Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) Bazsy válasza Bazsy (#10499) üzenetére


Bazsy
aktív tag

Hoppa, tovabbra se jo.
ujrainditas utan ismet lassu a vista.
Probaltam allitgatni es a vistas gep a routerre csatlakozas utan 10 masodpercig megy 20/20-al aztan 0.7/2 -vel. Az XPs meg stabil 20/20.

Mi a jo isten van a vistaban ami ezt teszi???

Bazsy

(#10502) 10GoBall válasza dr.bubo (#10500) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Köszi!
Gyötröm a vasat :DDD

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#10503) bivalyolo


bivalyolo
őstag

hali

erre vki? :U

"Let's agree to disagree!"

(#10504) kukucos válasza kukucos (#10481) üzenetére


kukucos
csendes tag

Sziasztok!
Senki nem tud segíteni a problémámban? 10481-es hozzászólás!!!
Lécci, lécci :U

fogadd el: 1x te vagy a galamb, 1x a szobor

(#10505) lorant1234


lorant1234
csendes tag

Sziasztok
Van egy kis problémám használtam a a wrt54gl-es routerem és áramszünet lett, miután újra lett áram nem akart be bootolni a routeren a power led villog a dmz és a wlan nem de a többi led világit...próbáltam resetelni ahogy itt az oldalon elvan irva az a 30/30/30 ..de semmit nem segitett aztán találtam egy JTAG "kábelt" megépitetem (4 ellenalas kellett hozzá meg egy LPT) a tutorial szerint csináltam de rögtön a command line elején az "enabling Memory Writes" nél megál nem csinál semmit fél órát vártam de nemment tovább ..valakinek valami ötlete ??? előre is köszönöm :F

(#10506) PonPon


PonPon
senior tag

egy kis kérdés: egy/azonos SSID-vel kiterjeszteni a hálózatot csak WDS-el lehet?

(#10507) dr.bubo válasza bivalyolo (#10503) üzenetére


dr.bubo
őstag

Szerintem csökkenti a TCP/UDP csomagok méretét. Ha nagyon nagy csomagok vannak az sem jó, de,ha kicsik akkor sem biztos, hogy jó. Ha nagyon kicsik a csomagok, több kérés megy kifele a routerből, ilyenkor szokott behalni a router mert nem bírja ezeket kezelni. ez akkor is előfordul, ha túl nagy csomag méret van megadva. Azt hiszem, hogy a tomatoban valahol belehet érték szerint állítani a csomagméretet. (DD-WRT-ben van ilyen). Valószínűleg a beállított érték-nél kisebb csomagok lesznek, ha ezt az opciót kijelölöd.

kukucos: Milyen böngészőből akarod elérni a router menüjét? Internet Expoler?

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#10508) bivalyolo válasza dr.bubo (#10507) üzenetére


bivalyolo
őstag

köszi :R

azon a lapon ahol ez van ott nem lehet méretet állítani csak ezt engedélyezni.

"Let's agree to disagree!"

(#10509) kukucos válasza dr.bubo (#10507) üzenetére


kukucos
csendes tag

Firefoxot használok. Ez jelentheti a gondot? Próbáljam az IE-t?

fogadd el: 1x te vagy a galamb, 1x a szobor

(#10510) MaUser


MaUser
addikt

Elnézést, hogy itt promótálom magam, de beszerzési áron eladó egy HGA7T 7db nyereségű gyári Linksys antenna. Párban tudtam csak rendelni anno, így a felesleges darab keresi elégedett jövendőbeli gazdáját: [link]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#10511) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Próbálta már valaki feltenni az új vagyis az 1.28-as Tomato RAF-t mert nekem olyan problémám van, hogy a RAR ban trx kiterjesztésű fájl van amit nem emészt a wrt54GL szóval mit csináljak vele hogy rá tudjam rakni?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#10512) flash-


flash-
veterán

sziasztok

lenne egy kérdés:
linksys wrt54g v7.2 routerem van.

az lenne a kérdés hogy a 15 megabites adsl internet megosztására elég ez a router ha úgy használnám hogy a wireless módban rácsatlakoztatott gépről torrenteznék?
ki tudom ezzel használni a max sebességet?
vagy inkább a wrt54gl kellene?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10513) flash- válasza kiraly45 (#10407) üzenetére


flash-
veterán

Hali!
Nemrég váltottam sebességet 15Mb/s-ra. Linksys WRT54GL routerem és D-Link DSL-360R ADSL2+ modemem van. Rengeteget szakadt a net. Sok tesztelés, fórumozás után kiderült, hogy a T-home rendszerei nagyon kevés egyidejű kapcsolatot bírnak el. Stabilan torrentezni pl. csak 20 egyidejű kapcsolat engedélyezésével lehet. A routerre asztali számítógép és egy HD-s műholdvevő csatlakozik. A HD-s műholdvevő az internetet kártyaadatok cseréjéhez használja. Ennek nagyon kicsi a forgalma, kb. 0,5 kbit/s. Most már csak az a problémám, hogy nagy sebességű letöltés vagy torrentezés mellett nem mennek át a kártyaadatok, azaz leakad a műholdvevő. Tulajdonképpen akkor megy csak biztonságosan, ha teljesen kikapcsolom az asztali gépet. Tomato firmware van a routeren. A műholdvevő portjai a QoS Classifications alatt a legmagasabb prioritást kapták, minden más alattuk van. Sajnos ez sem volt elég. Próbálkoztam a Cass E beállítással is, de ez sem oldotta meg a gondomat. Mit tudnék még állítani a routerben? Meg lehetne oldani a router állításával, hogy a műholdvevő kicsi forgalma minden körülmények között zavartalan legyen?

hali

érdekelne hogy pontosan melyik egyidejű kapcsoaltot állitottad be a torrent progiban?
tehát a kapcsolatok maximális számát,kapcsolódott peerek maximális száma torrentenként,és a number of upload slots per torrent

ezeket milyen értékekre állitottad?

köszi előre is

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10514) PonPon válasza zsolt501 (#10511) üzenetére


PonPon
senior tag

Hello! én felraktam. elöször a sima tomatot majd arra a RAF-ot. megeszi trx-et!

(#10515) flash-


flash-
veterán

linksys wrt54g v7.2 routerem van.

az lenne a kérdés hogy a 15 megabites adsl internet megosztására elég ez a router ha úgy használnám hogy a wireless módban rácsatlakoztatott gépről torrenteznék?
ki tudom ezzel használni a max sebességet?
vagy inkább a wrt54gl kellene?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10516) zsolt501 válasza PonPon (#10514) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Köszi nekem is sikerült, múltkor valamiért nem akarta a települést.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#10517) PonPon válasza flash- (#10515) üzenetére


PonPon
senior tag

Mind a két router g szabványú, ugyanazt a sebességet tudják. Ha jól tudom olyan ~16 megabit körül megy át velük wifi-n, tökéletes számodra.

(#10518) lorant1234


lorant1234
csendes tag

Helo! láttam youtubon hogy lehet csinálni lcd kijelzős mmod ot ilyen 16x2 es lcd kijelzővel volt felszerelve a router :P érdekelne engem a kivitelezése ...hogyan ?? esetleg valakine kegy bekötési rajz ? :P :Y

(#10519) PonPon


PonPon
senior tag

Valaki megtudná nekem mondani hogy egy WAP54G DD-WRT micro-val és egy WRT54GL tomato-val képesek-e együtt működni WDS-ben?

(#10520) jpisti


jpisti
senior tag

Üdv mindenkinek!

Kicsit OFF a kérdésem, de talán megbocsájtjátok. Van egy WRT54GL-m és le szeretném cserélni. Olyan routert keresek amire rá lehet csatlakoztatni egy HDD-t usb porton keresztül. Tudnátok segíteni a választásban? Mindenképpen olyan megbízható társat keresek mint a j öreg GL.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#10521) PonPon válasza jpisti (#10520) üzenetére


PonPon
senior tag

én ezt venném: [TL-WR1043ND]

[ Szerkesztve ]

(#10522) jpisti válasza PonPon (#10521) üzenetére


jpisti
senior tag

...és erre csak simán feltolok egy USB-s külső HDD-t vagy egy pendrive-ot és már van is egy hálózati meghajtóm?

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#10523) PonPon válasza jpisti (#10522) üzenetére


PonPon
senior tag

aha!

(#10524) PonPon válasza jpisti (#10522) üzenetére


PonPon
senior tag

"The TL-WR1043ND is specially equipped with a USB storage port on the back of the router for connecting USB storage devices, for convenient access for everyone on the network."

[ Szerkesztve ]

(#10525) jpisti válasza PonPon (#10524) üzenetére


jpisti
senior tag

Kösz!

Már találtam is egy oldalt ahol 12100Ft

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#10526) zsolt501 válasza jpisti (#10525) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha az USB rész sebessége fontos akkor szerintem felejtős a TP-Link mert baromi lassú rá a másolás és az olvasás olyan USB 1.0-ás sebességgel megy jó esetben.
Én most tervezek venni egy netgear WNDR3700 ez már igen csak gyors másolásban és írásban is, igaz lényegesen drágább de megbízhatóbb is.
Akivel csak beszéltem és ez használ az mind dicsérte sebességét és tudását is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#10527) flash- válasza PonPon (#10517) üzenetére


flash-
veterán

igen de a wrt54 gl az 16 megabyte rammal és 4mb flash memóriával rendelkezik,
mig a sima wrt54g az csak 8 mega rammal és 2mb flash memóriával.

állitólag ez a különbség torrentnél rengeteget számít.

meg hát a wrt54g ver 7.2 az nem bírja a ddwrt-t.

valóban megéri leváltani a wrt54g-t GL -re?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10528) jpisti válasza PonPon (#10524) üzenetére


jpisti
senior tag

Bár, szóba került egy NAS meghajtó is. Így megmaradhatna a jó öreg WRT54GL is.
Nekem csak egy hálózati meghajtóra lenne szükségem amire felmásolhatom azokat a dolgokat amikre minden gépen szükségem van. Még esetleg azt kellene megoldanom, hogy a nyomtatómat is valahogyan a hálózatra kerüljön.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#10529) And válasza flash- (#10527) üzenetére


And
veterán

A flash mérete nem áll közvetlen összefüggésben a router teljesítőképességével, viszont a firmware lehetőségeivel (maximális méretével) igen. A WRT54G v7.2-re mellesleg felmegy a dd-wrt micro, csak a v7-re nem. Torrentnél a ram annyiban jelenthet korlátot, hogy az egyidejű kapcsolatokat kezelő tábla mérete limitált, így a routert meg tudja fektetni a rengeteg párhuzamos kapcsolati szál. De ezek száma magában a firmware-ben is maximált, gyári fw esetén nem konfigurálható. Alternatív fw-ek lehetőséget adnak e tábla méretének módosítására, a dd-wrt dokumentációja szerint 8MB ram esetén legfeljebb 1024-re állítsuk a Maximum Ports paramétert (egyébként 4096-ig lehetséges). Az egyidejű kapcsolatok maximális száma pedig még a torrent-kliensprogramban is beállítható.
"valóban megéri leváltani a wrt54g-t GL -re?"
Ha 'csak úgy' hozzád vágnak egyet, akkor igen. Egy újat venni viszont szerintem már nem.

(#10530) vargalex válasza zsolt501 (#10526) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Azért egy OpenWrt-vel ext3/ext4 filerendszerrel nem USB 1.0 a sebesség, hanem 9-10 MB/s.
Igaz, nekem nem 1043ND, hanem egy D-Link DIR-825 B2 van, ami lényegében ugyan az a vas, mint a WNDR3700. OpenWrt alatt ext4 filerendszerrel 22-24 MB/s-el olvasható a rá csatlakoztatott HDD.

Alex

(#10531) zsolt501 válasza vargalex (#10530) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Azért azt te is belátod hogy a két készülék között lényeges különbség van hardverileg?
Mert az 1043ND-ben csak 400MHz-s proci van és lényegesen kevesebb RAM ami ugye USB műveletek esetén igen csak lényeges illetve torrent esetén is, ha valaki alternatív szoftvert használ.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#10532) vargalex válasza zsolt501 (#10531) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Persze, lényeges a különbség. Csak odaírtam, hogy a DIR-825-el mennyi érhető el. Az azonos hardware miatt a WNDR3700 is ilyen sebességre lehet képes (legalábbis OpenWRT alatt).
A hozzászólás első része viszont arról szólt, hogy az 1043ND esetében sem 1.0-ás USB sebességről beszélhetünk. Elég sok NAS nem képes az 1043ND által nyújtott sebességre sem. Tehát, ha valaki NAS mellett dönt, azért jól körbe kell nézni.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#10533) csozsi


csozsi
tag

Üdv. wrt54gl-t évek óta használok Tomatoval, mondhatni minden gond nélkül.
Nemrég a kezembe került egy másik darab, amit egy kupacból vettek ki, tehát semmi info nincs róla (úgy tűnik). (v1.1 CL7B)
Resetre nem reagált, így belemélyedtem kicsit.
Kiderült, hogy OpenWrt van rajta.
A webes felhasználónév/jelszó páros ismeretlen.
A 30/303/30 típusú resetre sem tesz semmit.
A bekapcsolás utáni reset, vagy SES (ezen Cisco) gomb rövid megnyomására az emergency boot elindul,
Telnettel megtalálom, jelszót módosítanék a "passwd" begépelésével.
Kéri az új jelszót, majd a megerősítését is.
"passwd: cannot update password file /etc/passwd"

...és itt megáll a tudományom.
Hogyan tovább szétszedés nélkül?
Lehet, hogy itt már csak a soros portos "javítás" segít?
Köszönöm a segítséget.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#10534) vargalex válasza csozsi (#10533) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

OpenWrt failsafe módban nincs felmountolva az flash maradék tartalma (jffs2 filerendszer a /overlay alá), így valóban, a ROM-ban lévő /etc/passwd nem írható.
Ha telnettel sikerült bejelentkezni, akkor add ki a

mount_root

parancsot (ez felmountolja a jffs2-t), majd ezután állítsd be a jelszót a passwd-vel.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#10535) csozsi válasza vargalex (#10534) üzenetére


csozsi
tag

(#10536) flash- válasza And (#10529) üzenetére


flash-
veterán

probaltam ddwrt-t de meghal a netem tőle 1-2 perc alatt.
fent marad a gépem a neten,de nem jön be semmi oldal,és a letöltés is megáll.
főleg torrentezésnél,de volt hogy enélküli is.

ahogy visszatettem a gyárit,minden jól megy.
nem értem mi lehetett a baj akkor,pedig semmit nem állitottam át a ddwrtben.
aztán próbáltam csökkenteni a kapcsolatok számát,stb,még mtu-t is.
semmi se segitett.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10537) pedro7


pedro7
tag

Linksys wrt54-hez szeretnék egy TP link Acces point-ot kliens módban csatlakoztatni.
A Linksys-en dd-wrt van.Látszódik hogy csatlakozott kliens-ként a routerhez, megjelenik a statusban, de nem érem el router bejelentkező oldalát a kliens-el és nem megy a net sem a kliens-en.
Másik router-el kipróbáltam, ahhoz simán hozzá csatlakozott a TP link kliens-ként.
Gondolom a dd-wrt beállításainál lehet valami probléma, de mi ?

(#10538) Atus81 válasza dr.bubo (#10416) üzenetére


Atus81
tag

Köszi

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#10539) PonPon


PonPon
senior tag

remélem valaki tud segíteni.

olyan problémám van, hogy ha be VPN-ezek a routerra, akkor a böngészőből elérem frankón a routert kezelőfelületét a 192.168.1.1 -en, de a vezetékkel rácsatlakozott gép ping-re se válaszol és a file megosztás sem működik.

mit kellene tennem hogy vpn-en keresztül menjen a file share?

(#10540) veze


veze
őstag

kinöttem a routert kicsit, kevés a 4 utp-s csati a hátuljan és én szeretem a vezetékes összekötést.ha az egyik csatlakozásába dugok egy ilyen switchet akkor abba is további gépeket csatlakoztathatok?
nyilvan ha csak a belső hálózati elérés lenne lényeges akkor ki is hagyhatnám a router és csak ugy dugnám rá a gépeket , de a netet a router osztja és ez is kellene minden gépen.
minden switchre dugott gépnek sajat fix belsö IP címe van, a router fogja tudni kezelni ezeket az IP címeket akkor is ha az összes a switchen keresztül egy LAN csatlakozójába van dugva?

(#10541) pedro7 válasza veze (#10540) üzenetére


pedro7
tag

Igen

(#10542) eketomy


eketomy
senior tag

Szép napot mindenkinek!

Lenne pár kérdésem:
Van egy ilyen routerem--> linksys wrt54g ver7.2 (eddig viszonylag teljesen jól működött néha-néha fagyogatott)
Raktam fel rá DD-WRT firmwaret, és minden jól ment, 30-30-30as resetet csináltam elkészülés után, és most olyan hibajelenségbe futok bele, hogy ha elkezdek torrent fájlt letölteni azaz p2p-ezek akkor széthal a net!
Ha nem töltök akkor meg full gyors mint állat akkor semmi hibajelenség! Raktam már azóta másik micro-s ddwrt fel hátha az lehet a gond, de nem, u. úgy csinálja ill. már a dhcp is kilőttem mert azt hittem hogy az a baj, de az sem oldotta meg a problémát!

Elkeseredésembe, vissza akartam rakni a régi firmwaret de pont ehhez a verziójú routerhez nincs fent a hivatalos linksys oldalon a 7.2es firm!

Szal megkösszönöm aki tud esetleg linkelni, vagy ha tud valaki erre valami létező megoldást. Már szinte mindent próbáltam, jah amúgy Digis netem van(pppoe alapú)

Köszönöm, előre is!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#10543) eketomy


eketomy
senior tag

Ill. még annyit hozzátennék az egészhez, hogy torrent kliensnél csinálja, szal ha azzal töltök le! Normál letöltésnél nem hasal szét!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#10544) Atapi válasza eketomy (#10542) üzenetére


Atapi
senior tag

a net széthalás legtöbbször a half open limit miatt szokott lenni xp esetén, illetve ha a kapcsolati tábla mérete nem lett megfelelő méretűre beállítva. dd-wrt esetén ez a Maximum Ports opció az administration/management fül alatt ha minden igaz, megpróbálhatod növelni a méretét, hátha segít.

gyári fw van a linksys oldalán, csak rossz régióban keresel. valami európai oldalon keresgélj, pl linksys.co.uk, mert a .com az az amcsi oldal, és ha ott nem dobtak piacra ilyen eszközt, akkor támogatás sincs hozzá... elég gyökér ez a megoldása a linksysnek, de hát ez van.

(#10545) lorant12345


lorant12345
csendes tag

Szijasztok :P
Lenne nekem is egy kis problémám ahogy itt a legtöbbeteknek.
Van egy WRT54GL v1.1 és routerem és hát nem akar menni ...a Power led villog a Wan és a 4 Lan jelző led világit és nemtudom mit kezdjek vele resetet próbáltam már csináltam JTAG kábelt is generált CFE.bin t feltem rendben felment, nvram.bin t húztam netről az is rendben felment próbáltam openwrt t tenni rá elttartott egy ideig mig felnet..de semi eredmény..nemtudommihez kezdjek vagy hogy milyen lehetőségeim vannak még...villog meg világit :O pingelni sem lehet :( valaki segitsen :F köszönöm

(#10546) gabcsikovo


gabcsikovo
csendes tag

Sziasztok
Van egy linksys wrt 54gl 1.1 routerem .. Win 7 van a gépemen .. Volt egy áramkimaradásunk és azóta a linksys nem adja tovább a jelet ..Modem teljesen jó , ha azt csatlakoztatom a géphez simán csinálok internet kapcsolatot..
De viszont az internet csatlakozást ami a modemből jön azt nem a router internet csatlakozójába nyomom ,hanem a 4 port közül valamelyikbe akkor simán csinálok ott is internet kapcsolatot..
Soha nem frissítettem..A setup részben csak a ppoe-re állítotttam és a passt írtam ujra ennyi volt amit a router beállításainál mindig is buheráltam..
Lehet hogy elszálllt? ezt hogy tudom meg?? már 3.5 éves de ezeknél a routereknél a kor nem akadály ..
légyszi segítsetek

[ Szerkesztve ]

(#10547) lorant1234


lorant1234
csendes tag

Szijasztok :P
Lenne nekem is egy kis problémám ahogy itt a legtöbbeteknek.
Van egy WRT54GL v1.1 és routerem és hát nem akar menni ...a Power led villog a Wan és a 4 Lan jelző led világit és nemtudom mit kezdjek vele resetet próbáltam már csináltam JTAG kábelt is generált CFE.bin t feltem rendben felment, nvram.bin t húztam netről az is rendben felment próbáltam openwrt t tenni rá elttartott egy ideig mig felnet..de semi eredmény..nemtudommihez kezdjek vagy hogy milyen lehetőségeim vannak még...villog meg világit :O pingelni sem lehet :( valaki segitsen :F köszönöm

(#10548) novoszath


novoszath
senior tag

v.ki nem tudja hogy a tomato FW-t honnan lehet leszedni GL-es rout-hoz?

mer ami volt oldal az mar nem elerheto

vagy esetleg linket tudnatok adni?

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#10549) dr.bubo válasza novoszath (#10548) üzenetére


dr.bubo
őstag

Tomato :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#10550) eketomy válasza Atapi (#10544) üzenetére


eketomy
senior tag

Köszönöm a segítséget úgy néz ki, hogy a maximum port növelése megoldotta a problémát, bár nem értem hogy az alapértelmezett "default 4096 port" miért volt mégis alapból csak 512-n, amikor hozzá sem nyúltam, na mind1 ez egyenlőre rejtély!

kösz, még1x

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.