Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) Shia-ko válasza And (#13550) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Most körülnézek itt, hátha valaki elvállalja.
Úgy indul hogy pillanatforrasztó ;)

Üdvözlettel: Gabi

(#13552) zseko


zseko
veterán

Üdv, egy 'egyszerű' kérdésem lenne: 'első generációs' gl-em van, mennyire bírja a nagyobb sebességű netet? Tegnap kötötték be az 50/10-et, de csak 40 jön át. Nélküle megvan a sebesség, még picivel több is.
Részletesebben:
Telekom 50/10 adsl net, a kapott eszköz amin jön, egy Speedport w724v. Erre kötve speedtest alapján bőven jön a sebesség (51/16). Mivel jelenleg többen használjuk a netet, a két router eltérő szinten van, és a Tomato egyébként is köröket ver a Speedport beállításaira, így a jelenlegi beállítás a következő:

Speedport kapja a netet mint modem és router, ip címe 192.168.2.254, dhcp-n osztja a netet 100-253 tartományban. Az innen jövő lan kábel az 54gl wan portjába csatlakozik, itt wan type: dhcp van beállítva, a router ip: 192.168.2.2, valamint szintén dhcp-n osztja a netet 10-99 tartományban. Qos kikapcsolva, és így a speedtest mérés 40/15-öt ad vissza. Ennyit tud a router, vagy valami beállítás, esetleg a kábel vagy valami más okozza ezt?

HR24.hu

(#13553) Intruder2k5 válasza zseko (#13552) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs mit részletezni ezen, ennek körülbelül 38-40Mbps a vége.

(#13554) zseko válasza Intruder2k5 (#13553) üzenetére


zseko
veterán

Köszi. Ilyesmi rémlett nekem is, bár tervben van a csere, de jobban örültem volna ha az 50-et még viszi. Wdr3600-at nézem, van hasonló ami még szóba jöhet?

HR24.hu

(#13555) nyunyu


nyunyu
félisten

Adott egy osregi WRT54G 3.1 Tomato 1.28 firmwarerel, ezt szeretnem APkent hasznalni egy nem tul eros WiFivel megvert TPLink 1043 router mogott.

Nem igazan jottem ra, hogyan kene a Basic networkot ugy konfiguralni, hogy a Linksys WAN porton kapja a netet, es webes feluleten konfiguralhato is maradjon.
Most a WAN settingset Staticra allitottam, beallitottam neki, hogy 192.168.1.2 IPt hasznaljon, default gateway meg a 192.168.1.1.
Azota nincs rajta net, hiaba probalom megpingelni a lokalis broadcast cimet, egyaltalan nem latszik a Linksys MAC cime az arp tablaban.

Ha atdugom a kabelt valamelyik LAN portra, akkor latszik, hogy bejelentkezik a helyi halozatra 192.168.1.2 IPvel, asszem ezt felejtettem a LAN settingsben is:

Csakhogy ezen az IP cimen sehogy sem jon be a webes felulete, sem alap HTTPvel a 80-as, sem HTTPS-sel a 8080-as porton.
WiFi viszont mukodik, telefonom kapott IPt a masik routertol, es netezni is lehet.
Vagyis APkent kivaloan szuperal.

Korabban a WAN DHCP modra volt allitva, de akkor sem ment WAN porton a net, viszont LAN portra dugva mukodott APkent, es a webes konfig is bejott az alap 80 porton.

Van valami otletetek arra, hogyan lehet ravenni a Linksyst, hogy most is bejojjon a webes felulete?

[szerk:]En is azert csereltem a WRT54Gt modernebbre, mert felezte a UPC 60 Mbites csomagjat, nem birt 30-35 Mbitnel gyorsabban routeolni.
Regi routerrel sosem ment 3.5-4MB/sec fole a letoltesi sebessegem, ujjal 8-ig is felmegy.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13556) Intruder2k5 válasza nyunyu (#13555) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#13557) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Sziasztok. A napokban én is internet csomagot váltottam. Tudom, hogy a WRT54GL (fw: 4.30.13) WiFi-n nem tudja hozni a 40 Mbs-ot lefelé, ami miatt új routert kell beszereznem (valószínűleg egy Linksys EA6900 lesz a választott), viszont a WRT54GL tökéletes lenne arra, hogy a kis házikóm WiFi lefedettségét kiterjesszem. Az új routert vezeték nélkül szeretném a régivel összekötni, ez utóbbi feladata tehát az lenne, hogy az új router WiFi-jét adja tovább. Ez ugye repeater mód? A WRT54GL eredeti firmware-je képes erre?

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#13558) krealon válasza Hókusz Pók (#13557) üzenetére


krealon
veterán

"a WRT54GL tökéletes lenne arra, hogy a kis házikóm WiFi lefedettségét kiterjesszem. Az új routert vezeték nélkül szeretném a régivel összekötni, ez utóbbi feladata tehát az lenne, hogy az új router WiFi-jét adja tovább. Ez ugye repeater mód?"

Igen.

"A WRT54GL eredeti firmware-je képes erre?"

Nem.

(#13559) Hókusz Pók válasza krealon (#13558) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

És segítesz, ha szépen megkérlek?

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#13560) krealon válasza Hókusz Pók (#13559) üzenetére


krealon
veterán

Segitenek, de most epp nincs ilyen eszkozom, ugyhogy gyakorlati tapasztalatokkal nem tudok szolgalni.

DD-WRT-re letezik 2 leiras repeater temaban.
Universal Wireless Repeater
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Universal_Wireless_Repeater

illetve
Repeater Bridge
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Repeater_Bridge

Egy ismerosomnel egy sima router es egy masik sima Access Point uzemmodban megy Tomato firmware-rel.

Szemely szerint inkabb OpenWRT kedvelo vagyok, ezert a Broacom chipsetes routerekkel ritkan foglalkozom.

(#13561) Hókusz Pók válasza krealon (#13560) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Azt kellene már csak kisütni, hogy milyen legyen az új router... Az Asus RT-AC87U elég jó? Ma jó áron megvehető...

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#13562) crissprivat válasza Hókusz Pók (#13561) üzenetére


crissprivat
senior tag

Szerintem az egyik legjobb ami kapható ;)

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13563) peter1998


peter1998
tag

Sziasztok! Van nekem egy WRT54GL routerem rajta dd-wrt. Szeretnék belőle építeni egy "net vadász" routert.Azt szeretném elérni hogy a nyitott hálózatokhoz tudjon csatlakozni.Erre mi a megoldás ?

(#13564) And válasza peter1998 (#13563) üzenetére


And
veterán

A wifi-t beállítod kliens (unbridged) módba, beírod a hálózat nevét az SSID-mezőbe, a kulcsolást kikapcsolod, és az alapbeállításoknál a WAN kapcsolat típusát automatikusra állítod, akkor alkalmazás / mentés után csatlakoznia kell az adott nevű hálózathoz, ha az nyílt. Ha nem csatlakozik, akkor például MAC-szűrés lehet rajta. A LAN-oldalon a DHCP-szervert bekapcsolva hagyatod, hogy a gépednek IP-t adjon.
Alternatív megoldás: a státusz / wireless oldalon alul van a site survey (wlan keresés) gomb, ezt megnyomva feljön egy külön ablakban az elérhető AP-k listája, az utolsó oszlopban a csatlakozás gombbal. Elvileg azt használva is tudsz csatlakozni, elvégzi a szükséges beállításokat, de ilyen formán még nem próbáltam.

(#13565) peter1998 válasza And (#13564) üzenetére


peter1998
tag

Köszi már megoldottam OpenWrt-vel :)

(#13566) Hókusz Pók válasza crissprivat (#13562) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Napokon belül megérkezik az Asus RT-AC87U. Amennyiben sikerül összepárosítani a WRT54GL-lel, akkor van mód annak beállítására, hogy a repeater (WRT54GL), vagy a fő router (AC87U) által produkált WiFi-re kapcsolódjanak az eszközök? Ezt azért kérdezem, mert nyilván lesz egy olyan átfedési terület, ahová még a fő router hatótávolsága elér (gyengébb jel, de gyorsabb), de a repeater jelszintje már (erősebb jel, de lassabb) erősebb. :(

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#13567) rozso3


rozso3
csendes tag

Sziasztok!

Szüleimnél váltottam a T-s internetről DIGI 100/50-re. A notebook amin neteznek amikor kábellel kapcsolódik a DIGI-s dobozhoz akkor hozza is a 100/50 Mbps-es sebességet.
Mivel a T-s routert már nem használhatják Wi-Fi eléréshez előástam nekik az én régi WRT54G (V5) routeremet és bekötöttem (gyári fw). (Ennek G-s wifi sebessége elegendő volna annak az egy mobilnak ami wifi-s a házban.)
A gond a kábelen keresztüli kapcsolat sebességével van.
A notebook továbbra is kábellel csatlakozik csak most a router-hez, viszont a mért sebesség csak 35 Mbps körüli annak ellenére, hogy nem wifivel hanem kábellel csatlakozik. Két CAT5E-s gyári kábellel is kipróbáltam de mindkettőnél csak 35 Mbps volt a sebesség. Az ethernet portok gondolom 10/100-asok, azok alapján azt gondoltam, hogy hozni fogja a 100/50 körüli sebességet.
Mi lehet a gond?
Előre is köszi a válaszokat!

(#13568) And válasza rozso3 (#13567) üzenetére


And
veterán

Ha a WRT54G-t a WAN-portja felől kötötted be, akkor a világon semmi gond nincs: az a router ennyire képes, nem többre. Ha a Digi által adott 'doboz' egy HGW (vagyis modem+router egyben), akkor a WRT-t az egyik LAN-portjával csatlakoztatva - vagyis switch / AP-ként használva - már képes lesz hozni kb. 90 Mbps sebességet kábelen, wifin meg nyilván annyit, amennyi a 802.11g szabvány gyakorlati korlátja.

(#13569) rozso3 válasza And (#13568) üzenetére


rozso3
csendes tag

Ebben az esetben a DIGI-s router-en kellene a PPPoE-s bejelentkezést beállítani?

(#13570) kicsigee444


kicsigee444
csendes tag

Sziasztok!

Pár hónapja ajánlottátok tomato-K26-1.28.RT-MIPSR1-130-MiniIPv6 firmwaret, de sajnos nem tudom telepíteni upgrade failed üzenetet ír ki. Eredeti gyári firmware van rajta, szoftveres tűzfal, vírusírtó telepítéskor ki volt kapcsolva. Mit csinálok rosszul?

(#13571) crissprivat válasza kicsigee444 (#13570) üzenetére


crissprivat
senior tag

Szia.
Először ezt rakd fel
http://www.polarcloud.com/tomato
Utánna mehet a shibby. Nvramot törölni kell majd.
(Telóról írok,nem tudok linkelni)

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13572) kicsigee444 válasza crissprivat (#13571) üzenetére


kicsigee444
csendes tag

Köszönöm a segítséget.

(#13573) Yogibear974


Yogibear974
senior tag

94%-os mem. kihaszáltágnál mikor fogja dobni a wlan-t. Vagy csináljak default fw visszarakást?! Akkor cc. 84%, ha .cfg-t rátolom cc 87%-ra megy fel. Sokáig hibátlan, amíg meg nem telik a memo.
Nem lehet parancssorból üríteni a puffert!? (DDWRT)

Üdv: -=Yogibear=-

(#13574) And válasza Yogibear974 (#13573) üzenetére


And
veterán

Próbáld meg lecsökkenteni a TCP-timeout értékét, ami az alapbeállítás szerint 3600 sec. De ha nem torrentezel egy csomó szálon, akár a kapcsolatok (Maximum ports) számát is lejjebb viheted. Nálam is 5% körüli a szabad memória, ettől függetlenül több hónapos, akár fél éves uptime-okat szokott produkálni, és sosem vettem észre, hogy a kevés RAM-tól leszakadt volna a wifi.

(#13575) Intruder2k5 válasza Yogibear974 (#13573) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen routerről van szó?

16MB RAM-os Linksys WRT54GS-nél találkoztam ilyennel, ott betegség, hogy alapban csak 8MB-ot lát, de három paranccsal bekapcsolható a 16MB, és akkor megszűnt ez a gond.

Ehh, hsz írás közben kimentem KV-zni egyet, és beelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

(#13576) Yogibear974 válasza Intruder2k5 (#13575) üzenetére


Yogibear974
senior tag

GL v1.1 Mind a 16-ot látja. Elöször restore-nál ugye protokol szerint a minit raktam föl, utána a generic-et. hogy ráférjen! Akkor volt sok szabad RAM. Cfg ráhúzás után csökkent le. No mind1, megy ameddig megy, azután újrahúz. (torrent azé' megy néha, dögivel)
Van, hogy 1/2-1 évig nem köööll, hozzányúlni! Ettől függetlenül szeretem, mert atomstabil router!

A sok ram irogatás nem fogja agyonvágni?!

Üdv: -=Yogibear=-

(#13577) Intruder2k5 válasza Yogibear974 (#13576) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azokat csináld meg amit And írt fentebb, azzal csökkenthető a SoC terhelése is, és a RAM foglaltság is.

Az újrahúzás - amennyiben itt a firmware újra felrakását értetted - teljesen felesleges, egy hard reset-el ugyanazt éred el, de ha csak ilyen memória elfogyási gondok vannak, azon egy restart is segít. Viszont Linksys WRT54GL-t be lehet állítani normálisan, annak már nem szabad ilyeneket csinálni. Torrenthez felesleges a több ezer szál, tapasztalatból mondom, hogy 50-100 kapcsolattal is ki lehet szolgálni olyan netet, amit egy WRT54GL átvisz. Igazából még 10-20-al is, de ez most részletkérdés.

[ Szerkesztve ]

(#13578) And válasza Yogibear974 (#13576) üzenetére


And
veterán

"A sok ram irogatás nem fogja agyonvágni?!"
A RAM nem flash vagy eeprom, hogy a sok írogatás tönkretegye.

(#13579) Yogibear974 válasza Intruder2k5 (#13577) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Ok, köszönöm a tanácsokat!

Üdv: -=Yogibear=-

(#13580) artid


artid
aktív tag

Helló,

Nem olvastam eddig ezt az oldalt (routerről szóló részt), de most tűnt fel nekem, hogy a Routerem (wrt54gl gyári FW-vel) nem adja le a 40 Mbps-ot,c sak a felét wifin. Láttam erre utalást, hogy ezt nem tudja, de akkor mi a vége?
Csere kell, hogy meglegyen a tényleges sebességem wifin?

Köszönöm a válaszokat, segítséget.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#13581) crissprivat válasza artid (#13580) üzenetére


crissprivat
senior tag

Szia.
15-20Mbps a vége igen. Ennyit tud.
Muszáj lesz N-es wifire váltanod. Pl. Asus RT-N12 D1 eléggé ajánlott.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13582) artid válasza crissprivat (#13581) üzenetére


artid
aktív tag

Köszönöm a választ.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#13583) veze válasza artid (#13580) üzenetére


veze
őstag

Cseréld le a gyári fw-t
Nekem tomato van rajta (wrt54gl) és biztosan állíthatom hogy azzal ennél többet tud !
Elvileg ezzel elmegy 40Mbps -ig is, nálam 30Mbps a net, azt simán hozza, ez 100%

[ Szerkesztve ]

(#13584) And válasza veze (#13583) üzenetére


And
veterán

(Wifi-ről volt szó, az említett 20 Mbps - vagy annál minimálisan több - hasznos átviteli képesség pedig magának a 802.11g szabványnak a korlátja, nem firmware-függő.)

(#13585) veze válasza And (#13584) üzenetére


veze
őstag

Igaz, nem olvastam elég figyelmesen.. :U

(#13586) artid


artid
aktív tag

Esetleg nem tudtok Lynksis-t ajánlani?
Mindenképpen n-es kell gondolom...

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#13587) artid válasza artid (#13586) üzenetére


artid
aktív tag

Olyat keresnék, ami tud mac szűrést is...

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#13588) Sanya595


Sanya595
senior tag

Sziasztok.
Van egy ilyenem wrt+54-gl DD-wrt frimware-rel.
Elvileg tudja az acces point-ot,de sehol nem találom.
Ha valaki tudja esetleg az jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#13589) And válasza Sanya595 (#13588) üzenetére


And
veterán

A WRT54GL - meg az összes többi létező wifi router - vezeték nélküli alapmódja az AP. Azt mindenféle módosítás meg 3rd-party firmware nélkül is tudják. A Wireless / Basic Settings lapon találod ([link]). De ez az alapbeállítás a firmware telepítése után, illetve gyári firmware-rel is, mivel utóbbival egyetlen wireless módot támogat, az AP-t.

(#13590) Sanya595 válasza And (#13589) üzenetére


Sanya595
senior tag

Akkor Én eddig valamit nem jól tudtam.
Azt szeretném elérni,hogy egy másik routerhez tudjon csatlakozni.
Van egy tp-linkem ami nem tudja gyári firmware-el,de moddoltal simán.
Ehhez kellene segítség.

(#13591) crissprivat válasza Sanya595 (#13590) üzenetére


crissprivat
senior tag

Shibby féle Tomato-ban ezek közül tudsz választani:

Letöltés - Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR1-132 K26 MiniIPv6

Nincs mit ;)

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13592) Sanya595 válasza crissprivat (#13591) üzenetére


Sanya595
senior tag

Ha szépen megkérlek tudsz rá linket?
Vagy google-el oldjam meg?

(#13593) Sanya595 válasza crissprivat (#13591) üzenetére


Sanya595
senior tag

Szerk lejárt....
Köszönöm szépen... :R

(#13594) crissprivat válasza Sanya595 (#13593) üzenetére


crissprivat
senior tag

Ha jól emlékszem,a gyárira először az eredeti Tomatot kell feltenni és csak utána tudod a Shibby változatot. Nvram törlést kell végezni mind két firmware csere után.
Eredeti Tomato itt: http://www.polarcloud.com/tomato
Bocs,nem tudok linkelni,már telóról írok. De az oldalon megtalálod a firmwaret.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13595) Intruder2k5 válasza crissprivat (#13594) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fel lehet tenni a Shibby félét közvetlenül, csak a trx-et át kell nevezni a végén bin-re, mert előbbit nem fogadja el a gyári firmware.

(#13596) crissprivat válasza Intruder2k5 (#13595) üzenetére


crissprivat
senior tag

Köszi,ezt nem is tudtam,hogy át lehet ilyen egyszerűen nevezni :R

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13597) Sanya595 válasza Intruder2k5 (#13595) üzenetére


Sanya595
senior tag

Nem gyári van rajt most sem.
Akkor így mehet egyből átnevezve?

(#13598) Intruder2k5 válasza Sanya595 (#13597) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg igen, bár DD-WRT-re szerintem sosem raktam fel Tomato-t.

(#13599) elttiL


elttiL
senior tag

Üdv! Nem 54-esem van, hanem 610N v2. de ebben a fórumban nagyobb az élet... Úgy hogy bocs. DD-WRT-s a kérdés: Vissza raknám a gyári firmware-t (vagy egy másik DD-WRT-t), látszólag csinál valamit a router (ledek pislognak, újraindul az eszköz) de amikor újraindul teljesen ugyanaz a verzió van fent, illetve a ddd-wrt van fent a gyári Linksys helyett. Van valahol valami "védelem" bepipálva, hogy nem enged csak úgy frissítgetni?

(#13600) bhonti


bhonti
tag

Hello. Van nekem egy WRT54GL routerem. Szeretnék vele UPC Wi-Free netre kapcsolódva azt megosztani. Milyen firmware alkalmas erre és hogyan? Az új Tomato alatt se találtam megfelelő titkosítási beállítást. Kulcsot lehetne megadni max., amennyire láttam, de felhasználó/jelszó ami lenne hozzá igazából...

[ Szerkesztve ]

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.