Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) veze válasza pedro7 (#10850) üzenetére


veze
őstag

itt esetleg? probáld meg kikapcsolni a tüzfalat egy megnyitás erejéig, akkor müködik e?

(#10852) pedro7 válasza veze (#10851) üzenetére


pedro7
tag

A tűzfalat is megpróbáltam egy kikapcsolás erejéig.

(#10853) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Sziasztok lehet hogy egy kicsit off lesz a kérdés de egy WRT54G vel kapcsolatos.

Mivel a házunkban a pincében van az ADSL bejövő ág meg minden hálózati switch így érdeklődni szeretnék, hogy szerintetek a wrt54Gmet ami jelenleg lekapcsolt wifivel müködik érdemes lecserélni egy Linksys AG241 ra ....

Igazából nem sokat találtam a Linksys AG241ről és nem tudom eldönteni, hogy ez most tk ugyanazt tudja mint a WRT54g csak wifi nélkül vagy sem ...

Bármi ötlet meglátás előre is köszi.

Üdv,

Same shit, different day!

(#10854) Gondwana válasza pedro7 (#10845) üzenetére


Gondwana
addikt

A DNS-beállìtàsokat ellenőrizd le, szerintem ezen a gépen spoofolva van a dns. Másik gépen, ahol megy ez az oldal, nslookuppal nézd meg az IP címét és IP alapján menj rá a problémás gépről. (ezen a gépen az nslookup is más IP-t adhat vissza).

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10855) Medve81


Medve81
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék tőletek kérni, mivel már eszem a kefét!

Le szeretnék cserélni egy D-Link DSL360R / DI524 párost egy DSL321B / Linksys WRT54GL párosra, mivel a régivel masszívan szakadozik a net.
T-Home ADSL van. A régivel simán megy a kapcsolódás.

Az új 321B modemmel is simán van net. A routert látja 2 gép is, de NET NINCS!
Több netes beállítási lehetőséget is megpróbáltam, de valamiért a router nem továbbítja a netet a modemtől. A legfurcsább az, hogy direktben a modemtől van net, bármiféle W7 átállítás nélkül!

A routeren PPPoE beállítás van, beírtam a T-s azonosítómat és jelszavamat! Az IP beosztást hagytam gyári beállításban, mint a firmware-t is (még nem Tomatos).

Mi a fene baj lehet???

PLS adjatok ötleteket, mivel be akarnám már állítani az új párost!

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

(#10856) Medve81 válasza Medve81 (#10855) üzenetére


Medve81
tag

Annyit sikerült valahogy elérnem, hogy a régi modemmel (360R) már megy az új router (Linksys), viszont a 2 újat továbbra sem tudom összehozni, csak a modemet egyedül.

(#10857) Z-Tom-ee


Z-Tom-ee
csendes tag

Sziasztok!

Van egy WRT54G routerem, amin DD-WRT 24 sp1 működik. A gondom az vele, hogy a wifi részt beállítottam, szépen üzemel is, de a saját beállításaim mellé létrehoz egy másikat is. Minden tulajdonsága ugyanaz (jelerősség, titkosítás módja, stb.), csak az SSID-je "Egyéb hálózat" néven fut. Magyarán olyan, mintha klónozná a beállításokat csak más néven. =) Tudja valaki, hogy ez mitől van és hogyan lehet megszüntetni?

(#10858) Medve81 válasza Z-Tom-ee (#10857) üzenetére


Medve81
tag

Ez azért lehet, mivel elrejted a routered nevét (Wireless SSID beállításnál disabled).
Nekem is ez volt, de már visszaállítottam alapra!

(#10859) Z-Tom-ee válasza Medve81 (#10858) üzenetére


Z-Tom-ee
csendes tag

Valóban rejteni szeretném, de nem értem az összefüggést. Ilyenkor amúgy mind a kettőt rejti vagy csak azt, aminek neve is van? A gyári firm nem csinált ilyen trükköket...

(#10860) Medve81 válasza Z-Tom-ee (#10859) üzenetére


Medve81
tag

Nekem még a gyári van fent és itt is ezt csinálja.
Gondolom az a lényege, hogy ha nem rossz nevet adsz meg a Windowson belül (nem azt, amit az admin felületen), akkor nem engedi meg használni a hálózatot!

(#10861) Z-Tom-ee válasza Medve81 (#10860) üzenetére


Z-Tom-ee
csendes tag

Érdekes. Azért köszi a hsz-t. :)

(#10862) Medve81 válasza Z-Tom-ee (#10861) üzenetére


Medve81
tag

Örülök, hogy legalább a Te problémád majdnem megoldódott.

(#10863) Medve81 válasza Medve81 (#10855) üzenetére


Medve81
tag

Emberek, az lehet, hogy mivel új a modem és a így a T nem engedi a routernek továbbítani a netet, amíg nincs regisztrálva a rendszerükben?

Magyarán csak a saját modemükön keresztül tudok netezni routeren keresztül, más modemen át nem???

(#10864) Z-Tom-ee válasza Medve81 (#10863) üzenetére


Z-Tom-ee
csendes tag

Bár nem nagy értek az ilyenekhez, de én is küzdöttem, mikor új modemet kaptunk. (plusz a Linksys FW-je is változott a DD-WRT-re, szóval sok volt egyszerre az újdonságból) Végül a szerelőt hívtam ki, mert a modem valami fertelmesen ostoba jószág. (Inviteles) A vége az lett, hogy belőttük a modemet, a routert pedig bridge módra állítottuk, magyarán azon minden jel csak átjön és osztódik a gépek között, semmit sem módosít rajta. Így működik. (előtte a routerben voltak az Inviteles beállítások és a modem engedett át mindent, tehát pont fordítva, mint most, de az új modemmel ez nem ment) Egy próbát megér. (persze előfordulhat, hogy a Linksys gyári FW-jében nincs ilyen mód, erre nem emlékszem pontosan, de ha van, akkor a PPP beállításoknál lesz egy legördülő fül és ott lehet kiválasztani)

(#10865) Medve81 válasza Z-Tom-ee (#10864) üzenetére


Medve81
tag

Köszi az ötletet, hétvégén kipróbálom, mivel hét közben nem már nem szeretném magam többet ez ügyben felhúzni! :)

(#10866) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok!
Egy ismerősöm Linksys WRT54G v.7 típusú routere eladósorra került, új, szolgáltatói router képbekerülése miatt. Én pedig otthoni hálózatmegosztásra szeretnék egy routert, hogy ha hazamegyek vidékre tudjak a laptopomon is internetezni.
Tűzfala van. Titkosítási módokból ha nem tévedek WPA2-t tudok használni, ami kellően erős is (?).
Az, hogy a 7-es verzió is 8 MB flash-t és 2 MB RAM-ot tartalmaz, valamint Atheros AR2317 @ 240 MHz CPU van benne, a külsős firmware-ek használatán kívül korlátoz-e valamiben? Rosszabb/gyengébb esetleg jobb/erősebb valamiben, mint a Broadcom-mal szerelt verziók? A legújabb firmware-eknél tapasztalható valamilyen hibajelenség?

Mennyit lehet ajánlani egy ilyen routerért, ami még belefér a gerincesség kategóriába?

Köszönettel:
zsoltip

(#10867) zsoltip válasza zsoltip (#10866) üzenetére


zsoltip
őstag

Valaki valamit az előzőre?

(#10868) Atapi válasza zsoltip (#10867) üzenetére


Atapi
senior tag

magam részéről 3k-nál többet nem adnék egy ilyen kivénhedt dögért, amikor 5-6k környékén már lehet olyan eszközt találni újonnan (legalább egy, de sokszor inkább több év garral), ami tudja hozni a szintjét, leszámítva a két antennás konstrukciót.

egyébként maga az eszköz alap internetezgetésre (böngészés, levelezés, msn/skype) elég, de ha torrentezni is akarsz, akkor inkább hanyagold ezt a verziót. hogy egyéb stabilitási probléma akad-e az eszközzel, azt kérdezd meg az ismerősödtől (ha kényelmetlen megkérdezni tőle, vagy nem bízol a válaszban, akkor inkább hagy ki a bizniszt).

persze a fentiek szigorúan szvsz kategóriába tartoznak.

(#10869) Gausz


Gausz
aktív tag

Sziasztok,

WRT54GL V1.1 tulaj vagyok és már régebb óta küszködök a jószággal. Ugyanis tomato 1.28 telepítése után hiába adtam pl tegnap is 30-30-30 resetet, valamiért a hibája nem akar megszűnni: bizonyos időközönként megáll az élet, a router még csak a ping-re sem válaszol.

Amint 1-2 perc után helyreáll, gyorsan belépek a webes felületére, ahol a következő kép fogad:

CPU Load (1 / 5 / 15 mins) 0.00 / 0.00 / 0.00
Total / Free Memory 14.19 MB / 4,700.00 KB (32.35%)

Kábelnet van, nem tudom számít-e valamit. WLAN kikapcsolva.

Másik fw-t is próbáljak, vagy másban kell keresni a megoldást?

Köszönöm
Peti

[ Szerkesztve ]

(#10870) hzcs


hzcs
senior tag

Hali!

Help kellene...
Wrt54GL, openwrt firmware. Már napok óta azon agyalok, hogy lehet egy oldalt átirányítani más ip-re. Teszem azt hogy az iwiw.hut egy más ip címre irányítani. Dnsmaqs-val próbálkozom, szerkesztettem már a hosts fájlt, a resolv.conf fájlt, de valamiért nem akar összejönni. Akkor próbáltam olyat is, hogy egy nem létező domainnévnek megadni egy ip-t, de azzal sem működött. Itthon DDWRT van, de ezzel sem akarózik menni a dög :)
Próbáltam még a dnsmasq --address=/iwiw.hu/1.2.3.4 -et is, de ezzel sem jutottam sikerre.
Mit csinálok rosszul? Valaki tudna ebben segíteni?

Előre is kösz.

(#10871) Gausz válasza Gausz (#10869) üzenetére


Gausz
aktív tag

Hm,

megint volt egy ilyen eset. Úgy tűnik, ha a rákötött másik gépről nyitok meg egy honlapot, akkor egyből magához tér... Ha csak erről a gépről próbálkozom, akkor kell neki 1 perc.

(#10872) NORGES


NORGES
csendes tag

Helló
Van egy Linksys WRT54GL router és DD-WRT firmware.
( v24-sp2 (10/10/09) vpn (SVN revision 13064))
Ha valakinek van működő Server / Cliens oldali configja az kommentelje be ide vagy linkelje ki.

Segítséget előre is köszönöm.

Ittis-Ottis-Attis

(#10873) gari24


gari24
tag

Sziasztok!!

Egy linksys-es oldalon olvastam hogy a WAP54G csak WAP54G.hez vagy WRT54G.hez tud csatlakozni.
Az lenne a kérdésem hogy nem tudja-e valaki vagy esetleg próbálta-e már azt hogy WRT160.hoz csatlakoztatta a WAP54G.t( gondolom itt hogy a 160-as le kéne korlátozni hogy az is csak G-s jelet sugározzon) vagy esetleg WRT54GH.vel prólálta-e szinkronizálni a WAP54G.t
Persze mindezt wifi.n keresztül úgy hogy a WAP54G bridge vagy kliens módban van.

A válaszokat előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#10874) NORGES válasza gari24 (#10873) üzenetére


NORGES
csendes tag

Szia Van egy érdekes link ami ezt taglalja.

http://www.davidwang.com/

Ittis-Ottis-Attis

(#10875) flash-


flash-
veterán

sziasztok
egy ideig meg tudtam nyitni egy fórum oldalt igo8 for hungarians,
de mostanában nem jön be.
A kapcsolat alaphelyzetbe állt
A kiszolgálóhoz való kapcsolat alaphelyzetbe állt az oldal letöltése közben.

hibaüzenetet kapok.pedig a munkahelyen gond nélkül bejön.
azt mondják hogy vírus,de nekem van több vírusirtó,ráadásul naprakészek,le is szoktam őket gyakran futtatni de továbbra sem oké.
levelezőprogramot pedig nem is használok(tehát nem lehet spam)

Nem lehet,hogy a routerben van valami elállítva?
wrt54g 7.2 legújabb gyári fw vel

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10876) warez-post


warez-post
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Egy kis segítségre volna szükségem. Kaptam egy wrt54g v8 at olyan állapotban, hogy semmilyen led nem világított rajta. Jtag kábellal sikerül feltöltenem rá a cfe-t és a kernel-t is. Ezek után már világítani kezdett az utolsó 5 led a kijelzőn de azon kívül semmi. Újra írni nem tudok benne semmit, mert nem látja a flash-t.
A tjtag -probeonly-ra a következő üzenet érkezik:

c:\SKYNET\WRTJTAG\wrt54g be>tjtag3 -probeonly

==============================================
EJTAG Debrick Utility v3.0.1 Tornado-MOD
==============================================

Probing bus ... Done

Instruction Length set to 8

CPU Chip ID: 00010101001101010100000101111111 (1535417F)
*** Found a Broadcom BCM5354 KFBG Rev 1 CPU chip ***

- EJTAG IMPCODE ....... : 00000000100000010000100100000100 (00810904)
- EJTAG Version ....... : 1 or 2.0
- EJTAG DMA Support ... : Yes
- EJTAG Implementation flags: R4k MIPS16 MIPS32

Issuing Processor / Peripheral Reset ... Done
Enabling Memory Writes ... Done
Halting Processor ... <Processor Entered Debug Mode!> ... Done
Clearing Watchdog ... Done

Probing Flash at (Flash Window: 0x1fc00000) ...
Done

*** Unknown or NO Flash Chip Detected ***

*** REQUESTED OPERATION IS COMPLETE ***

Lehet ezt még javítani valamilyen módon?

(#10877) magyar_ut


magyar_ut
csendes tag

Sziasztok

A készülékem a DD-Wrt utolsó verziójával hónapok óta remekül üzemel. Ma reggelre kelve a Wifi megszünt működni. A vezeték nélküli eszközökön ugyan látszik a Wifi hálózat de nem tudnak hozzá csatlakozni. A router-t újraindítottam de nem javult meg. A küldött csomagok 100-ból 100 jó de a fogadott csomagok 100-ból 100 rossz. Elszállt benne valami? Kuka (megmaradhat vezetékes routernek)?

Unreal Tournament Magyarul

(#10878) daninet válasza magyar_ut (#10877) üzenetére


daninet
veterán

dettó ugyanezért jöttem ide :(
170-re oda volt csavarva eddig a TX power, nem tudom ez mennyire gond, nem szabadna az legyen tudtommal. LAN az van továbbra is...

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10879) And válasza daninet (#10878) üzenetére


And
veterán

"170-re oda volt csavarva eddig a TX power, nem tudom ez mennyire gond"
Nem jól tudod: hosszú távon igenis probléma lehet. Nem véletlenül ajánlják több helyen is a maximum 70 mW-ot. Az sem jelent sokat, hogy más jó ideig elvan ezzel a beállítással. Izzasztja a wlan-chipsetet, ráadásul értelme sincs sok, mivel a hardver nem tud ennyit.

(#10880) magyar_ut válasza daninet (#10878) üzenetére


magyar_ut
csendes tag

Sajnos nekem nem volt húzva, a default 71-en állt.

Unreal Tournament Magyarul

(#10881) daninet válasza And (#10879) üzenetére


daninet
veterán

max 1 hónapig ment így... nem értek a wlan cuccokhoz sokat, de napi 1-2 órát volt hozzá eszköz csatlakoztatva (tehát az sem nonstop, gondolom nem szórja az adatot a wlan ha nincs hozzá kapcsolódva semmi, csak valami életjelet)
itt szó sincs hosszútávú dolgokról (persze nem kevés az egy hónap, de routeres időben mérve az, nekem volt hogy 1,5-2 évig sem volt néha a régi routerem újraindítva szünet nélkül ment)
plusz ketten is vagyunk ezzel a bajjal :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10882) And válasza daninet (#10881) üzenetére


And
veterán

(Ok, nem azt írtam, hogy a problémát mindkét esetben - vagy akár csak nálad - ez okozza, de az biztos, hogy nem egészséges sokáig úgy járatni, meg azon felül értelme sincs sok. Jól mutat a webfelületen az a nagy adóteljesítmény, de a hatását nem nagyon érezni a távoli kliensek által visszajelzett térerőben.)

(#10883) Fboy


Fboy
aktív tag

Sziasztok,

Linksys wrt54gs routerem van, tegnap estig hiba nélkül üzemelt. Azonban tegnap este elment a net. Azt hittem csak a szolgáltató hibája, mivel hálózat volt.
Viszont a router menüjébe se lehetett belépni. Ha beírom a böngészőbe az ip címét (192.168.1.1) akkor ezt a hibaüzit kapom:
Hiba: 102net::ERR_CONNECTION_REFUSED): Ismeretlen hiba.
Eddig ilyen se volt, gond nélkül be jött. Akár vezeték nélkül, akár kábellel próbálom ugyanez a hiba. Próbáltam újraindítani a routert de nem segített.
Ha közvetlenül csatlakozom az ADSL modemre, akkor van internet.
Szerintetek elromlott a router? vagy mi baja lehet?
előre is köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#10884) kali válasza Fboy (#10883) üzenetére


kali
legenda

teljes reset után mi a helyzet?

(#10885) Fboy válasza kali (#10884) üzenetére


Fboy
aktív tag

Ha a teljes reset az hogy áramtalanítom és 30mp-ig nyomva tartom a reset gombot, akkor ugyanaz.
Ja és azt elfelejtettem, hogy kb. 6-7 éves a router. Talán szétmehetett benne 1 kondi?

(#10886) And válasza Fboy (#10885) üzenetére


And
veterán

A DHCP-szervere még üzemel (címet kapsz tőle)? Egyáltalán: a linket jelző ledek a routeren / PC-n világítanak? A router power-ledje a bootolás után folyamatosan világít?
"Szerintetek elromlott a router? vagy mi baja lehet?"
Így vajákolás lenne megválaszolni, a lehetséges okok listája elég hosszú ;].

(#10887) Fboy válasza And (#10886) üzenetére


Fboy
aktív tag

Igen, kapok címet, a ledek ugyanúgy világítanak, azokon nem látok hibát.
Illetve egyik gépen nincs beállítva IP, az kap címet, amelyikben pedig be van állítva, az is tud csatlakozni a hálózatra, meg tudom is használni a hálózatot, másolni stb.

(#10888) Fboy válasza Fboy (#10887) üzenetére


Fboy
aktív tag

Szétszedtem közben a routert, de nem láttam fizikai hibát. A probléma viszont továbbra is fennáll.

(#10889) Fboy válasza Fboy (#10888) üzenetére


Fboy
aktív tag

Update, miután összeraktam a routert, visszaraktam a helyére, bedugtam a tápját, hogy wlan legyen és egészen eddig vezetékesen neteztem.
Aztán most újból összekötöttem a routert a modemmel és most a laptopomon van net (aminek a router ad ip-t) az asztali gépemen viszont továbbra sincs (aminek fix ip-je van, de ha dinamikusra rakom akkor sincs). A hálózatra az is csatlakozik (az tökéletesen működik), de netezni nem lehet. Majd reggel megnézem még a 3. gépen is, hogy mi a helyzet.
És továbbra sem tudok belépni a router webes felületére a laptopról sem.

(#10890) Kristof86


Kristof86
tag

Sziasztok!

Gyors kérdésem lenne! Lehetséges , hogy a Linksys WRT54GL routeromat felgyorsítani?
Elméletileg 54 mb/s -os ha jól tudom. De az internet most let felgyorsítva 65 mb/s-ra, de az enthernet kábelen keresztül is csak 33 mb/s ra képes!

KÖSZI :C

(#10891) And válasza Kristof86 (#10890) üzenetére


And
veterán

Nem. Ennél gyorsabb nem lesz. Nagyobb sávszélességű nethez új típust kell beszerezned, irány a 'Milyen routert?' topik.

(#10892) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

az otthoniakat folyamatosan dobálja le a Linksys WRT54G v7.0 router.

2006os a rajta lévő firmware. Hivatalos oldalon nem találtam frissítést.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#10893) zsoltip válasza cellpeti (#10892) üzenetére


zsoltip
őstag

Én hétvégén frissítettem a nem rég vásárolt v7-esemet 2009-es fw-re.
Innen: [link]

Üdv.: zsoltip

(#10894) cellpeti válasza zsoltip (#10893) üzenetére


cellpeti
veterán

:R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#10895) zsoltip válasza zsoltip (#10893) üzenetére


zsoltip
őstag

Bocsi, helyesbítek! Előző hétvégén. De a lényegen nem váltzotat.

(#10896) ToMy_


ToMy_
tag

Sziasztok,
adott egy Linksys WRT54GL router, a gyári firmware-rel.
A cél az lenne, hogy egyfajta minimális szintű internet-elérés kontrollt végezzen, azaz a júzerek csak meghatározott weblapokat érhessenek el, de ezt LAN ip-címenként lehessen konfigurálni.
Létezik ilyen 3rd party fw hozzá, vagy ezt az eszközt felejtsem el ilyen célokra?
köszönettel,
Tamás

(#10897) Candyke


Candyke
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Lehet már volt hasonló problémája valakinek, akkor bocsi az off-ért,de a 100ezer oldalon nehéz megtalálni.:-) A lényeg a lényeg..Tegnap vásároltunk egy Linsys WRT54G típusú routert. Nagy nehezen beállítottuk, működik. Jelenleg a két laptopunk wifi-n csatlakozik hozzá, amivel nincs is probléma pontosan 30 percig, majd mintha nem kapna jelet a gép, megszűnik a kapcsolat. Javítással nem javul meg, csak ha kihúzom a router tápját.
Nem tudom mi lehet a problémája, és sajnos csak alap szinten értek hozzá. Ha vannak ötletek, akkor azt szívesen fogadom.
Köszi
Candy

(#10898) And válasza Candyke (#10897) üzenetére


And
veterán

Mármint ugye a wifi-kapcsolat szakad meg, nem az internetelérés, ha jól értem? Ha így van, a router 'wireless' visszajelző ledje továbbra is világít, mikor a laptopok már leszakadtak? Olyankor kábelen még elérhető a router konfigurációs felülete, vagy már az sem? Egyáltalán, mikor ez a szakadás bekövetkezik, egy újonnan LAN-kábellel csatlakozó kliensgépnek a router oszt ki DHCP-n címet, vagy teljesen agyhalott lesz?

(#10899) Candyke válasza And (#10898) üzenetére


Candyke
csendes tag

A wifi kapcsolat szakad meg, tehát nem nyit meg semmiféle internetes oldalt. És igen, a router minden kijelzője világít, mint előtte. Az utolsó kérdést nem értem. Az előtte lévő kérdésre meg egyenlőre nem tudom a választ..de azt úgy tudom meg,mikor szakadás van,akkor ugyanúgy összekötöm a gépeket, mint mikor beállítottam az elején a routert??
Ne haragudj,lehet hülye kérdések, de tényleg nem értek ehhez annyira..

(#10900) Candyke válasza And (#10898) üzenetére


Candyke
csendes tag

Megpróbáltam..a kezelőfelületet elérem a wifis szakadás után, ha összekötöm a gépet és a routert kábellel..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.