WRT54GL routernek, volt már rajta pár firmware, de legtöbbet DD-WRT és Tomato. Most a Tomato 1.28 van rajta, de a topic-ot olvasgatva láttam, hogy van újabb változata is. A Shibby-féle változatra szeretnék frissíteni, de nem tudom, hogy K24 vagy K26 változatot tegyem fel. Mi a különbség a kettő között? Van értelme a K26-ost feltenni? A választ előre is köszönöm! :R

(#13245) Intruder2k5 válasza Sousuke (#13244) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igazából a K24-essel gyorsabb a router, annyi hibáról tudok ott, hogy Wireless Client módban nem megy! Ha ezt a funkciót nem használod, akkor nyugodtan mehet fel az!

(#13246) Sousuke válasza Intruder2k5 (#13245) üzenetére


Sousuke
tag

Köszi a választ, már töltöm lefele a K24-est. A CPU órajelet érdemes emelni 200Mhz-ről?

(#13247) Intruder2k5 válasza Sousuke (#13246) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem emelném, de Te tudod... Mit nyersz vele? 5%-ot?

(#13248) Sousuke válasza Intruder2k5 (#13247) üzenetére


Sousuke
tag

Rendben, nem fogom piszkálni :) Köszi a segítséget! :R

(#13249) Intruder2k5 válasza Sousuke (#13248) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én 1x RT-N16-on emeltem meg, aztán nem indult el, fél napot szoptam vele, még vissza tudtam állítani!

(#13250) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák most kipróbáltam ezt a Virtual Wireless-t, de nem úgy meg ahogyan én gondoltam(WRT54GL) Egyrészt beraktam a broadcast-ot, tehát látnom kéne, és egyébként nem lehet erre beállítani, hogy másik alhálón is legyen? :R

Bár úgy látszik ez nem az én napom, mert a Unifi AP-t sem sikerül úgy beüzemelni, ahogyan szeretném. Sokan odavannak érte, de amennyi időt én elszórakáztam most a progijával, meg hogy felismerje, már 3 másik routert felconfigoltam volna. :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.