Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) Tonyk válasza Jim74 (#10950) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem tudsz vele mit csinálni, mert a WRT54GL procija csak 38Mbit körüli értéket tud. 48-a szerintem benézted a speedtest.com-on. (Én is szokta mérni a 25/10-re nagyon vad értékeket (DIGI) )

Olvastam már valahol valami külső fw-ről, ami a leírtak szerint 80mbitere képes, de nem hittem el (mert ugye egy programmal nem lehet megtáltosítani egy korlátozott hw-t. De lehet valakinek más véleménye lesz.)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10952) Jim74 válasza Tonyk (#10951) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi.

Viszont reset után néztem ftp-s sebességet is és ott 5-6 MB/s között stabilan ment, ami azért több, mint 38 Mbit. Úgyhogy nem értem :F
Feleslegesen nem szeretnék új routert venni. :U

(#10953) PonPon válasza Jim74 (#10952) üzenetére


PonPon
senior tag

talán ha 200mhz-ről felnyomod 250-re akkor gyorsulhatsz....

(#10954) neduddki válasza Jim74 (#10952) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nalam paradicsommal eztet muvlete 200MHz-n
dd-vel inkabb 25-30Mb/s

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10955) PonPon válasza neduddki (#10954) üzenetére


PonPon
senior tag

nagyon szép:)

(#10956) Jim74 válasza neduddki (#10954) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi.

(#10957) dmad


dmad
aktív tag

Sziasztok.
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Adott egy Linksys WRT54GL router Tomato 1.21 firmwarevel.
Egy gép kábellel csatlakozik, és alapból két gép wifin.
Néha persze más gépek is esetleg telefon.
Olyat szeretnék rajta beállitani, hogy az egyik fixen csatlakozó gépnek korlátoznám a használhatóságát időben.
Magyarul reggel 8-tól este 9-ig mehessen fel az a gép, de többi bármikor.
Megoldható ez valahogyan?
Köszi.

Élj úgy, hogy.......

(#10958) Kommy válasza dmad (#10957) üzenetére


Kommy
veterán

Megkeresed a gép Mac címét.

Ezután a routerben az access restriction menüben megadod a neked kellő adatokat,
az applies to -nál kiválasztod a the folowing-ot és abeírod a lá a mac címet és utána save, a többi beállítás szerintem egyértelmű.

(#10959) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Üdv remélem tud valaki tanácsot adni mert gondban vagyok .......Nos adott egy WRT54G V3.1 es router .Összekötöttem a Pc vel és nem tudok belépni a beállitásokba ,már próbáltam Mozzilával és Expolerrel is. A http://192.168.1.1. re semmit nem csinál ... Igy nincs Wifi ,amit látok hogy csinál hogy villognak a ledek gondolom igy kell neki működni ,de a Wlan led nem megy .Hogy tudnék a beállításokba belépni ? leírná valaki részletesen ? mert most van először routerem és így nem 1 szerű elsőnek . :(( Rendszer Windows 7 32 bit , Internet szolgálgató ha számít valamit Naracom

[ Szerkesztve ]

(#10960) dmad válasza Kommy (#10958) üzenetére


dmad
aktív tag

Szia.
Köszi.
Így gondoltad a beállitásokat?
Azért van két cim mert e telefonját sem akarom engedni...:))

Élj úgy, hogy.......

(#10961) INMOTEP válasza INMOTEP (#10959) üzenetére


INMOTEP
őstag

Pontosabban nincs valamiért Ip cime a routernek :(( és azért nem enged a 192.168.1.1.-be

(#10962) Kommy válasza dmad (#10960) üzenetére


Kommy
veterán

igen ez így jó lesz

(#10963) Kommy válasza INMOTEP (#10959) üzenetére


Kommy
veterán

Csinálj a reouteren egy hard resetet.

30 másodpercig nyomomd a reset gombot, kihúzod a konnektorból, de nem engeded el a reset gombot még 30 másodpercik, visszadugod és még tartod 30 másodperci a reset gombot és kész van a ahard reset.

A power led-nek nem szabad villognia, a többinek is csak akkor ha van rádugva valami és adatfolyam van.

(#10964) INMOTEP válasza Kommy (#10963) üzenetére


INMOTEP
őstag

Most érkeztem haza , most ki is próbálom :)

(#10965) INMOTEP válasza INMOTEP (#10964) üzenetére


INMOTEP
őstag

Nem oldotta meg , valahol olvastam ha villog a Pover led akkor az Botloader hiba lenne ?

Vagy nem biztos mert ahogy olvastam a #52 hsz ben ha jól értelmeztem firmware-t frissitettek és ott is ez volt hogy már áram alá helyezve már villogott a Power led . Igy megpróbálkoznék egy firmware-t frissíteni ,valaki letudná írni milyen progi kell hozzá ? :)

[ Szerkesztve ]

(#10966) Kommy válasza INMOTEP (#10965) üzenetére


Kommy
veterán

Nem tudom mennyire megy jól az angol , de itt van egy leírás:
[link]

(#10967) INMOTEP válasza INMOTEP (#10965) üzenetére


INMOTEP
őstag

Sajnos ez így kicsit nehéz lesz :((( , az a gond hogy nem tudok belépni a beállitásokba sem.... és ahogy olvastam firmware-t frissíteni csak úgy lehet nem ? Amit most csinál rákötöttem a netet és villog a Power a Lan és persze az Internet led . Ha lenne valaki aki ugy érzi tudna valami megoldást ne tartsa magában mert jó lenne ha életre kelteni valahogy :)

(#10968) INMOTEP válasza Kommy (#10966) üzenetére


INMOTEP
őstag

Valami mégis történt .Találtam egy leírást hogy megkell változtatni az Ip cimemet a hálózati kártyán .Meg is tettem

Ip cím: 192.168.1.2
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
A routered IP címe : 192.168.1.1

Nos amikor még ezeket beírtam a net is rávolt kötve ,expolert megnyitva beugrott az ablak ahová a jelszót kell irni.De hiába írtam be az admin -t jelszónak nem akart belépni :( .... Az a fura másként nem jön elő ez az ablak csak ha működő net alatt írom át a hálókártyánál az Ip-t :F és a Netkábel is rávan kötve másként nem .

(#10969) INMOTEP válasza Kommy (#10966) üzenetére


INMOTEP
őstag

Nah most segítsen valaki , addig küszködtem vele amíg elnem értem az adminisztrációs felületet ,feljött a belépési jelszó ablaka és üresen hagytam .Rögtön belépett :) de ennek nem igy kellene kinéznie nem ? Kép. Beléptem a freemware update-be és ott ez jelent meg Kép

[ Szerkesztve ]

(#10970) Xpod válasza INMOTEP (#10969) üzenetére


Xpod
addikt

Szia

Itt valami nem kerek. Azt írtad hogy WRT54G-d van. Amit belinkeltél kép, pedig egy Draytek kezelőfelülete. (Egyébként ha jól emlékszem a draytek-nél nincs alapértelmezett jelszó beállítva.)

Hány routered van a hálózatba?

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10971) INMOTEP válasza Xpod (#10970) üzenetére


INMOTEP
őstag

1 Router van a lynksys .Pontosabban WRT54G V3.1 es Ilyen , Igy biztos hogy nem a rendes Frimware van rajta .A beállitásokba mindenüve betudok menni ,itt az a kérdés hogy gyalulhatom le ezt a frimwairt és hogy tehetem rá a gyárit amit már leszedtem a gyártó honlapjárol :U

[ Szerkesztve ]

(#10972) Balage85 válasza INMOTEP (#10971) üzenetére


Balage85
tag

Rossz firmware lett rátoltve??
Pedig ez lesz a megoldás szerintem.

(#10973) t-rac


t-rac
senior tag

üdv,
linksys wrt54g v7.2 típusú routerrel rendelkezem. akadt egy olyan problémám, hogy egyre többször (napi 3-6 alkalommal) elmegy az internet. van, hogy a router menüje be sem jön, van hogy csak az internetkapcsolat szűnik meg és fél óráig csak connecting-disconnected váltja egymást a statusnál. ha meg p2p-zek, akkor pár percet bír és egyből ledob. nem tudom arra használni az internetet, amire akarom, igazából így ki sem használom a 12 megabitet. gondoltam csinálok egy firmware frissítést, de a sisco oldalán a nincs ott a 7.2-es verziójú routerem mint választható opció, 6.0 után egyből a 8.0 jön. próbáltam mást rárakni, de nem telepítette rá. most ez van rajt: 7.2.00 build 003, Nov. 13, 2007. de gondolom van azóta már újabb, működőképesebb. a segítségeteket kérném, mert ez már nem állapot, hogy úgy tudok torrentezni, hogy 5 percenként elmegy a net, kihúzom a tápkábelt majd vissza, utána jó a töltés megint 10 percig... és ezt csinálom folyamatosan. a t-commal lecseréltettem már a modemem, de nem lett jobb semmi, szóval tuti a router a baj. adsl net, pppoe. már ki akartam dobni a kukába a routert, és venni egy másikat, de így utolsó próbálkozásként gondoltam beírok ide, hátha valaki tud írni valami okosat.

(#10974) Kommy válasza t-rac (#10973) üzenetére


Kommy
veterán

Itt kiválasztod a verzió és le tudod tölteni a legújabb firmware-t.

(#10975) t-rac válasza Kommy (#10974) üzenetére


t-rac
senior tag

áááá köszi, én másik oldalon néztem... felraktam, most fogom egy torrenttel tesztelni.

(#10976) Bl@zs


Bl@zs
csendes tag

Sziasztok !

Segítséget kérnék .
Egy WRT54GS routerhez szeretnék access pointnak csatlakoztatani egy WRT54GC -t.
Kitartó küzdelmem ellenére se sikerült ezt megoldanom eddig és hiába kerestem a neten nem találtam leírást a témában (( :W
A fő kérdésem az volna hogy lehetséges-e ?
Ha lehetséges akkor milyen bállításokkal ?

Köszi előre is !

(#10977) And válasza Bl@zs (#10976) üzenetére


And
veterán

Összekötöd a bármely LAN-portján keresztül a két eszközt, és nagyjából meg is vagy (Mivel a LAN felől nézve alapértelmezésben minden wifi-router egy access point, a GC pedig semmilyen körülmények között nem tud más wifi-módban működni). Arra kell ügyelni, hogy ha a GS wifi-je (access point-ja) engedélyezett, akkor attól a GC jó távoli rádiócsatornára legyen állítva, hogy ne fedjék át egymást. Topológia szerint ennyi a megoldás, a GC egy AP-ként fog működni. Minden egyéb beállítás a helyi adottságok függvénye. Az IP-címük természetesen ugyanabban az alhálózatban kell legyen, és ha szükséges egy helyi DHCP-szerver, akkor is csak az egyik (lehetőleg a megosztó routerként működő GS-é) legyen bekapcsolva, a két router fix IP-címét nem átfedő kiosztható címtartománnyal.

(#10978) Bl@zs válasza And (#10977) üzenetére


Bl@zs
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors választ !!!
Probálom a leírás alapján összehozni .
Amit tettem a GS LAN portból a GC LAn portba bekötve az utp kábel .
A GS ben a ( IP 192.168.1.8 ) DHCP server bekapcsolva GC ben ( IP 192.168.1.9 ) kikapcsolva .subnet mask 255.255.255.0 mind a kettőnél .IP cím taratomány 192.168.1.100-150 mindkettőnél .Sajna a GC -n nincs net ,de a GS látja megkapta a 103 ip-t.
A WIFI csak a GC-ben van bekapcsolva a GS csak LAN-t osztja meg a hatósugara nem ér el ahova a WiFire szükségem volna .
Hol rontottam el a beállításokat ?

[ Szerkesztve ]

(#10979) And válasza Bl@zs (#10978) üzenetére


And
veterán

A GC-re felcsatlakozó wifi-s kliensgép milyen címeket kap? Ok, az IP-t már tudjuk, de a gateway- és a DNS-címek is rendben vannak rajta (ipconfig /all)?
Én használok ilyen AP-ként két GC-t is, WRT54GL routerek mögött, és nem emlékszem semmilyen extra beállításra (nem mintha a GC-n olyan sok lehetőség lenne erre). Esetleg még ennek lehet köze hozzá (bár szerintem nem sok vizet zavar): Setup / Advanced routing oldal, Operating mode paraméter értéke legyen Gateway, ha nem az volna. A Basic setup-ban internet kapcsolat típusa (WAN-port beállítás) le sem tiltható, ezért automatikus konfiguráción hagytam, de így is megy.

(#10980) Bl@zs válasza And (#10979) üzenetére


Bl@zs
csendes tag

A GC hez wifin nem tudok csatlakozni csak lan mükődik .( nem kap IP címet )
Operating mode gateway .
A beállítások mind gyáriak ( mielőtt neki láttam a leírásod alapján ügyködni , állítottam vissza ).
Internet connection type Automatic conf -dhcp re van állítva .
Csaka dhcp szervert kapcsoltam ki.
A kábelt A lan és nem a wan portba kell csatlakoztatni ,ha jól értettem ?
DNS-t nem állítottam el és nem is találom hol lehetne .

[ Szerkesztve ]

(#10982) And válasza Bl@zs (#10980) üzenetére


And
veterán

"A kábelt A lan és nem a wan portba kell csatlakoztatni ,ha jól értettem ?"
Igen. Ettől marad 'csak' AP, a WAN-port felől már routerré válik, úgy elkülöníti a hálózatokat (LAN-WAN között eltérő címtartományokkal, közöttük címfordítással). Tehát ha a GC-t egyszerű switch-ként használod, és a kliens PC a LAN-portjára csatlakozik, akkor minden rendben, de wifi-n már nem kap címet? Ha így van, ehhez már nem tudok szólni. DNS-nek akkor lett volna jelentősége, ha a kliens egyébként kap címet wifi-n, csak épp a net nem érhető el. Még annyi, hogy nálam a megosztó WRT54GL routeren DD-WRT fut, de nem hinném, hogy ez ebből a szempontból sokat számítana.

[ Módosította: #65675776 ]

(#10983) szabo128


szabo128
csendes tag

Sziasztok
Segítségeteket szeretném kérni. Adott egy Linksys WRT54GL, egy D-link 360R modem, és egy ADSL (Dránanet) internet. Router nélkül, ha a modemet közvetlenül a PC-be kötöm és beírom a felhasználónevet, jelszót tökéletesen működik. Ha azonban bekötöm a routert és oda is beírom a felhasználónevet, jelszót, kiválsztom, hogy PPPoE-s internet, akkor nem működik, maga a router nem kap IP címet. Próbáltam már újraindítani minda routert mind a modemet de semmi.

(#10984) Bl@zs válasza szabo128 (#10983) üzenetére


Bl@zs
csendes tag

Szia,

A router és a modem IP címe nem egyezik meg véletlenül ?
Nekem ez volt a gond és a routerét megváltoztattam akkor okés lett .

(#10985) Bl@zs válasza And (#10982) üzenetére


Bl@zs
csendes tag

"A kábelt A lan és nem a wan portba kell csatlakoztatni ,ha jól értettem ?"
Igen. Ettől marad 'csak' AP, a WAN-port felől már routerré válik, úgy elkülöníti a hálózatokat (LAN-WAN között eltérő címtartományokkal, közöttük címfordítással). Tehát ha a GC-t egyszerű switch-ként használod, és a kliens PC a LAN-portjára csatlakozik, akkor minden rendben, de wifi-n már nem kap címet? Ha így van, ehhez már nem tudok szólni. DNS-nek akkor lett volna jelentősége, ha a kliens egyébként kap címet wifi-n, csak épp a net nem érhető el. Még annyi, hogy nálam a megosztó WRT54GL routeren DD-WRT fut, de nem hinném, hogy ez ebből a szempontból sokat számítana.

Köszönöm szépen a segítségedet !
Probálok tovább küzdeni hátha rájövök mi a gond .

[ Szerkesztve ]

(#10986) szabo128 válasza Bl@zs (#10984) üzenetére


szabo128
csendes tag

Nem egyezik meg

(#10987) Kommy válasza szabo128 (#10983) üzenetére


Kommy
veterán

A modem lan csatlakozójából a reouter (wrt54gl) wan csatlakozójába dugod be és onna egyik lan csatlakozóvalmegy a gépbe. Ha így van akkor keress a routerben olyet, hogy mac klónozás (lehet mac címre szűrnek), és akkor elvileg utána már mennie kell.

(#10988) szabo128 válasza Kommy (#10987) üzenetére


szabo128
csendes tag

Úgy is próbáltam de semmi. A routeren dd-wrt van, és a Státusz/Wan menüben kiírja h a kapcsolat típusa PPPoE, és hogy ha rákatitntok hogy csatlakozás akkor kiírja hogy a kapcsolat típusa tiltva

(#10989) zenwalk


zenwalk
senior tag

sziasztok.
van egy linksys WRT54GL v4.30.7 routerem. eddig inviteles voltam és a router beállítása annyiból állt, hogy be kellett írni a kapott felhasználónevet és jelszót. Most T-home-os leszek, IPTV-s. Hogy kell beállítani a routert?

[ Szerkesztve ]

(#10990) And válasza zenwalk (#10989) üzenetére


And
veterán

A v4.30.7 a szoftver (firmware) verziója, nem a hardveré (az v1.0 vagy 1.1). Az IPTV pedig nem net-, hanem tévé-szolgáltatás ;). A T-home kábelnetjénél különben az automatikus konfiguráció (DHCP) a nyerő.

(#10991) Xpod válasza szabo128 (#10988) üzenetére


Xpod
addikt

Nem lehet, hogy a felhasználónevet-jelszót nem menti el?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10992) szabo128 válasza Xpod (#10991) üzenetére


szabo128
csendes tag

Elmenti a felhasználó nevet, jelszót, mert ha újra belépek akkor mindig ki van töltve az a két mező

(#10993) Xpod válasza szabo128 (#10992) üzenetére


Xpod
addikt

Ezeket próbáltad állítgatni:
- PPP Compression
- T-Home VDSL 7 Vlan Tagging
- Force reconnec
- STP

A PPP-t szerintem engedélyezni kell

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10994) zenwalk válasza And (#10990) üzenetére


zenwalk
senior tag

és azt hogy kell beállítani?:D

(#10995) Xpod válasza zenwalk (#10994) üzenetére


Xpod
addikt

Setup -> Basic Setup
Connection type - Automatik Coinfiguration

Mentés és újraindítás

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10996) szabo128 válasza Xpod (#10993) üzenetére


szabo128
csendes tag

Hiába állítom be azokat úgy se sikerül, de azt sem értem, hogy a Státusz/WAN menüben írja hogy a kapcsolat típusa: PPPoE, alatta ott van hogy a Bejelentkezési állapot: Bontva, rákattintok a csatlakozásra átküld egy másik oldalra és kiírja hogy a kapcsolat típusa :Tiltva, majd visszadob a Státusz/WAN menüpontba.

(#10997) -=TS=-


-=TS=-
csendes tag

Hello mindenki!
A jelenlegi linksys wrt 54g v5.1 routeremen dd-wrt v24-sp2 micro fut....namármost nagyon hisztisen müködik ezzel a firmware-el, folyton megszakad a kapcsolat, aztán csak a router reboot segít. Kis olvasgatás után úgy gondoltam kipróbálok egy tomato-t. A router gui-n keresztül próbáltam upgradeleni, azonban sikertelen volt a dolog. Mindig upgrade failed üzenetet kapok. Csináltam 30/30/30-at, többféle böngészőn próbáltam, állítgattam IP címet, nem fut tüzfal sem, azonban bármit is csinálok mindig upgrade failed üzenetbe botlok. /több gépen is kipróbáltam/. Annyit sikerült kibogarászni a chrome-ból, hogy a feltöltés megindul, viszont amikor a "szerver" válaszára vár, akkor kidobja egyből ezt az üzenetet. Ilyenkor mégis mi lehetne a teendő?
Közben sikeresen siklottam át afelett, hogy v5 routeren nem megy a dolog. Bocsi a zavarásért:)

[ Szerkesztve ]

(#10998) veze


veze
őstag

wrt54 gl tomato1.28 fw-vel..
azt hol is tudom beállítani hogy a wireles lekapcsoljon magától mondjuk este 24 órakor és másnap 10 kot vissza kapcsoljon?
végignyálaztam a menüt de nem akadok rá, pedig korábban már volt így beállítva..
vagy az a ddwrt fw-ben van csak, mert az is volt fent korábban ( de már nem tudom melyik volt akkor amikor ezt sikerült beállítani)

(#10999) And válasza veze (#10998) üzenetére


And
veterán

(#11000) veze válasza And (#10999) üzenetére


veze
őstag

ehh...
hogy nem tünt fel..pedig régebben már állítottam be
köszi :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.