Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70401) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

Ez egy új HDD és a CORE 3000 USB 3.0 ház kihúzható tálcája. Látható a probléma, az új HDD-ken távolabb kerültek a csavarok helyei és nem éri el mindet a tálca.
Valamit írnak itt erről a jelenségről de pontosan nem értem sajnos.

Erre milyen megoldás van? Van valami "hivatalos" megoldás? Vagy marad a do-it-yourself?
Két csavart be lehet csavarni. Aztán tegyen rá az ember valami erős befőttes gumit amivel a tálcára szorítja a HDD-t?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#70402) PadaVaJ válasza tknof1871 (#70401) üzenetére


PadaVaJ
tag

Ráfutottam erre én is pár éve. Seagate

Legbiztosabb, ha még van 14 napos elállásod vissza küldeni...
Mire észrevettem sajnos kifutottam a elállási időből :(((

Saját tapasztalatom szerint: külsős házakba nem lehet rendesen beszerelni.
Régi számítógép házakba minőségi beépítő kerettel elmegy. (5.25 ős helyre volt beszerelve)
Tálcás házaknál szerencse kérdése, milyen a tálca. (hosszúnál lehet fúrni ha véletlen nem lenne lyuk)

Ezért új házat venni szerintem nem érdemes.

Majd akik jobban értenek hozzá talán írnak valami megoldást.

Ilyen rövid keretnél nem tudom, hogy lehet megbarkácsolni.

[ Szerkesztve ]

A parti végén a gyalog és a király is ugyanabba a dobozba kerül.

(#70403) Frawly válasza nuke7 (#70400) üzenetére


Frawly
veterán

Nem tudom. Csak tapasztalatként írtam meg, hogy ez nem ér ennyit.

Lenne egy utolsó kérdésem. Ezen az Zalman i3-on elöl van 3 venti, hátul 1. Az MSI B450 Mortar alaplapon viszont csak 3 sysfan csati van. Hogy tudnám az összeset rádugni? Milyen kábel kellene ehhez?

Egyelőre az elülső ventikből a két felső és a hátsó venti van rákötve, de szeretném beüzemelni az alsó ventit is.

(#70404) Feriboy2 válasza Frawly (#70403) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

van ventillátor kábel elosztó (fan splitter) az ilyen: [link]
vagy használhatsz molex (vagy sata) --> 3pin átalakítót is. ez a tápon lévő molex csatiból csinál venti csatit, így néz ki: [link]

(#70405) rasotamas válasza Feriboy2 (#70385) üzenetére


rasotamas
veterán

Végül szembe jött egy kiváló állapotú CoolerMaster CM690 II Advanced 5000 forintért, 3 venti benne, nem volt kérdés, rohantam érte. Volt már ilyen házam, imádtam. Egyetlen baja van, 2 darab 5.25-ös takaró háló hiányzik. Majd pótlom valahonnan vagy teszek oda DVD-t vagy valamit.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#70406) Frawly válasza Feriboy2 (#70404) üzenetére


Frawly
veterán

Kösz szépen, ilyenem elvileg már van is, mindjárt összedugom.

Eddigi tapasztalataim alapján a szellőzése azért nem olyan rettenet rossz ennek a nem simple dizájnos Zalman i3-nak, mint itt korábban a topikban írtátok, hogy teljesen elégtelen, meg csak irodai intergrált GPU-s gép az, ami nem fő meg benne. 4 ventiből csak 3 jár pedig benne, Ryzen 2600 + RX570 megy benne alapórajelen, egyedül a RAM-ok mennek 3000MHz-en. Több órás gamelés után alaplapi szenzor 46-51 fokokat mér, CPU 62 fok, GPU 73. Jó, nem azt mondom, hogy ez jó szellőzés, majd ha leszedem a ház elejét, átcserélve az akril borítást légszűrőre, meg beüzemelem a 4. ventit, akkor nem lesz ez szellőzésre olyan vállalhatatlan. Persze ennek ellenére ennyiért továbbra sem ajánlom ezt a házat.

(#70407) piero86


piero86
aktív tag

Sziasztok!
Új házat szeretnék venni.
Ami lényeges 2db merevlemez, 2db SSD megy bele. Kell hely egy NZXT Kraken X62 hűtőnek, 280-as. A videókártya 120-as radiátorának, ami később lehet 240-es lesz.
Jelenleg van 4db Noiseblocker eLoop B14-PS és 2db B12-3 ventim, amit még beletennék.
A FRACTAL DESIGN Meshify S2 White - TG megfelelő lenne?

(#70408) esdR *


esdR *
lelkes újonc

Üdv! Szerintetek jó a Kolink Rocket???

(#70409) dugo_ válasza esdR * (#70408) üzenetére


dugo_
veterán

(#70410) Yany


Yany
addikt

Sziasztok,

Eljött a pillanat így 8 év után, hogy a kissé öregedő 2500K helyett beújítsak egy Ryzent (valószínűleg valamelyik 3xxxX lesz). A kérdésem az lenne, hogy milyen házat vennétek hozzá, ha az alábbiak a szempontjaim:

- Normál midi torony vagy kisebb méretben keresgélek, de...
- A ThermalRight Macho CPU hűtő bele kell férjen (165mm). Vízhűtésben nem gondolkodok.
- Ablakos megoldás nem lényeges, de talán egy picit számíthat.
- 3-4 SSD-nek legyen benne hely (akárhol, nem fogom cserélgetni, csak az időtállóság végett, amúgy 1 vagy max. 2 db-ot teszek bele indulásként).
- Nem lesz optikai meghajtóm, már 5-6 éve nem is láttam olyan korongot a gépem közelében sem.
- A hűtés és a csend kiegyensúlyozott arányban érdekel, egyik irányban sem vagyok elvakult, majd a ventik fordulatszámát kicsit tilitolizom, ahogy jól esik majd (biosból, ehhez sem kell nekem hely a fronton).
- Egy 31 cm-es VGA férjen bele, de soha sem lesz dupla VGA-m, arra nem kell gyúrni.
- Platimax 1700W férjen bele (tudom, hogy overkill, de bányából megmaradt és nagyon bevált).
- RGB és egyéb dekor elemeket letojom, nem baj ha van, de fikarcnyi előnnyel sem jár.

Árkategória... fogalmam sincs. Érje meg. Támpont: Meshify C-vel szemezek, de picit feljebb is mehetünk, ha valami indokolja.

Nagyon köszönök minden tippet, véleményt, tanácsot... :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#70411) abridabri válasza piero86 (#70407) üzenetére


abridabri
veterán

Meshify S2 tokeletes valasztas :K

Yany
Meshify C neked is jo . Vagy ,hogy a sajat cuccomat is dicserjem : Phanteks P600s Szerintem minden szempontbol jobb egy kicsivel a MeshifyC nel. Igaz dragabb is 10-12k val . De legalabb van benne gyarilag 3db szuper 14cm venti ,amig a Meshifybe venni kell plusszba. Teteje / eleje eltavolithao hangszigetelest tartalmaz. Faszan nez ki vele , es nelkule is . Telen becsukod , nyaron kinyitod a paneleket :))
Annak aki sokat szereli a gepet mint pl en, egy megvaltas a 2 oldallap ,nem kell csavarozgatni minden alkalommal, jo talalmany ez a magneses kihajthato cucc.

[ Szerkesztve ]

(#70412) esdR *


esdR *
lelkes újonc

Milyen ITX házat ajánlotok, amibe lehet rakni 2 ventis VGA-t? Árban 20-30k.

(#70413) Yany válasza abridabri (#70411) üzenetére


Yany
addikt

Köszönöm, ránézek. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#70414) Paxker315 válasza esdR * (#70412) üzenetére


Paxker315
addikt

pontos hosszt tudnál írni?

Milliméterben szokták megadni, mekkora a leghosszabb videokártya ill legmagasabb prochűtő, ami elfér. Nézd meg ezt a táblázatot, elég sok ITX méretű ház van benn' adatokkal-méretekkel

A Silverstone Sugo SG05 ~250mm-ig jo.

A CM Elite120 meg még nagyobbat is fogad

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#70415) werminator


werminator
csendes tag

Sziasztok.
Lian li lancool one házat ismeri valaki? 30 ezer forint környékén mennyire számít elfogadhatónak?
Nem ismerem ezt a gyártót sajnos.

(#70416) tknof1871 válasza PadaVaJ (#70402) üzenetére


tknof1871
őstag

Legbiztosabb, ha még van 14 napos elállásod vissza küldeni...

Sajnos nem, mert 6TB felett minden HDD ilyen. (Ha jól értem). Valami technikai oka van.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#70417) Vasshammer válasza Feriboy2 (#70380) üzenetére


Vasshammer
tag

Most építettem be egy S2-t ATX alaplappal. Nem számítottam sokra, nem váltotta meg a világot, de nem is találkoztam nagy fejfájásokkal.
Az alaplap mögötti kábellyukakba nem fér be a 24pines. Azt elől kellett elvezetni. Az anyagminőség nem remek, az első ventik lemeze nagyon hajlik, arra vigyázni kell. A táp mögött simán elférnek a maradék kábelek.
A CPU hűtő fölé nem fért be venti. A HDD a szokásos, füles bracketeket kapta a táptakaró mögé. Nincs ODD hely, ha kell DVD, akkor külső kell. Egy hátsó, 3 pines 120-as zalman ventivel érkezik. Ez a gép a legcsöndesebb eddig, amit építettem, pedig olcsó ventiket vettem hozzá (deepcool és ac). Nem számítottam rá, de kifejezetten jól el lehet dugdosni hátol a madzagokat (direkt nem írtam kábelmenedzsmentet, mert az nagyzolós lenne)
Saját kép

Üdv, VH

(#70418) PadaVaJ válasza tknof1871 (#70416) üzenetére


PadaVaJ
tag

Íram én is a: Milyen merevlemezt vegyek? topikba.

A parti végén a gyalog és a király is ugyanabba a dobozba kerül.

(#70419) tasiadam


tasiadam
veterán

Sziasztok!

Olyan igényem lenne, hogy jó airflow házat keresek, elöl 2 darab 12-es venti, hátul egy, alsó és felső nem igény, alsó táő és mATX szigorúan. 1 SSD és 2 hdd adott. Továbbá: intel zöld alaplap :D
Mit ajánlatok ehhez? GTX960 founders edition VGA csillog benne most is, csak nem igazán jó az airlow, és nem plexis. Ilyen szép zöld alaplappal lehet valamit kezdeni? Ben nevis hűtő érkezik hozzá, egyik ram sem hűtött.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#70420) abridabri válasza tasiadam (#70419) üzenetére


abridabri
veterán

Arkeretet nem irtal (gondolom nem 20+k egy gtx 960 hoz ) , de matx airflow hazban pl :
Silverstone PS15 15-17k korul kaphato. (pl alza ) ,es ez mar uveg oldalu raadasul ,nem plexi.

[ Szerkesztve ]

(#70421) tasiadam válasza abridabri (#70420) üzenetére


tasiadam
veterán

Versa H17? Azzal is szemeztem.
Ezzel a silverrel akkor szerintem le kéne cserélnem a vinyókat egy nagyobb laptop vincehsterre, mert 2 darab "kicsi" 3.5ösöm van, és ez is mondjuk csak 1et támogat, de teljesen jó. Csak félek amúgyí, hogy irtó ronda lenne a zöld clems cove :D

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#70422) Yany válasza abridabri (#70411) üzenetére


Yany
addikt

Jobban utánajártam a dolgoknak. Egyszerűen nem tudok a Meshify C-ről leakadni. Főleg azért tetszik, mert egy csomó dolgot úgy tud jól megoldani, hogy közben kis kompakt cucc. Van hasonlóan frankó (szellőzés, visszafogott kinézet, porszűrő, stb) ugyanilyen piciben, csak más gyártótól?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#70423) abridabri válasza Yany (#70422) üzenetére


abridabri
veterán

Nem igazan tudok kompakt meretben jobbat a Meshifytol, nyugodtan vedd meg ,nem fogsz csalodni ;)

(#70424) Paxker315


Paxker315
addikt

Olyan kérdésem lenne, hogy az olcsó budget házak közül két bitfenix (neos és nova) mennyire vállalható? A neos rácsos, és ugyan csak egy ventit adnak hozzá, de van bőven lehetőség bővíteni.

Elsősorban kabelrendezes, legkeringes és osszeszerelesi minőség érdekes, csak nyers távirati stílusban.

Csak olcsók, tetszetosek, nem tudom mennyire jók. :K

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#70425) Yazre


Yazre
csendes tag

Hali

Érdeklődnek milyen házat ajánlanátok.

A funkcionalitás a lényeg megvagyok rgb-nélkül még átlátszó oldalfal sem kell de:
- porszűrő mindenhova (lehetőleg könnyen kivehető és takarítható)
- az eleje ne legyen zárt jól szellőzőn
- elöl felül min 2db 14-es venti legyen lehetőleg hátul is elöl lehet nagyobb

Noctua nh-d15 a terv
vga az még kérdéses (navi)

Ár nem tudom mik vannak amik teljesen esetleg kis kompromisszumokkal megfelelnek az elvárasaimnak tudnátok javasolni párat több árkategóriában is.

Előre is kösz

(#70426) dane01


dane01
csendes újonc

A restart és a reset ugyanazt jelentik a gépházakon?

(#70427) dugo_ válasza dane01 (#70426) üzenetére


dugo_
veterán

Igen.

(#70428) 123sylaar


123sylaar
aktív tag

Helló mindenki!

Egy új kuckót szeretnék. 15-20k a max. keret.
Zalman Z11 Plus HF1
Kolink Punisher
COOLER MASTER MASTERBOX K500L MCB-K500L-KANN-S00

Ezekkel szemezek így elsőre.
Mi a véleményetek?
Illetve, ha nem ezeket, akkor milyen házakat ajánlanátok?

Köszönöm!

Üdv.: Krisz

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#70429) Paxker315 válasza 123sylaar (#70428) üzenetére


Paxker315
addikt

Phanteks p300 sem tűnik rossznak az áráért . Bár nem tudom rácsos e az elolap

Meg a gyakran említett focus g fractal sem rossz opció

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#70430) crazygamer75 válasza 123sylaar (#70428) üzenetére


crazygamer75
tag

Zalman Z11+ mostani friss konfighoz (ryzen 5 2600+nvidia 1660) kevés hűtésre és a kábelmenedzsment is szinte nulla. Pont most kellett lecseréljem, mert melegedett benne a vga. Ne tévesszen meg a sok gyári venti, nem jó a szellőzése.
Napokon keresztül kértem itt tanácsot új ház vásárlására és jó ajánlatokat kaptam:
Coolermaster Masterbox MB511, Coolermaster Mastercase pro3, Thermaltake V31.
Végül én apróról vettem Coolermaster Mastercase pro5-öt, hát ég és föld a Zalman-hoz képest.
Amúgy ha visszaolvasol kb 7-8 oldalt, rátalálsz a nekem a Zalman helyett ajánlott házakra.
Ezt is nagyon ajánlják, igaz ez már 20 000 felett van kicsit: Fractal Design Meshify C.

(#70431) dane01 válasza dugo_ (#70427) üzenetére


dane01
csendes újonc

Köszi.

(#70432) 123sylaar válasza crazygamer75 (#70430) üzenetére


123sylaar
aktív tag

:R :R :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#70433) Lacitusz


Lacitusz
kezdő

Hali!
Engem is a Bitfenix Nova erdekelne. Kategoriajaban nagyon szep, es nem karacsonyfa.
Barkinek barmi tapasztalata ha lenne, kerem ossza meg! Koszi.
Foleg a legaramlasi dolgai erdekelnenek. Az elolapon pl van porszoroje? A tap alatt van, azt tudom.

(#70434) ervin1979


ervin1979
tag

Sziasztok,

Meglévő gépből megmarad: 1060 VGA, alphohen brocken 2, cooler master 500 silent pro táp

Új gép i5 9400f és MSI z370a pro. A megrendelt géphez szeretnék egy általatok javasolt házat, kb 15 25e között ami fekete, csendes esetleg az elején ajtó van, amely becsukásával csendesebb, ha nyitva akkor jobb az airflow. Fractal design focuc G, meshify, bequit pure base 600, zalman z9 Neo, vagy javasoljatok ti valamit.atx vagy Matx ha beférnek a dolgok. Lehet ablakos is ha megfelelően halk esti uhd filmezés közben. Ritkán szerelem a gépet, ne legyen túl drága. Jelenleg nem lesz húzva de később procicsere után lehetséges.
Köszönöm

(#70435) Yany


Yany
addikt

Na, találtam vetélytársat a Meshify C-nek: Meshify C vs Enso Mesh.

Különbségek, amiket észrevettem:
- A Meshify C porszűrése profibbnak tűnik.
- Az Enso elbír az EATX alaplapokkal is, a Meshify-ba nem fér be (nekem még fontos is lehet, mert egyelőre az egyetlen venti nélküli x570-es alaplap a Giga X570 Extreme-je, ami viszont EATX).
- Az Enso Mesh-be nagyobb CPU borda befér. Nekem ez nem számít, mert összebarátkoztunk a Mugen 5 Rev.B-vel, ami mindegyikben elfér.
- Az Enso Mesh-be hosszabb VGA befér és/vagy elé lehet tolni egy vizes bordát.
- A Meshify C-be hosszabb tápegység befér. (nekem ez gond, mert a bányából megmaradt Platimax 1700-asa fog bekerülni, ami hosszabb).

Lehetnek még más különbségek is. Sajnos egyre inkább úgy néz ki, hogy kompromisszummentességre csak egy Meshify S2-vel tudok törekedni, bár ebben az árban meg már lehet, hogy van jobb.

A szűk keresztmetszet nálam a 180mm-es Platimax és az (egyelőre csak EATX méretben elérhető) venti nélküli X570-es alaplap ahhoz, hogy ilyen kompaktabb házam legyen. (pedig egyébként nem teljesen értem, hogy miért ne férhetne el a Meshify C-ben egy akár 200 mm táp is, simán van ott hely előtte a képek alapján.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#70436) abridabri válasza Lacitusz (#70433) üzenetére


abridabri
veterán

En Novat biztos nem vennek. Nagyon elavult . Nincs tapegyseg takaro / karcolodos plexi oldallap / zart elolap keves szellozovel az oldalan ,raadasul porszuro sincs ott /az elolapba epitett kabelek (usb -power stb) miatt ovatosan kell banni vele.

Ebben az arsavban mar ott van pl a Deepcool Matrexx 55 elol /oldalt edzett uveg panellel , jo nagy nyilasokkal 2 oldalt a friss levegonek porszurovel /tetejen szinten magneses porszuro . Egy hatranya van ,ugyanugy mint a Bitfenix Novanal, itt is "kitorheto" pci takarolemezek vannak,ha egyszer kiveszed tobbet nem tudod visszacsavarni.

ervin1979
Neked a zart elolapos ,de jo nagy legbeomlo nyilasokkal rendelkezo Phanteks 350x et tudom javasolni , 22k +veszel bele egy csendes 14cm ventit plusszba es kesz is vagy.

[ Szerkesztve ]

(#70437) Andrsaint


Andrsaint
csendes tag

Sziasztok,

A zalman z3 plussal kapcsolatban érdeklődnék, mert megrendeltem egy boltban, direkt azért,
mert 4 ventilátor van leírásban, erre az eladó az jelzi, hogy csak 2, De vehetek +2-t. Erre jelzem, hogy a leírásban 4 szerepel, de azt mondja, hogy 2 van benne és 2 nek van meg a helye. . . Nemtudom. . Ez így nem o k. . . Mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#70438) abridabri válasza abridabri (#70436) üzenetére


abridabri
veterán

Hopp ,most nezem Brocken2-d van ami 165mm magas, akkor a Phanteks 350x kiesik, az csak 160 ig fogad .
Akkor marad a Focus G vagy Cooler Master MB511 15k+ 1/2 db 14cm venti plusszba.

Andrsaint
4db 120mm ventinek kell lenni benne gyarilag

[ Szerkesztve ]

(#70439) ervin1979 válasza abridabri (#70438) üzenetére


ervin1979
tag

Szia, köszi a segítséget. Megvettem a fractual g-t de nem jelenleg tudom berakni az alphohen b2t mert nem találom a hátsó merevitő elemet... Ilyet lehet szerezni valahonnan ha végleg nem lesz meg? Elözö alaplaphoz nem kellett. Méréseim alapján kb 1-5 mm lenne a borda teteje és a az oldallemez között. Most a gyári hütö megy a az i5 9400en és ebben a full rácsos házban számomra hangos terhelés nélkül is. NAppaliban van a gép, erről megy a házimozi is. Tudsz esetleg olyan házat ajánlani amibe picit jobban befér ez a 160mm hűtő és kissé halkabb. Be quiet 600 pure baset néztem még de abba meg kicsi az airflow. Valami olyanra gondoltam ami az ajtó nyitásával jobb az airflow, de ha csukva van akkor halkabb.

MSI z370 a pro hasonló lap milyen lenne amin van optikai vagy spdif kimenet? Bár ezt off topic

(#70440) abridabri válasza ervin1979 (#70439) üzenetére


abridabri
veterán

"valami olyanra gondoltam ami az ajtó nyitásával jobb az airflow, de ha csukva van akkor halkabb"
Annak meg mi ertelme ? Ugyanugy hangos lesz, ha kinyitod.
A racsos haz is ugyanolyan halk mint a zart ,ha leszabalyzod a ventiket amikor nincs terheles . Egyszeru,biosban beallitod ,hogy pl 60fokig 40% on tekerjenek a ventik, 60+ on meg mehet a nagyobb forulat. Intel gyari huto sose lesz halk egyebkent.

[ Szerkesztve ]

(#70441) Paxker315 válasza ervin1979 (#70439) üzenetére


Paxker315
addikt

A hűtő tartozékra kérdés:
Backplate-re gondolsz?

Olyat nem lehet külön venni?

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#70442) ervin1979 válasza Paxker315 (#70441) üzenetére


ervin1979
tag

:R :R :R

Szuperek vagytok!

Köszönöm!

(#70443) somogyimark


somogyimark
újonc

Üdv! Egy PC-t építek össze; már negvan, hogy mikből fog állni és hogy MicroATX házra van szükség (ASUS PRIME B450M-A alaplap lesz benne). Javasolták a Corsair Obsidian 750D Airflow Edition házat. Nekem megfelel, de azért megkérdeznélek titeket, akik olvassátok, hogy indokolt az 50.000 Ft-os ár ennél a háznál?
A hűtése, a szerelhetősége és a konstrukciója minőségi állítólag. Ennek a minőségnek a rovására menne egy alacsonyabb árú ház? Vagy a márkanév kerül ennyibe?

Másik kérdésem, hogy létezik-e házba építhető dokkoló? Olyan, amibe csak betolom a nyers HDD-t, illetve miután leválasztottam az OS-ben, ugyanúgy ki is húzhatom. Tehát gép kikapcsolás nélkül és mindenféle rack-fiók szétszerelése nélkül.

Előre köszönöm a jó tanácsokat!

(#70444) Morris válasza somogyimark (#70443) üzenetére


Morris
veterán

Erre szerintem bőven megfelelő egy usb-s külső winchester.:U

(#70445) abridabri válasza somogyimark (#70443) üzenetére


abridabri
veterán

Jo haz a 750d airflow , de 50et semmikeppen nem er ,mar csak a plexi oldallap miatt sem. Ha full tower kell akkor ennyiert mar vannak jobbak pl :
Phanteks Enthoo PRO / PRO SE (ez mar uveg oldallapos ,es alig dragabb)
CM H500p mesh
CM Storm Trooper SE
CM Stryker SE

Ha kell a kiveheto HDD dokkolo; akkor ezt is tudom javasolni :
CM Haf XB

(#70446) Aurig@ válasza somogyimark (#70443) üzenetére


Aurig@
őstag

Szia!

Igen létezik.
Én [ilyet] vettem, igaz kicsivel olcsóbban.
Tökéletesen működik.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#70447) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Sziasztok!

Még nem jutottam dűlőre a házzal kapcsolatban. Egy Asgard Pro menne nyugdíjba, amivel igazából meg vagyok elégedve, de szeretnék kipróbálni egy oldalablakos házat. Fractal Focus G és Thermaltake Versa J22 között vacillálok. Csendes kuckót szeretnék, ami nem rezonál és jól szellőzik. Utóbbinál tetszik, hogy több 2,5"/3,5"-os hely van, de ez sem létkérdés. Pro és kontra érvek? Árban nem sok diff. van.

(#70448) Paxker315 válasza csucsbicep (#70447) üzenetére


Paxker315
addikt

Hát, nem tudnálak egyikről se le v rábeszélni, így nem a kérdésre válaszolva ez is opció lehet :W :

Phanteks p300

bar sajnos a szellozese nem annyira jo..

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#70449) szasanyi válasza csucsbicep (#70447) üzenetére


szasanyi
félisten

És csak ez a két ház jöhet szóba? Plexihelyett TG oladllapot javaslok (szebb is és nem karcosodik mint az) ill. egyéb elvárás van-e / lesz-e? Pölö radiátor beszerelés, CPU hűtő magasság, stb.

MOD - amennyiben más ház(ak) is érdekel(hetnek) akkor adj meg árszintet, mert a nélkül nehéz megfelelő ajánlást tenni.

[ Szerkesztve ]

(#70450) csucsbicep válasza szasanyi (#70449) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nem, jöhet más is.
Stabil házat szeretnék, ami nem rezonál, csendes, ATX lapot is fogad és jól szellőzik. A kábeleket lehessen szépen elvezetni/elrejteni. Vizezni nem fogok, jelenlegi Mugen 5 rev.b (154,5mm magas) hűtőmet sem cserélem le(hacsak majd egy foglalat váltás rá nem kényszerít). 1db 2,5" ssd , 1db 2,5"-os hdd és 2db 3,5"-os hdd menne bele. RBG off, klasszikus/visszafogott megjelenés on. Árban 20-25K.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.