Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39151) gyulank válasza ALFA (#39149) üzenetére


gyulank
addikt

De tudom, hogy abban mi csinálja, csak én jobban meg akarom nyújtani, mint ahogy az szaggatás nélkül bírja.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#39152) akaido válasza Ł-IceRocK-Ł (#39148) üzenetére


akaido
addikt

Photo Resize Magic

Caesium free, portable verzió is van

FileOptimizer free, univerzális, sok fájltípust támogat

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#39153) Utao


Utao
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok valami olyan ingyenes programot, mint az Avast Cleanup, ami kb. megkeresi, kiiktatja a felesleges programokat, és kicsit gyorsabbá teszi a rendszert? Windows 8.1-em van.

(#39154) pc360 válasza Utao (#39153) üzenetére


pc360
addikt

Ezek valójában kamuprogramok. Te tudod, hogy mire nincs szükséged, és azt uninstallálni tudod. Az uninstallhoz lehet használni a GeekUninstaller programot, ami annyit csinál, hogy az adott program után hagyott registry bejegyzéseket és mappákat is törli, ennyi. Semmi extra.

Azon kívül futtass egy CCleaner-t, és sokkal többet nem tehetsz a gépért. Ha lassú mocsok a rendszer, akkor SSD-beszerzéssel és újratelepítéssel kell folytatni a dolgot - és akkor már a 8.1-et is el kellene felejteni. Az egy köztes rendszer, a Win 7 és a 10 is jobb nála.

Az XP-vel együtt elmúlt már a csodatevő programok korszaka. Csak pár cég (pl. az Avast hulladék) próbálja még meglovagolni azt a tévhitet, hogy egy ilyen takarítóprogram visszagyorsítja a géped. Az a helyzet, hogy pont ezektől megszabadulva lehet elérni némi eredményt.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39155) mezis válasza pc360 (#39154) üzenetére


mezis
nagyúr

+ msconfig és kigyomlálni a fölöslegeseket. (Csak egyetlen víruskereső fusson. Vannak lopakodó vírus kersesők ! :K )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#39156) totron


totron
addikt

xrandr windowsos megfelelojet keresem (videojel-feszultseg szabalyozasa), illetve barmit, amivel elerheto fenyero-csokkenes PWM (villodzas) nelkul.

(#39157) Utao válasza pc360 (#39154) üzenetére


Utao
csendes tag

Köszi szépen, elgondolkodom majd egy új rendszer telepítésén :)

(#39158) totron válasza pc360 (#39154) üzenetére


totron
addikt

Ironikus ez a GeekUninstaller, hogy letezik.:) Csoborbol vodorbe a szemleletmodot illetoen. Pedig izgalmas a Win registry!

(#39159) pc360 válasza totron (#39158) üzenetére


pc360
addikt

Egy szóval sem mondtam, hogy gyorsít akármit, csak segít takarítani a maradék mappákat és egyszerűbb kezelni. Érdemes hsz-írás előtt tájékozódni. A szemléletmódon ez nem változtat, csak azt a 2 programot ajánlottam, amit egyáltalán érdemes használni "karbantartás" céljából. A geek cucc pont annyit segít az egészen, hogy kényelmes a keresés a felületén, és felajánlja a hátrahagyott mappa törlését. Ezt ugyanúgy megtehetjük manuálisan is.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39160) totron válasza pc360 (#39159) üzenetére


totron
addikt

A dolog pikanteriaja, hogy a tobbi is ezt allitja magarol.:) Mindig lesz egy kovetkezo, egy jobb. Mosopor effektus. Registry, tovabbra is ezt tudom ajanlani mindenkinek. Ehhez persze kis hajlandosag kell es a rendszer megismerese, ami ad annyit vegul, hogy sajatunknak erezzuk az operacios szisztemet, jobban, mintha orokosen all in one, meg megoldoprogramokon keresztul hadakoznank. Jobb atirni egy erteket vagy nekiulni, feltarni par perc alatt, hogy adott program hova is ette be magat. Nem akarom masra eroltetni a szemleletemet, csak rossz nezni, ahogy orokke korbe forognak a felhasznalok. Az ilyen kisprogik is ugyanugy ertekeket allitanak, torolnek, mintha manualisan tenne az ember ami altal legkozelebb tudni is fogod mit miert hogyan es mas esetre is tudod alkalmazni, mig ha "felfogadsz" mindig valamit, azzal nem tanulsz semmit (marad a totalis kiszolgaltatottsag es a virusoktol valo retteges, rendszerben gondolkodas es atlatas helyett). Ettol meg biztosan jo amit ajanlottal, mint emlitettem, a szemleletmod ami mas, ami kivezet(het). Dehogyisnem valtoztat.

[ Szerkesztve ]

(#39161) pc360 válasza totron (#39160) üzenetére


pc360
addikt

Most mivel van gondod? Én is épp ugyanúgy ellene vagyok az értéktelen programoknak.

Az, hogy a win szisztéma, meg a rá készült programok java része hulladék, azzal nehéz mit kezdeni. Ha egy program arra nem képes, hogy az uninstallere törölje legalább a program mappát maga után, akkor ezt a jóérzésű, rendszerető ember megteszi maga. A GU sem tesz mást, ez nem egy gyorsulást meg nemtommit ígérő szemét, csak egy segédeszköz. Nem összekeverendő a "deep cleaner" szarokkal.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39162) Met válasza mezis (#39155) üzenetére


Met
nagyúr

Az msconfig indítási listából hogy tudom kitörölni azokat a sorokat amik előtt már nincs pipa?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#39163) Ł-IceRocK-Ł válasza akaido (#39152) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Helló,

A Caesium bevált, ilyesmire gondoltam.

Köszi szépen mindenkinek! :R

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#39164) iguana válasza Met (#39162) üzenetére


iguana
őstag

mivel használom a ccleanert, én vele szoktam rendet vágni. eszközök->automatikusan induló programok. utána a windows, ütemezett feladatok, helyi menüben lehet takarítgatni is.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#39165) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Tudtok valami használható MAGYAR (nyelvű) kert tervező programot ? ezeket találtam, de képek alapján egyik se magyar
Nem nekem kellene, én ellennék az óhéberrel is :DDD

előre is köszi :R

(#39166) pc360 válasza asuspc96 (#39165) üzenetére


pc360
addikt

A screenshotok minden alapvetően nem magyar készítésű program esetében természetesen nem magyar. Nem a screenshotokon kell csekkolni, hogy melyik tartalmazza a kívánt nyelvet, hanem a hivatalos weboldal, vagy a telepítők alapján.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39167) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Végtelenített slideshowra keresek valami ingyenes lightweight programot. Semmi rendkívülit nem kell tudnia, csak egy adott mappa képeit egymásután (akár álltható időközönként) levetítse, majd, ha végzett elkezdje elölről. Nem árt, ha tudja ezt kiterjesztett monitoros megoldásként, de ez nem olyan fontos. Köszi! :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#39168) pc360 válasza pocokxx (#39167) üzenetére


pc360
addikt

Bármelyik képnézegető, pl. IrfanView.

Többmonitoros szisztémára meg gondolom van fönt segédprogi (Actual Multiple Monitors vagy DisplayFusion), anélkül amúgy is esetlen a dolog.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39169) pocokxx válasza pc360 (#39168) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

És tényleg van loop funkció az Irfan view-ban... :) Harmadik program nélkül nem tudom beállítani, hogy melyik monitoron induljon a sliedshow?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#39170) pc360 válasza pocokxx (#39169) üzenetére


pc360
addikt

A harmadik programot azért ajánlottam, mert nagyon hasznosak egyébként is (főleg a DisplayFusion brutál - hiánypótló programjaik vannak), de ezt a részét nem ismerem a képnézegetőknek. Esetleg a FastStone kicsit modernebb lehet ilyen szempontból.

Support dual-monitor configurations

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39171) dqdb válasza totron (#39156) üzenetére


dqdb
nagyúr

f.lux + Alt+Page Up/Down

De ezzel csak egy rossz megoldást (PWM) cserélsz le egy másik rossz megoldásra.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#39172) tigipuf


tigipuf
senior tag

sziasztok!

A skype helyett tudnátok alternatívát,régi messenger stílusút.
Telefon,videó hívás abszolút nem kell,csak hagyományos sms jellegű,csevegő program.
Lehetőleg atomstabil és gyors,puritán reklám és sallangmentes kelllene.
5-6 gép lenne csak a rendszerben (családon belüli napi kommunikáció,hallássérült édesanyám miatt)
Facebook nem jó,nincs mindenkinek fiókja.
köszönöm,,,

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#39173) Creepy válasza tigipuf (#39172) üzenetére


Creepy
tag

Viber?

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#39174) pc360 válasza tigipuf (#39172) üzenetére


pc360
addikt

Discord egyértelműen.

A Viber, TeamSpeak meg az összes hasonló hulladék.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39175) Phülöp válasza tigipuf (#39172) üzenetére


Phülöp
addikt

ICQ

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#39176) pc360 válasza Phülöp (#39175) üzenetére


pc360
addikt

Pfff... nagyon nem.

Sima chatre egyébként a Telegram nagyon kényelmes, az is multiplatform. Ha már VoIP is kell, akkor jön a Discord a képbe.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39177) Phülöp válasza pc360 (#39176) üzenetére


Phülöp
addikt

Kérlek, indokold meg, miért nem.

Az én indokaim az ajánlásra:

- multiplatform (bár nem volt kitétel),
- stabil a végtelenségig,
- gyors (ellentétben pl. a Facebook messenger-rel),
- nagyon kevés erőforrást igényel (ellentétben pl. a Viber-rel vagy a Skype-pal)
- néhány tagú (zárt) fix csoport fogja használni (így nem jelent problémát, hogy mostanra mások már nem használják)
- semmivel se bonyolultabb használni telepítés után, mint bármelyik másik chat alkalmazást,
- a kontaktlistát a szerver tárolja, így bárhonnan bejelentkezve ott van a család a listában.

Tényleg érdekel, hogy a fenti feladatra miért csak "Pfff... nagyon nem." a megfelelősége az ICQ-nak részedről.
Nem azt mondom, hogy az ICQ jobb a többi csevegőprogramnál - viszont nem is rosszabb - csak épp a véleményed érdekel.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#39178) pc360 válasza Phülöp (#39177) üzenetére


pc360
addikt

Egy ősi, reklámos AOL mocsok, mindennemű titkosítás nélkül...

A sebesség-kérdés teljesen irreleváns, amíg nem ismersz tényleg instant messengert. A Telegram ilyen. Egyetlen EXE, a belépés 2 mp, ha küldesz valamit, az azonnal ott van, nem másodpercek múlva. A mobil kliens ugyanezzel a gyors működéssel bír.

A másik, hogy ha nem is a kliens, az ICQ csatorna viszont megbízhatatlan és lassú volt sokszor. Ha jól emlékszem, offline üzeneteket sem kezel. Próbáld ki a Telegramot, utána eszedbe nem jutna ICQ-t ajánlani akárkinek is. Legalább 10 éve nincs benne a NeszeTools-ban sem, nem véletlen. :)

A Discord meg a hangminőségével és a modern felületével arat. A Skype csak a meglévő kontaktok miatt lehet érdekes, de szerencsére 1000x igényesebb alternatívával pótolható.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39179) Phülöp válasza pc360 (#39178) üzenetére


Phülöp
addikt

OK, így már tiszta.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#39180) iguana válasza Phülöp (#39179) üzenetére


iguana
őstag

jééé, még egy iguana :DDD

kb. 2 éve a családomban mindenkit áttérítettem a telegram-ra. mindenen elfut, ha akarod még telepíteni sem kell, böngészőből is működik. egyszerű, nincs benne kismillió egyéb funkció és piszok gyors. gyakorlatilag azonnal ott van, amit küldesz.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#39181) akaido válasza tigipuf (#39172) üzenetére


akaido
addikt

A postagalambot! :)
A Pidgin azonnali üzenetküldő legfőbb jellemzője, hogy párhuzamosan egyszerre több hálózatra is bejelentkezhetünk, így a sokféle üzenetküldő-hálózaton fellelhető barátainkat egy programon belül, egy listában láthatjuk.

Ł-IceRocK-Ł :R

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#39182) Phülöp válasza iguana (#39180) üzenetére


Phülöp
addikt

Múltkor már majdnem rádköszöntem. :DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#39183) iguana válasza Phülöp (#39182) üzenetére


iguana
őstag

OFF
pedig te sem ma kezdted, és nem botlottam még beléd, pedig rendszeres olvasó vagyok a PH-n ;)
OFF

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#39184) pc360 válasza akaido (#39181) üzenetére


pc360
addikt

A régi csatornák kezelésére még jó lehet, bár már nem igazán fejlesztik a programot.

De még ha a progi tökéletes is lenne, akkor sem tudod megkerülni a bóvli hálózatokat vele. Ezek legnagyobb részt XMPP-re épülnek, meg mindenféle kísérletezésre. Szépen lassan hullanak el support nélkül, hivatalosan pedig nincs támogatott API. Hiába állítod be pl. a Facebook vagy a Google chatet benne, ha nem kapod meg az neked küldött üzeneteket, amiket akkor írnak, amikor épp offline vagy. Ezeket a legjobb elfelejteni, ha valaki megbízható chatprogramot keres, így a Pidgin ajánlás sem állja meg a helyét.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39185) pc360 válasza pc360 (#39184) üzenetére


pc360
addikt

A nagy IM cégeknek nem érdeke az, hogy 3rd party programok csatlakozzanak a hálózatukba (már csak a reklámmegjelenítés hiánya miatt sem), és mivel a dolog nem látszik változni, a Pidgin is szépen lassan elfonnyad. Annyi a szerencse a dologban, hogy jövögetnek az új generációs, reklámmentes hálózatok natív kliensekkel - már csak azt kell eldönteni, hogy melyikben bízik az ember. Az biztos, hogy (az amerikai bázisú) óriáscégek bugos szarjaira, és az arra csatlakozó harmadik félre nem raknék tétet...

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39186) Phülöp válasza pc360 (#39185) üzenetére


Phülöp
addikt

Az a baj, hogy a gyors és tényleg biztonságos kanadai megoldásra se sokan raktak tétet, így az is elhalóban van.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#39190) ALFA válasza C. s. (#39063) üzenetére


ALFA
senior tag

Bocs, ez kimaradt:
FileHippo?

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#39191) pc360 válasza ALFA (#39190) üzenetére


pc360
addikt

A FileHippo tökéletes példája a valaha ötletadó, friss szoftveres híroldal elhárhozásának. Mára egy reklámokkal teli, a régi szerkezetéhez képest áttekinthetetlen, ocsmány weboldal maradt pár jó, és annál több kétes programmal, tipikusan 2-3 napos frissítési sebességgel. Szerintem már az anyjukat is elárverezték. Megújulás helyett elkurvulás... Az ismertségüket főképp onnan szerezték, hogy a Piriform programok (pl. CCleaner) elsődleges mirrorja, de nagyon sokmindent nem adtak a köznek ezen kívül, amivel rászolgáltak volna a népszerűségre. Vízilóból nem lesz Softpedia, bármennyire is próbálják a románok szüleményét kopírozni ezekkel a hírszekciókkal...

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39192) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Különböző méretű/képarányú képeket szeretnék átméretezni az alábbi módon:

1. Először:
- a képeket nagyítani vagy kicsinyíteni kell úgy, hogy változatlan képarány mellett
- a szélesség 1280 pixel, a magasság pedig legalább 720 pixel legyen, vagy
- a magasság 720 pexel legyen a szélesség pedig legalább 1280 pixel legyen.
2. Ezt követően a képek tetejéből vagy az aljából le kell vágni annyit, hogy a végső kép 1280 x 720 pixel legyen.

Nem tudom, mennyire érthető, hogy mit szeretnék. Alapvetően nem bonyolult.

Az ACDSee az 1. pontot abszolválja. Kutakodtam a neten úgynevezett image-cropping programok után, de egyelőre csak online megoldásokat találtam.

(#39193) pc360 válasza €uro (#39192) üzenetére


pc360
addikt

A FastStone Photo Resizer-ben ezeket a paramétereket meg tudod szabni. Ez gyakorlatilag a FastStone képnézegetőjének konvertáló része dedikált program formájában, kiegészített funkciókörrel.

Lehetséges, hogy két lépcsőben tudod csak az átalakítást elvégezni (a vágással együtt), ebben az esetben azt javaslom, hogy a fixre méretezésnél PNG-be konvertálj, és csak a croppolás során nyomd őket JPG-be, így legalalább egy kör lossy->lossy minőségveszteséget megspórolhatsz.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39194) Phülöp válasza €uro (#39192) üzenetére


Phülöp
addikt

Faststone megoldja.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#39195) €uro


€uro
őstag

Köszönöm.

Valójában már telepítve is van a program egy éve és felületesen rá is néztem egy órája. De ezek szerint nem elég figyelmesen. Köszi mindkettőtöknek!

(#39196) Phülöp válasza pc360 (#39193) üzenetére


Phülöp
addikt

Megnéztem a viewer-ben (nekem csak az van), ott a méretezés 2 lépésben megy (külön a szélesség, külön a magasság), viszont nem csak kicsinyít, de nagyít is, ahogy a kolléga kérte. És természetesen nem kell egyesével bajlódni a képekkel.
A crop már finomabb móka, alapból a kép közepét vágja ki, de megadható a vágás pozíciója (a bal felső sarok koordinátája - ami elvileg X: 0, Y: 720, ha jól értem a feladatot).
Ha a Photo Resizer ezen fölül többet is tud, akkor az plusz pont. Gondolom, a megoldás ugyanaz annál is.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#39198) pc360 válasza Phülöp (#39196) üzenetére


pc360
addikt

Nameg jobb minőségben, és ez sem utolsó szempont. A FastStone szebb JPG-ket készít ugyanakkora fájlmérettel. Az IrfanView kissé őskövület, de nézegetésre még mindig az egyik legegyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39199) Lacc


Lacc
aktív tag

Sziasztok!

Nekem van HF-em, ami arról szól, hogy pénzügyi mérleg jelentésekből (teljesen legálisan és publikuson elérhető) kell adatokat másolnom Excelbe. Ezek a jelentések PDF fájl formátumban vannak.
Viszont a PDF-ben lévő szöveg nem másolható. Sem IE, Chrome PDF olvasója, sem az Adobe Reader DC-vel sem lehetséges.
Túl sok a szám amit kézzel kellene beírni, és kényelmesebb lenne Ctrl + C és Ctrl + V -zni, mint kézzel beírni, így a hibázás lehetősége is mérséklődne. :R

(#39200) Phülöp válasza pc360 (#39198) üzenetére


Phülöp
addikt

Félreértesz: a Faststone Viewer-ről írtam, amihez képest speckóbb a Faststone Photo Resizer.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.