Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26851) horush válasza hochman (#26850) üzenetére


horush
addikt

Minőségre, szellőzésre (bár ez most nem olyan fontos), felszereltségre.

Nem olyan hangosak azok a ventik.

(#26852) sultansmith


sultansmith
senior tag

hai!

Valami jól szellőző házikó kéne nekem, minél extravagánsabb, annál jobb! :) 10-20k körül valami szép szines-ledes csoda?

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#26853) TGWH válasza hochman (#26850) üzenetére


TGWH
őstag

SSD élettartama nem rövid, talán 10 évre jött ki, valaki számolgatta, picit túlozva...
Vinyót én is most nézek. Akkor alacsony fordulatszámú, lassabb, green vinyót nézzél, 24-25 decibelt írnak, igaz fogalmam sincs az mennyire hangos. Meg inkább azért szokott hangos lenni, mert rezonál, és az adja a hangot, nem maga a vinyó. Jó, ez mára már lehet nem igaz :D
Szerintem nem lesz hangos, attól függ mire kell. Mert ha megy mellette a zene, vagy a játék, akkor értelemszerűen lehet hangosabb, úgysem hallod, mert más elnyomja... ha viszont alszol mellette, az már lehet zavaró, igaz hozzá lehet szokni.
Most nézek teszteket, csak régiek :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#26854) hochman válasza horush (#26851) üzenetére


hochman
csendes tag

Azt sejtettem. Szerintem a speckó szigetelt ház csak a winyó miatt kéne, az csak másodlagos, hogy a ventik zaja is csökken.

(#26855) hochman válasza TGWH (#26853) üzenetére


hochman
csendes tag

Eléggé vájtfülű embernek lesz :D Fogjuk rá, hogy az ágy mellé kell és 0-24-ben fog menni.

(#26856) r6man123


r6man123
senior tag

A Mösteremberek mit szólna egy Aerocool RS9-hez? Árban mégis inkább ez lenne a preferálandóbb irány :)

(#26857) TGWH válasza hochman (#26855) üzenetére


TGWH
őstag

És ha 0-24 a fő igény, netán játszani akar? Mert ha nem, akkor lehet akár majdnem teljesen passzív hűtésű is... igaz nem lesz olcsó :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#26858) drunkyboy válasza r6man123 (#26856) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Ha ez az irány akkor inkább ezt: Zalman Z9 Plus Midi Tower :K

(#26859) hochman válasza TGWH (#26857) üzenetére


hochman
csendes tag

Nem játékra kell. Az ügyfél külön kérése az, hogy extra halk legyen, szinte néma (ezért kell egy viszonylag gyengébb procira is extra hűtő). Na az ilyen elvárásra kell olyan ház, hogy még a winyót is alig lehessen hallani (feltéve, hogy nem SSD).
Manapság már ilyenek is vannak, hogy halk legyen kevés pénzből :F

(#26860) TGWH válasza hochman (#26859) üzenetére


TGWH
őstag

Olcsó van, átlagos zajszinttel. Aztán halk van, drágábbért, és van venti nélküli, irreálisan drágán...
Minőségi táp kb. 20 ezer, lehet nem kéne ilyen erős, de az tuti halk...
Passzív táp is túlságosan drága, ahhoz képest, hogy pont az olcsó gépekbe kell. Mondjuk látni passzívnak írtakat, de ott a venti rajtuk, esetleg még az is megoldás lehet, hogy csak néha-néha kapcsol be. Körül kell nézni, tápos témában, ssd akkor mehetne bele, már ha nem torrentre kell... de egy green vinyó is kb. 20 decibelen megy, annál nincs halkabb úgy tudom.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#26861) horush válasza sultansmith (#26852) üzenetére


horush
addikt

Zalman Z9 U3?

(#26862) csabooooo


csabooooo
aktív tag

Sziasztok!

Legyen valaki olyan kedves, és ajánljon pár házikót max. 10e Ft-ig. Követelmény nem sok van: normális kinézet (inkább konzervatívabb), ATX formátum, elöl - hátul min. 120-as venti, felső tápos, de táp ne legyen benne.

(#26863) pityokakille


pityokakille
csendes tag

udv.
tudnatok ajanlani valami olcso micro atx hazat? max 8e forintom lenne ra. tap nelkuli kellene. csak egy amd a8 lenne benne az igp-vel plsuz egy hdd, egy odd. fsp 350 60 apn tap lesz benne. jol szellozo haz kene.

[ Szerkesztve ]

(#26864) Fl3x


Fl3x
aktív tag

Na megjött a TT Space :C nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget :R
Már csak olyan kérdés, hogy Arctic-Cooling Arctic F12 és Arctic-Cooling FAN F8 TC ventik jók lesznek bele szerintetek?

" Nem az számít mekkorát ütsz, hanem hogy hány ütést állsz ki mikor talpon kell maradni!"

(#26865) #98593280 válasza csabooooo (#26862) üzenetére


#98593280
törölt tag

csabooooo (#26862) :XIGMATEK Asgard II

(#26863) pityokakille: FRACTAL Design Core 1000 mATX
Sharkoon MS120/140

[ Szerkesztve ]

(#26866) haddent


haddent
addikt

sziasztok
kellene egy házikó ;) Írnám is a követelményeket:

- ATX (de az sem baj, ha e-atx belefér, de ez NEM kötelező)
- minőségi anyaghasználat, nem csicsás vékony hajladozó, törékeny műanyag szarokkal telerakva
- nem számít, hogy kell-e szerszám a szereléshez, vagy tool-free
- rendkívüli szellőzés (ventik nem baj ha vannak benne alapból, de ne a ventik legyenek jók, hanem a ház kialakítása, az elsőszámú)
- színes.. (belül ne sima fém színű legyen. direkt nem feketét írtam, felőlem lehet fehér, zöld bármi, csak ne az a simán úgy hagyott fém ...)
- kábelmenedzsment
- minnél egyszerűbb, letisztultabb, minimalistább dizájn. Még csak usb sem muszáj az előlapra...

Árat nem írok, minden kategóriát figyelembe veszek most, nem sietős :R

Szóval ilyen házakat kérnék :)

(#26867) jookomak válasza haddent (#26866) üzenetére


jookomak
őstag

A letisztult kinézet, és a jó szellőzés ritkán jár együtt. Az én ajánlatom mondjuk az Antec p280, vagy ha nem ennyire letisztult kell, akkor cooler master haf széria tetszőleges darabja. Esetleg lian li-k közül az, amelyikbe két ventit lehet előre tenni.

(#26868) horush válasza haddent (#26866) üzenetére


horush
addikt

Fractal Design Define R3, Anidées AI-6B, Corsair Obsidian széria, Bitfenix Raider, Bitfenix Shinobi XL, Xigmatek Midgard II, Silverstone SST-TJ04B-E, NZXT Switch 810, Antec P280...

[ Szerkesztve ]

(#26869) csabooooo válasza #98593280 (#26865) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Köszi!
Néztem én is egy Bitfenix Merc Alphát, ez milyen minőségű ház lehet?

(#26870) haddent válasza horush (#26868) üzenetére


haddent
addikt

Anidées AI-6B na ettől tátva maradt a szám :Y És még az ára is elfogadható ahhoz képest, hogy fém :R Köszi, szerintem meg is van. Esetleg szellőzésről van személyes tapasztalat?

(#26871) #98593280 válasza csabooooo (#26869) üzenetére


#98593280
törölt tag

Vékony lemezből van és instabil.

(#26872) horush válasza haddent (#26870) üzenetére


horush
addikt

Teszteket és specifikációt lehet olvasni, bár személyes tapasztalata nem hiszem, hogy sokaknak van.

Specifikáció alapján: (ventik)

Front:140/120mm fan x 2(140mm x 1 fan included)
Rear:120mm x 1 (included)
Top:140/120mm x 2 (optional)
Bottom:140/120mm x 2(optional)

Ez alapján teljesen jó a szellőzése, hiszen előre, felülre és alulra is tehető 2db 14cm-es venti. Bár alapból csak 2 van benne (hátul 12-es és elől 14-es).

(#26873) pirate29


pirate29
tag

Sziasztok! Milyen házat tudtok ajánlani egy Gigabyte windforce 3-as 7970 kártya és egy ninja 3-as hűtő elférjen benne?:D És persze jó legyen a szellőzése!:)

max keret 26000Ft

[ Szerkesztve ]

Laci

(#26874) hadogabi1


hadogabi1
senior tag

Sziasztok elérkeztem a házvásárláshoz végre. Igazából 2 ház között variálok most. A követelmények jelenleg 2500k van prociból benne és 6970 idővel 7970-re vagy 680-asra csere. Következő újításnak szeretnék egy corsair h100-as vízhűtést is de lehet hogy valamilyen nagyobb teljesítményű egyedi vízhűtés lesz szóval a házban nagyjából el kéne majd utólag férnie.
Na jöjjenek a versenyzők igazából 2 között variálok.
Corsair Graphite Series 600T Mesh

Thermaltake Overseer RX-1

Ez a kettő között jelenleg. A cooler master haf házai nagyon nem jönnek be, meg úgy általában nem jönnek be a cm házak.

A kettőnél ahogy néztem méretbeli különbség nincs igazából talán 2cm magasságban és szélességben is. Hűtőt ahogy néztem mindakettőhöz 3-at adnak és plusz opcionálisan beszerezhető még 3 mindakettőbe. A TT-nél elöl 1 db 20 -cm-es felül is egy 20 cm-es és hátul egy db 12-es míg a Corsairnál ugyanezek nagyjából. Hűtési teljesítményben tesztek alapján kb mindakettő megegyezik.

Az ár a corsair 44 a TT csak 29. valamint a corsair mellett szól nálam a megjelenés elegánsabb szép a TT viszont vagány játékos és talán még a sata dokkoló is mellette szól.

Az árkülönbség kb 15 ezer ft lehet ez fog dönteni mivel ez a pénzt ha rászánom pluszba vízhűtés hamarabb össze fog jönni.

Várom válaszotokat és az esetleges véleményeket és ajánlatokat hogy szerintetek milyen házat válasszak.

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#26875) woci01


woci01
tag

Sziasztok, nem nagyon találtam erre külön topikot és szerintem ehhez van a legnagyobb köze, ezért ide írnám.

Ezt a coolert néztem ebbe a házba, szerintetek jó lenne bele?

(#26876) #98593280


#98593280
törölt tag

Most raktam bele a NOX HUMMER-be oldalra is egy 20-as ventit, meg még alulra is egy 14-es, 1 fokkal csökkent az alaplap max RPM-en és max terhelésen. 2 fokot a CPU, a VGA nem változott.

Ha beraktam a VGA-t a gépbe, akkor 3 fokkal emelkedett a MB, 2 fokkal a CPU és 5 fokkal a HDD. Bár az lehet még nem melegedett fel eléggé:)

Amúgy csini a ház. Elöl 20-as gyári venti, felül hátul 3 db 14-es. 2x3-as 3 tűs venti vezérlés, 2 db potival felül. 2 usb3, 2 usb3, 2 esata felül. 27 mm-es kábel support, a kezem is befért:) 8-as anyagvastagság.

[ Szerkesztve ]

(#26877) Peetyaa


Peetyaa
tag

Sziasztok! Felteszem itt is a kérdésemet hátha előbb kapok választ. Van egy házam ami nem más mint Corsair Carbide 300R [link] Az lenne a kérdésem hogy vajon beleférne-e ez: [link] Bónusz kérdés pedig az lenne hogy ez a hűtő 100% hogy jó am3+-os alaplaphoz? Tudom hogy nem a legmegfelelőbb helyen kérdezem, de másik fórumon nem kaptam választ. Előre is köszönöm!!! :R

(#26878) lukaszokni válasza woci01 (#26875) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Bele kell férnie.

mAtx4ever!

(#26879) lukaszokni válasza Peetyaa (#26877) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

[link] [link]
[link]

"Méretek: 210 x 475 x 485 mm
Anyag: acél
Súly: 7,2 kg
Szín: Fekete
Form Factor: ATX, Micro ATX
Az alaplaptálca és az oldallap között lévő távolság: 175 mm"

És számolj! :)

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#26880) Peetyaa válasza lukaszokni (#26879) üzenetére


Peetyaa
tag

Akkor nem is lesz jó! 175mm-ből még levonom az oldalán lévő ventilátor szélességét, és akkor nem fér bele. Vagy most hogy nézem az lehet kicsit lejjebb van. Megvagyok lőve :D

(#26881) lukaszokni válasza Peetyaa (#26880) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Szerintem ne akard mindenképpen az oldalába azt a venitit.:) Inkább tedd át máshova és meg van oldva. :)

mAtx4ever!

(#26882) Peetyaa válasza lukaszokni (#26881) üzenetére


Peetyaa
tag

De máshol sincs hely. Ahol van hely ott venti is van, ha meg már megvettem kiszedni nem akarom :) Lehet nézek valami kisebb proci hűtőt. Azért köszönöm. :R

(#26883) horush válasza Peetyaa (#26882) üzenetére


horush
addikt

Az oldalsó ventinek nincs sok haszna egyébként, csak sli / cf rendszerek esetében.

(#26884) drunkyboy válasza horush (#26883) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Azert par fokot szamit az oldalso is: [link]
Itt pedig az ajanlott megoldasokat lathatod: [link]

(#26885) lukaszokni válasza drunkyboy (#26884) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Az ajánlottak között sehol nem jelölik az oldalsót, ha jól látom. :U
De köszi, ez elég hasznos és tanulságos. Átbogarászom. :)

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#26886) #98593280 válasza drunkyboy (#26884) üzenetére


#98593280
törölt tag

Oldalra tettem egy 20-as ventit, de a VGA 1 fokot nem hűlt terhelve.
Az alaplap és a cpu igen, 1-2 fokot. Az eddigi méréseim szerint, a jelentősebb hőfok csökkenés akkor jelentkezik, ha az átlagos 1-2 ventis házakat felszerelem kb. össz. 4-5 ventivel. Azoknak még maxon sem kell járniuk, alap sebességen is jelentős a hőfok csökkenés.

[ Szerkesztve ]

(#26887) Szatesz.


Szatesz.
aktív tag

Sziasztok!
Ez a hűtő elfér egy CM Haf 922 ben? Vagy Haf X ben?

(#26888) pirate29


pirate29
tag

Sziasztok! Van valakinek valamilyen tapasztalata Sharkoon Scorpion 2000 házról?A Szellőzés is érdekelne! Másikkérdésem pedig az lenne ,hogy beférne -e egy Scythe Ninja3a házikóba egyAsrock 890FX Deluxe 4alaplappal együtt?

Laci

(#26889) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Uj gepet kell osszeallitanom es elerkeztem a hazhoz, amire alig maradt keret, igy egy olyan USB 3-as hazat kellett keresnem ami boven befer a 15 K hatar ala es hazba be kell ferjen egy 161 mm magas AC Freezer A30-as.
Ezt neztem ki: Bolt Thermaltake Commander MS-1 Gyarto
Ahogy nezem igen szereny a kabel menedzsment, az is fokent a kozepso fuggoleges csatornara korlatozodik, kerdeznem hogy egy CTG-500-80P alaplapi tapcsatijat ellehet benne vezetni, es ugy egyaltalan milyen a velemeny rola, teszteket nem neztem.
A bolt oldalan van meg ebbol MS 2, de azok kekenyebbek csak 155 mm-es hutesre korlatozodnak, ha nagyon muszaj lehet keresek egy alacsonyabb hutot, szoval akinek van velemenye az ne habozzon ha jobb az MS 2 akkor inkabb nezek masik procihutot.
A lenyeg az araban van, mert ki kell jojjek 15 K alatt.

(#26890) TomiLi


TomiLi
addikt

Itt is megkérdezem, hátha tud valaki segíteni! [link]

Bogyóka

(#26891) Qkac11 válasza Steelmanus (#26889) üzenetére


Qkac11
csendes tag

Xigmatek Asgard Pro 13k

http://pcgear.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-stock.tpl&product_id=12410&category_id=182&option=com_virtuemart&Itemid=111

NZXT Tempest 410 16k

http://pcgear.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-stock.tpl&product_id=10103&category_id=63&option=com_virtuemart&Itemid=111

Ezek nagyon jól szellőztethető házak.Második ebben az árkategóriában a legjobb vétel,,megfelelő anyaghasználat,jól szerelhető,jól felszerelt,megfelelő kábelmenedzsment stb.

olvass utána:
http://logout.hu/cikk/nzxt_tempest_410/specifikacio.html

(#26892) drunkyboy válasza lukaszokni (#26885) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Ha jól megnézed az ajánlottakat, az utolsó előtti képen látható egy oldalsó ventis hűtéssel is. Azért is írtam.

(#26893) drunkyboy válasza pirate29 (#26888) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

A gyártó oldala szerint 165 mm a max CPU hűtő, a Ninja3-ad pedig 160mm. Elméletileg belefér, marad még fél centid :K

(#26894) pirate29 válasza drunkyboy (#26893) üzenetére


pirate29
tag

Hurrrá!:D Na és a szellőzésről mit lehet tudni?

Laci

(#26895) drunkyboy válasza pirate29 (#26894) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Kevés dolgot lehet találni erről a házról, de azért valamivel tudok szolgálni. Megjelenésekor (2011 eleje!) majdnem féláron tudta a felső kategóriás társai képességeit, viszont, ha ma körülnézel ennyiért azért már jobb tudású házat is kapsz.
Jól szellőző házikó, főleg ha az opcionális ventiket is belepakolod (mondjuk az oldalsó sztem már nem fér el), sok ötletes megoldást alkalmaznak benn, az anyaga viszont gyenge.
Szóval ha újonnan veszed 15k-nál többet nem érne meg, de mivel a legolcsóbb is 21k felett van akkor inkább ezt ajánlom:
Xigmatek Midgard II

(#26896) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok.szeretnék érdeklődni hogy szerintetek hűtés szempontjából melyik a jobb ház?CM 690II Advanced vagy CM Haf 912 Plus? Konkrétan jelenleg Advanced házam van ,elől 14cm (800RPM-en),hátúl és felül 12cm (1200RPM-en). Ettől a megoldástól mennyivel lenne jobb hűtésben,és ami fontos hangban,ha 912plus-ra váltanék,és az első 20cm.es mellé még felülre s raknék egy 20cm-es gyári cm ventit,ami ugye 700rpm-en jár tehát valószínű hogy halk.Sokkal szelősebb megoldás ez?

(#26897) Steelmanus válasza Qkac11 (#26891) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia!

Meggyoztel, kicsit modositottam a konfigon, igy belefer a NZXT Tempest 410.
Olvastam a tesztet is amit ShellKretor irt, NZXT Tempest 410 USB3 koszonom a tippet.

(#26898) #98593280 válasza pirate29 (#26888) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ahogy a Sharkoon Scorpio belsejét nézem, szerintem nagyon nagy eséllyel, ugyúgy instabil, mint a T5, T28 és a Tauron. Tuti hogy 20 ezret nem ér meg. Ennyiért az említett MIdgard II s még jó pár ház (Carbide 300, Arc Mini, Fractal 3000, Zalman Z9 U3, stb, jobb nála.)

[ Szerkesztve ]

(#26899) kromatika válasza kromatika (#26896) üzenetére


kromatika
veterán

sziasztok esetleg valaki?

(#26900) #98593280 válasza kromatika (#26896) üzenetére


#98593280
törölt tag

A HAF912p nagyon jól hűt, főleg 2 db 20-as ventivel. Ezek amúgy halkak, minél nagyobb egy venti, annál halkabb.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.