Hirdetés
-
LOGOUT.hu
Új hozzászólás Aktív témák
-
Joshi
titán
válasz Saccco #21445 üzenetére
Igen Spectrum PLA Pro Rust Copper.
(#21451) aryes én Simplify3D(S3D) szeletelőt használok, de hiába adom meg a beállításaimat, a te nyomtatódat egyedileg kell beállítani.
-
izisz
senior tag
válasz energy4ever #21454 üzenetére
Sejtettem, ventirács Mágus
-
Aftershock11
csendes tag
Sziasztok!
Lehet kicsit off...nem tudtok valakit Debrecenben aki nyomtat, de nem horror áron? Egy-két kisebb dologra lenne szükségem néha, ezért a postázást mondjuk elkerülném.
Alternatív megoldásként, tudnátok ajánlani egy belépő szintű nyomtatót?
Köszi előre is.
-
moex1
tag
-
moex1
tag
válasz DrojDtroll #21458 üzenetére
Driveren mértél feszt? Próbáltad másik driverrel megcserélni?
Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)
-
moex1
tag
válasz DrojDtroll #21460 üzenetére
Nekem akkor volt ilyen kossel - klipper - skr 1.3 hármassal, amikor azt hitte a klipper, hogy az endstop triggered állapotban van. QUERY_ENDSTOPS mit mond?
Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)
-
-
nagyúr
válasz azbest #21463 üzenetére
Nem, igazad van, csak a fekvőt nyomtattam, és 0.1-el szoktam, de annak a feneke is függőleges, és nem ilyen szép sima (a képen a rétegeket alig látni, mintha fel lenne csiszolva, de persze látszik a csillogásból, hogy nincs). A hasa kb ilyen az enyémnek is. Van értelme egyébként kisebb felbontással csinálni, vagy rosszabb lesz az eredmény? Még nem mertem kipróbálni.
Amiket én nyomtatok, azoknál a függőleges falak nem teljesen simák, random rétegek kicsit "kicsúsznak" a többi közül. A szíj feszes, az akril váz lehetne még ok, de nagyon stabil, nincs játéka. A sebességet is eléggé levettem, a külső falakat 20mm/s-el szoktam nyomtatni, mégis néha el-elcsúsznak a rétegek. Törődjek bele, hogy az Anet A8 ennyit tud? Végülis nem dísztárgyakat akarok vele nyomtatni, hanem funkcionális dolgokat. -
Joshi
titán
Akkor az alapvető beállításokat leírom, de nem csak attól lesz jó vagy rossz a nyomat. A nyomtató geometriájának jónak kell lennie, nem kotyoghat ill. az extrudálásnak is egyenletesnek kell lennie. És még sorolhatnám.
Anycubic Kossel Delta + S3D
rétegvastagság: 0.13 mm
sebesség: első három réteget én 25mm/s-el nyomtatom (mindig), ennél a 4. rétegtől 45mm/s volt ha jól emlékszem. Általában 45-65mm/s között szoktam nyomtatni, attól függ mennyire részletes és mekkora méretű a modell.Nagyjából ez a lényeg.
(#21465) aryes Delta nyomtató ha be van állítva, akkor nagyon egyenletes felületet lehet vele nyomtatni köszönhető a Delta felépítésnek. Az anyag is nagyon sokat számít. Én csak jó minőségű filamentet használok, általában Spectrumot.
[ Szerkesztve ]
-
moex1
tag
válasz DrojDtroll #21464 üzenetére
Amit a redditen írtak próbáltad? Megfelelően van jumperelve? Itt azt írják, hogy egy z motor esetén kell a bypass. https://github.com/bigtreetech/BIGTREETECH-SKR-MINI-V1.1/issues/9
Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)
-
moex1
tag
válasz DrojDtroll #21469 üzenetére
Majd jelezz vissza, hogy sikerült-e.
Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)
-
nagyúr
A Spectrum filament stimmel, a sebesség stimmel, a rétegvastagság nálam 0.10 (nálad hogy jött ki ez a szép kerek szám? ).
Extruder hőfok?
A delta elrendezésű nyomtató koncepciója mindig nagyon tetszett, úgy terveztem, hogy ilyen lesz az első nyomtatóm, ha egyszer lesz, vagy pedig építek egyet, de máshogy alakult. Persze egyáltalán nem bánom, mert még ennek is borzasztóan tudok örülni, hogy van.
Az építésről még nem tettem le egyébként, van itthon arduino UNO + ramps shield stepper driverekkel, persze minden mást be kéne hozzá szerezni. Bár most, hogy már közelről is láttam 3d nyomtatót, kezdek kételkedni benne, hogy össze tudnék rakni egy ilyet egyedül...[ Szerkesztve ]
-
Joshi
titán
Ja bocs a hőfokok tényleg kimaradtak, de az se egy olyan dolog amit rendszeresen állítgatni kellene. Nekem 200 C° a nozzle 60 C° a tárgyasztal. Én ezeket az értékeket nem bántottam mióta PLA-t nyomtatok.
Én is beszereztem egy SKR V1.4 alaplapot amit még nem építettem be.
Nem sértésként, de az Anet A8 a 3D nyomtatás alja (ezt olvastam), de megnyugtatlak hogy a gyári Anycubic Kossel Delta Linear is az. Érdemes több alkatrészt kicserélni, illetve merevíteni a vázat. Pl a vezérlők cseréjétől megnémult a gép (TMC2208), de számtalan olyan dolog van ami mind-mind javít a végeredményen. -
nagyúr
Nem sértődöm meg, nem én gyártottam, sőt, tudtam, hogy nem csúcstechnikát veszek. Megteszi amire szükségem van, persze azért megpróbálom a lehetőségekhez mérten a maximumot kihozni belőle, de nem fogom elkezdeni a hardvert tweak-elni, mert tudom, hogy akkor nincs megállás a lejtőn. A tárgyhűtőt (vagy hogy hívják) már így is cseréltem rajta egy félkörívesre, ami az overhang-ek minőségén nagyban javított.
Ezen nem túl hangosak a stepperek, illetve engem egyáltalán nem zavar a hangjuk, a ventilátorok kb 20x nagyobb zajt csinálnak, főleg az extruder hűtője, ami bekapcsoláskor igen csapágyas hangot hallat, lehet rövidesen cserére is fog szorulni. Sajnos fogalmam sincs, hogy mire és hogyan cseréljem, nem nagyon merek hozzányúlni. -
Joshi
titán
Amikor kezdőként érdeklődtem nekem is azt írták a szakik, hogy nagyon sok mindent menet közben tapasztal meg az ember. Teljes mértékben igazuk volt. A nagyon olcsó nyomtatóktól nem kell sokat várni, nem lesz olyan nyomtatási felülete a hörcsögnek mint nekem. Amikor elkezdtem nyomtatni nekem se volt ilyen a nyomat elhiheted. Persze nekem furcsa ez, mert ezek nem olyan dolgok amik nagyban drágítanák a nyomtatót. Egyébként nem rossz ez így, mert legalább gondolkodik az ember, agyal a jobb megoldásokon. Ez egy kreatív hobbi ebben a formában.
-
moex1
tag
Csak én látom úgy, hogy a spectrum termékek elkezdtek eltűnni a boltokból? A vízesben meg a négy betűsben volt eddig egész jó áron, de már nincs náluk. Tud valaki jó beszerzési forrást? (Pm)
Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)
-
Janos250
őstag
Azt írja az újság, hogy ennél az egyszerű nyomtatónál a rétegvastagság a 0.04 mm egész számú többszöröse legyen, mert nem tud microstepet, és egy step ennyi. Lehet nem igaz, én is csak olvastam.
Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.
-
-
nagyúr
válasz Janos250 #21477 üzenetére
Ezt hol olvastad? Ha ez igaz is, a kollégánál a 0.13mm rétegvastagság hogy jött ki?
Különben most utánaszámoltam, a Z tengely menetemelkedése 2mm, a 42BYG45040 Nema 17 stepper lépésszöge 1.8°, az 200step/fordulat, tehát microstepping nélkül is 0.01mm-es felbontást kellene tudnia Z irányban. Vagy rosszul tudok valamit, és a vezérlő csak 4-esével tud léptetni? Ettől viszont némileg rosszabb hír, hogy ha tényleg nem tud microsteppinget, akkor X és Y irányban 0.157075mm egy lépés. Ez sok mindent megmagyarázna.
Mondjátok, mit számolok rosszul? -
Janos250
őstag
Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.
-
Janos250
őstag
Itt viszont azt írják, hogy az A8-on van microstep.
https://www.thingiverse.com/groups/anet-a8-prusa-i3/forums/general/topic:24988[ Szerkesztve ]
Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.
-
Gabesz87
veterán
válasz Mr.Csizmás #21484 üzenetére
Nekem is 24V 5015 ventim van, de nem is hallom. Jó, mondjuk le van véve 40%-ra (Petsfang-el), ill. a táp venti és az elektronika hűtő venti elnyomja a hangját
Neked nem volt semmi kattogás anomália a BMG-vel? Tegnap végre sikerült befejeznem a ~14 órás SKR case nyomtatását, apró minőségi problmák még vannak, de az nem an nyira érdekel, mert a darab funkcionálisan betölti szerepét, célnak megfelel, viszont a BMG retractnál (érdekes módon nem mindegyiknél) kattogott.[ Szerkesztve ]
-
trialkornel
tag
válasz Gabesz87 #21485 üzenetére
Nekem meg még mindig dugul a rohadék. Pedig megcsináltam ami Izisz ajánlott. Pucér V6-ra (titan HB-vel) ráraktam a gyári 30-as ventitartót, arra nyomtattam egy adaptert és 5015 radiált raktam rá. Közben kiderült hogy a fila szűrő miatt akadt a fila, de a kiiktatása után is eldugult. Pár rétegig megy szépen, aztán amikor jön az infill eldugul. Lehet a sebesség a gond, bár nem értem hogy 60 mm/s-et mi a francért nem bírja.
-
Gabesz87
veterán
válasz trialkornel #21487 üzenetére
Nekem mint kiderült most hétvégén, nem a dugulás volt a gond szerintem, hanem amit írtam, hogy a BMG csavar volt túl szoros. Pénteken amúgy megjött a nylon tisztító filament, azzal meg is csináltam első körben a cold pull-t, gyorsan ki is nyomta a nozzle-ban lévő anyagot, visszafelé is húzott valami minimálisat. Ja, és a Noctua helyére tettem egy ILYEN ventit. Várom a megrendelt Sunon ventiket is, de őszintén szólva, úgy tűnik a tegnapi 14-15 órás nyomtatás alapján, hogy ez is tökéletes. Jóval nagyobb CFM értékkel bír, mint a Nocta. Meg én első körben nyomtattam egy dust cleanert (fila szűrő alatt ezt értetted?) és csepegtettem is bele egy pici olivaolajat Semmi hátrányát nem érzem, sőt, mintha a múltkori nyekergés, nyiszogás jóval kevésbé is fordulna elő. Mekkora a retractod? Én 50-el nyomtattam, az első réteget 25-el (hűtés nélkül)
[ Szerkesztve ]
-
trialkornel
tag
válasz Gabesz87 #21488 üzenetére
Nem tudom, én a BMG-re is gyanakszom, ha lesz valami jó kupon vagy leárazás akkor veszek egy rendes Trianglelab félét, mert ez a Biqu-s ami van mintha kikopott volna a műanyag része. Pl új korába szépen vitte a TPU-t is most meg kinyomja a kerekek mellett.... Meg úgy megeszi a filát hogy laposra nyomja és nem megy át a furatokon. Próbáltam lazább és szorosabb csavarral is.
Mivel titan torok van most benne 6-ról levittem a retractot 3 mm-re, a sebességét meg 50-ről asszem 25 mm/s-re.
Nyomtatási sebesség meg első réteg 30, utána külső falak 45 és csak a belső fal meg az infill 60. Amúgy én is SKR dobozt akarok nyomtatni (petg-ből), de már vagy 86-odszorra sem sikerül mert folyton valahol megáll. Kb 7 óra lenne a nyomtatás, egy jó nagy módosított doboz.Igen a dust cleaner-re gondoltam, az a szűrő.
-
izisz
senior tag
válasz Mr.Csizmás #21484 üzenetére
csak így tovább
#21489 trialkornel
Nem megoldás a gondodra, csak tapasztalat megosztás.
Kaptam egy feladatot, böszme nagy modell nyomtatás.
Na mondom magamban ok, kipróbálok valamit, hátha tudok kicsit gyorsítani.
0.32 layer height - pipa
70mm/s sebesség - pipa
215 fok - pipa (valami noname pla, nem számít, gyártó szerint max 210 elég, de gyorsabb nyomtatáshoz nagyobb hő is kell)
infill "duplázós" technika - 2 layerenként 1 vastag hurka infill (0.32 LH mellett ez 0.64 infill jelent) - pipaElső néhány réteg teli, nincs infill, ment is szépen, "sebesen".
Majd jött az első infill task, és kattog a bmg. Áh, ilyen nincs, wtf.
Emeltem hőt, 220-225-230-235 - még mindíg csinálta, mikor eljött az infill ideje.
Na mondom rohadj el, feed rate-et visszavettem 80%-ra. Nem kattogott többet.Gondolat füst növeszt és belepottyant egyenlet: layer_width * layer_height * speed (0.45*0.64*70) -> 20.16 mm^3/s
A visszavett feed rate-el meg: 16.128mm^s
Áhá, meg is van a vakond. A kis v6 fej elérte teljesítőképessége határát. A 20-at már bőven nem bírja, az a vulkánok terepe. A 16-ot is csak azért, mert már 235 fokon ment (PLA!)Nem szoktam megközelítőleg sem 70-el nyomtatni, ezért én még soha nem futottam bele ebbe az olvasztási képesség határba.
Szóval ha megint kattog, számolgass. Hátha téged is megtréfál valami hasonló[ Szerkesztve ]
-
trialkornel
tag
Igen gondoltam erre is. Már lassan fél tekercset kukáztam ez miatt, kísérleteztem mindennel, ha beledöglök is meglesz a megoldás. És fekete petg-ből lesz SKR dobozom!!!!
A következő kísérlethez az infillt leveszem 45-ös sebességre és emelek hőfokot. A z offset is kicsit sok volt úgyhogy már azt is állítottam.
Az a bajom igazából hogy nem szeretek ennyire hosszú nyomtatást csinálni mert nincs időm otthon lenni vele, annyira meg nem bízok benne hogy hiba nélkül végigmenjen (tűzesettől annyira nem tartok mert relatíve biztonságosnak tartom). Ezért próbálom minél kevesebb idő alatt kinyomtatni. Csak mikor az ember kiszámolja hogy mikor végez és pont belefér, aztán eldugul és a 3. próbálkozásra már elmegy több óra....akkor arra a napra bukta. -
Gabesz87
veterán
válasz trialkornel #21489 üzenetére
Én a mostanit amazon-ról rendeltem, és bár ott Trianglelab volt írva a nevében, de szerintem az enyém sem az. Kollégámtól sokat hallom, hogy van fém testű BMG is. Az jó lehet? MI az előnye? Nem is tudom, lehet hogy ki kéne egy olyat (is) próbálni!? Én is rendeltem titán torkot, amikor azt hittem múltkor hogy dugul a mostani. De amíg nem lesz vele gáz, lehet hogy nem cserélem le. Bowdenes rendszered van? Nekem Direct Drive. Csak a retract értékeidből gondolom. Na meg hétvégén összerakáskor borotva pengével új PTFE csövet is vágtam, próbáltam minél szebbre, merőlegesre, de nem volt könnyű. Nekem az első rétegem úgy néz ki mint amit felszántottak. Tiszta barázdás, érdes. Azt mondja mindenki, hogy nem jó a szintezés. Most azt csináltam, hogy a BLTouch kalibárlás előtt manuálisan a kerekekkel, papírral beszinteztem, bár nem könnyű, mert amikor az egyik oldal jó, a másik elcsesződik (alapból ferde szerintem az ágy). Utána csináltam a Z offset beálítást a touch-al, az új értékbe beleszámítottam a papír vastagságát is! Ennek ellenére olyan amilyen. De köv. nyomtatás előtt megpróbálom elsőként egyel visszább venni a Z-t, hátha segít. Én ilyet nyomtatok amúgy, a fele már kész.
[ Szerkesztve ]
-
trialkornel
tag
válasz Gabesz87 #21492 üzenetére
Én is gondolkoztam már a fémben, az csak nem kopik ki, de én ezeket néztem: [link] [link]
Bowdenes a gépem igen.
Érdemes bekapcsolni Marlinban a babysteppinget, így tudod állítani menet közben a fej távolságát. És akkor tudod mennyit kell állítani a z offset-en hogy jó legyen.
Én ezt kezdtem el, csak kicsit megnyújtottam hogy beleférjen a MOSFET lap is: [link]
Először a tetejével szenvedtem, de végül simán kinyomtattam másik anyaggal. Most az alját próbálom feketéből de csak nem enged... -
Gabesz87
veterán
válasz trialkornel #21493 üzenetére
Aktiválva van a Babystepping. Jogos, eszembe sem jutott. Na ma megpróbálom kinyomtatni a másik fél tetejét, aztán játszom majd vele.
-
azbest
félisten
microsteppet kb minden verzérlő tud, inkább arról lehet szó, hogy kerek értéknél pontosabb a távolság. Szóval próbálja a microstep helyett az egész steppeket használni magassághoz.
Chepnek is volt erről videója, mint mágikus számok [link]A 2mm pitch esetén óvatosan kell számolni, mert van amikor nem 1 hanem több, akár 4 párhuzamos menet is van, s akkor pl 2x4 = 8-cal kell számolni. Néha talán rosszul használjuk a megnevezést, vagy rosszul van lefordítva. A pitch az csak a menetek közti távolságot mondja, nem az emelkedést.
Például nekem gyárilag sima 1x-es 2mm pitch rúd volt gyárilag a tevo tarantulához. Aztán amikor vettem egy szettet később fejlesztéshez / tartaléknak, akkor 4 indulású 2mm-es lett, ami gyakorlatilag egy fordulatra 8mm emelkedést jelent. Szóval ekkor negyedére kellett vennem marlinban is a megfelelő értéket.
A menet végén is látni, hogy hányat kezd.A "mágikus" számoknál nem mindegy, hogy milyen sok forgás kell az emeléshez.
Van optimal layer height calculator [link]
A sima 1x2mm rúdnál úgy látom 0.1 és 0.2 pont jó. De 4x2mm esetén 0.12 és 0.24 jobban jön ki.[ Szerkesztve ]
-
Joshi
titán
válasz azbest #21495 üzenetére
Nekem deltám van és azt szoktam csinálni, hogy a modell teljes magasságát elosztom az általam megadott rétegvastagsággal. Ha mondjuk a modell 160mm magas, akkor 160/0.13=1 230,769230769231 vagyis nem kerek érték. Mivel 1230,7 jött ki, így felfele kerekítek azaz a 0.13-at felszorzom 1231-el és erre módosítom a modell méretét. Persze minden tengely méretét is, hogy az arány megmaradjon. Tehát 1231x0.13=160.03 lesz a modell magassága. A 0.13-as rétegvastagság hogy jött azt nem tudom, de a kísérleteim alapján mintha ez lenne a jó. Általában 0.13, 0.15 vagy 0.18-as értékeket használok 0.4-es nozzleval.
-
azbest
félisten
szerintem deltánál teljesen más az egész, mivel ott a három tengely kombinációja adja a magasságot, ami meg x és y pozíciótól is függ, szóval nem lehet ilyen egzakt optimális rétegvastagság értéket mondani. Bonyolultabb a matekja.
Amiről te beszélsz magasság kapcsán, ott a legfelső réteg kerekítéséről lehet max szó. A sima z rodosnál viszont arról, hogy menet közben némelyik réteg vékonyabb, míg másik réteg vastagabb lehet picivel a microsteppek pontatlanságai miatt. Bár ez is lehet túl van misztifikálva. Ez is lehet még a drv8825 ismert egyenetlensége miatt került be a köztudatba, mint a tl smoother. Csak aztán megmaradt általános hiedelemként.
[ Szerkesztve ]
-
zolko23
csendes újonc
Továbbra is hiba ender 5 alaplap csere. Első réteg tökéletes már a második csíkos.
Az alaplap frissebb firmwaret tartalmaz mint a korábbi, de ender 5höz való. Szeletelő továbbra is cura korábbi működő beállításokkal. Tippek hogy miért rontja el a második réteget? Túl sokat enged le a Z tengely? Hogyan tudnám orvosolni? -
Saccco
nagyúr
válasz zolko23 #21498 üzenetére
Az első rétegen nem is lehet látni a szálakat. Túl közel van a fej az asztalhoz. Nem lesz minden réteg olyan, mint egy szétpasszírozott első.
Nyomtattál már valamit végig?
Kár pálcát törni az első réteg után.█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █
-
Tikakukac
titán
válasz zolko23 #21498 üzenetére
Azt lesem én is, hogy az első réteg az elég bitangos, nálad az a gond a nozzle szántja fel az előző szálat aztán a kövit, aztán a kövit... ez így krumplit árkolni faja, de nyomtatni macera.
A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Elemzés A 3D nyomtatás sikerének alapja
- HP EliteBook 845 G8 Tartós Fémházas Laptop 14" -60% Ryzen 5 Pro 5650U 6mag 16/512 FHD IPS Matt LTE
- HP EliteBook 845 G7 Fémházas Laptop 14" -45%Ryzen 5 PRO 4650U 16/512 FHD IPS SURE VIEW
- HP Elitebook 840 G8 i5 1145G7 / 32GB / 512GB / hibátlan!
- Nethome Plus, klíma wifi modul
- LG OLED55C12LA 2 ÉV GYÁRI GARANCIA
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest