Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) Intruder2k5 válasza hvb (#12650) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen!

(#12652) beller


beller
aktív tag

Sziasztok! Abban szeretném részben véleményeteket részben segítségeteket kérni, hogy mit tegyek:) Ezidáig volt egy Thomson féle modem, amihez egy Linksys 54GL csatlakozott. Ezen keresztül lett a net megosztva 2 PC-re vezetékesen és persze WIFI-vel. Szolgáltatóm a T-home az eddigi 15 Mbs sebességet annak megszünése miatt 20-ra emelte. Ez miatt kicserélték a Thomson modemet egy Cisco EPC3925 WIFI-s modem -router combora. Jelenleg a modemhez most is csatlakozik a 54GL és szépen működik a rendszer. Az a kérdés, hogy érdemes e kiiktatni a Linksys-t. Lesz e megfelelő WIFI kapcsolat a vasbeton födémes emeleten is úgy mint eddig. Vagy maradjon a Linksys tovább, mintha mi se történt volna. Mit gondoltok?

(#12653) Intruder2k5 válasza beller (#12652) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezt kizárólag csak Te tudod megmondani, egy próba után!

(#12654) beller válasza Intruder2k5 (#12653) üzenetére


beller
aktív tag

Először is most már sokadszor köszönöm Neked a válaszodat. A speedtest.net-tel tettem egy próbát. Mind két esetben egyforma sebességek adódtak. Tehát a PC-t először közvetlen a modembe, majd utána routerbe csatlakoztatva szinte egyazon sebességeket mértem. Amúgy 20,84 fel ill. 1,04 le töltés. Most akkor ezek után még majd a wifit kell ellenőrizzem, de azt hiszem megtartom a Linksys routert is mert azon tudom ellenőrizni a wifis kapcsolatokat, míg a Ciscon ez jóval nehézkesebbnek tűnik. Azt még megkérdezném Tőled, hogy van a modemen egy USB 3.0-ás csatlakozó. Az csak az fw frissítésére van, vagy lehet valami egyébre is használni?

(#12655) Intruder2k5 válasza beller (#12654) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semmire nem tudod használni az USB portot...

(#12656) beller válasza Intruder2k5 (#12655) üzenetére


beller
aktív tag

Én is erre, ilyesmire gondoltam:) Köszönöm a segítségedet. De az jó benne hogy már a 3.0-ás:)

[ Szerkesztve ]

(#12657) Intruder2k5 válasza beller (#12656) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg USB-n is lehet gépbe vinni a netet, de nem sok értelmét látom... Úgy például nem tudsz routert használni! Ha volt is egyéb funkciója gyárilag, azt a magyar isp-k a saját fw-jük által mindig kigyomlálják belőle!

(#12658) beller válasza Intruder2k5 (#12657) üzenetére


beller
aktív tag

És persze erre tomato nem létezik ugye?

(#12659) Intruder2k5 válasza beller (#12658) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A CISCO modemre? Nem! Azon csak a szolgáltató cserélhet fw-t, de Tomato-t sosem fog rátenni!

(#12660) beller válasza Intruder2k5 (#12659) üzenetére


beller
aktív tag

:(

(#12661) andronymus


andronymus
tag

Sziasztok!

Nekem a két Linksys WRT54GL router össze van már kötve 2. számún a dhcp off meg minden ilyen. A gond az hogy 2. számú routerre csatlakozó gépek nem kapnak ip-t csak akkor ha én kézzel meg adom nekik az átjárót a dns-t és az ip-t is. A 2 gépen xp fut nekem van egy olyan érzésem hogy a gépek beállításában van a hiba.
Mivel a 1.számú router osztaná az ip-ket de a 2 gép nem látja azt a routert csak ha manuálisan megadom.
a könnyebb értelmezés érdekébe lerajzoltam.

[link]

Ötlet?

Válaszotokat előre is köszönöm

(#12662) hvb válasza andronymus (#12661) üzenetére


hvb
tag

Nem a 2. routeren kellene beállítani az 1. routert gateway-nek?
Vagy ez be van állítva?
És gondolom a 2. router ip tartományát is eltérőre kell állítani at 1. routerétől.
De majd a hozzártők biztos megírják a megoldást.

[ Szerkesztve ]

zs.

(#12663) andronymus válasza hvb (#12662) üzenetére


andronymus
tag

Igen ezek meg vannak. Én a két gép beállítására gyanakszom mert a telefonom kap ip-t gond nélkül.

(#12664) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy melyik firmware verziót találják a legjobbnak? Szeretném updatelni a routert, de nem tudom mi mellett döntsek.

Ami fontos lenne, hogy minél nagyobb legyen a router hatótávolsága.

(#12665) And válasza q13579 (#12664) üzenetére


And
veterán

Akkor lényegében mindegy, melyiket telepíted rá, mert mindegyik támogatja az adóteljesítmény emelését. Csakhogy egyrészt egész biztos, hogy a WRT54 hardver nem tud annyit, amennyit webfelületen be tudsz állítani (tehát meg tudod növelni, de nem nagyságrendekkel), másrészt a hatótávnak csak az egyik eleme az adóteljesítmény, de ezen kívül rengeteg tényező van rá hatással. Hogy mást ne említsünk: attól, hogy a router nagyobb teljesítménnyel ad, a saját vétele még nem javul, vagyis ugyanakkora térerővel fogja venni a klienseit, mint előtte, vagy alap gyári firmware-rel. Tehát ez messze nem csodaszer, sok esetben a router egyszerű áthelyezése (tereptárgyak, akadályok fölé) is megoldás lehet.

(#12666) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato by Shibby

[RELEASE] v111-EN

Changelog

- Some fixes in NETFILTER – thx Victek
- VLAN: Correct ID for RT-N66 allowing VLAN and tagged network – thx Victek
- Add support for newer flash chips in latest RT-N66U hardware revision – thx RMerlin and Victek
- All K26 and K26RT-N builds are compiled using new/fixed toolchain
- ACCESS RESTRICTION: use string module instead web module (https is blocked now – facebook for example)
- pairNIC DDNS service – thx Andy
- Stealthmode and mymotd – some improvements – thx Monter
- Busybox 1.21.1 update
- Add optware-install.h script to Tomato – just mount drive to /opt directory and run „optware-install.sh”. That`a all.
- Transmission: update to 2.81
- RT-AC66u – Enable 5GHz radio (b/g/n max 450Mbps only at the moment)

(#12667) matyi19 válasza Intruder2k5 (#12666) üzenetére


matyi19
őstag

Hello!
Mi lehet a routeremmel...? :U
Eddig minden tökéletesen működött, de mostanában elég sűrűn (van hogy 5-10 percenként, de van hogy hibátlanul működik) elmegy a jel, és csak akkor jön vissza, ha kihúzom majd visszadugom a routter trafóját...

(#12668) matyi19


matyi19
őstag

Van, hogy teljesen eltűnik a WiFi, nem találom se laptopon sem pedig telefonon, de a gyakoribb az hogy az internet kapcsolat szűnik meg (sárga felkiáltójel), ezen a reboot segít csak...nagyon idegesítő :W

(#12669) Intruder2k5 válasza matyi19 (#12668) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Passz... Melyik fw van rajta? Ha nem a legújabb 112-es, akkor tedd rá azt, reset-eld le, és állítsd be! Ugye nincs tűző napon, ablakban a router?

(#12670) matyi19 válasza Intruder2k5 (#12669) üzenetére


matyi19
őstag

Ablak előtt van, de nem süt rá a nap...
ez van rajta:

[ Szerkesztve ]

(#12671) matyi19


matyi19
őstag

Ettől van újabb, vagy esetleg tegyem vissza a gyárit, nézzem meg azzal... :U

(#12672) Intruder2k5 válasza matyi19 (#12671) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van újabb igen...

tomato-ND-1.28.5x-112-VPN.trx

Illetve meg lehet próbálni a 2.6-os kernelest is, abban más a wireless driver is...

tomato-K26-1.28.RT-MIPSR1-112-Mini.trx

[ Szerkesztve ]

(#12673) matyi19 válasza Intruder2k5 (#12672) üzenetére


matyi19
őstag

Ok, ez: tomato-ND-1.28.5x-112-VPN.trx felment, kíváncsian várom, mi lesz...

(#12674) matyi19


matyi19
őstag

Az, hogy lehet miután cseréltem fw-t semmit nem állítottam be (PPPoE, MAC), olyan 5 percet ment az internet, utána csak a miután beírtam a felhasználónevet, jelszót illetve a MAC-et.

(#12675) Intruder2k5 válasza matyi19 (#12674) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos fogalmam sincs, hogy mik történnek nálad... És amikor beléptél az admin felületre, akkor üres volt a név és a jelszó mező? A többi beállítás is elveszett?

(#12676) matyi19 válasza Intruder2k5 (#12675) üzenetére


matyi19
őstag

Igen, minden üres volt, az Upgrade Firmware-nál kipipáltam, hogy After flashing, erase all data in NVRAM memory.
De mind1 lényeg, hogy menjen...

(#12677) Intruder2k5 válasza matyi19 (#12676) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, hát akkor azért!

After flashing, erase all data in NVRAM memory annyi mint, flashelés után töröljön minden adatot az NVRAM-ból! Na most mint tudjuk, az NVRAM-ban tárolódik minden beállítás...

(#12678) hvb válasza Intruder2k5 (#12651) üzenetére


hvb
tag

Sikerült csatlakoznom a múltkori segítségeddel egy másik routerre és még tovább is osztottam a netet wifin keresztül, de most nem tudok filmet lejátszani a tabletemen a notebook-ról.
Minkét eszköz a tovább osztott wirtuális wifi-hez kapcsolódik, internet van mindkettőn.
A tablet látja is a notebook-ot, ki is tudom választani a filmet, de nem játsza le.
Mit kellene még tennem, hogy a DLNA lejátszás is működjön a vituális wifi-re kapcsolt eszközökön?
Vagy a G-s wifi miatt nem megy?

zs.

(#12679) Intruder2k5 válasza hvb (#12678) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akad, vagy el sem indul? Ha el sem indul, akkor ez inkább kodek problémának tűnik... Samba-n nem tudod lejátszani?

(#12680) hvb válasza Intruder2k5 (#12679) üzenetére


hvb
tag

Otthon minden megy az N16-os routeremen, de it a telken a wrt54g-vel nem megy. Ezért gondoltam, hogy lehet az kavar be, hogy a gateway a szomszéd routere az internet miatt....
Az a furcsa, hogy a PC-n, ahol Samsung share-t használok nem is jelenik meg a tablet, mint dlna eszköz.
A lejátszás elindul szerintem, csak olyan lassú, hogy fekete marad a képernyő. Majd később kiírja, hogy nem sikerült betölteni az xxx.avi-t.

zs.

(#12681) Intruder2k5 válasza hvb (#12680) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem próbáld ki a samba (windows) megosztáson keresztüli lejátszást...

(#12682) andronymus


andronymus
tag

Korábban feltettem a kérdést de sajnos nem kaptam válasz így hát újra meg próbálom :)

Sziasztok!
Nekem a két Linksys WRT54GL router össze van már kötve 2. számún a dhcp off meg minden ilyen. A gond az hogy 2. számú routerre csatlakozó gépek nem kapnak ip-t csak akkor ha én kézzel meg adom nekik az átjárót a dns-t és az ip-t is. A 2 gépen xp fut nekem van egy olyan érzésem hogy a gépek beállításában van a hiba.
Mivel a 1.számú router osztaná az ip-ket de a 2 gép nem látja azt a routert csak ha manuálisan megadom.
a könnyebb értelmezés érdekébe lerajzoltam.

[link]

Ötlet?

Válaszotokat előre is köszönöm

(#12683) matyi19 válasza Intruder2k5 (#12681) üzenetére


matyi19
őstag

Nem tudom mi lett a routerrel, csak sz@rakodik. Felraktam rá mindkét FW-t amit linkeltél, az elején úgy nézett ki minden ok, aztán idővel csak előjött a hiba. Azóta felraktam a gyari FW-t is, azzal is előjött. Nem tudom mi lehet nagyon rendszertelenül fordul elő, van hogy 1-2 napig semmi, de van hogy percenként kell újraindítanom. Szerintem, nem lehet hardveres hiba, mert az nem javulna meg magatol....
Szerinted mit próbáljak meg még....?
Ja a net is OK, a D-link-el soha semmi gond, most is azt használom.

(#12684) Intruder2k5 válasza matyi19 (#12683) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem sajnos simán lehet hardveres eredetű is a hiba! Akár táp, akár egy kondi, stb... Nem tudok mit mondani rá! Ha van csere alkatrészed akkor ezeket tudod még megpróbálni, egyéb esetben passz! Mondhatnám, hogy még próbáld meg a 2.6-os kerneles firmware-t, de én sem hiszek benne, hogy ettől megjavulna!

(#12685) matyi19 válasza Intruder2k5 (#12684) üzenetére


matyi19
őstag

Nem, semmi cserealkatrészem nincs...

(#12686) Intruder2k5 válasza matyi19 (#12685) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez esetben nem tudok segíteni rajtad! Lehet ennyi volt az élettartama... Vagy keresel egy ismerőst, aki rá tud nézni, vagy marad az új router vásárlása!

(#12687) matyi19 válasza Intruder2k5 (#12686) üzenetére


matyi19
őstag

Akkor sajnos, lehet annyi volt, nincs mit csinálni vele, marad a D-link...

(#12688) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Segítséget kérnék a hozzáértőktől.

Nemrég költöztem össze párommal, így gondoltam a netet megosztjuk egy routerrel. Alapból eddig csak simán úgy hasznalta a netet, hogy a modemet kötötte össze laptoppal. Na most van nekem egy linksys wrt54g routerem (tökéletesen megy), gondoltam belövöm, lesz legalább wifi. Routerbe be a modemből kijövő kábel, fel wifire, juhhé, látom a router menüjét. Belövöm hogy automatikus dhcp kiosztás legyen, majd save és restart. Net nincs... o.O

Mi lehet a gond? Modem jó, mert router nélkül van net. Router megint jó. De net az nincs, sárga felkiáltójel a sarokban a tálcán... Router reset, default beállitás is, modemet is reseteltem mar, semmi hatás. Router status részénél viszont látni, hogy kapunk ip címet, plusz a dns cimeket is... Renew után szintén, de net nincs.

Valami ötlet? Sima telekom-os netről van szó amúgy, routeren gyári fw, de máshol működik rendesen...

Live-Die-Respawn

(#12689) sonar válasza oriic (#12688) üzenetére


sonar
addikt

Sok szolgáltatónál MAC cim alapján nem osztanak ki több IP-t és még nem járt le a DHCP bérleti jogod.
De van a routerben mac clone menüpont valahol oda állisd be annak a gépnek a mac-jét amiről eddig neteztetek és restart után jó kell, hogy legyen.
Vagy vártok fél napot

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#12690) Intruder2k5 válasza oriic (#12688) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Első körben mindenképpen MAC Clone, ahogy fentebb is javasolták! Aztán áramtalanítod a routert és a modemet is, majd egy-két perc várakozás után újraindítod a modemet, és amikor már teljesen felállt, és online az állapota, akkor mehet a router is!

(#12691) oriic válasza sonar (#12689) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Megvolt MAC klonozas, ujrainditas, de tovabbra is ugyanaz a helyzet. Kozben megneztem modemet, egy Thomson thg 520as cucc.

Live-Die-Respawn

(#12692) Intruder2k5 válasza oriic (#12691) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az pedig kábelmodem, oda nem kell user/pass páros!

Amikor összedugod a routert a modemmel, milyen IP beállításokat kap a router?

(#12693) oriic válasza Intruder2k5 (#12692) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Este csinalok egy kepet...

Live-Die-Respawn

(#12694) Intruder2k5 válasza oriic (#12693) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Melyik este? :)

(#12695) oriic válasza Intruder2k5 (#12694) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Opsz el is felejtettem írni ide. Nem lesz már kép, szenvedtem vele eleget, közben asszonnyal megbeszéltük, gyorsabb netet kötnek be nekünk hétfőn, ahhoz kapunk egy cisco routert is. Azért köszi a segítséget mindenkitől... :R

Live-Die-Respawn

(#12696) veze válasza oriic (#12695) üzenetére


veze
őstag

cisco routert itt is osztogatnak a gyorsabb net mellé de az inkabb csak átjárónak jó emellett :D
legalabb is w54gl és tomato páros mellett
szóval hiába adnak olyat, ezt tartom meg

[ Szerkesztve ]

(#12697) oriic válasza veze (#12696) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Először meglesem milyen amit adnak, aztán max belövöm mellé ezt. Mivel új modem lesz, remélem működni fog.

Live-Die-Respawn

(#12698) veze válasza oriic (#12697) üzenetére


veze
őstag

Működni fog persze és nem mondom hogy nem jó.
Nagyon sok felhasználónak, aki nem is akar konfigurálni semmit rajta ( meg fogalma sincs hogy egyáltalán lehet, meg minek) tökéletes. Tudja az alapvető dolgokat amit egy routernek kell. Képességei ott maradnak alul ha pl összehasonlitjuk egy tomato fw-vel működö router képességeivel, lehetőségeivel.
Pl WOL funkciohoz szükség lenne nálam arra hogy 255 végződésű ip re csomagot küldeni, vagy MAC-IP címeket összerekötni (static DHCP a gépek MAC címe szerint) Ezt nem tudja (vagy én nem találtam meg benne sehol) de valljuk be erre nem minden felhasználó tart igényt

(#12699) Zax1231


Zax1231
csendes tag

Sziasztok! Új helyre költöztem, most kötötték be a netet, de nem ADSL modemet kaptam, hanem a T Home os Pirelli routert, ami modem és wifi-s router egyben. Viszont ennek a wifi-je harmat gyenge a Linksys-emhez képest. Ezért ebből a T home os routerből csak a modemet szeretném használni és a jól bevált Linksys lenne a router, tehát erre szeretném kötni a klienseket LAN-on és ennek a Wifijét szeretném használni. Viszont eddig még nem sikerült összehozni a dolgot. Ebben kérnék segítséget!

(#12700) Intruder2k5 válasza Zax1231 (#12699) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy a Pirelli-t át tudod kapcsolni Bridge módba! A T letiltotta a CISCO-ban is ezt a funkciót... Ettől persze még össze lehet kötni a Linksys-el, de dupla NAT-od lesz, mert a Pirelli is marad router is!

Vagy másik megoldás, hogy teszel egy Tomato-t a Linksys-re, és átkacsolod Switch módba!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.