Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) Ace Ventura válasza Inv1sus (#25698) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Sajnos a fogyasztóvédelem magasról tesz az ilyen dolgokra.
Nem foglalkoznak vele.Millió ilyen ügyük van, szóval azzal hiába fenyegetőzne.
Nekem azt mondták, hgoy a csomag nálam sérült meg, sajnos nem tudtam bizonyítani az ellenkezőjét, ezért mehettem a búsba.A garanciát elbuktam, mert fizikailag sérült volt a termék amit vettem, csak a számat jártathattam, hogy nem nálam sérült meg.Ők nem hitték el.
Ez már csak az Ipon jóindulatán múlik, hogy mit kezdenek az üggyel.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#25702) koczka13 válasza Inv1sus (#25698) üzenetére


koczka13
csendes tag

Na igen, ezek után így merjek rendelni náluk :F , pedig nekem is kellene egy jó fényképezőgép, usb3-as pendrive.

(#25703) xtevo válasza koczka13 (#25702) üzenetére


xtevo
őstag

Nem csak ők léteznek a világon... ;)

[ Szerkesztve ]

(#25704) koczka13 válasza xtevo (#25703) üzenetére


koczka13
csendes tag

Még ez a szerencse...

Engem csak az bánt, hogy teljes árat fizettem érte, ha kevesebbért adták volna, leértékelt áruként, akkor azt mondom oké, tudtam, hogy ilyen.

Ez így olyan, mintha vennénk egy új autót aminek az egyik fele karcos, de nem baj, majd a másik oldalról szálunk be, meg úgy parkolunk, hogy ne látszódjon, meg amúgy is nagymami kitakarja... :N

(#25705) koczka13 válasza koczka13 (#25704) üzenetére


koczka13
csendes tag

Továbbá, ha 1-2 év múlva esetleg eladnám, nem tudnám azt mondani "makulátlan, karcmentes állapotban eladó" így eleve érték csökkentve kellene adnom, egy új 5-13 ezres háznál sem megengedhető, nem hogy egy közel 30 ezres (hazánkban luxus) kategóriájú háznál. :(

Azért ennyire nekem sem megy jól, majd 7 évig használtam egy merevnek nem mondható, papírvékony lemezből készült, HDR (HűDeRezonál) házat, ezért gondoltam arra, hogy a ház egy hosszabb távú "befektetés", talán 4-5 évet is kihúztam volna vele.

[ Szerkesztve ]

(#25706) Merlinclub válasza koczka13 (#25699) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Ha fel volt bontva, azon általában azért nem kell csodálkozni. Oda teszik bele a számlát, gar levelet. Én is így csinálom.

Mindemellett ha sérült, vagy meggondolod magad, elállhatsz a vásárlástól 8 napon belül , de neked kell visszajuttatni a terméket, viszont az Iponnak a termék és a KISZÁLLÍTÁS költségét IS FIZETNIE KELL vissza!

xtevo

IGEN, ÍGY VAN!!!! Én is létezem.... :))

[ Szerkesztve ]

(#25707) Jim-Y válasza Merlinclub (#25706) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát jah, ha az embernek nem sürgős, vagy belefér +1-2000 forint akkor inkább nálad, vagy engusznál vásárolok én is, mert szerintem ti abszolút korrektek vagytok, nem egy hipernagy gépezet, ami 1-1 ilyen incidensre magasról tesz, egy vevőt elveszít, de marad még ezer... szóval így tovább, ha árat lehet még csökkenteni akkor hajrá ;]

megj: pl házat előszeretettel veszek pcgear-ből, tőled meg cpu-coolert, máshonnan még nem is vettem coolert :D

[ Szerkesztve ]

(#25708) Merlinclub válasza Jim-Y (#25707) üzenetére


Merlinclub
senior tag

:R :R :R

(#25709) koczka13 válasza Merlinclub (#25706) üzenetére


koczka13
csendes tag

Egyébként Én is erre gondoltam, hogy beletették a számlát, garilevelet, de később kiderült a másik csomaghoz rakták.

A visszajuttatással van a gond. Futárral (VIDÉK-BUDAPEST), ahogy elnézem ez olyan 4-5k lenne, ami nem kevés, illetve nem csak a házat rendeltem, mondjuk, ha így is visszaadják a kiszállítás költségét - vagy visszaküldöm a másik terméket is, ha már ilyen "kedvesek" voltak - így már csak 2-2,5k lenne.

[ Szerkesztve ]

(#25710) Merlinclub válasza koczka13 (#25709) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Jogod van hozzá. Törvény.

(#25711) #98593280 válasza Jim-Y (#25707) üzenetére


#98593280
törölt tag

Így van! Merlinhardver és Pcgear cool:) A Zalman Z11-ben amúgy a HDD blooknál jobbról és balról egy-egy 8 centis Zalmi venti teker:) Valszeg hétvégén költözök bele, mert ma CM550 volt, utána meg Tempest 410 lesz porondon:) A CM550 amúgy cool házikó, majdnem 3 centis a wiring space, nem nagyon kellett erőltetni a hátlapot, hogy helyére menjen:) Egyetlen hátránya, hogy külső usb3-as még. Gondolom ezért hozta ki a CM az újabb bátyóját, amit fezlerGabor linkelt.

(#25712) xtevo válasza #98593280 (#25711) üzenetére


xtevo
őstag

Neked a hdd dokkolóba belemegy a vinyó? Én anno olyanba futottam bele, hogy rosszul volt szerelve a vezetősín... és nem tudtam betolni a vinyót. :(((
Akit érdekel egy kevésbé tesztjellegű írás a CoolerMaster Silencio 550-ről, és tervezi a vásárlást, annak egy olvasást megér szerintem: katt

[ Szerkesztve ]

(#25713) #98593280 válasza xtevo (#25712) üzenetére


#98593280
törölt tag

Dokkolót nem próbáltam.

(#25714) Asbee


Asbee
veterán

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani olyan házat ami nagyobb mint a haf 912+ de nem CM ( :) váltanék másra) viszont a hűtése van olyan jó neki és át tudjam pakolni a bele a két 20 cm-es hűtőt. Ár az max 50k de az se baj ha olcsóbb. :D

(#25715) Jim-Y válasza #98593280 (#25711) üzenetére


Jim-Y
veterán

Na, most tanácsot kérek, eladtam a P180 mini-t, amik tetszenek 20K felett vannak, ennyit most nem szánok házra, így valami really cheap megoldás kellene, hajt a kíváncsiság a gagyibb házakat illetően, így kéne valami tutui kis kéró, valami mode-com vagy codegen, de most komolyan, ezeknél csak jobb házaim voltak, szeretném összehasonlítani őket:D Szv 10K alatt kéne valami, ötlet?:)

(#25716) Inv1sus válasza koczka13 (#25709) üzenetére


Inv1sus
addikt

Vatera futárját nézd meg. 2-3k ott a szállítás.

Jim-Y: Szerintem a Sharkoon Vaya házat fogja ajánlani neked. ;]

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#25717) Jim-Y válasza Inv1sus (#25716) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nem írtam bele a hsz-be, pedig gondoltam rá, hogy az kizárva, egyrészt ocsmány, meg úgy is cserélve lesz minél hamarább (pénz kérdése). Később egy SS PS07-lesz, vagy Lian-Li, vagy egy Prodigy, vagy ha vmi csoda folytán 50%-os áron kivognék egyet (haha), akkor egy SS Fortress FT03 -> ez lenne a best :P

(#25718) koczka13 válasza Inv1sus (#25716) üzenetére


koczka13
csendes tag

Megnézem.

Köszi Mindenkinek

(#25719) #98593280 válasza Jim-Y (#25715) üzenetére


#98593280
törölt tag

Szerintem szerezz olyant, amiről még nem írtak cikket.
fezlerGabo anno ajánlgatta a Mode Com újabb kábel supportos házait, ájponban 12k körül vannak, pl ez: MODE COM Champion. Szerintem gagyifeszt, de ha gondolod megnézheted.

Ja és írtam privit is:)

A Merc Alpha is mehetne még, mert szintén senki sem cikkezett még róla. 10k-ban megáll és az jobb fajta is.

ui: és NZXT 210-em is van :R :K

[ Szerkesztve ]

(#25720) Jim-Y válasza #98593280 (#25719) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nekem nem jött privi :/ Merc Alpha, lehet... :D

jah és kössz az ötleteket .

[ Szerkesztve ]

(#25721) balpis válasza Jim-Y (#25715) üzenetére


balpis
őstag

Lehet, a pincében van még valami albacompos P4-es gép. Annak a háza nem lesz jó? Egy citromos soproniért elviheted :)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#25722) Jim-Y válasza balpis (#25721) üzenetére


Jim-Y
veterán

De, ha lehet bele ventit rakni akkor szerintem jó lenne :) többit privátban^^

(#25723) horush válasza Jim-Y (#25717) üzenetére


horush
addikt

Aprón 5k körül / alatt vannak már cm-ek, vagy vegyél Linkworld Dragont 5k-ért, látom pont a te stílusod :DDD

(#25724) cian


cian
csendes tag

Sziasztok,

Nem találtam ASgard pro-t, helyette ezt ajánlották:
FRACTAL DESIGN Core 1000 11k-ért.
Szerintetek micro-atx-es ház iponnál vagy aquánál van jobb kb. ennyiért?
köszi előre is a válaszokat.
üdv

(#25725) Inv1sus


Inv1sus
addikt

A házakban található ventilátorok világítását kilehet kapcsolni?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#25726) evans123


evans123
csendes tag

Hello, lenne egy kerdesem, foleg azokhoz akik lattak mar kozelebbrol Corsair 300r-t. Szoval vettem egyet es azt nezem, hogy az alaplap rogzitesehez(feltetelezem ahhoz) 1 db alatet vagy hogy is nevezzem van(igy nez ki, csak fekete http://www.amazon.com/StarTech-Replacement-Mounting-Metal-Standoff/dp/B00008VF6K).
Na most nem tudom, hogy nem kene-e 10db-nak lennie. A kis manual amit volt a hazhoz, abban 1 db sincs megemlitve. Meg eleg fura nekem, hogy 1 db van, pl akkor az hova passzolna. Elsore azt gondolnam, hogy uj helyett hasznalt hazat kaptam, csak elfelejtettek visszarakni a 9 alatetet amivel rogzitettek benne lapot. Lehet csak paranoia, varom a velemenyeket.

[ Szerkesztve ]

(#25727) evans123 válasza evans123 (#25726) üzenetére


evans123
csendes tag

Asszem paranoia, most talaltam egy reviews oldalt ahol azt irjak hogy ehhez a hazhoz nem kell "standoff screw" mert meg vannak emelve a csavarozasi helyek. Azert valaki megerositheti ezt.:)

(#25728) koczka13 válasza evans123 (#25727) üzenetére


koczka13
csendes tag

Én is megnéztem egy jó pár tesztet a házról, de eddig ezt észre sem vettem, amúgy a képeken jól látszik, hogy az alaplapi tálcából préselték ki a távtartókat, középen egy normál távtartóval.

[ Szerkesztve ]

(#25729) drahotab válasza Jim-Y (#25679) üzenetére


drahotab
tag

Köszi, az elején olyat akartam, de lebeszéltetek róla.

Na akkor most felteszem megint a kérdést:

Xigmatek Asgard PRO vagy ThermalTake Commander MS-I (VN40001W2Z)?

(eltekintve a rendelési időktől)

Várom a javaslatokat, ha kérhetem, indokkal együtt!

Köszönöm!

(#25730) #98593280 válasza drahotab (#25729) üzenetére


#98593280
törölt tag

Mindkét házról írtam cikket: TT MS-I vs. Asgard Pro Egyébként szerintem nem vitás, hogy az Asgard Pro jobb. Elég ha a kábel menedzsment részére gondolunk. Ezenkívül alapban széles USB3-as, a Commander-nek csak a drágábbik MS-II verziója széles.

(#25731) albert8


albert8
addikt

Banyek a Lian Li-nál is ráérnek :DDD

[link]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#25732) drahotab válasza #98593280 (#25730) üzenetére


drahotab
tag

Koszi!

Akkor megint az Asgard nyert, kivarom az 1 honapot...

(#25733) Asbee válasza albert8 (#25731) üzenetére


Asbee
veterán

Nem rossz, szépen mutatna itt asztalon. :D

(#25734) Csatii


Csatii
csendes tag

Hello!

szerintetek melyik gáp ház hűt jobban? , mert szeretnék valami jól hűtő és kinézetű gépházat venni , melyiket érdemes megvenni?

-Sharkoon Tauron 4044951012282
-Thermaltake VL200L1W2Z Element

válaszaitokat előre is köszi! :C

Apple iPhone Best!

(#25735) horush válasza Csatii (#25734) üzenetére


horush
addikt

Bár "gáp ház"-akról nem tudom (esetleg háp-házakról - ejtsd: kacsaól), de azért nyilatkozni igen: a hűtése mindkét háznak teljesen rendben van, de egy kicsivel a TT jobb (egy előre beszerelt és egy opcionális 20cm-es fan felül), de drágább is vagy 10k-val. A tauronban ugye csak egy 17-es van felül, de szerintem az is bőven elég szinte mindenre. Ha SLI / CF rendszer építenél, akkor viszont megérheti a Thermaltake-et venni, az oldalsó 23cm-es venti miatt.

A tauronról pedig a véleményem itt és itt olvashatod.

Azzal is számolj, hogy a Thermaltake-en nincs előlapi usb3 kivezetés, valamint a belseje szürke.

[ Szerkesztve ]

(#25736) Csatii válasza horush (#25735) üzenetére


Csatii
csendes tag

aha, rendben akkor lehet akkor én is a Thermaltake VL200L1W2Z Element-nél maradok :D

az jobban tetszik, és akkor remélem jól döntöttem. :D

köszi a segítséget! :DD :C :C

Apple iPhone Best!

(#25737) drahotab


drahotab
tag

Az Antec One-rol mit mondtok? ; )

(szellozes, anyagvastagsag, minoseg, kabel supp, stb.)

Lehet az lesz az asgard pro helyett, mert surgosse valt, hogy legyen hazam..

Koszi! :R

(#25738) Jim-Y válasza drahotab (#25737) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nem azt írtad, hogy arra már nincs pénzed?!

(#25739) drahotab válasza Jim-Y (#25738) üzenetére


drahotab
tag

De, de ha most vennek 2k ert egy akarmilyen hazat arra az 1 honapra, amig megjon azAsgard, akkor inkabb azt a 2k-t hozzacsapom a mostanihoz :)

Ez most jutott eszembe :D

(#25740) gyiku válasza drahotab (#25739) üzenetére


gyiku
nagyúr

alaplapdobozon is elvan a konfig egy honapot. nesze, sporoltam neked 6 sört.

hüllő

(#25741) drahotab válasza gyiku (#25740) üzenetére


drahotab
tag

Abban nem fér el mellette a HDD és a táp, ezért egy társasjáték dobozába költöztettem az elejétől fogva :)

(#25742) StarZ3r0


StarZ3r0
tag

Annyi kerdesem lenne, hogy a Merch Alpha mellett van haz alternativa 10k kornyeken?
Nezegettem a Vaya-t, aminek az elolapi USB3 jonne jol, azt szinte sehol mashol nem latni, erdemes ezt szempontkent figyelembe venni? Van olyan masik haziko ilyen olcso arban, aminel van az elolapon. A masik meg, hogy az alabbi mennyire alternativa a Merch-nek vagy Vayanak?

COOLERMASTER RC-370-KKN1-GP Elite 370

Koszi.

(#25743) Grave_444 válasza StarZ3r0 (#25742) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Anyagminőségre a Merc Alpha a legjobb.
Szellőzésben a CM és az Alpha sokkal jobb, ha veszel bele ventiket...ha nem akarsz azokra költeni és fontos az USB3 akkor vedd a sharkoon-t.

(#25744) #98593280 válasza Csatii (#25734) üzenetére


#98593280
törölt tag

Bakker ebbe az Element-be hány vinyót lehet tenni, 11 darabot?:)

#25742) StarZ3r0 : az RC370 fapados, semmi kábel support nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#25745) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Corsair 500R itt figyel már, de költözés csak kedden lesz :O :D

Teszteken észre se vettem hogy kívülről nem fekete hanem metál szürke, de így talán még szebb is :K

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25746) smiti válasza Motion_Blur (#25745) üzenetére


smiti
addikt

Ha én is láttam volna, hogy nem fekete akkor lehet azt választom. De ezért lett a mostani is fehér, mert már unom az egyhangú feketét.
De most gondolkodom a Fractal Titanium változatán. :B

(#25747) devergo007


devergo007
csendes tag

Sziasztok!

Házat szeretnék most venni,jól szellőzőt 13-ezerig,kinézet sem mellékes.
FSP Hexa 400-as tápom van aminek nem valami hosszúak a kábelei.Ezt a tápot milyen alsótápos házakba tudnám beletenni úgy hogy a kábelek elérjenek biztonságosan?Tudnátok ajánlani pár ilyen házat?

(#25748) Motion_Blur válasza devergo007 (#25747) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Cooler Master Elite 430
Aerocool Sriker-X

Vannak csicsásabb TT házak is ennyiért, de szerintem az ótvar gagyi már :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25749) #98593280 válasza Motion_Blur (#25748) üzenetére


#98593280
törölt tag

A Striker X az nem csicsa? Amúgy ha a QS202-ből indulok ki, szerintem a Streker X is gagyifesz. Nagy kábel menedzsment sincs benne. Max az alaplap mellett a főkábeleknek vmi.

A 430-ban meg egyáltalán nincs menedzsment, egy fikarcnyi sem. Én nem ajánlom ezeket a házakat. 13ki-ból szerintem egyértelműen XIGMATEK Asgard Pro a nyerő. Széles USB3-as, nagy kábel support, jól szellőztethető, 2 db gyári venti.

A BITFENIX Merc alpha-t is megvenném bármelyik előtt (Aerocool - RC430). Sőt, Aerocool-t én már nem is hiszem hogy vennék. Sharkún klón, gagyi anyaghasználat.

A HEXA400 kábele konkrétan szerintem egyik alsó tápos házba sem elég. Vegyél egy táphosszabbítót. Ennyi. 1000 Ft között már kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#25750) horush válasza Motion_Blur (#25748) üzenetére


horush
addikt

Az CM 430 nem igazán ajánlott ház, semmi kábelmenedzsmentje nincs. A hexa 400-nak egyébként egyetlen atx méretű alsótápos házhoz sincsenek elég hosszú kábelei, de hosszabbítókat tud alkalmazni.

devergo007: nzxt source 210, xigmatek asgard pro, thermaltake commander ms-i, bitfemix merc alpha...

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.