Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39651) Met válasza kezdosql (#39650) üzenetére


Met
nagyúr

Gyártó oldalán ha nincsenek meg a monitor papírjai, ugyan itt találsz leírást a monitor beállításához.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#39652) pc360 válasza spe88 (#39649) üzenetére


pc360
addikt

A MEGA-nak is az a gondja, mint megannyi, itthon nem érdekelt szolgáltatásnak, aminek a közelben sincs szervere: lassú szar.

Most a free tárhely mérete a probléma, vagy a soft linkelés lekezelésének hiánya? Mert az utóbbi egészen egyszerűen megoldható: ha nem (vagy fordítva - lásd a köv. bekezést) alkalmazod. Annyi szabad helyed csak van a HDD/SSD-n, mint amit a szolgáltatás nyújt. Összegyűjtöd egy helyre a dolgokat, és máris mehet a dolog.

Ha a lementendő mappáid tartalma változó, használj egy sync progit, amivel össze tudod őket boronálni arra az egy helyre. Vagy még egyszerűbb, ha a mentésre szánt dolgaid eleve a szolgáltatás mappájában használod / tárolod, így duplázni se kell a dolgokat. Ha muszáj, akkor vissza-irányban már működni fog a soft-linkelés. A szolgáltatás is feltölti a fájlokat, és az eredeti elképzelés is megmarad.

Nem hiszem el, hogy egy ekkora cég ezt adja ki a kezéből.

:F Amennyiben elég a Google tárhely mérete, nem hiszem, hogy ne oldaná meg a szinkronizáló feladatot, ha a helyükön vannak a fájlok. Mégiscsak ez az alapvető funkciója.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39653) brd válasza spe88 (#39649) üzenetére


brd
nagyúr

Nem azért adja ki, hogy neked jó legyen, hanem, hogy neki. ;) Ha neki úgy jó, hogy direkt betart a (nem átlagos - linkelés támogatása) usernek, akkor be fog tartani. Egy ekkora cégnél ritka, hogy véletlenül legyenek hülyék, inkább szándékos szokott lenni.

The only real valuable thing is intuition.

(#39654) BullZeye válasza pc360 (#39645) üzenetére


BullZeye
veterán

Dropbox CSAK mac címet nézi? Vagy IP-t / cookiet is? Neki állnék én is maxolni accountot, csak mikor pár éve próbáltam sehogy sem sikerült. Van erre valami jó leírás. Pár órát elszöszmötölnék sajáttal és asszony fiókjával pár giga tárhelyért.

(#39655) ALFA válasza brd (#39653) üzenetére


ALFA
senior tag

Úgy tudom, komoly háború megy, amióta megvette a youtube-ot, mindenáron el akarja rejteni a tartalmakat, de mindig van olyan weboldal meg programozó, aki rájön, hogyan lehet azt is kikerülni.
Komoly tétje van az egésznek, rá akar venni mindenkit, hogy minden adatot nála tároljanak, persze ingyen, majd, ha hozzá akarsz férni, akkor majd fizethetsz érte. Úgyhogy csak nyugodtan, töltsetek fel mindent, azután majd csodálkozhattok, hogy a varjú minek károgott.;)

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#39656) gyulank válasza kezdosql (#39646) üzenetére


gyulank
addikt

Megkeresed a monitoron a gombokat, és elkezded beállítani.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#39657) pc360 válasza BullZeye (#39654) üzenetére


pc360
addikt

Nem tudom, hogy most miként reagál. Eddig elég volt neki a MAC-csere (virtuál gépen, Ubuntu alatt csináltam), de legutóbb valamiért nem vette be.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39658) spe88 válasza pc360 (#39652) üzenetére


spe88
senior tag

Az a baj olyan dolgokat is szinkronizálok, amit nem szívesen mozdítok el a helyéről (AppData stb.). Viszont lehet rápróbálok a MEGA-ra, mert a lassúság annyira nem zavar, mint a fő funkció hiánya, főleg, hogy kis fájlokat mozgatok általában. Kár, hogy GDrive nem támogatja ezt a soft linkelős dolgot. Duplázásra gondoltam, de az adathalmaz viszonylag nagy helyet foglal, sok a fájl, de azok kicsik, emiatt próbálom meg a MEGA-t.

Azt meg végkép nem akarom, hogy minden 20 helyen legyen szétszórva az SSD-n, mert egy dokumentum mappából sem fogom felpakolni az összeset csak, amik változnak... Mindegy.

Képtárolásra meg a Flickr azért nem jó, mert nem mappa struktúra szerint pakolja fel, tehát gyakorlatilag backupként nem használhatod, mivel azt sem erre találták ki. Nem hiába, érzem én régóta, hogy ami nekem kell egy igen drága havidíjas szolgáltatás lenne. Nem úszom meg. :D

Kár, hogy olyan nincs, hogy valahol veszek 1TB tárhelyet egy nagyjából ugyanilyen HDD árán és a forgalom arányában fizetnék, arra még talán be is ruháznék, de az megint csak nem éri meg nekik.

Ilyen ez...

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#39659) ALFA válasza BullZeye (#39654) üzenetére


ALFA
senior tag

Meg a progi verziókat is. Jó páran jártak úgy, hogy közölte velük, hogy amíg nem telepíti a legújabb office-t, addig nem férhet hozzá a doksijaihoz.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#39660) cigam


cigam
félisten

Létezik ingyenes közösségi média kezelő? Olyan progi kellene, aminek megadom a fiókom adatait (facebook, Google+, Twitter,...) Beírom a közlendőmet, legyen az link kép, szöveg, bármi, és azt fellövi mindenhova.
Videó esetén pl. feltölti a youtube-ra, és a feltöltött youtube videó linkjét lövi fel az oldalakra.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39661) ALFA válasza cigam (#39660) üzenetére


ALFA
senior tag

Tudtok olyan programot win-re, ami statisztikát csinál egy pendrájv fájljairól méret kategóriák szerint?

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#39662) pc360 válasza spe88 (#39658) üzenetére


pc360
addikt

Appdatát nem szinkronizál az ember fia automatikusan, mert iszonyat nagy baromság. Ha használod közben az adott programot, akkor a kliensnek folyamatosan újra kell hash-elnie és töltögetnie a változó fájlokat, ami a program működését is hazavághatja...

Neked egy külső HDD kell, meg egy egy USB-s tok hozzá. Egy bekonfigolt szinkron progi ZIP-eket tud készíteni a szükségtelen almappák és fájlok kihagyásával. TMP fájlokat és cache-eket minek is szinkronizálnál ezerszámra...

Ez lenne a backup lényege, nem a felhő. Nem muszáj kényszeresen mások elé tárni a dolgaid, ha az adatmentés olchool módon, sokkal normálisabban megoldható, amihez véletlen se fér hozzá más. Rádugod kétnaponta, lefuttatod a sync-et 1-2 perc alatt, ennyi. Egyszer kiadsz rá egy 10-est, és meg van oldva a dolog.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39663) pc360 válasza pc360 (#39662) üzenetére


pc360
addikt

Jah, és több ezer fájlos mappákat eleve nem mozgatunk még USB-n keresztül sem, nemhogy a neten. Lassú, erőforrásigényes művelet, aminek legalább még értelme sincs. Ez az USB 2-es eszközöknél a leglátványosabb. A képes mappák határeset, ott legalább fél- vagy pár megás fájlokról van szó. Szóval, irány a HDD-vásárlás, 320-500 gigán már csak elférsz.

cigam: A kérdésed felvillanyozóan naiv. :)

ALFA: A tied meg értelmezhetetlen.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39664) ALFA válasza pc360 (#39663) üzenetére


ALFA
senior tag

ALFA: A tied meg értelmezhetetlen.

:F :F :F

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#39665) pc360 válasza ALFA (#39664) üzenetére


pc360
addikt

Ezaz.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39666) pc360 válasza ALFA (#39661) üzenetére


pc360
addikt

Amúgy TreeSize Free.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39667) cigam válasza pc360 (#39663) üzenetére


cigam
félisten

Miért naiv?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39668) gyulank válasza cigam (#39660) üzenetére


gyulank
addikt

Rákerestem. Esetleg ezek? Találtam több ilyet autopost címmel, de azokat blogokhoz írták, nem tudom mit tudnak.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#39669) cigam válasza gyulank (#39668) üzenetére


cigam
félisten

Köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39670) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Van olyan program, amivel ki tudom keresni, vagy listázni egy adott meghajtón a nagyobb méretű fájlokat, vagy esetleg mindet és sorba rendezi méret szerint?
Ha esetleg valami ismertebb program is tudja (értem Total Commander) akkor hogy? Kösz! :)

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#39671) ALFA válasza pc360 (#39666) üzenetére


ALFA
senior tag

Nem, akkor csak nem értettük meg egymást.

Olyan progit keresek, ami megmondja, hogy az adott könyvtárban hány db max 512b, 4k, 100k, 10mb vagy nagyobb fájl van.

pl. recovery programok feldobnak egy ablakot, hogy egészen kicsi, közepes vagy nagy fájlokat akarunk-e visszaállítani.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#39672) ALFA válasza kriszwells (#39670) üzenetére


ALFA
senior tag

Ezt minden oprendszer fájlkezelője alapból tudja.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#39673) kriszwells válasza ALFA (#39672) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Rosszul fogalmaztam, azt tudom, hogy be lehet állítani, hogy méret szerint rendezze egy mappa tartalmát, de nekem olyan kellene, amit mondjuk az adott meghajtón az össze fájlt kilistázza és úgy. Bár most, hogy így belegondolok, *.* listázás után, rendezés méret szerint... Ok, akkor szerintem jó lesz. :))

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#39674) spe88 válasza pc360 (#39662) üzenetére


spe88
senior tag

Tök igazad van az Appdata az egy amit pont szinkronizálom emlékeim szerint havonta SyncBack-kel, szóval az rossz példa volt,zipet csinál aztán úgy megy fel felhőbe. Igazából annak csak az a lényege, hogy ha esetleg újra kell raknom a gépem, akkor ne kelljen minden appot újra beállítgatni. Klónozni meg nem fogom havonta minden új frissítésnél a gépet. Inkább újra rakom egyszer évente, vagy ha épp letolta a nadrágot a win.
A külsős vinyós megoldás nekem macera, túl kényelmes vagyok, igyekszem az életemből mindent kiiktatni, amit lehet automatizálni és nem kell vele foglalkozni, mert rühellem azokat a dolgokat ami csak az időm viszi, de kell, inkább egyszer belerakok pár órát, hogy megtaláljam a tuti megoldást és hosszú távon behozza az időt. :D
Meg a másik, hogy azt is tárolni kell valahol, nekem már mentek tönkre vinyok-RAID-ben túlfesztől, nem vétte meg a túlfeszvédő sem. Egyik ismerős a házát égette le az összes digitális emlékével együtt szóval a felhő az egyetlen út nálam. Az biztosabb, főleg ha nem egy helyre megy. :D
Paranoiam nincs, hogy másokkal megosztom a dolgaimat, nem vagyok én senki, hogy ez érdekeljen is valakit.
Na, de kompromisszumot azt kötnöm kell az tuti. :)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#39675) pc360 válasza spe88 (#39674) üzenetére


pc360
addikt

Akkor lenne macera, ha még egy appot is ki kellene tanulnod hozzá, de így, hogy használod is az egyik legjobbat (SyncBack...), nem az. Ahhoz azért igen durva túlfesz kell, hogy a gépre alapból rá se dugott backup HDD-d tönkremenjen. :)

Ne haragudj, de nem tudom komolyan venni azt, hogy egy USB gépre dugása, és egy programindítás pár naponta macerásabb lenne, mint szar, limitált kliensekkel szenvedni, miközben nincs külön semmi indok arra, hogy a netre nyomd a dolgaid. Nagyobb rizikót látok abban, hogy pl. egy ilyen kétes multú MEGA egyik napról a másikra elérhetetlenné válik, vagy feltörik a szervereit / hozzájutnak a jelszavadhoz / fájljaidhoz. A backup a lokál mentésnél kezdődik. Ha az valamiért nem elegendő, akkor lehet másfele kacsintgatni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39676) cigam válasza pc360 (#39675) üzenetére


cigam
félisten

nem tudom komolyan venni

Nem az a kérdés, hogy mi a véleményed róla. Ez nem a pc360 megmondja a tutit topik. Természetesen felvázolhatsz neki alternatívákat, ami szerinted egyszerübb praktikusabb, jobb. De ha ő ragaszkodik az elképzeléséhez, hát csinálja úgy, és abban segíts neki ha tudsz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#39677) spe88 válasza pc360 (#39675) üzenetére


spe88
senior tag

A RAID-be kötött HDD pusztult meg épp akkor! De jah hát simán lehet, hogy a MEGA meg társai behalnak azért is írtam, hogy több helyre még jobb. De ha nem találok megoldást, ahogy írtam is nyilván kompromisszumot kötök, aztán dugogatom rá a cuccokat, csak jó lett volna mindig update lenni telefonról is, ez lenne az indok egyébként, de tény, hogy azt annyira sűrűn nem használom, néha akartam egy-két doksit megnyitni, meg egy-két képet megmutatni haveroknak stb.. Úgyis veszek egy NAS-t már tervezem egy ideje, aztán a backup külső HDD-t meg néha frissítem, hogy azért több helyen legyen meg az adat ne csak a NAS HDD-n és kihagyom az ilyen mocskos felhőszolgáltatásokat, meg imádkozom, hogy akkor ne legyen valami áramlöket, kicsit paranoiás vagyok, de tényleg potyogtak, anno az elektronukis cuccok. Nem mindenhol van olyan stabil hálózat, mint a városokban, de már azért jobb a helyzet, mint 10 éve. NAS-sal is az a baj, hogy nem tudom belerakni a HDD-imet, anélkül, hogy ne formázná le nekem saját kis rendszerére, vagy építek egyet, azt meg nem szeretnék. Szóval ez is olyan, mint sok minden az életben: állandó akadályokba ütközés, meg kompromisszum-kötés. :) Bár az otthoni netnek meg a feltöltési sebessége nem valami gyors, de az nem izgat. Ha meg valamit kitanulok (valami app) arra mindig szívesebben szánok időt, mint a sipifuszi dolgokra, ami csak az energiát, időt viszi, tudást, élményt nem ad. :)
A syncback amúgy nagyon király kis progi, csípem, azt még te ajánlottad anno.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#39679) kezdosql válasza gyulank (#39656) üzenetére


kezdosql
tag

Na igen, elkezdtem szenvedni vele, weben talaltam roved ismertetot, eszerint ez a maximalis felbontas, amit tud, 75Hz-en, de valamiert minden iranyba kilog egy kicsi belole.-(

(#39682) spe88 válasza spe88 (#39677) üzenetére


spe88
senior tag

na easy srácok nopara, nem kell itt is a dráma! ;)

most olvasom amúgy, hogy azt írtam sipifuszi, már annyira rám ragadt egyik haver mondta mindig ezt a sziszifuszi helyett, mert folyamatosan ilyen dolgokat csinált és sipi volt a neve... :D :D

na off vége részemről

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#39683) ollie válasza kezdosql (#39679) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A natív felbontását nézd meg a monitornak, és arra állítsd. Gyanítom, hogy a beállított nagyobb a natívnál, olyankor meg ez történik, hogy kilóg 2 a képernyő egy része-

***

(#39684) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Windows alá keresnék olyan normális programot, ami scanneli a hálózatot, kiírja mit talált és azokról a legtöbb infót. Igazából az androidos Fing alkalmazás windows pc-s verzióját keresem. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#39685) pc360 válasza V.Stryker (#39684) üzenetére


pc360
addikt

Ilyet már én is kerestem régebben (az egy remek program Androidon), és ennél lukadtam ki:

Wireless Network Watcher

Nem szép, de az alapinfókat végülis listázza, és ez a lényeg. A többi, amit találtam, az inkább az elérhető hálózatokat nézi jelerősség és mindenféle szempontból, nem pedig a csatlakozott hálózaton belüli eszközöket:

Acrylic WiFi Home
Homedale
WirelessNetView

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39686) V.Stryker válasza pc360 (#39685) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

vezetékes lan-on is használható?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#39687) pc360 válasza V.Stryker (#39686) üzenetére


pc360
addikt

Igen. A hálózat a lényeg, nem az, hogy épp miként csatlakozol rá. Kell hagyni neki egy kis időt, amíg végigszkenneli az IP-tartományt.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39688) V.Stryker válasza pc360 (#39687) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#39689) ALFA válasza V.Stryker (#39684) üzenetére


ALFA
senior tag

win alá régóta van egy "wifi szkenner"-szerű ingyenes kis program, egyetlen kis exe fájl, az adott wifi-n található összes portot kilistázza. Ha jól emlékszem, kiírja, hogy mások laptop, vagy mobil telefon, vagy projektor, vagy router van ott, egyébként "ismeretlen eszköz"-t ír ki, és ha több ilyet talál, akkor javasolja, hogy inkább ne használd azt a wifi-t, vagy hasonlót, ha jól emlékszem, csak angolul tud.
Most nem jut eszembe a neve, évekkel korábban használtam, arra emlékszem, hogy talán 1 mb-os exe fájl és egy kis bagolyfej az ikonja.

Ilyesmire gondoltál?
Ha igen, akkor holnap megpróbálom előkotorni.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#39690) pc360 válasza ALFA (#39689) üzenetére


pc360
addikt

Ez aztán segítség volt a javából. :)

Amúgy WiFi Guard-nak hívják, de ugyanezt tudja az is, amit linkeltem.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#39691) ALFA válasza pc360 (#39690) üzenetére


ALFA
senior tag

Ez az, akkor megvan.
Most nem vagyok win közelében, nem jutott eszembe a neve. :P

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#39692) ALFA válasza ALFA (#39671) üzenetére


ALFA
senior tag

Erre senki? :F

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#39693) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Köszi srácok! :R

Mindkettőt kipróbáltam. pc360 által javasolt wnet watcher jobbnak bizonyul. A másik is megtalál mindent, de nyomkodnom kellett hozzá, mert elsőre nem talált meg mindent. Illetve az előbbi gyorsabb is jóval.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#39694) winhate válasza gulyasa (#38278) üzenetére


winhate
őstag

"A kiindulópont:
Mint köztudott, alapból képernyőmentés lehetséges a [Prt Scr] gombbal. Ha ebből képfájlt szeretnénk, akkor csak úgy lehet, hogy a vágólapra került képernyőképet be kell illeszteni valamilyen képszerkesztő programba (pl. Paint) és onnan lehet elmenteni képfájlként valamilyen választott formátumban (pl. BMP, JPG, stb.)

A kérdésem:
Olyan ingyenes képernyőmentésre alkalmas programot keresek, ami mentéskor már egyből egy megadott mappába, megadott kép formátumba menti a fájlt. És ha több mentést is akarok csinálni egymás után tetszőleges alkalommal, akkor pl. a fájlokat sorban ugyanoda menti pl. kép01.jpg, kép02.jpg, kép03.jpg,... stb. fájlnevekkel.

Létezik ilyen program? "

Csatlakozok a temahoz.
Szinten winfosra keresek ugyanilyen screengrabbert.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#39695) dqdb válasza winhate (#39694) üzenetére


dqdb
nagyúr

Greenshot

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#39696) BullZeye válasza winhate (#39694) üzenetére


BullZeye
veterán

(#39697) tpeter77 válasza brd (#39611) üzenetére


tpeter77
addikt

szia!
Az Ultra VNC-vel sikerült mindent jól beállítani, köszi!
van színes háttérkép, nincs zavaró ikon, se értesítés, teljesen észrevétlen.
szuper!

(#39698) #33253120 válasza winhate (#39694) üzenetére


#33253120
törölt tag

A beépíett Snipping Tool nem tudja?

(#39699) dqdb válasza #33253120 (#39698) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az automatikus és sorszámozott mentést nem, csak a rajzprogramot lehet a használatával megúszni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#39700) winhate válasza dqdb (#39695) üzenetére


winhate
őstag

5*
Telitalálat! Vér profi cucc !
Ráadásul úgy látom hogy free.
Ennek a tetejébe az incsall 1.7mb felrakva 4mb !
Na ezt nevezem programnak.

Köszönöm :R

http://pouet.net/prod.php?which=5633

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.