Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39451) BullZeye válasza Met (#39449) üzenetére


BullZeye
veterán

HP 3635, HPnak ami scannelő programot találtam az közli, hogy nincs scanner telepítve. Hozzá pedig nem kaptam, vagy legalábbis nem települt a FULL telepítéssel semmilyen program ami erre szolgál, csak névjegykártyagyártó, amire nagy szüksége van mindenkinek...

(#39452) pc360 válasza K10PA (#39450) üzenetére


pc360
addikt

Sehogy. Kell a fenének a szemét-generálás...

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39453) K10PA válasza pc360 (#39452) üzenetére


K10PA
csendes tag

A második mondat mit jelent?

(#39454) pc360 válasza K10PA (#39453) üzenetére


pc360
addikt

Semmi, csak bal lábbal kelés után a nosztalgikus - vagyis bármilyen magyar TV-tartalom - elleni ellenérzéseim törtek csak a felszínre.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39455) mezis válasza BullZeye (#39445) üzenetére


mezis
nagyúr

Az ingyenes Fast Stone Image Viewer ?

mezis

(#39456) K10PA válasza pc360 (#39454) üzenetére


K10PA
csendes tag

Tudomásul vettem; az alapkérdéseim szigorúan technikai oldalról kívánták megközelíteni a problémát és továbbra is ebben az irányban- és tárgykörben várnék egy kis útmutatást.

(#39457) iguana válasza BullZeye (#39445) üzenetére


iguana
őstag

először a gyártó oldalán nézz szét a konkrét típus alapján.

nekem még az xp-s korszakból volt (vagyis van) egy canon szkennerem. a windows 7 átállással nem működött, nem adtak ki hozzá drivert, nem ismerte fel sehogy. emlékszem 1 teljes napot töltöttem el, annyit próbálkoztam ilyen-olyan szoftverekkel driver-ekkel stb. szomorúan a szekrény mélyére került.
aztán valaki ajánlotta a vuescan-t, azonnal felismerte, nem kellett csinálni semmit. alap és részletes beállítások, beszél magyarul, szóval nekem mindenre tökéletes. free esetén vízjelet tesz, ami regisztrálással tűnik el a szoftverből.

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#39458) pc360 válasza iguana (#39457) üzenetére


pc360
addikt

Igen, a VueScan folyamatosan bővített, saját driverkollekcióval rendelkezik, ami hivatott a gyártói és OS szintű hiányosságokat könnyen átívelni. Eddig XP-n és 7/10-en nem támogatott túl régi, vagy épp új szkennereket mind lekezelte, amit próbáltam. A driver miatt egyáltalán nem is kell foglalkozni a gyártó saját cuccaival, azok jobb is, ha teljesen eltakarítódnak a rendszerről.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39459) C. s. válasza K10PA (#39450) üzenetére


C. s.
addikt

(#39460) K10PA válasza C. s. (#39459) üzenetére


K10PA
csendes tag

Köszönöm, már el is tűztem innen!

(#39461) ollie válasza K10PA (#39450) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem hinném, hogy újrakódolás nélkül tudnál videót szerkeszteni (ami nem csak vágás), pontosabban lementeni az eredményt.

***

(#39462) K10PA válasza ollie (#39461) üzenetére


K10PA
csendes tag

A példaként említett MPEG Wizard nagy vonalakban tudja ezt (a módosított szakaszok kivételével), csak nem H264-el, azt nem kezeli ilyen jutányosan.

(#39463) bluemirage válasza K10PA (#39462) üzenetére


bluemirage
őstag

H264-es darabolására, vágására.... az alábbi programok lehetnek jók, melyek nem kódolják újra az anyagot, mert az iFrame-nél vágnak.
http://www.videohelp.com/software/Free-Video-Dub
Vigyázat Bundleware, install-nál figyelni, hogy mire kattintasz.

http://www.videohelp.com/software/MKV-Cutter
Ehhez lehet, hogy a MakeMKV-al előtt MKV konténerbe át kell rakni az anyagot.

Aztán itt van még a beszédes nevű:
http://www.videohelp.com/software/H264TS-Cutter

Van vagy egy tucat program ami tud H264-et darabolni. Van egy német program mpeg2 veszteségmentes darabolására is... ha kell annak is utána tudok nézni. Anno használtam egyszer, mert szar anyagot kaptam és ugyanabba kérték vissza és már nem akartam tovább rontani rajta.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#39464) K10PA válasza bluemirage (#39463) üzenetére


K10PA
csendes tag

Köszönöm!

Ezeken a programokon már mind túl vagyok, nem vágni szeretnék, hanem be- és leúsztatni.

(#39465) cigam válasza K10PA (#39464) üzenetére


cigam
félisten

Teljesen mindegy, hogy minek nevezed, ezt csak újrakódolással tudod megoldani. Levágod az elejét, végét, ezeket úsztatod, majd ugyanazokkal a paraméterekkel enkódolod, amilyen az eredeti stream is. Ekkor össze tudod fűzni a fadel-t részeket a "főműsorral".

Vagy mégis hogyan képzeled a fel/le úsztatást úgy, hogy a stream érintetlen maradna?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39466) K10PA válasza cigam (#39465) üzenetére


K10PA
csendes tag

Ez nem rossz ötlet!!!!!

Csak azokat a részeket - külön file-ként - kódoltatom újra, amelyekhez hozzáadom az effektet, nem a teljes műsorhoz adom hozzá, ugye? Ez jó mókának tűnik.

Ez eredeti elképzelés az MPEG Wizard-os módszerhez igazodott volna, amit már leírtam egy párszor.

Össze tudok fűzni két különböző típusú file-t?

példa:
A műsor eleje levágva, fade-in hozzáadva, avidemux lementi csak olyan formátumba aminek semmi köze az eredetihez.
Ez eredeti vágott változat elé teszem az effektel dúsítottat és aztán mivé konvertálom át, 20 óra alatt a kettő file-t egybe?

[ Szerkesztve ]

(#39467) cigam válasza K10PA (#39466) üzenetére


cigam
félisten

Össze tudok fűzni két különböző típusú file-t?

Nem. Ezért is írtam, hogy olyan formátumban (codec, bitráta, egyébb paraméterek) mentsd el, amilyenbe az eredeti is van. Ha a kettő egyezik, csak akkor tudod újrakódolás nélkül összefűzni a kettőt.
Ez elég babra munka (kideríteni az összes fontos paraméterét, és találni egy olyan enkódert ami le is tudja azt gyártani), és nem is biztos, hogy sikerül, de egy pár próbát megér a dolog.

Amikor össze illeszted (pl. avidemux-ban append), egyből kiderül, hogy eltaláltad-e a paramétereket. Ha engedte összefűzni, akkor már csak stream copy-val ki kell írnod kedvenc konténeredbe, és lecsekkolni, hogy a médialejátszód mit szól hozzá.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39468) K10PA válasza cigam (#39467) üzenetére


K10PA
csendes tag

Pont ez az egyik bajom, hogy nem tudom olyan paraméterekkel elmenteni, mert amely programokról eddig tudok azok mind konvertálnak....

Ettől függetlenül köszönöm a tippeket!

(#39469) cigam válasza K10PA (#39468) üzenetére


cigam
félisten

De csak az effektezett elejét kell konvertálnod, nem az egészet! Nagyon nem értjük egymást.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39470) K10PA válasza cigam (#39469) üzenetére


K10PA
csendes tag

Megpróbáltattam ...

Avidemux-ban az eredeti 1 perces fades (újrakódolt) változata betöltve, az eredeti 1 perces anyag a hozzáfűzéssel odaadva, hozzáfűzendő, az eredeti egyperces fades (újrakódolt) változata.

Copy stream (video, audió), kimeneti formátum "MPEG TS Muxer (ff)".
Az audió résznél nem olvas be egy hangsávot sem a 4-ből.

Az elkészült videón nincsen hang.

Hogyan tudom belevarázsolni, ha mind a kettő összefűzendő anyag tartalmazza őket?

(#39471) C. s. válasza K10PA (#39460) üzenetére


C. s.
addikt

Szívesen!
(De nem elűzni akartalak, csak segíteni a magam módján. Remélem, nem értettél félre. :) )

(#39472) tknof1871 válasza pc360 (#38769) üzenetére


tknof1871
őstag

Üdv! Milyen beállítással tölt le videót youtube-ról a legjobb kép és a legjobb hangminőségben. Amit letölt az ne legyen rosszabb, mint ami a youtube-on fenn van.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#39473) BullZeye válasza K10PA (#39470) üzenetére


BullZeye
veterán

Töltsd fel youtube-ra és rakd össze a 2 videót, én ezt szoktam, sokkal gyorsabb ha az Ő gépük számol, és codeckel sem kell vacakolni.

(#39474) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Üdv!

Tudja valaki hogyan lehet jó minőségű, kis méretű (max 3 MB kb) gifeket csinálni videókból, amik 30 másodpercesek akár? 9GAG mostanában tele van velük, 460x258-as felbontásúak, de nem találok olyan convertert, ahol pl. be lehetne állítani, hogy maximum 3 MB legyen a végső fájl, és esetleg utána játszani a többi beállítással is. Egy fél perces, 22 MB-os FullHD videóból is mindegyik 13-20 MB-os gif-et csinál 460x258-as felbontásban...

[ Szerkesztve ]

(#39475) S. Szabi válasza S. Szabi (#39474) üzenetére


S. Szabi
őstag

Közben rájöttem, előbb a videót kell lekicsinyíteni, utána gif-et csinálni belőle :)

(#39476) K10PA válasza C. s. (#39471) üzenetére


K10PA
csendes tag

Szó sincs róla, tényleg köszönöm! :)

(#39477) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Tudtok olyan programot amivel különböző dokumentumokban (.docx,.pdf,.pptx,stb.) lehet keresni adott szövegre?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#39478) cigam válasza K10PA (#39470) üzenetére


cigam
félisten

Ha már csak a hangot kell visszatenni, akkor az elején amíg egyben van, mentsd le a neked tetsző hangsávot. Aztán ha összetrükközted a videókat(eleje+közepe+vége), akkor visszateszed a korábban lementett eredeti hangsávot, és úgy mented le. Így tuti lesz hangja is.

(Bár ez inkább már a videókonvertálás/szerkesztés topik témája, ha van ilyen)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39479) K10PA válasza cigam (#39478) üzenetére


K10PA
csendes tag

Köszi, abban a topikban is gyűjtöm az információkat :)

Már jelentősen előrehaladtam, most ott ragadtam meg, hogy megvan 1-1-1 fájlban a műsor eleje-közepe-vége; az eleje-vége fájlokhoz hozzá van adva a fade (csak a videóhoz). Most szeretném a hármat összefűzni és a teljes audió sávot akkor szedem ki belőle a be- és leúsztatás hozzáadása miatt.

Perdsze mind ez csak álom, hogy, hogy nem, de nem fűzi össze őket az AVIdemux, egy förtelmes hibaüzenetet ad:

"ExceptionFilter

The application has encountered a fatal problem" . . .

"EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION
ADM_tsAccess::goToTime(unsigned long long) [libADM_dm_ts.dll]
ADM_setCrashHook [libADM_core6.dll]
ADM_setCrashHook [libADM_core6.dll]
ValidateLocale [kernel32.dll] "

(#39480) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok valami szuper kis media lejátszó progit ajánlani?
A BS Player nekem bevált ugyan, de állandóan kiakad tőle az összes gépem...

(#39481) rokendrol válasza Vegitaa (#39480) üzenetére


rokendrol
senior tag

potplayer

(#39482) Phülöp válasza Vegitaa (#39480) üzenetére


Phülöp
addikt

MPC, VLC

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#39483) C. s. válasza K10PA (#39476) üzenetére


C. s.
addikt

Akkor megnyugodtam! És tényleg szívesen! :)

Vegitaa:

Szia!

Filmnézéshez mostanában rákaptam a Kodira (minden platformra létezik és saját témája is van itt, a PH-n), zenéhez nem szerettem meg, ahhoz még én is keresem az igazit. Korábban a Jetaudiót használtam, de nálam szereti elfelejteni a lejátszólistát, mások nem szoktak rá panaszkodni. Filmhez és zenéhez is jó.

[ Szerkesztve ]

(#39484) ALFA válasza Vegitaa (#39480) üzenetére


ALFA
senior tag

kmplayer még nem volt.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#39485) kraftxld válasza TheProb (#39477) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A windows-ba beépített keresö indexeli ezeket a file-okat is, aztán lehet keresni bennük. Régebben a Google desktop tudta még ezt, de kukázták :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#39486) pc360 válasza TheProb (#39477) üzenetére


pc360
addikt

Na, erre a megoldás az Agent Ransack.

Support for popular Office formats including Office 2010 and OpenOffice.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39487) C. s. válasza TheProb (#39477) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

A "hagyományos" szöveges fájlokban (txt, rtf, stb.) a Total Commander is tud keresni alapból, de pdf-ben nem. A többit, amit írtál, nincs lehetőségem kipróbálni.

(#39488) pc360 válasza C. s. (#39487) üzenetére


pc360
addikt

Már megoldott a kérdés.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39489) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Helló,
Van olyan progi, ami kilistázza mi mennyit foglal, és hol találom azokat?
Tehát egy ilyen kimutatásfélére gondolok. :F

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#39490) C. s. válasza pc360 (#39488) üzenetére


C. s.
addikt

Túl hosszú volt a reakcióidőm :D

(#39491) kraftxld válasza Ł-IceRocK-Ł (#39489) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Treesize Free

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#39492) pc360 válasza kraftxld (#39491) üzenetére


pc360
addikt

+ SpaceSniffer, ha még grafikusabban képzelnéd el a dolgot. :)

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39493) Ł-IceRocK-Ł válasza kraftxld (#39491) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

+ pc360 köszi szépen srácok! :R
Igen, ilyesmire gondoltam.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#39494) Lauda


Lauda
félisten

Tudnatok ajanlani egy jo kis naptarprogramot win7 64bit oprendszerre? Mint pl ami az androidos telon mukodik, tudsz esemenyt letrehozni es hozza riasztast beallitani. Ismerem a google-t es talaltam is egy csomot, olyan erdekelne ami kiprobalt es regota megbizhatoan teszi a dolgat.

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#39495) kraftxld válasza Lauda (#39494) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Outlook 2013 / 2016 + Office 365 + Android gyári naptár vagy az Outlook app.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#39496) Lauda válasza kraftxld (#39495) üzenetére


Lauda
félisten

Olyanra lenne szuksegem, amihez nem kell elinditanom pl az outlook-ot. Nezegettem a google calendart, ugye ott az a jo, hogy lekuldi a telora is es ott is latom az esemenyt. Viszont ott nincs riasztas funkcio a pc-n. A gepem mindig online van mikor be van kapcsolva.

Android gyári naptár vagy az Outlook app. Ezek nem tudom micsodak. :B :B

[ Szerkesztve ]

(#39497) poirot válasza Lauda (#39494) üzenetére


poirot
senior tag

Vueminder. windows-ra

A gmail-os cimmel szinkronizál, onnan meg az Android telód. Bárhová írok, számítógép, vagy teló, az értesítés megjelenik mindkettőn.

(#39498) Lauda válasza poirot (#39497) üzenetére


Lauda
félisten

Vao, koszi az otletet! ;)

A lite verzio is tudja azt, hogy irok esemenyt es riaszt? ;) Azt latom, hogy ez is tudja a google szinkront.

[ Szerkesztve ]

(#39499) kezdosql


kezdosql
tag

Milyen programmal lehet megtalalni egy regi drivert?

Egy videki ismerosom gondban van, P4-es PC-re xp-t kellett telepitenie, hangkartya es nvidia drivereket nem ismeri az xp telepito.
Valaki segitett neki, de a kapott hangkartya driver kek halalt okozott, az egesz xp-t ujra kellett telepitenie.
Az nvidia driver pedig exe fajlokban erkezett, az egyik 40, a masik 120 mb-os volt, inkabb el se inditotta, gyanus volt neki, hogy az nem driver.

(#39500) bluemirage válasza kezdosql (#39499) üzenetére


bluemirage
őstag

Az nvidia driver az normális, hogy exe.
http://www.geforce.com/drivers
Ha tudja a videókártyája típusát, akkor a fenti linken a "manual driver search" fülön megadva, a harmadik mezőben a Windows XP-t választva, kap letöltési linket és úgy tudja letölteni a telepítő exe-t.
Ami általában 2 lépéses, első lépcsőben kicsomagolja magát és utána települ fel egy más működő Windows-ra.

A hangkártyánál is hasonlóan kell eljárni. Az esetek többségében hivatalos forrásból beszerezhető az internetről... ha alaplapi akkor az alaplap gyártójának oldalánál.

Ez a megbízható és általában a célravezető megoldás.

Baráti ajánlás: ne használja internetezésre 2016-ban az XP-s gépet. :W

Meliora sunt bono inimica

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.