Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39051) pc360 válasza geza844 (#39049) üzenetére


pc360
addikt

Erre nem a felhőben tárolás a megoldás, hanem ha befejezted a beállítást, a MENTÉS. A WinSCP-re nem emlékszem, de a FileZillánál biztosan van egyszerű export funkció is erre.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39052) geza844 válasza pc360 (#39051) üzenetére


geza844
aktív tag

Minden más program, amit használok, felhőbe ment. Nem szeretnék csak az FTP kezelés miatt külön mentegetni... :(((

(#39053) pc360 válasza geza844 (#39052) üzenetére


pc360
addikt

Ha nagyon muszáj, akkor be tudod állítani a Drive-ot vagy Dropbox-ot célmappaként a beállítások tárolására, de csak akkor, ha azok a fájlok titkosítva vannak. Értsd: borzasztó nagy hülyeség lenne belépőket és egyéb fontos adatokat titkosítás nélkül tárolni bármelyik felhőben.

Amúgy a felhőbe mentés az csak másodlagos biztonsági mentésnek megfelelő. Mi van, ha befuccsol a szolgáltatás, rossz a net, feltörik a szervert stb.? Akkor ott pislogsz majd a cuccaid nélkül. Minden épeszű számítógép használónak először offline kell megtanulnia menteni, aztán jöhet a felhő, ha már tudja, mi fán terem a titkosítás.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39054) Kernel válasza geza844 (#39049) üzenetére


Kernel
nagyúr

WinSCP-t nem ismerem, mivel a Total Commandert használom, amit úgyis komplett másolok ilyenkor, az FTP jelszavakat tartalmazó fájllal együtt. Tehát ehhez felhő sem kell.

Bár nekem a program és az ini-fájlok közös mappában vannak, erre nem árt azért odafigyelni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39055) arpii


arpii
aktív tag

Sziasztok,
Olyan programot keresek, amivel katalógust tudok csinálni a HDD-k tartalmáról és működik ütemezve. A Supercat tud ütemezést, de csak akkor, ha fut a program és elég lassú is. A Wincatalog gyors és ha már volt előzőleg katalógus a lemezről, baromi gyorsan tud frissíteni, de a command line nem működik, máshogyan pedig nem lehet ütemezni. A cél az lenne, hogy naponta be tudjam frissíteni a katalógust.

A másik, amit keresek egy backup alkalmazás, ami egyszerű, nem kell hogy fusson folyamatosan, hanem ütemezetten naponta egyszer több cél lokációra kimentse a kijelölt mappákat (esetleg tömörítve), amiket később bármikor elő tudok varázsolni.

Az is jó opció lenne, ha a backup szoftver katalógust vezetne a HDD-kről, amit le is tárolna, de tényleges mentést csak a kijelölt mappákról készítene.

(#39056) Istv@n


Istv@n
aktív tag

Sziasztok!
Weblap változását jelző alkalmazást keresek, amivel egy adott weblapon történt változásokról kapok értesítéseket. Amiket eddig néztem, azok leginkább chrome beépülők, de nem az igazi egyik sem. (vagy túl drága a használható verzió)
Valakinek lenne ötlete?

(#39057) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Már nagyon régen csináltam és sajnos nem emlékszem melyik volt a legjobb progi amit használtam.
Kazettáról szeretném ( sajnos laptopra) lementeni a tartalmat wav-ban. Mit érdemes használni ami jó minőség és nem túl csilivili? ( az sem baj ha csilivili csak használható legyen. Az utószerkesztés más kérdés, most a felvétel rész számítana.
Mit érdemes használni?
( talán Audacity-t használtam, mindjárt megkeresem megvan-e még, ha az jó akkor annál maradok)

[ Szerkesztve ]

(#39058) Creepy válasza mexel (#39057) üzenetére


Creepy
tag

Szerintem az audacity tökéletes erre. :K

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#39059) pc360 válasza Istv@n (#39056) üzenetére


pc360
addikt

WebMon, ha csak egyszerű kódrészlet-változást akarnál figyeltetni. Lent tud maradni a system tray-ben, hogy beállított időközönként ellenőrizze a bekonfigolt weboldalakat. Ingyenes progi.

WebSite-Watcher, ha komplexebb figyelési feladatokat látnál el. Én ez utóbbit használom vagy 300 oldalon, viszont fizetős cókmók (30-50 ejró).

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39060) Pardise válasza Creepy (#39050) üzenetére


Pardise
senior tag

Letöröltem, köszönöm!

Your car, your life ;)

(#39061) Istv@n válasza pc360 (#39059) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Köszönöm!

(#39062) mexel válasza Creepy (#39058) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, közben valóban az lesz, megtaláltam. :R

(#39063) C. s. válasza csferke (#39048) üzenetére


C. s.
addikt

ALFA:

Ezt nem teljesen értem. Mi az az mse? Nem valami biztonsági program? Én olyat keresek, ami a szoftvereim frissítését figyeli.
W8.1-et használok.

csferke:

Köszi, de a sok piros bejegyzés és a Virustotal eltántorít. Ezt nem merem telepíteni.

Valaki
tud mást ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#39064) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Olyan programot keresek (aminek van portable változata), amivel screenshot-ot tudok csinálni honlapokról.

.

(#39065) Rimuru válasza Troy. (#39064) üzenetére


Rimuru
veterán

print screen gomb. ;]
Firefox, [link]

Vigyázat, csalok!

(#39066) ALFA válasza Troy. (#39064) üzenetére


ALFA
senior tag

shift printscreen, majd beillesztés portable képszerkesztő programba.
Azokból pedig van pár száz, vagy webes keresőt használj, vagy keress egy jó feleséget. :DD

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#39067) Phülöp válasza Troy. (#39064) üzenetére


Phülöp
addikt

FastStone Image Viewer

Ezt IS tudja.
És van belőle portable változat is, természetesen.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#39068) Troy. válasza Rimuru (#39065) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi a linket! Köszi mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

.

(#39069) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!

Kb. 100 képből kellene egy videót csinálni, ilyen emlékezetes pillanatok témával.
Néha szöveggel, esetleg zene/videó bevágással.

Melyik programot ajánljátok ehhez? :F

Köszi! :R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#39070) Phülöp válasza choco01 (#39069) üzenetére


Phülöp
addikt

Windows Movie Maker

Egyszerű, pont erre találták ki.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#39071) choco01 válasza Phülöp (#39070) üzenetére


choco01
addikt

Ismerem, csak azt hittem nem rendezi magától a képeket, hanem egyenként kell, de akkor köszi! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#39072) ALFA válasza pc360 (#39053) üzenetére


ALFA
senior tag

Valahol olvastam, hogy már van felhőre és kuglis adattárra optimalizált vírus, úgyhogy mindent lehet fokozni. :K

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#39073) csferke válasza Istv@n (#39056) üzenetére


csferke
senior tag

FireFox kiegészítő
Update Scanner

(#39074) csferke válasza C. s. (#39063) üzenetére


csferke
senior tag

Köszi, de a sok piros bejegyzés és a Virustotal eltántorít. Ezt nem merem telepíteni.

A SUMo-t már jó régen használom/futtatom és még nem csinált galibát. :)

(#39075) Creepy válasza mexel (#39062) üzenetére


Creepy
tag

Szívesen!

Paradise: Semmiség!

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#39076) C. s. válasza csferke (#39074) üzenetére


C. s.
addikt

Akkor alszom rá egyet, hátha nem rosszalkodik nálam sem. :)

(#39077) MasterDeeJay

Milyen program, ami pendriveon lévő adatokat le tud jelszavazni és titkosítani?

Azt tudom hogy vannak ilyen hardveres titkosítású pendriveok, nekem elég lenne egy olyan ami szoftveres megoldás ami minél egyszerűbb. Tehát pendriveon valami portable progi ami csak jelszó után mutatná meg a tartalmát.
Köszi!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#39078) Rimuru válasza MasterDeeJay (#39077) üzenetére


Rimuru
veterán

VeraCrypt

Vigyázat, csalok!

(#39079) dasistsuper válasza dasistsuper (#38964) üzenetére


dasistsuper
újonc

senkinek nincs ötlete?

Van két asztali gépem, mindkettő Windows 7 op.rendszerrel és van egy webkamom - van rá megoldás, hogy a két számítógépen többfelé osszam a képet?
A két gép egy hálózaton van, feltételezem, hogy valahogy a hálózaton meglehetne osztani, ez érdekelne, illetve ha van erre valamilyen szoftveres megoldás is, akkor az is.

(#39080) pc360 válasza dasistsuper (#39079) üzenetére


pc360
addikt

Pont a minap nézegettem az OBS Studio-t, aminél kiválasztható mindenféle audio és video eszköz, mint forrás (asztali nézet, webcam stb.) és streamelni is képes. Ha bumfordi megoldás is, lehet, hogy működik.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39081) MasterDeeJay válasza Rimuru (#39078) üzenetére

Ez ugyan az mint a truecrypt, nekem oké én használtam a truecryptet de egyszerűbb kell. Ami csak pár kattintásos. Faék felhasználónak.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#39082) Rimuru válasza MasterDeeJay (#39081) üzenetére


Rimuru
veterán

Csinal egy zipet amin van jelszo.

Vigyázat, csalok!

(#39083) bluemirage válasza MasterDeeJay (#39081) üzenetére


bluemirage
őstag

Hardveres védelemmel ellátott pendrive (ujjlenyomat, jelszó). A cégnél mi csak ilyet használhatunk.
Az enyém pl. egy ehhez hasonló.
Meg kell jegyeztetni vele az ujjlenyomatot. Ha gond lenne vele, akkor az ilyen esetre megadott jelszó is feloldja.

Szerk: találtam róla egy régi logout cikket is.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#39084) pc360 válasza MasterDeeJay (#39081) üzenetére


pc360
addikt

Be kell állítani auto mountot. Mi olyan bonyolult benne? Megnyitod, és ha használni akarod, be kell írni a jelszót.

A jelszó-beírásra is van gyors megoldás. Én pl. az X-Mouse Button Control progival adom meg azon a bizonyos felületen a belépőt, de ez máshol nem aktiválódik. Gyakorlatilag 2-3 klikk az egész folyamat.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39085) C. s. válasza csferke (#39074) üzenetére


C. s.
addikt

Máshol is utána néztem, ki fogom próbálni. Még egyszer köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#39086) Primary92


Primary92
senior tag

Ismertek ingyenes (esetleg nagyon olcsó) pénzügyi menedzser programot, ami tud több számlát, készpénzt, néhány felhasználót kezelni, van androidos, és PC-s felülete is?
Családi büdzsét szeretném nyilvántartani, de mindegyik szoftverből hiányzik valami. Két felhasználó bőven elegendő lenne.

(#39087) pc360 válasza Primary92 (#39086) üzenetére


pc360
addikt

Szóval webes szolgáltatást keresel, amit minden eszközön elérsz.
Ezt a két népszerűbbet találtam most így hirtelen: Mint, YNAB

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39088) Primary92 válasza pc360 (#39087) üzenetére


Primary92
senior tag

A Mint itthon nem igazán működik, a YNAB pedig drága.

(#39089) #33253120


#33253120
törölt tag

Milyen program kell ahhoz, hogy a vodafone-os mifim által biztosított wifi hálózatot a win 10-es laptopom 06:00-00:00 között fizetősnek érzékelje, más időszakban korlátlannak? Ugyanebben az időszakban kellene a pipát ki-be kapcsolni a frissítések elhalasztása menüpontnál is.

Elvben a 00:00-06:00 közötti időszakra van 100 giga adatmennyiség, egyéb időre 12 giga. Ezzel szeretnék játszani egy kicsit.

(#39090) pc360 válasza #33253120 (#39089) üzenetére


pc360
addikt

Be tudod állítani, hogy mi legyen az az időpont, amikor frissíthet a Win. Vagy ez a 10-ben már nincs meg? Nem tudom, nem használom azt a szart.

Ezen kívül te tudod, hogy mit akarsz a 12 gigába besűríteni. Azt várod, hogy korlátozzon le naponta ebben az időszakban? Kapcsold ki a wifit... Ha tudod, hogy korlátos, akkor nyilván nem ilyenkor kell HD-videókat töltögetni. Vannak torrent kliensek is, ahol beállítható mindenféle időalapú korlátozás. Ezek rajtad múlnak.

Nem világos, hogy mit is szeretnél. Csapjon a kezedre, ha a napi kvótát meghaladó anyagra kattintanál? Forgalomfigyelőkkel (akár a droidon, akár a PC-n) láthatod, hogy hol tartasz. Gondolom, a vodánál is van erre megoldás, hogy lekérd az aktuális adatokat, mégiscsak 2016 van.

Esetleg sávszélkorlátozást tudok még elképzelni, ha többfelhasználós a dolog, és nem csak magaddal akarnál kitolni, hanem mindneki mással is. :D

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39091) Joker88


Joker88
őstag

keresnék valami fotós szerkesztős progit,lehetőleg magyarul kommunikáljon.

/ Van jópár fényképem, pl el kell távolítani pár képről az emberek szemeiről a vörös pöttyöt .. ilyenek. /

In loving memory of Garrett Lockhart

(#39092) pc360 válasza Joker88 (#39091) üzenetére


pc360
addikt

Félautomata vörös-szem effektus eltávolítására, sima vágásra, és alap színállításokra jó a FastStone Image Viewer. Ha több kell, akkor Photoshop (Lightroom).

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39093) #33253120 válasza pc360 (#39090) üzenetére


#33253120
törölt tag

A 10 esetén a Microsoft nagy figyelmet fordít arra, hogy minél naprakészebbek legyenek az azt futtató gépek.
Ahogy látom a frissítések letöltése automatikus, és a telepítéssel járó újraindításhoz adhatok meg aktív órákat. Így a frissítések telepítése az aktív órákon kívűl esik.
Viszont egyrészt van arra lehetőség, hogy egy adott internetkapcsolatot forgalmi díjasnak állíts be. Másrészt van egy frissítések elhalasztása checkbox ahol számomra ismeretlen mennyiségű időt lehet nyerni a frissítések telepítése előtt.
Azt szeretném, ha a frissítések letöltése abba a periódusba esne ahol kevésbé korlátos a netelérés, ezt talán azzal lehet elérni ha a fenti két dolgot állítgatom.
Azaz netezgetek a laptopomon és nem jön frissítés. Lefekvésnél kikapcsolom a kijelzőt, reggelre le van töltve, és telepítve van minden frissítés, és nem a napközbeni adatmennyiség rovására.

Szerk.:
Ha te is szerkesztel akkor én is. :)
Én a napközbeni 12 gigát be tudom osztani ezzel nincs baj. Én a rendszerfrissítéseket szeretném kordában tartani, hogy a gazdaságos időszakra essen. Ennyi. :)
Ne gondolj bele semmi másba csak amit kérdeztem. Ha nem használod, és emellett nem is ismered, akkor az is előfordulhat, hogy ebben a kérdésben nem vagy kompetens. De ez esetben is köszönöm a válaszod, mert sosem tudni mi visz közelebb a megoldáshoz. :R

[ Szerkesztve ]

(#39094) pc360 válasza #33253120 (#39093) üzenetére


pc360
addikt

Kapcsold ki a francba és ellenőrizd manuálisan heti egyszer éjfél után! Egyébként se tesz ki gigákat a dolog, ráadásul tavasztól bevezetnek egy új rendszert, ami nagyban csökkenti az update-ek letöltendő méretét (és az ellenőrzés idejét is).

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39095) #33253120 válasza pc360 (#39094) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem lehet. :)
Szerk. És nem is akarom.

[ Szerkesztve ]

(#39096) pc360 válasza #33253120 (#39095) üzenetére


pc360
addikt

Azt hittem eddig, hogy havi kvótáról beszélsz... A havi 300 GB-ba csak belesűríted a párszáz megás letöltést nagy nehezen! 1st world problems...

Hm, tán nem lehet szerkeszteni?

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39097) Rimuru válasza pc360 (#39096) üzenetére


Rimuru
veterán

Neki az a lenyeg hogy nappal ne forgalmazzon feleslegesen semmi, csak amit o szeretne, mert erre az idoszakra kevesebb a maximalisan elerheto leforgalmazhato adatmennyiseg, mit nem ertettel meg eddig ezen?
Ahogy T_chris irta ha ebben a temaban nem te vagy a legkompetensebb akkor nem kene eroltetni. ;)

T_chris: Mivel en se vagyok kompetens csak tudok mondani egy esetleges iranyt. A rendszerben van olyan lehetoseg hogy megmondod neki azt hogy eppen korlatos-e a kapcsolatod, ilyenkor azt hiszem nem keres frissitest se, esetleg ha ehhez tudsz valami sciptet irni/talalni ami allitja szerintem az eleg jo lenne.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#39098) #33253120 válasza pc360 (#39096) üzenetére


#33253120
törölt tag

Arról.
De szerintem nem érted. A havi kvóta 12giga reggeltől estig. Éjféltől hajnalig pedig 100giga.
Nem tudom honnan szedted ezt a 300-as számot.

De hagyjuk. Inkább itt sem voltam, bocs hogy kérdeztem.

(#39099) #33253120 válasza Rimuru (#39097) üzenetére


#33253120
törölt tag

Köszi.

(#39100) pc360 válasza #33253120 (#39098) üzenetére


pc360
addikt

Bocs, 360.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.