Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13351) szaniszlokar válasza Intruder2k5 (#13350) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Köszönöm a segítséget!

Minden ellenállás hasztalan.

(#13352) szaniszlokar válasza Intruder2k5 (#13350) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Letöltöttem mindkét verziójú filet.
Ha a router saját menüjéből próbálom upgradelni, akkor azt mondja a router, hogy incorrekt image.
Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Minden ellenállás hasztalan.

(#13353) Ladislaoca


Ladislaoca
tag

Sziasztok!

Van egy 25 megás Inviteles kábelnetem.
Ez pedig egy Linksys WRT54GL 1.1 típusú wireless routerrel van megosztva.
Pár hete az alábbi hibaüzenetek jönnek:

DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET
ERR_CONNECTION_TIMED_OUT

Állítottam már be rá egyedi DNS szervert is!
Raktam már fel Tomato fw-t is!
Abból is a legfrisebbet!

Tomato Firmware 1.28.0005 124 ND VPN

(Korábbi hozzászólásokban olvastam hogy ne USB-s verziót tegyünk fel erre a routerre.
Lehet rossz verzió van fent? A rendszer nevénél ugyanis ez áll: TomatoUSB)

Ma este megint levágott a netről a fentebb említett üzenettel.
Nagy nehezen újra helyreáll ha vagy a kábelmodemet vagy a Linksys routert újraindítom!
De van amikor többször is újra kell indítanom vagy az egyiket vagy a másikat,hogy jó legyen!
Már nem tudom mi tévő legyek.
Van valakinek valami használható ötlete?

(#13354) Intruder2k5 válasza Ladislaoca (#13353) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Lehet, hogy ez a DNS hibaüzenet már csak a következmény, az eredeti ok pedig az, hogy egyáltalán nincsen net? Így persze aztán logikus módon a DNS szerver sem érhető el...

(#13355) Ladislaoca válasza Intruder2k5 (#13354) üzenetére


Ladislaoca
tag

Próbáltam a Linksys router kiktatásával is netezni mikor elment a net!
Átdugtam a kábelmodemet az asztali gépre. Reseteltem és egyből volt net!
Visszaállítva a Linksys routert egyből nem volt net csak sűrű újraindítgatások után!

(#13356) Intruder2k5 válasza Ladislaoca (#13355) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aham! Azért nézd meg a kábelmodemen a jelszinteket! Ha rendben van, akkor az is lehet, hogy döglődik a Linksys router, vagy esetleg a tápja...

(#13357) Ladislaoca


Ladislaoca
tag

Kábelmodemen hogy nézzem meg a jelszinteket?

(#13358) Intruder2k5 válasza Ladislaoca (#13357) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#13359) Ladislaoca válasza Intruder2k5 (#13358) üzenetére


Ladislaoca
tag

Cable Signal: Ready
Tuning: Complete
Ranging: Complete
Data Service: Ready
Connecting: Complete
Configuring: Complete
Registering: Complete

Current State: Operational
Highest State Obtained: Operational

Configuration Parameters:
Computers Allowed by Service Provider: 1
Computers Detected by Modem: 1

(#13360) katalin888


katalin888
aktív tag

Talán az új eszközök újra jó, megbízható minőségűek lesznek vagy nincs rá sok esély? :)

[ Szerkesztve ]

(#13361) crissprivat válasza katalin888 (#13360) üzenetére


crissprivat
senior tag

Ezt miért kérded?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13362) crissprivat


crissprivat
senior tag

Miért nem fejlesztették tovább és csináltak volna ebből "N"-es változatot erősebb hardwerrel?? Nagy sikere lett volna az tutkó.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13363) Intruder2k5 válasza crissprivat (#13362) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fejlesztették azt, csak az a baj, hogy a színein kívül már semmi sem a régi, más a chipset, és kurva drága! :)

http://ipon.hu/webshop/product/linksys_wrt1900ac/643500

[ Szerkesztve ]

(#13364) beller válasza Intruder2k5 (#13363) üzenetére


beller
aktív tag

Megnéznéd a 23551-et a router gondoknál?

(#13365) crissprivat válasza Intruder2k5 (#13363) üzenetére


crissprivat
senior tag

Igen,ezt tudom. Tetszik is,de nekem felesleges ilyen mordály :N
Én erre az egyszerü ám mégis prappáns külsöbe szeretnék modern belsöt. ARM proci, 2,4-5Ghz és N vagy akár AC szabványosat. Sokat akarok :B
Ja és max 50€ :))

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13366) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

A t-home ujratelepitette a halozatot, azota nincs internet. A doboz immar nem az en 54GL routeremre van rakotve, hanem egy masik routerre, amely csatlakozik az enyemhez.

Igy is PPPoe modon kellene csatlakozni az eddigi user/pass parossal, vagy valtoztatnom kell?
Opciok: automatic configuration, DHCP, Static IP, PPTP, Telstra cable (gyari Cisco szoftver, 4.30.15)

Ha jo igy, akkor mi lehet a gond? Kabelezes elvileg rendben.
Wifi miatt lenne fontos (laptop + telefonok)

A dolog pikanteriaja, hogy en meg hetekig nem leszek otthon, a Felesegem probalja beallitani a routert, ugyhogy ha esetleg tudtok segiteni, megtennetek hogy eleg szajbaragosan irjatok le, mi a teendo? :)

Elore is koszonom, koszonjuk!
Peter

[ Szerkesztve ]

(#13367) crissprivat válasza Peterhappy (#13366) üzenetére


crissprivat
senior tag

Szia.
Ha másik routeren van a Linksys akkor a DHCP-t tiltsd le rajta. Azt az elsö router szolgáltatja.
Az alapértelmezett átjárót (default gateway) és a DNS-t állítsd be az elsö router IP címére.
A linksysre pedig egy statikus IP-t kell megadnod. PL. 192.168.1.254
Mask-255.255.255.0
Nálam így van. Müködik.
Remélem nem felejtettem ki semmit és érthetö.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13368) Peterhappy válasza crissprivat (#13367) üzenetére


Peterhappy
őstag

Koszonom szepen, kiprobaljuk (lehet hogy csak holnap) es jelentkezem!

Szep estet!
Peter

(#13369) crissprivat válasza Peterhappy (#13368) üzenetére


crissprivat
senior tag

Ok,nincs mit.
De valaki azért megerősíthetné neked,hogy jó lesz e így.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13370) Peterhappy válasza crissprivat (#13369) üzenetére


Peterhappy
őstag

Meg egyszer koszonom a segitseget! Kiprobalni nem tudtuk a modszert, mert idokozben Aposom atpakolt ezt-azt, igy router helyett hub van a modemre kotve es a hubra a mi routerunk.

Igy elvileg mar a hagyomanyos modon, PPPoe kapcsolattal kellene csatlakozni a mi routerunknek, mintha direktbe a modemre lenne kotve, ugye? Vagy tevedek? A DHCP is marad enable, vagy az igy mar disable?

Elore is koszonom a segitseget, szep napot kivanok!
Peter

(#13371) crissprivat válasza Peterhappy (#13370) üzenetére


crissprivat
senior tag

Ha minden igaz,akkor semmi sem változott.
Mennie kellene azon a beállításon amin volt.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13372) Peterhappy válasza crissprivat (#13371) üzenetére


Peterhappy
őstag

Koszi a segitseget, sajnos ugy nez ki, nem Aposom szurta el, hanem a t-mobilos modem/router egy hulladek vacak...
Remelem legalabb meg a heten kitoljak a pofijukat hogy helyrehozzak. Eddig minden ragyogoan mukodott...

Meg egyszer koszonom!
Peter

(#13373) crissprivat válasza Peterhappy (#13372) üzenetére


crissprivat
senior tag

Szia.
Nincs mit igazán. Igen,az lenne a legjobb,ha egy T-s hozzáértö megnézné nektek személyesen.
Le tudná kontrolálni a bekötéseket és a beállításokat is.
Remélem végül minden jó lesz,amilyen volt ;)

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13374) Peterhappy válasza crissprivat (#13373) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ez tortent vegul, mint kiderult, gond volt a routerrel is.

Most - koppkoppkopp - elvileg minden mukodik!

Koszonom szepen :)

Szep estet!
Peter

u.i.: bocsanat a megkesett valaszert, most tudtalak csak olvasni, nem kerultem a legutolso hozzaszolasom ota net kozelbe.

[ Szerkesztve ]

(#13375) crissprivat válasza Peterhappy (#13374) üzenetére


crissprivat
senior tag

Helo.
Akkor végül is minden működik és az a lényeg.
Örülök :)

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13376) crissprivat


crissprivat
senior tag

Linksys wrt54gl-t a Shibby féle Tomatoval használom. Ma kíváncsiságból állítgattam a transmit powert. 0,20,42,84,100 és 150mW volt az összehasonlítási érték. A lényeg annyi lett,hogy semmi kihatással nincs a wifi erejére ennek az opciónak az állítgatása. Tök felesleg vele foglalkozni ennél a router típusnál.
Hagytam is nullán,ez a gyári alapérték.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13377) esox2


esox2
tag

Sziasztok! Linksys WRT54GL v1.1-re van ennél újabb stabil dd-wrt firmware? [link]
Jól gondolom, hogy a listából "dd-wrt.v24_mini_wrt54g.bin" fájlt kell feltenni (GL verziót ugyanis nem találtam)?

(#13378) toshiba111


toshiba111
újonc

Sziasztok!

Firmware-t próbáltam frissíteni de nem jött össze. Azt írta ki hogy nem sikerült. Azóta csak a power led villog rajta folyamatosan.

Lehet ezzel még kezdeni valamit? Vagy kuka?

Köszi a segítséget!

Üdv.

(#13379) Intruder2k5 válasza toshiba111 (#13378) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, TFTP-n szinte biztos, hogy feléleszthető!

https://wrt54gl.wordpress.com/wrt54gl-debrick/

(#13380) toshiba111 válasza Intruder2k5 (#13379) üzenetére


toshiba111
újonc

Köszönöm a segítséget! :R

(#13381) Intruder2k5 válasza toshiba111 (#13380) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen! Sikerült is, készen van?

(#13382) vicamuso


vicamuso
tag

Sziasztok!

VAn egy 54G 1.1 routerem.
DD-WRT firmware van rajta. Tökéletes imádom, ám 2 nappal ezelőtt, nem akar a wi-fin osztani a netet.
A wi-fi be van kapcsolva a firmware is úgy látja, hogy megy azonban se a géppel se semmivel nem látható a router...
Ha kábellel kötöm össze akkor megy a net, hasít minden OK.

Kérdésem találkozott-e valaki már ilyennnel?? Mi lehet a baj??? Kuka???
A Firmware 2009-es rajta...

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#13383) Intruder2k5 válasza vicamuso (#13382) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Lehet hülye kérdés, de reset-elni próbáltad már?

(#13384) vicamuso válasza Intruder2k5 (#13383) üzenetére


vicamuso
tag

Szia!

Nagyon jó kérdés volt!
Ezt nem tettem meg.... pedig ez lett volna az első... mekkora madár vagyok.....
Most már működik...

Köszönöm! :) :W :C

(#13385) Intruder2k5 válasza vicamuso (#13384) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen! :)

Néha a legkézenfekvőbb dolgok nem jutnak eszünkbe!

(#13386) toshiba111 válasza Intruder2k5 (#13381) üzenetére


toshiba111
újonc

Igen sikerült. Megy a cucc :)

(#13387) Mateh


Mateh
csendes tag

Hellótok!
WRT54G V5.1-es routerem van.
Firmware: DD-WRT v24-sp2 (08/07/10) micro
A netem 32/4-es

A problémám az lenne, hogy wifin a letöltési seb csak 11-13 Mbps(Úgy hogy csak én használtam netet és torrent program stb ki volt kapcsolva[ speedtesten mértem]). A szolgáltató felől nincs gond mivel vezetékesen kinyomja 32-t.
Azért, hogy kizárjam a router beállításain kívüli hibákat először 2-3 eszközzel(laptop,tv,pc ezek persze mindegyike különböző távolságba van a router-től) végeztem teszteket és mindegyiknél 11-13 Mbps jött ki.
Másodszor inSSIDer-rel néztem RSSI-t laptoppal -45-55 dBm 5 méterre routertől. Környező hálózatok mindegyikénél -75dBm-nél kisebb az RSSI. Ezek alapján vsz a routerben van elkalapálva vmi, persze -45-55dBm nem egy túl erős jel de azért 11-13Mbps-nél többnek kéne lennie.
Router wifis beállítások:
Wireless Mode : AP
Wireless Network Mode :Mixed
Wireless Channel : 6
Sensitivity Range (ACK Timing) :20 (Default: 2000 meters)
Basic Rate :Default
Transmission Fixed Rate: Auto
CTS Protection Mode: Disable (Default: Auto)
Frame Burst: Disable (Default: Disable)
Beacon Interval: 40 (Default: 100ms)
TX Antenna: Right (Default: Auto)
RX Antenna: Left (Default: Auto)
Preamble: Short (Default: Long)
TX Power :64 (Default: 71)
Afterburner: Disable (Disable)(ezt bekapcsolom 3Mbps-re lekorlátoz :) hát igen nem GS-s router)
WMM Support: Disable (Default: Enable)

kipróbáltam(mindegyiket külön külön):
-TX Antenna: Left,RX Antenna: Right konstans 5-10 dBm-el rosszabb volt a jel
-TX Power-t növeltem 100 és nagyobb értékekre[tom nemkéne] RSSI jobb ,letöltési seb 8-10Mbps-re esett vissza
-TX Power-t csökkentettem 50 alá RSSI rosszabb, letöltési seb 8-11

Ha ez off hozzászólás előre bocsánatot kérek.

(#13388) Intruder2k5 válasza Mateh (#13387) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

G-s eszközökkel az elérhető maximális sebesség valahol 22-25Mbps körül van, de ez csak többnyire teljesen zavarmentes környezetben valósulhat meg!

Esetleg láthatnánk azt az inSSIDer képet?

(#13389) Mateh


Mateh
csendes tag

a kért kép

(#13390) And válasza Mateh (#13389) üzenetére


And
veterán

Sajnos minden csatornán ütköznél valakivel, de azért a sáv szélei (főleg az 1-es csatorna) megér egy próbát. A Tx / Rx antennákat nincs értelme fixálni, azzal csak a diversity-működést tiltod, amágy érdekes, hogy attól is csökkent a sebesség. Tx-power 100 mW fölé növelésének sincs túl sok értelme, a hardver amúgy sem tudja, a spektrumképet meg valószínűleg elcseszi, ezért a lassulás. Amit még kipróbálnék:
- Wireless NW mode: g-only (minek a mixed-mód, ha nincs 802.11b-s kliensed),
- Frame Burst: enable (ritkább visszaigazolások),
- Beacon interval: 100 ms (felesleges sűríteni),
- Preamble: auto (hátha nem minden kliens szereti a rövid bevezetőjelet).

(#13391) Mateh válasza And (#13390) üzenetére


Mateh
csendes tag

köszi de ezeket is mind kipróbáltam úgy értem
régebben g-only volt inkább maradok is annál
beacon interval 10-es lépésekkel 20-tól tesztelgettem 100-ig meg egy két nagyobb számmal akkor 40-60 volt optimális és 16Mbps is elértem.

[ Szerkesztve ]

(#13392) rendzso


rendzso
tag

Sziasztok!

Van nekem egy Linksys WRT54GL ver.: 1.1-es routerem. Illetve egy T-s internet és IPTV előfizetésem. Előtte modemmel összekötve szépen működött, miután beszerelték az említett csomagot, kaptunk egy gyönyörűséges minden egyben fehér modem-routert. (Speedport W724V CI) Nem nagyon láttam a beszerelőt miket állíthatott a linksysemen, csak az automatic-re emlékszem. Most takarítgatás közben sikerült megnyomnom az elején található nagy sárga gombot, amiről nem is tudtam hogy gomb.. (One Touch Setup Button) Ezután át is változott a hálózata Korlátozottra, tehát internet nuku. Gondoltam én majd gyorsan visszaállítom. Beleléptem, a felhasznév jelszó párost alapértelmezettre állította. Visszaállítottam a sajátomra, és ekkor már a 192.168.1.1-re semmilyen ablak nem jött ki. Bele sem tudtam lépni. Ezért egy Resetet állítottam neki. Most pedig akármit próbálkozom nem tudom elérni, hogy a fehér csoda által küldött netet a linksys-em szépen wifi-re küldje ahogy eddig. Ezt miként kellene?

Perpill a Speedport-ot használom, de ennek elég gyengécske a jele, ezért lenne jó a linksys.

Előre is köszönöm aki tud segíteni!
Rendzso

(#13393) #40553216 válasza Intruder2k5 (#13388) üzenetére


#40553216
törölt tag

Őőőőő... Tényleg? Ez kicsit mellbevágó szopacs a számomra. Nálam stabilan megvan a 2,7-2,8 MB.
Mi az oka ennek a ~22 Mb-es korlátnak, ha egyszer 54 Mb-esnek van eladva? Más fimware-rel menne a több?

(#13394) Intruder2k5 válasza #40553216 (#13393) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ennek az az oka, hogy a rádiós kapcsolaton nem csak a felhasználó számára hasznos adatok kerülnek továbbításra, hanem egy nagy csomó más is, amiket bevallom pontosan én sem vágok tételesen, de crc hibaellenőrző összegek, javítókódok, meg szerintem maga a kapcsolat kalibráláshoz szükséges mérőjelek, és hasonlók, és hát ezek elviszik közelítőleg a fele kapacitást. Ezen kívül az 54Mbps linksebesség is csak tökéletesen zavartalan kapcsolaton jön létre, de ha bármi zavar támad az erőben, akkor ez azonnal leesik 38-40Mbps-re, és akkor már hasznos adat tekintetében is kevesebb, legfeljebb 15-18Mbps fér át a linken. 54Mbps linkén jellemzően 22-25Mbps, 150Mbps-nél 50-70Mbps, 300Mbps-nél pedig 80-130Mbps érhető el reálisan. Aztán persze 450Mbps linken illetve AC kapcsolaton ez még fokozható, akár a valós 4-500Mbps.ig is.

Ja, és 2,8 x 8 = 22,4Mbps, vagyis a fizika esetedben is működik! :)

[ Szerkesztve ]

(#13395) And válasza #40553216 (#13393) üzenetére


And
veterán

Nem, más firmware-rel sem lehet több. Olvasd el ezt, sok kérdésedre választ adhat: When is 54 not equal to 54?
Azért van '54-nek eladva', mert ez az egy szám, ami biztos, stabilan megvan (természetesen csak elemi szimbólumok szintjén), és a felhasználónak nincs ráhatása. Míg a valós átviteli sebesség nagyon is sok, részben paraméterezhető tényezőtől függ, a fizikai sebesség maximuma (egyetlen 4 μs időtartamú szimbólum 216 bit adatot kódol, amiből 216 bit / 4 μs= 54'000'000 bit/s) annál a linksebességnél nagyon is állandó. Viszont a teljes tranzakciós idő jó részét elviszik a visszaigazolások (802.11 és TCP szinten is), valamint az adás-vétel váltások között tartandó rövid időrések.

(#13396) #40553216 válasza Intruder2k5 (#13394) üzenetére


#40553216
törölt tag

Köszönöm mindkettőtöknek. Egyáltalán nem voltam képben. Pár hete váltottunk 20 Mb/s-ről 30 Mb/s-re, egyből azzal szembesültem, hogy nagy fájl letöltésekor az addig stabil 2,6 MB/s helyett igencsak ingatag, a 3,7-3,8 MB/s-ot meg sem közelítő, de a korábbi 2,6 MB/s-et is csak ritkán elérő sebességek vannak. Még a T-home-ot is felhívtam, hogy mi a baj. Ott adták a tippet, dugjam kábelre. Kábelen persze, hogy megy. Most már azt is tudom, hogy a wifin nem is fog. :( Hát, így vagy kábelezni kell, vagy n-es wifit venni.

(#13397) #40553216 válasza #40553216 (#13396) üzenetére


#40553216
törölt tag

Meg akkor gondolom, ugyanez lehet az oka annak is, hogy gépről gépre másolás wifin keresztül nemigen haladja meg az 1 MB/s-ot.

(#13398) Intruder2k5 válasza #40553216 (#13397) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, mivel ott a routerben lévő egyetlen rádió két klienssel is kommunikál egy időben, tehát a maximális 22-25Mbps sebesség még tovább osztódik.

Sőt, ha netán tovább szeretnéd emeltetni a netsebességet a jövőben, készülj arra is, hogy a Linksys WRT54Gx széria végsebessége kábelen se nagyon haladja meg a 35-40Mbps-t, mert a ~200MHz körüli SoC, ennyire képes.

(#13399) #40553216 válasza Intruder2k5 (#13398) üzenetére


#40553216
törölt tag

Köszi. Hát, az idő túlhaladta. :)

(#13400) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!

A linksys EA6900 routerről van valakinek tapasztalata? Sajnos nem találtam róla topic-ot, itt a Ph-n.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.