Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) dybo válasza ngabor2 (#2999) üzenetére


dybo
tag

A kimenő teljesítményt tomatoban hogy lehet állítani? eddig nem találtam meg.

(#3002) Fboy


Fboy
aktív tag

Sziasztok!

Gs routerem van (v6, amin elvileg nem csak gyári fw lehet) gyári firmware-l. A beépített ddns-t használom, azon belül is dyndns.org-os accountom/hostom van. Azonban 4.-e óta nem frissíti a router és ilyen hibaüzenetet ír: Status: Name resolver fail, DDNS update fail!
A dyndns.org oldalon viszont tudtam frissíteni a hostot. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#3003) Fboy válasza Fboy (#3002) üzenetére


Fboy
aktív tag

látszik, hogy már késő van, tehát: amin csak gyári fw lehet

(#3004) ngabor2 válasza dybo (#3001) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ezt majd egy tomatos megmondja, nekem nem van olyanom...

(#3005) dybo


dybo
tag

Na hát...Most megint elkezdtem letölteni utorrentel, és megint akokr halt meg. Előtte jó pár óráig nem szakadtam...Mi a fene lehet ?

(#3006) Fboy válasza Fboy (#3002) üzenetére


Fboy
aktív tag

+1 kérdés: külön lehet blokkoloni 1-1 programot? én eddig úgy láttam, hogy csak a portokat lehet szabályozni és services-t..

(#3007) Edyboj


Edyboj
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni tőletek, mert sehogy sem tudom beállítani a LINKSYS WRT54GL roteremen a T-online internetet. Két kérdésem lenne amivel közelebb kerülhetnék a megoldáshoz. 1. A számítógépet és a routert patch vagy crosslink kábellel kell összekötni? 2. A számítógép IP és DNS címének milyen értéket kell megadni?

(#3008) Tonyk válasza Edyboj (#3007) üzenetére


Tonyk
veterán

1. Patch

2.: Ha ki van kapcsolva a dhcp:
IP:192.168.1.2
alháló: 255.255.255.0
átjáró: 192.168.1.1
dns: 192.168.1.1

Ha nincs kikapcsolva a dhcp: minden automatikuson
(ajánlott kikapcsolni, ha nincs nagy jövés-menés a routeren (nem jönnek sokat barátok és még netezni is akarnak).)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3009) Edyboj


Edyboj
csendes tag

Tonyk! Köszönöm, hogy válaszoltál! Így van nálam is beállítva és a kábel is jó. Akkor valami más lehet a gond csak tudnám, hogy mi.

(#3010) h_143570 válasza Fboy (#3006) üzenetére


h_143570
addikt

Routerrel programot nem tudsz mivel a szamitogepen kivul helyezkedik el. Portokal iletve Layaer7es protokol szuressel meg lehet gatolni illetve nehezitteni bizonyos program tipusok komunikaciojat.

(#3011) Furymaxx


Furymaxx
tag

hali
lehet hogy már valaki kérdezte de nincs kedvem 3000 hszt végignyálazni.
szóval hogy kell beállítani a masinát hogy a gamékban host lehessek és lásson a többi gép?

UI: láma vagyok mert megérdemlem :W

Amatőrök építették Noé bárkáját, profik a Titanicot!

(#3012) h_143570 válasza Furymaxx (#3011) üzenetére


h_143570
addikt

Ehhez kell a portforward. Ez visszont programonkent kolunbozo. Ezen a [link]en jo esleyel megtalalod a szukseges progihoz a leirast. Angol, de a kepek egyertelmuek.

(#3013) Furymaxx válasza h_143570 (#3012) üzenetére


Furymaxx
tag

köszi
a gs-hwz is jók ezek a beállítások?

Amatőrök építették Noé bárkáját, profik a Titanicot!

(#3014) h_143570 válasza Furymaxx (#3013) üzenetére


h_143570
addikt

WRT54GS-hez ez a [link] lesz a jo.

(#3015) Furymaxx válasza h_143570 (#3014) üzenetére


Furymaxx
tag

mégeccer köszi

Amatőrök építették Noé bárkáját, profik a Titanicot!

(#3016) Rommel6600 válasza dybo (#3001) üzenetére


Rommel6600
őstag

Ha kimenő teljesítnényen az adóteljesítményt érted, akkor Advanced>Wireless és ott a Transmit Power lesz az.

(#3017) Rommel6600 válasza Edyboj (#3007) üzenetére


Rommel6600
őstag

Mind a kettő kábel jó, a patch is meg a crosslink is a router és a gép közé. Akár vegyesen is lehetnek, egyik gépet ezzel, másikat azzal, teljesen mindegy.

(#3018) dybo válasza Rommel6600 (#3017) üzenetére


dybo
tag

És akkor azt 42-nél nem is ajánlatos nagyobbra állítani? A Jelem maxon van, mégis lassú az oldalak böngészése.
Másik kérdésem: nincs olyan firmware, amiben a modemet újralehet indítani? Nem a renew, release-re gondolok.
Köszi

(#3019) And válasza dybo (#3018) üzenetére


And
veterán

DD-WRT-nél az administration menüpont alatt van "reboot" gomb, és telnet alól is újraindítható a reboot paranccsal. Gondolom a többi fw is ad erre lehetőséget.

(#3020) Integra


Integra
titán

láttátok már az új lakkfekete linksys wrt wifi router sorozatot????
áááááááááálomszééééép:)
és ha még továbbra is ilyen jó a belseje mint a mostaninak..
:R

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3021) dybo válasza And (#3019) üzenetére


dybo
tag

Igen, de az a routert indítja újra. Nekem pedig olyan kéne ami a kábelmodemet, mert amikor meghal a net, akkor csak új tudom visszahozni, ha áramtalanítom a modemet. De talán egy reboot is elég lenne neki...

(#3022) ngabor2 válasza dybo (#3021) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a kábelmodemet azt valszeg vagy a kábelmodem felületéről (ha van), vagy fizikailag lehet újraindítani.

(#3023) bnss válasza Integra (#3020) üzenetére


bnss
veterán

Linket kaphatnék? :B

szerk.: erre gondoltál? Bár ez nem matt fekete.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3024) Tonyk válasza Integra (#3020) üzenetére


Tonyk
veterán

szedd szét, egy doboz neolux + lakk és máris ott az áááálomszééépségesszépség :DDD

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3025) dybo válasza ngabor2 (#3022) üzenetére


dybo
tag

Hát igen, szerintem nincs saját felülete, legalábbis én sosem használtam :)

(#3026) bnss válasza Tonyk (#3024) üzenetére


bnss
veterán

Erre eddig nem is gondoltam, miylen jó ötletet adtál. ;]

Egséz szépen benézem a lakk feketét matt feketének. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3027) Integra válasza bnss (#3023) üzenetére


Integra
titán

WRT160N és a WRT310N

LAKKfekete ;)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3028) bnss válasza Integra (#3027) üzenetére


bnss
veterán

Mint valami tányér, de szép! Tudatosult már bennem, hogy nem mattfeketéről beszélünk. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3029) And válasza dybo (#3021) üzenetére


And
veterán

Ehh, elnéztem, sorry..

(#3030) csuzmoj


csuzmoj
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Röviden és tömören:

Munkahelyemről szeretném elérni az otthoni 2 gépemet távoli asztal kapcsolattal, amely egy wrt54gl mögött van.
A router előtt adsl modem van, inviteles internettel, dinamkus ip-cím kiosztással.

Van erre valami mód?

És ha a router mögötti gépek készenléti állapotban vannak, akkor felélednek-e vagy mindig bekapcsolva kell lenniük?

Végül: az egészhez semmit nem értek, a gyári cd alapján installáltam a routert is, amin gyári fw van és egyelőre müxik minden rendesen.
És mielőtt megkérdezné bárki is, hogy minek nekem ilyen router, ha hülye vagyok hozzá: mert a TI tapasztalataitok alapján (ami már nem kis közösség) jó kézikészülék ez! És akkor gondolom nekem is jó ez.

Abba már bele se merek kezdeni, hogy ha lehetséges ezt kivitelezni, akkor kéne egy kis segítség is hozzá. Hálás lennék érte.

thx és üdv. :F

Reggelizni mentem. Ha nem jönnék 12:30-ig, akkor ebédelni is.

(#3031) Integra válasza bnss (#3028) üzenetére


Integra
titán

Linksys is keeping us busy with their new Ultra RangePlus family of home networking gear. Announced are the draft 802.11n Gigabit Router ($130 WRT310N, pictured), the draft-N Broadband Router ($100 WRT160N), and a trio of Dual-Band draft-N products including a USB Notebook Adapter ($80 WUSB600N), an ExpressCard Adapter ($80 WEC600N), and new Gaming Adapter ($90 WGA600N). The WRT310N and WRT160N both feature new un-Linksys designs with a dumbed-down, flash-based user interface and enhanced RangePlus internal antenna to keep the clutter down. The dual-band gear split the load between 5GHz (HD streaming or gaming) and 2.4GHz (everything else). The WGA600N, WUSB600N and WEC600N will be available soon, the others now.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3032) Rommel6600 válasza Integra (#3031) üzenetére


Rommel6600
őstag

Csak tudnám hogy az a trió band 802.11a és 802.11n szabvány keveréke lenne? Vagy mind a kettőt külön külön kezelné, ezáltal nem kell megvenni hozzá a spéci Linksys cuccokat egy fél vagyonért? Akárhogyis van, érdekes hogy egyáltalán szóba kerül a 802.11a szabvány, mert nem igazán elterjedt.

(#3033) bnss válasza Integra (#3031) üzenetére


bnss
veterán

RangePlus technológia, ez kell a népnek. Van miért többet elkérni.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3034) Rommel6600 válasza csuzmoj (#3030) üzenetére


Rommel6600
őstag

Helló!

Először is, jól döntöttél, hogy ezt a routert vetted meg, ez valóban egy nagybetűs ROUTER.
Na de térjünk a tárgyra.
Amit szeretnél, az megvalósítható. Annyi, hogy el kell forwardolnod egy-egy tetszőleges portot a gépeknek és kész. Nem nézek utánna hogy gyárinál ezt hogy kell, segíteni sem tudok a gyári firmware beállításában mert nem azt használom.
A lényeg, hogy a számítógépeiden, a bios-ban be kell állítanod, azaz engedélyezned a WOL azaz Wake On LAN funkciót. Ez lehetővé fogja tenni, hogy ha kikapcsolod a géped, a hálókártyád továbbra is működjön, és figyelje a hálózati forgalmat. Amint kap egy spéci csomagot (ún. magic packet), bekapcsolja a gépedet. Nyilván totálisan áramtalanítani nem szabad a gépet ha az akarod hogy ez működjön, csak ki kell kapcsolni.
Vannak az interneten ilyen oldalak, például ez a három (Online Wake-On-LAN, Depicus, remotewakeup.com tud olyat, hogy beírod a router címét, nem a belsőhálósat, hanem ami az Internet felől látszik, megadod annak a gépnek a hálókártyának a fizika címét amit szeretnél, és kész, az odal el is küldi a mágikus csomagot a routernek, ami a portot felismerve továbbítja azt a megfelelő gépnek, és ha jó fizikai címet adtál meg, máris bootol a géped.
Speciel, a harmadik oldalt (remotewakeup.com) javaslom az egyszerűsége és letisztultsága miatt, bár azt el kell ismernem, hogy egyiket sem próbáltam még.
Az elsőnél viszont előre be tudod ütemezni, hogy felébressze a géped. Ki kell próbálni őket.

(#3035) koltain


koltain
csendes tag

Sziasztok!

Gl-em van. Most tomato fut rajta, hiba nélkül. Van kis időm és kipróbálnám a DD-wrt-is. Miként kezdjek neki? Simán az admin felületről nyomjam rá a dd-t vagy valami trükk??

Bocs, de sok a 300x hozzászólás

(#3036) Rommel6600 válasza dybo (#3018) üzenetére


Rommel6600
őstag

Ha a jelerősséged jó, akkor felesleges, csak jobban melegedne. Akkor lenne értelme, ha a jelerősséggel lennének a problémák, ez ugyanis ezt állítja. 70mW fölé viszont ne nagyon állítsa senki, mert 70mW fölötti teljesítménynél már hűtést igényel a chip! A leégetése pedig nem granaciális probléma.
Valahol máshol lehet a gebasz, mert ha a jelerősség akkor az azt jelenti hogy jó a kapcsolat a géped és a router között.

(#3037) g@bo válasza koltain (#3035) üzenetére


g@bo
nagyúr

minek próbálnád ki? nem megy?

(#3038) koltain válasza g@bo (#3037) üzenetére


koltain
csendes tag

Kiváncsiság?

(#3039) bonat


bonat
senior tag

tudtok nekem vmi linket küldeni ahonnan letudom tölteni a WRT54GS router magyar nyelvű leírását??

(#3040) ngabor2 válasza Rommel6600 (#3034) üzenetére


ngabor2
nagyúr

annyival egészíteném ki, hogy a routerben érdemes bekapcsolni a dyndns-t, hogy ne egy változó ip-t kelljen megjegyezni, csak egy nevet.

(#3041) ngabor2 válasza koltain (#3035) üzenetére


ngabor2
nagyúr

lehet, hogy túl óvatos voltam, de nem akartam elszúrni a routert. először reseteltem (hard reset, táp kihúz, reset benyom, táp vissza, 30 mp-ig nyomott reset-gomb), majd visszatettem rá a gyári fw-t. alapbeállítások visszaállítása, majd ment rá a dd-wrt. lehet, hogy tomatoból közvetlenül rá lehetne lapátolni a dd-wrt-t, de valahol meg lett említve, hogy nem szereti, ha nem alapra megy. az a + 3 perc meg kibírható.

(#3042) Edyboj


Edyboj
csendes tag

Sziasztok!

A T-online internetemet szeretném megosztani LINKSYS routeren keresztül. A routeren a DD-WRT van fenn. Az alapvető beállításokat a legjobb tudásom szerint végrehajtottam (DHCP;dinamikus IP kiosztás, az asztali gépnek nem adtam IP címet stb.). Ennek ellenére az asztali gépemen nincsen internet. Tud valaki tippet adni, hogy miért nem működik az internet, mivel én már kifogytam az ötletekből.

(#3043) csuzmoj


csuzmoj
csendes tag

rommel6600 és ngabor2:
köszönöm.

egyelőre a dolog úgy áll, hogy a routeren beállítottam a DDNS-szolgáltatást, regeltem a DynDNS.comon.
most a munkahelyemről, ha beírom a regelt hostomat, akkor a router jelszavas bejelentkezési oldalára jutok, tehát a a munkahelyemről úgymond hazataláltam.
ezután fogok próbálkozni ezzel a forward dologgal, ami számomra teljesen sötét, de bittos így van :K
a felélesztendő gépen a biosban WOL aktív, a hardver/eszközkezelőben a hálókártyán kipipáltam azt, hogy az eszköz felélesztheti a gépet készenléti állapotból.

Még valami: a windóz, amikor feltelepül, alapból feltelepül vele a távoli asztal kapcsolat is?
(winXP sp2 hun finetuned)

szóval: próbálkozni fogok, de ha elekadok akkor lécci vki (akár kettőtök közül/akár nem) homályosítson már fel, hogy miként kell/kellene ezt a forward és távoli asztal dolgokat beállítani.

Köcce még1x és üdv. :C

Reggelizni mentem. Ha nem jönnék 12:30-ig, akkor ebédelni is.

(#3044) koltain válasza ngabor2 (#3041) üzenetére


koltain
csendes tag

Köszi a választ. Igazából nem tudom. Kiváncsiság hajt, meg az, hogy a Ventrilo kliens 5-10 perc után horror pingeket irogat. Portforward megvan, QoS is a legmagasabban. Kiv lennék, hogy a DD-wrt-vel is csinálja-e vagy máshol keressem a hibát. Esetleg ötlet valakinek? Most a legutolsó Tomato van fenn 1.13-as.

(#3045) Rommel6600 válasza csuzmoj (#3043) üzenetére


Rommel6600
őstag

Na jó, segítek, de nem én, hanem ez az oldal elmagyarázza.
Annyit tennék hozzá, hogy tetszőleges portot kell elirányítanod a gépeknek, nem muszáj pont azt ami a linken épp van 809 asszem. Javasolom, hogy 50000 feletti portot állíts be.

Onnan kezd a linkelt oldal olvasását, hogy Click the Applications & Gaming link near the top of the page. Az előtte lévő pár dolog az bullshit.
A kép azt hiszem magáért beszél, de azért lírom hogy melyik bezőbe mit írj:
Application: Tök mindegy, egy név hogy később tudd minek forwardoltál
Start - End: több portot is el lehet irányítani mondjuk az 1100-tól 1200ig de neked most gépenként egy elég szóval ugyanazt a számot (a port számát) írd be mind a kettőhöz.
Protocol: Elvileg UDP-t használ a WOL de beállíthatsz Both-ot (azaz mindkettőt) is, nem lesz belőle baj.
IP Address: Annak a gépnek a belsőhálós ip-je aminek ezt csinálod. Ha nem tudod, akkor parancssor és ipconfig parancs megmondja.
Enable: pipa legyen.
Save és kész.

(#3046) bonat


bonat
senior tag

tudtok nekem vmi linket küldeni ahonnan letudom tölteni a WRT54GS router magyar nyelvű leírását??

(#3047) csuzmoj válasza Rommel6600 (#3045) üzenetére


csuzmoj
csendes tag

egyelőre köszönöm, este kipróbálom.

üdv. :)

Reggelizni mentem. Ha nem jönnék 12:30-ig, akkor ebédelni is.

(#3048) Rommel6600 válasza csuzmoj (#3047) üzenetére


Rommel6600
őstag

Én kipróbáltam az elsőt, meg az utlosót amit linkeltem, de nem sikerült.
A routeremen viszont nem a gyári firmware fut, hanem Tomato, ami tud WOL-t is. A router konfig felületére belépve és ott a WOL funkciót használva így viszont sikerült bekapcsoltatni a gépet.
Szóval nem tudom mi lehet a gond, két különböző elforwardolt porton keresztül is próbáltam az álatalam linkelt első és utolsó (azaz harmadik) oldalt!
Ha Te sem jársz sikerrel az általam javasolt oldalakkal, akkor ami biztosan járható út, az a gyári firmware lecserélése, és arra kívülről belépve bekapcsoltatni a gépeket. Ez esetben még portforward sem kell.

(#3049) h_143570 válasza Edyboj (#3042) üzenetére


h_143570
addikt

Ha T-Online akkor inkabb az ADSL kapcsolat a valsozinu az meg PPPOE-t hasznal es nem dinamikus IP-t.

(#3050) dybo


dybo
tag

Na helló!
Rájöttem hogy amikor letöltök leginkább akkor dob le...Mi lehet az oka, lehet ez is vmi beállítás? Főleg torrentnél csinálja, de akkor se mindig, de szinte mikor akkor dob le, amikor megy vmi letöltés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.