Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) dr.bubo válasza kutyuska (#10800) üzenetére


dr.bubo
őstag

Persze, hogy nem érik el a routereken lévő gépek egymást, hiszen más ip tartományban vannak. az egyik 192.168.1.1 a másik pedig 192.168.2.1. A kliens routernek is az ip-je a 192.168.1.x tartományban legyen (pl.192.168.1.2)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#10802) And válasza kutyuska (#10800) üzenetére


And
veterán

Annyira nem ismerem a Tomato-t, de nem lehet úgy beállítani, hogy ne címfordítós kliens legyen, csak sima kliens-híd? Mert a két router címtartománya így eltér. Gyakorlatilag egymás alatt kétszer NAT-olsz, a második router mögé így 'fentről' nem látsz be. Épp ezért célszerű volna a kliens címfordítását kikapcsolni, és az első (netmegosztó) router LAN-címtartományába helyezni, vagyis 192.168.1.x-be.

(#10803) kutyuska válasza And (#10802) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Köszi
A tomato szerint ha wireless kliensként használom, külön címtartományt kell adni.
Próbáltam az internetes routerben static-kal megadni, hogy a kliens IP címén találja meg a 192.168.2.x tartományt, de nem segített.

" Babra munka, de megéri! "

(#10804) And válasza kutyuska (#10803) üzenetére


And
veterán

Azért írtam, hogy nem ismerem ilyen mélységig a Tomato-t, de gondolom csak meg lehet oldani (?), hogy bridge-ben legyen azzal az AP-vel, amelyre vezeték nélkül kapcsolódik. DD-WRT esetén két külön wifi-mód áll rendelkezésre erre a célra, a hagyományos NAT-olós (WISP) kliens, és a kliens-híd. Utóbbinál minden gép lát minden másikat, mivel a címtartomány azonos lehet, és nincs NAT.

(#10805) kutyuska válasza And (#10804) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Megkukkolom, mit tud még a tomato.
Eddig csak az internet elérés volt fontos, most már ebbe a belső hálózatba is szeretnék belátni :)

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#10806) kutyuska válasza kutyuska (#10805) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Elméletileg műxik, ezzel a megkötéssel:
Note: If the router is used as a wireless client or Wireless Ethernet Bridge, it cannot be used as an access point at the same time.

" Babra munka, de megéri! "

(#10807) And válasza kutyuska (#10806) üzenetére


And
veterán

(Az mondjuk természetes, hogy kliensként nem lehet AP. Bár a DD-WRT repeater módja erre is rácáfol, hisz az egy olyan kliens, amelyre - akár egyszerre nyolc - virtuális AP telepíthető. Bridge pedig WDS-sel is létrehozható, az pedig AP-módra épül, bár a WDS-t mindkét routernek támogatnia kell.)

(#10808) kutyuska válasza And (#10807) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Az AP mód nem lényeges jelenleg.
Közben találtam egy leírást a tomato wireless client és bridge beállításairól:
[link]
Köszi

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#10809) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! A dd-wrt-ben lehet valahol látni, hogy ki akart csatlakozni a routerre? Van valami jelzési lehetőség ha illetéktelen akar rácsatlakozni?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#10810) hkari


hkari
őstag

Sziasztok.

Van egy kis gondom a WRT 54GL-el. Ma kötötték be az 50 megás kábelnetem, és egyszerűen mintha nem bírná ezt már, pedig kéne. Előtte 25 ös kábelem volt, és azzal 3 MB/s-al töltöttem. Most az 50-essel ha rúter mögül töltök akkor 3,5 MB/s, ha közvetlen a modem mögül, akkor 6 MB/s. Mi lehet a gond? Kábellel használom.

(#10811) flash-


flash-
veterán

kidobom a wrt54g 7.2 es routerem

nem bírja a ddwrt firmware-t(sokszor szakad vele a net főleg torrentnél)
ha ment is akkor megosztások nem működtek
gyári fw vel is időközönként haldoklik
mobiltelefonom(samsung galaxy ace)képtelen rácsatlakozni

szóval kihajítom ennyi
veszek tp linket és vége lesz a szenvedéseknek

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10812) Conquer


Conquer
csendes tag

Wifi antenna a tetőn, koax kábel be az ablakon, csatlakozik egy wrt54gl-be, 1-es porton hálókábellel pcbe. Ez a felállás.
Probléma: nullához közeli hálózati tudásom
Konkrét gond: nem találok egy wifi hálózatot sem, annak ellenére, hogy ha a router helyett usb wifi sticket alkalmazok akkor találok többet, bár kissé gyengék a jelek. Az usb stick helyett gondoltam veszek egy wrt54-et, hogy erősebb jeleket kapjak, stb.

Leírok mindent töviről-hegyire.
A wrt54gl-en tomato firmware van. belépek a menüjébe, beállítom, hogy kliens módban fusson, szépen elmentem, restart, mutatja, hogy kliens módban van. Tools-site surveyben nyomom a refresh-t és semmit nem talál.
Miket kell beállítanom? Mert olvasgattam már sokat, de nem találok egy olyan beállítási leírást sem ami szóról-szóra leírna, hogy tomato-ban hova és mit irjak, mit állitsak be.
Ahhoz, hogy legalább a surveyben találjak hálózatot mit kell beállítanom?

Pls help me!

(#10813) And válasza Conquer (#10812) üzenetére


And
veterán

Erős a gyanúm, hogy a site survey kereséshez semmi extrát nem kell beállítanod. Legalábbis más firmware alatt nem, és gondolom Tomato-nál sincs ez másképp. DD-WRT esetén AP-módban is lehet nyomkodni a site survey gombot, úgy is mutatja az elérhető hálózatokat. Szóval szerintem nálad valami egyéb gond lehet azzal az antennával vagy a tápvonallal. A koaxot ellenőrizted szakadásra és rövidzárra? Ugye nem valami extrém hosszú és vékony (nagy csillapítású) kábelt használsz? Az antenna amúgy rendben van, - ha van kéznél - rövidebb kábellel sem talál vele semmit a router?

(#10814) flash-


flash-
veterán

demost tényleg

wrt54g 7.2 es routerem van

laptop,netbook,pc gond nélkül tud rá csatlakozni wifiben
a mobiltelefon nem.

pedig tűzfalában minden ki van kapcsolva,nincs titkosítás,mac filterezés ki van kapcsolva.
dhcp is,próbáltam több csatornát.de semmi.látja,probál rá csatlakozni de nem megy.
mixed módra van állitva..
(a teló másutt gond nélkül csatlakozik egy dlink wifi routerre)
ddns is ki van kapcsolva,mac adress clone is ki van lőve.
Status:SES Inactive ra van állitva.

próbáltam már kikapcsolni többször a routert,modemet,majd vissza de így sem jó.
mit tehetnék még esetleg hogy a mobilom rá tudjon csatlakozni?
mikkel próbálkozzak?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10815) kali válasza flash- (#10814) üzenetére


kali
legenda

dhcp is - ez mit jelent? a dhcp kell ahhoz - megfelelő tartományban, hogy a szükséges számú ip címet képes legyen kiosztani -, hogy a router dobjon ip címet a csatlakozni szándékozó ellenoldalak számára!
minden csatonán próbáltad? mert néhány telefon nagyon érzékeny ilyen szempontból, például nem szeretik a szélsőséges csatornákat...stb!
amúgy milyen telefonról van szó?

(#10816) Conquer válasza And (#10813) üzenetére


Conquer
csendes tag

Megtaláltam a hibát. Az sma-tnc fordító volt a ludas, egy kis házi megoldás után működik.

A wifi jelerősséget a maximális 251mw-ra állítottam be (tudom, h nem szabályos), de nem érzékelem, hogy sokkal erősebb jeleket kapnék mint a 3 ezer forintos usb stickkel. Valami beállítással lehet még segíteni?

Ha van pár perced, leírod nekem, hogy hogyan tudok valamely talált hálóhoz csatlakozni? Valami jó link is megfelel nekem, de eddig nem találtam, jó tomato-s instrukciókat.

Köszi előre is.

(#10817) And válasza Conquer (#10816) üzenetére


And
veterán

Nem ismerem a Tomato-t ennyire, mert sose használtam. Ha a megtalált hálózat nyílt, nem rejtett SSID-jű és MAC-szűrés sincs rajta, akkor kliens-módban egyszerűen beállítod az SSID-t, kikapcsolod a titkosítást, és jó esetben csatlakozni fog a routered az adott SSID-vel rendelkező AP-re.
"A wifi jelerősséget a maximális 251mw-ra állítottam be (tudom, h nem szabályos)"
Az egy dolog, hogy elvileg szabálytalan, az meg egy másik, hogy szinte biztos, hogy ilyen nagy kimenőteljesítményt amúgy sem tud a hardver, szóval beállíthatod, de mint tapasztaltad, annyit nem dob a jelerősségen, mint amennyi a számokból következne. Mindenesetre azt írják (pl. dd-wrt wiki), hogy 70mW feletti TX-powert nem szerencsés hosszabb időn keresztül beállítani, mert nagyon melegíti a rádiómodult, ezen felül ronthatja a lesugárzott jel spektrumát is, ami végső soron az átvitel rovására mehet.

[ Szerkesztve ]

(#10818) flash- válasza kali (#10815) üzenetére


flash-
veterán

nem vagyok nagy szakértő de eddig a laptopopk,pc-k a routerre dhcp server bekapcsolása nélkül is tökéletesen csatlakoztak(és csatlakoznak most is)a routerre.
Úgy tudom tehát nem szükséges?: :F :F

a telefon egy androidos samsung galaxy ace
de másnál próbáltam tökéletesen felmegy egy dlink márkájú routerre.
csak pont itthon nem akar :((

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10819) kali válasza flash- (#10818) üzenetére


kali
legenda

a router adminisztrációs felületén szükséges a dhcp engedélyezése, illetve azon belül megfelelő tartomány beállítása, hogy - akár azonos időben a szükséges számú - ip cím kiosztásra kerülhessen a routerre csatlakozó eszközöknek! az ellenoldali eszközökön nem feltétlenül kell külön állítgatni dhcp szempontjából, jobb esetben automatikusan működik minden!
akkor mellőzhető egy router esetén a dhcp funkció, ha például már van egy másik dhcp képes eszköz - mondjuk egy másik router - adott router előtt, ami kiosztja a szükséges ip címeket! illetve dhcp hiányában, manuálisan is kiosztásra/lekötésre kerülhetnek ip címek!

[ Szerkesztve ]

(#10820) flash- válasza kali (#10819) üzenetére


flash-
veterán

értem köszi.

Lehet portforwardolni dhcp bekapcsolásával?
pl utorrent?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10821) Pompiere


Pompiere
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Segítségre lenne szükségem.

Két hete vásároltam egy WRT54GL-es routert. Amint hazaértem azonnal be is üzemeltem. Meglepetésemre mindenféle konfigurálás nélkül azonnal volt net. De csak kábelen. A WLAN nem működött. Csináltam rajta egy szoftverfrissítést 4.30.7 ---> 4.30.14-re. Innentől kezdve a kábeles részen sincs net. Akármit állítok nem tudom működésre bírni. Gondoltam egyet és a mai nap átvittem húgomékhoz a routert és ott rádugtuk a TvNetwork PPPoE-s kábelére.
Beállítottam felhasználónevet, jelszót és láss csodát a router tökéletesen működik. LAN és Wlan egyaránt. Haza jöttem, itthon továbbra sem jó. A netet az Invitel DHCP-s wimax modemen keresztül adja. Ha modemből a kábelt közvetlenül a notebookba dugom, akkor megy a net.
Van valakinek ötlete, hogy mi a fene lehet vele? Milyen beállításokkal próbálkozzam még? Lehet, hogy holnap felhívom a Linksys itthoni forró drótját hátha tudnak segíteni.

Ja és még valami: a T-home kábeles internetje milyen fajta? DHCP-s vagy
PPPoE-es. Szolgáltatót akarok váltani azért lenne lényeges. Bocs ha
hülyeséget kérdeztem, de nem igazán értek hozzá.

(#10822) Tonyk válasza flash- (#10820) üzenetére


Tonyk
veterán

Igen, Static dhcp a megoldás.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10823) eziskamu válasza Pompiere (#10821) üzenetére


eziskamu
addikt

Szerintem eleve, ha nem értesz hozzá, azzal kezded, hogy kihajtogatod a manuálját, valamint, a matrica a figyelmeztető üzenetekkel az RJ45-ös és/vagy a tápaljzatokon nem poénból van (ha kezdő vagy). (ha használtan vetted, mondjuk újonnan már úgyse érdemes, akkor bocs, valszeg már semmi ilyen nincs rajta)
Van hozzá egy szép telepítő CD ami végigviszi az embert lépésről lépésre, és vele könnyű telepíteni a routert.

T-home kábeles: Valami városi gyerek biztos megmondja. De ha adnak hozzá jelszót-felhasználónevet, akkor valszeg PPPoE, ha meg nem adnak az meg kb DHCP.
PS: most látom, hogy a T-Home még csak távlati terv.

[ Szerkesztve ]

(#10824) Pompiere válasza eziskamu (#10823) üzenetére


Pompiere
csendes tag

Megoldódott a probléma. Tökéletesen megy a net LAN-on és WLAN-on is.
Az IP címeken kellett egy kicsit állítgatni mert valahogy nem fértek meg egymás mellett a ZyXEL wimaxos modemjével.

Egyébként kihajtogattam a manuálját és nem úgy estem neki mint bolond az anyjának.
Azt tudom, hogy a PPPoE-hez kell jelszó. Azt szerettem volna tudni, hogy a T-home kábelese milyen. Igaz, hogy most már ez is lényegtelen mert mindkét variációban működik a router.

(#10825) Tonyk válasza Pompiere (#10824) üzenetére


Tonyk
veterán

T-home esetében van ugye a kábelmodem... tovább nem is kéne mondani. :
DHCP-re teszed a WAN-t.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10826) gban


gban
Közösségépítő

Hogy tudok belépni egy WRT54GL routerbe ha kikapcsolom a DHCP szervert benne?
Ilyenkor ha csak a géppel van összekötve kábellel, csatlakozási hibát ír ki, lévén nem kap IP-t a gép a routertől, de a gondom az hogy be se tudok lépni a router menüjébe, csak reset után, aztán lehet mindent újra beállítani.
Mi a megoldás?
(DHCP bekapcsoláson és reseten kívül)

Postázást nem vállalok.

(#10827) And válasza gban (#10826) üzenetére


And
veterán

Mondjuk úgy, hogy a gépedet fix IP-re állítod a routerével megegyező alhálózati tartományban (alapesetben 192.168.1.x, ahol 254 >= x >= 2) ??

(#10828) gban válasza And (#10827) üzenetére


gban
Közösségépítő

Értem, és ekkor a routerbe be tudok lépni alapesetben a 192.168.1.1 címen ha jól értem.
Egyszerűbb mindig átállítani a gépet ha a routeren akarok variálni mint a routert mindig újra beállítani.
Köszönöm, kipróbálom.

Postázást nem vállalok.

(#10829) And válasza gban (#10828) üzenetére


And
veterán

A legegyszerűbb, hogy az IP-protokoll beállításainál automatikus címkérést állítasz be, ugyanakkor az 'alternatív konfigurációnál' (Widows XP) egy fix IP-t, ami lehet 192.168.1.2 vagy akármi, 255.255.255.0 alhálózati maszk mellett. Így ha a gép egy DHCP-szervertől nem kap címet, mert az nem aktív, akkor nem egy idétlen 'magánhálózati' címet fog kijelölni a csatolóra az oprendszer, hanem az alternatívaként beállított fix IP-t. Ha XP-n ez megoldható, akkor gondolom más értelmes rendszer alatt is. Innentől már csak az a kérdés marad, hogy minek kikapcsolgatni a DHCP-szervert, ha a gépek automatikus címkérésre vannak állítva? Vagy megfordítva: miért nincsenek a kliensgépek fix IP-n, ha előfordulhat olyan eset, hogy a DHCP-szervert le kell tiltani? Egy (akár otthoni) LAN-ban remekül megférnek egymás mellett a fix és az automatikus címkérésre állított gépek / IP-s eszközök, ehhez csak annyi a követelmény, hogy a fix IP-címűek a DHCP-szerver által kiosztható tartományon kívül legyenek.

(#10830) gban válasza And (#10829) üzenetére


gban
Közösségépítő

XP-m van, akkor így fogok tenni.
DHCP kikapcsolás oka, hogy 2 router van, a Linksys switchként üzemel, és 2 DHCP szerver nem fér meg egy hálózaton :)

Postázást nem vállalok.

(#10831) And válasza gban (#10830) üzenetére


And
veterán

A mi kis hálónkban van vagy 6 router (ebből három GL), de sosem volt ilyen gond. Merthogy egyetlen DHCP-szerver aktív, az első megosztó routeré (nevezzük gateway-nek). A többié egyszerűen ki van kapcsolva, és mivel ezeket a LAN felől amúgy is csak fix IP-re lehet állítani, hát ugyanarra a tartományra lettek konfigurálva, mint a gateway. Így minden kliensgép attól kap címet, és nem kell egyiket sem fix IP-re állítani, hogy elérjék a többi (wifi kliens vagy egyszerű AP szerepét betöltő) router webfelületét. Erre csak akkor lenne szükség, ha a kapcsolat valamiért megszakadna a gateway-jel.
Ha nálad a második router switch-ként üzemel, akkor a LAN-portjai felől csatlakozik az első routerre, így (feltéve, hogy a kapcsolat már ki van építve és a routerek címtartománya azonos) bárhonnan elérhető marad, nincs szükség arra, hogy a gépe(ke)t fix IP-re állítsd.

[ Szerkesztve ]

(#10832) gban válasza And (#10831) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nálam úgy van ahogy mondod, az 1. router osztja a netet meg az IP-t az összes gépnek meg a 2. routernek, ami a Linksys, és erről a routerről kapják a netet a wifis cuccok, meg egy gép kábellel. Ennek a LAN portjába jön egy kábel az 1. routerből, így osztja ez a netet, míg az első az IP-ket az összes eszköznek, annak is ami a 2. routerhez kapcsolódik.
Így "az egész hálózat látja egymást", viszont a 2. router menüjébe nem tudok sehogy, sehonnan belépni - ez a gondom. Sem a benne beállított IP-vel, sem a neki kiosztottal.

Postázást nem vállalok.

(#10833) And válasza gban (#10832) üzenetére


And
veterán

Akkor valami nagyon nem jól van beállítva. A szemem ezen akadt meg:
"Sem a benne beállított IP-vel, sem a neki kiosztottal."
Namost, ha LAN-ról beszélünk, és a Linksys-en valóban csak LAN-portot használsz az első megosztó routerrel való kapcsolatra, akkor ugye a WAN-port üres. Azaz a Linksys nem routerként működik, csupán egyszerű access point-ként. Ha viszont ez igaz, akkor a Linksys-nek nincs (nem is lehet) "neki kiosztott" címe. A LAN-on csak egyetlen, fixen beállított IP-je lehet, DHCP-kliensként nem tud magának címet kérni, mivel ő maga a DHCP-szerver, ha engedélyezed ezt a funkciót. Egyedül a WAN-felől tudna címet kérni, ott be lehet állítani DHCP-kliensnek a szolgáltató felé, de a WAN-portja üres (ugye üres?), mivel te switch-nek használod.. Ha a címtartománya megegyezik a megosztó - ezek szerint vezetékes - routerével, akkor el kell érjed bármelyik gépről, hiszen mindenki ugyanabban az alhálózatban és címtartományban van.

(#10834) gban válasza And (#10833) üzenetére


gban
Közösségépítő

Pedig kap IP-t ugyanúgy mint egy sima gép, szépen a sorban következőt.
Elérni pedig nem tudom, sem ezen, sem a beállított belső IP címén (bár gondolom azon pont azért, mert kap egy másik IP-t az 1. routertől)
WAN igen, üres.
DHCP tiltva, az 1. routeren vígan megjelenik a router a DHCP Clients List-ben, tehát kap IP-t.
Minden jól működik teljesen, az egész hálózat, csak nem érem el a routert...

mod: eszembe jutott valami csak megyek a gyerekért, és megnézem...

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#10835) gban


gban
Közösségépítő

Valószínűsítem az alapján amit mondtál, hogy mégsem kap IP-t a 2. router, hanem amit annak hittem, az telefon volt wifin... :B
Akkor vissza az alapokhoz...
Linkss (2. router) belső IP-je alapból 192.168.1.1, de az 1. routeré is ez, így megváltoztattam 10.10.10.1-re.
Ezen nem érem el, de a netet osztja rendesen.
Mit csináljak?
Legyen pl. 192.168.1.2 ? Vagy mennyi? Akkor vannak egy tartományban ha ez is 192.168.1.x? Az 1. router 192.168.1.100-tól osztja a címeket, 199-ig a beállyítás szerint.
Bocs a tévútért...

Postázást nem vállalok.

(#10836) And válasza gban (#10835) üzenetére


And
veterán

Ok, mondjuk biztos voltam benne, hogy ami címet kap, az nem a második router.
"Linkss (2. router) belső IP-je alapból 192.168.1.1, de az 1. routeré is ez, így megváltoztattam 10.10.10.1-re."
Hát akkor tényleg nem csoda, hogy nem megy :U. Igen, az azonos címtartomány fogalma jelen esetben (C-osztályú cím, 255.255.255.0-ás alhálózati maszk mellett) pontosan azt jelenti, hogy minden eszköz a LAN-on legyen a 192.168.1.x tartományban úgy, hogy a fixen kiosztott (ha vannak ilyenek) IP-k ne a DHCP által kiosztható címtartományban legyenek. Ha ez teljesül, mindenki látni fog mindenkit.

(#10837) gban válasza And (#10836) üzenetére


gban
Közösségépítő

Adok neki akkor 192.168.1.2-t és megnézem.

Postázást nem vállalok.

(#10838) gban válasza gban (#10837) üzenetére


gban
Közösségépítő

Megcsináltam, működik :C
Még wlanon is bele tudok lépni, és net is van.
Hálás köszönetem. :R
(mármint nem magamnak, mert magamnak sikerült válaszolnom, természetesen And kollégának)

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#10839) gyuri86


gyuri86
tag

hali.
Lenne egy kérdésem. dd-wrt firmware van fent, QoS-ben hogy tudom beállítani hogy egy gépen mindig fixen legyen pl. 5mb/s, a maradékon pedig a többi gép osztozzon? Köszi.

(#10840) gyuri86


gyuri86
tag

Fontos szempont hogy a ne korlátozza le 5mb/s-ra, ez csak a minimum sávszélesség lenne, amit lefoglalna egy gép számára. Ha elérhető nagyobb sávszélesség akkor ne korlátozza le ennyire.

(#10841) gban válasza gyuri86 (#10840) üzenetére


gban
Közösségépítő

Szerintem ez így nem megoldható, honnan tudná a router hogy épp mennyi a teljes sávszélességed?
Beállíthatsz az összes többinek maximumot, tehát ha X az elméleti sávszélességed akkor az X-5 -öt elosztd a többi gépnek, és akkor megmarad minimum 5 annak aminek szántad, de ez csak akkor érvényes ha megkapod a max. sávszélességet a szolgáltatódtól.
Szerintem a router nem tudja mérni hogy most nem jön 10 mb/s csak 6 és csak 1-et osztok szét a maradék gépeknek.

Postázást nem vállalok.

(#10842) Kekesk


Kekesk
csendes tag

Sziasztok!
Router vásárlás előtt állok és a WRT54GL és a WRT160NL között gondolkozom.Szerintetek melyik lenne jobb egy emeletes házban ahol vasbeton födém van és a földszinten lenne a router. Főként telefonon wifiznék vele.Előre is köszönöm a válaszokat. :)

(#10843) fazy


fazy
csendes tag

Hello

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy router Dd-Wrt-vel telepítve. Rajta egy vinyó 3 partícióval. 1. partícón a rendszer fájlok vannak. 2. partíció swap. A 3. partíció fájloknak.
Eddig semmi gond nem volt rendesen működött. Mostanában nem látja rendesen a vinyót. Most éppen látja az első két partíciót a 3.-at nem. Mi lehet a gond?

Üdv

(#10844) Tonyk válasza gyuri86 (#10839) üzenetére


Tonyk
veterán

Victek-féle tomatoban van ilyen lehetőség. Használn nem használtam, de van.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10845) pedro7


pedro7
tag

Tudna valaki segíteni ?
Egy pár napja egy külföldi weboldal nem nyilik meg.
Próbáltam 2 PC-n és 3 fajta böngészővel.Egyikkel sem nyilik, kiirja pl. az IE, hogy az oldal nem nyitható meg.Mobilnet-el megnyilik és ha kiiktatom a Lynksys routert akkor is megnyilik.
A routerben nem állítottam ez idő alatt semmit.
Lehet, hogy mefváltoztattak valamit a weboldalon és az én router beállításaim már nem hajlandók megnyitni.
De mi lehet az,amit változtatnom kéne a routerben ? dd-wrt van rajta.

(#10846) eziskamu válasza pedro7 (#10845) üzenetére


eziskamu
addikt

Router mőgül Windows-os gépen ha a cmd-be beírod az "nslookup cím" parancsot (cím helyére a megfelelő oldal címét), akkor kihozza az oldal ip címét?

(#10847) pedro7 válasza eziskamu (#10846) üzenetére


pedro7
tag

Igen kihozza.

(#10848) pedro7 válasza pedro7 (#10847) üzenetére


pedro7
tag

Esetleg azt meg tudná mondani valaki, hogy a dd-wrt-ben a 8db főmenüpontból melyikben keresgéljek ?

- Beállítás
- Vezetéknélküli ( gondolom itt nem )
- Services
- Biztonság
- Hozzáférés korlátozás
- NAT/QoS
- Adminisztráció ( gondolom itt nem )
- Státusz ( gondolom itt nem )

(#10849) veze válasza pedro7 (#10848) üzenetére


veze
őstag

dd wrt ben itt lehetnek a korlátozások
[ Acess Restrictions ]

(#10850) pedro7 válasza veze (#10849) üzenetére


pedro7
tag

Ez pedig pont így néz ki nekem is.Valahol máshol ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.