Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) And válasza gari24 (#10700) üzenetére


And
veterán

"Továbbra hogy tud-e valaki WRT54GC 1.0-hoz egy 3rd party firmware ???"
Olyan sajnos nem létezik. Marvell 88W8510-es (ARM946-magos) processzor, mindössze 1MB flashméret, nem igazán dokumentált CPU és fw-forráskód: ezek mind kizáró tényezők.

(#10702) cole05 válasza Atapi (#10691) üzenetére


cole05
csendes tag

szia!

teljesen megszakad a kapcsolat. olyan mintha nem is lenne internet a gépen. ha pl. frissítés zajlik akkor megáll, a kliensek is megálnak, ha neten játszok akkor annak is vége és a másik gép (wifi-s kapcsolattal) is megáll lap nem jeleníthető meg stb. ilyenkor pl. a router kezelőfelülete sem jön be. semmit nem tudok ilyenkor csinálni csak akkor, ha összedugom újra az egészet és szerencsém is van, mert ez sem mindig jön be.

(#10703) beller válasza Atapi (#10699) üzenetére


beller
aktív tag

Szia Atapi! Köszi a segítséget. A tracker státusznál nem engedélyezett a DHT a „Helyi Peer keresés” és a „Peer kicserélés” sem. A net egyébként tökéletesen műxik és a letöltések is hajnal fél háromig mentek, csak utána pirosodott be a teljes utorrent állomány. A „Maximum Connection” értéke 4096 ahogy írod is. Szívesen megcsinálom a hard resetet is, de ha van így még más ötleted előbben aztatat próbálnám. Még csak annyit, hogy a hard reset után a felhasználó nevet és a jelszót is gondolom újra be kell írni?

(#10704) beller válasza beller (#10703) üzenetére


beller
aktív tag

Megoldódott:( Ilyen a világon nincs. Az 1 Terás wincsim vagy fullos lett, vagy gajra ment, a Win7 nem is látja. De hogy ez egy időben jöjjön a router váltással:( Sajnálom, hogy buta közbeszólásommal zavartalak benneteket. SORRY és thx

(#10705) Tonyk válasza beller (#10704) üzenetére


Tonyk
veterán

Én meg azt mondom, nem az volt a gond.

Ha a win nem látja a winyót akkor, lehet hogy vége van, mert attól, hogy teli van, attól még látnia kéne.

A routerben megcsináltad a portforwardot az utorrentnek? (szerintem ez lesz a gond...a winyón kívül.)

Ha viszont az utorrent megoldódott akkor UPNP, az meg annyira nem okkos dolog (szeritem).

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10706) Atapi válasza cole05 (#10702) üzenetére


Atapi
senior tag

hát, erre nehéz mit mondani. az biztos, hogy a v7-es g egy gyengébb darab, mint a sorozat többi modellje. ki kellene próbálni, hogy az eszközt kímélve is jelentkezik-e a gond. a kímélés leginkább a fájlcserélő programok a próba idejére történő teljes tilalmát jelentené. szóval a kérdés, hogy csak net, instant üzenetküldők és levelezgetés is előhozza-e a problémát. ha így megy rendben, akkor pedig nincs más választás, mint hogy a fájlcserélő programokat korlátozni kell a hálózaton.
persze nem csak ez okozhat gondot, de ez szokott lenni a leggyakoribb. digi topicban volt szó régebben olyanról, hogy egyes helyeken elég gány a hálózat minősége, illetve izgalmas, flood szerű forgalmak is zajlottak a hálózaton, vagyis szolgáltatói oldalról is adódhat probléma. ha ez lenne a gond, sajnos ezzel nem sokat tudtok kezdeni, így először mindenféleképpen azt kellene kizárni, hogy nem nálatok van-e gond. figyeljétek, hogy a szakadást nem tudjátok-e valamihez kötni, hátha...

(#10707) beller válasza Tonyk (#10705) üzenetére


beller
aktív tag

Szia Tonyk! Most már biztosan tudom, hogy csak "túlcsordult" az 1 terás wincsim. A jelenség, mint később észre vettem az volt, hogy folyamatosan világított a HDD led. Sima újra indításra nem történt semmi. Ki kellett kapcsolnom (leállítás) a gépet és utána újra indítva már ismét érzékelte a win a wincsit. Gondolom azért volt, mert egyszerre 3 filmet töltöttem le és nem néztem, valamint ki sem írta, hogy nem fér rá az anyag. Na mindegy most kitöröltem vagy 50 filmet és újra minden szépen működik. Ezzel együtt igazad van, hogy a routerban a portforwadot nem csináltam meg, mert megy minden. Azért is csodálkozom ezen magam is mert online játék is műxik, pedig emlékszem mit tököltem vele a régi routeremen míg beállítottam a kapukat. Szerintem a most a linksys tűzfala ki lehet kapcsolva, mert minden megy. Ez persze nem megnyugtató, de sajna még nem jöttem rá mi a teendő:( Szóval ha tudnál ez ügyben segíteni nagyon megköszönném. Az adatok: win7 ultimate, linksys wrt 54 gl, nod 32. Ha kihagytam valamit kérlek jelezd. Köszi előre is a segítséget. OH most nézem. Az UPNP nem tudom mit jelent, de máris rajta vagyok és tanulmányozom:)

(#10708) beller


beller
aktív tag

Bocsi megnéztem és az Enable UPnP be van pipálva. Tomato 1.28

[ Szerkesztve ]

(#10709) feel2006


feel2006
tag

Sziasztok,

Segítsetek pls.

Tomato legujabb van a wrtgl-en, és CIFS-t szeretnék egy nas -on futó szamba-hoz beállítani, majd később Cacti-t

A hiba, hogy semmiképp nem akarja felmountolni.
A megosztott könyvtár és a login, hálózaton belül egy windows-os gépről elérhető, tehát működik.

Ha egy win-es gépen osztok megy egy user-en belül egy könyvtárat, akkor azt felmountolja a router, csak a nas-t nem.

Szerintetek mi lehet az oka?
A tomato, a nas, vagy user hiba? :( :))
köszi előre is az ötleteket

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#10710) flash-


flash-
veterán

sziasztok

arra lennék kíváncsi hogy létezhet az,hogy egy linksys wrt54g 7.2 es router a legújabb ddwrt micro fw-vel állandóan megáll a torrent kb 5 perc után(legujabb utorrent beállitás kalauz is le lett futtatva),de a net is behal,
még aztán visszatettem a gyárit,és azzal a torrent nem hal meg?(csak néha a net:)

szóval ez létezhet?
vagy ki van zárva,és valószinű hogy csak vmi nem volt jól beállitva?
pedig maximum ports is be volt állitva jól...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10711) Tonyk válasza beller (#10707) üzenetére


Tonyk
veterán

"Most már biztosan tudom, hogy csak "túlcsordult" az 1 terás wincsim."

A winchester nem tud túlcsordulni. Én azért nézegetném azt a winyót egy kicsit mélyrehatóbban.

Sima újra indításra nem történt semmi. Ki kellett kapcsolnom (leállítás) a gépet és utána újra indítva már ismét érzékelte a win a wincsit.

Ez winyó, alaplap, esetleg tápellátás hiba lehet. (szerintem)

AZ UPNP-vel az a gond. Hogy minden még az is amit nem akarsz kinyitogatja magának a portokat és szabad ki-be járkálás fordulhat elő.

Portforwardot, úgy kell csinálni, hogy pl, utorrent esetében beállítasz a programban egy portot. Mondjuk: 12345. Bemész a routerbe. Portforward alatt beállítod, hogy a 12345-re érkező csomagokat a géped ip-jére dobja tovább.
Itt jön a dilemma. Mi van ha DHCP osztja az IP-t a gép(ek)nek? Ebben az esetben ugye más-más ip-t kaphat minden bekapcsoláskor. Ekkor vagy Static DHCP (megadod a routerben, hogy bizonyos MAC-address-hez milyen ip-t adjon állandóan a router.) Vagy Fix-ip-t adsz meg kézzel a gépeken. Így mindkét esetben mindig u.a. azt az ip-t kapja a gép, és a portforward állandóan a megfelelő ip-re fogja a csomagokat továbbítani.
Ezek után kikapcsolható a UPNP a routerben.
Játékoknál, meg kell nézni a neten milyen portokat használ az adott game és azokat kell forwardolni a fentiek szerint a megfelelő ip-re.
Ha egyszer megcsinálod, többet nincs vele gond, és az UPNP-t sem használja ki semmi nem odaillő.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10712) And válasza flash- (#10710) üzenetére


And
veterán

"pedig maximum ports is be volt állitva jól..."
Az mit takar? 8 MB RAM-mal szerelt routerekben a dd-wrt legfeljebb 2048 kapcsolatot ajánl, és ilyenkor a timeout-okat sem árt megfelelően csökkenteni. Az egyidejű kapcsolatokat pedig természetesen a torrent-kliensben is illik korlátozni.

[ Szerkesztve ]

(#10713) Tonyk válasza feel2006 (#10709) üzenetére


Tonyk
veterán

Pont tegnap jártam, úgy hogy a CIFS2-őt nem akartam felcsatolni, de nem akarta a jót. Hálón keresztül a többi gépről elérhető a megosztás, írható is, de a tomato csak nem szereti.
Aztán bekapcsoltam azt a gépet ahol a CIFS1 megosztása volt található. Abban a pillanatban mind a kettő megjelent. Kikapcsoltam a CIFS1 gépét, azóta megy a CIFS2 is.
Tanúság: fogalmam sincs miért nem ment előzőleg. :) Szerintem valamilyen tomato bug lesz.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10714) flash- válasza And (#10712) üzenetére


flash-
veterán

azt hiszem próblátam már ezt is lejjebb venni amit javasolsz,mégsem volt jó.
tehát okozhatja valami más nem annyire egyértelmű dolog is azt hogy ddwrtvel meghalt a torrent még sima gyári fw-vel jó volt a net?

(megjegyzem mikor a ddwrt-t feltettem jó ideig nem volt semmi baj,ez csak 2 év után jelentkezett)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10715) atesss válasza Atapi (#10699) üzenetére


atesss
addikt

illetve érdemes minden fw csere esetén egy teljes resetet csinálni (30/30/30-ast).
Ez a 3 szám jelent pontosan ?
Valami ilyesmi [link] ("# Várjunk 2-3 percet, mielőtt kihúzzuk a tápcsatlakozót a routerből.
# Húzzuk ki a tápcsatlakozót a routerből és várjunk 20 másodpercet.") ?

[ Szerkesztve ]

(#10716) Tonyk válasza atesss (#10715) üzenetére


Tonyk
veterán

Áram alatt nyomod 30 másodpercig a resetet, amikor letelik az idő, nem engeded el a reset gombot! és kihúzod belőle a tápot, tovább nyomod 30 másodpercig, még mindig nem engeded el a reset gombot visszadugod a tápot és nyomod még 30 másodpercig a resetet tovább.

Azaz, ki-be dugdosod :) 30 másodpercenként a villanyba és közben folyamatosan nyomod a reset gombot.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10717) atesss válasza Tonyk (#10716) üzenetére


atesss
addikt

Csak elfárad a kezem már ennek a végére. :)
De akkor új FW felrakásakor ez az ajánlott, akkor ezt megjegyzem, köszi.
Mondjuk az általam linkelt leírásban is van ilyesmi biztonsági megoldás, de azért nem ilyen hosszú (vagyis összességében hosszú, csak ott azt mondják, hogy várni kell - kihúzott állapotban)
És ezt az új FW felrakása után közvetlenül kell csinálni, ugye ?
És ha először kell egy "köztes" mini-t is kell felrakni (ahogy olvastam, régebbi routereknél volt, de én asszem az Asus WL-500gP-mnél is csináltam ilyet), akkor annak a felrakása után is ajánlott ez ?

(#10718) Tonyk válasza atesss (#10717) üzenetére


Tonyk
veterán

És ha először kell egy "köztes" mini-t is kell felrakni (ahogy olvastam, régebbi routereknél volt,

Nem használok DD-WRT-t (nekem jobban bejön a Tomato), így nem tudom megmondani. Ártani biztosan nem árt.
Tomato-nál is volt ilyen, hogy egy sima tomato után, egy VPN-el ellátott tomato felpakolását követően bizony kellett a 30-30-30, mert csak bután nézett ki a fejéből. A reset után tökéletesen működött.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10719) feel2006 válasza Tonyk (#10713) üzenetére


feel2006
tag

:) Köszi.

Nálam azt hiszem ez lesz a baj:
"Maybe your device is not compatible with CIFS, because CIFS uses the tcp port 445 and samba uses the tcp port 139. "

Más a nas és más a win megosztása.

Mostmár csak azt nem tudom, hogy nincs is -e rá megoldás? vgy csak én nem találom. :(
Sajnos a nas-on, smb nem módosítható.

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#10720) Atocha


Atocha
senior tag

Sziasztok!

Először is elnézést, hogy ide teszem fel a kérdésem, de nem igazán tudom, hol lehetne még, na meg mégiscsak egy WRT54GL-ről van szó.

Van 2db hibátlan WRT54GL routerem. Sajnos kinőttem, 100mbites nethez wi-fin sajnos már nagyon kevés, így úgy döntöttem, eladom. De nem tudom mi most a piaci ára ezeknek használtan. A hardverapron 9k hufért láttam. Ez valós, ér ennyit, vagy ha nem, kérlek mondjatok egy árat, amit kérhetek érte.
Azt tudom, hogy újonnan olyan 13-14k huf.

Előre is köszi a válaszokat!

Atocha

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#10721) cole05 válasza Atapi (#10706) üzenetére


cole05
csendes tag

Köszönöm a segitséget! Akkor "tesztüzembe" rakom a dolgot és próbálkozom vele. Mégegyszer köszi!

(#10722) And válasza Atocha (#10720) üzenetére


And
veterán

("100mbites nethez wi-fin sajnos már nagyon kevés"
Annyihoz vezetéken is kevés. Még a feléhez is, ha jól sejtem. Ha ez segít, másfél éve 8k-ért vettem egy börzén GL-t, mindenféle tartozék nélkül. Egy tápot azért sikerült kialkudnom hozzá ;), és az árát akkor reálisnak tartottam.)

(#10723) atesss válasza Atocha (#10720) üzenetére


atesss
addikt

Én néhány napja vettem egyet 8e-ért. Szerintem azt láttad 9-ért, egy ezrest lealkudtam belőle.
De ha messzire kellett volna mennem / körülményes lett volna az átvétel, lehet még egy 500-ast megpróbáltam volna lealkudni.
Én egyébként eléggé sokalltam ezt, vagy legalábbis azt hittem már olcsóbbak ezek - eléggé felül van árazva, szerintem mert hogy ez "Linksys" - bár ez egyébként a leginkább azokra a routerekre igaz, amikre még csak nem is lehet Custom FW-t felrakni, azokat is majdnem ugyanennyiért árulják, pedig azt már szerintem tényleg nem lenne miért.
Pl. egy WRT54G2 v1.0-t (ami a GL-nél jóval gyengébb) árulnak 6500-ért, és nem is nagyon akart engedni az eladó...
Ezt [link] a WRT54G V2-t (ami a fenti 6500-asnál hardveresen jóval erősebb + komolyabb, külső, cserélhető antennás) 4000-ért adták volna, az nagyon jó vétel lett volna, de az utolsó pillanatban kiderült, hogy kell egy családtagjának (vagy legalábbis ezt mondta az eladó...)

(#10724) beller válasza Tonyk (#10711) üzenetére


beller
aktív tag

Köszönöm a segítségedet. Csinálom:) Közben az 1 terás wincsi végleg beadta a kulcsot. Természetesen a túlcsordulást úgyértettem, hogy full tele lett. Mikor utoljára még sikerült ble lépnem 80 MB szabad helyet írt a Total Commander. kitöröltem kb 300 GB-nyi filmet, utána próbáltam ismét rátölteni, de már nem tudom elérni sem.:( Valszeg kuka:( Még egyszer köszi a segítséget.

(#10725) Atocha válasza atesss (#10723) üzenetére


Atocha
senior tag

Köszi a válaszokat And és atesss.

Akkor olyan 8-ért kiteszem és mindenki jól járt... Imádtam a 2 routert, sajnálom is őket! Bridge módban voltak használva egy hatalmas buborékot használva a tesommal. :) Természetesen cfw volt rajta a Tomato.
Hogy mi lesz helyette, azt még pontosan nem tudom, de tesztelni már teszteltem és a tp-link 1043nd lakáson belül wi-fin hozza a 100mbitet. Na meg a lan része is gbites.

További szép napot! :)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#10726) Tonyk válasza feel2006 (#10719) üzenetére


Tonyk
veterán

Valami linuxos félistent kéne megkérdezned (linuxos fórumon), hogy hogyan lehetne módosítani a kernel, hogy megegye a kívánt portot.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10727) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

Adott egy WRT54GL v1.1 router, rajta TomatoVPN 1.27-es firmware.
A kérdésem, hogy megoldható-e az, hogy figyelje és naplózza azt, hogy van-e net vagy nincs.
Első elgondolásban egy scriptet gondoltam, ami mondjuk percenként pinggel egyet, majd az eredményt beírja egy naplófájlba. A naplót pedig mondjuk naponta felmásolja egy FTP-re.
Működhetne ez így? A routert rá lehet venni, hogy külső scriptet futtasson?

Köszönettel:

CsodaPOK.

(#10728) Tonyk válasza CsodaPOK (#10727) üzenetére


Tonyk
veterán

Tuti megoldható, hisz ott az Administration - Scripts menüpont.

Engem TomatoVPN (Keith Moyer verzió) az érdekelne hogy hogy lehetne a VPN töménytelen mennyiségű logját megszüntetni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10729) CsodaPOK válasza Tonyk (#10728) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Igen, azt a felületet én is néztem.
Viszont ott csak Init, Shutdown, Firewall és WAN UP scriptet lehet megadni.
(Sejtésem szerint az ide beírt scriptek ezen események bekövetkezésekor fognak lefutni. Bár a Firewall alatt nem tudom pontosan, hogy mi lehet az esemény.)
A WAN UP a legközelebbi ahhoz amit akarok, de nem teljesen jó, mivel kábelnetról van szó, tehát maga az interfész UP-ban van, amíg a kábelmodem kap áramot. Ha van net, ha nincs. Ezért kéne pingelni egyet bizonoyos időközönként és ehhez már valamilyen külső scriptet kéne ráerőszaklni a routerre.

Illetve az Administration-->Scheduler részben lehetne talán próbálkozni. Itt mintha lehetne egyéni parancsokat megadni saját ütemezéssel.

[ Szerkesztve ]

(#10730) Tonyk válasza CsodaPOK (#10729) üzenetére


Tonyk
veterán

Init script teljesen jó erre. Induláskor behúzza és fut addig, amíg újra nem indul.
(Annó ide pakoltam be azt a scriptet is, ami villogtatta a Cisco gombot az elején, ha volt wifi kliens.)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10731) Tonyk válasza CsodaPOK (#10729) üzenetére


Tonyk
veterán

Ez az az init-be ment és futott mindhalálig.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10732) CsodaPOK válasza Tonyk (#10731) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Hmm, akkor nem úgy működik, mint ahogy én azt gondoltam.
Köszönöm az infót.
Akkor mostmár csak a scriptet kell megvarázsolni :P

(#10733) lassueszu


lassueszu
csendes tag

Hali profik! Segítsetek légyszi, már átnéztem pár száz bejegyzést, de egyszerű problémámra nem találtam megoldást (vagy nem értettem). WRT54GL v1.1 routerbe nem tudok belépni. A leírásában a reset 10 sec nyomását írják, nem hatásos, a weben 30 sec van írva, de az sem csinál semmit. Lehet, hogy rossz a reset gomb? Hogy tudok belépni (winxp-t használó Láma vagyok), légyszi segítsetek, de egyszerűen írjátok le mit csináljak, mert erősen kezdő vagyok. Amúgy rendesen műxik, megy a net, wifi minden, de nyitott a hálózat és lopják is, ezért sürgős lenne! Köszi!

Aki tényleg ért valamihez, az egy ötévesnek is el tudja magyarázni...

(#10734) Tonyk válasza lassueszu (#10733) üzenetére


Tonyk
veterán

böngészőbe írd be : 192.168.1.1 (alapesetben).
Ha ezen nem érhető el: parancssorba írd be ipconfig /all és ott az alapértelmezett átjáró címe lesz a router címe.

Amennyiben nem tudod a jelszót, jön a kérdés:

Miért nem tudod?

- Használtan vetted? - Akkor hogyan konfigoltad be, ha nem tudtál belépni? -> nem te voltál -> kérdezd meg azt aki csinálta. / Ha te voltál, tudni kéne :)

- Újként vetted -> kérdezd meg aki csinálta. / Ha te voltál, tudni kéne.

Ha nem állítottál semmit, és eljutsz odáig, próbáld meg azt hogy felhasználónév üresen marad , jelszó pedig admin.
Amennyiben esetleg már nem a gyári fw. van rajta akkor név: admin pass:root .

Mondjuk jó lenne elmesélnéd hol állsz mit csináltál, mert akkor nem kéne minden variációt leírni!

Amennyiben resetelni kell a routert mert nem tudsz belépni. arra fel kell készülj, hogy újra be kell majd állítani! Menni fog?
Ha igen a 30-30-30 -as reset minden beállítást töröl a routerből.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10735) Lovag1


Lovag1
csendes tag

Tomato guruk segítsetek légyszi!

Ha IP/MAC BW Limitert ARP Bindinget bekapcsolom a netem azonnal lekorlátozódik 9 / 3 Mbitre minden gépen és hiába kapcsolom ki vagy rebootolok nem áll vissza csak 30/30/30 reset után, vagy firmware ujra és akkor megint megy jól. QoS-t be sem kapcsoltam, elég annyi hogy az ARP bindinget kipipálom majd kiveszem a pipát és már annyi is

(Azt természetesen tudom hogy a router mex 80Mbit-et enged át azt is csak pár firmwareverzió de a VPN es újabb 1.28 asokkal csak ~35Mbitet)

UPC 120/10 Mb net
Victek Tomato 1.28 vpn, sima, christmas edition
1.27, 1.25
Linksys wrt54gl 1.0

(#10736) Tonyk válasza Lovag1 (#10735) üzenetére


Tonyk
veterán

A GL nem hogy 80-at nem visz át hanem még 40-et sem. Azaz rosszul tudod a 80-at.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10737) veze


veze
őstag

mostanában a GL v1.1-es routerem rendszeresen elfelejti a portforward beállításokat..
illetve amit beirtam az ugyan nem látszik de müködik, viszont ujabat nem tudok hozzáadni hiába nyomkodom az add gombot
[link]
a többi porttal kapcsolatos füleken ott vannak a beviteli ablakocskák, de ennél még az is eltünik..
más csinaltam 30-30-30 -as resetet is.
évek óta megy , nem volt mostanaban macerálva már az egyéb beállitások se. fw-t frissitettem de utana se változott ..
ha backup-ot visszatöoltök akkor van egy napg talan , szoval mindig töltögethetem vissza ha ujabb portátiranyitast akaor hozzáadni.
mitöl van ez??

(#10738) hatizsak


hatizsak
tag

Sziasztok!

Van egy problémám. Az internet egy 54gl rouerbe jön, és ez osztja wifin tovább. Ahol én használom, nem elég a jelerősség, és szeretném erősíteni. Ehhez szereztem egy másik 54gl-t, tettem rá dd-wrt firmware-t, és szeretnék az előzőhöz csatlakozni repeater módban.

Az első routert nem tudom konfigolni, csak a jelszót ismerem a csatlakozáshoz.
Amit próbáltam:
a 2. routeren kikapcsolatm a dhcp-t, és átállítottam a saját ip-t
beállítottam a wifinél a repeater módot, megadtam a hálózat nevét. titkosításnál a jelszót.
ha nézem a statust, akkor a jelerősséget 0-nak mutatja. olyan mintha nem kapcsolódna. a site survey-nél viszont látom a hálózatot. a wds-t ebben az esetben be kell állítani? ha igen, akkor megadom az 1. router mac címét - ez elég így, vagy az 1. routeren is engedélyezni kellene a wds-t (sajnos ez nehezen menne, másnak van hozzá engedélye)?

egyéb beálíltásra (ip, gateway, wan, stb. nincs szükség?

Kösz: I.

(#10739) And válasza hatizsak (#10738) üzenetére


And
veterán

Nem kell WDS: ahhoz az első routerhez is hozzá kellene férned, mivel a MAC-címek beállítási kötelezettsége WDS-nél kölcsönös.
Univerzális repeater üzemmód kell, amit a dd-wrt v24 esetén, (címfordítás, NAT nélkül) repeater bridge üzemmódnak hívnak. Ez gyakorlatilag egy olyan kliens, amelyhez virtuális AP-ket tudsz hozzáadni. A fizikai csatoló beállításainál kell megadnod az első (ismétlendő) router SSID-jét, titkosítási algoritmusát és kulcsát, ezzel a repeater-ed kapcsolódni tud az első routerre / AP-re. Ha ez megvan, már nem csak a site survey-nél kell látnod a hálózatot, hanem a wifi státusznál is, mint olyan AP-t, amelyre kapcsolódsz. Ha ez megvan, jöhet a virtuális AP (VAP) hozzáadása a wireless oldalon. Ezt meg úgy konfigurálod, ahogy szeretnéd: bármilyen (akár az elsőtéől eltérő) SSID-t, kulcsot és algoritmust is adhatsz neki, a végső kliensek pedig erre a VAP-ra tudnak majd felkapcsolódni, így azokat a VAP-pal egyezően kell majd beállítanod.

(#10740) zspzs


zspzs
csendes tag

Sziasztok!
Egy WRT54g v5 routeren, dd-wrt v24 SP2 micro firmware-rel szertném használni a
beépített soros portot. A cél, hogy wifi-n keresztül tudjak adatokat küldeni rá. (Pl. vezérelni
valamit.) Olvastam, hogy a ser2net valami hasonlót csinál. Mivel router és Linux ügyben
kezdő vagyok, kérem segítsen valaki: hogyan tudnám feltelepíteni?
Köszönöm előre is!
Péter

(#10741) hatizsak válasza And (#10739) üzenetére


hatizsak
tag

köszönöm, kipróbálom.

(#10742) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok.

Van 1 wrt54g-s routerem aminél olyan problémám van, h minden szép és jó, amíg nem indítom el az utorrentet, mert utána pár percre, csak torrentezni tudok de internetezni nem. És csak a router ki/be kapcsolása segít utána.

(#10743) And válasza Zoli1222 (#10742) üzenetére


And
veterán

Ez tipikusan a megtelt kapcsolati táblára utaló jelenség. Két dolgot tehetsz:
1.) a torrent kliensben lecsökkented az engedélyezett kapcsolatok, fel- és letöltési szálak számát (ez mindenképp ajánlott, mivel a routertől függetlenül elvégezhető), és
2.) a routeren megnöveled e tábla méretét, és lecsökkented a kapcsolatok timeout-értékét, amihez viszont 3rd-party firmware kell, gyárival nem megy. Ha a routered hardververziója v7-es, akkor ez a pont nem játszik, mivel arra 'idegen' fw nem telepíthető.

[ Szerkesztve ]

(#10744) Zoli1222 válasza And (#10743) üzenetére


Zoli1222
őstag

Megcsináltam, de letöltés nélkül is ugyanezt produkálja. :( Előtte 1 netgear-es routerrel nem volt semmi gond, csak annyi, h az kölcsönbe volt.

[ Szerkesztve ]

(#10745) hatizsak válasza And (#10739) üzenetére


hatizsak
tag

Köszönöm a tanácsot, így megy tökéletesen. 2 kérdésem lehet még?
- a 2. routeren mennie kell így a lanoknak vagy csak wifin lehet kapcsolódni? wifin megy.
- ha ugyanazt a hálózati nevet adom meg, mint ami az elsőé volt, akkor megjelenik egy pillanatra a hálózatnév duplán, majd eltűnik a második, és az első nem erősödik (sőt mintha csökkenne). azt hittem, itt az lesz, hogy a pl. 2-es jelszint felugrik a maximumra. ha más nevet adok meg, akkor persze megy.
ettől függetlenül köszönöm a segítséget, megoldódott a probléma.

(#10746) And válasza hatizsak (#10745) üzenetére


And
veterán

1.) Mivel a fizikai wlan-csatoló dd-wrt v24 repeater-nél továbbra is kliens-módban megy, minden további nélkül lehet rá kapcsolódni kliens géppel a LAN felől is. Ha nem konfigurálsz a repeater-bridge-hez VAP-o(ka)t, akkor ugyanúgy működik, mintha kliens-híd volna. Repeater(-híd) = kliens(-híd) + VAP.
2.) Ha a VAP SSID-je megegyezik az első routerével, akkor a kliensgépre és annak wifi-kezelőszoftverére van bízva, hogy mi történjen: ha a kulcsolásuk is megegyezik, és a kliensben nincs semmilyen preferált hálózati lista, akkor a kliens bármelyikre (mondjuk a nagyobb térerővel vehetőre) csatlakozhat. De így nem célszerű használni, pont azért, mert a két AP (WDS-hiányában) önálló állomásként létezik, és a kliens a térerőtől - meg a már említett kliensoldali finombeállításoktól - függően váltogathat a kettő között, csakhogy ez a kapcsolatban szakadásként jelentkezik (míg jól beállított WDS-nél mozoghatsz a két AP között, a kapcsolat folyamatos marad).
#10744: Pontosan mihez nyúltál, és mire állítottál? Sajnos a WRT54Gx-ek gyári firmware mellett elég könnyen megfektethetők ilyen sokszáz párhuzamos szálon történő, hosszú kifutási idejű kapcsolatokkal, mint amilyeneket egy rosszul beállított fájlcserélő kliens generál. Mod: ha már p2p-alkalmazás nélkül is ilyet művel, akkor természetesen más is állhat a háttérben. Próbálkozz 3rd-party firmware-rel, ha még nem az futna, és persze ha a hw-verziód nem v7.

[ Szerkesztve ]

(#10747) Zoli1222 válasza And (#10746) üzenetére


Zoli1222
őstag


Ezeken az értékeken van most.
És a routeren 7.00.1-es firmware van.

(#10748) zseko


zseko
veterán

Üdv, a tomato fw-ben van egy Access Restriction fül, azon belül a HTTP Request, ahol ha jól gondolom oldalak vagy egyéb dolgok elérését lehet letiltani. Ide hogyan lehet elemeket felvenni? Az ott lévő példa ez:

word text
^begins-with.domain.
.ends-with.net$
^www.exact-domain.net$

próbálkoztam ez alapján (valószínűleg rosszul), de nem igazán működött (pedig úgy rémlik régen sikerült). Gondolom így file-okat is meg lehet adni, miket ne töltsön le? Konkrétan, magának a .torrent file-nak a letöltését akarom egy időre letiltani, vagy ha nem megy akkor magát az oldalakét, mert marhára beleuntam a folyamatos torrentezésekbe. Az egyik ráadásul a 443-as porton jön be.

HR24.hu

(#10749) Tonyk válasza zseko (#10748) üzenetére


Tonyk
veterán

Pontosan le van írva a példában :)

word text

ezekre a szavakra szűr címekben

^begins-with.domain.

^ jel után írva szűri azokat a domaineket amik úgy kezdődnek mint a ^ jel utáni rész.

pl: ^index.hu szűr minden index.hu-val kezdődő címet.

.ends-with.net$

szűri amik erre végződnek . pl .hu$ szűr minden .hu-ra végződő címet.

^www.exact-domain.net$

egy adott cím tiltása. pl ^www.ezadomian.hu$ csak ezt az oldat tiltja.

pl így :

torrent meg adja magát, kb így:

.torrent - minden amiben van .torrent
torrent - minden amiben van torrent
.torrent$ - minden ami .torrent -re végződik
torrent$ - minden ami torrent -re végződik

sajna a magnet linkekkel nem nagyon tudsz mit kezdeni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10750) puhakex


puhakex
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám van az említett routerral, hogy egy laptoppal nem tudok csatlakozni a hálózatra. Más géppel működik. Látni látja a gép, de IP címet már nem tud újítani és folyamatosan a max és min között ugrál a jelerősség.
Tudnátok segíteni?
Üdv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.