Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70951) Le Klein válasza abridabri (#70950) üzenetére


Le Klein
tag

Köszi, igazából az ár sokadlagos szempont, inkább felülre helyezet radiátor és a jó szellőzés, ami fontos.

(#70952) section9


section9
őstag

ATX-re valtas miatt nagyobb hazat keresek a Thermaltake Core V21 helyett.
Alaplap: MSI B450 Tomahawk Max
CPU: Ryzen 5 3600
GPU: GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER GAMING OC 8GB
CPU huto: Alpenföhn Brocken 3
HDD/SSD: 2x2.5" SSD, plusz talan kesobb meg egy 3.5" HDD

Szeretnek 25 ezer alatt maradni. Fontos, hogy jo hutese legyen, ne zorogjon a haz illetve konnyen szerelheto legyen. RGB, plexi, stb nem kell, de nem baj ha van. :R

(#70953) Logicman86 válasza section9 (#70952) üzenetére


Logicman86
tag

NZXT-nek egész jó házai vannak, lehet érdemes körbenézni.

@abridabri: :R

[ Szerkesztve ]

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#70954) Bodz válasza Logicman86 (#70949) üzenetére


Bodz
nagyúr

Fractal Meshify S2.

(#70955) Yany válasza Logicman86 (#70949) üzenetére


Yany
addikt

Figyu, én is majdnem azt vettem. Mugen 5 Rev. B-vel simán fasza az a ház is. Végül Meshify C mellett maradtam, mert az picit kisebb és szellőzés szempontjából hasonlóan jó. Ha tetszik az O11 Dynamic, szerintem simán érdemes kitartanod mellette, a fenti Scythe hűtő pedig elviszi a 3900X-eket is... ;)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#70956) RIC5I


RIC5I
tag

Sziasztok

új gépet rakok össze és keresnék hozzá egy gépházat

Ryzen 7 3700x egyenlőre nem tudom milyen hűtő de nem viz hűtés
Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC
ATX alaplap
1 vinyo ami késöbb 2-3 lesz
1 m2 es ssd 1 satás ssd

maximum 25 ezer lenne rá

nem kell semmi cicoma semmi semmi, a legfontosabb hogy jól szellőzőn és jó legyen az aerodinamika jól hűthető legyen és nehezítő tényező hogy van egy macskám :D

köszönöm szépen a segítséget :R

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#70957) abridabri válasza RIC5I (#70956) üzenetére


abridabri
veterán

25k ert mar vannak jo airflow hazak ,ezek kozul barmelyik jo valasztas (mindegyik porszuros /macska xd ) :
Fractal Focus G 16k
CM NR600 22k
CM MB511 14k
Silverstone RL06 26k
CM Masterbox5 mesh 14k
TT V31 22k
Aerocool LS-5200 18k
TT J22TG 18k /J22RGB 23k
Silverstone RL 05 20k
TT H26 18k

(#70958) HoyHoy2


HoyHoy2
tag

- Silencio 652s-ből költőznék, iTX házat keresek amiket vinnék: strix 1060gtx (30cm), 6700k, 2x3.5" HDD, 2x2.5" SSD
- amit elkönyveltem hogy vennem kell alaplap mellet az a CPU hűtő és PSU, szóval itt még van játék benne
- legyen porszűrős
- max 40k

(vagy ha valaki tud mATX-es kicsi házat ami számottevően nem nagyobb az is jőhet, persze)

- vélemény iTX ház játékra, a fenti hardverekkel, léghűtéssel, mennyire lesz ez hangos, tapasztalat? (nincs/lesz húzva semmi)

danke.

[ Szerkesztve ]

It is always more difficult to fight against faith than against knowledge.

(#70959) gianni85 válasza HoyHoy2 (#70958) üzenetére


gianni85
veterán

Részemről Fractal Define mini c (matx). Én most ezt használom itx konfig mellett, és nem fő meg benne a vga, van hely a legnagyobb cpu hűtőknek is. Teli oldallaposat vettem, mindkét oldallapon, és előlapon is van hangszigetelő lap. 40-be még az is beleférne, hogy veszel bele 3db prémium ventillátort, és akkor tényleg totál kussban van.

(#70960) Paxker315 válasza gianni85 (#70959) üzenetére


Paxker315
addikt

Jaja, szép kompakt. Budget cuccbol meg nagyon picike a silverstone ps15 precision, 400mm alatt van a hossz és magasság is, nem is széles. Igazából kisebb, mint néhány itx ház.

Ugyan nincs psu rekesz, és csak 150mm cpu hűtés fér el benne, de annyira olcsó, hogy minőségi ventikkel is kevésbé terheli a büdzsét.

Bár ilyen keret mellett nem érdemes ebben gondolkodni .

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#70961) gianni85 válasza Paxker315 (#70960) üzenetére


gianni85
veterán

Nekem még a Jonsbo C3 plus volt anno radaron, csak ott a hűtés teljesítménye kérdéses. Viszont a design baromi jó, alu + tg és nem is vészes az ára.

(#70962) Paxker315 válasza gianni85 (#70961) üzenetére


Paxker315
addikt

Igen, azt pont néztem én is, amíg józan voltam. Csini. De zéró tesztet találtam róla, sajnos.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#70963) orangutan4


orangutan4
tag

Sziasztok, ha egy régebbi háznak nincs a CPU mögötti részen a lemez kivágva, akkor egy mai lappal, annak hűtőjével és hátlapjával már nem kompatibilis, és cserélni kell? Vagy szerintetek az elfér még?

(#70964) HoyHoy2 válasza gianni85 (#70959) üzenetére


HoyHoy2
tag

köszi! szimpi! ilyesmire gondoltam. (prémium ventilátor van már :K )

It is always more difficult to fight against faith than against knowledge.

(#70965) Beretvás válasza orangutan4 (#70963) üzenetére


Beretvás
addikt

Elférni elfér csak hűtőcserénél kikell szerelni a lapot. A kivágás csak ezért van.. :K

(#70966) shifty!


shifty!
senior tag

Sziasztok,

Lépésről-lépésre gépfelújítást tervezek, és mivel van, ami a következő konfigba is költözik, nem akarom megfőzni őket.

Jelenleg egy i5-4590 dolgozik gyári hűtésével, SAPPHIRE PULSE RX 570 4GB kártyával, 2 SSD + 1 2,5" HDD.

Ezek most egy Zalman Z1 Neo-ban sülnek csendben, a konfig játék alatt 70-75 °C, mindenképp változtatandó állapot.

Első lépésnek azt gondoltam, CM MB511 házba költözni, a CPU-ra a gyári helyett egy CM MasterLiquid 120 Lite menne, ez megmaradna a platformváltás után is.

A tervezett kövi egy R5 2600 lenne, a többi (deszka, RAM kivételével) maradna.

Erre a tervre megfelel az MB511 (tetszik és értelmes áron van szerintem)?

Ryzenes felhasználói tapasztalat esetleg ilyen kompakt hűtéssel van? :R

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#70967) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Smart Home azon belül pedig Linux alá készítek lehetőleg minél kisebb csendesebb kompaktabb gépecskét.

Milyen gépházat ajánlanátok? Még semmi nincs hozzá ezért is kezdtem itt.

A kisebb jobb.

Alapból a Gigabyte Brix gépeit nézegettem és onnan jött az ötlet sajátra.

Mit javasoltok?

Köszi!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#70968) Goldmember01


Goldmember01
tag

Üdv!

Cooler Master Masterbox MB511 -> ezt a házat szoktátok ajánlani? 3700x, 2080s/5700xt/vagy vmi másik (még nem döntöttem, x570-es alaplap (pontosan még nem tudom melyik), bitfenix whisper M táp és egy 3200MHz-es 2x8 CL16 ram fog belekerülni. Azért kérdem, mert külföldi fórumon épp ezt ajánlották most nekem és meglepődtem, hogy milyen olcsó. Semmi RGB meg csillivilli hülyeségre nem vágyom, funkcionalitásában legyen jó (good airflow leginkább, és legyen benne hely).

Válaszotokat köszi!

(#70969) Mengele


Mengele
tag

Hi

Ezek jo szelozo hazak?

Sharkoon TG5 Glass Blue fekete-kék számítógépház
Raidmax Alpha Prime ALPHA-PRIME-A15TTW fehér számítógépház
Chieftec GL-02B-OP Scorpion RGB fekete számítógépház

A Helpet elore is koszonom. :R

(#70970) Bodz válasza shifty! (#70966) üzenetére


Bodz
nagyúr

+ (#70968) Goldmember01

Jó lesz az a ház. Persze kell még venti hozzá. Egyetlen gond(om) vele, hogy műanyag az oldala, nem üveg.

[ Szerkesztve ]

(#70971) Bodz válasza freelanced (#70967) üzenetére


Bodz
nagyúr

Mini itx alá akarsz menni méretben vagy mi pontosan a cél?

(#70972) freelanced válasza Bodz (#70971) üzenetére


freelanced
addikt

Nem feltétlenül.

Igazából csak azt szeretném, hogy értelmesem elférjen a lakásban.

Mondjuk nem annyira kicsi a lakás, csak na.

Viszont ahogy néztem az itx lapok elég drágák és alig van választék, szóval ha tudtok jobb ötletet jelezzétek :D

A cél az, hogy legyen egy eszközöm amin tudom futtatni a Home Assisstant nevű programot ami lényegében Linuxon fut majd.

És úgy gondoltam hogy az R6 mellé nem kell még egy monstrum, így esett az elgondolás az ITX-re.

De ha van valami kompaktabb olcsó mATX az is opció lehet esetleg.

Azt el sem tudom képzelni mi lehet ITX alatti méretnél alaplap árak terén :(

Szóval lényegében csak valami olyan kéne ami nem dominálja a szobát, könnyen elfér, akár az asztalon.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#70973) orangutan4 válasza Beretvás (#70965) üzenetére


orangutan4
tag

ok köszi a választ. Gondolkodom, hogy flex-el nekimegyek, és vágok rá egy kis nyílást.. :D olyan a hűtőm, h a lap hátuljáról lehet csak leszedni, így egy átpasztázás is csak a lap kivételével menne. :)

(#70974) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Tudtok valahol (preferáltan Bp.-n) olyan boltot / szervizt / garázst ahol meg tudnék nézni / taperolni, illetve pontosan méricskélni egy CM HAF XB EVO-t?

A korábbi kérdésemre, hogy milyen ház férne be egy IKEA Kallax 33(,5)cm magas fakkjába, ezt találtam :D Kivennék egy függőleges köztes elemet, így széltében sem lenne gond, illetve mélységében (40 centi a polc) meg ugye előre kilóghatna a front pár centit, hátul meg nincs betolva a falig a szekrény, így szellőzne is (vagy hátulról előre fújatnám a levegőt, talán még kevésbé fülledne be - jelenleg a gyerek miatt egy zárható ajtós szekrényben van a gép (annál minden jobb lenne), így meg a 4x4-es szekrény felső polcában lehetne szabadon).

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#70975) abridabri válasza updog (#70974) üzenetére


abridabri
veterán

Nagyon jo haz a Haf XB :K
Picit olcsobban ott van a kivalo Silverstone GD09 ami csak 17cm magas.
itt egy szep kis build a GD09-ben. Csak itt ugye max 138mm magas CPU huto johet szoba , nem tudom neked mid van.

(#70976) updog válasza abridabri (#70975) üzenetére


updog
senior tag

BQ Pure Rock van most, az valami masszív 16 centi (that's what she said) ;] Bár kicsit overkill a Ryzen 1600x-nek, ráadásul nincs is húzva. Gondolkoztam már, hogy lecserélem egy AMD Wraith Max-ra, az pl. beférne a GD09-be. Köszi az ajánlást, nem néz ki rosszul az se BTW, utánanézek.

sz: Mondjuk kicsit jobban megnézve, kellene az a nagyobb hely a CM-ben, a HDD és a 2x2.5" SSD elég szűkös lenne a Silverstoneban :) De köszi!

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#70977) shifty! válasza Bodz (#70970) üzenetére


shifty!
senior tag

Királylány, egy bajom, hogy a mostani alaplapon szumma 2 db 4-pin FAN csati van...

Abból egyet megeszik a kompakthűtés szivattyúja, egyet a radin lévő venti, és itt kifújt a lehetőségek tárháza - vagy molex-csatis régebbi ventiket használok, amik gondolom a molex betáp miatt nem szabályzottak, és fullon fognak pörögni. Jól sejtem?

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#70978) chopin42 válasza shifty! (#70977) üzenetére


chopin42
őstag

Vagy veszel elosztókábelt, és rákötsz több normális ventit egy csatlakozóra, lehetőleg egyformát. Vannak gyári y elosztós ventik, pl alpenföhn wing boost 3, arctic p12/14-pst, arctic bionix p120/140, csak hogy párat említsek. Ezekből nyugodtan mehet 3 egy csatlakozóra.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#70979) shifty! válasza chopin42 (#70978) üzenetére


shifty!
senior tag

:R Jó ötlet, gondoltam rá, de nem tudom mennyire lenne baj ha ugyanazt a vezérlőjelet kapná a CPU és a ház ventijei.

De ez itt off, átvonulok a kérdéssel a ventilátoros topicba :)

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#70980) Vladek83 válasza Bodz (#70913) üzenetére


Vladek83
tag

Nos, megérkezett, köszi a tippet. (Cooler Master NR600)..
Eleinte tartottam az elejétől, hogy vajon milyen lesz, de teljesen rendben van. :)

szerk.: talán annyi, hogy a gyári ventik picit zajosak "szerintem", a nanoxia után.

üdv,

[ Szerkesztve ]

(#70981) XharX


XharX
aktív tag

Sziasztok!

Gépházat szeretnék venni 35-40k árig. Persze, ha van olcsóbb ami megfelel a kritériumoknak, akkor az nyilván nem baj.
Amik lennéne benne:
Egy ryzen r7 2700x amit egy brocken 3 hűtene. Ennek magassága 167mm.
Alaplapból atx méret, vga még nincs kiválasztva, de 300mm körüli hossz, 250W max fogyasztás körül fog alakulni (custom rx 5700xt-t akarok).
Amit szeretnék az jó szellőzés és mindenhol porszűrő, 2 hdd (3.5ös) mindenépp, esetleg ha 3 is elfér az nem hátrány. ODD nem kell, ha van benne nem baj, de előny a kivehető keret. Az ablakos kialakítást is szeretném, de az üveg nem elvárás. Az egyik legfontosabb, hogy később akarok vízhűtést építeni, 1 vga-s rendszerre.
Az előny, ha gyárilag tartalmaz pwm hubot, de nem feltétel. Az rgb világítás felesleges.
:R

Üdv,
Péter

(#70982) KisDre


KisDre
senior tag

Sziasztok!

Picit visszaolvastam itt fórumon s egyelőre a Cooler Master Masterbox MB511 -al szemelek az eredetileg kinézett Zalman I3 helyett.
Kérdésem hogy mivel ha a képek alapján jól látom, csak hátul van 1 venti, mennyivel rosszabb a légáramlás ha mondjuk előre csak 1-et szerelek, míg 3-nak van ott hely? Esetleg ha számoljuk a ventiket is, lehet mégis jobban megéri a Zalman i3?

szerk.: Kilátásba helyeztem még: BitFenix Nova TG, Cooler Master MasterBox Lite 5

Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#70983) Paxker315 válasza KisDre (#70982) üzenetére


Paxker315
addikt

Fractal Focus G miért nem játékos? Ha fontos a jó légáram? :)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#70984) Aurig@ válasza XharX (#70981) üzenetére


Aurig@
őstag

Szia!

A Phantkes Enthoo Pro /PH-ES614PTG/ üveges kivitelben mindent tud, amit leírtál. Teljesen moduláris, kiszedhető belőle bármi. Legmagasabb CPU hűtő 193mm lehet. Mindenhol /kiszedhető/ a porszűrő, hátul van PWM HUB 8db csatival.

[Nézd meg ezt] és olvasd át ezt [Phanteks Enthoo Pro]

Nekem is ez van április óta, nagyon elégedett vagyok vele!
Remélem tudtam segíteni!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#70985) Bodz válasza freelanced (#70972) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ha nem kell komoly teljesítmény, akkor lehet jobb lenne valamelyik nem túl drága Brix (vagy hasonló), sokkal olcsóbban úgysem úszod meg, illetve csak sokkal nagyobb lesz. :)

A C2 mondjuk egy elég kompakt micro ház.

(#70980) Vladek83: Hát igen, az olcsó házakhoz olyan venti is jár... De a lényeg, hogy azért csak elégedett vagy. :)

[ Szerkesztve ]

(#70986) fboldog válasza Bodz (#70985) üzenetére


fboldog
senior tag

Az biztos, hogy a Brixnél nem lesz kompaktabb a saját építésű (ráadásul Brixből van passzív is).

Esetleges alternatíva az ilyesmi Chieftec házak.

Alaplap esetén az eleve processzorral szerelt (akár passzív) is lehet megoldás.

Táp téren vagy Chieftec sajátja, vagy PicoPSU.

Bár ha azt nézem mire kell simán lehet, hogy elég egy rPI3 (4 sajnos forrófejű).

üdv.: Boldog Ferenc

(#70987) KisDre válasza Paxker315 (#70983) üzenetére


KisDre
senior tag

Néztem azt is, de valahogy dizájnra annyira nem bejövős mint CM társai :DDD Noha ha valóban jobb vagy van annyira jó számításba veszem azt is.

KisDre.artstation.com

(#70988) Vladek83 válasza Bodz (#70985) üzenetére


Vladek83
tag

Igen, idegesített, meg is kapta a Nanoxia mind 3 ventijét. :K
Teljesen jó, hűvös, illetve sokat dobott még bequiet dark rock 4 hűtő is. :)

(#70989) Bodz válasza KisDre (#70982) üzenetére


Bodz
nagyúr

Mit szeretnél beletenni?

(#70990) KisDre válasza Bodz (#70989) üzenetére


KisDre
senior tag

Jelenlegi konfigom (i5-3330 gyári hűtő egy nem túl spéci OEM-es Asus lap, 8GB ram, egy Samsung Evo250GB és egy HDD, ja megy egy Asus Xonar DGX) plusz újonnan beszerzett 1060 3GB ami batárnagy s ezért (is) indult a gépház keresés, mert egyrészt nem fért be, más részt jó lenne valami ami nem csak egy doboz hanem kering is benne a levegő (a mostani egy jópár konfigot megélt, beleteszed azt megy gépház)

Távolibb jövőben lehet váltanék egy Ryzen konfigra, de jelenleg csak az a célom hogy VGA-t is használhassam házzal együtt, s ne süljenek meg a dolgok. (Előzőleg egy R9 380 lett VRAM hibás és nem tudom biztosra de gyanítom a magas hőfokhoz is köze lehetett ahogy most voltak a kánikula melegek és a szobában se volt éppen 20 fok)

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#70991) XharX válasza Aurig@ (#70984) üzenetére


XharX
aktív tag

Köszönöm a választ. Elég jól néz ki. Még egy kérdés. ennyiért esetleg márkán belül a P600s nem jobb vétel?
Sajnos nem igazán tudok ezeken kiigazodni, és az se segít, hogy 1 mára azonos árban kívül több házat :D

(#70992) Aurig@ válasza XharX (#70991) üzenetére


Aurig@
őstag

Ezt sajnos nem tudhatom. Nem tudom azt sem, hogy mennyire moduláris a P600. Én azért vettem az Enthoo Pro-t, mert jókat olvastam róla. Akinek esetleg van P600-as háza, reméljük válaszol.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#70993) chopin42 válasza XharX (#70991) üzenetére


chopin42
őstag

Veheted bármelyiket, mindkettő bitang jó. Nekem enthoo pro van, ha cserélrém, p600s-re cserélném. Utóbbi előnye a 3 front venti,illetve opcionálisan csendesíthető/full airflow, 2 az1-ben.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#70994) Tommy-1998 válasza XharX (#70991) üzenetére


Tommy-1998
tag

Helló!
Nekem P600s és egy remek ház ennyiért, kitünő hűtésel rendelkezik overclockoltam a CPU-t és a VGA-t is és még ilyen melegben is 65-60 fokon tartja mindkettőt gyári ventikel terhelésel, külön dobozban adják mellé a csavarokat a HDD keretet ami szám szerint 6db tehát simán belefér ennyi valamint 3 SSD foglalat, porszürők mindenhol, levehető előlap és tetőlap amit ajánlok hogy az előlapot leved, mert így tud több levegőt beszívni, úgyhogy maximálisan tudom ajánlani ezt a házat!! :C :K

[ Szerkesztve ]

(#70995) XharX


XharX
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, igazából mindkét ház nagyon meggyőző, de szerintem a 600s mellett döntök, az jobban tetszik kinézetre.
:R

(#70996) Bodz válasza KisDre (#70990) üzenetére


Bodz
nagyúr

Annyi a Zalman i3 mellett szól, hogy már nem kell ventire költeni (bár biztosan nem túl jók a gyáriak) és vezérlő is akad. Arra figyelj ha ezt választod, hogy a mesh elejűt vedd! A CM 511-be nagyobb proci hűtő mehet (156mm vs 165mm), talán egy picit jobb az anyag minőség is. 2 venti még kell előre, hogy a proci meg a videókártya is megkapja a neki járó levegő mennyiséget.

(#70997) Logicman86 válasza abridabri (#70950) üzenetére


Logicman86
tag

Az lehetséges, hogy sehol nem kapni Phanteks P600s-t szürkében a nem üveges változatból? Nem találok sehol... Üvegesből van, de annak nem hangszigetelt az üveg oldala :(

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#70998) Logicman86 válasza Logicman86 (#70997) üzenetére


Logicman86
tag

Áhh végül megtaláltam, hogy zárt csak feketéből van, fehérben és szürkében (feketéből is) csak az üveges változat érhető el. Mekkora különbség lehet hangszigetelésben a zárt illetve az üveges verzió között?

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#70999) abridabri válasza Logicman86 (#70998) üzenetére


abridabri
veterán

0 kulonbseg van, a vastag uveg pont ugyanugy megfogja a hangot mint a vekony lemez+szivacs .Orultseg a teli oldallapos verziot venni.

(#71000) gianni85 válasza abridabri (#70999) üzenetére


gianni85
veterán

Már miért lenne őrültség? :) Legalább nem kell a harmónikus belső világgal foglalkozni... mehet bele rózsaszín alaplap, hupikék vga, és csúnya barna noctua venti :D

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.