Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) bivalyolo


bivalyolo
őstag

hi

adott egy gl-es router rajta tomato firmware.

a kérdésem az lenne h a dhcp-nél a reduce packet size az a gyakorlatban mit tesz?

"Let's agree to disagree!"

(#10452) Tonyk válasza bivalyolo (#10451) üzenetére


Tonyk
veterán

beírtad ezt ide: reduce packet size

Amennyiben ugyanezt a google-ba írod az első pár találat megadja a választ. ;)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10453) PonPon


PonPon
senior tag

Szeretném kiterjeszteni a wifi hálózatom. van két darab WRT54GL-em, mindkettő egyik antennája cserélve irányítottra, egymásra néznek.

Tomato firmware van mindkettőn. Nézegetem a lehetőségeim.

access point + wds, ez tulajdonképpen az a funkció lehet amire nekem szükségem van, vagy wireless ethernet biridge-t kellene konfigurálnom?

(#10454) bivalyolo válasza Tonyk (#10452) üzenetére


bivalyolo
őstag

hidd el ez volt az első dolgom :)

csak olyant nem találtam ami a gyakorlati hasznát is elmagyarázta volna.

"Let's agree to disagree!"

(#10455) PonPon


PonPon
senior tag

vettem itt a hardveraprón egy WRT54GL-t, hát sajnos átvertek. nem boot-ol be a router csak villog a power led, semmiféle reset nem segít, statikus ip mellet sem válaszol a pingre:(

véletlenül nem foglalkozik valaki JTAG-os helyreállítással?

(#10456) daninet


daninet
veterán

Üdv!
Teljesen kezdő vagyok wrt-ből úgy írjatok :B
Tehát egy wlan hálózatot szeretnék kiterjeszteni, hogy nagyobb legyen az adókörzet a lakásban. A két router rálát egymásra. Teljesen elvesztem, hogy most repeater vagy client bridge vagy mi kell nekem. :F
Úgy is jó, ha másolja az elsődleges router hálózatát, és úgy is jó, ha láncként van felfűzve az első routerre. Ezt beállítgattam, de felkiáltójeles lesz a hálózat a gépen. :(
Aki tudna linkelni nekem egy számomra megfelelő tutorialt annak megköszönném.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10457) And válasza daninet (#10456) üzenetére


And
veterán

"Teljesen elvesztem, hogy most repeater vagy client bridge vagy mi kell nekem."
A harmadik, vagy inkább a negyedik ;). Repeater helyett inkább repeater bridge, de te is azt linkelted (egyébként az a leírás teljesen ok). A kliens-híd mód sima egyszerű klienst jelent, amire csak vezetékkel tudsz kapcsolódni. A repeater-hídnál a vezetéknélküli kapcsolat létrejött? Az AP módú (első) router wifi-kliensei között látszódik a repeater-hídba állított (második) router, és viszont?
Ha szabad barangolást szeretnél a két router által fedett teljes területen, szakadás és wifi-hálózatváltás nélkül, akkor viszont célszerűbb a jelismétlő helyett a két router között WDS-linket kialakítanod, amihez mindkettőt AP-módba kell konfigurálni, és a WDS-menüben egymás MAC-címeit megadni: [link].

(#10458) daninet válasza And (#10457) üzenetére


daninet
veterán

Hát nálunk elég bonyolult a hálózati rendszer :D , lényeg, hogy elég sok gép van UTP-n és egy sima 4 portos wlan router nem volt elég. Így egy 8 portos routerünk van, és egy kliensként belekötve egy AP ami a wlan elérést biztosítja, gyakorlatilag el sem érem csak a 8portos router felületét (ez egyébként rejtély, hogy még a statisztikában sem látszik, hogy csatlakozott az AP :F )
Volt egy olyan ablak, ahol a linksys kilistázta az elérhető hálózatokat és lehetett csatlakozni az oldal alján volt valahol a gomb. Esetleg ennek a helyét ha meghatározná valaki :)
Szerintem többek között ez a kusza rendszer miatt sem működik, de nem is nálam lesz a végső nyughelye, így egyelőre nem aggódom :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10459) PonPon válasza And (#10457) üzenetére


PonPon
senior tag

De ebben az esetben csak WEP/WPA titkosítás lehetséges nem?
mivel a WPA2 titkosítja a MAC-et, ez nem lehetséges. Jól tudom?

(#10460) And válasza daninet (#10458) üzenetére


And
veterán

"[..] és egy kliensként belekötve egy AP ami a wlan elérést biztosítja"
Ez nem egyértelmű: kliensként AP? Milyen értelemben kliens, ha egyszer wireless access point, és vezetéknélküli elérést biztosít? Netán DHCP-kliens? Vagy az AP-nek fix IP-je van?
"Volt egy olyan ablak, ahol a linksys kilistázta az elérhető hálózatokat és lehetett csatlakozni az oldal alján volt valahol a gomb."
A Status / Wireless oldalon, az alsó "Site Survey" gombot megnyomva történik az elérhető (és SSID-t sugárzó) AP-k keresése. Az eredményként feldobott ablakban vannak a közeli hálózatok adatai, az utolsó oszlopban meg a csatlakozásra szolgáló "Join" gomb. A gombnyomás eredménye (nagyjából a kliens-mód kiválasztása, SSID-mező kitöltése) viszont kézzel is beállítható a Wireless / Basic Settings oldalon.
#10459: Kicsit utánolvasva az derül ki, hogy ez ebben a formában nem igaz, de a kérdéskör kicsit bonyolultabb: [link]. Az viszont a leírások alapján bizonyos, hogy a dd-wrt-féle WDS működik WPA2-vel (Broadcom-chipsettel rendelkező eszközök esetén mindenképp): [link].

(#10461) daninet válasza And (#10460) üzenetére


daninet
veterán

rosszul írtam valóban :B
mindenesetre megoldódott végül. Az egyetlen bajom az volt, hogy sokszor eltűnt a router ssid-je ha titkosítást váltottam. Ráadásul amikor WPA-Personal kódolást választottam, a windóz XP nem fogadta el az ASCII karaktereket mondván csak szám :F
Végül kapott egy WEP kódot, ami tekintve, hogy az erkélyen van a router (3 emeletet így bírtam áthidalni, de így is 60%-os maradt a jelerősség :K ) nem túl szerencsés. Majd megbirkózok még vele.

Apropó terasz. Egy gumitömítéses uzsonnás dobozba akarom tenni a router-t, kábel és antenna lyukaknál leszilózva. Vízzáróssággal nem lesz gond, a hideget kiderül hogy bírja (meleggel gond nem lesz mert árnyékban lesz)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10462) PonPon válasza daninet (#10461) üzenetére


PonPon
senior tag

Win XP WPA2 támogatás:
[link]

(#10463) veze


veze
őstag

van egy linksys wrt54gl (v1.1) routerem
remekül müködik dd wrt-vel már két éve.
most bekötötték a 25/5 ös kábelnetet és azt tapasztalom hogy a routeren keresztül a sebességel lefelé 25 helyett csak 20 maximum.. felfelé megvan a névleges.
ha a netet kihuzom a routerböl és közvetlen a gépbe dugom, akkor megvan lefelé is a 25 Mbit. a routerben nincs a letöltés sebességéhez megadva olyan limit ami ezt korlátozná.
Nem értem miért nemjön akkor át.. ennyi lenne a router felsö hatara? én ugy tudom hegy 30-35-40 nél van a plafon..
egyébként elégedett vagyok vele,észvesztö modon nem is töltögetek le, szval az az 5 MBit se hiányzik annyira.. csak hát ki van fizetve.. és jönne is ha nem a router mögött csücsülne a gép :)
ötlet? mit kéne csinalni vele?

(#10464) daninet válasza PonPon (#10462) üzenetére


daninet
veterán

jahogyezmég nem támogatja a wpa2-t.. ezért sz*ptam fél órát :DDD sebaj... köszi :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10465) daninet válasza veze (#10463) üzenetére


daninet
veterán

Szerintem ennek is örülhetsz, más márkás routereknél 15-16 megabit a plafon, és nem a 3ezer forintos tp linktől van szó (habár azok se rosszak csak érted...) :K
Esetleg próbálhatsz a frekvenciákkal variálni, hogy a router és a kártya is egy frekvencián legyen de nemhiszem, hogy sokat számítana...

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10466) And válasza daninet (#10465) üzenetére


And
veterán

(Frekvenciákkal variálni?? Megnézném én azt a klienst, amelynél a csatornát te választod ki. Ilyet maximum ad-hoc módban tehetsz. Egy strukturált hálózatban a működési sávot mindig az AP vagy wifi-router szabja meg, a kliens meg egyszerűen 'utána megy'.)

(#10467) PonPon válasza daninet (#10465) üzenetére


PonPon
senior tag

"router és a kártya is egy frekvencián legyen" :) hát ha külön lennének az csoda számba menne :C

(#10468) daninet válasza PonPon (#10467) üzenetére


daninet
veterán

tudtommal ahogy itt a linksys-nél is láttam jópár freki közül lehet választani :B :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10469) veze válasza daninet (#10465) üzenetére


veze
őstag

Kábellel van összekötve a géppel, nem wifi.. és igy van a 20Mbit max

(#10470) dr.bubo válasza veze (#10469) üzenetére


dr.bubo
őstag

Tegyél fel újabb dd-wrt vagy tomatot. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#10471) makraipeter1


makraipeter1
tag

Helló mindenkinek!
Van egy rossz WRT54GS v5.1-em, és forrasztottam JTAG kábelt, de nem sikerül összehozni. Tehát ha bedugom a routert, a power villog, a lan ledek, folyamatosan világítanak fél másodpercig, elalszanak, és ennyi. Ha dugok be kábelt, akkor annak elkezd világítani a ledje, de nem tud sehova "csatlakozni". Ja és JTAG részről meg az a baj, hogy loaddrv-vel elindítom a giveio-t, és csak sok F lesz a processzor szám helyett...
Valakit tud valami megoldást?

(#10472) PonPon válasza daninet (#10468) üzenetére


PonPon
senior tag

igen persze. De amit beállítasz a routeren automatikusan azon a csatornán fog menni a hálózatod. a kliensen nem tudod választani ezt a router mondja meg

(#10473) And válasza makraipeter1 (#10471) üzenetére


And
veterán

1.) A routeren biztosan a megfelelő aljzatra és a jó pontokra kötötted be a szükséges jeleket? A nyákra tettél fel tüskesort, vagy csak odaforrasztottad a vezetékeket?
2.) A GND-vezeték kivételével a soros 100Ω-ok be vannak építve a jelútba?
3.) A kábel megfelelően rövid (max. néhányszor 10 cm lehet)?
4.) Először ugye csak a -probeonly opcióval próbálkozol (EJtag util Tornado MOD)?

(#10474) makraipeter1 válasza And (#10473) üzenetére


makraipeter1
tag

1.Tettem fel tüskesort, és oda raktam, ahova 12 tüskét lehet beforrasztani :)
[Ide forrasztottam.]
2.Igen forrasztottam mindenhova.
3.Hát olyan 20cm, de nincs kedvem lemérni :D
4.Én ezzel a SKYNETes dologgal próbálgattam.

(#10475) And válasza makraipeter1 (#10474) üzenetére


And
veterán

A Skynet (repair kit) nem csak bootloader generátor? Nálam is fel van telepítve, de én jtag-utilt nem látok benne, csak CFE-creatort és az általad is említett giveio.sys drivert betöltő segédprogramot. Én az Ejtag debrick util - Tornado mod-ot szoktam erre használni, az utolsó verziója (v3.0.2-RC2) innen tölthető le: [link]. A kábel bekötése és a pinout: [link].

(#10476) makraipeter1 válasza And (#10475) üzenetére


makraipeter1
tag

Hmm...
Ez több procit, flash chipet támogat mint az ami a SKYNETesben van. Még megpróbálom Windows alól, meg meglesem Ubuntuval, hátha jó lesz. :)
szerk.:
Hát ez meg?
Nekem JP1-re vannak forrasztva a tüskék, mert ottvan a 12 tüske, de itt JP2 van, és ott 10 láb van. Akkor most hova is?

[ Szerkesztve ]

(#10477) And válasza makraipeter1 (#10476) üzenetére


And
veterán

A csatlakozó megnevezése típusfüggő, ez ne zavarjon (GL v1.1-nél is JP1 a jtag-port). Mindig a 12 pin-es aljzat a jtag, aminek ismertetőjegye meg az, hogy a páros számú kivezetések majdnem mind (az utolsó, a 12-es kivételével) GND-k: [link]. Látható, hogy a régebbi WRT54G-típusok esetén JP2 a jtag-port. A 10-kivezetéses aljzat nem más, mint két darab soros port: [link].

(#10478) makraipeter1 válasza And (#10477) üzenetére


makraipeter1
tag

Helló! Megint én vagyok.
Az lenne még a kérdésem, hogy milyen módba rakjam az LPT portot?

(#10479) And válasza makraipeter1 (#10478) üzenetére


And
veterán

Mármint a bios setup-ban? Emlékeim szerint mindegy, standard bidirectional / ECP / EPP módokban is működik, mivel a debrick utility amúgy sem szabványos LPT-módot használ, hanem egyszerű digitális I/O-vonalakként (3 adatkimenet + a 'select' vezérlőbemenet), direktben kezeli a portot.

(#10480) makraipeter1 válasza And (#10479) üzenetére


makraipeter1
tag

Na most már jó a kábel, a gép, a program is.
DE :D
Szóval az van, hogy világít az összes lan led, a power led villog. Ráflashelem a cfe fájlt, várok 2 percet, kihúzom, bedugom, és ugyanazt csinálja, vagy csak 3 led világít. Ja és ha ilyenkor rádugom az UTP kábelt, akkor nem érzékeli a gép, hogy be lenne valami is dugva.
Valami ötletetek van?
Ja és köszi az eddigi segítségeket is. :)

(#10481) kukucos


kukucos
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni: állítani akartam a routeren (WRT54G 7ver), de a jelszó megadása után csak fehér oldalt hoz be. Mikor legutóljára - pár hónapja - ott jártam, még behozta rendesen az oldalakat. Nem vettem észre, hogy azóta bármi változott volna a múködésében. :W
köszi előre is: kukucos

fogadd el: 1x te vagy a galamb, 1x a szobor

(#10482) And válasza makraipeter1 (#10480) üzenetére


And
veterán

Először is: milyen CFE-t tettél rá? Csak mert a Skynef-féle MkCFE utolsó, v2.3-as verziójában nem látok WRT54GS v5.1-es támogatást, csak a v4-es verzióig. Másik: a beírt CFE.bin-t vissza is ellenőrizted, vagyis binárisan összehasonlítottad egy utólag kiolvasott (a kiolvasás sokkal gyorsabb, mint az égetés) CFE.bin-nel?
A dd-wrt fórumán van egy CFE-collection topik, onnan le lehet tölteni egy rakás CFE.bin-t, többek között WRT54GS v5-ös verzióhoz valót, amelyről később említik, hogy v5.1 és v6 hardverekhez is jó: [link]. A MAC-címe persze nem fog stimmelni a te példányodhoz, de azt hexa-editorral akár át is szerkesztheted (offset 0x101F és 0x103C, plain text formátumban), a default IP-je pedig 192.168.1.1, ami szintén kiolvasható belőle.
Ha a CFE már rendben felment, következhet a kernel rátöltése, amit tftp-vel kell megtenni: [link]. Ilyenkor a vxworks-prep és -killer nevű binárisokra nincs szükség, hisz a korábban feltett bootloader már linux-kompatibilis. A kernel maga a dd-wrt micro generic verzió lehet, amit itt találsz,a router típus- és a verziószámát beírva: [link]. A bitsum.com szerint GS-eknél ezután nincs lehetőség a gyári fw-re visszatérni, de ez talán nem fog zavarni..

(#10483) makraipeter1 válasza And (#10482) üzenetére


makraipeter1
tag

Köszönök mindent szépen, megy a router :D
3500Ft-ért nem is rossz vétel :DDD

(#10484) gxyb


gxyb
aktív tag

Valaki ebben tudna segíteni?

(#10485) makraipeter1 válasza gxyb (#10484) üzenetére


makraipeter1
tag

Esetleg a gyári fw helyett ráraksz egy DD-WRT-t és azzal meg lehet ezeket csinálni. Bár én annyira nem értek ehhez. :)

(#10486) And válasza makraipeter1 (#10485) üzenetére


And
veterán

(WRT54G v7-es hardverre sajnos nincs alternatív firmware /Atheros-chipset/.)

(#10487) gxyb válasza makraipeter1 (#10485) üzenetére


gxyb
aktív tag

Ez volt az első gondolatom, de sajnos v7-re tényleg csak a gyári firmware megy fel...
Esetleg nem lehet valahonnét letölteni régebbi linksys firmware-t?
A gyártó oldalán csak a legújabb van fent.

(#10488) makraipeter1


makraipeter1
tag

Nekem még olyan kérdésem lenne, hogy meg lehet-e oldani azt, hogy ráférjen 2MB-ra, egy DD-WRT Micro, amiből kiszedegetem az ilyen hülyeségeket, mint Sputnik Agent, stb.... De rakok rá egy ssh-t, és egy mc-t?

(#10489) rudi77


rudi77
tag

wrt54g+Tomato 1.27

Lenne egy kis gondom az adsl reconnectel. Ha szolgáltató megszakítja a netemet valamikor 10 perc mire újracsatlakozik!
Érdekes mikor kihúzom a routerból a modemet a router miért ír még mindig connected feliratot mintha netem lenne még?
Ez a ddwrt vagy openwrt-nél is vagy?
adsl kapcsolatom amúgy stabil és fix ip.

Beállitások: keep alive
Check Interval: 20

(#10490) And válasza makraipeter1 (#10488) üzenetére


And
veterán

Létezik két olyan specializált Micro-build, amelyből épp a Sputnik agent-et távolították el, ezek a Micro Plus és a Micro Plus ssh verziók. Hogy a sima Plus miben más, az a feature-listából nem derül ki, de a Plus ssh a nevéből következően támogatja az SSHd-t. A megjegyzés szerint mindkettőhöz CFE-compressor szükséges, amellyel a bootloader mérete 128kB-ra csökkenthető. Ha már a CFE-hez kell nyúlni, gondolhatod, hogy más tényleg nem fér bele a 2MB-os flash-be (még az nvram-nak is helyet kell szorítani). De sajnos úgy látom, ezek a fw-ek a WRT54GS hardvereknek csak a v7.2 és v8.x verzióit támogatják.

(#10491) 10GoBall


10GoBall
aktív tag

Egy kis segítséget kérnék:
Van 2 db WRT54GL router, amelyek közül az egyiken csak a WAN rész működik /egy villámcsapás következtében elszállt a kábeles bemenete és 3 db LAN része, de a 4 db WAN port megy erendesen/ Ezt szeretném azonban wifis switch-ként használni, Hogyan kell beállítani a két routert, hogy működőképes hálózat legyen? Választ előre is köszi!!

[ Szerkesztve ]

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#10492) makraipeter1 válasza And (#10490) üzenetére


makraipeter1
tag

Ezeket én is néztem, de nem támogatják az enyémet.
Viszont most megint kinyírtam :DDD
OpenWRT WhiteRussian, és nincs az nvram-nak hely, szóval nem tudok beállítani jelszót :DDD

(#10493) Bazsy


Bazsy
aktív tag

Sziasztok,

A problemam a kovetkezo lenne:

Adott egy lanon erkezo net, amit 1 szolgaltato tulajdonaban levo atalakitott vezetekes router fogad es oszt szet ip telefonra es netre. Errol a routerrol kabellel 100/100as net jon elvileg, ami a gyakorlatban is eleg kozel van hozza.

Erre van radugva 1 WRT54GL most Tomato 1.25-el AP modban meg beallitva ez az.
Namost ettol 4-5 meterre van 3 helyen 1-1 wifis gep.
A problema, hogy a wifis gepeket kb 0.8/2 -es net van. A jelerosseg qualitynek a tomato 30-50 kozti ertekeket mutat, aminek jobb sebesseget kene jelenteni.
Ami meg fura, hogy ujrainditas utan egy rovid ideig gyorsabb...
WPA2-vel megy...
Ez a router korabban 1 magyar chellos netre volt kotve ahol hasonlo jelerosseg mellett 14/8 at hozott wifin...

Mit lehetne tenni?
Van esetleg jobb mod (pl Wireless-ethernet bridge) erre a router-router kapcsolatra?
Lehet h DDWRT-vel jobb lenne?
Mit lehetne meg allitani?

Bazsy

(#10494) dr.bubo válasza 10GoBall (#10491) üzenetére


dr.bubo
őstag

A 3db lan és 4db WAN, hogy lehet 55gl-n? :F :Y
Ha legalább egy lan müködik a routeren, akkor lépj be a menüjébe, állítsad be a wifit benne, és a dhcp servert kapcsold ki. Majd a másik router lan portját kösd össze ennek a routernek a működő lan portjával. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#10495) makraipeter1 válasza And (#10490) üzenetére


makraipeter1
tag

Megcsináltam :D
Majd kellene belerakni egy 256MB-os SD kártyát, és akkor lehetne rakosgatni programokat :)

(#10496) 10GoBall válasza dr.bubo (#10494) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Köszi :R
Lehet rosszul írtam. A megnyekkent routeren a bemenet és 3db LAN port nyekkent meg. A 4 db WAN és 1 db LAN működik rajta. Ezt, mint wifi-s switch szeretném használni, vagyis nem lenne rajta kábel, csak a wifi része menne. Vagyis ezen WAN kapcsolat a rendesen működő router felé és maradna 3db WAN port pc-k felé.
A rendesen működő routeren 3db WAN port pc-k felé és 1db WAN port a switchként menő routerre. Az fontos, hogy a két router ne kábellel legyen összekötve, csak wifi-n keresztül.

[ Szerkesztve ]

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#10497) dr.bubo válasza 10GoBall (#10496) üzenetére


dr.bubo
őstag

Mi WAN? :Y :)
Akkor Bridge módba kell használni, az egyiket. Ha tudja az fw-je akkor a wifinél ki kell választani a bridge módot, meg kell adni a másik router mac cimét és kész, csak wep titkositással működik.
Vagy kliens módba tenni, ha tudja a router, DD-WRT, Tomato firmwarek tudják ezt.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#10498) 10GoBall válasza dr.bubo (#10497) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Thx!

Bridge módban, gondolom a bridge-ként használatos routeren kell a másik MAC-ját kiválasztani. A másikon /netet adó/ nem kell átállítani semmit.

Most nézegetem http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_wr543g_kliens_mod

A leírás alkalmazható nálam is?

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#10499) Bazsy válasza Bazsy (#10493) üzenetére


Bazsy
aktív tag

Hat megoldodott.
Az attorest az jelentette mikor rajottem h csak vistan van gond.
Letiltottam az ipv6ot mindket vistas gepen es lass csodat 20/20 fel le, ami kb a wireless g sebessege....

Bazsy

(#10500) dr.bubo válasza 10GoBall (#10498) üzenetére


dr.bubo
őstag

Igen, a bridge módban levő routernél kell a másik mac cimét beállítani. Esetleg ip cimet kell még megváltoztatni a bridge-ben lévőnek 192.168.1.2-t adni.
Ha kliens módban is tud működni a routered, akkor a 543g kliens mód leírása segíthet neked a beállításában. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.