Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12451) DeMax válasza petir (#12450) üzenetére


DeMax
csendes tag

Szia! Hát ezeket mind megcsináltam már előtte és csatlakozik a laptop a hálózatra de net az nincs wireless módban. Tuti nem router hiba mert firmware frissítés előtt szó nélkül ment. Igazából nem szakadozik a nem hanem néha olyan van wireless módba hogy nem is csatlakozik de ez már nem is annyira lényeges jelen helyzetben :D Szerintem írok vmi globálisabb topicba hátha.... köszönöm szépen a válaszod.

(#12452) Zoli1117


Zoli1117
csendes tag

Sziasztok!
Kaptam egy Linksys WRT54GL típusú routert, sajnos az előéletéről nem tudok semmit, évek óta állt a polcon egy raktárba most került kiselejtezésre. A problémám az, hogy miután itthon bekötöttem egyből "szór" wifit, illetve laptoppal wifi vagy UTP-n tudok hozzá csatlakozni is és a ping is elmegy, de valamiért a böngészőben megnyitható konfigurációs felületet nem tudom elérni. Csatlakozáskor a az átjáró 192.168.1.1 lesz de nem tudok belépni. Resetelni próbáltam többféleképpen is, de egyik sem sikerült. Valakinek van ötlete? Telneten kellene szoftvert frissítenem?

[ Szerkesztve ]

(#12453) Intruder2k5 válasza Zoli1117 (#12452) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

RESET = Áram alatt 5-10mp RESET gomb nyomás!

Ha OpenWrt van rajta, akkor ez hatástalan! Ha régi OpenWrt van rajta, lehet nincs is webes felülete! Próbálkozz bejelentkezni PuTTY-al, a 192.168.1.1 IP címre SSH-n a 22-es porton!

[ Szerkesztve ]

(#12454) blueye válasza Zoli1117 (#12452) üzenetére


blueye
veterán

Ezt próbáltad?

(#12455) And válasza Zoli1117 (#12452) üzenetére


And
veterán

"Telneten kellene szoftvert frissítenem?"
Miért, telneten elérhető egyáltalán? Ha igen, milyen firmware van rajta?
A webes felület elérése miért nem megy: egyáltalán nincs webfelület, vagy csak nincs meg a login / pass páros?

(#12456) Zoli1117


Zoli1117
csendes tag

Sziasztok!
Resetből mindenféle neten található verziót próbáltam már, sajnos egyikkel sem jártam sikerrel.
OpenWrt szoftver lehet rajta mert a wifi SSID-jének is az a neve. Nem tudok rá betelnetezni sem. A konfigurációs menü sem jelenik, annyit tesz hogy beírom böngészőbe hogy 192.168.1.1 és csak tölt az oldal, egy idő után pedig kiírja hogy nem elérhető az oldal.

(#12457) blueye válasza Zoli1117 (#12456) üzenetére


blueye
veterán

Ebből gondolom hogy nem 192.168.1.1-en van, próbáld végig az utolsó számjegyet 1-24 között.

(#12458) And válasza Zoli1117 (#12456) üzenetére


And
veterán

SSH sincs? Próbálkozhatsz még (ha a boot_wait lehetőség engedélyezett) induláskor a power led villogásának abbamaradásakor TFTP-n egy új firmware image feltöltésével ([link]), vagy JTAG-gel is. Utóbbival mindentől függetlenül helyrehozható, ha nincs vele hardveres probléma.
blueye: Azt említette, hogy ping-elni tudja az 1.1-es címen.

(#12459) Intruder2k5 válasza Zoli1117 (#12456) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha OpenWrt van rajta, akkor failsafe móddal tudod elérni!

1. A router egyik LAN portját kösd össze a PC-vel UTP kábellel! A gépeden állíts be fix IP címet!

IP cím: 192.168.1.2
Maszk: 255.255.255.0

Más egyéb nem szükséges, se DNS, se átjáró, se semmi!

2. Húzd ki a tápkábelt a routerből!

3. Nyomd le a RESET gombot a routeren, tartsd nyomva, és közben dugd vissza a tápot! A RESET gombot tartsd egészen addig, amíg a DMZ LED kigyullad, majd ezután engedd el, és így elvileg villogni fog a Power és a DMZ LED is! Így már tudod ping-elni a 192.168.1.1 címen a routert!

4. A PC-n indíts egy PuTTY programot, és telnet-en lépj be a 192.168.1.1 címre! A tűzfalra ügyelj, nehogy blokkolja a PuTTY-ot! Nem fog jelszót kérni, se semmi egyebet! Ha sikerült, akkor ez alapján próbáld meg a következő parancsot...

mtd -r erase rootfs_data

vagy esetleg ezt...

rm -r /overlay/*

Ha újraindul a router, akkor OK, ha nem, akkor adj még ki egy...

reboot

parancsot is! Ezután ismét telnet, és add még ki a...

passwd

parancsot, és állíts be egy jelszót! Most ismét próbálkozhatsz böngészőben a...

http://192.168.1.1

cím elérésével! Ha sikerült, akkor mehet fel másik fw, ha nem, akkor sajnos azt is csak parancssorból tudod megcsinálni, de nem kell aggódni, az sem veszélyes!

Az IP címet ne felejtsd el visszaállítani a gépeden automatikusra!

Ha mindezzel megvagy, akkor telnet-en már nem lesz elérhető a router, csak SSH-n, a 22-es porton, ott viszont kér majd nevet, és jelszót is! A felhasználónév root a jelszó pedig az általad fentebb beállított új jelszó!

[ Módosította: CoolMan ]

(#12460) Zoli1117


Zoli1117
csendes tag

Végigpróbáltam sajnos egyik sem, telneten sem enged be. Putty-n 192.168.1.1 re 23as porton inactive kapcsolatot ír ki. Pingelni viszont tudom a 192.168.1.1 illetve ha összedugom a géppel az átjárónak szintén 192.168.1.1-et ad, automatikusan.

(#12461) Zoli1117


Zoli1117
csendes tag

Bocsánat, közben észrevettem, hogy írtak még, Intruder2k5 megodását ki fogom próbálni, ezt még nem találtam sehol sem neten. Utána jelentkezem :)

(#12462) Intruder2k5 válasza Zoli1117 (#12461) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bocsi, de az IP címet elírtam az elején, és ez nem kicsit fontos! :)

Szóval a PC IP címét ne 192.168.2.1-re, hanem 192.168.1.2-re állítsd!

(#12463) Zoli1117


Zoli1117
csendes tag

Kipróbáltam, reset után el is kezd villogni mind a DMZ mind a Power led azonban nem tudok belépni Putty-val, azt írja ki "Connection closed by remote".Pingelni tudom a 192.168.1.1-et így is.

(#12464) Intruder2k5 válasza Zoli1117 (#12463) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egész biztosan telnet-en próbáltad? Véletlenül sem SSH-n?

Az IP változást figyelembe vetted? Módosíttattam a hozzászólást, mert véletlenül 192.168.2.1-et írtam a PC IP címére, 192.168.1.2 helyett!

(#12465) Zoli1117


Zoli1117
csendes tag

Szia!
Igen Telneten próbáltam és az IP cím változást is figyelembe vettem. Kezdek elkeseredni hogy nem fogom tudni használni :( :)

(#12466) Intruder2k5 válasza Zoli1117 (#12465) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#12467) Zoli1117


Zoli1117
csendes tag

Sajnos ezt nem tudom, hogy kell cmd-ben beírom, hogy telnet 192.168.1.1 azt írja ki hogy nem ismeri fel belső vagy külső parancsként.

(#12468) Intruder2k5 válasza Zoli1117 (#12467) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, gondolom Windows7, ott meg külön kell engedélyezni ezt, vagy mi a franc... Nem tudom pontosan, mert én a mai napig messziről kerülöm azt, inkább XP-t használok!

(#12469) #89874944


#89874944
törölt tag

Sziasztok!

WRT54GL routert pingelve minden második ping ezer ms körüli, a többi 1ms (kivéve az elsőt ami 1500).
Tomato 1.28 volt rajta, felraktam az 1.27-et, de semmi változás. Mi lehet vele? :U

5-ös csatornát használom, -61dbm, nulla co-channel, 2-3 overlap 90 fölötti dbm-mel...

[ Szerkesztve ]

(#12470) Intruder2k5 válasza #89874944 (#12469) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ember legyen a talpán, aki ez alapján azt mondja Neked, hogy indokolt avagy se, ez a ping érték, a körülmények alapján! A WiFi már csak ilyen...

(#12471) #89874944 válasza Intruder2k5 (#12470) üzenetére


#89874944
törölt tag

eddig nem volt ilyen, és semmi nem indokolja... a net meg így használhatatlan :U 2perc alatt tölt be egy oldalt, ha egyáltalán betölt.

[ Szerkesztve ]

(#12472) Zoli1117


Zoli1117
csendes tag

Kipróbáltam Windows XP-n is, sajnos ugyanaz a hiba üzenet jön amikor Putty-val csatlakozni akarok, "connection closed by remote host".

(#12473) Intruder2k5 válasza Zoli1117 (#12472) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor viszont marad a jtag, vagy a soros kábel, bár utóbbival nem tudom, hogy mit lehet kezdeni wrt54g-n, ennek még nem néztem utána! Minden esetre furcsa, hogy a lan interface feláll, mert ping-re ugye van válasz, és elvileg megy a failsafe mód is, a led-ek villogása alapján, de mégsem lehet elérni... Lehet valami egyedi build van rajta, és vagy nincs is benne telnet, vagy nem az alap porton fut! Így viszont majdnem halott az ügy, mert megtalálni a hatvanötezer plusz portból azt, amin fut a szolgáltatás... Esetleg egy portscannert rá lehetne uszítani failsafe módban, hátha az megtalálja a telnet-et! Egyéb ötletem nincs!

[ Szerkesztve ]

(#12474) Zoli1117 válasza Intruder2k5 (#12473) üzenetére


Zoli1117
csendes tag

Igen így van minden ahogy leírtad, ping megy, ledek villognak de sajnos nem tudok belépni. A port scannelést még meg fogom próbálni mindenképp, ha nem akkor marad a JTAG de attól sajnos félek, nem szeretek hardveresen belenyúlni az eszközökbe.

(#12475) Zoli1117 válasza Intruder2k5 (#12473) üzenetére


Zoli1117
csendes tag

Kipróbáltam a port scannelést, amikor villog a két led a 23-as telnet portot nyitottnak látja, azonban sajnos a Putty és a CMD is azt írja ki ha be akarok lépni amit eddig.

(#12476) And válasza Zoli1117 (#12474) üzenetére


And
veterán

"[..] akkor marad a JTAG de attól sajnos félek, nem szeretek hardveresen belenyúlni az eszközökbe."
A JTAG 'hardveres belenyúlás' szintjén alig különbözik attól, mintha egy UTP-kábelt csatlakoztatnál az egyik LAN-portra, épp csak a csatlakozó - tüskesor - nincs meg gyárilag a panelen. Nem kell tőle tartani, egy passzív, csak pár ellenállást tartalmazó, párhuzamos portra csatlakozó JTAG-kábellel gyakorlatilag nem tudod elrontani. Ha ezzel kezded, már rég túl lennél rajta :U.
Ja, a boot után közvetlenül kiadott TFTP-s image-feltöltéssel már próbálkoztál?

(#12477) Zoli1117 válasza And (#12476) üzenetére


Zoli1117
csendes tag

nem próbáltam még azt. Minden lehetőséget szeretnék megpróbálni a JTAG előtt, esetleg kábelről hol találok leírást? Mert neten különféle típusokhoz különféle leírást látok. Enyém WRT54GL v1.1.

(#12478) And válasza Zoli1117 (#12477) üzenetére


And
veterán

A 'klasszikus' WRT54G, -GL típusok nyákon lévő JTAG-forrpontjai azonos kiosztásúak: [link].
Debrick-utility gyanánt lehet próbálkozni ezzel: HairyDairyMaid EJTAG Debrick Utility (ebben is találsz rajzot meg dokumentációt), vagy még inkább a TJTAG 3.0.2-RC2 verzióval: [link] (kezelése az elsőhöz hasonló, de többfajta flash-chipet ismer fel). Ha nem birkózol vele, van itt olyan ember, aki megcsinálja neked.
TFTP-s feltöltés: ha jól tudom, ez független a routeren lévő aktuális firmware-től, mivel azt a bootloader (linux-os WRT54x routerek esetén ez a CFE) intézi, az meg egy GL-en mindig, kerneltől függetlenül ugyanaz marad. Ehhez a művelethez a korábban említett link adhat segítséget.

(#12479) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Használ vki nagyobb antennákat, mint a gyári? Mennyivel jobb teljesítményt nyújt?

(#12480) nat330 válasza KaiotEch (#12479) üzenetére


nat330
csendes tag

Szia!
Igen én használok még feljebb linkeltem is, hogy melyiket.
Kb nekem annyit használ, hogy ahol idáig 1-es jel volt ott most 2-es (telefonról nézve)
Sokra ne számíts csak egy picit lett jobb.
Idő hiányában még nem tudtam kísérletezni custom firmware-val úgyh full gyári a router (persze antennát leszámítva) :)

(#12481) KaiotEch válasza nat330 (#12480) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aham köszi visszaolvastam, és azt mondod, hogy csomó pénzkidobással nem lett sokkalta jobb. Namost akkor lehet jobban járnék, ha inkább vennék egy új routert, ami az 5GHz-t is tudja(tudom ehhez olyan vevőkészülék is szükségeltetik)? Vagy szoftveresen lehet még állítani? 1.28-as 'uccsó' tomato van rajta. Advanced-be próbáltam az Afterburner-t, de amikor beállítottam másnap már nem érzékelte egyik készülék sem a wifi-t. Elrontottam vmit?

(#12482) Intruder2k5 válasza KaiotEch (#12481) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ne az Afterburner-t állítsd, hanem a Transmit Power-t, mondjuk 75-re, 100-ra!

Az 5GHz-hez meg annyit, hogy bár a frekvencia különbségből adódóan nagyobb sebesség érhető el rajta, ám ugyanezen okból a terjedése is rosszabb, azaz ahol most nincs jel 2.4GHz-en, ott jó eséllyel 5GHz-el sem lesz! Legalábbis amennyiben ezt tereptárgyak okozzák... Persze, ha mondjuk a rengeteg 2,4GHz-es szomszédos hálózat interferenciája miatt nincs már jeled, akkor segíthet az 5GHz!

(#12483) KaiotEch válasza Intruder2k5 (#12482) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

6-os ch-n van azon másnak nincs a szomszédságban. A nappaliban a sarokban van a router, mellette az én szobám, kicsivel odébb a lépcsőház és ott a Defy-vel már nincs jel. Namost kb 30m-el hátrébb lenne a medence, ahova ki kéne lőni, ehhez ami van antenna kevés szerintem bárhogy is nézem. Namost vagy ilyen kéne vagy íbéj-ről ilyen.

Amúgy is tervezem a router áthelyezését, mondjuk a padlásra úgy kb a háznak a közepén lenne, de 2 szintet akkor sem lőne át :( Valszeg a 16dBa-s körsugarú kéne akkor nekem, abból is 2.

[ Szerkesztve ]

(#12484) Intruder2k5 válasza KaiotEch (#12483) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet valamit javítana rajta, de azért nagyon nem szabad bedőlni ezeknek, ez a 20dBi parasztvakítás! Egy jobb Yagi antenna tud 20dBi-t...

[ Szerkesztve ]

(#12485) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Sziasztok!

Nemrég lecseréltem a routert mert szakadozott a net, lehet nem ő volt a hibás mindegy. A szolgáltató által adottal jó a kábeles is illetve wifi is, csak az sajnos egy egy antennás D-Link. Egy ilyen WRT54GL el tovább tudom vinni a jelet? Vagy lehet erősíteni a wifit? Mert amibe a netkábel be van dugva a gyengébb, az fent van és szeretném, ha az udvaron is lenne normális jel. Így a wrt-t a ház másik végébe tenném ahol még van jel, hátha onnan tovább tudná erősíteni.

Vagy ez az egész egy halott ötlet?? xD :F :C

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#12486) And válasza Lacuss20 (#12485) üzenetére


And
veterán

Tudom, hogy majd' mindenki erősítőnek hívja, de attól még nem az, amire te gondolsz (konkrétan van wifi-erősítő is, de annak ehhez a távoli jelismétléshez nem sok köze van, mivel azt az adott wifi-eszközre kábellel kell kötni, nem egy távoli pontba szerelni). Szóval nagy valószínűséggel jelismétlőre, más néven repeaterre volna szükséged. Ilyenre képes a WRT54GL, de:
- "3rd-party" firmware (Tomato, DD-WRT, stb.) kell hozzá, mert a gyárival nem tud ilyet,
- a repeater képességnek nincs köze az antennák számához (mielőtt valaki azt hinné),
- olyan helyre kell tenni, ahonnan mindkét távoli végpont jól vehető, mert - bármely féltől származó - gyenge jellel a repeater is szenvedni fog,
- repeater helyett sok szempontból jobban jársz, ha inkább sima access point-ként kötöd azt a routert (LAN-portjáról az eredeti megosztó router LAN-jára) kábellel, ha van lehetőség LAN-t húzni.

(#12487) Lacuss20 válasza And (#12486) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Köszi!

DDWRT van rajta, de végül úgy jött a dolog, hogy eladom a routert sajnos így alakult, nem lesz jeltovábbvitelem.

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#12488) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Kollégák. Kaptam kölcsönbe 5dBi-s antennát és próbáltam lecserélni, de nem megy rá, mert mintha a gyárin átalakító lenne?! Azt még pluszba le lehet tekerni vagy ehhez kell még pluszba átalakító, hogy ráapplikáljam a TP-Link-es antennát?

(#12489) And válasza KaiotEch (#12488) üzenetére


And
veterán

A leszerelhető antennás WRT54G/GL/GS-routereken RP-TNC aljzatok vannak, és nincs semmilyen átalakító a gyári antennáikon, azok RP-TNC dugasszal rendelkeznek.
Az a TP-Link antenna meg valószínűleg másfajta csatlakozóval (legesélyesebb az RP-SMA) szerelt. Vagyis olyan átmenet(ek)re van szükséged, amely(ek)et az RP-TNC aljzatra csatlakoztatva RP-SMA alzatot ad(nak) az antenna felé. Ilyen átmenet készen is beszerezhető: [link] (első találat).

(#12490) KaiotEch válasza And (#12489) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aham rendben köszönöm. :R

Érdemes amúgy 6eFt-ért beruháznom 2 átalakítóra meg 2 16dBi-s antennára? Sokkalta jobb lenne?

(#12491) Intruder2k5 válasza KaiotEch (#12490) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

6000HUF? Szerintem kizárt dolog! Egy másik fórumtárs vett ebay-en ilyen 16dBi-s antennákat RT-N16-ra, nem igazán érződött a csere!

[ Szerkesztve ]

(#12492) KaiotEch válasza Intruder2k5 (#12491) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát egyik fórumtárs árul 16dBi-s antennát 2200Huf/db-ért és 800ft/db az átalakító + posta, szóval így még több is.

Akkor mit javasolnál? Nem szeretnék még 1 routert venni a ház másik oldalára :(

Ez RP-TNC.

[ Szerkesztve ]

(#12493) Intruder2k5 válasza KaiotEch (#12492) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha gondolod, akkor próbáld meg, de ne várj csodát tőle!

Esetleg át kéne helyezni a Linksys-t egy központi helyre, ahonnan elér mindenhova! Csatornákon állítani próbáltál? Nincs átfedésben szomszédos WiFi-vel? Esetleg egy custom firmware, amiben lehet WiFi kimenő teljesítményt állítani?

(#12494) And válasza KaiotEch (#12492) üzenetére


And
veterán

Ha kell, akár naponta leírom: márpedig 16 dBi-s wifi körsugárzó nem létezik! Akkor sem, ha itt a hardveraprón árulják. Egy beltérre szánt (kezelhető méretű) 2,4 GHz-es omni antenna legjobb esetben 8..10 dBi nyereségű lehet. Nyilván (már a mérete okán is) nagyobb nyereségű, mint a gyári, de megadott nyeresége egyszerűen képtelen adat. Sajnos a hirdetési oldalak tele vannak ilyen nonszensz-antennákkal meg 'netvadász' készletekkel, láttam már olyat is, amelyre 60 dBi nyereséget (!) adtak meg. Szóval nagyon a helyükön kell ezeket kezelni.

(#12495) Nabuk


Nabuk
csendes tag

Sziasztok!

Örököltem egy Wrt54GL routert, 192.168.1.1 címet elérem, de a felület személyre szabott felhasználónév és jelszóval védett, melyet nem ismerek. Kérlek segítsetek, hogyan tudnám megváltoztatni a felhasználónevet és jelszót?

Köszi.

(#12496) KaiotEch válasza Nabuk (#12495) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szia. Gyári gondolom, akkor a resetet nyomd hosszan(10mp), és utána admin/admin vagy username üres és pass admin

(#12497) csixy válasza Nabuk (#12495) üzenetére


csixy
addikt

Csinálj egy 30-30-30-as resetet !
http://www.youtube.com/watch?v=IHUkPms7Blw

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#12498) Nabuk válasza csixy (#12497) üzenetére


Nabuk
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos egyik megoldás sem működik

(#12499) Intruder2k5 válasza Nabuk (#12498) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Esetleg nem OpenWrt van rajta? Próbálkozz meg EZZEL! Bár egy kicsit hosszadalmasabb, mint a reset, de OpenWrt-vel csak ez vezet célra!

[ Szerkesztve ]

(#12500) beller


beller
aktív tag

Sziasztok! 54GL routerem van Tomato 1.28-cal. Két PC kábellel csatlakozik hozzá, ezen kívül még 3 laptop wifivel.. Időnként szeretném korlátozni a wifi letöltést, mert nagyon lelassítja a PC-ket. Hol lehet beállítani a letöltés korlátozó sávszélességeket? Köszi a segítséget előre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.