Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78194) rog70


rog70
csendes tag

Anyáméknak szeretnék segíteni: az unokák egy évben náluk töltenek 1,5-2 hónapot (főleg a szünetekben), és anyámék régi Celeronos/1Gb RAMos/XPs gépe nem igazán játékra való, amit nehezményeznek :)

A nagylány Sims-ezik, a fiú Star Wars FPS játékokkal játszik (Republic Command vagy mi a legújabb), a picilány még nem nagyon tud komolyabb játékkal játszani, ő nagy Minecraft és Lego rajongó (Star Wars, Harry Poterr, Indy Jones stb.)
Gondoltam nekik adom az én gépemet, de fejleszteni kellene rajta, mert én elsősorban irodai munkára használtam. A paraméterek:
Gigabyte B75M-D3H alaplap
i3 processzor
8 GB RAM
64 GB SSD
23" 1920x1200 HP monitor

Gondoltam teszek bele egy VGA-t és egy merevlemezt. Nézegettem a teszteket, de ez nagyon kívül esik az én tapasztalatomon, eddig minden gépem integrált videokártyás volt, mert a pasziánsznál bonyolultabb játékra nincs időm.

Netes tesztek alapján talán egy Geforce 750 lenne a befutó 2 GB RAM-mal, de
a) nem tudom nem túl erős-e a processzorhoz és esetleg nem tudja majd kihasználni a gép
b) kb. 40 ezer Ft környékén látom netes boltokban és őszintén szólva nem bánnék egy kicsit szelídebb árcédulát, mert még a merevlemezt is meg kell vennem

Szerintetek mi az a VGA, ami
a) elfogadható minőségben tudja futtatni a fent említett játékokat (nem kell maximális felbontás vagy részletesség, mint mondtam évi 5-6 hétről van szó)
b) még legalább 2-3 évig használható lesz (ha nem is legújabb játékokkal)
c) költséghatékony?

Előre is köszönöm a guruk tanácsát!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.