Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) Intruder2k5 válasza dlor (#12950) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igazán nincs mit, szívesen! :)

(#12952) sonny007


sonny007
tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. Adott egy Linksys WRT54G Wifis router.
Probléma:
-Adott oldal (aprod.hu) nem akarja betölteni. Másik gépen betölti.
-Letöltés megáll torrent működik rendesen. Fogja magát és pl szedi 350kb/s-al és 2-3mp után fogja magát és lecsökken a letöltés 0-ra.
Úgy is volt bekötve, hogy modem - tplink router - linksys fent álltak ugyan ezek a problémák.
Most így van bekötve: modem - linksys és most ahol eddig nem töltötte be az aprodot betölti. Viszont a letöltés szintén megáll.
PPPoE-vel van használva. V5-ös.
Esetleg valaki screenshot-os beállítási lehetőségeket mutathatna, miket, hogy kellene beállítani.
Mi ezeknek az oka?
Előre is köszönöm a segítségeket! :R

(#12953) Intruder2k5 válasza sonny007 (#12952) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Amit tenni tudsz az ügyben! Megnézed a gyártó oldalán, hogy van-e frissebb firmware hozzá, mint ami jelenleg rajta van! Ha igen, akkor letöltöd, majd reset-eled a routert, hátul a reset gombbal, áram alatt 10mp-ig nyomva tartva azt, és ha ezután elindult, akkor ráteszed az újabb fw-t! Ha ezzel készen van, és újra elindult, akkor megint csak egy reset, és ez után állítsd be a pppoe kapcsolódást, és egy új admin jelszót! Mást első körben ne, csak ennyit, és próbáld meg, hogy jelentkezik-e a hiba! Amennyiben nem, akkor mehet a többi dolog is, wifi titkosítás, port forwardok, amit még akarsz! Ha nincs újabb fw, akkor simán csak reset-eld a routert, és a frissítés kivételével mindent csinálj úgy, ahogy fentebb írtam! Ha ezek nem segítenek, akkor érdemes megnézni egy másik táppal, lehet az eredeti haldoklik már! Lényeges, hogy ugyanolyan feszültségű, ugyanolyan polaritású, és legalább olyan áramú legyen, mint a gyári táp! Ezen kívül, ha értesz hozzá kicsit, vagy van ismerős, akkor érdemes megnézni még a kondikat a routerben, amik hosszabb idő után szintén kiszáradnak, felpúposodnak, de ~200Ft-ból cserélhetőek! Ha ezután sem lesz jó, akkor kuka!

(#12954) sonny007 válasza Intruder2k5 (#12953) üzenetére


sonny007
tag

Szia! Új fw nincs hozzá a gyári honlapon. Reseteltem is már de ezek után sem jött helyre. A többit sajnos nem merem csinálni :D Köszi azért :)

(#12955) Intruder2k5 válasza sonny007 (#12954) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor el kell gondolkodni egy új router vásárlásán, ennek lejárt az ideje...

(#12956) csixy válasza sonny007 (#12954) üzenetére


csixy
addikt

Ha már úgyis kuka , akkor egy tomato-tól már nem igen fog elromlani. Troobáld meg !

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#12957) Intruder2k5 válasza csixy (#12956) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

v5-re sajnos nincs tomato, esetleg dd-wrt!

(#12958) csixy válasza Intruder2k5 (#12957) üzenetére


csixy
addikt

Hol írta , hogy v5-ös?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#12959) Intruder2k5 válasza csixy (#12958) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

PPPoE-vel van használva. V5-ös.

Alulról az ötödik sor!

[ Szerkesztve ]

(#12960) csixy válasza Intruder2k5 (#12959) üzenetére


csixy
addikt

Jaa.. értem ! Bocs !
Köszi .
Akkor megnézem neki Brian Slayert !

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#12961) csixy


csixy
addikt

Na ennyit találtam:

link1

link2

+ ha a goggliba beírod hogy dd wrt ,és a router databaseba beírod hogy linksys ott lesz a harmadik találat, csak azt nem tudom linkelni.

Hajrá ! Magyarán próbálj rajta DD Wrt firmet , de óvatosan , mert pici a flash !

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#12962) barpici válasza Intruder2k5 (#12949) üzenetére


barpici
csendes tag

Sziasztok!

Most találtam meg ezt a fórumot. 54GL dolgozik nálam, semmi bajom sincs vele, Tomato fut rajta amióta megvettem. Viszont nem az a Tomoato amit itt a képeken látok. Az enyém innen van és sima Tomato
Version 1.28.
http://www.polarcloud.com/tomato

Ezt elég régen nem frissítették.
"Built on Sun, 27 Jun 2010 20:10:52 -0700"

Intruder2k5: Érdemes nekem is leszednem ezt a Tomatot amit te linkeltél? Többet tud? Az upgrade tudja a vpn-t is?

[ Szerkesztve ]

(#12963) Intruder2k5 válasza barpici (#12962) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen tudja! Természetesen jóval több integrált cucc van benne, mint az alap verzióban! Nálad erre már mehet fel rögtön a második linken lévő verzió! Viszont mivel elég nagy idő, és verzióbeli eltérés van, így ajánlatos lenne törölni az NVRAM-ot, és újra konfigolni mindent!

[ Szerkesztve ]

(#12964) barpici válasza Intruder2k5 (#12963) üzenetére


barpici
csendes tag

Köszönöm szépen, nekifutok. :R

(#12965) felora:)


felora:)
tag

Sziasztok!

Van egy ilyen routerem: Linksys WRT160N V2, amit bridge módba szeretnék használni. Viszont az alap firmware nem igazán engedi, legalábbis Én nem találtam meg benne a lehetőséget. :(
Valaki tudna segíteni, hogy hogyan lehetne kihozni belőle ezt a lehetőséget? Esetleg van valami normálisabb firmware hozzá? Azt sem sikerült még találnom.... :/

Előre is köszi! :R

(#12966) Intruder2k5 válasza felora:) (#12965) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mivel az említett router Realtek Chipset-es, így nem is nagyon fogsz találni hozzá másik fw-t! Annyit tudsz tenni, hogy az elsődleges routerből jövő LAN kábelt a Linksys egyik LAN portjába dugod, a DHCP szerverét kikapcsolod, így az switch módban fog működni, és a WiFi AP része is használható marad! Annyi, hogy ezzel a művelettel egy LAN portot elbuksz, csak három marad egyéb célokra!

(#12967) felora:) válasza Intruder2k5 (#12966) üzenetére


felora:)
tag

sajnos lan port használása kilőve... :/ tudnál ajánlani olyan routert viszonylag kis pénzért, ami tudja a bridge módot? :R

(#12968) Intruder2k5 válasza felora:) (#12967) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen internet sebességhez?

A legolcsóbb - ha márkán belül maradunk - egy használt WRT54GL, amit mondjuk 3-5k HUF közt megkapsz, nagyjából 30-35Mbps-ig helytáll UTP-n, 20-ig WiFi-n, és Tomato vagy DD-WRT fw-vel tudja a bridge módot!

Ha újat szeretnél, akkor TP-LINK alsó szegmens a legolcsóbb, DD-WRT-vel, bár én személy szerint ezt a gyártót sosem preferáltam!

[ Szerkesztve ]

(#12969) felora:) válasza Intruder2k5 (#12968) üzenetére


felora:)
tag

alap, 6/0,5 azt hiszem, vagy 6/1 valami ilyesmi sebességű. Igazából úgy van megoldva most, hogy házból át van lőve a net a szomszédba, amivel nincs is gond, elég jó a jel, viszont vissza már nehézkesen válaszolnak az eszközök. kb 100m ezért kéne egy bridge még amire csatlakoznának és folyamatosan össze lenne kötve ez a 2 eszköz.

(#12970) Intruder2k5 válasza felora:) (#12969) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sok féle bridge van a szóhasználatban, ezért is lenne jó tisztázni, hogy mit is szeretnél! Sokan bridge-nek nevezik a fentebb leírt switch módot is, de van wireless - ethernet bridge is, és ha jól értem akkor neked repeater kellene?

Mondjuk ezt már inkább írd a Milyen router topikba, mert oda való!

[ Szerkesztve ]

(#12971) felora:) válasza Intruder2k5 (#12970) üzenetére


felora:)
tag

Igen, így van. Wireless Repeater kell nekem. :R

(#12972) barpici válasza Intruder2k5 (#12963) üzenetére


barpici
csendes tag

Még két kérdés:
az NVRAM-ot az update után töröljem?
Ha frissítem visszaáll a belépés az eredetire, ami
user: root, pass: admin?
vagy
user: üres, pass: admin?

[ Szerkesztve ]

(#12973) Intruder2k5 válasza barpici (#12972) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem ártana törölni, mert elég nagy a verziókülönbség, és itt már sok az eltérés! Automatikusan nem áll vissza, csak ha bejelölöd már frissítéskor az NVRAM törlése opciót! Alap név jelszó páros...

root / admin

(#12974) barpici válasza Intruder2k5 (#12973) üzenetére


barpici
csendes tag

Köszönöm, minden rendben ment, most ismerkedem a felülettel. :C

(#12975) Intruder2k5 válasza barpici (#12974) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! Már épp akartam kérdezni... :)

(#12976) sonny007


sonny007
tag

Úgy néz ki megoldottam a problémát, nem a fw-el, se a táppal és kondikkal volt a baj hanem valami más.
Keresgélések után ráfutottam, hogy kell Switch-ként bekötni. DHCP ki, Net kábel LAN-ba. Így most betölti az olyan oldalakat is amit eddig nem. És ha töltök a Chrome-ból nem áll le a letöltés hanem letölti.

Végre sikerült! :DD

(#12977) tomer13


tomer13
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy hozzámkerült egy Linksys WRT54G v7-es router, úgy tudom az előző felhasználója valamit szórakozott a firmware-ével. És az a gond hogy nem tudom belépni a 192.168.1.1-re ahol elérném a router beállításait. Beírom az ip címet a böngészőbe, behozza hogy kéri a jelszavam és a felhasználónevem, de nem fogadja el az admin / admin kombinációt (de az összes többit amit a neten találtam) resetelem a routert de ugyan ez, nem tudok belépni, mert nem tudom a jelszót (lehet hogy az új firmware amit felraktak rá más jelszóval megy?) Így most nem is adja tövább az internetet se vezetékkel se anélkül. Valahogy be kéne lápnem de nem tudom hogy, miként, hogy tudnék rá egy jó firmware-t tenni vagy hogy tudnám beállítani ha az admin beállításokat se tudom elérni

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#12978) Intruder2k5 válasza tomer13 (#12977) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A 7-es verzióra nincsen alternatív firmware, csak a gyári! A reset-et úgy csináld, hogy a router áram alatt legyen, és eközben nyomd a reset gombot 10mp-ig!

(#12979) tomer13 válasza Intruder2k5 (#12978) üzenetére


tomer13
csendes tag

Úgy csináltam a resetet, be volt kapcsolva, lenyomtam a reset gombot 10 mp-ig, aztán a power led elkezdett villogni, majd világítani, akor bdugtam a gépbe és ugyan ez, nem tudok belépni a gyári felhasználó+jelszópárossal. lehet hogy akkor valami mást tett fel rá az illető ami nem ehhez való. LEszedtem egy linksys easylink advisort, azon keresztül se tudok belépni, és azt mondja hogy a firmware típusa 1970-es. Ilyenkor mit tudok csinálni, ha valami mást tett fel rá hogy tudom visszarakni rá a gyári firmware-t?

(#12980) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy ilyen ruterem és a következő lenne a kérdésem.
Lecserélhetem az antennáit nagyobbra?
Ilyenre pl:Anetnna
és segít valamit ha firmware is cserélek rajt?
Vagy milyen rutert ajánlanátok ezekre az antennákra?
Köszönöm a választ

[ Szerkesztve ]

(#12981) And válasza dmc (#12980) üzenetére


And
veterán

"Lecserélhetem az antennáit nagyobbra?"
Persze, miért is ne? Viszont az egy szektorantenna, ami kültéren használatos, oda pedig egy ilyen routernek elegendő csupán az egyik antennáját kikábelezni. Mindegy, hogy melyiket.
"és segít valamit ha firmware is cserélek rajt?"
Attól függ, miben kell, hogy segítsen..
"Vagy milyen rutert ajánlanátok ezekre az antennákra?"
Antennákhoz ajánljunk routert? Ez nem egészen így szokott történni. Először is a feladatot kellene specifikálni, ahhoz routert választani, ha kültéri összeköttetés is kell, akkor meg plusz antennát (bár külső - főleg nagyobb távú - linkekhez ma már elfogadható árú komplett, antennával egybeépített cuccok is rendelkezésre állnak).

(#12982) dmc válasza And (#12981) üzenetére


dmc
aktív tag

Köszönöm a választ!
Az a gond az antennák megvannak és szeretném ha nagyobb lenne a jelerőssége.
Az mennyibe befolyásolja az egészet ha én mind a két antenna kivezetésre ráraktam az antennákat?
Igen kültérre kellene használni és egy területet kellene lefedni.
Ez a két antenna van meg a ruter az kölcsönbe van (sajátom).
A FW csere az azért merült fel bennem mert hátha lehet egy kicsivel nagyobb teljesítményt állítani az antennákra ( lehet ez hülyeség )

[ Szerkesztve ]

(#12983) And válasza dmc (#12982) üzenetére


And
veterán

"Az mennyibe befolyásolja az egészet ha én mind a két antenna kivezetésre ráraktam az antennákat?"
Nem befolyásolja, csak épp értelmetlen: a WRT54-sorozat tagjai nem MIMO-sak (mivel nem ismerik a 802.11n vagy -ac szabványokat), ezért egy időpillanatban csak egy antennát használnak. Az antennák közötti átkapcsolás (antenna diversity, a nagyobb jelszintet produkáló antenna kiválasztása nagy bit-hibaarány esetén) pedig kültéren haszontalan, mivel a diversity létezésének célja a beltéren jelentkező visszaverődések hatásának minimalizálása. Ha pedig arra gondolsz, hogy a két antenna majd két, egymástól határozottan elkülönülő terek / irányt fog lefedni, akkor azt kell írnom, hogy ez így nem fog működni normálisan épp azért, mert egyszerre csak az egyik lehet aktív, a másik antenna olyankor egyszerűen le van kapcsolva. Tehát jó, hogy két antennád van kéznél, de csak azért nem kell bekötni mindkettőt, hogy az egyik ne a sarokban álljon.
"A FW csere az azért merült fel bennem mert hátha lehet egy kicsivel nagyobb teljesítményt állítani az antennákra ( lehet ez hülyeség )"
Valóban nem hülyeség, de két dolgot kell ezzel kapcsolatban észben tartani. Az egyik, hogy az adóteljesítmény emelésének hatása egyirányú: csak a klienseken mérhető vételi térerőt (jelszintet) javítja. Visszafelé hatástalan, vagyis az AP ugyanolyan szintű jelet fog venni a kliensei felől, mint alapesetben. A másik a teljesítménynövelés lehetséges értéke: attól, hogy a beviteli mezőbe 250 mW-ot is be lehet írni a routeren, még nem jelenti azt, hogy az az érték valós lesz, a végfokozat is tudja (nem tudja, az 'csak' egy érték egy regiszterben). Tehát ettől legfeljebb pár dB-nyi, egyirányú javulás várható.

(#12984) dmc válasza And (#12983) üzenetére


dmc
aktív tag

Köszönöm a kimerítő és tanulságos választ!
Megint tanultam valamit.
Mit tudsz vagy tudtok ajánlani egy kb akkora területre mint nagyon durván 2 focipálya nagyságú rész ( ez durva becslés)
Sík terület. Kerestem de nem igen találtam vagy erre gondoltam még:
Esetleg ez
Lecserélném ilyenre a dolgokat

(#12985) And válasza dmc (#12984) üzenetére


And
veterán

Amit belinkeltél, az sem tűnik rossz megoldásnak. De ha már kéznél van egy WRT54Gx router és az említett szektorantenna, akkor először próbálkozz azokkal. Az antennával nem lesz gond, a karakterisztikája erre a célra megfelel, ha nem a tér közepére szeretnéd telepíteni. Ami problémás lehet, az a kliensoldal: sajnos a legtöbb kézi / hordozható kliens teljesítőképessége (főleg a helyszűkéből adódóan kisméretű antennáik okán) meglehetősen korlátozott. Ez lesz a rendszer gyenge pontja. Telepíthetsz te akármilyen AP-t akármilyen antennával egy két futballpályányi helyre, a távoli kliensek - mobiltelefonok, kisebb táblagépek - nagy valószínűséggel szenvedni fognak a kapcsolattal. Ezen esetenként csak több AP-val lehetne segíteni, ha szükséges.

(#12986) dmc válasza And (#12985) üzenetére


dmc
aktív tag

Köszönöm a választ!
Próbálkoztam vele szépen is működik :D
Egy hülye kérdés nagyobb jelet hogy lehet csiholni vagy mivel?

(#12987) Hunter2


Hunter2
addikt

van valakinek wrt54gl v1.1-hez kapcsolási rajza valakinek esetleg? vettem egyet és a Lan és a wan csatlakozóknál pár SMD kondi illetve ellenállás fel van robbanva. Jó lenne tudni milyen értékű alkatrészeket kéne vissza forrasztani. hasra ütés szerűen nem akarok alkatrészt cserélgetni.

Kép: [link]

(#12988) And válasza Hunter2 (#12987) üzenetére


And
veterán

Szerintem arról ne is álmodj, hogy rajzot találsz. De a helyzet azért nem reménytelen, mivel ezek az alkatrészek azonosak az összes csatlakozónál, illetve más ethernet-aljzatoknál is: az RD-jelű ellenállások értéke mindenhol 75Ω, a CH-kapacitások értéke pedig - amennyiben a 75Ω-os ellenállások közös pontja és a GND-fólia közé vannak kötve - néhány (1..4,7) nF-os, a csatlakozóba integrált transzformátor függvénye, de mindenképpen nagy tűrésfeszültségű, 200..500V-os. A pontos kapacitásérték valószínűleg nem kritikus, de megfelelő műszerrel ki is mérhető valamelyik ép példány.

(#12989) DRB


DRB
senior tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy Linksys WRT54GS v5.0-ás routerhez honnan tudnék letölteni gyári firmware-t? A hivatalos oldalon nincsen hozzá, a goole keresés sem vezetett eredményre. Gyakorlatilag csak a WRT54G-hez találok, illetve elvileg fel lehetne tenni a DD-WRT micro-t, de a szomszédomnak nem akarok ilyet, neki elég a gyári. Igazából az összes hozzá kiadott gyárit meg kéne valahogy szerezni, le szeretném tesztelni melyik a legjobb/legstabilabb fw a WRT54GS-hez. ;)

Előre is köszi a segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#12990) seresjani válasza Braveee (#282) üzenetére


seresjani
csendes tag

Üdv van egy Linksys 53 G Router ha kikapcsolom párpercre indul,de aztán elalszanak a ledek!és semmi valami kondik?,de fogalmam sincs ,hogy lehet szétszedni!Tudna segíteni?üdv
www.tec.hu
:R

www.tec.hu

(#12991) Intruder2k5 válasza seresjani (#12990) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#12992) palfekokaa válasza Intruder2k5 (#12949) üzenetére


palfekokaa
csendes tag

Szia!

Folraktam en is ezeket a frissiteseket es Linksys GL-re Latszolag minden rendben, de amikor el szeretnek menteni valami valtoztatast, akkkor egy uj ablak nyilik a bongeszoben es nem valtozik semmi. Esetleg valami tipped, hogy ez mitol lehet? Koszi

(#12993) Intruder2k5 válasza palfekokaa (#12992) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem ez kliens oldali hiba lesz! Nincs lehetőséged bármi mással kipróbálni? Másik számítógép, telefon, tablet, stb...

[ Szerkesztve ]

(#12994) palfekokaa válasza Intruder2k5 (#12993) üzenetére


palfekokaa
csendes tag

Telefonnal sikerult. Koszi

(#12995) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák WAP54G-re van tomato?

(#12996) And válasza KaiotEch (#12995) üzenetére


And
veterán

Tudomásom szerint nincs, a 2MB flash - minden hardververziójánál - kizáró ok. WAP54G-re OpenWRT vagy DD-WRT telepíthető.

(#12997) KaiotEch válasza And (#12996) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

No és melyik a jobb, stabilabb? :)

(#12998) And válasza KaiotEch (#12997) üzenetére


And
veterán

Ugyan nem volt még WAP54G-m és OpenWRT-t is csak átmenetileg láttam, nem hinném, hogy óriási különbség akadna ilyen téren a két lehetséges alternatíva között.

(#12999) KaiotEch válasza And (#12998) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Lesz DD. Bár egyelőre azzal szenvedek, hogy elérjem. Érdekes volt hard reset mégsem érem el az alap ip-n.

(#13000) Intruder2k5 válasza KaiotEch (#12999) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár sosem volt még dolgom WAP-al, de egyáltalán nem biztos, hogy DD-WRT alatt is ugyanaz lesz az IP címe! Esetleg a DHCP szerver nem megy benne? Nem oszt IP címet a gépnek? Ha igen, akkor a DHCP szerver címe az AP címe! Vagy esetleg próbáld meg a 192.168.1.1-et fix IP-vel a PC-n!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.