Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) smiti válasza daredar562 (#32449) üzenetére


smiti
addikt

Tessék 15.254Ft

(#32452) nemtabo válasza daredar562 (#32443) üzenetére


nemtabo
aktív tag

13.000-ért már kapasz tutira jó hűtésű, kábel menedzsmentes házat. Nem túl esztétikus és nem is javít a hútésen a kábelrengeteg, ebben csak felfelé vezető cstorna van, a laptálca mögötti részen a képek szerint csak 3-5 mm-es kuszórés van.
Tesztet nem találsz a hűtési hatékonységról, ismeretlen házban az eredményes hűtést jelezheti 2 előlapi és 2 tetőventi (a hátsó természetes). Talán nem véletlen, hogy sehol nem keltette fel egy egyszerű teszt elvégzésére a szakik érdeklődését. Persze 6 ezres Gigabyte, Asus házakat sem tesztelnek orba-szájba, talán annyiért ez is elmenne, de mint írtam 13-ért már egy xigmatek asgard pro is beszerezhető, vagy 10-ért szintén menedzsment nélküli, de tutira jól hűtő BitFenix Merc Alpha, vagy Outlaw.

[ Szerkesztve ]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32453) Potzee válasza daredar562 (#32449) üzenetére


Potzee
addikt

...alakul... :)
Nézelődhetsz itt és itt is.
Mennyi a keret? 15-16k? Milyen a konfighoz kell a kecó? Mekkora a VGA kártya és a CPU hűtő? Tervezel-e később tuningot?
Néhány javaslat... BitFenix Merc Alpha, Zalman Z9 Midi ,Xigmatek Asgard Pro, Xigmatek Midgard

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#32454) nemtabo válasza daredar562 (#32449) üzenetére


nemtabo
aktív tag

MS sorozatban biztos nincs kabel menedzsment, GS-III-ba képek alapján lehet.

[ Szerkesztve ]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32455) daredar562 válasza jookomak (#32450) üzenetére


daredar562
tag

hát igen ...szépen lassan kúszik fel az ár amit rá akarok szánni :)de hát, hosszú távra tervezek, így nézzen is ki , meg meg kéne adni a módját :) nézem az oldalt ...

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#32456) daredar562 válasza Potzee (#32453) üzenetére


daredar562
tag

hát a keret most ment fel 15-16k-ra... am processzor hűtőt nem választottam még ...meg ami az igazság hogy nem is értek hozzá annyira hogy mi mihez ... am a konfig :
Asrock FM2a75 Pro4
AMD Athlon II X4 750K
Sapphire Radeon 7770
Kingston HyperX Beast 2133mhz ( tudom felesleges, de 12k-ért kaptam a boltban :) )
500gb HDD
chieftec ctg 550-80p
dvd olvasó, valószinűleg NEC márkájú lesz az áldozat

tuningot lehet fogok alkalmazni, de nem az első 1-2 hónapban, addig csak belakom a gépet , meg tesztelgetek :)

Szerk: Bocsánat, dupla post született

[ Szerkesztve ]

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#32457) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok!Az lenne a kérdésem,hogy ha ebbe a házba[link] be szeretnék rakni egy DVD írót akkor le kell-e vennem a ház előlapját,vagy másképp is megoldható?Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#32458) jookomak válasza daredar562 (#32456) üzenetére


jookomak
őstag

Tápból elég az 500-as ctg oem kiszerelésben (gondolom a gép iponról lenne) ott van ilyen, máris spóroltál 2-3k-t, amit lehet házra költeni.
Amúgy pedig fáradj át a milyen gépet vegyek topikba, ugyanis sztem többet is ki lehetne hozni ebből.

malware: Én úgy nézem nem kell, elég belülről kivenni a takarólemezt, esetleg kitörni, és akkor be lehet csúsztatni a dvd-t, bent pedig rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

(#32459) daredar562 válasza jookomak (#32458) üzenetére


daredar562
tag

gondoslz itt a procira+vga kombinációra ? :)

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#32460) syl5


syl5
őstag

Sziasztok!

Méretcsökkentésen gondolkozom erősen. Konfigom adatlapomon, lapcserével nagyjából ezek lennének.
Jelenlegi házam 21,5 x 48 x 49 cm, elég nagy, sok helyet foglal az asztalon és szinte pang is az ürességtől. 2 slotos vga, egy hdd, egy ssd, optika nincs, ...
Viszont a nagy térnek és a jó szellőzésnek köszönhetően annak rendje és módja szerint házszellőztetés nélkül baromi halk és nagyon hűvös.

Valami olyan megoldás kellene, ami kisebb érezhetően, de mindemellett megmaradna a halkság úgy hogy jó szellőzés mellett 800-1300 rpm-en hajtott cpu, vga ventivel házventi nélkül tudna minden jó hőfokok mellett üzemelni.
Első gondolatom egy Bitfenix Prodigy volt, CPU-ra egy vízhűtéssel, mondjuk Corsair H60-al, mert hiába a Prodigy-ben a nagy tér, ha a diszkrét VGA miatt nem fér be egy normális léghűtő. Viszont ez baromi drága lenne, és aggódok amiatt, hogy közvetlenül a videokártya felett zárt a teteje. Így szellőztetés nélkül szerintem nagyon befűtene a videokártya. Bár az nagyon jó megoldás, hogy a VGA felöli oldallap teljesen rácsos.
Aztán jött a gondolat hogy M-ATX. Itt Már könnyebb lenne jól szellőző házat találni, viszont alig nyernék valamit méretben. 10 centivel ha alacsonyabb lenne a ház.
Most ott tartok, hogy valami speciális M-ATX ház kellene, ha tartani akarom a némaságot a jó szellőzéssel, és kellően kisebb legyen a ház. Lian Li-nek például számos jó megoldása van, ahol M-ATX lapokat sűrítenek be Prodigy méretű házba.

Ti mit mondanátok? Lehetne egy maximum 30-35 cm magas házba úgy összeépíteni a konfigomat, hogy 800-1300 rpm és házventik nélkül ne süljön meg minden, hangtalan maradjon és ne kerüljön egy vagyonba?
Ajánlatok erre?

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#32461) jookomak válasza syl5 (#32460) üzenetére


jookomak
őstag

A legtöbb matx ház olyan 40 cm környéke. Ennél lejjebb nem nagyon tudsz menni, csak itx-el, de ott már túl sok kompromisszum lenne. Én a silverstone tj-08-at, vagy a Fractal design define mini-t ajánlanám.

(#32462) nemtabo válasza daredar562 (#32459) üzenetére


nemtabo
aktív tag

sztem semmi gond a lappal meg a procival.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32463) geckowize válasza nemtabo (#32436) üzenetére


geckowize
őstag

Na eldöntöttem. A házhoz kapott 1000 rpm-es megy majd felülre, előre és hátra egy-egy Spectre Pro LED megy.

(#32464) Vismajor01 válasza nemtabo (#32437) üzenetére


Vismajor01
addikt

Na, kicsit összeszedtem az igényeimet. Rájöttem, hogy nem a csillivilliségre kellene rágyúrni, mivel ami csillivilliledesvilágítós ÉS minőségi, azok nagyon drágák. Mivel nekem max 20 ezrem van az akcióra, választhattam a karácsonyfa vs minőség közül, és bár jó lett volna kis gamer házat összedobni, most inkább maradok a minőségnél, mint FD core 3000, corsair 300R, Xigmatek Midgard II és társai.
Szóval ha tudsz ajánlani az alábbi, összeszedett igények alapján egy házat 20e alatt, akkor azt megköszönném:
Az usb kivezetés az elején, és ne a tetején legyen. A bekapcsoló gomb lehet a tetőn.
Legyen USB3, és USB2 kivezetése is(de USB2 mindenképp)
Legalább 2 centi wiring space
Porszűrők minden mennyiségben a venti nyilásokhoz (iszonyat poros a lakás)
Alsótápos legyen
A vga-nak minimum 30 centi helye legyen
SSD rögzithető legyen benne
Igényes legyen a belső ergonómia

Ez megvalósítható 20e alatt, vagy gyűjtsek még?
Előre is köszi a választ(addig nézelődöm, hátha megtalálom magamnak amit keresek)

e: A kiemeltek azok amik MUSTHAVE. A

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#32465) nemtabo válasza geckowize (#32463) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Az jó, 2x-es a nyomása a sima 3 pineshez képest és többlevegős szállít, és még neked is tetszeni fogl Olyan lesz mind a TT honlapján.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32466) nemtabo válasza Vismajor01 (#32464) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Hát a corsair carbide 300R-t neked találták ki jelenleg [ilyennel] megspékelve, hogy tudd az alaplapról kivezetni USB2-őt.
Szerintem ahol kell van szűrő, sajnos nálam is van por, hiába a sok pileszoszolás.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32467) geckowize válasza nemtabo (#32465) üzenetére


geckowize
őstag

De ez is 3 pines ugye?

Csak mert akkor egyből rendelem is a cuccokkal az elosztót is...

[ Szerkesztve ]

(#32468) Vismajor01 válasza nemtabo (#32466) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nincs USB3as vezérlőm az alaplapomon, ezért felejtős.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#32469) nemtabo válasza geckowize (#32467) üzenetére


nemtabo
aktív tag

igen 3 pines, meg a led veszi molexről le az élenyt. dicsérik itt
Kép az előző oldalon, jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32470) nemtabo válasza Vismajor01 (#32468) üzenetére


nemtabo
aktív tag

az "ilyennel" egy alaplapi usb2-re csatolható mely az előlapi 19 pines usb3-ra fordit. Aza usb2-vel megy a két előlapi, amíg nem kerül olyan alaplap bvele, mamelyiknek vagy usb3-as csatija.

[ Szerkesztve ]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32471) Vismajor01 válasza nemtabo (#32470) üzenetére


Vismajor01
addikt

Hm, meggondolom. Menni fog bele USB3as később, igen.
http://www.argep.hu/main.asp?suche=corsair+300r&x=0&y=0

csak kissé kívül esik a keretemen.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#32472) nemtabo válasza Vismajor01 (#32471) üzenetére


nemtabo
aktív tag

itt ezt is vehetsz hozzá, ha nem akarsz ebay-ről rendelni

azért öszintén megvallom általában egy házválasztásnál nagyobb kompromiszumokkal kell szembenézni, mint neked. a házakat nem egy bizonyos egyénre szabva tervezik.

[ Szerkesztve ]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32473) Vismajor01 válasza nemtabo (#32472) üzenetére


Vismajor01
addikt

Miből kellene lejjebb adjak?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#32474) daredar562


daredar562
tag

nah hát letettem a voksomat egy zalman z11es ház mellett :)... esetleg egy két infó hogy érdemes-e bele plusz ventiket venni ?

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#32475) nemtabo válasza Vismajor01 (#32473) üzenetére


nemtabo
aktív tag

A Fraktal pld. kicsit olcsóbb, 3 ventivel szerelt, arra egyenlőre lehet nem is kéne költeni.
DE
- usb-k felül vannak
- alul a táp előtti ventihelyen nincs porszűrő (amig nem veszel akár le is ragaszthatod a helyet, ha nem megy a hűtés kárára)

Jó kábel menedzsmentje van, de nem találtam cm-ben mennyit jelent ez. Végül is nem sok engedmény sztem.

Később ha lapot váltasz 3.000-ért veszel egy előlapi usb 3-es panelt.

[ Szerkesztve ]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32476) nemtabo válasza daredar562 (#32474) üzenetére


nemtabo
aktív tag

(#30996) soultrapp talán lett megoldás :U

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32477) Vismajor01 válasza nemtabo (#32475) üzenetére


Vismajor01
addikt

Igazából arról tényleg letudok mondani, hogy ne felül legyen az usb: Most is ott van.
A kábel menedzsmentre körülbelülre mondtam a 3 centit, mert asszem pont FD 3000ben 3.4 centi van^^ És ShallKretor nagyon dicsérte a tesztjében.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#32478) nemtabo válasza Vismajor01 (#32477) üzenetére


nemtabo
aktív tag

valamelyik éjjel azt írta, hogy a gyári hűtéssel legjobban hűtő ház. Tehár ha most nem akarsz kilószámra ventiket venni, akkor gyárilag ő lesz a legeredményesebb hűtésben. (Azt hiszem neki is ilyen van - de ez titok, ne mond vissza neki - lehet csak azért dicséri ennyire :Y ) (vicc volt :K )

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32479) Vismajor01 válasza nemtabo (#32478) üzenetére


Vismajor01
addikt

:D
Erről mi a véleményed? [link]
Elég szép eredményt ért el az összesítésben. 30 centi a vga hossz, SSD, igényes belső ergonómia, 2.4 centi wiring space, jól néz ki(:D), az árba is belefér.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#32480) nemtabo válasza Vismajor01 (#32479) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Csalódni nem fogsz benne. Ő is tuti jó, sőt dokkoló is van benne. A core 3000-hez hasonlóan ventivezérlő mehet hátra.
Azért nem mondtam, mert mondtad a vga miatt nagy helyet szeretnél.

[ Szerkesztve ]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32481) Vismajor01 válasza nemtabo (#32480) üzenetére


Vismajor01
addikt

Igen, és majd megakarom kérdezni ShellKretort, hogy a középső HDD konzolt ha kiszerelem, az egybe esik e a vga-val. Említést nem tesz róla a cikkében, viszont a Xigmatek 32 centit ír, és gondolom nem véletlenül. Bár ez meg azért bukik meg, mert ha kiszereletlenül 30 centi, akkor ha kiszerelem, nem létezik, hogy csak 2 centit nyerek.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#32482) nemtabo válasza Vismajor01 (#32479) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Jajj de ....... vagyok, úgy emlékeztem ő nem 90 fokkal elforgatott, így nem emlékeztem a kivehető keretre. Vhogy sztem az asgard pro ugrott be nekem.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32483) nemtabo válasza Vismajor01 (#32481) üzenetére


nemtabo
aktív tag

A teszt legeslegvégén ott egy kép vga-val és kiszerelt keretetel és egybeesik. [link]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32484) Vismajor01 válasza nemtabo (#32483) üzenetére


Vismajor01
addikt

Igazad van, tényleg. Akkor szerintem ő lesz az.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#32485) nemtabo válasza Vismajor01 (#32484) üzenetére


nemtabo
aktív tag

na akkor megebédelhetek asszam. :))

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32486) #98593280 válasza nemtabo (#32478) üzenetére


#98593280
törölt tag

Sejtettem ez a vád 1 nap majd utolér, de védelmemre szolgál, hogy már tavaly nyár óta megvan és csak hónapokkal később mértem meg mit tud, hőfokilag. Persze kiemelt orgazmusként éltem meg, hogy a legjobb lett :P

(#32487) HUNgaroczel


HUNgaroczel
tag

Milyen házat ajánlanátok ami: nem csilivili(nem világítt az eleje,nem plexi az oldala) , egész jól szellőzik, van benne kábelmenedzsment és usb3? max 10k-m van rá. :U

(#32488) nemtabo válasza #98593280 (#32486) üzenetére


nemtabo
aktív tag

én se nyárom mérném a melegben, még a végén nem lesz első helyezett , várnék kicsit, ventillátorokat kapcsolnék és kinyitnám rá a hűtőt a fair play kedvéért ;]

A vetélytársakat olajradiárot és hősugárző közé tenném. :Y

[ Szerkesztve ]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32489) daredar562 válasza nemtabo (#32476) üzenetére


daredar562
tag

huhh... most ez kicsit elbizonytalanított :S

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#32490) soultrapp válasza daredar562 (#32474) üzenetére


soultrapp
senior tag

Nekem a z11 plusz van.
Alapból van 3rom 12cm és 2 8cmes.
És még betettem egy coolink swif2 120p-t alulra.
De nincs különbség a plusz ventivel.

De,ha ezt a házam is cserélem valamikor akkor már a fractal d-3000re vagy a fractal d arc midire cserélem.
Eleinte nagyon nem tetszettek,de már nagyon megtetszettek.Főleg a belsejük.

(#32491) #98593280 válasza HUNgaroczel (#32487) üzenetére


#98593280
törölt tag

Esetleg a Thermaltake Commander GS-III -at talán, elvileg van benne menedzsment, a hűtését pedig nemsokára lemérem. Persze valószínűleg nem az egyetlen egy gyári ventivel kell majd üzemeltetni... 11eFt.

Más nem nagyon van. A Sharkoon Vaya rosszul hűt, a Xigmatek Asgard Pro már majdnem 13eFt és azt nem is tudom hogyan hűt, a tesója az Asgard 381 az gyengén, bár abban csak 1 db gyári venti van, a Pro-ban 2.

A 10eFt nagyon kevés a kívánt paraméterekre, de talán az említett GS-III megmenthet Téged.

(#32492) daredar562 válasza soultrapp (#32490) üzenetére


daredar562
tag

én a sima Z11es modellt néztem ki magamnak ... ugye ez annyiban különbözik hogy nincs benne usb3 előlapi csatlakozó...( venti mind a kettőben ugyan annyi van " gyárilag" ? )

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#32493) soultrapp válasza daredar562 (#32492) üzenetére


soultrapp
senior tag

a simában csak 2db 12cm-es van meg 2db 8cm-es.
és az usb3 csati különbség.

(#32494) nemtabo válasza #98593280 (#32491) üzenetére


nemtabo
aktív tag

az asgard 381-ről találtam egy tesztet

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32495) HUNgaroczel válasza #98593280 (#32491) üzenetére


HUNgaroczel
tag

Az a baj hogy a gépnek 80k ban kéne benne lennie de ház nélkül 82k-nál járok :/ Milyen paraméterről kéne lemondanom hogy 10kba beleférjen a ház? :D

(#32496) #98593280 válasza nemtabo (#32494) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nem nagyon preferáltam a 381-es cikk megírását, mert rosszabb lett mint az Asgard Pro. Instabil is vmennyire meg 2 helyett csak 1 db venti van benne gyárilag. Amíg van Asgard Pro, addig az a jó vétel.

(#32497) ViZion válasza HUNgaroczel (#32495) üzenetére


ViZion
félisten

Gépépítő topikban segítenek. Ha 80k a limit, akkor ez nem egy gémer konfig. Én több gépet is építettem Sharkoon Vaya házba (8-9k), alsó tápos, mehet bele az FSP 400-60 APN (8-9k), ami ilyen irodai konfignak elég símán, sok csatija van, Vaya ventije egy melós i5 gépemet is hűsen tartja, ha nincs fütős dVGA és nem tuningolod durván, akkor megfelelő. 80k gyakorlatilag FM2 alap konfigra (erős IGP-vel), vagy egy alap 1155-ös Pentium, esetleg i3 konfigra elég lehet, de ehhez később nem árt egy dVGA sem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32498) nemtabo válasza #98593280 (#32496) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Ja, én azt hittem azért említetted, mert extra olcso a asgard pro-val szemben, de most kukk, és drágább is.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#32499) KAMELOT válasza HUNgaroczel (#32495) üzenetére


KAMELOT
titán

XIGMATEK Asgard III 10K ,de felsőtápos, ha neked megfelel.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#32500) feco100


feco100
tag

Sziasztok!

Egészen véletlenül házvásárlási tanácsot szeretnék kérni tőletek! :)
Eljutottam odáig, hogy már csak három kiszemelt áldozatom maradt.
1. Corsair
2. Fractal Design
3. Coolermaster
Igazából nem nagyon tudok ezek közül választani. Ha jól sejtem akkor mind minőségileg, mind tudásban szinte egy kategória és ahogyan nézem árban is.
Arra lennék kíváncsi, hogy melyik lenne ezek közül a leghalkabb illetve a legjobban porvédett versenyző? Illetve melyik a legjobban felszerelt ventilátorok terén és mennyire jók a gyári ventilátoraik?
Ti melyiket választanátok? :F
Természetesen az adatlapomon szereplő konfig menne bele!

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

Üdv.

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.