Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) Crouch91


Crouch91
csendes tag

Üdv!

Adott egy Linksys típusú router (sajnos most nincs mellettem a doboz, így nincs infóm a típusáról). Tomato kezelőfelületen tudok állítgatni dolgokat.

A következő a problémám: A lakásban a modembe 2 vékony telefonkábel küldi a jelet (UPC), majd a modemből netkábelen keresztül jut a gépbe a jel. A linkysis routert itt szeretném használni.

Összrakni összetudom ezzel nincs is baj, de a routeren nem megy keresztül a jel, így nem tudom a wifit sem használni valamint az asztali gép sem kap jelet. (reset volt)

Valószínűleg beállítás probléma lesz, de mivel nem vagyok jártas a témában így segítséget szeretnék kérni, hogy mit kell beállítanom.

A router beállításaiba be tudok lépni (192.168....stb). Itt kellene kitalálni, hogy mit állítsak be.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#13602) Intruder2k5 válasza Crouch91 (#13601) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen UPC neted van? Kábel, vagy ADSL?

(#13603) Crouch91 válasza Intruder2k5 (#13602) üzenetére


Crouch91
csendes tag

Hali!

ADSL van.

(#13604) Intruder2k5 válasza Crouch91 (#13603) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor a Basic -> Network oldalon a WAN / Internet részben a Type legyen PPPoE, majd lentebb add meg a felhasználónevet és a jelszót, Username, Password, a Connect Mode legyen Keep Alive, és mehet lent a Save.

Így már kellene, hogy legyen neted.

(#13605) Crouch91 válasza Intruder2k5 (#13604) üzenetére


Crouch91
csendes tag

Jövöhéten, megpróbálom. Köszi az infót! :)

[ Szerkesztve ]

(#13606) Crouch91 válasza Crouch91 (#13605) üzenetére


Crouch91
csendes tag

Üdv!

Annyi kérdésem lenne még, hogy hogyan tudnám kideríteni a UPC-s felhasználónevet ill jelszót?

Mivel ez nem az én előfizetésem és sztem az előfizetés gazdája sincs tisztában vele. Magyarán 1x beállították neki a gépén és azóta sem nyúltak hozzá :)

Köszönöm!

(#13607) Intruder2k5 válasza Crouch91 (#13606) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ebben a szolgáltató tud leginkább segíteni, ők vagy elárulják a jelszót, vagy pedig megváltoztatják, persze megfelelő azonosítás után.

(#13608) veze válasza Crouch91 (#13606) üzenetére


veze
őstag

Az előfizetző amikor szerződést kötött, akkor neki megadták ezeket az adatokat ( aszerződésen vagy annak mellékletén. Onnan egyszerűen le kell olvasni.
Esetleg az ügyfél ha azonosítja magát mindenféle adatokkal meg előfizetői ügyfélszámokkal stb lehet telefonon is megmondják neki

(#13609) Crouch91 válasza veze (#13608) üzenetére


Crouch91
csendes tag

Köszi a válaszokat!

Akkor ez nehéz menet lesz, mert a nő aki adná a netet sztem vakon van ezekkel az adatokkal kapcsolatban. :))

[ Szerkesztve ]

(#13610) veze válasza Crouch91 (#13609) üzenetére


veze
őstag

Egy számlája csak van a nönek, azon rajta vannak a szerződéssel kapcsolatos ügyfélszámai, telefonon meg bekérdezik azonositas képpen még az anyja nevét mikor született hol ,esetleg igazolványszámát ,( ha felirták) címét stb, Ezeket tudja talán fejből is :-) meg kell próbálni, mert csak így jut hozzá a kérdéses adatokhoz, és csak ő, a szerződő

(#13611) crissprivat


crissprivat
senior tag

Hali.
Milyen tápot ajánlatok a routerhez?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13612) Intruder2k5 válasza crissprivat (#13611) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A feszültsége (V) és a polaritása (+/-) legyen ugyanolyan, az áramerőssége (A) pedig legalább akkora, mint a gyári tápé. Más nem nagyon számít...

(#13613) crissprivat válasza Intruder2k5 (#13612) üzenetére


crissprivat
senior tag

Szia.
OK,köszi ;)

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13614) Crouch91 válasza veze (#13610) üzenetére


Crouch91
csendes tag

A probléma megoldódott. A fentebb leírt módon be tudtam állítani a routert, végre van netem.

Bonyolult a helyzetet leírni, nekem is sokat kellett utánnajárni, h ki kivel van.
A lényeg h tudtam szerezni úgyfélkódot, illetve kellett a szerződő bankszámlaszáma és adószáma. Ezek után már megadta a UPC a felh.nevet és jelszót.

(#13615) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Sziasztok!

Van egy régóta megoldásra váró problémám, aminek végre a végére akarok járni.
Van egy Asus N56U routerem aminek a wifije nem ér el mindenhová a lakásban. Gondoltam előveszem a régi ddwrt-s wrt54gl routerem hátha be tudom lőni repeaterként.

Viszont rájöttem, hogy van egy asztali gép is aminek jó lenne netet adni amit erről a wrt54gl ről szeretnék megoldani kábellel.

Milyen beállítással tudnám elérni, hogy mindkét dolog egyszerre működjön? Külön külön sikerült megoldani Kliens és Repeater módban, de egyszerre nem megy.

Van erre egyáltalán lehetőség? Az se baj ha más fw tudja minden megoldás érdekel :)
Ha ezt így nem tudom összehozni akkor rendelek valami occsó kinai usbs wifi vevőt az asztali masinához.

[ Szerkesztve ]

(#13616) And válasza nelsonmanian (#13615) üzenetére


And
veterán

Repeater (vagy azonos címtartományon belül használva, NAT nélküli repeater-híd) módban a fizikai wifi-illesztő ugyanúgy kliensként viselkedik, mint szimpla kliens-módban. Tehát LAN-on csatlakozva a routerhez mindkét módban, repeaternek és kliensnek konfigurálva is működnie kell. A repeater mód dd-wrt alatt annyiban különbözik a klienstől, hogy előbbinél egy vagy több virtuális (szoftveres) elérési pontot, azaz VAP-ot tudsz hozzáadni a rendszerhez, és onnantól wifi-n is eléred, mint jelismétlőt. De ha nincs VAP, attól még vezetéken ugyanúgy hozzáférsz a hálózathoz.
A beállításoknál arra kell figyelni, hogy repeater-hídként (otthoni hálózatban célszerű minden eszközt azonos címtartományba tenni) le kell tiltani a WRT54GL dhcp-szerverét, fix IP-jét kívül kell helyezni az Asus által kiosztható dhcp-tartományon, alapértelmezett átjáróként pedig az első / Asus router IP-címét kell beállítani.

(#13617) nelsonmanian válasza And (#13616) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Valamiért a Lan továbbra sem jó. Wifin megy minden. Két perc várakozás után jo lett! Köszi a segítséget!!
Köszi a segítséget.

Annyi még, hogy nem lehetne hogy ne két wifi hálózatként látszanak, henem egyként? Ugyan azzal a jelszoval stb.

[ Szerkesztve ]

(#13618) And válasza nelsonmanian (#13617) üzenetére


And
veterán

Ezt csak WDS-sel lehet(ne) megoldani, ahhoz meg azonos típus, chipset és firmware kell. Két dd-wrt-s WRT54GL között annak idején ilyen linket működtettem, ez a kliensek számára a szakadásmentes váltást is megoldotta a jelismétlésen felül.
WDS nélkül marad az, hogy ugyan létre tudod hozni mindkét eszközön (Asus és dd-wrt VAP) ugyanazt a konfigurációt, azonos SSID-ket, titkosítási módszert és megosztott kulcsokat, de ettől az még két wifi-hálózat marad, és nem lehet megúszni a kettő közti váltáskor a leszakadást / újrakapcsolódást sem. Ha nincs mozgó kliensed, így sem sokat vesztesz, csak mindkét hálózatot be kell állítani a kliens profiljai között.

(#13619) fecus


fecus
őstag

WRT54GL 1.0. Most a gyári "FW_WRT54GL_4.30.17.011_ETSI_20150623.bin" fw van fent.
Melyik tomato-Shibby féle fw megy fel?

Ezzel próbáltam "tomato-K26-1.28.RT-MIPSR1-132-MiniIPv6.zip", de elakad a felénél és a router téglázik.

Már 3-szor feltettem a gyárit, újra tftp-n, de utána minden esetben sikertelen volt az alternatív fw.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#13620) And válasza fecus (#13619) üzenetére


And
veterán

Az elakadásnak az lehet az oka, hogy a gyári firmware visszautasítja egy bizonyos méret feletti image-fájlok égetését: [link]. A leírás szerint ez a limit 3 MB, ezért ennél kisebb méretű 3rd-party image-t kell először feltenni a gyári állapotú routerre, majd ezt követően mehet fel nagyobb méretű firmware is. Elsőre próbálkozhatsz pl. az alap Tomato v1.28 verzióval, vagy a DD-WRT Mini illetve Micro variánsokkal, ezek mind kisebbek 3MB-nál.
Mod: a maximális image-méret egyébként a 4MB flash-sel rendelkező WRT54GL esetén 3776 kB (3,687 MB) lehet, a fennmaradó hely kell a bootloader-nek (CFE) és a konfigurációs beállításoknak (nvram).

[ Szerkesztve ]

(#13621) crissprivat válasza fecus (#13619) üzenetére


crissprivat
senior tag

Jót tettél fel,csak a gyárira nem lehet direkt ezzel indítani. A trx fájlokat nem engedi telepíteni.
Megpróbálhatod átnevezni a shibby tomato trx fájlt bin-re,talán müködni fog a telepítés. Ha nem,akkor EZ szerint.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13622) fecus


fecus
őstag

Mindkettőtöknek köszönöm. Működik.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#13623) Flexy90


Flexy90
senior tag

Sziasztok!

Van egy ilyen eszközöm és az a problémám, hogy WIFI-n a 30 MBit helyett csak 15 MBit jön át.
Kábellel megvan a kívánt sebesség, tehát nem a szolgáltatónál van a gond.

Már próbálgattam állítani a TX powert, a csatornát, de semmi változás.

Van valami tippetek? Vagy ennek a készüléknek ez a határa, és ideje lecserélni?

Firmware: DD-WRT v24-sp1 (07/27/08) std

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Fan

(#13624) crissprivat válasza Flexy90 (#13623) üzenetére


crissprivat
senior tag

Hali.
Ennek a routernek kb. 20Mb a határ wifinél. Ha többet akarsz,muszáj lesz váltanod.
AJÁNLOTT alap N-es router.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13625) flash-


flash-
veterán

50megabites internetem van amit a telekomtól kapott routerrel kell használom.
rajta 2dbi-s antennák amik nem cserélhetőek.

van egy régi wrt54g routerem.

nem minden szobában erős a jel.
mit lehet tenni pontosan ezügyben hogy a wrt54g-vel erősítsem a jelet?(8dbi- anteánnk vannak rajta, szerintem erősítene)

mi a wrt54g nek a max letöltési sebessége?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13626) Intruder2k5 válasza flash- (#13625) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az ideális megoldás az lenne, ha a Linksys-t egy kábellel össze tudnád kötni a T-s HGW-vel, mert ha WiFi<->WiFi "kötnéd össze" a két eszközt, akkor nagyon lelassulna a Linksys egyébként sem túl acélos sebessége. Egyébként a maximális sebessége amit routolni képes, ~40Mbps körül van, de WiFi-n ebből legfeljebb ~25Mbps-t tud továbbítani.

(#13627) KveZ


KveZ
tag

Helló! Van egy WRT54GS V7 routerem. Abban kérném a segítségetek, hogy kellene hozzá a legfrissebb GYÁRI angol nyelvű firmvare, vagy egy angol nyelvi csomag. Sajnos a gyártó oldalán már nincs támogatás.
Köszönöm!
Üdv.: Kvez!

(#13628) Intruder2k5 válasza KveZ (#13627) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Esetleg itt.

[ Szerkesztve ]

(#13629) KveZ válasza Intruder2k5 (#13628) üzenetére


KveZ
tag

Helló! Nagyon szépen köszönöm! Sikerült a művelet, friss és angol.

(#13630) zakoss


zakoss
tag

Sziasztok,
Olyanban kérném a segítségeteket, hogy kaptam buherálasra egy Linksys wrt54g-s routert (tomato 1.28) van rajta. A Basic tabnál próbálok csatlakozni T-hez user/pass type PPPoE de sehogy sem csatlakozik fel.
Ha vissza váltok a T-s router-re és beírom ugyan ezeket csatlakozik.

Ui: a T-s router dsl-bemenetére csatlakoztatom az rj11-es telefonkábelt, majd lan-on laptopba. A linksys-nél a wan portra kötöm az rj11-es telefonkábelt és ua lan-on laptopba. De T-s router működik, ha cserélek és a Linksys-el próbálok csatlakozni nem lesz Online.

(#13631) krealon válasza zakoss (#13630) üzenetére


krealon
veterán

"kaptam buherálasra egy Linksys wrt54g-s routert (tomato 1.28) van rajta. A Basic tabnál próbálok csatlakozni T-hez user/pass type PPPoE de sehogy sem csatlakozik fel.
Ha vissza váltok a T-s router-re és beírom ugyan ezeket csatlakozik.

Ui: a T-s router dsl-bemenetére csatlakoztatom az rj11-es telefonkábelt, majd lan-on laptopba. A linksys-nél a wan portra kötöm az rj11-es telefonkábelt és ua lan-on laptopba. De T-s router működik, ha cserélek és a Linksys-el próbálok csatlakozni nem lesz Online."

A T-s eszkoz egy modem-router osszver, nem helyettesitheto a WRT54G-vel, mert abban nincs modem.

(#13632) zakoss válasza krealon (#13631) üzenetére


zakoss
tag

Köszi akkor megerősítettél abban amire gondoltam valahol.

(#13633) flash-


flash-
veterán

van az emeleten egy router, a gép pedig a földszinten.

van egy használaton kívüli wrt54g router.
ezt szeretném felhasználni a jel felerősítésére.
repeater mód kell vagy bridge? és hogy kell megcsinálni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13634) E2E4


E2E4
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Linksys WRT54GL v1.1 – Tomato Version 1.07-es firmverrel

Hosszú évek óta használom. Professzionális termék: otthonra. Nem hiába gyártják még most is.
Azonban, pár éve van egy olyan hibajelenség, ami időnként felüti a fejét, és akkor a routert használhatatlanná teszi.
Leírás:
1. Eldobja a kapcsolatot. (Nincs internetkapcsolat.)
2. Áramtalanítva, majd bekapcsolva minden helyre áll, de kb. 10 perc múlva újra eldobja a kapcsolatot.
3. Áramtalanítva, majd bekapcsolva minden helyre áll, de kb. 10 perc múlva újra eldobja a kapcsolatot…

Ezt lehet ismételni Isten untig, amikor egyszer csak megjavul, és megint megy hetekig, hónapokig, mígnem újra elkezdi a fent nevezett anomáliát.

- Mi lehet a baj?
- Elektronikai elöregedés, és lassan kuka?
- Megmenthető valahogy?
- Ha igen, hogyan?

Ui.: Nagyjából irreleváns, de azért leírom: most egy másik routertől kap jelet patch kábelen, és osztja szét Wi-Fi-n, valamint egy munkaállomásnak adja tovább, szintén patch kábelen, a „LAN 2”-es kimeneten.

A megoldást jelentő válaszokat köszönettel várom.

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#13635) krealon válasza E2E4 (#13634) üzenetére


krealon
veterán

"Adott egy Linksys WRT54GL v1.1 – Tomato Version 1.07-es firmverrel
Hosszú évek óta használom.
"

A routerekben (modmekben) uzemelo elektrolit kondenzatorok 6-7 ev utan 90% valoszinuseggel kiszaradnak annyira, hogy ne tudjanak uzembiztosan mukodni. Ezek a hibak leginkabb a nyari melegben utik fel a fejuket.

Ilyenkor 2 dolgot lehet csinalni:
- a keszulekben (es esetleg a tapegysegben is) kicsereljuk az eloregedett kondenzatorokat,
- uj eszkozt szerzunk be.

(#13636) crissprivat válasza E2E4 (#13634) üzenetére


crissprivat
senior tag

Az enyém is lassan 7 éves lesz,de egyelöre gond nélkül üzemel. Esteleg egy firmware csere segíthetne. Amit most használsz,elég öregecske. ITT vannak a hozzá megfelelö firmwarek. Én EZT (firmware letöltése a link) használom rég óta. Van már újabb is,de ezzel atomstabil nálam a kis Linksys.

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13637) E2E4 válasza krealon (#13635) üzenetére


E2E4
aktív tag

Az eszköz szerintem már kb. 10 éve megy, nagyjából non-stop... (A Tomato firmware közel 9 éve került fel rá. :) )
Emellett egy szekrény tétjén (a tápjával együtt) ahol nyáron fokozottan melegebb van...

S bár a Linksys a Cisco "home user" terméke, a Cisco pedig ugye a világ legnagyobb hálózati eszköz gyártója, mégis simán elfordulhat, hogy az elektrolit kondenzátorok terén nem a csúcsminőséget tették bele.

Ilyenkor 2 dolgot lehet csinalni:
- a keszulekben (es esetleg a tapegysegben is) kicsereljuk az eloregedett kondenzatorokat,

Csak ez az opció járható. Költséghatékonyság és üzembiztosság okából. Utóbbi esetben nem hinném, hogy sok gyártó, sok terméke bírna ki ennyit, mint ez a remek hálózati eszköz.

Esetleg az elektrolit kondenzátorok helyett használhatok tantál(csepp) kondikat is, hogy az élettartamot kitolhassam még pár évtizeddel?... ;]

- uj eszkozt szerzunk be.
Ha mégis ezen alternatíva lépne életbe, mégis mi lehetne az, ami legalább ilyen megbízható lenne?

(#13636) crissprivat Köszönöm a te válaszodat is, és ha "újjászületik" az eszköz, biztos, hogy jót tesz majd egy firmware csere, azonban a vázolt hibajelenség miatt szinte 100%-ban biztos, hogy krealon fórumtárs válasza az egyetlen gyógyír.

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#13638) krealon válasza E2E4 (#13637) üzenetére


krealon
veterán

"- uj eszkozt szerzunk be.
Ha mégis ezen alternatíva lépne életbe, mégis mi lehetne az, ami legalább ilyen megbízható lenne?
"

Az uj eszkozok - velenyem es tapasztalatom szerint - nem birnak ki annyit, mint a regiek. (Az elso generacios GL-ek pl meg transzformatoros tapegyseggel voltak szerelve. Az 1.1-tol viszont mar kapcsolouzemuvel. De lehet, hogy rosszul emlekszem.)
A "Milyen routert" topik osszefoglalojaban talalhatok a bevalt tipusok, tisztazatlan kerdesekben pedig a topiklakok segitenek.

(#13639) E2E4 válasza krealon (#13638) üzenetére


E2E4
aktív tag

Az uj eszkozok - velenyem es tapasztalatom szerint - nem birnak ki annyit, mint a regiek.
Osztom a véleményedet.

(Az elso generacios GL-ek pl meg transzformatoros tapegyseggel voltak szerelve. Az 1.1-tol viszont mar kapcsolouzemuvel. De lehet, hogy rosszul emlekszem.)
Utóbbi. Szóval az 1.1-es még - szerencsére - transzformátoros tápegységgel van ellátva. Így szerintem egy esetleges kondi kiszáradás miatti alacsonyabb feszültség pufferelés miatti üzemzavar esélye is alacsonyabb, mint egy PUMP tápegységnél. Az ELKO-kat a routerben kellene majd cseréni/cseréltetni.

Köszönöm a linket, de - a fentiek alapján is - úgy érzem, hogy a régi routerben fogom cserélni (vagy cseréltetni) az ELKO-kat.

Esetleg az előző kérdésre tudnál válaszolni?
"az elektrolit kondenzátorok helyett használhatok tantál(csepp) kondikat is, hogy az élettartamot kitolhassam még pár évtizeddel?... ;]"

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#13640) Intruder2k5 válasza E2E4 (#13639) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"az elektrolit kondenzátorok helyett használhatok tantál(csepp) kondikat is, hogy az élettartamot kitolhassam még pár évtizeddel?... ;]"

Bár én nem értek ehhez ilyen mélységig, nem egy routerben cseréltem kondikat, de nem szakmám az elektronika. Logikusan gondolkodva ha ugyanarra a funkcióra vannak tervezve, akkor biztosan használható. Másrészről nem tudom miért akarsz egy most is 10 év körüli router modellel még újabb évtizedekre tervezni. Ez sajnos már most is elavult darab, és ez 20-30 év múlva sem lesz másképp. Sőt, ha ugyanolyan alkatrészekkel pótolod a régieket mint azok voltak, akkor is elmehet újabb 10 évet, de korszerűbb akkor sem lesz.

(#13641) E2E4 válasza Intruder2k5 (#13640) üzenetére


E2E4
aktív tag

Köszönöm a választ. Akkor megpróbálkozom az ELKO-k helyett tantál kondikat tenni.

Valóban nem lesz korszerűbb, de:
a.) Még most is gyártják ugyanazon modellt. Sőt, én anno, kb. 10 éve 20 eFt-ért vettem, és az árukeresőn most is a legolcsóbb ár (szállítással együtt 17,5 eFt). Hol is vannak más, alacsonyabb szintű márkák routereinek árai ennyi idő távlatában? A béke segge alatt, ráadásul nem is gyártják már őket. Tudomásom szerint ennek is már réfen le akartak állni a gyártásával, de akkora volt (van) az érdeklődés iránta, hogy meghagyták a palettán.
b.) Nagyon megbízható.
c.) Linksys = Cisco home user kategória. Szerintem az otthonra a beszerezhető legnívósabb márka.
d.) Nincs szükségem bővebb funkciókra. A Wi-Fi-n az 54 Mbps sebesség több, mint elég. (Még az internetszolgáltató sem ad ennyit.)
e.) a több évtized elvárás egy elektronikai eszköznél nyilván túlzás (lásd smile ;] ) de szerintem most, és még jó pár évig még mindig minőségibb megoldás ez a router a kicserélt kondikkal, mint egy gyengébb márka mondjuk 5000 Ft-ért.

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#13642) Intruder2k5 válasza E2E4 (#13641) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

a.) Szerintem ezt már réges régen nem gyártják, csak ilyen elfekvő raktárkészletek lehetnek, amit a horror ára miatt nem tudnak eladni.
b.) Ez valóban így van, bár az ASUS-aim is éppolyan stabilak Tomato fw-vel, mint a Linksys volt.
c.) Már régen nem. Most Linksys = Belkin, és ez sajnos érződik is a mai modelleken.

Mellesleg itt az utód. :)

[ Szerkesztve ]

(#13643) And válasza E2E4 (#13641) üzenetére


And
veterán

"Akkor megpróbálkozom az ELKO-k helyett tantál kondikat tenni."
Ez a felosztás azért helytelen, mert a tantál is elektrolit, és nem csak csepp formában létezik. Nagyobb gond, hogy bár a WRT45GL v1.1-ben nem nagyon hemzsegnek az elkók (összesen 4 darabot látok benne és mind egyforma: 220µF / 25V), ekkora kapacitású és tűrési feszültségű tantál elektrolitok már meglehetősen ritkák és drágák. Egyes árlistákon a 220µF / 16V-os kivitel kivitel közel 500 Ft, és az még mindig csak 16V-os. Az is igaz, hogy 25V tűrésre egész biztosan nincs _mindegyiknél_ szükség, mivel több, láncba kapcsolt stabilizátort / konvertert tartalmaz a panel. A belső tápellátásáról több infó itt: [link]. A tápegysége pedig roncsolásmentesen nem igazán szedhető szét, úgyhogy abban nem tudni, mekkora és milyen kapacitás található. Egyébként a táp bármilyen 12V / 0,5A-es dugasztáppal helyettesíthető, méréseim szerint a WRT54GL legnagyobb áramfelvétele nem haladja meg a 300mA-t a saját tápjával. Egyébként az áramfelvétel a kapcsolóüzemű belső fokozatok okán valamelyest feszültségfüggő is.
Komolyan, valamelyik nap beviszem a meglévő, közel 10 éves egyik WRT54GL-em nyákját, és megnézzük a kolléga ESR-mérőjével, hogy a kondik milyen állapotban vannak. Ez a példány is sok évig volt kitéve nyári hőségnek egy tetőtérben.
a.) Ebből semmi nem következik, a használt ára (néhány ezer forint) sokkal reálisabb annál, mint amennyiért még a közelmúltban is árulták pl. a Media Markt-ban.
b.) Ez igaz, de azért soho-kategóriában is találni ennél megbízhatóbbat / stabilabbat, igaz az kültéri integrált eszköz.
c.) Ez sajnos már rég nem igaz.
d.) Az 54 Mbps fizikai jelzéssebességű 802.11g szabvány alkalmazásbeli átvitele legfeljebb 20..24 Mbps, ha a térerő maximális. Ennél pedig még az én netem is gyorsabb, pedig nem vagyok maximalista ilyen téren ;).

(#13644) krealon válasza E2E4 (#13639) üzenetére


krealon
veterán

"az elektrolit kondenzátorok helyett használhatok tantál(csepp) kondikat is, hogy az élettartamot kitolhassam még pár évtizeddel?..."

En sohasem hasznaltam tantal kondikat, de ebben a hobbielektronika forumban erdekes ervek vannak pro- es kontra. Tantál vagy elektrolit kondi?

(#13645) kew


kew
senior tag

Sziasztok,

Az újonnan rendelt 54gl is még az 1.1-es verzió? Tehát simán működnek majd rajta a mindenféle fw-ek (tomato, ddwrt)?

Köszi :R

(#13646) crissprivat válasza kew (#13645) üzenetére


crissprivat
senior tag

Hali.
Igen,csak az már a Belkin-től való nem Cisco.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13647) Intruder2k5 válasza kew (#13645) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Gondolom nincsenek túl sokan, akik az utóbbi néhány évben ilyet vettek újonnan, tekintve az ár / érték arányát, de lévén egyik wiki sem tud 1.1-től újabb verzióról, feltehetően azt kapod most is.

(#13648) Milánka válasza crissprivat (#13636) üzenetére


Milánka
csendes tag

Szia!

Ebben az fw-ben van időzített wifi on/off?

Köszi!

(#13649) kew válasza Intruder2k5 (#13647) üzenetére


kew
senior tag

hát igen... vettem inkább egyet használtan 3k-ért :U

(#13650) crissprivat válasza Milánka (#13648) üzenetére


crissprivat
senior tag

Szia.
Igen van. Nálam remekül müködik. 23:00-kor lecsuk,reggel meg 5:30-kor indul a wifi.
Ez egy nagyon jó dolog.

De tudsz megadni minden napra és idöre más beállítást is,szóval teljes mértékben egyéni igények szerint lehet beállítani.

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.