Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) Intruder2k5 válasza dmc (#13097) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor tedd vissza tftp-vel, vagy pedig tegyél rá tomato-t, és arra fel lehet tenni a gyári fw-t szerintem... Legalábbis asus-on tuti!

(#13102) dmc válasza Intruder2k5 (#13101) üzenetére


dmc
aktív tag

ezen nem megy sehogy se sajna :(
bármit bárhogyan probálkozok

(#13103) Intruder2k5 válasza dmc (#13102) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

DD-WRT-re Tomato-nak fel kell mennie szerintem...

tomato-ND-1.28.5x-117-VPN.trx

Csak aztán majd lehet kell neki egy reset, mert a root jelszót nem fogja elfogadni belépéskor! DD-WRT -> Tomato váltáskor mindig ez van...

(#13104) Danke DJ válasza And (#13100) üzenetére


Danke DJ
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a kielégítő választ!
Annyi lenne a kérdésem, hogy akkor max. hány dbi-s antennát érdemes venni egy routerre?

Go hard ... Or go home ...

(#13105) And válasza Danke DJ (#13104) üzenetére


And
veterán

Lehet, hogy kicsit félreértettél: természetesen lehet nagy nyereségű antennákat tenni a routerre, nem ezzel van a baj, hanem azzal, hogy egy körsugárzónak nem lehet óriási nyeresége. A nyereség növekedése mindig a nyalábolási térszög csökkenéséből (másképp fogalmazva az irányhatás növeléséből) fakad, elvégre az antenna passzív szerkezet. De egy körsugárzónál a 360°-os vízszintes nyílásszögnek mégis csak meg kell lennie, különben nem beszélhetnénk körsugárzóról. Ez eleve korlátozó tényező, ezért a 2,4 GHz-es sávra készült beltéri körsugárzók nyereségmaximuma 8..9 dBi, a kültéri - nagyobb méretű, 120..150 centis - kivitelűeké 14..15 dBi lehet. Ez utóbbi nyereségérték felett 2,4 GHz-es körsugárzó nem létezik, állítson bármelyik eladó akármit. Sajnos rengeteg felhasználó beugrik ezeknek az olcsó, de hamis, erősen túlzó nyereségértékű antennáknak, aztán meg csodálkozik, hogy semmivel (vagy alig) jobb a helyzet, mint korábban. Az igazság az, hogy a sok (vagy egyszerűen nagyon árnyékoló: túlságosan vastag, vasbeton, vályog, stb.) fal okozta többletcsillapítás gyakran nem kompenzálható ki antennacserével. Egyszerűen nem tudsz annyit növelni a valós antennanyereségen, hogy ennek a mérlege pozitív legyen a fal(ak) okozta plusz csillapítással szemben. Ilyenkor nem marad más megoldás, mint az, hogy a routert a középpontba teszed, esetleg újabb AP-t vagy repeatert telepítesz az eredetileg rosszul fedett helyekre.

(#13106) Danke DJ válasza And (#13105) üzenetére


Danke DJ
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a kielégítő választ, és a segítséget!
Szép napokat!
Üdv

Go hard ... Or go home ...

(#13107) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Sziasztok! Hozzáértő segítségre van szükségem :B
E leírás szerint nekiálltam a routeremnek, hogy DDWRT legyen rajta.
A router: Linksys WRT54G v5.1
Mindent követtem, de az upgrade résznél (tftp2) "unable to get responses from the server"
üzenettel megáll a tudás. kb 100 ablak van nyitva, a témával kapcsolatosan, és kezdek pánikba esni. Mit javasolnátok, hogyan tovább? :R

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#13108) And válasza SüdiLaller (#13107) üzenetére


And
veterán

Két apróságot eleve hiányolok az általad linkelt leírásból. Az egyik, hogy a frissítést végző PC-t ilyenkor erősen illik fix IP-címre állítani (192.168.1.x, ahol x: 2..253). A másik, hogy a TFTP-s feltöltéssel közvetlenül a router újraindítása után - a power led villogásának megszűnte után pár másodpercen belül - illene próbálkozni. Bónusz: a forgalmat esetleg blokkoló bármilyen tűzfalat előtte le kell kapcsolni.
A dd-wrt oldalán a belinkeltnél kicsit bővebb, pontosabb leírást találhatsz: [link].

(#13109) SüdiLaller válasza And (#13108) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Köszi, ez igen. Kár hogy pont egy hiányos leírást követtem, szvsz ez lehet a baj. Na de mi legyen a következő lépés, elvégre a baj már megtörtént ? :R
Ha másra nem is vagyok ezzel jó, elrettentő példának simán ;]

[ Szerkesztve ]

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#13110) And válasza SüdiLaller (#13109) üzenetére


And
veterán

Szoftveresen (firmware frissítéssel / cserével) a WRT54G/GL/GS-sorozatot véglegesen elrontani nem lehet. legrosszabb esetben jtag-kábellel mindegyik helyrehozható. Én még eleve jtag segítségével tettem fel a dd-wrt-t egy WRT54G v5.0-ra, mert akkoriban máshogy még nem is lehetett.
De egyáltalán nem biztos, hogy most is minden veszve, ezeket nézd meg:
- Lehet pingelni a routert (fix IP-re állított gépről) a 192.168.1.1-es címen?
- Próbáltad a TFTP-s töltést a router bekapcsolását követően indítani?
- A router power-ledje az újraindítást követően állandóan csak villog, vagy egy idő után már folyamatosan világít?

(#13111) SüdiLaller válasza And (#13110) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

megvan a fix ip a gépen,
ping 192.168.1.1-re ezt adja:
Válasz 192.168.1.112: A célállomás nem érhető el.
stat: küldött 4, fogadott 4, elveszett: 0 (0% veszteség)
Próbáltam bekapcsolás után is a tftp-t, ugyanaz...
A power led folyamatosan blinkel, + a 4 ethernet, és az internet led-jei folyamatosan világítanak.

Jtag kábelt össze tudom rakni magamnak, vagy rendelek ebayről, de boldog lennék ha nem kéne vele vacakolni, és etherneten meg tudnánk varázsolni a segítségeddel (segítségetekkel)
:R

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#13112) And válasza SüdiLaller (#13111) üzenetére


And
veterán

Elolvastad / kipróbáltad a dd-wrt-s link végén, a 25. pont után leírtakat ("PROBLEM AND WORKAROUND TO AN INACCESSIBLE LINKSYS WRT54G V6.0 ROUTER--- may be good for V5 as well.")? Ha ezek sem segítenek, akkor nem tudom, mit lehetne még tenni a jtag-en kívül. A kábele ugyan nem nagy szám, lényegében egy párhuzamos portra (ha egyáltalán van olyan az alaplapodon) csatlakozó rövid öteres kábel, 4 ellenállással, de a routerben a legtöbb esetben a tüskesor nincs benne, azt bele kell forrasztani, és a szoftveres részével ('debrick utility') is lehet azért szívni rendesen, ha az ember még nem csinált ilyesmit.
Ha nem megy, keresd őt: [link], vállal router javítást.

(#13113) SüdiLaller válasza And (#13112) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

köszi, futok ezzel a jtag-gel egy kört... :R

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#13114) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Sziasztok, V5.1-re gyári firmet honnan tudnék leszedni, ami megbízható? A linksys oldalán nincs ^^

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#13115) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Köszönjük! :W

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#13116) hojanika


hojanika
csendes tag

Szia Mindenki! Új vagyok + "zöldfülű" is. Segítség kellene!!! Kaptam a volt cégemtől egy Linksys wrt54gl routert. A menübe betudok menni. Viszont nem tudok beállítani olyan dolgokat hogy védve legyen másoktól.Jóformán szinte semmit nem tudok beállítani, mert nem tudok róla semmit. Az első, hogy vezetéken megy a net, a wi-fi része meg egyáltalán nem megy. Ezt hol tudom bekapcsolni? Hol tudom megadni azt a nevet ami a szám.gépen megjelenik (hálózatnév?) ? A hálózatba való bejutáshoz (nem a routerbe való jelszó)a felhasználói név megadása, az is hol van? A routeren openwrt + luci van, nem magyarnyelvű. Ha van valaki aki tud ebben segíteni nekem nagyon jó lenne és megköszönöm. Ha van valaki aki... akkor ha lehet privátban küldhetne valamit ami segítene az 1-ről a 2-re való lépést.Tudom; átkellene olvasni az egészet, de "agyam" az nemfog fel ennyi anyagot egyszerre. KÖSZÖNÖM!!!

(#13117) hojanika


hojanika
csendes tag

Pontosítok: Linksys wrt54gl / Openwrt OpenWrt Backfire 10.03.1 / LuCI 0.10.0 Release (0.10.0)

(#13118) Pityke85


Pityke85
csendes tag

Sziasztok.

A minap vettem egy Tp-link WDR4300-as routert szépen muzsikál, meg vagyok elégedve vele. Ezzel a lépéssel lecseréltem a régi de bevált és mai napig működő WRT54GL típusú routerem. Viszont szeretném odaadni a szomszédnak a WRT54GL-t és szeretném megosztani vele a netemet is, de nála már 2 emelettel feljebb nem elég erős a jel a laptopjának, ezért hatótáv növelő berendezésként szeretném használni a WRT54GL-t, ami felerősítené a WDR4300 jelét és nagyobb lenne a jelerősség a szomszéd laptopján.. Olvasgattam utána és valami WDS-t kellene bekapcsolnom a WRT54GL-en, de a menüben nem találtam ilyen lehetőséget.
Gyári Linksys firmware van rajta. Pontosabban ez a verzió.: 04/08/2013 Ver.4.30.16 (Build 6).

A kérdésem az lenne, hogy meg tudom-e a jelenlegi firmware-el vagy esetleg másikkal oldani a WDS bekapcsolását, és fog e működni ez a hatótáv növeléses dolog?

Előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat.

(#13119) krealon válasza Pityke85 (#13118) üzenetére


krealon
veterán

"A kérdésem az lenne, hogy meg tudom-e a jelenlegi firmware-el vagy esetleg másikkal oldani a WDS bekapcsolását, és fog e működni ez a hatótáv növeléses dolog?"

A WDS nem fog mukodni a chipset-ek kulonbsege miatt.
Ha a kabelezes nem megoldhato, akkor ez a projekt bukta. Sorry. :(

(#13120) And válasza Pityke85 (#13118) üzenetére


And
veterán

A WDS valóban felejtős, csakhogy számodra a hagyományos jelismétlő / repeater mód is megoldás lehet. Persze a gyári firmware alatt mindenféle extra mód teljesen kizárt, ezért az ilyesmihez 3rd-party fw-t kell rá telepíteni. Sokáig használtam WRT54GL-t repeater-módban dd-wrt-vel, probléma nélkül.

(#13121) Leslie770


Leslie770
újonc

Nemrégiben vásároltam használtan egy WRT54G v5.1-es routert. DD-WRT volt rajta amit lecseréltem OpenWrt-re. Valami nem lett jó, mert nem érem el böngészőből a kezelőfelületet.Ezt írja ki: "404 Not Found
The requested URL was not found on this server". A gép látja a routert, a wifit is, de azt írja ki,hogy korlátozott a kapcsolat. Légyszíves segítsetek.

(#13122) Leslie770


Leslie770
újonc

Odáig sikerült eljutnom,hogy a Putty segítségével beléptem root@192.168.1.1-el, Telnet-el.
Beírom a "passwd"-ot, és új jelszót adok meg. Nagy betű,kis betű szám is van benne, de mikor ismételten beírom a jelszót és entert nyomok nem csinál semmit. Lásd kép.

[ Szerkesztve ]

(#13123) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Sziasztok!

Nos, az istennek sem akar csatlakozni a mobil wifi routeremhez client mode-ban ez a gép! :(
Tomato 1.28-nál van frissebb/jobb firmware lehetőség?
Egyszerűen nem hiszem el, hogy nem képes ilyesmire!

DD-WRT, Open-WRT, Gargoyle (ott csak WRT54G-re van, nekem meg GL 1.1 van) vagy mitévő legyek?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#13124) Kapanyél válasza Kapanyél (#13123) üzenetére


Kapanyél
őstag

Ill. érdekelne, hogy milyen IP beállításokat eszközöljek? Ha DHCP-re állítom a WAN-t, akkor csak "Renewing...". Ha beírom a mobilnet (WLAN) gateway címét, akkor "Connected", de nincs net a WRT54GL oldalon vezetéken.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#13125) Intruder2k5 válasza Kapanyél (#13123) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

tomato-ND-1.28.5x-117-VPN.trx

Ez is 1.28-as, de nem az alap Jonathan Zarate féle sok éves verzió, hanem egy áprilisi Shibby build!

Mi a mobilnet eszközöd LAN IP címe, amihez csatlakoznia kellene?

[ Szerkesztve ]

(#13126) Kapanyél válasza Intruder2k5 (#13125) üzenetére


Kapanyél
őstag

Szia!

A 4G WiFi router IP-je 192.168.1.1 éppen.
A WRT54-et 192.168.1.2-re állítottam be statikusra ("WAN"), mert olvastam, hogy DHCP nem tuti.
Viszont a LAN-oldalt állítottam már szintén ...1.2-re, de állítottam már ...2.1-re is.
Érdekes, hogy Wireless Client-ként fölajánlja a WAN beállítási lehetőségeket, de Wireless Bridge-ként már nem, pedig kb. a kettő ugyanaz, csak a Client-nél 1db LAN portra tolja át ami WLAN-on kap.

Fölteszem ezt a Tomit, remélem, ezzel okés lesz.
Köszönöm!

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#13127) Kapanyél válasza Kapanyél (#13126) üzenetére


Kapanyél
őstag

Amúgy egy kicsit zavaró, hogy a WAN beállításoknál ha statikusra állítom, ott kéri az IP-címet, a maszkot és a gateway-t. Namármost az IP akkor itt mi? Mert az átjáró nyilván a 4G cucc IP-je.
Ide, gondolom, a 4G által kiadható tartományba eső címet kellene írni. A kérdés, hogy a WRT54 LAN oldali IP-je akkor mi legyen? Ugyanez?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#13128) Intruder2k5 válasza Kapanyél (#13126) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Linksys WRT54GL

WAN
IP Address: 192.168.1.254
Subnet Mask: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.1.1

LAN
IP Address: 192.168.2.1

Wireless Client Bridge nem ugyanaz, mert ott elvileg nincs NAT! Egyébként mindkét esetben használható mind a 4 LAN port!

(#13129) Kapanyél válasza Intruder2k5 (#13128) üzenetére


Kapanyél
őstag

Sajnos továbbra sem működik. A Wireless Survey mutatja, hogy -41dB a 4G SSID-hez tartozó térerő, de az Overview-ban 0 a Signal Quality.
A WLAN LED pedig csak villog az eszközön.

(A TP-Link X43 végű eszközök tutira jók ilyesmire?)

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#13130) Intruder2k5 válasza Kapanyél (#13129) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig nekem is van egy Linksys WRT54GL-em, szintén Tomato-val, amit be is konfigoltam a szomszéd WiFi-re, arra az esetre, ha a szolgáltatóm bemondaná az unalmast, akkor csak előveszem a Linksys-t, kihúzom a CISCO modemből a LAN kábelt, átdugom a Linksys WRT54GL LAN portjába, és már nyomja is az RT-N66U-ba a szomszédtól kölcsönzött netet! Persze a távolság (30-35 méter, és vagy 5-6 fal) miatt ez leginkább csak böngészni, fórumozni, és levelezni alkalmas, de a lényeg úgyis ez!

Mondjuk a 743ND gyárilag is tud WiFi kliens módot!

[ Szerkesztve ]

(#13131) Kapanyél válasza Intruder2k5 (#13130) üzenetére


Kapanyél
őstag

Van olyan beállítás, amivel nem kompatibilis? Pl. WPA2, AES vagy bármi, amire figyelni kellene?
Ez konkrétan nem csatlakozik föl rá, nem lehet IP ütközés. (látom a wifi routeren, hogy nem nő a kliensek száma, azt kiírja)

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#13132) Intruder2k5 válasza Kapanyél (#13131) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mea Culpa, elővettem a WRT54GL-t, teszteltem kicsit, és hát a 2.4-es fw bugos, nem megy benne a kliens mód! Ellenben ha feltolod a 2.6-os kerneles 120-as verziót, azzal tuti kell mennie, ma próbáltam!

Sorry!

(#13133) Leslie770


Leslie770
újonc

Sziasztok
Nemrég vettem egy Linksys WRT54G v5.1-es routert amin DD-Wrt firmware volt. OpenWrt-re frissítettem de valami nem lett jó. Böngészőből nem érem el a 192.168.1.1-et. Próbáltam Putty-al megváltoztatni a jelszót, de nem sikerült. Tudtok segíteni benne? Válaszokat előre is köszi. :)

(#13134) Intruder2k5 válasza Leslie770 (#13133) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

OpenWrt-nek van olyan verziója, amiben semmilyen webes felület nincs! Lehet ilyet tettél fel? Jelszót miért nem sikerült megváltoztatni? Nem érted el a routert, vagy nem tudtad a parancsot, vagy egyéb ok?

(#13135) Leslie770 válasza Intruder2k5 (#13134) üzenetére


Leslie770
újonc

Putty-al próbáltam, telnet-el. Addig eljutottam,hogy megadtam egy új jelszót, de mikor ismét beírom és entert nyomok nem csinál semmit.

(#13136) Intruder2k5 válasza Leslie770 (#13135) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld meg visszaállítani az alapbeállításokat, ezen parancsok valamelyikével!

mtd -r erase rootfs_data

vagy pedig...

mount_root
firstboot
reboot

Ha ez megvan, akkor újraindulás után mehet megint a passwd!

(#13137) Leslie770 válasza Intruder2k5 (#13136) üzenetére


Leslie770
újonc

Nem sikerült.

(#13138) Intruder2k5 válasza Leslie770 (#13137) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor sajnos passz, javaslom próbálkozz meg vele az OpenWrt topikban, hátha ott akad egy-két guru, aki tud valami hasznos tanácsot adni ezzel a rendszerrel kapcsolatban! Én nagyon nem vagyok járatos OpenWrt-ben, max annyit tudok javasolni, hogy ha nem jutsz vele előbbre, akkor tftp-n keresztül próbálkozz meg az fw cseréjével!

(#13139) Leslie770 válasza Intruder2k5 (#13138) üzenetére


Leslie770
újonc

Rendben. Köszönöm.

(#13140) Intruder2k5 válasza Leslie770 (#13139) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen!

És ha továbbra is kitartasz az OpenWrt mellett, akkor talán érdemesebb lenne Gargoyle-t tenni rá! Ezt a mostanit talán a trunk-ból töltötted le?

szerk.:
Húú, a fenéket, most nézem a MOTD-t! Jó régi darab, honnan szedted ezt? Ez egy hét éves White Russian... :)

[ Szerkesztve ]

(#13141) Leslie770 válasza Intruder2k5 (#13140) üzenetére


Leslie770
újonc

Már magam se tudom. Az biztos,hogy nem az OpenWrt oldaláról. :)

(#13142) Kapanyél válasza Intruder2k5 (#13132) üzenetére


Kapanyél
őstag

Ó, ez az! Köszönöm, így már működik! :R

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#13143) hojanika


hojanika
csendes tag

Sziasztok!
Televan a kis t...m az egésszel.
Az első bejegyzésem (13116-13117) után még mindig a "nullán" vagyok. Sőt odáig eljutottam, hogy már a router menüjébe sem tudok bemenni. Nincs semmi átjáró ip cím. Eredetileg aki volt a cégem rendszergazdája ő "megkalapálta :W :W ", hogy tudjam használni otthon, felírta az ip címét a routernek (10.2.0.254) a belépési szavakat is de hál'istennek talán 2-3 szor sikerült a menübe belépni és mostmár semmi, nincs ip cím. Amikor betudtam lépni a menüben akkor nem állítottam semmit. A rendszergazda nem 1szerű eset, szerintem meg egészen egyszerüen nagyon szétszórt és az igéret földjén születhetett. Ez csak az én véleményem.
Ebben szertnék valami hathatós segítséget kérni, vagy aki ért hozzá és használhatóvá tudná tenni, vagy segíteni tudna, hogy megtudjam oldani a problémát - nem a rendszergazdával hanem a ruoterrel kapcsolatosan.
Köszönettel! :W

(#13144) hojanika


hojanika
csendes tag

Az előzőhöz bejegyzéshez még ezt hozzá teszem:

(#13145) smisa


smisa
őstag

Sziasztok, volt egy routerem de megadta magát valószínű és most egy WRT54G2 V1-t tudtam szerezni érdemes ezt frissíteni vagy hagyjam jelenleg a mobillal nem igazán találják meg egymást illetve néha igen de nem stabil gonodolm az n szabvány hiánya ? vagy ha van beállítás ami tutti ennek routernek azt szívesen veszem

jelenleg: Firmware Version: 1.0.01 build 003, Mar. 26, 2008 van újabb ?

[ Szerkesztve ]

(#13146) Intruder2k5 válasza smisa (#13145) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Lehetőleg válassz olyan csatornát amit nem használ senki a környéken, és ami 1-11 közé esik, mert a 12-13 csatornákkal több mobil eszköz gondban van!

(#13147) smisa válasza Intruder2k5 (#13146) üzenetére


smisa
őstag

csak átállítom vagy minden változtatás után kihúzz bedug tápkábel? illetve áttettem G-only-ra gondolom ez nem baj, az abaj hogy fel lép és kapcsolódik majd aztán ledobja lehet a router szar?

[ Szerkesztve ]

(#13148) Intruder2k5 válasza smisa (#13147) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kell áramtalanítani, elég csak átállítani!

Ezt így nem tudom megmondani, természetesen lehet a router is rossz akár!

(#13149) smisa válasza Intruder2k5 (#13148) üzenetére


smisa
őstag

Több csatornánál is fellép de utána azt írja rá hálózaton kívül lehet a mobil nem szereti ezt a régi routert?

(#13150) Yogibear974


Yogibear974
senior tag

Ddwrt fw, föltoltam 54 Mbps-re. 1 napig működött. Azóta csak eredeti fw titkosítás és jelszó nelkül lehet elérni a wifit. Előtte auton működött a ddrwrt wifi. Szerintetek ez mitől lehet?

Üdv: -=Yogibear=-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.