Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39401) ktg3


ktg3
őstag

Sziasztok!

Olyan progit keresek, amivel lehet billentyűzetet emulálni úgy, hogy ahogy beállítom úgy nyomjon bizonyos gombokat bizonyos időközönként.

Például mondjuk 10mp-enként nyomja meg az 1-es gombot.

Egérre clickerprogi is megfelelne.

Az mondjuk fontos, hogy ne legyen tele ártalmas kódokkal (bár gondolom ez magától értetődő).

Valakinek valami ötlet?

(#39402) pc360 válasza ktg3 (#39401) üzenetére


pc360
addikt

TinyTask 1.50 Portable.zip

Ez az egyik legegyszerűbb a dologra, ebben felveheted a mozdulatokat, billentyűlenyomásokat, és azt akár ismételgetve lejátszhatod. Vigyázz arra, hogy ne legyenek benne nagyon gyors mozdulatok, szép, kiszámolt legyen minden a record alatt. Ennél már csak komolyabbak vannak, pl. AutoHotkey (gondolom), segítségként van saját topikja.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39403) ktg3 válasza pc360 (#39402) üzenetére


ktg3
őstag

Köszönöm szépen! :R

Ki is próbálom.

(#39404) mexel válasza mezis (#39400) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, körülnézek.

(#39405) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Kéne nekem egy program, vagy egyéb, akár online megoldás, ami magyar szöveget fel tud olvasni.

(#39406) tothbe válasza ALFA (#39397) üzenetére


tothbe
addikt

ja, nem volt ebben semmi sértődés. csak ez is egy opció, mivel az elején nem írtad ennyire részletesen és gondoltam a sharepoint maintenance ára miatt kell a free opensource. de a most leírtak alapján akkor a megtartás nem jó opció.

By(e) Tothbe

(#39407) tothbe válasza FoxiestFox (#39405) üzenetére


tothbe
addikt

MultiVox

De itt is találsz bővebbet a témában.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#39408) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

milyen szoftverrel tudok internetes, böngészőben közvetített adást felvenni, hogy azt később, alkalmasabb időpontban visszanézzem? A felvételnek úgy kéne működnie, hogy az adás megy explorerben vagy firefoxban lerakva az asztalra, a felvételkészítés pedig a háttérben történik, míg én másra használom a gépet.

Ha ez segít valamit, GTX 970-es kártyám van...

Előre is köszi!
J.

(#39409) ALFA válasza FoxiestFox (#39405) üzenetére


ALFA
senior tag

Már szinte minden operációs rendszer tartozéka.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#39410) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Korábban "Total Media Extreme" (ArcSoft) progit használtam (nagyon bevált) és keresek hasonló és egyszerű, de jó író programot (DvD és BluRay lemez írásra) FreeWare legyen elsősorban, köszönöm! (linket megköszönnék) :R

Sajnos ezt az ArcSoft progit nem lehet megvásárolni, mert leálltak a fejlesztésével, forgalmazásával.. (sajnálatos) megvettem volna a licencet. :U

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#39411) ALFA válasza tothbe (#39406) üzenetére


ALFA
senior tag

OK.
Nem értek hozzá, nemcsak a sharepoint-ot nem tudom, mire jó, de azt se, mi a nyavalyának kell annyiféle API, azért kérdeztem rá itt, mert logikát nem látok benne. Ha a rengeteg API a gond, akkor ki kéne adni egy ukázt, hogy miket akarnak, és miket nem, és rögtön lehet korlátozni a számukat.
Gondolom én. :U

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#39412) pc360 válasza MaxxDamage (#39410) üzenetére


pc360
addikt

Miből írnál DVD-ket? Mi a forrás? Vagy mire használtad a progit?

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39413) MaxxDamage válasza pc360 (#39412) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

UDF
Pio BD-R íróhoz volt még egy ArcSoft -os lemez (eredeti progival) és már bánom, hogy nincs meg.... :W
PC/Noti a forrás , Samsung BD-R van most mint író eszköz (nem kaptam hozzá semmi író progit, ez a vicc...)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#39414) C. s. válasza joysefke (#39408) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

A JDownloader2 sokmindent el tud menteni, próbáld ki, ha nem lesz tuti ötlete másnak.

[ Szerkesztve ]

(#39415) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Tudnátok ajánlani valami "szem kímélő" programot PC-re?

Sokat olvasok és táblagépemen (Tab S2) van olyan mód ami pihenteti a szemet, még Moon Reader+-ban is van olyan mód ami elsárgítja, a képernyőt és kevésbé élessé teszi a színeket.

Tudnátok ajánlani egy ilyen progit? Vagy Chrome Extensiont?

Köszönöm!

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#39416) kispx válasza NandorHUN (#39415) üzenetére


kispx
addikt

f.lux.
A színhőmérsékletet állítja a napszaknak megfelelően.
Alt+PgDown és Alt+PgUp-nak pedig a fényerőt lehet szabályozni. Egész alacsonyra lelehet venni.

Workrave
Szünetekre figyelmezett.

(#39417) tothbe válasza ALFA (#39411) üzenetére


tothbe
addikt

Valóban, ott nem maga a program a gond, hanem a túlzott testreszabás. annak meg meg kell fizetni az árát, arra valóban nincs ingyenes opció. Persze, némelyikre talán van, de ott is kompromisszumokkal általában.
Ergo ez ilyen róka fogta csuka. Kell nekik egy ingyenes app, de mindent tudjon és úgy, ahogy ők szeretnék. Na ilyen nincs.

By(e) Tothbe

(#39418) NandorHUN válasza kispx (#39416) üzenetére


NandorHUN
addikt

f.lux. szerű progira gondoltam, csak itt jobban fáj a szemem bekapcsolás után, mint előtte :/

Valami olyasmit keresek ami mobilon is van, amitől "elsárgul" /sötétebb lesz a kijelző, szemet pedig sokkal jobban kíméli

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#39419) pc360 válasza NandorHUN (#39418) üzenetére


pc360
addikt

A fényerőt kellene lecsökkentened a minimumra, és esetleg a kontrasztból tudsz még lecsípni. Ha ez megvan, akkor a Calibre és az Icecream Ebook Reader progikban tudsz kapcsolni szemkímélőbb megjelenítési módot.

+ Erősen javallott egy ebook olvasó beszerzése, mert azon nagyon jó olvasni, míg a TFT kijelzőkön soha nem lesz az. Egy nagyon finom fokozatban állítható oldalmegvilágítással ellátott darabot már meg tudsz venni 25-ért.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39420) NandorHUN válasza pc360 (#39419) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nekem olyasmi kéne ami Chrome, böngésző alatt vagy egész Windows alatt működik. PubMed-es cikkeket olvasok sokat, azok meg csak weblapon érhetőek el.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#39421) Phülöp válasza NandorHUN (#39420) üzenetére


Phülöp
addikt

Van jó néhány "Night Mode" extension Chrome alá.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#39422) NandorHUN válasza Phülöp (#39421) üzenetére


NandorHUN
addikt

Igen, de ezek általában csak invertálják a feketét és a fehéret.
Sok esetben pedig az oldalakat nehezebb olvasni mint előtte.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#39423) Phülöp válasza NandorHUN (#39422) üzenetére


Phülöp
addikt

Ahh, ok. Már értem a problémát.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#39424) ALFA válasza tothbe (#39417) üzenetére


ALFA
senior tag

Kell nekik egy ingyenes app, de mindent tudjon és úgy, ahogy ők szeretnék. Na ilyen nincs.

Nem igazán. Döngették a mellüket, hogy sp-vel mindent meg tudnak oldani, nem kell törődni semmivel, és most már több százféle egyedi kütyühez kell biztosítaniuk az elérést, mindegyikhez jó pár API kell.
Erre mondtam, hogy vagy visszatérnek valami szabványos megoldáshoz - mondjuk "böngésző alapú" megoldás - vagy közlik, hogy milyen kütyükkel (nem) foglalkoznak. Csakhát akkor a melldöngetést abba kéne hagyniuk, úgyhogy most vakaróznak.

Lehet, hogy az API valami jó megoldás lehet, nekem úgy tűnik, csak egy kerülő utat biztosít, ettől kezdve viszont az adott API lesz a függőség, és úgy tűnik, még nem jöttek erre rá.
Nem ismerem, így nem tudom, mivel lehetne kiváltani, ahogy néztem az általad ajánlottakat a sp kiváltására, mindegyik vaalmi rész dolgot tud és azonnal saját magát akarja függőségi helyzetbe hozni, ami jó bevételi forrás nekik, csakhát ezzel együtt ők diktálnak.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#39425) pc360 válasza NandorHUN (#39420) üzenetére


pc360
addikt

Igen, de ez az, ami működik. Más, jó megoldásról nem tudok.

Képernyő eladás + egy normális megvétele sokat segítene.
Ha laptop, és nem tudod lejjebb venni a fényerőt, akkor RIP.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39426) ALFA válasza NandorHUN (#39420) üzenetére


ALFA
senior tag

Linket adnál, hogy megnézzük, mi a baj a weboldallal?

Esetleg régi a monitorod és nagyon vibrál?

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#39427) NandorHUN válasza ALFA (#39426) üzenetére


NandorHUN
addikt

Egy dell IPS paneles FHD jó minőségű monitorom van (Dell u2411 ) , tehát nem ezzel van a gondom.
Csak sok olvasás után már tiszta vörös a szemem és fáj.

Egyébként szokásos fehér-fekete oldalakat olvasok pl. ezt

Egyszerűen csak valami olyasmi megoldást kerestem volna, mint ami táblagépeken is szemkímélés címszó alatt :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#39428) C. s. válasza NandorHUN (#39427) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Valami analóg hardveres megoldás? ;) Nekem például fényre sötétedő szemüvegem van (szürke színben). Dioptria nélküliben is meg tudják csinálni. Vagy van kimondottan monitornézésre is szemcsi, bár amit én láttam, az sárga volt, szerintem megőrülnék vele :D De olyannal is beszéltem, akinek az vált be.

A kőkorszakban még lehetett kapni a monitorra (elé) valami szűrőt, de azt a mostani monitorok "kinőtték". Nincs valami hasonló, csak nagyobb?

[ Szerkesztve ]

(#39429) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Van olyan androidos program ami a telefonból kártyaolvasót (rfid, nfc?) varázsol..? Hogy a PC-re továbbítsa a jelet (bluetooth v usb-n) az ottani prg számára
Az új eSzemélyit kellene olvasnia pl kormányablakhoz.. aktiváláshoz, jelszómódosításhoz.

[ Szerkesztve ]

(#39430) pc360 válasza Doky586 (#39429) üzenetére


pc360
addikt

Android alkalmazások topik

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39431) Corpuscle


Corpuscle
őstag

Egy ismerősöm használt laptop vásárlása előtt áll. Olyan kérdése van felém, hogyan tudna megbizonyosodni arról, hogy azok a komponensek vannak a gépben (szétszerelés nélkül), mint ami a hirdetésben szerepel. Nekem az AIDA jutott eszembe. Megfelelő ez, vagy mást javasoltok?

(#39432) Vertigo18 válasza Corpuscle (#39431) üzenetére


Vertigo18
addikt

Erre is tökéletes választás az Aida.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#39433) Corpuscle válasza Vertigo18 (#39432) üzenetére


Corpuscle
őstag

:R

(#39434) ALFA válasza Corpuscle (#39431) üzenetére


ALFA
senior tag

Az aida-t tudtommal telepíteni kell, és azt nem mindig szeretik engedélyezni idegenek.

portable hardver info van, persze, akkor meg az a gond, hogy vinned kell egy pendrájvot, és megint gyanakodnak, mit akarsz futtatni. ;)

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#39435) ALFA válasza NandorHUN (#39427) üzenetére


ALFA
senior tag

Nem tudom, mi van táblagépeken, azt passzolom.

Az oldalt megnézve igen rossz megoldás, vakító fehér felületet alkalmaznak, nagyon dilettánsok.
Első körben egy emilt küldhetnél nekik, hogy szürkítsék a fehéret, vagy használjanak vajszínt vagy más, lágyabb színt háttérnek. (w3c ajánlás linken talán segíthet gyorsítani a döntésüket.)

Esetleg a monitorodon beállíthatod kézzel, hogy csökkentse a kontrasztot vagy vigye el sárgás-vajszín irányába a színeket.

Megoldás lehet enyhe fokozatú napszemüveg - vagy, ha szemüveges vagy, arra egy előtte lévő, lehajtható műanyag lencse használata, amit egy időben Presser is reklámozott - vagy más, az extrafrofitot célzó Monx szemüveget utánzó változatok.

Amennyiben szeretsz barkácsolni, az előbbit kiválthatja egy színes műanyag fólia monitor elé tétele, például sárga vagy zöld műanyag A4-es irattartó hosszanti éle mentén kettévágva talán lefedi a képernyődet. Cellux vagy tixo ragasztás a keretekre és kész.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#39436) Corpuscle válasza ALFA (#39434) üzenetére


Corpuscle
őstag

Jó felvetés! Javaslom neki előre tisztázza le, milyen lehetőséget biztosít az eladó.

(#39437) ALFA


ALFA
senior tag

Tud valaki olyan ingyenes programot, ami tud animált gif képeket készíteni képekből, vagy rövid videokból?
Letölthető, ideális esetben portable program kerestetik, nem online webfeltöltés.

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#39438) S-IW válasza Corpuscle (#39431) üzenetére


S-IW
tag

Eszközkezelő, Feladatkezelő, Rendszer, Fájlkezelő megnyitásával remélhetőleg minden kiderül, ha van telepítve Windows.

(#39439) bluemirage válasza Corpuscle (#39431) üzenetére


bluemirage
őstag

Az Aida (számtalan portable verzió lelhető fel belőle) megfelelő vagy bármilyen portable hasonló cucc... pendrive-ról indítva.... vagy egy tárhelyről letöltve és úgy indítva.

Ugyanilyen jó és egyszerű pl. a Speccy is. Bár install-os exe tölthető le free-ben, de emlékeim szerint portable-ben is fut (copy-paste)

Meliora sunt bono inimica

(#39440) ALFA


ALFA
senior tag

Én csak trial-okat találtam most, free-t sehol.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#39441) kispx válasza ALFA (#39437) üzenetére


kispx
addikt

GIMP-pel tudsz képekből animgifet csinálni.
Layerekbe berakod a képeket. Majd exportálod gifként. Ekkor rákérdez, hogy animgif legyen-e és mennyi legyen a két kép közti idő.

(#39442) Corpuscle


Corpuscle
őstag

köszönöm mindenkinek! :) :R

(#39443) ALFA válasza kispx (#39441) üzenetére


ALFA
senior tag

És hogyan csinál mov-ból animált gif-et?

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#39444) kispx válasza ALFA (#39443) üzenetére


kispx
addikt

Vagy más programmal konvertálod őket, vagy előtte képekre bontod. Pl.: VLC-vel

vlc.exe "pathtovideo" --video-filter=scene --vout=dummy --start-time=300 --stop-time=600 --scene-ratio=250 --scene-path=”pathtosaveimages” vlc://quit

(#39445) BullZeye


BullZeye
veterán

Vettem ma egy scannert és kellene hozzá valami program, amivel ha belerakok valamit rögtön scanneljen, vagy bármi. Utoljára scannerem kb 20 éve volt párhuzamos porton, így nem tudom milyen program a legjobb erre a célre (szkennelés)

(#39446) ALFA válasza kispx (#39444) üzenetére


ALFA
senior tag

Huh, ez valami pilótavizsgás valami, de azért kipróbálom. ;)

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#39447) ALFA válasza ALFA (#39440) üzenetére


ALFA
senior tag

Bocs, ez Aida-ra vonatkozott.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#39448) ollie válasza BullZeye (#39445) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A vagy bármi megoldható.

***

(#39449) Met válasza BullZeye (#39445) üzenetére


Met
nagyúr

A scanner gyártójának nincs programja?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#39450) K10PA


K10PA
csendes tag

Sziasztok!

Set-top box-szal rögzített műsorok szerkesztését szeretném elvégezni, különös tekintettel arra, amikor a készre vágott műsor elejére és végére a blende módszeres fade-in és fade-out effektet lenne szükséges alkalmazni (audió és videó sávok egyaránt), mindezeket konvertálás nélkül.

SD forrású műsoroknál, az mpeg2-es .ts fájlokkal, a Womble MPEG Video Wizard DVD-vel remekül el lehet végezni a be- és leúsztatást, mert itt csak azoknál a részeknél kódol újra, ahol az effekt érvényesítve lett.

Tudtok olyan programról, ami a fenti módhoz hasonlóan elvégzi a feladatot a H.264-es .ts fájlokkal is?

A másik szervesen a szerkesztéshez kapcsolódóan - jelenleg nem túl életképesen kezelhető - fellépő probléma:

Pl: a DunaWorld-ről rögzítek régebb műsorokat, amelyek 4:3 képarányúak, de a sugárzás 16:9-ben megy. A gondom ott van, hogy lejátszáskor a médialejátszó (Eminent EM7485) nem tudja eldönteni, hogy ez most 16:9 vagy 4:3 ezért a két nézet között oda-vissza rángatja a képet, stroboszkóp szerű villódzásként. PC-n nincsen gond a lejátszással.

Ezt csak úgy tudom jelenlegi ismereteimmel kezelni, hogy a VideoReDo-val átkonvertálom egy olyan .ts-be, ami az egyébként 16:9-es videó adattal rendelkező műsort 4:3-ba teszi és a jobb- és bal oldalon keletkező fekete mezőket levágatom vele.
Ez az átalakítós művelet egy 80 perces műsornál 18 órányi gépégetést jelent....

SD forrású műsornál, ha képarány kezelési gond lép fel, akkor az ReStream-mel remekül normalizálható - újrakódolás nélkül. Ez viszont nem kezeli a h.264-es .ts-t.

Ti hogyan szoktátok, van valami tippetek?

Nagyon köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.