Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) hzcs


hzcs
senior tag

Hali!

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy hálózat egy 54gl-lel openwrt-vel, amin a dnsmasq szolgáltatás fut(ott). Ez a router adta az ip címeket és a dnsz szolgáltatást. Namost van egy gép, windows server 2008-cal, amire átpakoltam a dhcp és a dns szolgáltatást. Úgy szerettem volna, hogy a dhcp a 2008-on fusson, a dns pedig cache módban a 2008-on legyen, de ha nem találja a nevet akkor forduljon a routerhez. Neten utánaolvasva ezt így kellett kivitelezni: a dnsmasq.conf fájlba be kellett írni a no-dhcp-interface="interfész", ami jelen esetben br-lan. Van rajta egy openwrt szerver is, azon meg akartam hagyni a dhcp-t.
Eredmény: winserver 2008 osztja az ip-t, viszont a router már dns feloldást sem végez, openvpn-nél van dhcp. Most azt szeretném megtudni, hogy tudom visszaállítani, hogy a router ossza az ip-t? Kivettem a dnsmasq.conf-ból a no-dhcp-interface sort, beírtam parancssorba hogy dnsmasq, majd újraindítottam, de ip-t nem oszt és névfeloldást se végez. Mi ilyenkor a teendő?

Köszönöm!

(#11002) vargalex válasza hzcs (#11001) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Egy /etc/init.d/dnsmasq restart-ot próbálj.

Alex

(#11003) hzcs válasza vargalex (#11002) üzenetére


hzcs
senior tag

Hali!

Nagynehezen összejött, köszi a segítséged! Utána még kellett egy /etc/init.d/dnsmasq enable .
Köszönöm még 1x :) THX

(#11004) vargalex válasza hzcs (#11003) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Az enable csak a boot-kor történő automatikus indításért felelős. Esetleg előtte disable-oztad?

Alex

(#11005) hzcs válasza vargalex (#11004) üzenetére


hzcs
senior tag

Ezt furcsálltam, hogy nem, előtte pedig úgy volt. Csak a no-dhcp-interface sort adtam neki be, aztán onnantól "elfelejtette", hogy automatán kéne indulnia. Vagy mivel bekapcsoltam a serveren is a dhcp-t, itt pedig az autoconfigban volt olyan sor, hogy dhcp-authoritative (nem biztos hogy jól írom), esetleg az kapcsolhatta ki. De a lényeg, hogy már működik, köszönöm a gyors helpet!

(#11006) DaveMasta


DaveMasta
csendes tag

Heló!
Van egy Linksys WRT54G2 V1-es routerem, amit vihar miatt kihúztam. Később mikor vissszadugtam csak a hálózat működött, a netet egyszerűen nem látja. Azóta csináltam újratelepítést a gyári cd-ről, reseteltem a hátulján, de semmi csak a hálózat megy, hogyan kell beállítani ebben kérném a segítségetek? Firmware egyébként a tudomásom szerinti legújabb 1.0.0.4-es.

[ Szerkesztve ]

(#11007) kopasz78


kopasz78
csendes tag

Sziasztok. Adott egy Linksys WRT54GL V1.1-es router, és két fix IP-s kapcsolatot, vagy két dhcp-s kapcsolatot szeretnék dual wan-ként használni ezen a routeren. Tudna ebben segíteni valaki aki csinált már ilyet. Lépésről lépésre mit kell beállítani rajta. DD-WRT vagy Tomato, esetleg OpenWRT firmware-el. Mindegy a a firmware, csak az végeredmény a lényeg. Köszönöm előre is, és várom a választ erre a problémámra.

(#11008) vargalex válasza kopasz78 (#11007) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Még nem próbáltam, de OpenWrt-n akár Luci-ból is config-olható.

Alex

(#11009) kopasz78


kopasz78
csendes tag

Köszi, ezt én is megtaláltam, de olyan kéne amit már próbált valaki, és leírná hogy mit hogy, és hogy mennyire működik jól. Már biztosra akarok menni.

(#11010) vargalex válasza kopasz78 (#11009) üzenetére


vargalex
félisten

Itt egy elég részletes leírás.

Alex

(#11011) KoczekaEG6


KoczekaEG6
csendes tag

Sziasztok!

V4-es router-em van.
A nagyobb WiFi teljesítmény beálíthatósága miatt tettem fel a Tomato legrisebbet.
Jobb is lett a vétel, csak időnként fél percre leszakadok, még a routert sem érem el.
Tudtok valamit tanácsolni?

Köszi

(#11012) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello
WRT54G routerem van.
És az ftp met szeretném beállítani nem a 21 es portra hanem máshova, de nem tudok kapcsolódni, a port át van írányítva.

Ha 21 essel csinálom mindezt, akkor simán megy.
Hol a gond ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#11013) spuros válasza Core2duo6600 (#11012) üzenetére


spuros
őstag

Bocsesz, nem válaszolni akartam..

[ Szerkesztve ]

(#11014) spuros


spuros
őstag

Sziasztok!

WRT54G routerhez belehet lépni felh/jelszó páros nélkül valamilyen módon? Konfigurálni kéne...

(#11015) vargalex válasza spuros (#11013) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Elvileg reset gomb nyomása 30 másodpercig, majd minden visszaáll default-ba. Azaz nincs felhasználónév, jelszó: admin.

Vagy soros porton. :)

Alex

(#11016) spuros válasza vargalex (#11015) üzenetére


spuros
őstag

Na itt a gáz, hogy nem tudok a routerhez menni.. :F
Hozzánk tartozik a router, de külön épületben van és elmentek nyaralni..

[ Szerkesztve ]

(#11017) spuros


spuros
őstag

Megoldva.. Köszönöm

(#11018) Geryson


Geryson
addikt

Mesterek! Van egy WRT57GL 1.1 routerem. Ma beköttettem a 50 gigás netet, kábelen 51-el jön a cucc, de a routeren keresztül csak 22 körül. Azt mondja a fószer, hogy a routerem nem bírja. Ez igaz lehet? Eladni és venni egy újabbat? Vagy csak esetleg egy firmware frissítés?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11019) PonPon válasza Geryson (#11018) üzenetére


PonPon
senior tag

rakj rá tomato-t!

(#11020) Geryson válasza PonPon (#11019) üzenetére


Geryson
addikt

OK! :) És hogyan és melyiket és honnan? :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11021) And válasza Geryson (#11020) üzenetére


And
veterán

(Rakhatsz te arra akármit, 50 Mbps-t - ugye nem giga? ;] - akkor sem fog tudni WAN-LAN között átvinni. Ha a teljes sávszélt szeretnéd kihasználni, sajnos más router után kell nézned.)

(#11022) vargalex válasza Geryson (#11018) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

A routeren keresztül vezetékesen próbáltad, vagy WiFi-n? Mert, ha WiFi-n, akkor az router csere esetén is csak akkor lesz több, ha N-es a kliens oldal (és természetesen az új router is N-es). A 22 Mbps a G-s WiFi gyakorlati sebessége.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#11023) Geryson válasza vargalex (#11022) üzenetére


Geryson
addikt

Na így már teljesen értem. Szóval N-es router kell és N-es hálókártya is, ugye?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#11024) vargalex válasza Geryson (#11023) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Igen, ha WiFi-ről van szó. Kábelen természetesen más a helyzet.

Alex

(#11025) gabe96


gabe96
aktív tag

hello!
egy olyan kérdésem lenne, hogy nekem egy wrt54g v5.1-em van, és egy olyan probléma van vele, hogy ha torrentezek, van amikor behal mindenféle adatkommunikáció, és csak a torrent, csak azon a gépen megy
ebben nekem tudna valaki segítséget nyújtani?

[ Szerkesztve ]

(#11026) And válasza gabe96 (#11025) üzenetére


And
veterán

Tipikus ok: a torrent-kliens által nyitott rengeteg párhuzamos le- és feltöltési száltól megtelik a router kapcsolati táblája. Orvosolni egyedül a kliensprogram beállításaival (kevesebb egyidejű kapcsolat) lehet. Alternatív megoldás, ha a routeredre 3rd-party firmware-t telepítesz, a v5.1-re felmegy a dd-wrt (más nem nagyon). Azzal egyrészt több kapcsolat engedélyezhető, másrészt a TCP / UDP protokollok timeout-értéke is rövidebbre állítható.

(#11027) Lenky


Lenky
csendes tag

Sziasztok! A következőben szeretnék segítséget kérni. Adva van két Toshiba laptop,az egyik Realtek, a másik Atheros Wifi vel és egy Linksys wrt54g2 router. Működnek szépen, majd kb fél év után az atherosos gép le-le-esik a hálózatról, majd kis idő után egyáltalán nem látja a routert. Átvíve a laptop más környezetbe, (másik routerrel) hibátlanul működik, stabil a kapcsolat. Mi lehet az oka? Drájvert, firmwaret már cseréltem a routeren, de akkor sem látja a gép (de csak ez az 1) . Esetleg már volt ilyesmi baja valakinek
Előre is kösz az ötleteket

(#11028) gabe96 válasza And (#11026) üzenetére


gabe96
aktív tag

gyári firmware frissítéssel megoldódott :D

(#11029) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok!
már 4-5 éve használom a wrt 54 GL routeremet (v1.1) annak idején olvasgattam a tomato firmware-ről, de nem láttam értelmét piszkálni. mára már nem mernék hozzányúlni, de 30-as UPC netet itthon a routeren keresztül kábellel az asztali gépen ill wifin laptopon használjuk.
Most azért tennék rá másik firmware-t, mert a laptopon is jó lenne magasabb sávszélességet elérni ill az okostelefonjaink a konyhában (ami messze van a routertől) gyengébben tudják venni a jelet. Tudnátok adni egy linket, hogy mit olvassak át az első firmware telepítéshez? (részletes, szájbarágos leírás kellene, nehogy tönkretegyem)illetve jó lenne egy szoftver verzió javaslat is az én 1.1-es vasamhoz a fentiek megoldására.

(#11030) veze válasza gonger (#11029) üzenetére


veze
őstag

tomato
én az 1.28-at használom és semmi gond vele
elötte DD WRT fw volt fent de az a 25 ös netből nem engedett át csak 22-t tomatora cserélve most átengedi az egészet
sokan irják azt hogy elöször a dd wrt mini-t kell feltolni utána bármelyiket, nos én anno ezt nem tudtam és egyböl a tomato (akkor még) 1.22 vel kezdtem asszem, és kapásból vette..
Fontos hogy vezetékes kapcsolatról csináld ne wifiről
van itt egy korábbi leírás is elég szájbarágós. a lényeg hogy megpingeled és ha az jó, akkor el fogja érni..
még annyit: én jártam már úgy hogy frissités után nem értem el a router kezelőfelületét, de még akkor se kell pánikolni ha elötte végigment és kiirta azt is hogy ujraindul..
nyomtam neki egy hosszu resetet 30/30/30-ast és utána frankó lett
itt van valami filmecske is feltöltve , de nem ellenöriztem hogy a linkek müködnek e..

[ Szerkesztve ]

(#11031) veze válasza veze (#11030) üzenetére


veze
őstag

még azzal kiegészíteném:
miutan a kapcsolat tuti a géped és router között az upgrade fülön kitallozod az elözőleg letöltött, és a vinyódra kicsomagolt fw-t Ez egy .bin fájl lesz.
itt találod a dd-wrt dd-wrt.v24_micro_generic.bin csomagot a WRT54GL v1.1 hez.
ezt tedd fel elsöként ha biztosra akarsz menni
utána itt van a dd-wrt.v24_std_generic.bin csomag is ha DD WRT-t akarsz, ha tomatot akkor a másik hsz-ben lévő link..
jelszó a belépéshez root/admin lesz ( bármi is volt)
tomato fw-hez magyar nyelvű beállítási utmutatót, leirást elég részletest itt találsz

(#11032) veze válasza veze (#11031) üzenetére


veze
őstag

hmm...
nem értem a link miért az alap oldalra visz mikor én kikerestem a fájlokat és azt linkeltem..
szóval ha ott vagy a fehér sorba beirod hogy: wrt54gl
enter.. és egy sort fog kiadni:
Linksys WRT54GL 1.0/1.1 yes
erre rákattintasz és ott vagy azon oldalon ahol találod az elöszö hszben említett .bin dd-wrt csomagokat
és bocsi hogy nem tudtam egy hsz-ben összefoglalni..

(#11033) gonger válasza veze (#11032) üzenetére


gonger
senior tag

köszi az összefoglalást, sokat segített :-)

(#11034) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Van egy Linksys WRT 54G2-es routerem amit a modemmel együtt áramtalanítani szoktam, ha nem használom. Következő a gondom vele. Mindig miután áram alá helyezem a modemet és a routert, teljesen véletlenszerűen egyetlen egyszer leszakad a WIFI, majd csak a router áramtalanítása és újracsatlakoztatása után már szakadásmentesen működik. Ez vajon miért van?

Az ötleteket előre is köszönöm!

(#11035) proradeon


proradeon
őstag

Udv!

WRT54GL v1.1-re csak TFTP-vel lehet visszarakni gyari firmware-t?
Probaltam openwrt webfeluleterol flashelni a linksys oldalarol letoltott fw-t, de "The uploaded image file does not contain a supported format. Make sure that you choose the generic image format for your platform." error-t kaptam.

A valaszt elore koszonom! :R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#11036) vargalex válasza proradeon (#11035) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nem, OpenWrt alatt ssh-n is lehet, csak fel kell másolni a /tmp-be a firmware-t (vagy oda kell letölteni wget-el):

mtd -r write /tmp/letoltottfirmwareneve linux

[ Szerkesztve ]

Alex

(#11037) szijartg


szijartg
senior tag

Hölgyek, Urak.
alap fw-vel megbírkózik a digi 20/10 Mbit/s nettel is ugye simán?

(#11038) Ybear válasza szijartg (#11037) üzenetére


Ybear
tag

Csak a WRT54GL-ről tudok nyilatkozni, annak semmilyen problémája nem volt nálam a 20/10-es nettel, simán vitte.
(az már másik történet, hogy a Tomatot felrakva sokkal kényelmesebb lett)

Ha menni kell, hát menni kell.

(#11039) szijartg válasza Ybear (#11038) üzenetére


szijartg
senior tag

El is felejtettem írni, hogy WRT54GL lenne szó. De rájöttél ;)
Tomatot még addig nem nagyon akarok rá rakni amíg garis... báár szerintem ez nem okozhat gari vesztést :U

(#11040) veze válasza szijartg (#11039) üzenetére


veze
őstag

a gyári fw-t is vissza lehet tölteni, ha szükséges
én asszem 5, de legalabb 3 év garival vettem. ennyit nem vártam volna ki vele, hogy csak utana tegyek rá mást:)

[ Szerkesztve ]

(#11041) F3K válasza veze (#11040) üzenetére


F3K
csendes tag

ha teljesen beszarik ugyse derul ki milyen fw van rajta, ha meg vissza tudod rakni ra a "linksys" fw-t, akkor meg ki mondja meg, hogy mi volt rajta?

-- FBK

(#11042) Balage85 válasza KoczekaEG6 (#11011) üzenetére


Balage85
tag

Valószínű ezt már ne bírja. Attól, hogy be tudod állítani, nem jelenti azt hogy bírni is fogja a router, így valószínűleg lefagy és restartol. Próbálj meg valami hűtést eszközölni rá.

(#11043) Balage85


Balage85
tag

Én is kérdeznék. 40/20-as netem van, qos-t kikapcsolva rendesen jön 40-el, de amint bekapcsolom csak 30/20-al. Az adott class-nál 100%-ra van téve a sávszélesség, az inbound limit is bőven a sávszélesség fölé van állítva. Valamit elnézek szerintem, csak nem tudom mit. De lehet mindjárt resetelem az egészet és újra beállítom. :D

Tomato Thor mod

(#11044) dni


dni
őstag

Sziasztok!

A legfrissebb Tomato-val használunk egy GL-t az irodánkban, de több IBM notit is ledob időnként a hálózatról, valamint a log szerint újraindul a accespointként használt eszköz. Egy korábbival is ugyan ez volt a helyzet.
Ezért szeretnénk tenni egy próbát az openwrt fw-el. Melyik előre összeállított változatot érdemes használni? (Pl TP-Link 1043 ND-n Én a Vargalex félét használom)

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#11045) Viktorove


Viktorove
csendes tag

üdv.mindenkinek!
Sok fórumot már elolvastam s már napok óta szenvedek az itthoni hálózat összekapcsolásával de nem az igazi!Mivel nekem is WRT54GL Linksys em van méghozzá 4 darab ezért gondoltam megkérdezem hogy tudnátok e segiteni!Én 2éve vagyok itt és eddig nem volt gond mindég gyors volt a net egyik nap elment és reseteltem a fő modemet és sajna nem tudom ujra beállitani!sokmindent megprobaltam jelen pillanatban azt a verziót használom hogy a 2router LAN 1 ben compi,LAN 2 ben net!de nem jo!Előtte az első ruterböl kijövő jeleket (kábelon) a 2es,3as,4es ruter Wan(internet) be dugtam be és hasított!mi lehet a megoldás???Remélem tudtok segiteni

(#11046) Bombraider__


Bombraider__
csendes tag

Sziasztok!

A következő a problémám..WRT54G, v7.00.8-os firmware-rel, gyári beállítások visszaállítva. Minden működik rendesen, azonban a céges VPN-re nem tudok csatlakozni, 619-es hibát ír ki a felhnév/jelszó ellenőrzés után. Routerben az IPsec, PPTP, L2TP Passthrough engedélyezve van.
Laptopommal próbáltam másik router mögül csatlakozni a VPNre, onnan simán felment, ebből gondolom, hogy csak az én routeremben van valami beállítási bibi.

Köszi előre is!

(#11047) Bl@zs


Bl@zs
csendes tag

Hello !

VAn egy WRT54GS ( Firmware Version: v4.71.1 ) amihez szeretnék csatlakoztatni egy TP-LINK WA501G AP-t .Csak sajna nem akar össze jönni ((
Másik hálozaton probáltam minden működik AP csatlakoztat és lön WiFi ezért kizárnám ( az amúgy 1 napos ) AP hibáját a router vagy annak beállítása lehet a bünős .
A WA501G nek csak az IP címét állítotam át (előtte sem működött ) mert alap esetben u.a mint a modemé a többi maradt alap .
Nagyon örülnék egy kis segítségnek !

Köszi szépen !

(#11048) Balage85 válasza Viktorove (#11045) üzenetére


Balage85
tag

Lehet késő van már, de nem értem.
Amelyikbe jön az internet az legyen a dhcp kiszolgáló, azt használd gateway módban, a többit meg router módban.

(#11049) snowisonly


snowisonly
csendes tag

Sziasztok!

GL 1.1em van Tomato 1.28al per pillanat, eddig dd-wrt v2.4preesp2 volt rajta, de a probléma nem változott. A wireless-re kimenő összes sávszélesség. Ez konstrukcióból adódóan egyenlő a 802.11g gyakorlati maximumával(22mpbs)? Lehet e több, tehát egynél több kliensen összesen, úgy értem? Ha az egyik kliens 20mbpsel szedi a torrentet, a másik alig kap valamit, még ha kevés(10) szálra is van állítva a torrentkliens.
Ugye ezekben egy 4+1 portos switch van, aminek egy lába a wlan. Ebből adódhat.
Viszont madzagon ha mondjuk 20-30 mbps-el szednék, maradna a wlannak még? Mennyi a teljes wan sávszélesség madzagon Tomatoval 45-50mbit? Van gyorsabb firmware? Előre is köszi az infót.
Illetve egy WRT54GS-el változna e a dolog és mennyiben? Gyanítom semmit..

[ Szerkesztve ]

80286 @ 16 Mhz + ST251A ...AMD 386DX40 + TRIDENT 8900C 512KB ..... I486SX25 @ 40 Mhz ........................ xeon frvr

(#11050) TBoY406HDI


TBoY406HDI
csendes tag

Sziasztok!

Van egy wrt54g v 5.1-es routerem még a gyári firmware-rel és azt szeretném ha a wifi részét tudnám kliensként is használni, meg lehet ezt oldani a gyári firmware-rel vagy másikat kell hogy töltsek rá?

Ha másikat (esetleg nem gyárit) kell rá tölteni akkor tudnátok mellékelni egy szájbarágós leírást a frissítés menetéről?

Köszönöm előre is. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.