Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70101) Morris válasza zakarmihaly (#70098) üzenetére


Morris
veterán

Hát nekem semmi pénzért nem kéne....

(#70102) nuke7 válasza zakarmihaly (#70098) üzenetére


nuke7
veterán

bruttó 6,6 kg... hááát. Sok szerencsét hozzá :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#70103) zakarmihaly válasza Morris (#70101) üzenetére


zakarmihaly
tag

én meg semmi pénzért nem vennék nagyon drágán házat, mert nem látom értelmét arra amire én használom. az előző házam 5 évig tökéletesen üzemelt és anno 5ezer forintért vettem. meglátjuk, de nem hiszem hogy gond lenne vele

(#70104) Sirandrish válasza zakarmihaly (#70100) üzenetére


Sirandrish
legenda

Iponon ilyen értékelés is van..
"... viszont maga a ház szerkezete gyenge, nem egyenes, az oldalapok csak erőszakolásra hajlandoak rendesen felpattanni"

Pozitívumnak az 5 ventit hozta fel az illető :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#70105) MM válasza zakarmihaly (#70103) üzenetére


MM
őstag

Egy bő 10 éves Antec P180B után (14,1kg) a (kicsit) jobb szellőzés miatt váltottam egy Fractal Define R5-re (10,7 kg). Ez ma egy igényesen összerakott hangszigetelt háznak számít.

Sajnos ég és föld a megépítettsége, az egyik öregebb HDD-t kukáznom kellett, mert rezonált tőle a ház, és a ház ventilátorok közül is az egyiket gumibakra kellett raknom hasonló ok miatt.

Ezt csak viszonyítás képpen írtam az 5 ventilátorral együtt 6,6 kg-os választottadhoz...

[ Szerkesztve ]

(#70106) nuke7 válasza MM (#70105) üzenetére


nuke7
veterán

hát igen, én is R5-re váltottam - 10 éves Define XL után én is úgy érzem, hogy a ház minősége nem a legjobb, pedig ez még a jobbak közé tartozik elvileg :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#70107) zakarmihaly válasza MM (#70105) üzenetére


zakarmihaly
tag

ha egy 40 ezres házba bele lehet kötni, akkor mit várjunk egy 15 ezrestől? az előző házaim sem voltak 5 kgnál többek, szóval engem ez nem érdekel. lehetne költeni rá gondolom 100 ezret is, de én nem akarok : ] meglátjuk, nagyon sok pozitív véleményt olvastam róla, én hiszek nekik

(#70108) MM válasza zakarmihaly (#70107) üzenetére


MM
őstag

Sokat valóban nem kockáztatsz, ha nem esik szét, maximum baromi hangos lesz. :D

(#70109) Morris válasza zakarmihaly (#70103) üzenetére


Morris
veterán

Pont megválaszoltad a dolgot.
Házat az ember nem 1 évre vesz. Ez pont nem olyan, hogy folyamatosan cserélni kell, mert elavul.
Nekem az előző házam 7 évig volt meg. De csak azért, mert sóher voltam megfizetni egy normális ház árát. Sosem tetszett igazán.
Most olyan van ami minőségi, szép, és jól szellőzik.

(#70110) Morris válasza zakarmihaly (#70107) üzenetére


Morris
veterán

Ha ez így van, ahogy írod, akkor minek írtál ide?
Ha ennyire nem szempont semmi, akkor tök mindegy, hogy melyiket veszed. Neme? :U

(#70111) zakarmihaly válasza Morris (#70110) üzenetére


zakarmihaly
tag

innen kaptam az ötletet a deepcool házhoz szóval már megérte írni. de te már a másik topikba is okoskodtál hogy mindenből a legjobbat kell venni x tízezer felárért. vegyed. nekem nem kell mindenből a legdrágább

(#70112) Morris válasza zakarmihaly (#70111) üzenetére


Morris
veterán

Oh. És hol okoskodtam? Linkeld már be légyszíves.

(#70113) Morris válasza zakarmihaly (#70111) üzenetére


Morris
veterán

Aki mindenből a legdrágábbat veszi, az hülye.

(#70114) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Fractal Desigh Define R5-ömmel kapcsolatban van egy olyan problémám, hogy a tetején lévő ventilátor foglalatokat is szeretném most már használni (eddig nem volt rá szükség), de sajnos ott nincs porszűrő, találtam utángyártott megoldásokat, viszonylag drágán (Demciflex). Itthon sajnos csak a komplett szűrőszett rendelhető be ami nagyjából 30k. Ezért gondoltam, hogy a inkább váltok az R6-ra ahol már a fölső szűrés gyárilag meg van oldva. Néztem róla videókat, de egy dologra nem látok megoldást az R6-nál. Ha Open-Air kialakításra van szerelve (a HDD tálcákat takaró panel hátra van csúsztatva az alaplap tálcával egy vonalba), akkor az alsó részre van még lehetőség HDD beépítésére? A videókban sajnos úgy láttam, hogy nincs de konkrétan erre nem tértek ki csak azt mondták el, hogy a takaró panel hátuljára lehet ilyenkor "felakasztani" a merevlemezeket, de nem vagyok benne biztos, hogy ott a hűtés kellőképpen meg van oldva.

R6 tulajok légyszi segítsetek!

Köszönöm!

i9 / 4080 / 32"

(#70115) Paxker315 válasza pigatt (#70114) üzenetére


Paxker315
addikt

nem tudom, alis porszűrők applikálhatóak-e valahogy ha mégis maradna az R5

Mert gyanúsan szúnyogháló árban osztják.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#70116) Zοltta válasza Sirandrish (#70099) üzenetére


Zοltta
senior tag

Van jó pár vélemény róla, csak beirtam a topik keresőbe ,hogy kendomen :D [link]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#70117) Sirandrish válasza Zοltta (#70116) üzenetére


Sirandrish
legenda

Javarészt dícsérik egyébként...még a végén én is elgondolkodom :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#70118) pigatt válasza Paxker315 (#70115) üzenetére


pigatt
őstag

Ha szépen megtudnám oldani a tető szűrését akkor maradna az R5, mert minden más téren megfelelő.

R6-ra váltásnál meg járható lehetne, ha open-air pozícióban alulra tényleg nem lehetne HDD-t rögzíteni egy olyan HDD keret ami rögzíthető 120/140mm-es venti helyre. Tud valaki ilyet?

i9 / 4080 / 32"

(#70119) Zοltta válasza Sirandrish (#70117) üzenetére


Zοltta
senior tag

Összerakod, berakod a lábad mellé, és ott el van kategória, és majd 2 havonta takaritod tipus szerintem :)
Ez a build, még jól is néz ki ebben a szinben [link]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#70120) Sirandrish válasza Zοltta (#70119) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én most a CM Trooper Special Edition-el szemezek. Persze mire kijön az a k*rva ryzen, még meggondolhatom magam :D

Szerk: Nekem az asztalon van a jobbomon...nem a lábamnál. :N

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#70121) Zοltta válasza Sirandrish (#70120) üzenetére


Zοltta
senior tag

Ez is jó persze , 45k körül már gengeteg jó ház van :D

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#70122) Sirandrish válasza Zοltta (#70121) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem szívesen adok amúgy ennyit egy gépházért, de a Zalmanról amit néztem (Z9 Neo plus) elég sok negatív véleményt olvastam. Pedig súlyra az is rendben van, és 5 venti meg ilyenek :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#70123) Zοltta válasza Sirandrish (#70122) üzenetére


Zοltta
senior tag

Sose a ventit nézd ,hogy hú van benne 4-5 venti, azok lehetnek rosszak is amig megörjithetnek. főleg a Zalmannál.
Egy jobb venti 1500 ft tól a csillagos ég, de ház ventire van külön topik is :)

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#70124) Sirandrish válasza Zοltta (#70123) üzenetére


Sirandrish
legenda

A jelenlegi sima Z9 plusomban is 5 venti van. Amikor vettem egyáltalán nem kérdeztem utána, csak kinéztem egyet az ajánlott listáról és berendeltem. Utólag olvasok olyanokat hogy ilyen meg olyan hangos az 5 venti, de nekem lassan 3 éves, és a hangját se hallom. Lehet terhelés alatt felpörög, de akkor meg füles van a fejemen, és azért nem hallok semmit belőle :D

Nézegettem (vagyis próbáltam) kicsit olcsóbb házakat (akár 15-20 körül) 1-2 ventivel, amibe vennék még 1-2t, de nemigen tudok dönteni sajna :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#70125) Morris válasza pigatt (#70118) üzenetére


Morris
veterán

Ebay és ali tele van dust filterrel. Én a helyedben vennék onnan egyet. Olcsóbb, mint új házat venni.

(#70126) Sirandrish


Sirandrish
legenda

AEROCOOL DS 230?
Ebbe raknék még vagy 4 ventit...
Tetszik nagyon..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#70127) Paxker315 válasza Sirandrish (#70126) üzenetére


Paxker315
addikt

Fractal Design Focus G; Phanteks P350x, P300; CM MB500, MB510L; Cooler Master Masterbox MB511 Olcsóházakat láttam még ~ 20k alatt& állítólag jó szellőzéssel-levegőáramlással. Állítólag :)) csak, mint opciók.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#70128) nuke7 válasza Zοltta (#70119) üzenetére


nuke7
veterán

pont lyukas tetejű házat nem raknék a lábamhoz, én nem bírom ha hangos a gépem - mondjuk a nappaliban van, ahol a hifi-házimozi is szóval ez ez szükséges is... :U

(#70123) Zοltta: én az arctic-ot (kop-kop) nagyon szeretem, halk, 6év gari és olcsó :K

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#70129) pigatt válasza Morris (#70125) üzenetére


pigatt
őstag

Ha találnék megfelelő méretű normálisan rögzíthetőt (mágneses), hidd el én is ezt preferálnám, de nem találtam még eddig.

i9 / 4080 / 32"

(#70130) abridabri válasza pigatt (#70129) üzenetére


abridabri
veterán

Kifele tavozo levegot nem szurunk. vagy bent akarod tartani a port a hazban ?:) Feltetelezem a tetore kifujo felallast tervezel.

(#70131) pigatt válasza abridabri (#70130) üzenetére


pigatt
őstag

Elől be, hátul ki.

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#70132) abridabri válasza pigatt (#70131) üzenetére


abridabri
veterán

Akkor a tetore minek szuro ? Hagyd inkabb helyukon a moduvent takarolemezeket. Legalabb nem szokik el felul a levego amit az elso ventik betolnak.Tobbet ernel, ha az elso gyari fractal ventiket lecserelned valami komolyabbra. Hatra kifujonak jo a FD is .

[ Szerkesztve ]

(#70133) nuke7 válasza abridabri (#70132) üzenetére


nuke7
veterán

mi a gond a GP 14- ekkel..? :F van valami jobb alternatívád..? Én nem nagyon találtam kedvező áron, ami ilyen halkan ennyi levegőt mozgat meg...
Acoustical noise [dB (A)]
18.9
Maximum air flow [CFM]
68.4

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#70134) pigatt válasza abridabri (#70132) üzenetére


pigatt
őstag

Marmint ha csak a tetot nezzuk elol be hatul ki. Tehat az elolap felol menne be a teton es a hatlapnal fujna ki. Kozepen pedig hagynam a takarot. Elolapon hatlapon mar ki van alakitva a legkor, az a terv, hogy ezzel a cpu huto egy kicsit jobban at lenne "szeloztetve".

i9 / 4080 / 32"

(#70135) Sirandrish válasza Paxker315 (#70127) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ebből néhány tetszik is, de ezek azért nem voltak a szemem előtt, mert a súlyt 7kilóra állítom keresésnél..
Ezek meg ugye csak 5-6 kilósak..
2080 fog belemenni, meg minimum 3-4 házventi, szóval lehet az 5 kiló gyér, nem?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#70136) abridabri válasza nuke7 (#70133) üzenetére


abridabri
veterán

A GP14 egy halk venti ,airflow/racsos eleju hazba meg jo is lenne. DE zart frontpaneles hazba, mar rettento gyenge a max 0.71 h2o legnyomas amit tud. Egy jo 14es venti ( legalabb 1,2 static pressure) sokat hoz a konyhara. En pl Akasa Apache ventiket raktam a Fractal Define S be. Ezek kozul barmelyik sokkal jobb mint a GP14 :
-Akasa Apache
-Thermalright TY 147A SQ
-Phanteks SP140 / MP 140
-Noctua NF A14
-BQ SilentWings3

Hatra / fentre teljesen jo a GP14 ,hiszen ott nincs ellenallas (panel / porszuro) amit at kene fujnia.

pigatt
Ha a teton egy venti fuj be akkor veszel egy db 14cm magneses szurot oda es kesz, a maradek helyet mellette pedig lezarod szivaccsal/ ragasztoszalaggal stb
Nekem igy nezett ki .

[ Szerkesztve ]

(#70137) nuke7 válasza pigatt (#70134) üzenetére


nuke7
veterán

nem tennék a tetőre fújó és szívó ventit is, szerintem nincs értelme - még nem láttam / hallottam ilyenről :U

(#70136) abridabri: hát mondjuk nyilván ha kinyitom a ház ajtaját akkor kb. full szabad a levegő bejutása :U
de azt határoztam el, hogy egy arctic 12cm-eset még teszek alulra, olcsóbb és az airflow kb. ugyanannyival lesz jobb :DDD

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#70138) nuke7 válasza abridabri (#70136) üzenetére


nuke7
veterán

mondjuk az apache nem néz ki rosszul... :D (de nem véletlenül nem változik pl. a gpu hőfok attól hogy benn van-e a hdd keret elől vagy nem... :U )

https://youtube.com/user/nuke7

(#70139) Devsey


Devsey
tag

Sziasztok!

Az alábbi irodai géphez keresnék házat:
- ASUS 1151 TUF H310M-Plus Gaming mATX
- INTEL PENTIUM GOLD G5400 3.70GHZ 1151 300 BOX
- G.SKILL Aegis 8GB (2x4GB) DDR4 2400MHz F4-2400C17D-8GIS
- Samsung 860 EVO 2.5 250GB SATA3
- FSP FSP350-60APN 85+ 350W
- Lite-On iHAS124 vagy Asus DRW-24D5MT

Van jó pár kritérium aminek meg kéne felelnie:
- csak új, max 15k, különleges esetben max 20k.
- Magassága max 43cm de inkább kisebb, ha 40cm-es de felülre kell beledugni a pendrive-ot, az nem jó értelemszerűen
- Mélység is lehetőleg max 40-43cm, szélességgel nincs gond.
- 1SSD és 1 optikai hely legalább
- Táp inkább alsó elhelyezésű legyen
- Nem hinném hogy jó szellőzés kéne ehhez a confighoz, de lehet behajítanék pluszba 1 ventit előre, ha csak 1 hátsó van alapból a házban.

Ezzel sajnos eléggé leszűkítettem a kört, amik igazán tetszenek nem férnek bele a magassági limitbe, de annyira nem érdekel a külső, inkább legyen minőségibb anyag, vagy jobb szellőzés, mit ajánlotok?

(#70140) Zοltta válasza nuke7 (#70128) üzenetére


Zοltta
senior tag

Phanteks eclipse p600s

Igaz 40k , de ha jól választasz, több évre letudod a házat és meg hálálja a törödést :) Főleg, hogy átalakithatós airflowá :)

Videó bemutató róla

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#70141) abridabri válasza Zοltta (#70140) üzenetére


abridabri
veterán

Elvileg jovo heten erkezik meg az enyem , feher verziot rendeltem ,mar nagyon varom :C

(#70142) nuke7 válasza Zοltta (#70140) üzenetére


nuke7
veterán

Koszi, de ez nem olyan amire az R5-t érdemes szerintem cserélni :N

https://youtube.com/user/nuke7

(#70143) Sirandrish válasza Zοltta (#70140) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ezt eddig hol bújkált előlem??? :Y
3 venti, jó nehéz, porszűrők, és még rohadt jól is néz ki... :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#70144) chopin42 válasza Sirandrish (#70143) üzenetére


chopin42
őstag

Én spec ha cserélem az enthoo pro-t, erre fogom, kb semmi másra.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#70145) bivalyolo válasza abridabri (#70141) üzenetére


bivalyolo
őstag

A front panel kicsit lötyög rajta, nem szimmetrikusak a műanyag pöckök (csöcsök? :D ), amik tartják.
Plusz érdemes figyelni szintén a front panel talpára, ami egy szinten van ház talpaival. Nekem sikerült összevissza karcolni parkettán.

Ezektől eltekintve remek ház. :K

"Let's agree to disagree!"

(#70146) Beretvás válasza nuke7 (#70142) üzenetére


Beretvás
addikt

Nem persze.. Csak kétszer hugyozza keresztbe az R5 öt.. ;)

(#70147) Sirandrish válasza chopin42 (#70144) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát én beleszerettem :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#70148) Aurig@


Aurig@
őstag

Múlt héten vettem egy [Phanteks Enthoo Pro TG] házat + 2db 20cm-es PH-F200SP ventit. Személy szerint nagyon tetszik az edzett üveg ajtó. Üresen is 11kg. Csendes, jól szellőző ház, és nincs benne világító venti.
Aminek sok értelmét nem látom az a hat ventilátoros HUB. Egy alaplapi PWM csatira biztos, hogy nem fogok rákötni 6 ventilátort.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#70149) pigatt válasza nuke7 (#70137) üzenetére


pigatt
őstag

Innen jött a gondolat.(Nem saját kép)

De elfogadom, hogy nem jó ötlet, akkor előre megy 2db Akasa Apache, hátra és tetőre hátra GP-14, és lentre van itthon WingBoost2-m (Olymp upgrade venti).

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#70150) Skynet258 válasza pigatt (#70149) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem pont így van, már nem tudom itt vagy a ventis topikban ajánlották-e. Teljesen jól működő setuo ez így egyébként.

https://geekpulse.hu

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.