Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39501) pc360 válasza kezdosql (#39499) üzenetére


pc360
addikt

Ha az adott - valamiért meg nem nevezett - hardvereknek van XP-s támogatottsága, akkor a hivatalos oldalakat kell felkeresni a driverek letöltése kedvéért. Erre nincs használható program. bluemirage bővebben kifejtette.

Van kollekció esetleg, amire rá lehet szabadítani a manuális telepítést az eszközkezelőből. Ez sokszor segít ilyen esetekben.

Az XP-t viszont valóban el kéne felejteni. nem fejlesztenek rá már semmit, telis-tele van biztonsági résekkel, és ez már így is marad. Egyszerűen leáldozott a rendszernek, amin egy vírusirtó a hiedelmekkel ellentétben nem segít (csak tovább lassítja a gépet).

Ha legalább kétmagos proci és 3-4 GB memória található a gépben, akkor Win 7, vagy Xubuntu (xubuntu-16.04.1-desktop-amd64.iso) ajánlott. Régebbi gép esetén régebbi kernellel ellátott Xubuntu működhet jól (xubuntu-14.04.5-desktop-i386.iso vagy xubuntu-12.04.4-desktop-i386.iso). Tökéletesen pótolja az XP-hatást, csak jóval normálisabban kezeli a hardvereket. A szokásos böngészők elérhetők alatta, ahogy a LibreOffice is.

Megjegyzendő, hogy a böngészők proci- és memória-igénye Linuxok alatt is ugyanakkora, tehát ha legalább pár tabot megnyitna, ott kelleni fog a 3-4 GB memória. Illetve egy szimpla magos procival épp ugyanolyan szenvedés lesz a napi használat...

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39502) kezdosql válasza bluemirage (#39500) üzenetére


kezdosql
tag

Koszonom a gyors valaszt, a gyartoknal allitolag mar nincs meg.
Most megneztem, amit linkeltel, a listaban nincs xp.

Arra gondoltam, hogy van-e olyan program, ami kigyujti a hardverlistat, ami megadja, milyen driver kell hozza.

Ha jol emlekszem, nagyon szenvedni kell kezzel, eszkozkezeloben egyesevel megnyitni a hardvert, kulon ablakban megnezni a hardver azonositot es a kodot csak kezzel lehet leirni, mert nincs masolasi lehetoseg, pedig azt kell beirni a keresobe.

Nincsen internete, csak a regi programjait akarja hasznalni, most orul, mert ez a P4 -ese gyorsabb, mint ami volt neki.
Egyenlore annyit tudok, hogy az egyik problemas elem egy hangkartya,
a masik egy nvidia vga kartya.

Sajnos en is tavol vagyok, igy csak gondolatatvitellel tudnek segiteni neki, arra pedig nem vagyok kikepezve.

Azt mondta, az ismerose a hangkartya drivert egy olyan weboldalrol toltotte le, ahol minden oldalon egy pipas ferfi kepe volt - nekem gyanus, hogy a majorgeek volt.
Azt en megbizhatonak gondoltam korabban, nem ertem, miert kapott kek halalt, es hibakod nelkul nem tudok tobbet.

Azt meg vegkepp nem ertem, hogy ha egy hangkartya driver problemas, miert hal bele az egesz gep, ahelyett, hogy figyelmen kivul hagyna, es engedne, hogy letiltsak a drivert az eszkozkezeloben es maradna a sarga kerdojeles allapota.

Ezert lenne jo egy ilyen program, ami csinalna egy harverlistat, meglennenek a kodok es egybol konnyebb lenne az elet igy tavolbol is.

(#39503) pc360 válasza kezdosql (#39502) üzenetére


pc360
addikt

Írtam, hogy nincs igazából ilyen használható program. XP-vel pedig már a kutya nem foglalkozik.

Ha problémás a driverek beszerzése, akkor egy ilyen adware-ekkel teletűzdelt driver-letöltögető igazi katasztrófa lenne számára. :)

Annyit kéne megtudni, hogy pontosan milyen kártyákról van szó, és hogy milyen programokat használna (pipás férfi és egyéb sallang nélkül). További segítséget ezek tudatában adhatunk.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39504) bluemirage válasza kezdosql (#39502) üzenetére


bluemirage
őstag

Már bocs, de olyan nincs, hogy egy nvidia videó kártyához nincs driver a gyártói oldalon :Y
Írd meg priviben a kártya típusát és szerintem máris tudom küldeni a letöltési linket.

A hangkártya' sem lehet különösebben bonyolult.
Ha alaplapi,akkor kell annak pontos típusa, a hardver verzió számával együtt... mert volt, hogy több féle változatban gyártják a típust.
A speccy vagy számos pendrive-ról indítható program tud un. hardverlistát, hardver leltárt készíteni. A benne lévő hardver elem nevekre, típusokra aztán lehet drivert keresni, majd letölteni.... ahogy írtam korábban. Ennyi az egész... persze előfordulhat, hogy valamelyikhez már nagyon nincs semmi, de szerintem még nem mentetek el a falig, hogy ezt ki lehessen jelenteni.
Vagy ha minden kötél szakad, akkor el kell vinnetek egy szakemberhez, aki mindezeket megteszi... ez nem szégyen...
Részemről az off-ot befejeztem. Elnézést a többiektől.

Meliora sunt bono inimica

(#39505) Lauda válasza poirot (#39497) üzenetére


Lauda
félisten

Szuper ez a vueminder naptarprogi windowsra. A kolleganak mar megkoszontem privatban, csak gondoltam jelzem itt is, ha masnak is szuksege lenne ilyesmire.

[ Szerkesztve ]

(#39506) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Srácok, valaki tud olyan programot, ami TÉNYLEGESEN pucolja a memóriát? Napokig megy sokszor gépem, 8 Gb memória van benne, de kb. egy hét után már a Firefox megnyitása után is már csak 500 Mb. szabad memóriát ír ki az Aida. Tudom, hogy sokan mondogatják, hogy ezek csak kamu programok, ténylegesen nem szabadítanak memóriát fel, ezért érdekelne, hogy van-e olyan, amelyik ténylegesen is jól dolgozik?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#39507) sfdrakex válasza Vertigo18 (#39506) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Miért is kellene pucolni a memóriát? Előtárazva vannak benne az általad gyakran használt programok, ha bárminek kell memória akkor a Windows magától kipucolja a memóriát és annak a programnak adja aminek szüksége van rá.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#39508) Vertigo18 válasza sfdrakex (#39507) üzenetére


Vertigo18
addikt

Okés, ha így van. Csak kicsit döcögve indul már a Firefox, amikor kiírja az Aida, hogy 500 Mb szabad memória van. Megnyitok 3-4 flash ablakot, aztán várok...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#39509) sfdrakex válasza Vertigo18 (#39508) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Flash az egy nagy rakás sz*r, az kinyír bármit. Feladatkezelőben nézd meg mi eszik sok memóriát, azt esetleg lődd le.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#39510) Vertigo18 válasza sfdrakex (#39509) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az az, a Firefox és a Flash. Ezeken már túl vagyok, ezért gondoltam valami programra. Mostanában már nem feladatkezelőzök, hanem egyszerűen minden reggel újraindítom a gépet, tlán jót is tesz neki, nem megy hetekig.

Flasht meg használni KELL, mert egy általam használt program használja.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#39511) sfdrakex válasza Vertigo18 (#39510) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha az eszik sokat amit éppen használsz, akkor mit akarsz a memóriából kipucolni?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#39512) ollie válasza Vertigo18 (#39510) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, csatlakozom az előttem szólóhoz. Ha a firefox foglalja a memóriát, akkor azt kell kitakarítani belőle, de mivel kell neked, nem lehet. Vagyis a megoldás, hogy veszel több memóriát.

***

(#39513) Doky586 válasza Vertigo18 (#39508) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Virtuális memória (lapozófile) hogy van beállítva..?

(#39514) kezdosql válasza pc360 (#39503) üzenetére


kezdosql
tag

De van, az oroszok nagyon jot csinaltak, csakhat telepit az Opera nongeszo mellett egy figyelo progit is, ami allandoan frissebb drivereket keres a weben, amire nincs szukseg.
Meg hasonlot csinalnak bizonyos drivereket gyujto oldalak is, igy vegulis meglett a megoldas.

[ Szerkesztve ]

(#39515) kezdosql válasza bluemirage (#39504) üzenetére


kezdosql
tag

OK, sokadszorra irom le, egyszer verge MEGNEZHETNED, hogy igazam van, az ALTALAD LINKELT helyen nincsen xp-hez driver. Gondolom, mar regen archivaltak, mivel az xp tamogatottsaga mar regen megszunt.

(#39516) kezdosql válasza Vertigo18 (#39510) üzenetére


kezdosql
tag

Mozilla forumon szerintem rengeteg tanacsot talalsz, hogy mit igen es miket nem. :R

(#39517) sfdrakex válasza kezdosql (#39516) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A flash eszi a memóriát, de a flash kell neki, szerinted erre lesz tanács mit állítson le? :D

Mihez nincs driver? Milyen vgahoz? Gyártó oldalán szokott lenni 10+ évre visszamenőleg is.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#39518) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! PC-re milyen flashcards program használható úgy, hogy a megoldást be kell/lehet írni a billentyűzeten? Irregular verbs tanulásához szeretném használni.Tehát 1 szónak akár 3 past tenses alakjai is lehetnek.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#39519) csferke válasza Lauda (#39505) üzenetére


csferke
senior tag

Szia,
1 kérdésem lenne ezzel Szuper ez a vueminder kapcsolatban, ugyanis visszasírom a régi Nokia-s megoldást.
Tud-e ez olyat a telefonon, hogy ha egy adott időpontban fel kell valakit hívnom akkor az értesítő létrehozásakor a telefonkönyvből lehet kiválasztani a felhívandó személyt? Értesítéskor pedig felkínálja az adott személy névjegyét/te.számát és már, 1 kattintással, hívható is a szám?

köszi

(#39520) poirot válasza csferke (#39519) üzenetére


poirot
senior tag

Bizony Isten, nem próbáltam.

De hát ha emlékeztetőt írsz, az nem jó ???!!???

(#39521) spe88


spe88
senior tag

Hello!

Olyan programot keresnék, ami több különböző felhő-szolgáltatással való szinkronizálást elvégzi egymaga, hogy ne kelljen felraknom egyet a Dropboxnak egyet a Google Drive-nak, MEGA-nak stb.

A másik probléma, hogy a "hivatalos" appok csak egy mappát figyelnek a szoft linkelgetéseket a megadott szinkronmappába meg el akarom kerülni, ha lehet.

Létezik ilyen?

Olyanból Dunát lehet rekeszteni, ami egy online felület és a felhők közt ide-oda pakolgathatod a dolgokat, de ami szinkronizál is abból egyet sem találtam, ami működik.

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#39522) envagyok


envagyok
veterán

Egy telefonnal felvett 1080p60 mp4 videókat szeretném összefűzni egy mkv file-ba úgy, hogy megfelelően legyen kezelve az álló felvétel is, és mindegyik berakott felvétel egy egy fejezet legyen.
Erre tud vki megoldást, hogy mivel-hogyan?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#39523) rokendrol válasza envagyok (#39522) üzenetére


rokendrol
senior tag

http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/avidemux-2-50-QM12.html [link]
/File menüben meg kell nyitni az elsőt,aztán Append és hozzáadni a következőt,stb.Ha teljesen egyforma a videók tulajdonsága,konvertálás nélkül gyorsan egyesíteni fogja/

[ Szerkesztve ]

(#39524) csferke válasza poirot (#39520) üzenetére


csferke
senior tag

Tudod a sorrendet. :F
Emlékeztető megírva.
Jelez, elolvas, kilép, telefonkönyv megnyit, név kikeres, hívás. Mindezt általában olyankor amikor pl. éppen vezetsz.

ŐS Nokia-nál.
Emlékeztető megírva. Ez legtöbbször nyugis környezetben, tehát van időd kikeresni a felhívandó személy tel.számát.
Jelez, ránéz és megnyomod a hívást. :)

Hát egy ilyen tudású Reminder után kutakodok.

(#39525) csferke válasza spe88 (#39521) üzenetére


csferke
senior tag

Szia!
Fizetős, jó lesz?

FBackup

[ Szerkesztve ]

(#39526) vgyuri válasza spe88 (#39521) üzenetére


vgyuri
őstag

Fapados megoldás, de ha van andorid-os telefonod/tableted akkor FolderSync-kel megoldható, az ingyenes max 2 tárhelyet kezel (fizetős 700 forint): [link] helyi mappába - távoli mappába - 2 irányú szinkron, mappánként be tudod állítani, rengeteg beállítása van.

Telefonra FTP server [link], PC-n felmásolod, telefonon Foldersnyc-ben "összes szinkronálása".

[ Szerkesztve ]

(#39527) pc360


pc360
addikt

Tudtok mondani egy progit, amivel kiíratható játék közben, hogy épp melyik grafikus meghajtást használja?

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39528) ollie válasza pc360 (#39527) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mit értesz grafikus meghajtás alatt?

***

(#39529) pc360 válasza ollie (#39528) üzenetére


pc360
addikt

GPU.. :)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39530) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Olyan ingyenes programot keresek, amivel ISO-t tudok csinálni. ISO tartalma word, excel, pdf, fotók lennének. Ez az iso maga egy biztonsági mentés lenne kimentve egy külső meghajtóra (vagy többre.)

üdv.

.

(#39531) pc360 válasza Troy. (#39530) üzenetére


pc360
addikt

Miért kell, hogy ISO legyen?

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39532) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

WIN10 alatt amikor a GPS-em térképeket tartalmazó partícióját (USB-F partíció) akartam formázni a WIN kiírta, hogy a formázást nem sikerült befejeznie.
Most hiába akarom újra formázni, nem sikerül neki.
Tudtok-e ajánlani egy olyan külső programot, amivel az USB tárolóként rádugott adathordozót letudnám formázni?

(#39533) Troy. válasza pc360 (#39531) üzenetére


Troy.
addikt

Számomra szimpatikusabb hogy egy ISO fájlt látok, mint 1000-1500 fájlt egy mappában.

.

(#39534) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#39532) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Valami miatt írásvédett lett ez a rész.
Hogyan tudom az írásvédettséget ennek a háttértárolónak megszüntetni?

(#39535) Doky586 válasza Troy. (#39533) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

ISO helyett használj ZIP -et...

(#39536) Doky586 válasza Troy. (#39533) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A win 8-10 kiegészítő progi nélkül kezeli a ZIP-et, ezért jobb mint a RAR, főleg ha tömöríteni sem kell.. így gyors is. mindennel kompatibilis.

(#39537) ALFA válasza GEPESZ66 (#39534) üzenetére


ALFA
senior tag

weben keress rá irásvédett pendrájv és hasonló kifejezésekre, és nézd meg, nálad melyik változat okozott galibát, és rögtön a megoldás is megvan rá.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#39538) Troy. válasza Doky586 (#39535) üzenetére


Troy.
addikt

Akkor valószínűleg ez lesz. Köszi!

.

(#39539) spe88


spe88
senior tag

Olyan fájltitkosító szofver létezik-e, ami az adott PC-n letitkosítja a fájlt, az felmegy egy felhőbe (Drive, Box stb.) és a felhő is kér minden platformon jelszót (PC böngésző, Android).

Magyarán a felhőszolgáltatás is felismeri a levédett tartalmat és ott helyben meg tudja nyitni, ha a helyes jelszót megadod.

Ilyen létezik?

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#39540) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Van olyan program, amivel megoldható, hogy minden egyes alkalomkor egy backupból visszaállított rendszer induljon el. Tehát ha valamit felrak a user, a következő indításkor már ne legyen fent. Update-t, programok frissítését csak én tudjam megcsinálni.

.

(#39541) pc360 válasza spe88 (#39539) üzenetére


pc360
addikt

Hogy ismerné már fel a levédett fájlt és dekódolná egy felhőszolgáltatás?

AxCrypt - Ezzel tudsz fájlokat titkosítani, és csak a megfelelő jelszó vagy kulcs birtokában tudod feloldani őket azon a gépen, amin szintén telepítve van a progi.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39542) Doky586 válasza spe88 (#39539) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

PGP..
Minden OS-hez van kliens: APG, GPG4win, stb.. Főleg levelezésre találrák ki, de fileok is egyenként titkosíthatók.

(#39543) ollie válasza Doky586 (#39542) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, de attól még nem fogja megnyitni a felhőszolgáltató a fájlt a szerverén, mindenképpen le kell töltened.

***

(#39544) spe88 válasza Doky586 (#39542) üzenetére


spe88
senior tag

köszi, rápróbálok!

pc360: arra gondoltam, hogy a fontosabb felhőszolgáltatásoknak (Drive, DB stb.) van-e valami ilyen funkciója? Mint ahogy egy Excel filet is meg tud nyitni a Drive így ez is mehetne neki. Szerintem igény is volna rá. User titkosítja a fájlt a gépen és a Drive felismerné, hogy titkosított az adott szofverrel és ott helyben kérné a jelszót, így nem kell telepíteni szoftvert, hanem bárhonnan meg tudod nyitni, ha tudod a jelszót, így viszont minden gépre telepíteni kéne az adott szoftvert, ami nem az igazi.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#39545) cigam válasza spe88 (#39544) üzenetére


cigam
félisten

Ennek így se füle se farka. Ahhoz, hogy hozzáférj ismerni kell a fiókod jelszavát. Ha szerveroldalon kell kinyitni, akkor el kell árulnod a titkosító kulcsot, vagyis pont azt csinálod amit el kell kerülni, megadod a titkosító kulcsot egy harmadik félnek.

Amúgy a Steganos Safe kezeli a felhőszolgáltatások titkosítását. 1-2 régebbi verziója időnként promócióban elérhető 1-2 napig ingyenesen.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39546) Doky586 válasza ollie (#39543) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Drive és a DB is egy jelszóval védett tárhely (szomszéd kispista nem éri el). Az átvitel most is titkos. Ha ennél több kell -hogy rajtad kívül senki se férjen hozzá, a tárhelyszolgáltató se- akkor jön a titkosítás.. Ehhez kell helyben a titkosított file.

Minden más megoldás csalás és átverés lenne..

[ Szerkesztve ]

(#39547) ollie válasza Doky586 (#39546) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De ezt miért nekem írod? Pont ezért írtam, amit írtam.

***

(#39548) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok!
Olyan programot keresek, ami megoldja hogy távolról is lássam a gépben lévő merevlemezeken még felhasználható tárhely méretét. Nekem az is bőven elég ha óránként feltölti ftp-re egy txt fájlban. :R

4 8 15 16 23 42

(#39549) ALFA


ALFA
senior tag

Egyre többen panaszkodnak, hogy részlegesen vagy teljesen irásvédetté válik a pendrájvjuk.
Egy órája kaptam egy olyat, amibe a recuva is belefagyott.
A puran meg hülyeségeket ír, rengeteg 128 bájtos és hasonló méretű mpg meg png meg html fájlot akar visszaállítani.
Valami trójaira gyanakszom, de nem láttam hirt róla, gondolom, az elhárítása csak jövőre lesz elérhető.

Mindenesetre kellene egy megbizható program, ami a sérült pendrájvokat helyreállítja.
A formázás működik, de teljes adatvesztéssel jár.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#39550) cigam válasza ALFA (#39549) üzenetére


cigam
félisten

1TB-os 1999.-ért? Pontosan mi a baj? Ha "csak" írásvédetté vált, attól még simán olvasható, tehát menthető.

Egy próbát megér a testdisk

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.