Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) KaiotEch válasza Intruder2k5 (#13000) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Várj még nincs rajta semmi. Vagyis szerintem gyári van(most kaptam). Most nyomtam egy 30/30/30-as hard reset-et, de eztán sem érem el. IpScannerrel futtattam egyet, de nem talált semmit, amit tudnék pingelni. Gondoltam azért, mert fix ip van a gépnek állítva, de most kiszedtem és úgy sem. Furcsa.

(#13002) Intruder2k5 válasza KaiotEch (#13001) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

192.168.1.x címe volt a gépednek? És ugye a 192.168.1.245 címen próbáltad?

Áram alatt 10mp reset, nem kell semmi 30/30/30!

[ Szerkesztve ]

(#13003) KaiotEch válasza Intruder2k5 (#13002) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem, de asszem nem is jó. Eldobálja a hálózatot. Nem hiszem, hogy attól, hogy az adapter 800mA-s az 500-as helyett.

[ Szerkesztve ]

(#13004) And válasza KaiotEch (#13003) üzenetére


And
veterán

(Attól biztosan nem, ugyanis egy tápegységre - feszültséggenerátorra - írt áramérték mindig maximális terhelhetőséget jelent, vagyis hogy a táp legfeljebb akkora áram leadására képes. Ha "500mA"-es volt az eredeti, és az új annál "nagyobb", akkor nem lehet probléma, hisz a fogyasztó, amelyhez szánták, egész biztosan kevesebb áramot igényel, mint 500mA. Ha emlékeim nem csalnak, a WRT54GL router által felvett áram például legfeljebb 250..300mA volt, és hol 500, hol pedig 1000mA-es terhelhetőségű táppal adták.)

(#13005) kajti86


kajti86
csendes tag

Sziasztok!

WRT54GL v1.1-es routerem pár hete gondolt egyet és nem volt hajlandó úgy működni, ahogy előtte.
Átmenetileg másik routert használok, de szeretném megmenteni ezt a drágát! :)

Gondoltam, rá, h frissíteni kéne a firmware-t hátha, de elakadtam, mert sehogy sem akar kommunikálni a gépemmel (sem böngészőből, sem más úton nem ismeri fel).

Jelen állapot: áram alatt eszeveszett módon villog a power led, illetve a 4 ethernet led folyamatosan világít. Ezt tapasztalom, amióta nem működik (egyik napról a másikra).
Olvastam 1-2 helyen, hogy talán a firmware frissítés segíthet, de sajna nem tudom, hogy is kezdjek neki.

Remélem, tudtok 1-2 támpontot adni.

Köszi!

(#13006) Intruder2k5 válasza kajti86 (#13005) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Lehetséges, hogy a tápegység adta meg magát! Ha van kéznél ugyanolyan feszültségű és polaritású, illetőleg legalább olyan áramerősségű mint az eredeti, akkor azzal megpróbálhatod!

(#13007) kajti86 válasza Intruder2k5 (#13006) üzenetére


kajti86
csendes tag

Találtam egy másik tápot, de azzal is ugyanez: power villog, ethernetek folyamat világítanak. :/

(#13008) Intruder2k5 válasza kajti86 (#13007) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha a gépen beállítasz fix ip címet (ip: 192.168.1.10 maszk: 255.255.255.0) akkor a 192.168.1.1 válaszol a pingre? Esetleg indíts egy folyamatos pingelést (ping -t 192.168.1.1) és aztán dugd be a routert a 220-ba, és figyeld...

(#13009) kajti86 válasza Intruder2k5 (#13008) üzenetére


kajti86
csendes tag

sajna nem válaszol egyik verzióra sem.
egy primitív kérdésem lenne: ugye elég, ha egy kábellel a géphez kötöm a routert, illetve annak áramot adok?

egyébként a mostani próbálkozáskor az internet ledje is világított folyamatosan...ne kérdezd miért, nem volt netkábel a routerhez dugva...

(#13010) Intruder2k5 válasza kajti86 (#13009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Áram alatt 10mp reset gombot próbáld még meg, aztán ha az sem segít, akkor ITT érdeklődj, mert lehet JTAG fog kelleni hozzá! Véletlenül nem kapott ez túláramot, villámcsapást, stb...?

Igen elég az UTP kábel, másképp nem is nagyon tudnád, tekintve, hogy WiFi jelet így nem ad!

[ Szerkesztve ]

(#13011) ssppiikkee


ssppiikkee
tag

Üdv! 54GL-es router, DD-WRT v23 sp2-vel
Hogyan tudok vele egy (ismerős által megosztott) wifire kapcsolódni, úgy hogy tudom a wifi jelszót? Próbálkoztam de nem sikerül.. hol, mit állitsak?

Tuning, Modding 4ever! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ssppiikkee

(#13012) Intruder2k5 válasza ssppiikkee (#13011) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elviekben...

Wireless - Basic Settings - Wireless Mode - Client vagy pedig Client Bridge

(#13013) ssppiikkee válasza Intruder2k5 (#13012) üzenetére


ssppiikkee
tag

Állítgattam, nem tűnik túl egyszerűnek. változtattam IP-t is de nem csatlakozik.
Olvastam máshol is valami pontosabb beállítást de nem sikerült...

Tuning, Modding 4ever! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ssppiikkee

(#13014) Arnoldt válasza ssppiikkee (#13013) üzenetére


Arnoldt
csendes tag

Szevasz!

Mostanában helyeztem üzembe egy 54gs-t dd microval, nem volt könnyű!
Gondolom a megegyeztél a a router tulajjal, kellene tőle az ip cím, a pontos kódolási mód (wep, wpa, wpa2, wpa-psk tkip v. aes(?). Meg még, hogy nála ne legyen mac szűrés vagy pedig a te szerkezeted is föl kell venni az engedélyezettek közé. Én itthon beállítottam, a helyszínen kb 10percig működött, majd szétkapcsolt, újra beállítva működöt/remélem most is.

(#13015) csocsika1700


csocsika1700
tag

sziasztok. szervizre adtak nekem egy linksys wrt54gl-t probléma az vele hogy nem oszt ip cimet, sőt wifi sincs és villog a power led, pingelni sem birom az ip cimén.... olvasgattam régebbi hozzászólásokat, de azok már igen csak régiek...2008-9
minden link ami valami programra mutat , az már nem elérhető.
Kommunikálni tudok a routerrel egy usb ttl konvertáló usb eszközzel, de nem jutottam előrébb.
Valaki tud segiteni hogy mit hogy csináljak? :C

[ Szerkesztve ]

(#13016) And válasza csocsika1700 (#13015) üzenetére


And
veterán

"Kommunikálni tudok a routerrel egy usb ttl konvertáló usb eszközzel"
Mármint a soros (terminál-) porton keresztül? Mert annak alapján, amit említettél - villogó power led - inkább a JTAG porttal kellene próbálkozni: HDM Debrick Util, EJTAG, leírás pl. itt: [link].

(#13017) csocsika1700 válasza And (#13016) üzenetére


csocsika1700
tag

Egyet nem értek még, hogy a Jtag kábel hogy, milyen csatlakozoval csatlakozik a géphez?
Nekem uj alaplapom van és nincs rajta olyan hatalmas csatlakozo... :S

(#13018) And válasza csocsika1700 (#13017) üzenetére


And
veterán

Ja, a párhuzamos (LPT-) port nem hátrány, ha az ember jtag-gel akar routert javítani :U. Léteznek persze USB-s jtag-kábelek, meg USB-LPT konverterek, kérdés, hogy mennyire használhatóak és a parancssoros debrick programok mennyire kezelik ezeket. A meglévő natúr párhuzamos portnál egyszerűbb és olcsóbb megoldás sajnos nincs, mivel az LPT-s jtag-kábelhez a csatlakozón, 4 db. ellenálláson és egy rövid kábeldarabon kívül más nem kell.

(#13019) csocsika1700 válasza And (#13018) üzenetére


csocsika1700
tag

akkor kérek kölcsönbe egy 1000 éves gépet valakitöl :) :C na köszi az infokat, remélem menni fog minden elsőre és nem kell zaklatni senkit ez ügyben.

(#13020) colosseum


colosseum
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy vane valaki aki már Jtag-elt WRT54Gl V1.1-t?
Nekem tegnap valahogy sikerült bebrickeltetni, 2 napig szorakoztam vele van hogy megtudtam , nézni a cpu tipusát, sőt a végén mindig kiolvasta de a chip-et nem tudta a wrt54g fw uploader. Majd 1xer vhogy magához tért.
Nah de a story után , tovább szeretnék próbálkozni vele , kicsit játszani vele, de csak úgy merek ha tényleg működne a Jtag.

Szóval a kéárdésem adott:
Kelle-e amugy valamit hackelni vele azon kívül , hogy a 12 pines aljzatba beleforrasztottam a jumpereket, mellette vannak smd ellenállásoknak helyek de azokat nem kellene beforrasztani? azok mennek elvileg a flashez, de igy oda nem megy semmi, kicsipogtatva.

Nekem unbuffered jtag kabel van , ezzel a bekötéssel: [link]

Köszönöm a válaszokat.

Balázs

(#13021) csocsika1700 válasza colosseum (#13020) üzenetére


csocsika1700
tag

Helyes a kérdés :) csak annyival másabb az én helyzetem hogy a power led villog...de legalább le birtam menteni a router adatait, még mielőtt bármihez is kezdenék, de nem tudom most merre tovább.Van 3000 féle leírásom ám nincs megemlítve hogy pl hogy rakok fel uj szoftwert, és társai.

(#13022) colosseum válasza csocsika1700 (#13021) üzenetére


colosseum
csendes tag

szia!

nekem is csak villog, de én a flash chip 16-17es lábát rövire zártam igaz , utána még kismilló dolgot csináltam , és csak utána próbáltam dugtam bele a lan kábelt, Lőn csodát lett ping.

De ez azért így eléggé '21-re lapot kérni' dolog. :D

Ezért keresek vkit akit jtegelt már v1.1est. Ha letudná fényképezni nekem a JP1 részt az is jó, esetleg kimérni hogy megy-e közvetlen oda vezeték. :)

(#13023) And válasza colosseum (#13022) üzenetére


And
veterán

Sokszor hoztam vissza elszoftverezett (vagy egyszerűen 'magától' meghaló) WRT54GL-t jtag-kábellel. Nem kell semmilyen ellenállásokat beforrasztani a nyákra. Szerintem a v1.0 és a v1.1-es WRT54GL között nem sok különbség van, illetve v1.0-s verzióval kevesen találkozhattak, mivel már sok-sok évvel ezelőtt, a típus fénykorában is csak v1.1-est lehetett kapni. A flash-chip lábait rövidre zárni eléggé veszélyes móka, ráadásul ha már jtag-elni készül az ember, akkor tökéletesen felesleges, hiszen jtag-gel a totál szoftveresen agyhalott - sérült vagy kitörölt bootloader - router is javítható, míg a flash lábainak b@sztatása feltételezi, hogy legalább a bootloader ép (a pin-ek összeérintése induláskor checksum-errort okoz, így kényszerítve safe módba a bootloader-t, lehetővé téve például a tftp-s feltöltést).

(#13024) cirpo


cirpo
csendes tag

Sziasztok!

Van egy wrt54g v7 routerem. Firmware frissítésnél valami gond lépett fel és azóta a weboldal csak félig meddig jön be. Vagyis működik a router csak a hiányos online felület miatt semmit nem lehet benne átállítani. Soros porton valamiért nem tudok vele kommunikálni, egy másik v4-es(ha jól emlékszem) wrt54g routerrel simán tudtam. Megpróbáltam jtag-on keresztül megműteni de ott se értem el semmit mert egyrészt nem értek hozzá másrészt ez a Debrick Utility csak Broadcom procit támogat ebben meg Atheros van.
Még abban látok lehetőséget hogy a flash lábait összeérintem amihez megint csak nem értek. :)
Mivel soros porton nem tudok vele kommunikálni így nem tudom mi az alap ip címe. A v4-esnek tudom hogy 192.168.1.1 és azon keresztül tftp-vel fel is toltam rá a firmware-t de hogy ennél mi. Valaki esetleg?

(#13025) colosseum válasza And (#13023) üzenetére


colosseum
csendes tag

Szia!

Azt megtudod mondani , hogy milyen Jtag kabel? gyari vagy házi?
Melyik program? tjtag vagy wrt54g? Illetve ha emlékszel akkor milyen paraméterekkel.

:)

Balázs

(#13026) cirpo válasza colosseum (#13025) üzenetére


cirpo
csendes tag

Nem vittem túlzásba csak bedugtam négy 100 ohm-os ellenállást párhuramos portba és azokat rákötöttem a routerre. wr54g.exe-t használok. Egyenlőre csak a backup:nvram kapcsolóval próbálkoztam és ott írt ki ilyeneket hogy:
Ismeretlen vagy nincs CPU ID detektálva

(#13027) csocsika1700


csocsika1700
tag

Sziasztok.Na mára birtam szerezni egy óckul gépet :) na de problémám van, elinditom szépen a HairyDairyMaid_WRT54G_Debrick_Utility_v48 programot le is birtam szépen menteni az nvramot kernelt és a többit...
ám ha törölni akarom ugy ahogy a leirásban van (erase:nvram) nem csinál semmit csak vár... biztos hogy egyszerű a megoldás, de nem nagyon merek piszkálgatni tesztelgetni ez ügyben , igy némi tanácsot kérnék :B

(#13028) csocsika1700 válasza cirpo (#13026) üzenetére


csocsika1700
tag

kapcsold ki és vissza a routered, de előtte nézd meg hogy jol van e bekötve a jtag

(#13029) cirpo válasza csocsika1700 (#13028) üzenetére


cirpo
csendes tag

Így van bekötve.()
balról jobbra TDI-TCK-TMS-SELECT
Ez gondolom jó.

[ Szerkesztve ]

(#13030) csocsika1700 válasza cirpo (#13029) üzenetére


csocsika1700
tag

itt van egy kapcsolási rajz, neked hiányzik 1 kábeled...
a gnd re nem kell 100 ohmos ellenállás. csak a többi 4 re összesen 5 kábelednek kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#13031) And válasza colosseum (#13025) üzenetére


And
veterán

Teljesen házi készítésű, az említett alkatrészeken (ellenállásokon) kívül nincs benne más. A lényeg, hogy rövid, maximum párszor 10cm legyen, mert nem pufferelt, passzív kivitel esetén gondot okozhat a nagyobb kábelhossz. A régi HDM debrick utility az újabb példányokon lévő (pl. Macronix-gyártmányú) flash chipeket nem ismeri fel, ezért a tjtag jobb választás, nagyobb az adatbázisa, nem problémázik ilyesmiken.
#13027 csocsika1700: "ám ha törölni akarom ugy ahogy a leirásban van (erase:nvram) nem csinál semmit csak vár... biztos hogy egyszerű a megoldás, de nem nagyon merek piszkálgatni tesztelgetni ez ügyben"
Ha már a mentésed megvan (nvram-ról úgyis felesleges, a bootloader /CFE/ sokkal érdekesebb), nagy kárt nem tudsz okozni, annál üresebb már nem nagyon lesz a flash-tár, mint full törlés után. Meg kell próbálni néhány opciót, mint pl. a /nodma, emlékeim szerint WRT54GL-hez kellett. Egyébként JTAG-porton keresztül csak a CFE-t szokás feltolni: mivel a kernel elég sokáig tartana, utóbbit TFTP-vel szokták elküldeni. Az alapértelmezett IP, amire ilyenkor a CFE hallgat az változó lehet, a CFE elején (bár ez ugye egy bináris fájl) plain text-ben ki is olvashatóak az alap paraméterek, köztük az IP- és MAC-address. Vannak segédprogramok, pl. a Skynet Repair Kit / CFE-creator, amelyekkel a hardverre írt MAC-címmel generálható az adott típushoz és hardververzióhoz való bootloader (CFE.bin): [link].

(#13032) csocsika1700 válasza And (#13031) üzenetére


csocsika1700
tag

na megint okosabb lettem köszi.Viszont az én routerem eléggé halott, első számú problémája hogy villog a power led. 2.nem lehet pingelni és nincs hálózat, hiába irok IP-t a gépnek akkor is ki van X elve a lan kapcsolat, innestől kezdve szerintem nem sok értelme van skynet hez hasonlo programokkal szenvednem.
!Eddig csak a wrt54g.exével sikerült bármit is csinálnom igaz csak félig.. de sikerült legalább lementenem :)

(#13033) And válasza csocsika1700 (#13032) üzenetére


And
veterán

Még mindig ott vagyunk, ahonnan indultunk: a jtag pont az ilyen teljesen agyhalott, villogó power-ledes routerek javítására való. Akár a teljes flash-tartalom (CFE, kernel, nvram) hiányozhat, a CFE felküldése után már elvileg be lehet TFTP-n küldeni a kernelt. Problémát jelenthetnek a következők:
1.) Nem tudjuk azt az IP-t, amelyre a CFE hallgat. Ezt mint említettem, meg lehet tudni, ha ránézel a CFE.bin tartalmára, a 0x1227 (hexa) offszetnél vagy környékén található sima szövegként: "lan_ipaddr=192.168.x.y", de a vége nem csak 1.1 lehet. Valamelyik kompatibilis, pl. WAP54G-ről származó CFE esetén pl. 1.254 a default IP-cím vége. Ez az érték sosem módosul, normál üzem közben a saját konfigurációban (nvram-ban) tárolt értékkel íródik felül, de a TFTP-s javításkor csak a CFE-ben lévő számít, mivel teljes törlés után nincs se kernel, de nvram-tartalom a routeren.
2.) Automatikus címkérésre van állítva a kapcsolódó PC, az pedig ilyenkor nem járható, mivel a routeren nem fut semmilyen szolgáltatás, így a DHCP-szervere sem. A gépet fix IP-címre kell állítani, a CFE által támogatott címtartományon belülre. Ha a CFE pl. a 192.168.1.1-re hallgat, akkor a PC címe legyen 192.168.1.2, netmaszk 255.255.255.0. A DNS- és átjáró címek ekkor még irrelevánsak.
3.) A 'boot wait' opció nem engedélyezett (a CFE.bin 0x1269 címén 'boot_wait=off' olvasható). Ilyenkor előfordulhat, hogy csak az indulást követő pár másodpercen belül van egy időablak, amikor a CFE elfogadja a TFTP-s csatlakozást, vagy egyáltalán ping-re is csak akkor válaszol. Tapasztalatom szerint ez nem jelentett gondot, bármikor felküldhető volt a kernel (lehet, hogy épp azért, mert az nem volt rajta), és ping-re is válaszolt.

(#13034) colosseum válasza And (#13033) üzenetére


colosseum
csendes tag

Köszönöm!

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy szerinted megéri-e csinálni egy bufferelt jtag kabelt mert nem éppen sok idő a dolog.
ill. kaptam kölcsöm egy ilyet: [link] de úgy láttam, hogy ezzel nem sokra megyek :D
teljesen gyári jtaget meg nem szeretnék most venni.

Balázs

ui.: A mostani hibám amúgy az hogy a broadcom chip felismerése után befagy. Vagy az enable memory write-nal , vagy ha /noemw -vel lököm akkor a probe flashnel. Lehet hogy az én wrt54g.exe ben nincsen benne az id a chipnek, (tudom , hogy nem kell akkor elindulnia, de hibát se ir) , és ezért fagy ki? Próbálok majd egy linuxos gépre rámászni és újra fordítani a .c-t.
CFE fájl az mekkora szokott lenni?? Sajna én nem találtam olyan repair kit-t ami működött volna azt irja az enyém hogy nem tud frissíteni.

(#13035) And válasza colosseum (#13034) üzenetére


And
veterán

"Még annyit szeretnék kérdezni, hogy szerinted megéri-e csinálni egy bufferelt jtag kabelt mert nem éppen sok idő a dolog."
Hát szerintem hullára felesleges, csak azért, hogy WRT54-eket javítgassunk vele. A passzív kábelemmel helyrehoztam már legalább 10+ WRT54-et (nem csak GL-t), sőt még WRT54GC-t is, pedig azt szoftveresen szinte javíthatatlannak ítélték a fórumozók, mivel nem volt hozzá megfelelő debrick utility (Marvell chipset), de még egy nyomorult jtag-pinout sem. A kábel itt a legkevesebb, a lényeg a szoftveren múlik. Sajnos maga a JTAG csak egy hardveres felület, ezen kívül nem sok közös van az egyes processzorok és flash-memóriák kezelésében.
"Lehet hogy az én wrt54g.exe ben nincsen benne az id a chipnek"
Lehet, de mint írtam, akkor más util-t kell használni. A chip-ID-t meg szerintem ismeretlen flash esetén is ki kell írnia, jártam már így a HDM debrick util-lal. Az sem fagyott, csak kinyögte, hogy a flash-t nem ismerte fel típus (vagyis azonosító) szerint.
"CFE fájl az mekkora szokott lenni?"
A WRT54G, -GL és -GS hardverek, Broadcom procok esetén 256kB, vagyis 262'144 byte.
"Sajna én nem találtam olyan repair kit-t ami működött volna azt irja az enyém hogy nem tud frissíteni."
A Skynet repair kit korábban linkelt oldalon elérhető utolsó letölthető kiadása az 1.5-ös, amely a WRT54GL mindkét hw-verzióját (v1.0 és v1.1) támogatja, külön frissítés nélkül.

(#13036) And válasza And (#13035) üzenetére


And
veterán

Sorry, valóban üres a frissen telepített Skynet 'select device' menüje. Ez esetben bele kell másolni a /SKYNET/MkCFE dir-be az adatbázist (cf.bldb nevű fájlt). Ha nem találnád meg valahol a neten, el tudom küldeni. Egyébként a DD-WRT fórumán CFE-gyűjtemény topik található, benne mindenféle típushoz letölthető bootloaderrel.

(#13037) csocsika1700 válasza And (#13036) üzenetére


csocsika1700
tag

Egyre világosabb a dolog, de egyre inkább nem müködik ez a sz...r
ha rányomok bármi féle törlést,flash- t enable memory write-nal megáll , flash nél meg probing flash üzi van ennyit ir de ha kihúzom a tápot a routerből és vissza, akkor ugrik egyet kiirja hogy pl 1xf003123 és kész vége semmi százalék csak áll a dolog.
IP t kézileg irtam, de akkor sem jo.olyan mint ha be sem lenne dugva a kábel.Vagy az csak a cfe feltöltése után müködik? Teamviewen nem segitesz? :) :O

[ Szerkesztve ]

(#13038) csocsika1700


csocsika1700
tag

bocsi nem jo a link... katt

(#13039) And válasza csocsika1700 (#13037) üzenetére


And
veterán

Na, kicsit utánanéztem illetve kipróbáltam: WRT54GL v1.x hardvernél a parancssori opciók közül a /noemw /nocwd a nyerő, tjtag (Ejtag debrick util - Tornado mod) v2.1.4 és v3.0.1 esetén.
Amíg a CFE nincs fent vagy működésképtelen, a LAN-portokon keresztül nem elérhető a router. Üres flash-tartalomnál mind a négy LAN-led folyamatosan világít a routeren, és a portok nem működnek: PC-re kötve nincs semmilyen fizikai kapcsolat, a hálókártya vivőt jelző ledje sem világít. Ha a CFE már megy, de kernel még nincs, akkor a bootloader-ből kiolvasható IP-címen - ami általában 192.168.1.1, de lehet más is - bármikor feltölthető a kernel a routerre TFTP-n.

[ Szerkesztve ]

(#13040) csocsika1700 válasza And (#13039) üzenetére


csocsika1700
tag

szia. valahogy fel operáltam a cfe-t (bootloadert) rá, müködik a lan, ip-t irva a gépnek fel is birtam rá rölteni a gyári fw-t.
Vártam vele eleget kb4-5 percet, majd utána szépen világított a power led,továbbra is vártam ám nem csinál semmit.Ha ujrainditom a kkor meg ujra villog a power led... :Y
rákötöttem az usb-s ttl konverterem ami ugye mutatja hogy mit csinál, min dolgozik a gép. ekkor láttam hogy NVRAM ......(és megáll)
illetve jo pár hibaüzenet még elötte mint pl olvasássi hibák.
ezt a parancsot hova kell irni? /noemw /nocwd (C:\WINDOWS\system32\drivers\wrt54g -backup:cfe /noemw /nocwd igy jo? amugy mire valo ez a parancs? illetve ettöl rendesen foja pl törölni a cfe-t és nem áll meg az elején?

[ Szerkesztve ]

(#13041) And válasza csocsika1700 (#13040) üzenetére


And
veterán

De ugye nem azt a (ki tudja, milyen állapotú) CFE-t töltötted vissza, amit korábban lementettél róla?
Amúgy én sosem toltam vissza a gyári kernelt, mindig dd-wrt-t tettem fel, mivel egyébként is azzal használom. Annak van kifejezetten TFTP-s feltöltésre készült verziója, és utána akármelyik fw-t rá lehet már tenni webfelületen, legyen az a gyári vagy más 3rd-party szoftver: dd-wrt.v24_mini_wrt54g.bin. Ezzel nem szokott gond lenni a teljes törlés után hiányzó nvram (konfigurációs terület) sem, a kernel azt valószínűleg az első boot-nál létrehozza, és a default értékekkel feltölti.
"ezt a parancsot hova kell irni? /noemw /nocwd"
Ezek nem parancsok, hanem mint említettem, parancssori kiegészítő opciók a jtag-es debrick utility-khez. Én tjtag-programmal próbáltam, de talán az eredeti HDM utility-vel is működnek. Ezekről bővebb infót az említett segédprogramok helpje ad, ha például mindenféle paraméter vagy opció nélkül futtatod a wrt54g.exe-t vagy a tjtag_xx.exe-t. És igen, arra valóak, hogy a routert processzora megfelelően inicializálva legyen a jtag-es műveletek előtt, vagyis a program ne fagyjon ki valamelyik műveletnél, vagy épp a router ne induljon újra a jtag-util futtatásakor. Ha az említett opciókkal és a -probeonly paraméterrel (ami a detektáláson kívül mást nem csinál) megfelelően lefut a wrt54g.exe vagy a tjtag_akárhányas.exe (eredményeként név szerint említve nem csak a Broadcom SoC-ot, hanem a flash típusát is), akkor lehet egyéb műveleteket kezdeményezni velük, mint törlés és újraflash-elés. De CFE-nek ajánlott egy megbízható forrásból származót, vagy a Skynet-segédprogramjával a router eredeti MAC-címével generált verziót használni.

(#13042) Ladislaoca


Ladislaoca
tag

Sziasztok!

Van egy 25 megás Inviteles kábelnetem.
Ez pedig egy Linksys WRT54GL típusú wireless routerrel van megosztva.
Pár napja az alábbi probléma lépett fel.
Bizonyos oldalak hiányosan töltődnek be, vagy lassan töltődnek be!
Vagy be sem jönnek.
Vagy pedig az alábbi hibaüzenetek jönnek:

DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET

ERR_CONNECTION_TIMED_OUT

Próbáltam többször is újraindítani mind a kábelmodemet, mind a routert is!
1-2 percig mintha megjavulna de azután továbbra is ezek a hibák jönnek elő.

Mi lehet a probléma?

(#13043) Intruder2k5 válasza Ladislaoca (#13042) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Állíts be egyedi DNS szervert! Más is jelzett ilyet, szintén Invitel nettel, valószínűleg döglődik a DNS szerverük!

Google szerverek
8.8.8.8
8.8.4.4

OpenDNS
208.67.222.222
208.67.220.220

(#13044) Ladislaoca válasza Intruder2k5 (#13043) üzenetére


Ladislaoca
tag

Köszi a gyors választ!

Pontosan le tudnád írni, hogy hol és mit kellene beállítanom?

(#13045) Intruder2k5 válasza Ladislaoca (#13044) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt ide beírod, majd újra csatlakoztatod a klienseket a routerhez, és kész!

(#13046) Ladislaoca válasza Intruder2k5 (#13045) üzenetére


Ladislaoca
tag

Beírtam és érezhetően villámgyors lett!

Ezeket a beírt értékeket meg lehet tartani?
Vagy majd vissza lehet állítani alapértékre ?
Vagy pedig nincs jelentősége?
Bocsi ha hülyeséget kérdezek! :)

(#13047) Intruder2k5 válasza Ladislaoca (#13046) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen megtarthatod, ez nyilvános dns szerver, amit a google üzemeltet, és bárki használhatja, és nem fáj az invitelnek se! Én is ezt használtam évekig, jelenleg opendns van beállítva, az is ugyanilyen, csak más cég! De ha éppen úgy van kedved, vissza is állíthatod, tök mindegy!

(#13048) Ladislaoca válasza Intruder2k5 (#13047) üzenetére


Ladislaoca
tag

Viszont pár perc után újra előjött a fentebb felsorolt hiba!

(#13049) Intruder2k5 válasza Ladislaoca (#13048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt több kliensen is csinálja?

(#13050) Ladislaoca válasza Intruder2k5 (#13049) üzenetére


Ladislaoca
tag

Újraindítottam mindent!
Most megint jó , mobilon is kipróbáltam azon is jó!
Meglátom milyen lesz pár perc múlva!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.