Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) cellpeti válasza PociAti (#16397) üzenetére


cellpeti
veterán

Köszönöm szépen! Na ez egy normális válasz volt.

Nekem eddig csak Epson nyomtatóim voltak. Most az Epson EcoTank-os szériáival szemezgetek.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#16402) Varshi válasza Bikkrom (#16400) üzenetére


Varshi
aktív tag

> Kérdezem, hogy 20 körül van-e jobb, 60-ért ajánlgatsz. Nem értem mit kellene
> megfontolnom ezek után abból amit mondtál?

Azt kéne megfontolnod, hogy vélhetően nem vagyok hülye ember, a 20 és a 60 közötti különbséget még akkor is felismerem, ha 2-es voltam matekból. :) Akkor vajon miért javasolom?

Nagyjából 1-2 havonta kiszámoljuk, és min. fél órát eltöltünk egy poszt megírásával, ahol levezetjük, mikor fog PONT annyiba kerülni a 20-ért vett nyomtató az üzemeltetés HORROR költségeit is beleszámolva, mintha 60-ért vetted volna meg.

Évi kétszeri beszáradással számolva (mert be szokott), de tudod mit, nem is szárad be, tegyük fel a Jóisten kegyeltje vagy és téged elkerül még a nátha is (a scripted pedig mindent megold), fogyjon csak ki és kész: legyen csak 1-szer évente patroncsere:

5000 és 6666 Ft (a könnyebb számolás kedvéért) közötti fekete/színes patronokkal számolva.... 40e Ft 3-4 éven belül lesz nullában. Feltételeztem, nem 3 évre veszel nyomtatót. Onnantól a tartályossal még évekig ingyen nyomtatsz, az olcsóval meg 2 évente ráköltöd a nyomtató árát újra. Ez a legjobb eset. Ennél csak rosszabb van.

És ekkor még tényleg nem nyomtattál szinte semmit!!
Azért írtam, hogy el kell felejteni a színest, mert a legtöbb ember csak szereti, de igazából megvan nélküle. Nem meggyőzni akartalak, hogy neked nem kell, hanem próbáltalak megfontolásra késztetni.
De tegyük fel, TÉNYLEG kell a színes. Nekem is van gyerekem, az egyik lány: az a szép rózsaszín póni iszonyat sok tintát fog enni! A táblázat meg a 2-3 családi fotó dettó. Jövő héten a másik, harmadik kép. A fejtisztítás tudod mennyi tintát fog felzabálni abból a pár ml-ből?

A fenti 5-6e Ft összegért 8 ml tinta van a gyári feketében.
Na de majd az utángyártott? Rákerestem: ugyanannyiba kerül abba a nyomtatóba, amit írtál, csak 15 ml tinta!

Most szerinted akkor a Te érdekedet néztem, vagy rosszat akartam neked?
És igen, nincs annyi időnk, hogy gyakorlatilag ugyanazt leírjuk minden hónapban újra, aktuális patronárakat linkelve, mert van, akit csak így lehet meggyőzni - vagy így se.

---
Természetesen nem kell elfogadni, amit javaslunk. Sőt; csináld, amit akarsz. :)
Csak mi úgy vagyunk vele, hogy Te ne szívd már meg az, amit mi már többször is. Ilyen szar alakok vagyunk. ;)

(#16403) nyuszó


nyuszó
tag

Sziasztok! Jelenleg egy Brother DCP T700W nyomtatóm van. Jótállás 3 év rá. Alig telt le, a sárga kezdte megadni magát. Elvittem szervízbe, 40 ezer Ft-ért cserélnek benne fejet. Köszöntem, nem kérem. Nem telt el úgy hét, hogy nem nyomtattam volna, de hallottam hogy csinálta magának a tisztítást időnként. Szóval ennyi, nagyot csalódtam.
Ezek után úgy döntöttem, feláldozom a színes nyomtatást, elég lesz monkróm, de lézer legyen. Multifunkciós, wifis. Lehet hogy butát kérdezek. A szkennlés is fekete-fehér lesz, vagy színes? Az fontos hogy színes legyen.
Millyet ajánlanátok? Ár kb. 60 ezer ft-ig.

(#16404) atala válasza Bikkrom (#16400) üzenetére


atala
Topikgazda

Csak neked akartak jót!
Sokan megveszik ezeket a 10-15 ezres nyomtatókat, mert milyen olcsó, végre lesz otthon nyomtató.
Aztán amikor kifogy a gyári patronból a tinta, akkor jönnek ide panaszkodni, hogy ugyan annyiba kerül a patron a nyomtatóhoz mint maga a nyomtató volt.
Fél év után szobadíszként funkcionál, vagy roszabb esetben megy a hulladékba.

Tényleg nem ajánlottak ezek a nyomtatók, mert nagyon drág a az üzemeltetésük.
Egy előnye van, hogy ha beszárad a fej, akkor elég kicserélni a patront, és újra tudsz nyomtatni. Az már más kérdés, hogy annyi pénzből vehetsz egy új nyomtatót is.

Ha ennyire konkrét elképzelésed van, akkor meg vedd meg, és használd.

Ebbe a topicba nem fogsz olyan ajánlást kapni amit töltögetéssel, mókolással kell megoldani. Ennek egy oka van, hogy nem fog működni hosszú távon. Amióta bejöttek az olcsó üzemeltetésű tartályos nyomtatók, azóta nincs szükség mókolásra.
Én is rengeteget szívtam a nyomtatókkal régebben. utángyártott patronok, töltögetés, fúvóka dugulások...stb.
Amióta 3 tartályos nyomtatót is használok, (3 éve) csak annyi a dolgom, hogy félévente rá töltök. Az összes fúvóka működik.

(#16405) Varshi válasza nyuszó (#16403) üzenetére


Varshi
aktív tag

A szkennelés természetesen színes.

De kapaszkodj meg, abból is a Brothereket ajánljuk. :)
Viszont a szkennelés minősége azért ezeknél a modelleknél nem arról szól, hogy a családi papírkép fotókat beszkenneled, és aztán jó minőségben kinyomtatod. Ezek doksik szkennelésére valók.

(#16406) PociAti válasza nyuszó (#16403) üzenetére


PociAti
senior tag

A T700W még az első generációs nyomtató a tartályosak közül, de ott is csak két esettel találkoztam, amikor beszáradt a fej. Mindkét esetben köze volt a felhasználónak a beszáradáshoz (az egyik óvoda volt, ahol déli fekvésű ablakhoz tették, folyamatosan sütötte a nap, másik radiátor mellett állt).
Lehet, hogy csak simán peches voltál, mert nagyon nem jellemző rájuk a beszáradás.

Meglep, hogy nem az intenzív fejtisztítással kezdték. (Bár azért nehéz elkérni a megfelelő összeget.) Részletek mennek privátban.

(#16407) atala válasza nyuszó (#16403) üzenetére


atala
Topikgazda

Nekem is lassan 3 éves lesz a T910-es Brotherem.
Eddig minden fúvóka múködik.
Én azt csinálom, hogy amikor látom, hogy elked csíkozni, akkor csinálok egy fúvóka ellenőrzést, és egy fejtisztítást.
Ha nem látok csíkozódást, akkor is legalább 2 havonta csinálok egy fúvóka ellenőrzést, hogy lássam, mindegyik múködik.

(#16408) nyuszó


nyuszó
tag

Köszönöm a válaszokat. Valószínű hogy én voltam hanyag, nem csináltam alapos karbantartást.
Látom hogy leginkább a Brothert preferáljátok. A márkával nincs is bajom, inkább a tintasugarast kell ejtenem. Fényképeket nem szkennelek, nyomtatok.
Úgy látom a toner sem kerül nagyon sokba.

(#16409) gufy


gufy
tag

Sziasztok!

1. Tintás vagy lézer? mind1
2. Fekete vagy színes? ff, de ha a szines ugyanannyi, legyen az ;)
3. Mire használnád? Többnyire rövid dokumentum, táblázat. A lényeg, hogy a ritka használat miatt ne száradjon be.
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Pár oldal hetente
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? 2 hét
6. Milyen funkciókat vársz el? Wifi hasznos, de USB-vel
7. Mennyi a keret? Jó ár/érték arány fontos, de mivel ritkán használom, nem költenék rá sokat.
8. Árérzékeny vagy? nem
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? nem örülnék, ha állásában kiszáradna, mikor alig használom és vehetnék újat

Árukeresőn ránéztem a felkapottakra, e kettő között van minőségi ugrás? Vagy egyiket se? Egyéb ötlet?

[link] HP Printer Laser 107a
[link] Xerox Phaser 3020V_BI

A HP-nek sokan örülnek, hogy beszáradás kizárva. Ez mindkettőre ugyanannyira igaz?

Köszönet

(#16410) gyulank


gyulank
addikt

1. Létezik-e valós felbontásban nagyobb 600-nál? És lézernél?
2. Van valami haszna annak, ha az egyik irányban 4-5x nagyobb a felbontás?
3. A tartályosoknál meg lehet azt csinálni, hogy működjön tinta nélkül, mondjuk, ha van benne szkenner? Vagy lehessen feketével nyomtatni akkor is, ha nincs sárga?
4. Mi a különbség a Brother és az Epson tinta közt? A Brother kisebb felbontással, alig olcsóbb tintával csinál ugyanannyi oldalt, viszont kb. kétszer annyi tintából.
5. Van-e olyan ezek közül, amit nem kell szervízbe vinni számlálók miatt?
6. Van-e értelme a nagy felbontásnak, ha a fotónyomtatók 300dpi-sek? Már amit találtam, és amire ráírták.
7. Lehet-e jó fényképet nyomtatni tartályossal?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#16411) PociAti válasza gyulank (#16410) üzenetére


PociAti
senior tag

1. Igen. Igen.
2. Igen.
3. Rövid távon egyes készülékeknél. Szintén.
4. Nem tudni, egyszerre sok paraméternek kell megfelelni.
5. ???
6. Igen (a Fuji 300, a Kodak inkább 350dpi).
7. Igen (máshogy lesz jó, mint a labor)

(#16412) gyulank válasza PociAti (#16411) üzenetére


gyulank
addikt

Bővebben? Én még nem láttam egy lézereset sem, ami valósan több mint 600 dpi... Vagy te direkt azt a számot nézed amelyik nagyobb? A 600dpi minimum 600dpi minden irányban... A max. valahány, meg az akár valahány az nem valós dpi... Ugye te se gondoltad komolyan, hogy csak az érdekel, hogy igen, vagy nem? Mi az, hogy rövid távon? Bármilyen számláló... Nyomtatás számláló miatti probléma, vagy ami az összefoglalóban van, hogy a tisztító tartályt is resetelni kell, meg ilyenek. Nem gondolom, hogy tényleg mindennél le kéne külön írnom, hogy pl. a van értelmére az is érdekel, hogy ha van, mi... Meg mi az, hogy máshogy...

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#16413) qnadam válasza gyulank (#16410) üzenetére


qnadam
veterán

3. az én epsonomnak fogalma sincs, hogy mennyi festék van benne, és rendszeresen felhívja a figyelmet, hogy a tinta szintje ne menjen a jelzés alá, különben fel fog levegősödni a rendszer.
6. a hőszublimációs nyomtatóknál egy képpont bármilyen színű lehet, egy tintásnál csak olyan, mint a festék színe, így egy 300 dpi-s fotónyomtatónak a látható felbontása nagyobb, mint mondjuk egy 600 dpi-s tintásnak.
7. lehet, de jelentős részben a papíron múlik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16414) atala válasza gyulank (#16410) üzenetére


atala
Topikgazda

Pár kérdésre a válasz.

3.-Semmi értelme amit írsz. A tartályosoknak pont az a lényege, hogy nagyon olcsó bele a tinta. Így nem igazán fordulhat elő, hogy kifogy valamelyik szín. Ha mégis, és nem töltöd fel, kukázhatod a nyomtatót. Egy részről be levegősödik a rendszer, de a legrosszab, hogy beszáradnak azok a fúvókák amikből nem jön tinta.
Egyébként nem figyeli a tinta szintet, így továbbra is tudsz szkennelni vele, vagy feketével nyomtatni, de ha sokáig így használod, akkor utána már hiába töltöd fel, előfordul, hogy nem fogja nyomtatni a kifogyott színt.

4.- Annyira olcsó az eredeti tinta, hogy fillérekről beszélünk, ha egyáltalán van különbség. A Brother más szempot szerint adja meg a kinyomtatható oldalakat mit az epson.

5.-Mindegyik tintasugarasban van egy hulladék tinta gyűjtő, és egy számláló. Amikor úgy ítéli meg a nyomtató, hogy már megtelt a gyűjtő, akkor ki kell cserélni, vagy cseréltetni a szivacsokat, és resetelni a számlálót. Ez nyomtatóként változik mikor kéri, mennyit tisztítottad a fejet...stb. Nekem pl a Brother T910 33 ezer oldalnál még nem kellett tisztítani. Igaz, nem sokat kellett fejet tisztítani.
7- Igen, lehet.

(#16415) PociAti válasza gyulank (#16412) üzenetére


PociAti
senior tag

Mi a cél?
Én mindig ezzel kezdem.
Kérdéseid alkalmanként annyira széles témakört ölelnek fel, amire a korrekt válasz 30-40 oldalnyi A4-es lap lenne, és csak további kérdéseket szülne. Mellette meg olyan specifikus kérdések is vannak, amikről alapismeretek hiányában nehéz beszélni.

Vegyük például a dpi-t.
Adott területen létrehozott (pontszerű) alakzatok mennyisége.
Hagyományos impact nyomtatóknál könnyebben értelmezhető volt, de ha elkészítés felől közelítjük meg a témát, LED-es lézernyomtatóknál, fúvóka szerű képződménnyel rendelkező tintasugaras nyomtatóknál, hőnyomtatóknál viszonylag könnyű számolni az értékkel.

Viszont a technológia valószínűleg nem érdekli a felhasználót, mert mondjuk csak magával a nyomattal találkozik. A nyomaton viszont jó eséllyel változó "cseppmérettel" fog találkozni, így van amikor egész apró pöttyökről van szó, de van amikor egybefüggő foltról. Nincs teljesen általánosan elfogadott szabvány, amely a "dot" paramétereit meghatározná (térben való elhelyezkedése, alakja, térközök mérete). A HQ felbontás jellemzően a papír haladási irányának megfelelő tengelyen történő haladás felezésével érik el, ekkor az egyes pontok egymásra rálógnak, fedésbe kerülnek.

http://the-print-guide.blogspot.com/2011/11/dpi-and-misuse-of-graphic-arts.html

Nem láttál még 1200 dpi-s nyomtatót? Pedig nagyon sok van belőlük.

Számlálóval fogalmam sincs mit akarsz? De inkább hagyjuk! Sokan fel se fogják mennyire az ő érdeküket szolgálja.

(#16416) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Brother 1222WE-n szinte minden második nyomtatás után a "nincs papír" jelzés jelenik meg. Hiába tolom be teljesen, rakok bele papírt csak a kikapcsoló gomb megnyomásával tűnik el, majd újrakezdi. Mitől lehet ez?

Közben a toner kiürül jelzés is megjelent. Hol tudom megnézni, mennyi van még benne?

(#16417) gyulank válasza PociAti (#16415) üzenetére


gyulank
addikt

Egy 1200dpi-s lézernyomtató sincs. És nyilván a másik irányban lehet csak ilyennel csalni... Ha 600dpi az álló lapra merőleges rész, akkor az 600dpi marad akkor is, ha annyit mozgatok a lapon, hogy a másik tengelyen 6000dpi van. A HQ, meg az akár, meg a max., meg a feljavított 1200dpi, ami az álló lapra merőleges tengelyre vonatkozó szám, az nem valódi 1200dpi, hanem valami olyan módosítás a képpel, amitől állítólag részletgazdagabbnak TŰNIK. De ugye ez sincs leírva, nem hogy az, hogy konkrétan mit csinál.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#16418) pinnacle


pinnacle
nagyúr

TN-1090 utángyártott tonerrel mi a tapasztalat? Üzletben ahol vettem a gyárit, azt mondták szinte kizárólag utángyártottat vesznek, és ezzel a Zafirral nincs probléma. Ők is ezt használják.

(#16419) PociAti válasza pinnacle (#16418) üzenetére


PociAti
senior tag

A nyomtatóra 3 év garancia vonatkozik, az eredeti TN-1090-es toner az egyik legolcsóbb az egész piacon.
Miért akarna bárki noname gyártónak valami beazonosíthatatlan termékét használni???

Zafir, vagy Gold, vagy Diamond, vagy Eco, ... és még hosszan lehetne sorolni ezeket a kamu neveket. Nem tudni milyen gyártó áll mögöttük, senki nem kérhető számon a termékért. Ha jön egy ócska szállítmány a pakisztáni gyártótól, akkor jövő héten az indonézektől fogják venni, a pakisztánit pedig SuperPremium néven fogják tovább árusítani.
Mivel nem áll mögöttük egyetlen neves cég sem, így azzal versenyeznek egymással ki tudja minél olcsóbban előállítani a hamisítványt, ennek spórolás az eredménye. Meg lehet nézni önmagában a mechanikát. Sokkal nagyobb hézagok vannak, élettartamuk végén meg ömlik ki a festékpor belőlük, mert a gumi alkatrészek is ócskábbak. És az apró por megy bele a gépbe, és nem csak annak az egy oldalnak lesz rosszabb a minősége, hanem minden utána következő nyomatnak.
A fényhengert is jobban öregíti, előbb kell cserélni, de gondolom ha már amúgy is adtunk a minőségnek egy pofont, akkor adjunk neki még egyet.

Találkoztam olyan kellékeket forgalmazó céggel, akinek a számláján a céglogó teljesen darabosan nézett ki az általuk használ ócska kellék miatt. Nem zavarta őket, hogy a számla olyan mint egy önéletrajz, azzal reprezentálják magukat. Igénytelen banda! "Nincs probléma" nyilvánvaló hazugság, amit üzleti érdekből mondtak neked.

(#16420) pinnacle válasza PociAti (#16419) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Azért kérdeztem, hogy van tapasztalat nem gyári tonerekkel. Boltban állították, hogy nem is láttak még gyári 1090-et. Számlájukon tökéletes a nyomtatás. Ha viszont senki sem jelzi, hogy utángyártottat használ és sem fogok garancia idő alatt. Egyébként azt tárolja a gép, ha nem gyári tonerrel használták?

[ Szerkesztve ]

(#16421) PociAti válasza pinnacle (#16420) üzenetére


PociAti
senior tag

TN-1090 esetén nyakamat merném rá tenni, hogy tudná detektálni a hamisat, annyira egyszerűnek tűnik a chip és maga a nyomtató is.
A cég ahol dolgozom ott mindenféle tonerrel találkozunk, mivel az eredeti tonert beszámítjuk. Konkrét márkánál maradva a Brothernek Európában - környezettudatosság jegyében - több újrahasznosító üzeme van, hozzánk legközelebb Szlovákiában van egy ilyen gyár.
Szó szerint mondom, hogy csukott szemmel meg lehet különböztetni az eredeti és hamisított tonert, egyes elemek olyan olcsó műanyagból készülnek. És így a végén már jó eséllyel ömlik belőle a por.

Látatlanba azt mondom, jó pocsék helyre mehettél, ha nem láttak még gyári TN-1090-et! Nagyon könnyű beszerezni, az egyik legnépszerűbb nyomtatóhoz kell és emellett az egyik legolcsóbban üzemeltethetőek ezek a gépek.

Ezek az alapnyomtatók helyből elég gyenge minőségben dolgoznak, én nem ehhez szoktam. Utángyártottal viszont látványosan lehet rombolni a minőséget. an akinek tök mindegy.

Egyik kedvencem, amikor öntapadó felületre nyomtatnak vele (A4-es papír etikett). Viszont az eredeti, gyantát, viaszt és polimert tartalmazó por helyett olcsó szénpor van a tonerben, és nem tudja megfelelően rásütni a papírra a nyomtató, mert más hőmérsékleten megolvadó porra lett méretezve. Ha ez egy csomagcímke, amin vonalkód is van, akkor mire célba ér az öntapadós címke a nyomat már lemálik, és nem lehet beolvasni a vonalkódot.

[ Szerkesztve ]

(#16422) qnadam válasza gyulank (#16417) üzenetére


qnadam
veterán

az nem valódi 1200dpi

de, az teljesen valódi. elég sok helyen fordul elő, hogy a vízszintes és a függőleges felbontás nem egyforma, semmi gond nincs ezzel. a digitális tévé, de még a 16:9-es dvd is ilyen. az más kérdés, hogy neked nem tetszik, természetesen szíved joga, hogy ne ilyen eszközt válassz.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16423) pinnacle válasza PociAti (#16421) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Egyébként azt is mondták, hogy a Brothernél nem is olyan nagy a különbség a gyári illetve utángyártott között, HP-nél ez 3-4x is lehet. Brother gyári tonert, hol tudom leadni? Jó lenen a XIII. kerület környékén. Nem tudom ezért adnak valami vagy csak beszámítás lehetséges (egyébként mennyiért számítjátok be?), de gondolom még ingyen is jobb leadni, mint kidobni a kukába.

Most látom, hogy csere előtt 200 oldallal jelzi, hogy kifogy. Azt viszont jó lenne tudni, hogy időnként miért nem érzékeli a papírt, csak a bekacsoló gomb megnyomásával javul meg.

[ Szerkesztve ]

(#16424) PociAti válasza pinnacle (#16423) üzenetére


PociAti
senior tag

A lényeg lemaradt, az árkülönbség nem olyan nagy!
"a Brothernél nem is olyan nagy a különbség a gyári illetve utángyártott között, HP-nél ez 3-4x is lehet"

Hol kapható?
Nem tudom működik-e a link: https://www.brother.hu/supplies/laser/toner/tn/tn1090

Elvileg 500 Ft-ot jóváírnak, ha új eredeti tonert veszel.

Papír érzékelési hibához nem tudok hozzászólni, meg kellene nézni hogyan működik. Lehet csak sima szennyeződés, amit nem csak a toner, hanem a papír is okozhatja (újrahasznosított papírok a legrosszabbak).

(#16425) pinnacle válasza PociAti (#16424) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Én ilyen régi dobozost kaptam, de gondolom azért jó ez, nem romlik meg. :) Hol kapható link nekem sem működik, de mindegy, mert ingyen vissza lehet küldeni.

(#16426) gyulank válasza qnadam (#16422) üzenetére


gyulank
addikt

Nem. Te vagy nem érted amit írtam, vagy nem akarod érteni. De akkor minek írsz?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#16427) qnadam válasza gyulank (#16426) üzenetére


qnadam
veterán

:C
tudod mit? igazad van, te tudod jobban, mindenki más hülye a témához, az inch a terület mértékegysége, és amitől részletgazdagabbnak tűnik a kép, az nem jó, mert szerinted az nem is igazi.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#16428) tzol


tzol
tag

Valaki el tudja nekem mondani, hogy mi a különbség a Brother 2310, 2350 és 2370-es lézernyomtatói között? A specifikáció alapján csak a sebességben van egy aprócska javulás, de az áruk nagyon különböző. Mi az ami nincs benne a spec-ben? Vagy mit néztem be? Köszi!

(#16429) tzol


tzol
tag

A 600dpi 42 mikrometeres pixeltávolságot jelent. Ha megnézel egy vonalzót, akkor a mm beosztások között 23.6 pixel lenne. Kevesek számára feltűnő a 600 és az 1200dpi közötti különbség.

(#16430) PociAti válasza tzol (#16428) üzenetére


PociAti
senior tag

Ha apró betűvel van nyomtatva valami, akkor mindenki számára feltűnő a különbség a 600 és 1200 dpi között, mert 1200-nál szépen megjelennek a betűk ívei, kevésbé elnagyolt a szöveg. Grafikák nyomtatásánál a részletek jobban előjönnek.

Nem tudom milyen specifikációt néztél, célszerű a support.brother.com oldalt használni.
2310-es egy belépő szintű gép, 32 MB RAM, primitív leíró nyelv (GDI), csak USB-n csatlakozik a géphez.
2350-es egy apró lépéssel fejlettebb, 64 MB RAM, szintén csak GDI, viszont van Wi-Fi.
2370 szintén 64 MB RAM, de már fejlettebb leíró nyelvet használ (PCL6), gyorsabb működés, Wi-Fi mellett úgynevezett hálózatos nyomtató (van 10/100-as LAN).
Mindegyik duplexes, de nagyjából a fenti paraméterek a főbb különbségek.

(#16431) tzol válasza PociAti (#16430) üzenetére


tzol
tag

Köszi! A Brother oldalát néztem, csak számomra a WiFi nem fontos, legalábbis nem a felárért, és ezért sem írtam ki a modellek utolsó betűiket. Naivan azt gondoltam, hogy biztos van/volt pl. 2350DN is.
32 és 64MB RAM között mi a különbség? Miért fontos ez az adat? Azt gondolnám, hogy a RAM-ra a nyomtató funkciók ellátásához van szükség és csak a többi specifikációt határozza meg (nem fogok custom firmware-t telepíteni a nyomtatóra :D ). Eslőre azt tippeltem, hogy a WiFi stack implementálása nem fért bele a 32MB-be és ezért raktak rá egy 64MB-os RAM-ot.

Ha jól értem, akkor a nyomtató mechanikája, a lézer, dob, laptovábbítás ugyanaz, vagy nagyon hasonló.

A leíró nyelv fontosságáról hol olvashatok részletesebben? Annyit tudok, hogy a PCL-es nyomtatókhoz nem kell külön driver, legalábbis a szabványosított alapfunkciókhoz.

(#16432) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

sziasztok! tartályos, színes tintasugaras nyomtatót vennék. Általános irodai használat mellett évi 2-3 alkalommal szükséges volna jó minőségű színes képek nyomtatása A4-es méretben, alkalmanként kb. 2000 darab.

Mit javasolnátok? Van olyan, ami szegélymentesen tud esetleg nyomtatni A4-es lapra? Duplex nem létszükség, de ha van, jópont.

120 ezerért láttam Epson L805 (C11CE86401)-t. Mit javasolnátok?

(#16433) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

1. Tintás vagy lézer? Lézer.
2. Fekete vagy színes? Fekete.
3. Mire használnád? Leginkább szöveg nyomtatásra.
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Havonta 250 oldalt
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? Passz, de lézernél talán az állás nem gond.
6. Milyen funkciókat vársz el? Szkenner, ADF, egyszerű/egygombos másolás, WiFi, duplex nem fontos.
7. Mennyi a keret? Észszerű keretek közt bármennyi.
8. Árérzékeny vagy? Nem.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Amíg garanciális biztosan az eredeti marad.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#16434) Varshi válasza ChRiS_RS (#16433) üzenetére


Varshi
aktív tag

A Brother MFC-L2712DW 70ezer Ft körül van.

toner: Brother TN-2421 Black
25.350 Ft / 3.000 oldal = 8,45 Ft/oldal

Ez azért nem kevés, pláne hogy pont elfogy a toner nálad 1 év alatt. Az ADF miatt drága amúgy ennyire a móka. Máskülönben egy Brother DCP 1622WE lenne a fasza. Olcsóbb a cucc is, meg amivel eteted, az is.

De ha nem gáz évente 25+ rugó tonerre, akkor nem lehet olyan rossz választás - a többiek majd kijavítanak, pl. arról, hogy az egygombos/egyszerű másolást tudja-e.

(#16435) gyulank válasza qnadam (#16427) üzenetére


gyulank
addikt

Nem mindenki, csak te.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#16436) Varshi válasza gyulank (#16435) üzenetére


Varshi
aktív tag

Teljesen jó volt akkor, amikor még nem írtál ide. Minden tisztelettel; nem tudnánk visszatérni azokhoz az időkhöz?

(#16437) ChRiS_RS válasza Varshi (#16434) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Köszönöm szépen az ajánlást. :R
Igazából más helyett kell okosnak lennem, egy idős úr használná a gépet ezen paraméterek alapján. A lényeg, hogy egyszerűen és nagyobb komplikáció nélkül tudja használni akár vezeték nélkül is, mert öreg asztali gépét most fogja laptopra cserélni.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#16438) gyulank válasza Varshi (#16436) üzenetére


gyulank
addikt

Rajta kérd számon. Hülyeségeket beszél, és engem hülyéz le. Erre az a megoldás, hogy zárjam le a témát, és ne érdekeljen a továbbiakban?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#16439) atala


atala
Topikgazda

Varshi, gyulank:

Zárjuk le a vitát! Egyikőtök sem tudja meggyőzni a másikat.

(#16440) gyulank válasza atala (#16439) üzenetére


gyulank
addikt

Nekem nem kell őt meggyőznöm semmiről. Az tény, hogy a lappal keresztben van egy fix felbontás, ami még mindegyik nyomtatónál, ahol láttam, és normális formában volt leírva, tehát rendesen az, hogy a felbontás ennyi dpi, ott 600 volt. Ettől több csak nem normálisan leírva volt, ahogy felsoroltam, max.1200, HQ1200, meg ilyen valamik hozzábiggyesztésével, és tudjuk, hogy lehetőleg mindenből a nagy számokat szeretik mutatni. Ezen nem lehet mit vitatkozni max. ő tud értetlenkedni. De arról ne én tehessek már, hogy ő idejön magyarázni, hogy de van nagyobb felbontású, de mégse mutat egyetlen egyet sem, amire normális adatként rá van írva nagyobb felbontás... Ha 1200dpi lenne, akkor elég lenne 1200dpi-nek lennie... Az a max., meg HQ 1200, ami 600, de valamilyen eljárástól talán többnek néz ki. Ami meg csak 600, abban nincs az az eljárás se.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#16441) formula01


formula01
aktív tag

Sziasztok!

Heti kb. 50, de havi 300-nál semmiképp nem több oldal nyomtatásához lenne szükségem kis méretű fekete/fehér nyomtatóra.

Ami fontos szempont lenne, hogy alacsony legyen az üzemeltetési költsége.

Scan funkció előny, de nem kritérium.
Wireless használhatóság óriási előny, de szintén nem kritérium.

Maximum 40e Ft-t szánnék rá, de ha fele ennyiből is van ami a célnak megfelelő és megbízható, akkor inkább azt venném.

Előre is köszi a segítséget!

(#16442) Varshi válasza formula01 (#16441) üzenetére


Varshi
aktív tag

Brother HL-1222WE 38e Ft.
Wireless, de még nem szkennel. Ha az is kell, akkor 53e-től indulsz. Ez egy fekete-fehér lézernyomtató.
Elosztod a toner lapszámát a toner árával, és megkapod a lapköltségét.

Ha ezt sokallod, akkor a legolcsóbb számodra a tartályos nyomtató lehet (Epson L120 vagy L1200-as sorozat), de itt megjelenik a beszáradás veszélye, nincs wifi, semmi sincs csak nyomtatás, cserébe hosszú évekig ingyen nyomtatsz. Brutális. Nincs olcsóbb lapköltség ennél - ráadásul gyári kellékekkel, jó minőségben. És színeset is tudsz vele!
Ez az Epson pénzvisszafizetési promóval most 40-41-ből pont megvan.

Nagyon át kell gondolni, mire van szükséged.

(#16443) Imy válasza Varshi (#16442) üzenetére


Imy
veterán

Nekem van ilyen laserem is, meg vettem tintatartályos Brothert. Azóta a lasert be sem kapcsoltam.

(#16444) formula01 válasza Varshi (#16442) üzenetére


formula01
aktív tag

Köszi a segítséget. :R Megrendeltem a brothert emagról 35990-ért.
Akinek ajándékba szánom, gyakran változik, hogy otthonról dolgozik, vagy irodából, de ha épp jön hosszabb irodai etap, egész biztos, hogy nem fog figyelni, hogy ne száradjon be. Egy ilyen 1500 oldalas toner 6-7e Ft-ért heti max 50, de lehet kevesebb oldallal meg nagyon sokáig elég lesz. Ráadásul időközben a wireless hasznalhatóság is konkrét igény lett.. :D

[ Szerkesztve ]

(#16445) sixpak


sixpak
nagyúr

Üdv.
Egy Epson M200 mellé kellene egy nagyjából hasonló multifunkciós készülék, csak fekete nyomtatásra, fénymásolásra, szkennelésre.
Ez már több éves, de még nem lett benne tinta cserélve, valami hasonlót szeretnék.
Ez 60 körül volt, de nem baj, ha kicsit drágább, ha jó.
Köszönöm.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#16446) Earl_Muttley válasza sixpak (#16445) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Szia,
az utodok esetleg: M2120, M2140, M2170 - M3140,70

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#16447) sixpak válasza Earl_Muttley (#16446) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszönöm a gyors választ. :R
A 2120 jó lesz szerintem, gondolom nem rosszabb, mint az elődje.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#16448) mjani1172


mjani1172
addikt

Sziasztok !

Canon LBP251 DW-m haldoklik, valami ilyesmi paraméterűt keresek.

3. Mire használnád? (Fotók, színes marketinganyag és táblázatok prezentálni, vagy többnyire csak szöveg?)
99% Csak szöveg.
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? (színes / ff bontásban)
ff/2500 oldal
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
egy hétvége
6. Milyen funkciókat vársz el? (pl. szkenner, ADF, egyszerű/egygombos másolás, WiFi, keret nélküli/fotónyomtatás stb.)
wifi, hálózatba köthető legyen.
7. Mennyi a keret? (Mennyire rugalmas?)
60-70 ezer
8. Árérzékeny vagy? (A létező legolcsóbb megoldás érdekel, akár bármi áron?)
Mivel számlanyomtatásra használom, igen, fő az ár.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
-Igen a mostanit is utángyártott tonerrel használom,ha kell töltögetünk.
Tulajdonképpen az ár a lényeg, és hogy tartós legyen, tehát ne 1 év múlva legyen csere ismét

Köszönettel .

(#16449) Varshi válasza mjani1172 (#16448) üzenetére


Varshi
aktív tag

Epson EcoTank L1250
Wifit tud, kicsit lassú, de elvileg neked ez nem annyira szempont.
Még van rá elvileg Epson pénzvisszatérítés (erre a modellre 5e) is az év végéig.
Így 50e körül megvan ez a modell - ennél a gépnél olcsóbban évi 30e oldal nem jön ki szerintem (mivel az ár a lényeg, ezt írtad).

Nagyjából a 3. év elején (50 000-70 000 nyomat között) fog tutira megkotlani benne az első dolog (vélhetően a fekete fej), azt szépen cserélik gariban, így simán 5 évig elketyeg - de ezalatt többször visszahozza majd az árát!
Utána (3 év a gari!) is van esélyed kitolni a cserét egy ideig, a csíkozást magasabb minőségű nyomtatással és gyakori tisztítással tudod kompenzálni, ennek a költsége is minimális, inkább csak bosszantó. De mivel eddigre egy drágán üzemelő nyomtatóhoz képest akár több 100e (!) Ft-ot is meg tudtál spórolni, szerintem belefér.

Számoljunk gariidőn belül 90 000 oldallal, ennyi fér bele havi 2500 oldallal, de valójában mehetne a matek akár 120e-rel is, de most ne), hogy az első adag tinta (8e-re elég jár hozzá ajándékba) elfogyása után:
90e-8e=82e oldalnyit kell a tartályba utántölteni/megvenni, ez pesszimistán is csak (82/4=) 20,5× 2000 Ft = 41 000,- tintaköltség.
(elvileg egy tartály 4500 lap, de higgyünk el csak 4000-et, viszont a számlák nyomtatása nem túl tintaigényes, szóval ez biztos menni fog)


Ezzel szemben egy igen jó, mondjuk 6 Ft-os lapköltségű "egyéb" nyomtató ezalatt, mondjuk a legolcsóbban üzemelő - általunk is ajánlott - Brother lézernyomtató:
90e-1e=89e oldalra 534 000,- tonerköltség jön ki, meg még szerintem egy 100-as a fényhenger cseréje miatt.
Ez bőven 500 000,- feletti különbség (spórolás) 3 év alatt. És ennél vannak sokkal drágább nyomtatók is, simán a duplája is lehet. Ha valamiért meg utángyártottat nyomsz beléjük, ennyi oldal alatt tutira megpusztulnak tőle, és még mindig jóval drágábbak voltak, plusz vehetsz új nyomtatót (a garit meg bukod).

Tehát kijelenthetjük, hogy fél millát spórolhatsz egy tartályos nyomtatóval gyári kellékanyagokkal (3 év alatt, 90 000 oldalnál), megbízható minőségben. Vélhetően más tartályossal is menne ez hasonló matek mellett, csak azokkal még nem nyomtattam több mint 100e oldalt, míg Epsonnal igen.

(#16450) mjani1172 válasza Varshi (#16449) üzenetére


mjani1172
addikt

Nagyon köszönöm.
Nézegettem, a teljesítmény az elég lenne, talán a lap tárolás ami egy kicsit karcsú.
még ezt néztem ha már tintasugaras Epson EcoTank ET-M1170
Nem tudom hogy van e különbség a szerkezetben, de kevesebbszer kell lapot beletölteni. (a mostaniba 350 fér, ) viszont ha jól láttam ez még lassabb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.