Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) Palafi válasza Mercutio_ (#19597) üzenetére


Palafi
tag

Intel 320 SSD-t vettem. Az Intel saját programjával is meg tudnám ezt csinálni, csak nincs külső keretem. Külső vinyóm van, de abba nem tudom betenni az SSD-t. :W

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#19602) sfdrakex válasza pmheros (#19599) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ez viszi

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19603) pmheros válasza sfdrakex (#19602) üzenetére


pmheros
senior tag

Te ezt 64 -es Win7 -en használod ? mert ez Vistához való.
A kommenteknél sem lehet véletlen "my 64-bit Windows 7 machine began to crash every 24 hours"

nem vagyok tökéletes

(#19604) headhunter


headhunter
addikt

BBTV adásait, milyen programmal lehet menteni?

[link]

(#19605) danih válasza headhunter (#19604) üzenetére


danih
addikt

Ha firekokszot használsz, akkor a video download helper addon minden problémádat megoldja. Automatikusan látja ha el van indítva a médiafájl, és letölti neked 2 kattintásra.

(#19606) dnelb válasza danih (#19605) üzenetére


dnelb
veterán

Nem megy vele..

(#19607) tototos


tototos
őstag

Sziasztok.

Egy hálózati programra lene szükségem ami a következőket tudja. Van egy lokális lan hálózat ahol egy eszköz tcp porton keresztül továbbít adatokat, sajnos egyszerre csak egy kliens csatlakozhat a porthoz. Egy olyan programra lenne szükség ami felcsatlakozna erre a portra majd biztosítana egy másik portot ahova már több gép is fel tud egyszerre csatlakozni és megkapni a tcp csomagokat, vagy esetleg küldeni a kis eszköz felé.

(#19608) Sub-ZeRo válasza pmheros (#19599) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mondjuk a beépített nekem viszi simán. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19609) sfdrakex válasza pmheros (#19603) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

W7 64 biten próbáltam ki, de egyébként nem használok semmilyen rss readert. Csak rágugliztam hogy w7 rss reader gadget ezt találta felraktam belőttem ph-ra és ment, ezért linkeltem. Egyébként általában Vistás cuccok jók szoktak lenni W7 re is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19610) pmheros válasza Sub-ZeRo (#19608) üzenetére


pmheros
senior tag

innen, erre nyomtam rá. Mit válasszak hogy be is kerüljön a beépített hírcsatorna minialkalmazásba ? mert mint alkalmazás helyét fogalmam nincs mit mutassak meg neki. Vagy elég csak az élő könyvjelzőt választani ?

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#19611) sfdrakex válasza pmheros (#19610) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezt add hozzá az rss reader gadgethez: http://prohardver.hu/hirfolyam/anyagok/rss.xml

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19612) Sub-ZeRo válasza pmheros (#19610) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az utsó képen subscribe feliratra katt, ott meg majd ő elmenti, ahová akarja, majd a gadgetba meg beállítod. IE-vel tuti működni fog.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19613) pmheros válasza sfdrakex (#19611) üzenetére


pmheros
senior tag

megy :C

köszönöm :R

nem vagyok tökéletes

(#19614) katona.t


katona.t
tag

Sziasztok,
Celeron 500Mhz-el és 256 MB rammal mennyire lehet netezni XP alatt?
Opera turbóval 3 tabot elbír a böngészőben?
Vagy esetleg egy linuxal?

[ Szerkesztve ]

(#19615) danih válasza katona.t (#19614) üzenetére


danih
addikt

Gyengébb gépen is simán elneteztem rajta XP alatt még firefox-szal is, opera vagy chrome jó lesz oda. Turbo felesleges.

(#19616) katona.t válasza danih (#19615) üzenetére


katona.t
tag

Köszönöm.

(#19617) danih válasza katona.t (#19616) üzenetére


danih
addikt

Persze a youtube-ot, komplex flash tartalmakat felejtsd el :)

(#19618) headhunter válasza danih (#19605) üzenetére


headhunter
addikt

Replay Media Catcher is lefagy, elkezdi az adások előtti 20-30 másodperces filmeket (reklámokat) rögzíteni, de utána nem talál semmit.

BBTV oldalról, akkor lehetetlen menteni? :F

(#19619) danih válasza headhunter (#19618) üzenetére


danih
addikt

Olyan nincs.
Ha másként nem megy akkor csimpimódszer:
temp könyvtárat törölni, oldalt megnyitni, megvárni míg betöltődik a videó teljesen, temp könyvtárba bemenni, fájlokat méret szerint rendezni, a legnagyobb fájlnak flv kiterjesztéssel nevet adni, médialejátszóban megnyitni :)

[ Szerkesztve ]

(#19620) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Üdv!

Ingyenes, hálózat tervező szoftver létezik? Semmi komoly célom nincs vele, csak egy videóba láttam hasonlót és kiszeretném próbálni. Minden fajta hálózati eszközt hozzá lehetett adni a "projekthez", mindenféle adatokat/értékeket meg lehetett adni, hasonlóra lenne szükségem. Előre is köszönöm!

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#19621) katona.t válasza danih (#19617) üzenetére


katona.t
tag

OK, köszi.
Igazából egy androidos tablet és egy ilyen kütyü között vaciláltam.

(#19622) danih válasza katona.t (#19621) üzenetére


danih
addikt

Andrós tablet simán vinni fogja, ott célhardver van a vidigyorsításhoz (már amelyiknél, nézz utána, nekem galaxy tab-em van, az is simán visz mindent).

(#19620) haromegesz14: régen én a Friendly Net Viewer-t használtam erre a célra (itt egy kép róla). Mindent szépen be lehet rajzolgatni, mi hova kapcsolódik, megadni neki egy IP-t, aztán monitoringolni is lehet, mi van ki és bekapcsolva...

[ Szerkesztve ]

(#19623) haromegesz14 válasza danih (#19622) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Köszi a segítséget, jó lesz ez nekem!

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#19624) BullZeye


BullZeye
veterán

Létezik olyan program, amivel egy setup fájl-ba tudok úgy turkálni, hogy kicserélhessek/szerkeszthessek 1-1 fájlt? De úgy, hogy utána ugyanúgy futtatható legyen.

Szóval nem kicsomagolni szeretném, mert arra van pár programom, vagy az is jó lenne, ha szétlehetne szedni egy telepítőt, miket rak REGISTRY-be, APPDATA-ba, és mit rak a telepítési mappába stb.

[ Szerkesztve ]

(#19625) Damage válasza BullZeye (#19624) üzenetére


Damage
senior tag

Tilt shift progit vagy plugin-t (Aperture 3, PS CS4 vagy 5) keresek Mac alá! Természetesen nem probléma, ha pénzbe kerül, de az ingyenesek is érdekelnek (csak azok, amik nem vízjeleznek, korlátozás nélkül használhatóak)!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#19626) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Függvény rajzoláshoz/szerkesztéshez, elemzéshez keresek programot.
Nem bánnám, ha magyarul tudna.

(#19627) Dluinet válasza aclandiae (#19626) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Graph v4.3

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19628) ollie válasza BullZeye (#19624) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kitömörítés nélkül nem fogsz tudni szerkeszteni.

***

(#19629) BullZeye válasza ollie (#19628) üzenetére


BullZeye
veterán

Total commanderben vannak pluginok, ctrl+pgdown-al bele lehet menni, és cserélni / belemásolni dolgokat, de nekem teljesen megfelel az is, ha kitömörítem a setup fájl-t, de utána hogy tömörítsem vissza, hogy az működjön is?

(#19630) ollie válasza BullZeye (#19629) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A setup fájlba tudsz bemásolni?

Akkor mi a kérdés? Kimásolod, szerkeszted, majd visszamásolod. Persze ezek után még nem biztos, hogy működni fog, mivel van olyan telepítő ami megnézi, hogy nem-e változatlan a fájlok tartalma telepítés előtt (ami azt illeti, a többség ilyen).

***

(#19631) BullZeye válasza ollie (#19630) üzenetére


BullZeye
veterán

EXE-be nem tudok belemásolni, csak írtam, hogy vannak pluginok amik különböző fájlformátumoknál lehet, pl ISO.

EXE-be csak belemenni lehet, és onnan kicsomagolni, ezért kéne program rá. De legalább 1 próbát tennék, HA van ilyen program. De amikre manapság képesek a programok, meglepődnék, ha ne lenne.

(#19632) sfdrakex válasza BullZeye (#19631) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nevezd át zipre, szedd ki belőle ami kell, majd másold vissza a módosított fájlt és nevezd vissza exe -re :D Sok ilyen öntelepítős cucc, sima tömörített fájl önkicsomagolósra csinálva.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19633) aclandiae válasza Dluinet (#19627) üzenetére


aclandiae
senior tag

Köszönöm a tippet! :R

(#19634) BullZeye válasza sfdrakex (#19632) üzenetére


BullZeye
veterán

Értelemszerűen nem az ilyen egyszerű öntelepítős vackokhoz keresek megoldást, hanem ami encryptelt is.

[ Szerkesztve ]

(#19635) ollie válasza BullZeye (#19634) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem nem lehet megoldani azt, amit szeretnél.

***

(#19636) BullZeye válasza ollie (#19635) üzenetére


BullZeye
veterán

De ha egyszer valami tud települni, és windows tudja értelmezni, akkor kéne lenni ami ezeket a jeleket befogja, értelmezi, menti, visszaállítja.

(#19637) Dluinet válasza BullZeye (#19636) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Lehet ez segít

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19638) andorra válasza BullZeye (#19636) üzenetére


andorra
őstag

Milyen logikus....

(#19639) BullZeye válasza andorra (#19638) üzenetére


BullZeye
veterán

Ezt kérlek fejtsd ki. Csak hogy egy pár példát említsek.
Legalapabb Universal Extractor, ez setup fileok egy részét kicsomagolja.
Registry workshop, ezzel meglehet nézni mi változik program telepítéskor registry-ben.
Total Uninstaller, ez megmutatja miket változtat vinyón a telepítés.

Akkor kérlek, nem is, könyörgöm, fejtsd ki, hogy mi a bajod azzal az állásponttal, hogy ha van ennyi különálló program, ami képes figyelni a dolgokat/változásokat, akkor miért ne lehetne olyan, ami ezeket a változásokat, scripteket amik lefutnak, registry módosítások, és egyéb fájlokat fogja kicsomagolja, ment mellé egy fájlt ami alapján a változtatások után sikeresen visszacsomagolja a fájlokat, és a telepítő ugyanúgy, változtatott fájlokkal lefut.

(#19637) Dluinet
Ha lesz rá időm ránézek, köszi.

(#19640) ollie válasza BullZeye (#19639) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát mert például úgy is lehet tömörítve egy rakás fájl, hogy ugyan egyesével ki tudod tömöríteni, de vissza csak úgy, ha az egészet egyszerre újratömöríted.
Vagy a telepítő checksum-ot néz, így ha valamit módosítasz, egyszerűen nem fog működni, még a telepítés megkezdése előtt elszáll checksum error-ral.

Az NSIS-nél pl ezt írják: Installer self-verification using a CRC32 checksum

Vagyis, ha bármit módosítasz, már nem fog települni a program. És gyakorlatilag minden komolyabb installer ellenőrzi magát telepítés előtt.

[ Szerkesztve ]

***

(#19641) andorra válasza BullZeye (#19639) üzenetére


andorra
őstag

Esetleg lehet ilyen program, miért is ne, az esetek egy részében működhetne, más esetekben nem. De te azt írtad, kell, hogy legyen ilyen.

(#19642) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy wordbe beépülő modult, vagy programot, amivel eltudom menteni a dokumentumokat pdf-ben?

Már kerestem, a szoftverbázison is találtam egyet, de nem igazán épült be :U . :R

(#19643) Dluinet válasza pumatom (#19642) üzenetére


Dluinet
nagyúr

2007-es Microsoft Office-bővítmény: Microsoft Mentés PDF formátumban

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19644) pumatom válasza Dluinet (#19643) üzenetére


pumatom
aktív tag

Szuper, köszönöm! :R

(#19645) Scobbyka


Scobbyka
tag

Szerintetek milyen programmal lehetne azt megoldani, hogy van egy feltelepített win7x64 egy 160GB-os merevlemezen. Van egy másik lemez, amelynek az elején van 100GB-t szabad hely. A 160GB-t nincs tele van rajta kb 70GB. És szeretném a 100GB-ra felrakni a feltelepített win7x64-et.
A leglényegesebb, hogy a 100GB szabad hely mögött fontos adatok vannak egy 250 GB-os partíción.

[ Szerkesztve ]

Scobby

(#19646) cigam válasza Scobbyka (#19645) üzenetére


cigam
félisten

Defragolsz, a 160-as méretét lecsökkented 90GB-ra (pl. a beépített lemezkezelővel, vagy gparted-el.
Azért 90-re, mert a kerekítések miatt lehet a pár szektorral nagyobb mint amekkora hely van az új winyón. Ha sikerült átpakolni, utolsó lépés hogy megnöveled a méretét az üres hely rovására.
Ez a gparted partíciót is tud másolni, növelni. Szóval akár ezzel az 1 progival meg tudsz oldani mindent.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19647) Scobbyka válasza cigam (#19646) üzenetére


Scobbyka
tag

Na lássuk így szerinted jó lesz-e:
Fogom Hiren's-ről beboot
Defrag valamelyik progival a sok közül ami a Hiren's-en megtalálható
Kész reboot
Hiren's boot gparted indít
Átméretezem a Rendszer (x64Win7) partíciót 90 GB
Copy Rendszer Számára fenntartott nevű partíció új helyre
Copy Rendszer (x64Win7) partíció új helyre
Átméretezem a Rendszer (x64Win7) partíciót a maradék szabad helyre teljesen

Ezután tejes kikapcs.
160GB-os vinyó leszed
Imádkozok hogy elinduljon a Win7 az új helyről :) :R

Scobby

(#19648) tototos


tototos
őstag

Sziasztok.

Egy hálózati programra lene szükségem ami a következőket tudja. Van egy lokális lan hálózat ahol egy eszköz tcp porton keresztül továbbít adatokat, sajnos egyszerre csak egy kliens csatlakozhat a porthoz. Egy olyan programra lenne szükség ami felcsatlakozna erre a portra majd biztosítana egy másik portot ahova már több gép is fel tud egyszerre csatlakozni és megkapni a tcp csomagokat, vagy esetleg küldeni a kis eszköz felé.

(#19649) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen komolyabb programok vannak, amivel a termelést lehet kontrollálni/tervezni..valami ilyesmi kinézetűre gondolok, nem baj ha fizetős, csak sok mindent tudjon..(pl több projekt párhuzamos tervezése)

Én egyelőre ezt találtam ami jónak tűnhet...

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#19650) Mercutio_ válasza bugizozi (#19649) üzenetére


Mercutio_
félisten

MS Project :F , van magyar verzió is gondolom.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.