Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51251) 4264adam válasza castiels (#51249) üzenetére


4264adam
veterán

XIGMATEK Mach válaszd te is ezt és méretbeli probléma nem lesz :) Mármint gép terén :D

[ Szerkesztve ]

(#51252) DR|FTK|NG válasza castiels (#51249) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Nem. Szerintem rosszabb is.

Zalman Z5 > max 150mm-es hűtő fér bele, viszont jól szellőzik, és nagy VGA-k is beleférnek.

Milyen géphez kell? Mekkora a keret? Extra kívánságok?

[ Szerkesztve ]

(#51253) turorudi válasza #98593280 (#51239) üzenetére


turorudi
aktív tag

Ezekben nyák táp van, megvan rajta minden csatlakozó. Volt egyszer egy ModeCom házam, és abban is az volt. Az azért is jó, mert nincs hangja és a hatásfoka 100%.
Viszont a RAM tényleg érdekes kérdés. Most vettem olyan normál 1600-as modulokat, amik olyan alacsonyak, ki se lógnak a foglalatból. De nem tudom, hogy az elférhet-e benne. Szóval macera... úgyhogy lebeszéltél.

(#51254) castiels válasza DR|FTK|NG (#51252) üzenetére


castiels
addikt

Asrock Z97 pro3
I5 4460 stock hütő
2x4 GB Vengeance
Adata SSD SP 900 64 GB
WD 1TB EZEX
280x

Nem kell extra. Max 10.

(#51255) #98593280 válasza turorudi (#51253) üzenetére


#98593280
törölt tag

Hol van ebben a házban panel-táp, én nem látok benne?
Azért is gondolom, hogy külső táp kell hozzá, mert olyan alaplappal tesztelték, amelyen van tápcsatlakozó, külsőleg, a hátlapi csatlakozók mellett.

(#51252) DR|FTK|NG: Z5-be szerintem 158 mm bemegy, épp múltkor beszéltük.

[ Szerkesztve ]

(#51256) tibee77


tibee77
őstag

Valakinek volt szerencseje a Corsair carbide air 540 -hez?Lättam shellkretor oldalän, hogy rajta van a häzak listäjän de tesztet nem talältam rola.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#51257) #98593280 válasza tibee77 (#51256) üzenetére


#98593280
törölt tag

Honlap jobb oldalán van egy kereső, beírod oda, hogy AIR 540 és meglesz.

(#51258) tibee77 válasza #98593280 (#51257) üzenetére


tibee77
őstag

Beirtam de nem talältam. :N

Közben meglett.2 kerdesem lenne, a plexi oldallapot sokan kritizäljäk, neked mi volt rola a velemenyed?Illetve a porszürök hiänya felül es oldalt a täpnäl.Nagyon gyüjti a port emiatt?Igaz, hogy a fenti ventiket ugyis kifele fujäsra kell ällitani igy befele nem fuj majd port de a täpnäl lehet bibi.

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#51259) #98593280 válasza tibee77 (#51258) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nekem nem volt problémám a plexivel, fémes fülekkel rögzítette a CORSAIR, stabilnak tűnt.
A táp beszíváshoz tegyél egy porszűrőt, akár egy fekete szúnyogháló darab is megfelel.

(#51260) tibee77 válasza #98593280 (#51259) üzenetére


tibee77
őstag

Es azt hogy tudom rögziteni?Valami pillanat ragasztoval a 4 sarkära teszek egy pöttyöt a szunyoghälonak es ennyi?Kesöbb azt könnyen le lehet szedni gondolom...

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#51261) #98593280 válasza tibee77 (#51260) üzenetére


#98593280
törölt tag

Egynek jó ötlet:)

(#51262) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Üdv!
Láttam sokszor lett ajánlva egyszerre a Zalman Z5 (plus) és a Carbide 200R. Láttam a ranglistát, hogy hűtésben a Z5 jobb, viszont satbilitásban rosszabb. Amnnyiben egy árban van a két ház, melyiket érdemesebb venni (kb 1k különbség postaköltséggel együtt)?
Köszi

(#51263) abyssc2


abyssc2
tag

Cooler Master Silencio 650-t próbált már valaki úgy használni, hogy rakott bele egy felső ventillátort is?
Videó alapján jó kis háznak tűnik, árához képest meglehetősen jó funkciókkal, egyedül a szellőzés aggaszt.

Ha tényleg nem ajánlott, akkor inkább veszem a Corsair 300R-t, bár ezen kevesebb USB port van, kevesebb HDD fér bele, stb, az igényeknek végülis így is megfelelne. Az viszont nem tudom mennyire lehet problémás ennél a háznál, hogy a felszerelhető ventik helye teljesen nyitott (oldalt, és felül is), nem megy bele túl sok por ezáltal?

(#51264) Shing válasza abyssc2 (#51263) üzenetére


Shing
őstag

Sztem a por dolgot könnyű úgy megoldani, hogy amikor használaton kívül van a gép mindig ráteszel 1-2 nagyobb könyvet. Amikor be van kapcsolva pedig úgyis kifelé nyomja a levegőt, így nem fog porosodni. :DDD Csak 14 centis ventit tegyél rá, hogy teljesen elfedje a tetejét.

(#51265) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy Chieftec Mesh Series CT-01B típusú mATX házam.
Egy 125W-os procit és egy 250W-os 6970-et szeretnék beletenni.
Van esélyem ebben a házban ezt a kettőt halkan hűteni?
Azért mertem egyáltalán elgondolkodni azon, hogy egy ilyen kis házba ekkora erőgépet rakok, mert viszonylag sok rajta a rácsos rész, és arra gondoltam, hogy hátha ki tudok alakítani egy szélcsatornát lassan forgó ventikből.
A gépben csak a Radeon lenne, más kártyát nem tervezek, illetve optikai meghajtót sem akarok beletenni. Összesen egy db 3,5" winyó lenne a gépben, amit egy átalakítóval feltehetem a legfelső 5,25" helyre, így semmi sem állná útját a szélnek az első rácsoknál.

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#51266) Shing válasza Bici (#51265) üzenetére


Shing
őstag

Nekem ilyen házam van. [link]
Belefér vagy 5 venti. Most 2 van elől, 1 hátul, 1 pedig oldalt. (12 centisek). Nem mintha komolyan átgondolt szélcsatornáim lennének, de annyit mondhatok hogy ez nem sokat ér. A proci hűtője a leghangosabb, azt pedig nem lehet ekkora házakban lecserélni.
A gépemet láthatod a profilomban, nekem is csak 1HDD van. Ha halk gépet szeretnél ne vegyél kis házat, én is leakarom ezt cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#51267) Bici válasza Shing (#51266) üzenetére


Bici
félisten

Nálam lazán befér egy ThermalRight Macho 12, ami elég halkan (nem gyári ventivel) elbír a procival, bár most egy nagyobb ATX házban van, amin viszont alig van nyílás, amin ki-be tud menni a levegő, és ház ventim sincs.
Inkább a VGA miatt aggódom.

Tehát esélytelen ebben a kis házban?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#51268) drunkyboy válasza Bici (#51267) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Vannak jó hűtéssel bíró mAtx házak, illetve még kisebbek is. Lásd első hsz illetve Sk ranglistája. Itt vannak kisebbek-nagyobbak is...

(#51269) zolee06 válasza drunkyboy (#51268) üzenetére


zolee06
tag

Zalman Z5 plus az jól szellőző? Abba ha jól látom 330mm VGA bele is fér!! Sk ranglistáján nem látom vagy csak a szemem káprázik:) ?!

I7-4770 CPU 3.40Ghz 2*8-2*4gb Ram Geforce GTX970 Epic: Zotyius

(#51270) Bici válasza drunkyboy (#51268) üzenetére


Bici
félisten

Nem rossz, a harmadik helyen mATX ház van. :U
Ha egy ház felső tápos, az mennyire ront a belső hőmérségleten egy azonos méretű alsó táposhoz képest?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#51271) Shing válasza Bici (#51267) üzenetére


Shing
őstag

Hát nekem az a bajom, hogy a proci hűtő elnyomja mindennek a hangját. Ha az halkabb lenne biztos h sokkal jobb lenne a helyzet. Az új házba neked biztos, hogy belefog férni? Max 140mm-t ír. Alapjáratban a videokártyák nem fogyasztanak olyan sokat és nem kell őket annyira hűteni. Max játékok közben lenne a kártya sokkal hangosabb, olyankor talán kibírható. Sajnos ez élőben derülne igazán ki.

(#51272) #98593280 válasza zolee06 (#51269) üzenetére


#98593280
törölt tag

5. helyen van

(#51273) #98593280 válasza Bici (#51270) üzenetére


#98593280
törölt tag

Méréseim szerint, a felülre, a CPU borda fölé elhelyezett ventilátor javít egy ház hűtésén. A tető közepébe helyezett újabb légkergető már nem jellemzően. Ezért azt gondolom, amennyiben egy hatékony minőségi venti teszi a dolgát a ház hátulján, a cpu borda mögött, akkor egy felső tápos ház is hűthet aránylag jól. A szellőzést még tovább javíthatja, ha a tápegység a cpu borda fölül szív, mert akkor az is egy plusz ház ventilátor lényegében. Igaz, hogy a tápegység élettartama esetleg emiatt csökken, mivel hogy a házon belüli, sőt a cpu által termelt hő bizonyos rész mennyiségét járatja át magán.

(#51274) #98593280


#98593280
törölt tag

Én továbbra sem hiszem, hogy a hűtés ne lenne fontos egy ház paraméterei között. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy a ranglistára már 23 444 -szer kattintottak eddig. Thanx! :R

(#51275) Zozzz2000


Zozzz2000
tag

Sziasztok. Nemrég vásároltam egy Zalman z11 pluszt. Nekem nagyon tetszik az ez egész ház , és az ára is elfogatható volt számomra . De a tápegység mindössze 8 darab negyed milliméteres résen tud levegöt beszívni. Mennyire jellemzö ez a többi háznál? elég ez neki vagy nyitni kellene ezeken réseken?

(#51276) Bici válasza #98593280 (#51273) üzenetére


Bici
félisten

Köszönöm a választ! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#51277) Anász


Anász
tag

Sziasztok!

Az Inwin Dragon Slayer-ben elférne egy Scythe Grand Kama Cross 2? Vagy inkább másfele nézelődjek?

“There's nothing more permanent than a temporary fix.“

(#51278) Bici válasza #98593280 (#51273) üzenetére


Bici
félisten

Tovább nézegettem a házakat a neten keresve az ideális megoldást.

Két kérdésem lenne, és szerintem mindkettőre Te tudod a legjobban a választ, de természetesen mindenki véleményét meghallgatom.
- Az egyik kérdés, hogy a listádban szereplő házak az esetleges gyári ventillátornak köszönhetően is szerepelnek jobban, vagy gyengébben, vagy csak maga a ház kialakíytása számít? Úgy értem, hogy lehetséges olyan helyzet, hogy egy ház azért előzött meg egy nála jobb felépítésűt, mert adnak hozzá gyári ventit? (OFF: szándékosan képen van a lista és nem szövegben?)
- A másik, hogy véleményed szerint 10 ezer Ft (+ventik ára) környékén esélyem van olyan házat találni, amiben halkan le tudok hűteni egy 125W proci + 250W VGA-ból álló konfigot mATX méretben? Vagy inkább nézzek egy szellős alsó tápos ATX házat? Ott már gondolom, ez megoldható. :U

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#51279) turorudi


turorudi
aktív tag

EZ a ház miért jó? Csak a dizájn?

(#51280) Lacielvtárs válasza turorudi (#51279) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát mert szép ;] , ha elég messziről nézzük, mondjuk olyan 5 km távolságból ;]
amúgy tényleg úgy néz ki mint egy rendezetlen könyvespolc :DDD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#51281) ivanyii


ivanyii
csendes tag

Sziasztok!
Megérkezett végre A gépház:

[ Szerkesztve ]

(#51282) #98593280 válasza Anász (#51277) üzenetére


#98593280
törölt tag

IN WIN Dragon Slayer:
itt beletesznek egy bordát, ami 155 mm magas:
http://www.cowcotland.com/articles/618-3/boitier-in-win-dragon-slayer-le-meilleur-des-micro-atx-gamer.html

A scythe-grand-kama-cross-2 pedig 140 mm.

(#51283) ivanyii válasza ivanyii (#51281) üzenetére


ivanyii
csendes tag

Ja itt a kép:kép

kép2

[ Szerkesztve ]

(#51284) #98593280 válasza Bici (#51278) üzenetére


#98593280
törölt tag

Szerintem a házakban található ventilátorok hatékonysága és maga a ház belső felépítése is meghatározza a hűtési teljesítményt. Valószínű, hogy ha egy házba, a gyáriaknál hatékonyabb ventilátorok vannak szerelve, akkor javul a hűtés. Más kérdés, hogy bizonyos házakban már gyárilag igen jó ventilátorokat alkalmaznak, szóval ott lehet hogy nem, vagy csak elenyésző mértékben nőne a hűtési hatékonyság. Azt is gondolom, hogy bizonyos rosszul szellőző házakba, hiába is pakolnánk minőségi drága ventilátorokat, jelentős mértékben, a ház belső szerkezeti korlátai miatt, nem lehetne jelentős javulást elérni hűtés tekintetében. Nem utolsósorban, még nem beszéltük az egyéb hűtés %-ot módosító tényezőkről, mint kábelek menedzselése, elvezetése, elrejtése, merevlemezek, SSD-k száma, esetleges CPU borda helyzete, iránya, mérete, rá szerelt ventilátor mérete, iránya, tápegység fajtája, beszerelési iránya, videó kártya nagysága, fajtája, ventilátorai, egyéb bővítő kártyák, 5,25 colos eszközök ,stb...

off: nem szándékosan, jelenleg így egyszerűbb, nem utolsósorban védettebb is.

[ Szerkesztve ]

(#51285) Anász válasza #98593280 (#51282) üzenetére


Anász
tag

Nagyon szépen köszönöm! :R

“There's nothing more permanent than a temporary fix.“

(#51286) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv,

Elolvastam az összefoglalót, de folyamatosan problémákba ütközöm. Már 2 hete gépházakat nézegetek de valahogy egyik sem az igazi. Idétlen formák és átgondolatlan tervezés jellemzi a nagyját.
Már arra is gondoltam, hogy a régi házam átalakítom. Ehhez sajna teljesen szét kellene szedni darabjaira, kifúrkászni, új oldalfalakat készíteni, stb.

Eleve nem értem a filozófiáját annak a rengeteg háznak, ami full műanyag az egész eleje és oldalt sincsenek rajta venti lyukak. Az honnan kapja a friss levegőt???
A légtechnikában van befúvás, meg elszívás. Sok pc-nél azt látom hogy csak elszívás van. A friss levegő a ház sok kicsi résén megy be. -> ez több szempontból sem jó.
Józan paraszti ész szerint azt mondanám, hogy a ház eleje felől kellene betolni a levegőt, jó sokat. Esetleg még oldalról. A ház hátulján meg esetleg a tetején kifújatni a használtat. Sok háznál nem értem emiatt a koncepciót. Oké, ha valaki 286-ot akar belerakni egy olcsó házba, akkor annak nem kell hűtés.

Az alábbi konfigot akarnám egy új házba belerakni, mert a régiben a kábelezés nem megoldott, illetve a videokari nyáron eléggé melegszik és melegíti a gépház falát is, pedig 5cm-re van tőle. Szóval nem jó a szellőzés.

4db 3,5"HDD
1db SSD
2db 5,25"optikai; rack
Az alaplap nagy ATX-es
video: Radeon 6850

kívánalmak:
-elég sok a por ahol lakom, szóval porszűrős ház kellene, de nem az a méhsejtes fekete fémrács, mert az max a szöszt fogja meg, hanem inkább ~3 mm-es szivacsos. Az megfogja a finom port.
-az előlapra kell usb, fejhallgató, mikrofon csatik; illetve 1-2 nagy venti ami tolja be a levegőt (porszűrővel).
-A tetején ne legyen lyuk.
-az oldalán: a jobbik az teli, a másik az plexis kéne legyen nagy ablakkal és 1-2 venti szerelhetőséggel. A videokarinak extra hűtést akarok friss levegőből.
-Hátulja mindegy.
-Az alja lehetőleg ne legyen lyuggatott. Az új házaknál már mindegyiknél alulra teszik a tápot, ami szipkázza a port.Ezzel sajna nem tudok mit kezdeni. Nekem jó egy felső tápos is.

Olyan 20 körül szánnék rá, de módosulhat, ha kis felárért jobb házról lenne szó.

Tudna valaki ajánlani házat?

Előre is kössz!

(#51287) Blue meth


Blue meth
senior tag

Sziasztok!

Végül a Carbide 300R-re esett a választásom.
Kérdésem az lenne, hogy SSD hogy kell belerakni a házba? Kell hozzá külön beépítő keret, vagy azt tartalmazza a ház?
Illetve winyóhoz és SSD-hez gondolom kell vennem kábeleket, táp meg sata kábeleket.
És akkor egyelőre elegek lesznek a gyári ventik ugye?

Remélem beválik majd. :)

(#51288) IntelKiller7 válasza Blue meth (#51287) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Van olyan SSD amihez van beépítő keret, meg adnak hozzá sata kábelt. Nem tudom milyet vettél, ha nem kapsz hozzá akkor kell venni satát. 300R-ben nincs Sata tartó, szóval, ha keret sincs hozzá akkor azt is kell vegyél :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#51289) Blue meth válasza IntelKiller7 (#51288) üzenetére


Blue meth
senior tag

Jaj de jó.. :)) Intel 530-at vettem, amit egy kis vékony kartonpapírban kaptam. :DD
Jó, tehát akkor még egy kis plusz költség.
Köszi!

(#51290) IntelKiller7 válasza Blue meth (#51289) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Azokhoz nem szoktak adni, OCZ-nek volt anno kerete mindig SSD-hez, Kingstonnak is 1-2 típushoz. :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#51291) abyssc2 válasza Blue meth (#51287) üzenetére


abyssc2
tag

Szerintem tudnia kéne, én is ezt a házat nézegettem az elmúlt napokban, és ezt írják rá:

"All the bays are tool-free, and the hard drive bays have integrated support for 2.5" drives, so you won't need to deal with adapters when installing SSDs"

(#51292) zolee06


zolee06
tag

ZALMAN Z5 Plus ezt a házat kinéztem meg akartam rendelni de sajna kifutott termék !! Helyette valami hasonló házat tudtok ajánlani ?

I7-4770 CPU 3.40Ghz 2*8-2*4gb Ram Geforce GTX970 Epic: Zotyius

(#51293) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Szerintetek érdemesebb Nanoxia Deep Silence 2 házat venni Define R4 ellenében, amennyiben egy árban vannak? Láttam, hogy hűtésben jobb, viszont anyaghasználatban elmarad a Fractaltól.

(#51294) #98593280 válasza Sur1G (#51293) üzenetére


#98593280
törölt tag

Miert marad el??

(#51295) Sur1G válasza #98593280 (#51294) üzenetére


Sur1G
aktív tag

A tesztedet olvasva ez jött le (0,6 mm -> 0,8 mm).

(#51296) #98593280 válasza Sur1G (#51295) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az anyagvastagsag szerintem nem egyenlo az anyagminoseggel.

[ Szerkesztve ]

(#51297) Sur1G válasza #98593280 (#51296) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Rendben köszi! Elvileg holnapra megjön, kíváncsi leszek, sose volt szigetelt házam.

(#51298) #98593280 válasza Sur1G (#51297) üzenetére


#98593280
törölt tag

Varjuk a velemenyt!

(#51299) Sur1G válasza #98593280 (#51298) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Rendben. Végzek pár mérést a régi és a új házzal, kíváncsi vagyok az eredményekre. Hangteljesítmény szintet melyik androidos, iOS programmal érdemes mérni? Nincs lehetőségem külső műszer beszerzésére, de talán a különbség szemléltetésére jó lesz.

(#51300) #98593280 válasza Sur1G (#51299) üzenetére


#98593280
törölt tag

https://www.dropbox.com/s/ipcx3f8ujb1p7ty/Screenshot_2015-01-21-12-14-36.png?dl=0

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.