Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

110k körül szeretnék A4-es lézer nyomtatót vásárolni.
Az ideális egy színes multifunkcionális lenne, de nem tudom elég-e rá a keret :F
Ezért érdekelne:
Mono és színes lézer nyomtató
Mono és színes lézer multifunkcionális ajánlat is.

A fontos az olcsó üzemeltetés és a tartósság, óvodában lesz használva.

Ez például: HP MFP 178nw (4ZB96A)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#16952) Horn Ákos válasza Csaby25 (#16951) üzenetére


Horn Ákos
kezdő

Óvodába nem közbeszerzésen szereplő kínálatból kell választani?
És az üzemeltetésnél is megkötések szoktak lenni.
Mert ha így van, előbb a kört kellene leszűkíteni, amiből választani lehet.

(#16953) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok!

E kettő közül melyik a jobb választás:

[link]

[link]

Köszi, ha időt szánsz rá!

(#16954) PociAti válasza Bazs1981 (#16953) üzenetére


PociAti
senior tag

A technológia szempontjából az Epson sokkal-sokkal jobb.
Fotó minőségét nézve a Canon drágább gépei elég jól szerepelnek, bár az Epsonokra sincs panasz. A konkrét két típus nyomatai között lehet nincs is érdemi különbség.

Viszont ha ez igaz, akkor a Canon nagyon lassú:
Nyomtatási sebesség (fekete-fehér, A4 méretben)
Canon 9.1 lap/perc
Epson 33 lap/perc
Nyomtatási sebesség (színes, A4 méretben)
Canon 5 lap/perc
Epson 15 lap/perc
Gyártói oldalon kellene leellenőrizni az adatokat.

(#16955) Varshi válasza PociAti (#16954) üzenetére


Varshi
aktív tag

Csináltam múltkor egy tesztet Epsonnal, ami alapján az a 33 oldal nagyon távol áll a valóságtól.

(#16956) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Én annyit infót szedtem még össze, hogy talán a Canont könnyebb telepíteni, üzemeltetni.

(#16957) Csaby25 válasza Horn Ákos (#16952) üzenetére


Csaby25
senior tag

Az óvodai dologba most ne menjünk bele. Tudsz valamit ajánlani?

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#16958) Horn Ákos válasza Csaby25 (#16957) üzenetére


Horn Ákos
kezdő

Eredeti kellékkel nem lehet olcsó lézernyomtatót üzemeltetni, még a nagyobb gépeket sem.
Óvodai használatra utángyártott jó lehet, de nekem nincsenek jó tapasztalataim ezen a területen. Vagy működik velük, vagy nem. Régebben kevésbé tudták védeni a gépeket a hamis patronok ellen, és akkor még hosszabb életűek voltak a gépek, kevesebb típusra kellett megoldást gyártani. Most már rövidebb életciklussal készülnek a nyomtatók, nehezebb olyan kipróbált típust ajánlani, ami még most is kapható.

(#16959) Lizard0828


Lizard0828
tag

Üdv, sziasztok!
Maximum 40ezres keretbe(nem baj ha kevesebb :))
melyek most az ajánlott nyomtatók?
Színes ès fekete-fehèr nyomtatás egyaránt lenne de inkább utóbbi. Nèha 1-1 fotó nyomtatásra is legyen alkalmas a masina azèrt. A lènyeg baj esetèn a szervizelèse rugalmas legyen illetve a fenntartási költsègei nem baj ha nem túl magasak. Kèrlek ajánljatok párat. Köszönöm

"All The Best And Fuck The Rest"

(#16960) Lizard0828


Lizard0828
tag

Elnèzèst azt nem irtam, hogy multifunkciós legyen

"All The Best And Fuck The Rest"

(#16961) Varshi válasza Lizard0828 (#16960) üzenetére


Varshi
aktív tag

Szia!

Erre nincs jó ajánlat, csak drága.
Esetleg olvass vissza, mert volt, aki talált valamit magának, és szerinte nem drága fenntartani, de mi azt jó szívvel nem tudjuk ajánlani. Kifizetsz két év alatt csak a tintára annyit, hogy a 40e mellé odarakva 5-10 évig ingyen nyomtatnál, és aztán is pofátlanul olcsón.

(#16962) Lizard0828 válasza Varshi (#16961) üzenetére


Lizard0828
tag

Hm... Elgondolkodtató amit írsz :)
Akkor irnál nekem pár alternatívát kèrlek az általad említett kategóriában.
Előre is köszönöm ;)

"All The Best And Fuck The Rest"

(#16963) Varshi válasza Lizard0828 (#16962) üzenetére


Varshi
aktív tag

https://multifunkcios-nyomtato.arukereso.hu/epson/l3150-c11cg86405-p426476220/

https://multifunkcios-nyomtato.arukereso.hu/epson/ecotank-l3256-c11cj67407-p685738149/#

(#16964) Lizard0828 válasza Varshi (#16963) üzenetére


Lizard0828
tag

Köszönöm szèpen

"All The Best And Fuck The Rest"

(#16965)



addikt

Sziasztok!

Az alábbi feltételekkel keresek nyomtatót, örülök minden segítségnek, útbaigazításnak.

1. Lézeres.
2. Színes.
3. Nem kell fotóminőség, inkább tervrajzok, dokumentumok, prezentációk stb.
4. Havonta 2-300 oldal. Viszont nem egyenletes eloszlásban. Lehet, hogy 1 nap 150, aztán 2 hétig semmi. Ezért is hajlok inkább lézeresre.
5. Multifunkciós gép kéne. Szóval Hálózatra köthető, scannelős, másolós csoda. Két oldalas nyomtatás (automata) mindenképp kéne. Két oldalas scannelés jó ha van, de nem feltétel.
6. 130-150ezer körül. De nincs kőbe vésve, inkább legyen kicsit drágább, ha jó és tartós.
7. Olyat szeretnék, amibe kapható utángyártott kazetta, értelmes áron. Ez fontos szempont.

Köszönöm!

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#16966) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Milyen utántöltő szettet érdemes venni egy HP Deskjet 3545-hez? HP 650 -s patron kell amúgy bele, de meguntam, hogy hamar kifogy és inkább megpróbálnám feltölteni, youtuben van sok videó róla.
Ezeket néztem ki: univerzális, ezPrint (ebből vennék minden színből)
Esetleg van ami bevált? Honnan érdemes, melyik webshopból rendelni? Vagy menjek be a tescóba és vegyek ott egy univerzálisat?
Köszönöm! :R

(#16967) dudi6 válasza dudi6 (#16966) üzenetére


dudi6
senior tag

Leírásban lévő kompatibilitást tényleg be kell tartani? Nem mindegy milyen Hp-s tinta?? :Y
Ez elvileg akkor nem jó az enyémhez...

(#16968) jack982 válasza dudi6 (#16966) üzenetére


jack982
aktív tag

Canon nyomtatómnál mennyit szívtam ezekkel, régi szép idők.
Helyedben inkább megvenném eredetit, az csak egyszer fáj. :)

(#16969) Varshi válasza dudi6 (#16967) üzenetére


Varshi
aktív tag

Ezt én a végén elajándékoztam, sose fogyott már el. :D
Szerintem az ásványvíz árban kapható tinta tényleg a legalja. Mint mikor a dízel autóba használt sütőolajat raktak. Akkor is ciki, ha amúgy megy a szekér. :) Nyilván meg fog látszani a minőségen, de lehet, hogy neked még "pont jó". A meddig az egy másik kérdés.

Én a magam részéről (és hogy miért nem fogyott el végül): meggyűlöltem a töltögetést, a vele járó szopást, több 10 ezer oldal után és mindenféle készletekkel próbálkozva.
(Értsd: nem voltam béna kezdő.)
Az éjjel 11-kor vegyszerrel takarított konyhapultot, mert nyilván akkor fogyott ki, mikor másnap reggelre fontos nyomtatnivaló volt, és persze hogy elcsöppent/túlfolyt valahol, a szivacs telítettsége (összezuhanása, tintafelszívó kapacitásának csökkenése) is olyan dolog, hogy ha nem jól tippelsz, akkor simán lehet, hogy csak a felét töltötted be (tehát jóval hamarabb csinálhatod elölről a procedúrát), vagy ha meg túlmegy, akkor hopp, hol a papírtörlő. A "több színű patronok" meg imádnak egybefolyni, át folyni egymáshoz, az onnantól alapból kuka.

Végezz egy kalkulációt: mennyit ér az időd?

[ Szerkesztve ]

(#16970) sisi22


sisi22
tag

PociAti, vagy masok, aki adna egy gyors valaszt, melyik forumban latnatok szivesen a temat? (a multifunkcios forumot valasztottam volna, de ket eve halottnak tunik)

Nyomtatovetel elott allok, ugy tunik, harom helyi alternativa van:
mono lezernyomtato (1200 oldal-ra tinta)
mono multifunkcios nyomtato (a scanner a lenyeg, 700 oldalra tinta)
tintasugaras szines multifunkcios nyomtato (2x180 oldalra tinta)

A beszerzesi ar es tinta kerdesek egyarant erdekesek, es technikai dolgok is (pl. usb kabel vagy wifi kapcsolat)

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#16971) PociAti válasza sisi22 (#16970) üzenetére


PociAti
senior tag

A harmadikat biztosan nem választanám.
Ne csak a megvásárláskor jelentkező egyszeri költséged nézd, hanem számolj egy 5 éves időtartamot, és vedd úgy, mintha az összes festéket is most kellene megvenned hozzá.

USB / WiFi szokáson múlik. A WiFi kényelmesebb, én inkább azt választanám. A nyomtató szépen felcsatlakozik a routerre, aztán bármikor bárhonnan tudsz rá nyomtatni.

Multifunkciós gépnél nem csak a szkennerrel lesz több a gép, tudásban is több szokott bennük lenni. Viszont nekem továbbra is tetszik a Brother HL-1222WE-ben, hogy pici.

(#16972) sisi22 válasza PociAti (#16971) üzenetére


sisi22
tag

Koszonom a gyors valaszt, akkor maradunk itt. ;)

A szokasos tema: melyik ujjamat harapjam meg?
Kellene szkenner, de most aranyarban vannak, eltuntek a korabbi olcso szkennerek, igy jon a kenyszer a multifunkcios kutyu.
Kellene szines nyomtatas, de a lezeres az tartosan aranyarban van, tintasugarasnal viszont csak multifunkcios van.

Ugy tunik, akkor talan erdemes lesz bevallalni a legolcsobb utobbit, egy Canon TS3355 a kiszemelt peldany, a 180 oldalas tinta hozza nyilvan csak arra jo, hogy havonta nehany szines grafikont vagy kepet kinyomtassak, mert monoban kellemetlen a kep, ha nagynel tobbfele szin van kis vonalakkal abrazolva.
A nagy kerdes az, hogy ez megbizhato-e, vagy ennel is jelentkezik a tipikus hp-s helyzet, ha kifogy a tinta, akkor tintacsereig a szkenner se hasznalhato.

Emelle pillanatnyilag a HL-2350DW lezernyomtato van kiszemelve, aminek az elonye a gyorssasaga, viszont csak 700 oldalas festekanyag van hozza.

Ezek alapjan mi a meglatasod?

[ Szerkesztve ]

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#16973) Varshi válasza sisi22 (#16972) üzenetére


Varshi
aktív tag

" talan erdemes lesz bevallalni a legolcsobb utobbit"

Ha erre jutottál a fórum olvasgatása után, akkor PociAti el fogja engedni a kezedet. :) :)

RE szkenner:
Nemrég írtam hosszabban erről. Igazából azt vettem észre, hogy kevés embernek kell igazi szkenner. A fénymásolás szintű pontos szkenneléshez nyilván muszáj.
De láttam én már szerződést is mobiltelefonos fotóval, gépkocsi adás-vételnél, és simán elfogadja hatóságtól kezdve mindenki. Ráadásul a mobil fotóapplikációk jelentős része szépen tudja kompenzálni a torzulásokat is. Tegyél vele egy próbát!

(#16974) sisi22 válasza Varshi (#16973) üzenetére


sisi22
tag

Abban remenykedek, hogy tud ajanlani egy megfizetheto lezer multifunkciost, :K mert jelenleg csak annyi a keretem, hogy a mono lezernyomtatot es az legolcsobb tintasugaras multifunkcios tudom megvenni. :(

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#16975) Varshi válasza sisi22 (#16974) üzenetére


Varshi
aktív tag

Szia!

Mono lézer multi: lásd összefoglaló.
Színes lézer multi: nincs ilyen, ami olcsó + olcsón (= nem méregdrágán) üzemeltethető.

(#16976) PociAti válasza sisi22 (#16974) üzenetére


PociAti
senior tag

A nyomtató árak az egekben vannak.
A már említett, és a fórumon is leginkább ajánlott Brother HL-1222WE legalacsonyabb ára most 47.500 Ft, de azoknál a kereskedőknél, akiket jobban kedvelek 50-és 60 között van az ára, míg 2 évvel ezelőtt 22.490 Ft-ba kerül ugyanez a nyomtató. Semmi verzió frissítés nem volt, minden apró eleme azonos. 1 Euro akkor 330 Ft-ba került, most 385, ez mindössze 17% emelkedés, miközben a nyomtató ára 111%-ot emelkedett (több, mint kétszeresébe kerül).
Lényegesen nagyobb az igény rá, mint amennyit gyártani tudnak belőle. Pedig rohadt sokat gyártanak belőle, ez lehet a legtöbb számban eladott Brother nyomtató (és a 1622-es testvére).

Az imént említett Brother DCP-1622WE már multifunkciós, ez kellene neked. 1500 oldalas tonert adnak hozzá, és nagyon baráti áron üzemeltethető, de a 72-75.000 Ft-os ár irreálisan sok érte. 2 év alatt ennek is duplázódott az ára. És még ilyen áron is folyamatos készlethiány van belőle.

Te most ilyen körülmények között szeretnél kevés pénzért olyan nyomtatót venni, ami olcsón üzemeltethető.

A legolcsóbb tintasugaras nyomtatókat ne vedd meg. Annál drágább megoldás nem is létezik. 20-25.000 Ft-ért a gyárilag ígért 180 oldal helyett a valóságban sikerül majd kinyomtatni kb. 50-60 oldalt. 400 Ft oldalanként! Aztán ott állsz megint működőképes nyomtató nélkül, és azon gondolkozol, hogy újabb 60 oldal megér-e neked 8.000 Ft-ot? (130 Ft/oldal). Majd ismét 8000 Ft-ot, és ismét 8000 Ft-ot. Valamelyik alkalommal spórolási szándékkal kevesebbet nyomtatsz, ezáltal előbb beszárad a fejbe a tinta, minthogy elfogyna. És akkor kiszámolva kb. 200 Ft-ba került kinyomtatni azokat az oldalakat.

Ehelyett az irreális üzemeltetés helyett kell az elején normális összeget rászánni vásárláskor. Lehet akár a legolcsóbb tintatartályos Epson vagy Brother, a szkenner nélküli változat kb. 55.000 Ft. Jár hozzá hozzá kb. 4.000 oldalnyi tinta, ami évekre elegendő, de a készlet feltöltése eredeti kellékkel kb. annyiba kerül, mint azok a szerény HP / Canon patronok.
És ami nagyon fontos, mindig rendelkezésedre fog állni a nyomtató, nem kell azon parázni, mikor fogy ki az a csöppnyi töltet, vagy mikor száradt be a fejbe a tinta. Ha nincs ennyi pénzed, akkor ne vegyél nyomtatót. A 20-25.000 Ft-os nyomtatót vagy nem használod ki (de akkor pénzkidobás volt a vásárlás), vagy alattomos módszerrel nagyon megkopasztanak.

(#16977) sisi22 válasza PociAti (#16976) üzenetére


sisi22
tag

Most csak nezek ki a fejembol, mert ezt irtad:

Lehet akár a legolcsóbb tintatartályos....
nem kell azon parázni, mikor fogy ki az a csöppnyi töltet, vagy mikor száradt be a fejbe a tinta.

Az osszefoglaloban, - amit vegigolvastam mar a boltokban keresgeles elott, es csak utana jottem ide kerdezni - az szerepel, hogy a tintatartalyosba is beszarad a tinta.

Most akkor megsem?
Vagy valtozott valami a technikaban, amiota az osszefoglalot utoljara modositottak?

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#16978) sisi22 válasza Varshi (#16975) üzenetére


sisi22
tag

En azt latom, hogy ugyan az a toner kell a szines lezernyomtatonak, mint a szines lezer multinak, csak a beszerzeskor van egy kis extra a tetejere rakott szkenner miatt.

Amugy tisztaban vagyok vele, hogy a legjobb megoldas egy szines lezernyomtato lenne es melle egy olcso szkenner, mint pl. anno a canon lide sorozata volt, csak eltuntek a piacrol, meg hasznaltan se latom oket sehol, tudnam, hogy miert. :F

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#16979) sisi22 válasza PociAti (#16976) üzenetére


sisi22
tag

Te most ilyen körülmények között szeretnél kevés pénzért olyan nyomtatót venni, ami olcsón üzemeltethető.

Nem olcson, csak realis aron. Jelenleg egy mono lezernyomtato + egy titasugaras multifunkcios lenyegesen olcsobb, mint egy szines lezernyomtato.

Persze, ertem, hogy a nagy bevetel az A3-as "irodai" nyomtatokbol van, es valamiert azokat az egekben tartjak, de azert jo lenne egy normalis aru szines lezernyomtato otthoni uzemeltetesre. :K

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#16980) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok
Ritkán,de szükségem van egy monokrom lézer nyomtatóra.
Wifist szeretnék, évi kb 100 oldalt nyomtatok.
A Brother HL-1222WE brutál megdrágult, 30 körül van esetleg alternatíva? :R

(#16981) tbaluso


tbaluso
újonc

1. Tintás vagy lézer? Tintás, remélhetőleg külső tintatartályos gazdaságossága miatt
2. Fekete vagy színes? színes
3. Mire használnád? fotónyomtatásra használnám a4, a5 esetlegesen a3 de ez nem mérvadó
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? fotónyomtatás havi 100, minden más pedig heti 100-200oldal
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? 2nap
6. Milyen funkciókat vársz el? keret nélküli/fotónyomtatás stb.
7. Mennyi a keret? 100-200e Ft
8. Árérzékeny vagy? nem
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? minden opció érdekes.

Sziasztok!
Vásárlásom célja fotónyomtatás. Mostanában sűrűn nyomtatók fotókat és mindig elkell mennem helyi nyomtatóshoz, hogy megvalósítsam. Erre keresek megoldást.

(#16982) PociAti válasza sisi22 (#16977) üzenetére


PociAti
senior tag

Egyszerű fizika. És a fizikát a berendezések jobban ismerik, mint a nyomtató tulajdonosai. A tinta folyadék halmazállapotú, és a levegővel érintkezve minimálisan párolog, azaz kiszárad. A papír rostjain szétterülve elég nagy felületen találkozik az őt körülvevő közeggel, így viszonylag gyorsan megszárad. Ennek örülünk, ezt vártuk el tőle.
Viszont a nyomtatófej is nyitott, az ott sorakozó mozdulatlan tintacseppek is idővel megszáradnak. Ez okozza a fej beszáradását.

A Brother cég a nagykapacitású nyomtatóiba már kb. 10 éve beépítette az automatikus fejtisztítást. (Jókora méretű szivacs található a nyomtatóban, és heti egyszer ebbe üríti ki a fej tartalmát.)
Erre az automatikus fejtisztításra nem lenne szükség, ha rendszeresen nyomtatnak vele. Viszont 100 Ft fölötti lapköltség esetén a olcsónak tűnő HP, Canon nyomtatókkal nem igazán szokás össze-vissza nyomtatgatni mindenféle (kevésbé fontos) dolgot, inkább spórolnak a drága tintával. És reménykednek ...
Ellenben a tintatartályos nyomtatóknál, ahol legfeljebb 2 Ft a lapköltség kevésbé jellemző ez a garasoskodás, mindig lehet találni valamit, amit ki lehetne nyomtatni. A Brother nem bízza a felhasználóra, hogy ne feledkezzen meg a rendszeres használatról, hanem minden héten fejet tisztít. Az itt fellépő tintapazarlás elhanyagolható költség a fejcseréhez képest. Az ink absorber, azaz a szivacs kapacitása 100.000 oldal környékére saccolható. Más gyártó esetén nem ismert, hogy lenne a lakossági nyomtatókban automatikus fejtisztítás. (Plotterekben van.)

A fejtisztítás tehát létezik, ez egy pozitív érv a Brother mellett, ettől függetlenül az Epson legalább annyira ajánlott. HP-nak és Canonnak is vannak tintatartályos nyomtatói, de nem annyira szimpatikusak.

(#16983) PociAti válasza Csápájev (#16980) üzenetére


PociAti
senior tag

Évi 100 oldal esetén bármi jó lenne. 700 oldalas kezdővel 7 évre elegendő festéket adnak hozzá.

(#16984) Varshi válasza sisi22 (#16978) üzenetére


Varshi
aktív tag

> az szerepel, hogy a tintatartalyosba is beszarad a tinta.

Igen, de egy már használt lapra egy teszt oldalt kilökni (azzal megjáratod a fejet) 0,1 Ft tintaköltségű sincs egy tartályossal. Ezt "nem szívesen" teszed egy olyan patronból, ahol ezzel elment a tartály tartalmának 1%-a.
Ráadásul itt nincs akkora csábítás, hogy utángyártott szarral etesd, amitől még gyorsabb lenne a beszáradás.

> Nem olcson, csak realis aron.

Mást gondolsz te annak, és mást a gyártó. :) Mást két éve, és mást most.
De ne velünk veszekedj. :D Hidd el, te vagy az n+1. ember, aki hasonló kéréssel jön (és mérges).

Ezért mondjuk azt, hogy törd fel a malacperselyt, mert hosszabb távon ~1,5-2 év (néhány színes fénykép a nyaralásról, pár izgalmas grafikon, kislánynak lila póni A4-ben még jobban felgyorsítja: itt 1-2 tucatot gondolj, ne több 100-at) nem az elsőre olcsónak látszó nyomtató lesz a nyerő, hanem messze az a legdrágább.
A végén ott fogsz tartani, hogy gyűlölöd bekapcsolni. Amikor meg be KELL, akkor pont be fog száradni, színes nélkül nem nyomtat ff-ben, kis pech mellett még a szkennelést is tiltja. Úgy b*szod ki az ablakon, hogy csak na.:))

A szkennerre lehet nézni meghalt régi HP tintásokat (én most dobtam ki 5 év állás után egyet), amiken van szkenner, és tinta nélkül is megy neki. Cserébe helyet foglal.
Az említett mobillal fotózást tényleg fontold meg!

Sokadik lehetőség: nézel használtan valamit, és így kevesebb bukóval találod meg az Igaz Utat 2-3 év múlva, amikor megnézed, mibe került addig a móka összesen...

mono:
https://hardverapro.hu/apro/hp_laserjet_nyomtatok_eladok_m1132mfp_es_p3015dn/friss.html

színes:
https://www.pc-online.hu/spl/283212/Hewlett-Packard

(#16985) Varshi válasza tbaluso (#16981) üzenetére


Varshi
aktív tag

Szia!

Egyszerű: az Epson L800 feletti szériát nézd meg az Epson honlapján (az Összefoglalóból mutat rájuk link talán). Ott minden funkciót látsz.
Azok kimondottan fotónyomtatók. Szerintem még a legolcsóbb modell is megfelelő a célra.

Most nem lesznek olcsók, de szokott lenni évi 2-3 alkalommal promóció/akció. Ha viszont kell, kell: elég jól sikerült nyomtatók. Még senki nem panaszkodott itt rájuk!

(#16986) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Canon TS705 nyomtatóba ez idáig gyári patronokat vettem, szeretnék átállni után gyártottra, költség csökkentés miatt. Fénykép nyomtatásra nem használom.
A nyomatón kell módosítani valamit a nem gyári tonerekhez ?
Chipesek a gyáriak.

(#16987) LeadR


LeadR
csendes tag

Sziasztok, új nyomtatóra lenne szükség, enyhe irodai felhasználásra. Ebben kérnék egy kis segítséget.

1. Tintás vagy lézer?
Nem tudom, de gondolom lézer. Egyszerű, és amennyire reálisan lehetséges, gazdaságos legyen az üzemeltetése.
2. Fekete vagy színes?
Fekete
3. Mire használnád?
Enyhei irodai használat. Dokumentumok.
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
Napi 5-25 oldal. Heti 50-100 kb.
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
Nem tudom, pár hét max?
6. Milyen funkciókat vársz el?
Wifi. A Szkenner nem ártana, de nem létszükséglet.
7. Mennyi a keret?
30-50k.
8. Árérzékeny vagy? Igen.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
Jó lenne a gyári, de amúgy mindegy, jó ár-érték-minőség arányban lehessen nyomtatni.

Nézelődtem már én is. Jól látom, hogy kizárásos alapon marad a Brother HL-1xxxxx-ből valamelyik? Esetleg Epson ecotank?

[ Szerkesztve ]

(#16988) Varshi válasza Ghostman78 (#16986) üzenetére


Varshi
aktív tag

Lásd Összefoglaló első sorai.

(#16989) Ghostman78 válasza Varshi (#16988) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Azt én értem.
A kérdés az volt, hogy TS705-nél kell-e valamit hackelni magával a nyomtatóval, hogy kezelje az utángyártott chippes patronokat.

(#16990) Varshi válasza LeadR (#16987) üzenetére


Varshi
aktív tag

Tartályos nincs ilyen áron. 55e a legolcsóbb.
Meg sokat kell figyelni a beszáradásra.

A HL-1222WE tényleg jó ötlet, 47e körül van.
Kicsit többet kell tonerre költened, de simán lehet, hogy megéri, amit a lézer nyújt cserébe.

Szkennerrel változik a sztori, a DCP-1622WE +20e Ft lenne, annyiért lehet, hogy inkább mégiscsak tartályost néznék, színesben. Pl. ezt: Brother DCP-T425W

(#16991) LeadR válasza Varshi (#16990) üzenetére


LeadR
csendes tag

Köszönöm.
55 még beleférhet. Ez gazdaságosabb mint a Brother lézer? Egyszerű utántölteni? Ha nekem csak fekete kell, akkor nem kell foglalkoznom a színes tintával?
Ezt a pár ezrest simán megéri, ha cserébe jobb, és olcsóbb üzemeltetni. Meg amúgy ránézésre is reálisabb árúnak tűnik, mint a Brother ami korábban fele ennyibe került.
A szkenner nem fontos, csak két hasonló közzül pár ezrest megér a szkenner funkció is.

Esetleg még G3411 vagy hasonló? Tartályos, wifi, scan.

[ Szerkesztve ]

(#16992) atala válasza Ghostman78 (#16989) üzenetére


atala
Topikgazda

Az a baj, hogy szerintem akik rendszeresen ide járnak, azok nem használnak utángyártott patronokat, tonereket, így nem tudják megadni a választ.
Szerintem, ha az utángyártott patronis chippes, akkor valószínűleg jó lesz, de nem garantálható. Sokszor a gyártók a firmware frissítéssel letiltják a nem gyári chippeket. Aztán kijön egy új verzió a chipből, majd azt is letiltják. Ezért nem szabad firmware-t frissíteni az ilyen nyomtatókon.

(#16993) PociAti válasza atala (#16992) üzenetére


PociAti
senior tag

Az árverseny miatt az utángyártott kellékekhez a chipekből is az olcsóbbakat szerzik be, amik minősége elég hullámzó. Aztán a felhasználó maga se tudja, hogy ez a toner vagy patron most éppen miért nem működik. Új firmware került a gépre, vagy valami megváltozott? Közben csak vacak a chip. De mire ez kiderül...

(#16994) Varshi válasza LeadR (#16991) üzenetére


Varshi
aktív tag

> Ez gazdaságosabb mint a Brother lézer?
Úgy hasra ütve 1/3-ad annyiba kerülhet a nyomtatás (lehet, hogy még olcsóbb, de itt már nem jelent akkor különbséget). Ez havi 100 oldalnál nem tétel, napi 100 oldalnál igen. (Igazából az a lézer is elég jó áron nyomtat, csak a tartályos még jobb.)

> Egyszerű utántölteni?
Bort tudsz úgy tölteni, hogy ne menjen mellé egy csepp se? :)

> Ha nekem csak fekete kell, akkor nem kell foglalkoznom a színes tintával?
Ha nyomsz egy karbantartást, akkor mindent megtisztít, de igen: nem kell vele foglalkoznod.

> Esetleg még G3411 vagy hasonló? Tartályos, wifi, scan.
Nem ismerjük azt a nyomtatót, talán ha 1 komment/review jött rá eddig. De az igazi visszajelzés az, amikor több év és több 10e nyomat után kapsz véleményt. Az meg az Epson/Brother párosnál van meg többnyire. Elvileg a Canon és HP nyomtatófej-techológiája elavultabb, kevésbé tartós, de ez a használatban inkább csak nagyobb volumennél jöhet ki. Évi 1-2 ezer oldalnál aligha.

[ Szerkesztve ]

(#16995) Ghostman78 válasza atala (#16992) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Köszönöm

(#16996) LeadR válasza Varshi (#16994) üzenetére


LeadR
csendes tag

Köszönöm.
Szerintem évi pár ezer oldalnál egyiknek sem szabad, hogy pár éven belül nagy baja legyen.
Az L1250, vagy a G3411, (esetleg G3420) lesz végül. Még alszom rá egyet.

[ Szerkesztve ]

(#16997) Rick4 válasza Varshi (#16990) üzenetére


Rick4
félisten

HL-1222WE-t vettem még december elején 38K-ért, tökéletesen bevált, 500-1600Ft között van hozzá utángyártott toner, de még az eredeti van benne... Tökéletes nyomtatás, irtó gyors, nagyon kicsi, egy multis színes samsungot váltott le...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16998) Rick4 válasza Rick4 (#16997) üzenetére


Rick4
félisten

1500-1600-at akartam írni, samsung vonalon a fehér dobozos, piros feliratos toner vált be, ami kibontva egy sötétebb narancs védő műanyaggal van ellátva... [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16999) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Canon tartályos nyomtatót szeretnék venni, most elég baráti az ára. Az egyik kérdésem, hogy érdemes-e a típus frissített verzióját venni, vagy lehet a régit is? A régi a Canon G2411-es az új a Canon G2420-as. Ezer ft a különbség a kettő között az újabb javára.
A másik kérdésem, hogy kb mennyi idő amíg egy ilyen nyomtató hulladékgyűjtő tartálya megtelik és cserélni kell? Olyan 3000Ft plusz postáért találtam ilyet, szóval nem horribilis összeg de azért kíváncsi vagyok hátha valakinek van ilyenben tapasztalat.

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#17000) F-ECT$


F-ECT$
titán

Van egy HP Color Laserjet 2820-as multifunkciós nyomtatóm, amit alapvetően 2 dologra használok jelenleg: fekete-fehér nyomtatás (havi 10-100 oldal) és szkennelés (havi 10-20 oldal). Havi 5-10 oldal színes nyomtatás is kellene (nem fotó, csak sima papírra), de évekkel ezelőtt kifogyott a színes tinta, és nem vettem tonert.
Kérdésem, hogy a fenti felhasználáshoz mit javasolnátok:
-Vegyek eredeti tonert horror áron? Ha jól látom ez kb 200e Ft lenne.
-Próbálkozzak valamilyen utángyárottal? (Aztán ha behal tőle a gép, akkor veszek újat, úgyis 15+ éves már.) Ez kb 40-50e Ft.
-Vegyek eleve új gépet, ha igen, milyen árkategóriában gondolkozzak?

Dive ever, work never.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.