Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77951) medica


medica
senior tag

Az i7-6700 4k videokhoz, azok szerkesztéséhez-vágásához (játék nem szempont) mindenképpen szükséges videokártyát is venni? Büdzsé úgy áll össze hogy vagy i7 6700 vagy i5 6500 + gtx 750 ti 2gb.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#77952) B.Á.L.!.N.T válasza medica (#77951) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Szerintem nem feltétlen... Meg hát az igp-t is be lehet fogni melóra. :)

(#77953) medica válasza B.Á.L.!.N.T (#77952) üzenetére


medica
senior tag

Igen, én is erre hajlanék de nem tudok dönteni melyik a jobb döntés, tekintve hogy fogalmam sincs mire elég i7 6700 esetén. A gép azért nem egy évre lesz.

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#77954) 4264adam válasza medica (#77953) üzenetére


4264adam
veterán

Rendeleres legnagyobb része a procival történik. Ebbe tud a dvga is be segíteni ha úgy van. De elsődlegesen a 4mag/8 szál kell. Tehát I7.

(#77955) Grafirka válasza medica (#77951) üzenetére


Grafirka
őstag

Filmvagashoz ( pl adobe premier ) nagyon jol jon a VGA.

Itt egy CPU vs GPU workflow premierben. Egy GTX970 megeri a penzet ha van ra lehetoseged.Filmes kollegaim is ezt hasznaljak az utobbi idoben. Nagyon jo az ar ertek aranya erre a melora.

750Ti nem tudom mit tud premierben, akiket ismerek azok a 256 bites kartyakat reszesitik elonybe.
Az eros CPU-bol (i7 6700 )ne hagyjal inkabb hasznald most VGA nelkul es meg gyujts, mert a tobb mag elonyt jelent. Ami fontos a minel tobb memoria legyen .Filmvagas, foleg effektusok-+ felbontas zabalja a memoriat.A 32 Gb -bol is kifutsz majd.

(#77956) medica válasza Grafirka (#77955) üzenetére


medica
senior tag

Hatalmas a különbség. 16 gb terveztem na az is kevés lesz. A 130 ezer plusz kártyára azért nem mindegy (nekem). Persze később valamivel olcsóbb lesz de nem annyival. Brr...nehéz ügy...

4264adam: igen, az i7 mellé az a kártya nem annyira jó ötlet

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#77957) Hannibhál válasza medica (#77956) üzenetére


Hannibhál
őstag

esetleg ha erős cpu kell de nincs sok pénz rá, megpróbálhatnál hazsnáltan egy i7-2600k-s procit+z-s alaplapot s az a kettő együtt kijönne 80ból kb s akk töbebt tudnál vga-ra szánni, 2600k-t meg megrántod kicsit (kb 4,5ghz-en ott van mint a 6700) persze csak akkor ha játszik a használt cucc

ui: ez magánvélemény:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#77958) Grafirka válasza medica (#77956) üzenetére


Grafirka
őstag

Indulhatsz siman 16 Gb memoriaval, es idovel fejleszted. Mindenkepp 8Gb modulba gondolkozz, hogy idovel ferjen be a 32Gb. A VGA ara as sajnos eleg borsos, de meg mindig ez az a szint ami meg elerheto.
Leteznek Quadro es FireGL kartyak kb ebben az arban Ezt csakis elrettento peldanak szantam :D epeszu ember nem vesz ilyen kartyat az otthoni gepebe.
Ezert mondtam, hogy a leg jarhatobb ut az egy GTX970 .Arrol biztosan tudom hogy szeretik akik videovagassal foglakoznak, jo a sebessege es az ara is a "meg megfizetheto" kategoria.( egyebbkent egyetertek ,hogy az a 100-130K is sok penz de jobb megoldast nem nagyon tudok)

[ Szerkesztve ]

(#77959) medica válasza Grafirka (#77958) üzenetére


medica
senior tag

Csak nem úszom meg... i5 6500 + gtx 750 ti 2gb kb 230-ból jön ki a vas, ha i7 GTX970 + 140k kb. -később eshet az ára, drágább csak nem lesz

Hannibhál: lehetne ez is

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#77960) Grafirka válasza medica (#77959) üzenetére


Grafirka
őstag

CPU szerintem mindnekepp i7 legyen. Tudom draga de hidd el megterul. Nincs kizarva, hogy a jovoben mas tipusu grafikai munkat is fogsz vegezni ( pl 3D, stb) es a tobb mag elonyosebb.

(#77961) Májkii válasza medica (#77959) üzenetére


Májkii
senior tag

Szerintem kezd egy 6700 + 16GB DDR4-el, és ha nem elég akkor veszel/bővítesz.

(#77962) medica válasza Grafirka (#77960) üzenetére


medica
senior tag

I7 lesz tutira, eredetileg is így gondoltam csak később jött az ötlet hogy i5 és gyengébb vga :R
Májkii: ezt fogom tenni :R
Kösz a segítséget mindenkinek!

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#77963) MésziGab


MésziGab
tag

Gigabyte GTX 460 SE-t érdemes MSI Afterburnel húzni?
Core clock,Memory clock mennyire érdemes?

(#77964) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziaszok.

Mi a véleményetek erről a kártyáról? [link]
Egy R7-260X-et cserélnék.
Játékra, FullHD-ben. (Jelenleg csak 1440x900-ban játszom míg nem lesz új monitor)
Hűtése milyen?

64100-ért van iponnál. A keret elméletileg 70ezer. Más alternatívát ajánlanátok esetleg?

Ui: gépem az adatlapomon.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#77965) gtamate2 válasza .LnB (#77964) üzenetére


gtamate2
veterán

Más ennyiért nem nagyon van.
Annxi hogy inkább 4gb-os gigabyte-ot nézz. (Wf2)

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#77966) .LnB válasza gtamate2 (#77965) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

MSI az alaplapom azért néztem elsősorban azt. Mi a baj az MSI-vel? Miben előnyösebb a Gigabyte? (Jelenleg Gigabyte-om van, semmi bajom vele)

A másik, én elég piros párti vagyok, de úgy látom jelenleg nem érdemes AMD-t venni, ebben az árkategóriában sem. Helyes a meglátásom?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#77967) gtamate2 válasza .LnB (#77966) üzenetére


gtamate2
veterán

Jobb felül van a 380 vs 960 pro kontra érveim.
Amit linkeltél a legfapadosabb msi hűtés, nem olyan ismert, a gigát ellenben jól ismerjük, olcsó, halk, jól hűt.
Az alaplapod típusa tök mindegy, úgyis használni fogod nem nézegetni :D

380-ból viszont a giga nem ajánlott, ott vagy Sapphire Nitro vagy Msi gaming.

Sry hogy nem linkelek de telefonon vagyok.

*Sn0w

(#77968) Májkii válasza .LnB (#77966) üzenetére


Májkii
senior tag

(#77969) .LnB válasza gtamate2 (#77967) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Most azért fontolóra vettem a 380-at, egyrészt mert nagyon rég AMD kártyám van, másrészt a DX12 support miatt.
Egy buta kérdés. Mit veszítek ha csak 2GB-os verziót veszek?

(#77968) Májkii Köszönöm, megtaláltam. :R

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#77970) gtamate2 válasza .LnB (#77969) üzenetére


gtamate2
veterán

A textúrákat lejebb kell venni, beállításokat amik eszik a vramot. Mivel a 2 gb limitál eléggé és ha olyan beállításokon játszol amin elfogy akkor beszaggat amikor törölni kell a ramból.
Elég kellemetlen amikor a kártya még bírná és látod hogy stabil az fps de időközönkét beszaggat a cucc.

Májkii: köszönöm a kiegészítést.

*Sn0w

(#77971) .LnB válasza gtamate2 (#77970) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Rendben, köszönöm akkor a Sapphire Nitro jónak tűnik. Természetesen a 4GB-os verzió. Tetszene a GTX 960 is 4Gb-os verzióban mert az az 5% elhanyagolható számomra, de a DX12 hosszútávon többet érhet szerintem.

Köszönöm még egyszer a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#77972) Grafirka válasza .LnB (#77969) üzenetére


Grafirka
őstag

Gondolj a jovore es valaszd a 4Gb modellt barmelyik gyarto mellett dontesz, hidd el megterul .
Mar nem ! fedik a valosagot az olyan a kijelentesek, hogy " a 4Gb semmivel sem tobb mint a 2Gb , ez csak parasztvakitas"

[ Szerkesztve ]

(#77973) gtamate2 válasza .LnB (#77971) üzenetére


gtamate2
veterán

You're welcome :)

*Sn0w

(#77974) Teaway válasza gtamate2 (#77967) üzenetére


Teaway
veterán

Ígéretes, hogy az MSI mindkét verzióból tudott kiválót készíteni :K

Nincs itthon csokid??

(#77975) ddjtomyy


ddjtomyy
tag

Melyik gtx 970 verziót ajánljátok játékokra?

Tomy

(#77976) 4264adam válasza ddjtomyy (#77975) üzenetére


4264adam
veterán

Az értelmes hűtéssel szereltek közül a legolcsóbbat. : [link]

Bár ha a Pc2-be szánod oda kevés lesz az első generációs i3.

(#77977) ddjtomyy válasza 4264adam (#77976) üzenetére


ddjtomyy
tag

Jaj dehogy :))) az csak ugy van... Az újba, csak nagy unalmamban kiírtan az uj pc konfigját, oda szerintem, csak még nem döntöttem el melyik verzió legyen...

Tomy

(#77978) mihione


mihione
őstag

Szerintetek milyen kartyat hajt ki meg normalisan egy 4,6 ghz-re huzott i5 2500k?Sokat szamitana ha mondjuk 4,8-ra is fel lehetne tolni?

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#77979) Grave_444 válasza mihione (#77978) üzenetére


Grave_444
nagyúr

GTX 970 - R9 390, elég 4,6-on is. :)

(#77980) juve600 válasza Grave_444 (#77979) üzenetére


juve600
nagyúr

+1

(#77981) Because


Because
őstag

érdemes még ezekben a 960-970-980-as karikba fektetni? most olvastam, hogy idén jön a Pascal és a szemléltető grafikonok szép nagy különbséget rajzolnak a mostani architektúrához képest

(#77982) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezt csak offba linkelem be (bár szerintem nem off) mert megírtam a kérdésemet a vga topikjába is, de ha tudtok légyszi segítsetek nekem ebben.

[link]

Köszönöm.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#77983) MrDerekas válasza Because (#77981) üzenetére


MrDerekas
addikt

Érdemes a Pascalra várni és abba fektetni? (Lehet) Elavul 3 év vagy kevesebb alatt és akkor érdemesebb az utána következőbe fektetetni. Kb annyira érdemes, mint rendszerváltás előtt Wartburgba beruházni, mikor már volt esély Golf 1-re is. Nagyon egyszerű a dolog. Ha kell "A" kártya, akkor érdemes. Ha csak újdonság miatt kell, akkor meg érdemes várni a pascal-ra. Gondolom csak szónoki kérdés volt ;) Mivel nincs rá sem cáfolhatatlan igen, sem kétséget kizáró nem... (Gonoszkodva jegyzem meg, hogy grafikont tán még én is tudok rajzolgatni. Majd élesben kiderül mire képes az újabb architektúra.

#77982 .LnB A nitro-ra nem jellemző ez a felső érték, DE ez nagyon sok dologtól függ. Egy szekrénybe, asztalba bepakolva a gép, képes felfűteni magát, mint rossz szellőzéskor is, és akkor csak kavargatja az egyre forróbb levegőt. Persze, hogy nem képes olyankor normális hőmérsékleten tartani a vga-t. Mondjuk a 80 fok még nem gáz annyira, bár közel a felső határ és lehet nem bír 5 évet a kari, csak 3,5-t ;) Tehát a Sapphire Nitro híresen jó hűtéssel rendelkezik, eléggé csendes és normálisan hűti a vram-ot is. Ha ezt tervezed venni, nem fogsz csalódni.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#77984) 4264adam válasza Because (#77981) üzenetére


4264adam
veterán

A szemléltető grafikont szívesen fogadom, vagy ha nincs olyan grafikon ami valós címeket taglal akkor kenjék a hajukra. VGA vásárlást tervezel nem is az alacsony sávban. Gondolom játszani szeretnél és most. Akkor most kell venni. Igen 1 év múlva jön a mostaninak a következő generációja ami jobb lesz sőt 2 év múlva megint jön ami ismét jobb az elődjétől. Ez így van rendjén. Ha pedig a DX12 miatt félsz akkor ott van az AMD amely TIER 3-al rendelkezik.

(#77985) Because válasza MrDerekas (#77983) üzenetére


Because
őstag

leginkább a felsőkategória miatt kérdezem. most befektet 100000-et úgy, hogy fél év múlva jön az új gen ami gondolom újabb funkciókkal, jobb támogatottsággal fog rendelkezni.

nemrég vettem procit, de abból is inkább az i5-6600-ast, jó tudom az intel jövőre már másik tokozással jön ;]

(#77984) 4264adam: jó, de a 900 már 1-2 éve kinn lesz

[ Szerkesztve ]

(#77986) 4264adam válasza Because (#77985) üzenetére


4264adam
veterán

A most kijövő DX12 a TIER3 bekötést fogja még tartalmi tehát a mostani AMD paletta lefedi. Az Nvidia Maxvell pedig a TIER 2-őt ami 10% alatti teljesitmény csökkenéssel jár. Amit a grafikonon láttál az egy képzelt program számai majd ha lesz AAA cím DX12-el akkor érdemes róla beszélni. NV Pascal szerintem már TIER3 bekötéssel fog jönni de 10% elhanyagolható tényező.

(#77987) MrDerekas válasza Because (#77985) üzenetére


MrDerekas
addikt

Értem én, csak az a bibi, hogy elodázni a végtelenségig lehet. Az ember is ha keresi az ideális partnert, a bazinagy őt, akkor addig odázza a dolgot még egyedül marad. Leegyszerűsítve viszont marad a dilemma, amit 4264adam is nagyon jól megfogalmaz. Most játszana, vagy fél év múlva? Csak ez a döntő ebben a kérdésben.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#77988) .LnB válasza MrDerekas (#77983) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

(#77989) MrDerekas Javítottam a linket, annyi még, hogy ha kell akkor oldalról is meg tudom fújni a VGA-t a ház oldaláról is, ott is van hely ventinek.

[link]
Ide menne bele a Nitro. Annyi különbséggel, hogy most már három venti van bent elől. Plusz két Be Quiet
Pure Wings 2. Amit igény esetén tudok variálni. Mondjuk alulra a VGA alá az egyiket, vagy fentre kiszívásnak.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#77989) MrDerekas válasza .LnB (#77988) üzenetére


MrDerekas
addikt

Bár most nem jó a link, de ha tegnap is ezt linkelted, akkor teljesen jó lesz az a kártya. Nem valószínű, hogy bármit variálnod kellene a hűtésen. (Az elől kettő, hátul egy felállás, egy túlnyomásos hűtésnek felel meg tehát bőven elég. Már ha jól értelmezem a nálam tapasztaltabbak okfejtéseit. ;) ) Röviden: Jó választás!

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#77990) Grafirka válasza Because (#77981) üzenetére


Grafirka
őstag

A " lesz egy jobb xy ido mulva " az teny , csak az egyetlen szepseghibaja , hogy egy vegtelen tortenet.

(#77991) Because válasza MrDerekas (#77987) üzenetére


Because
őstag

igen, mindig lesz egy újabb jobb... mondjuk ez egy látható időpont, de okés valóban csak költői kérdés volt :)

most mit mondjak erre 23 éves korom óta nincs kapcsolatom 31 leszek :DDD

(#77992) MrDerekas válasza Because (#77991) üzenetére


MrDerekas
addikt

Sosincs későn és bizakodóak vagyunk ;) Erre is lenne pro és kontra, de maradhatunk annyiban, hogy minden úgy jó ahogy van. Meg mindig lesz valahogy, mert nincs olyan, hogy sehogy sincs. - szófia beszéd - OFF :)
Mérlegelni kell és dönteni. Eccerű ;)

.LnB Ment pü!

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#77993) Runner_fxr válasza MrDerekas (#77987) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én pont ugyan így voltam anno az iphone 6-al, várjak 6s-re vagy ne? Aztán csak megvettem a 6-ost, ilyen erővel várhatok iphone 8-ig is, mert minden évben jön egy újabb. Ez így van a számítástechnika egyéb területein is.
Persze azóta már 6s-van, de a 6-al se volt semmi gondom. :)

[ Szerkesztve ]

(#77994) Thusor


Thusor
őstag

Abban kérném a segítségeteket, hogy egy új videokártyát szeretnék vásárolni de nem tudok választani. A gépem egy HP z400. Intel Xeon X5650, 24 GB DDR3. PCIe x16 Gen2-es csatlakozóba menne és max 150W kártyákat tud fogadni a tápja miatt. Ehhez a konfighoz milyen Nvidia kártyákat tudnátok javasolni játékra max olyan 50-60 ezer forintig? Nem szükségszerű számomra, hogy mindent fullHD-ban vigyen.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#77995) Májkii válasza Thusor (#77994) üzenetére


Májkii
senior tag

GTX 750Ti vagy GTX 950 Ha a proci megy magasabb órajelen.

[ Szerkesztve ]

(#77996) 4264adam válasza Thusor (#77994) üzenetére


4264adam
veterán

A processzor csupán 2.66Ghz és elég régi. Maximum HD770/ GTX750-et tudna kihajtani

(#77997) ddjtomyy válasza Runner_fxr (#77993) üzenetére


ddjtomyy
tag

Igen csak nem fogod megvenni az iPhone 6-ot ha egy hónap múlva jön az iPhone 6s :D (gondolom)

Tomy

(#77998) Runner_fxr válasza ddjtomyy (#77997) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Attól függ milyen áron? :)

(#77999) nimfas


nimfas
addikt

380 nitro alatt hogy lehet beuzemelni a 3d módot? Rákötöm az LG 3D tv-re hdmi-n azt kész? Nem igazán találtam rá leírást... Itt meg pörög a topic....

Előre is köszönöm a választ!

(#78000) Restless19


Restless19
tag

Üdv ideiglenes/tartalék dvga-t nézegetek de nem tudom milyen legyen.

FHD 60 fps League of legensd-ben a cél i7 4790- mellé az igp-vel is megyeget de azért még se olyan az élmény amd/nvidia mind 1 pascalig szeretném kihúzni vele :R

Mentally sick, I'm meant to be rich But I'm the opposite, I pop the 5th and empty the clip No smile and the fucked up grin Profile with the scuffed up timbs Past the point of no return Blast the joint, ignore the burns Lost contact with reality Psychosis who the fuck wanna battle me!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.