Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26751) Viktoár válasza #98593280 (#26750) üzenetére


Viktoár
addikt

Corsair vx450-es tápom van,gyárilag harisnyás. :U Talán elfér de az még nagyon messze van.
Kevés időm van a gyakorlatra,inkább csak az elmélkedésre van időm. :(

Üdv:Viktor

(#26752) Potzee válasza Fl3x (#26721) üzenetére


Potzee
addikt

Mai hír!
ZALMAN Z9 korlátozott számban, de készleten Merlinnél!
[link]
14k
Hajrá!!!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#26753) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok. Mondanatok egy hazat ehhez a hutohoz? [link]

Olyqn 40-70 font kozott. Legyszi parat mondjatok hogy melyik a jo egy Ivy I5 lenne benn es majd huzva is szoval jo szellozzon. Elore is koszi.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#26754) horush válasza Whysperer (#26753) üzenetére


horush
addikt

Pár példa: Xigmatek Midgard II, Bitfenix Raider, Zalman Z11, Zalman Z9, Corsair 300R.

(#26755) Whysperer válasza horush (#26754) üzenetére


Whysperer
addikt

Koszi a gyors valaszt.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#26756) Fl3x válasza Potzee (#26752) üzenetére


Fl3x
aktív tag

már megrendeltem a TT-t :É de azért köszi

" Nem az számít mekkorát ütsz, hanem hogy hány ütést állsz ki mikor talpon kell maradni!"

(#26757) Whysperer válasza horush (#26754) üzenetére


Whysperer
addikt

[link] erre gobdoltam.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#26758) horush válasza Whysperer (#26757) üzenetére


horush
addikt

Nem jársz vele rosszul, de megpróbálhatnál normálisan linkelni most már...

(#26759) Whysperer válasza horush (#26758) üzenetére


Whysperer
addikt

Bocs nem az En hivam uj android 4-es. Mind kijelol copy paste es igy rakta be.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#26760) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

hello mindenki
olyan mITX házat keresek amibe szerelhető ATX táp, és rendes magasságú(nem low profil) VGA
a Bitfenix Prodigy-al szemezgetek, de mást nem is igazán ismerek
tudnátok még ajánlani valamit?
moddingtól sem riadok vissza ;]

(#26761) Grave_444 válasza DiceBlade (#26760) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Én most erre várok. :) [link]

(#26762) DiceBlade válasza Grave_444 (#26761) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

nekem nagyon úgy tűnik hogy a procihűtő nem kap elég levegőt
esetleg ha eg lehetne fordítani a tápot, és a procihűtőn megfordítani/levenni a ventit

(#26763) Grave_444 válasza DiceBlade (#26762) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Egy gyári intel hűtővel használnám majd.
A táp amúgy nem lóg rá teljesen, de persze alaplaptól is függ.
Viszont a Bitfenix Prodigy hiába mini-itx, méretekben túl nagy hozzá...
A mostani micro-atx házam is kisebb nála.

[ Szerkesztve ]

(#26764) atomeec


atomeec
senior tag

"Milyen házat vegyek?" Sziasztok. Szeretnék lassan gépet fejleszteni és hát úgy gondolom, hogy ideje, hogy a gépházat is lecseréljem (ősrégi valami, megfő benne minden...). A legfontosabb szempont a szellőzés és hogy a 4890 toxic videókártyám beleférjen, esetleg ha lesz másik, akkor az is. 2 sata vinyó és egy DVD író, ami lesz még bele biztosan. Midi házakban gondolkodom, szeretnék tanácsot kérni mit ajánlotok. Árban kb 30000 a limit. Köszi előre is :R

(#26765) #98593280 válasza atomeec (#26764) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ezt a HSZ-emet tudnám válaszként ajánlani!

(#26766) atomeec válasza #98593280 (#26765) üzenetére


atomeec
senior tag

Köszi szépen! :) Keresgettem itt milyen árban vannak (Bulgáriában élek), de

IN WIN Dragon Rider-t nem lehet kapni
CM HAF X 45k körül van
Corsair 600T 50k és felette...

Ennél olcsóbb megoldás kellene, nézegettem a CM Silencio 550-et, De annál nem tudom mennyire megy a hűtés kárára a sok szivacs...

(#26767) #98593280 válasza atomeec (#26766) üzenetére


#98593280
törölt tag

BITFENIX Survivor, Colossus
HAF 912p, CM Enforcer
Xigmatek Midgard II
FRACTAL ARC Midi

ezek mind jól hűtenek
a CM550-et felejtsd el, az nem való diszkrét VGA-hoz.

(#26768) atomeec válasza #98593280 (#26767) üzenetére


atomeec
senior tag

:R :R :R

Ebből már lehet szemezgetni, nagyon köszi!

(#26769) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Szerintetek a mostani Corsair 600T-met érdemes lecserélni Bitfenix Prodigy-re? Nagyon beleszerettem abba a kicsibe. Előnyök, hátrányok akinek van ilyene? Köszönöm!

(#26770) horush válasza KaiotEch (#26769) üzenetére


horush
addikt

Hát az egy jó ház, nem is néz ki rosszul, s van benne hely is. De szerintem elrontották azzal, hogy ITX-re korlátozták, hiszen simán megoldható lett volna a mérete alapján mATX kialakítás is. Ha neked semmilyen bővítőkártyád nincs a VGA-n kívül (s előreláthatólag nem is lesz), s elég két ram slot, akkor vedd meg nyugodtan, rendben van minőségre és szellőzésre is.

[ Szerkesztve ]

(#26771) KaiotEch válasza horush (#26770) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem szükségeltetik, CF 1x volt a gépembe csak kipróbálás céljából, de hosszútávra csak 1 VGA-ra tervezek. Bővítőkártyám nincs semmi.

[ Szerkesztve ]

(#26772) #98593280


#98593280
törölt tag

Nem tudom ki kérdezte, de íme a válasz: a 350 Elite-ben nincs kábel support, vannak ugyan kivágások az alaplapi tálcán, de csak dísznek. Nem tudom amúgy mit gondoltak a kúlermaszter mérnökei, mit fog oda bedugni a user, gyufaszál kb. befér.... Az usb3 viszont széles.

[ Szerkesztve ]

(#26773) TGWH


TGWH
őstag

Miért olyan jó a kábel menedzsment? Ha jó széles kábelek lennének, még megérte, de a sata nem foglal sok helyet.

Keresem új házamat a ...oldalról.
Jó sok van :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#26774) #98593280 válasza TGWH (#26773) üzenetére


#98593280
törölt tag

SATA sem fér be.

Igen, jó sok vacak ház van ott is. Ami szerintem onnan szóba jöhet:
BITFENIX Shinobi
Thermaltake Spacecraft VF-I
Sharkoon T9 Value

ez a minőségi sorrend is.

gondolom 20-k már nem fogsz rá költeni...

[ Szerkesztve ]

(#26775) TGWH válasza #98593280 (#26774) üzenetére


TGWH
őstag

Igen, én ilyen rohadt skót vagyok, csak azért nem 150k a keret, mert abba nem fér bele amit szeretnék :D
T9 volt talán amire azt mondtam, talán még szóba jöhetne. Két szabályozható venti bele? :D
20k az Asgard Middle vagy mifene lenne szerintem, jó az, csak nekem elég egy vacak ház is, úgysem fogom annyit szerelni meg cipelni, fixen egy helyben állva meg csak nem dől össze magától...
Már így is falra mászok, hogy az egész cumók 270 felett fog megállni... jó igen, ott az i3, jó az játékra még jópár évig, ahogy a bull is, meg az A6-os is, hisz ,,ugyan azt tudja'', de én inkább hosszú távra terveznék.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#26776) #98593280 válasza TGWH (#26775) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ha neked jó a vacak ház is, akkor miért kérdezel itt minket? Vegyél egy 3eFt-os Codegen házat és tedd bele a 270 ezres konfigodat. Remélem lesz még 35 fok és meg fog sülni a cuccod benne...

[ Szerkesztve ]

(#26777) TGWH válasza #98593280 (#26776) üzenetére


TGWH
őstag

Azért 13-14 ezer forintért nincsenek codegenyek, ez a bajom...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#26778) #98593280 válasza TGWH (#26777) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ezen lehet segíteni, adunk Neked 14eFt-ért Codegen-t:)

(#26779) JoolsNOS válasza #98593280 (#26723) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Igazad volt a casecom házzal kapcsolatban! Kb a thermaltake v3 szintje. ( ami nekem persze tökéletes) A kábeleket kb ennyire lehet elrendezni, elöl ugye ott vannak még a sata tápkábelek, de az nem zavar, levegő és ventik útjában nem áll semmi.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#26780) somasz válasza Savanya (#26656) üzenetére


somasz
addikt

Ajánlottad nekem ezt az USB átalakítót, meg is vettem SK-tól, lehetséges, hogy fölöslegesen, mivel a Bitfenix háznak az USB3.0 házcsatija felől továbbmegy egy rendes usb2.0 csatlakozás is (lehet, ez ugyanarra szolgál, mint SK-é).
Namost, vagy csak azt az usb csatlakozást, vagy csak az SK-féle csatlakozást, vagy mindkettőt rákötöm az alaplapra, nem hajlandó felismerni a gép a pendrive-ot vagy külső vinyót. A mellette levőkő 2.0-ás csatlakozásokon problémamentesen működik mindegyik adathordozóm.

Találkozott már valaki ilyen problémával? :F
Bitfenix Shinobi USB3.0 tulajok előnyben. (Alaplap: Asus P9X79)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#26781) osonte


osonte
senior tag

ShellKretor:

Szeretném kérdezni, hogy mikor jelenik meg a cikked a Zalman Z9 Plus házról?

Ami érdekelne, hogy mennyi a hely a kábeleknek hátul, illetve a tápot lehet -e lefele fordítani, mert elég zártnak tűnik alatta.

Amit nézegettem NZXT Tempest 410, de annak a külseje nem tetszik, nagy a különbség a kettő között?

(Esetleg a teszt példányt szándékozod -e eladni?)

(#26782) #98593280 válasza osonte (#26781) üzenetére


#98593280
törölt tag

Szerintem jövő héten. 2 cm a wiring space. A tápot nyugodtan lefelé lehet fordítani, nem zárt az, csak egy egyedi megoldást alkalmaztak, reluxa-szerű. A teszt példány már régóta nincs nálam. Különbség annyiban van pl., hogy a Z9-ben 90 fokkal elforgatottak a HDD tartók, nem USB3-as és a hátsó PCI lapok is csak kitörhetőek.

Viszont a Z9 plus-ban meg van venti szabályzó és előlapi hőfok kijelző, sőt, ha jól emléxem gyárilag 4 db venti. A sima Z9-ben ezek nincsenek benne. 14k-ért a sima Z9 is nagyon jó vétel. Jó a hűtése, stabil, 0.85-ös anyagból van, gumis HDD csillapítás, best buy. Ezért is ez a következő választott cikkem.

[ Szerkesztve ]

(#26783) osonte válasza #98593280 (#26782) üzenetére


osonte
senior tag

Várom a cikket és köszönöm a válaszod! :R

(#26784) drunkyboy


drunkyboy
aktív tag

Végre megjött az új házam egyenesen Németországból:C Nox Hummer Zero

Az első benyomások nagyon kritikusan (szerelés nélkül):

+ kinézetre nagyon tetszik
+- nagyon nehéz (szegény postások :) )
+ nagyon nagy (mivel full tower), csak képről valahogy nem tűnt ekkorának,
+ belül is hatalmas, nyugodtan el fogok benn férni szerelésekkor
+ négy ventilátorral van gyárilag szerelve
+ az előlap felső részének oldalai lecsúsztathatóak, így az 5,25-ös helyek elölről is hozzáférhetőek

- megpróbáltam a stabilitását, bár nincs nagyon összehasonlítási alapom, de van azért kilengése
- az egyik oldallap kézzel oldható két rögzítő csavarja nagyon nehezen jött le, csak csavarhúzóval sikerült, mintha ferdén kapott volna a menetre gyárilag
- a vinyótartók "fülei" fémből vannak, a keret, amiben van az is, így a használat során idővel a festék valószínű le fog innen kopni
- a szívó ventilátorok közül az elsőn és az opcionális oldalsón nincsen porszűrő, úgyhogy nem árt majd rendszeresen portalanítani, ill. porszűrőket beszerezni

még két apróság
- az előlap sajnos a hagyományos összenyomós fülekkel van rögzítve, de legalább könnyen hozzáférhető és eltávolítható
- a felső borítást is úgy rögzítették, csak itt nehéz a fülekhez hozzáférni a ventiktől (nekem nem is sikerült), bár az egész felső részt talán soha nem kell levenni, hiszen a tetején a rács könnyen eltávolítható, így felülről is lehet a ventiket, radiátort rögzíteni

A szokásos dolgokat (kábelmenedzsment, anyagvastagság stb.) egy szakértő ember fogja megviszgálni részletesen ShellKretor személyében a közeljövőben.

(#26785) kromatika válasza drunkyboy (#26784) üzenetére


kromatika
veterán

Nagyon szép,és egyedi, nem tucat ház.gratula.

[ Szerkesztve ]

(#26786) drunkyboy válasza kromatika (#26785) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Nem volt cél az egyediség, de mégis az lett, köszi :D

(#26787) TGWH válasza #98593280 (#26782) üzenetére


TGWH
őstag

Jobb mint az Asgard Pro? :) :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#26788) #98593280 válasza TGWH (#26787) üzenetére


#98593280
törölt tag

Szerintem jobb. Főleg a gumis HDD felfogatás miatt, a PLUS-ban meg ott van a venti szabályzás, hőfokkijelzés és 4 db gyári venti is. Az anyag is erősebb, stabilabb is, szóval mindezek árban is megmutatkoznak. A Zalman drágább, joggal.

(#26789) kromatika válasza TGWH (#26787) üzenetére


kromatika
veterán

Szerintem is jobb :K

[ Szerkesztve ]

(#26790) Bálint85


Bálint85
senior tag

Hali
milyen házat ajánlotok ami hangszigetelt , van rajta Usb3 dugasz és jack dugó, alul van a táp,
porvédő rácsos. és vízhűtésnek is legyen helye ki tudja egyszer talán......

én ezeket néztem ki de ha tudtok jobbat ajánlani akkor várom az ajánlatokat!

- Cooler Master Silencio 550

- Antec P182

- Antec 900

- Fractal design arc mini

oldal és felső ventilátor mennyire jó, mert azért ott nagyon jön ki a hang?

bármilyen márka érdekel!
THX :R

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#26791) kromatika válasza Bálint85 (#26790) üzenetére


kromatika
veterán

szia. Antec 900 nem csendes ház :N P182 hangszigetelt ,de úgytudom nincs rajta usb3,és elég nehéz is szerelni. Cooler Master Silencio 550 nem rossz és ph teszt szerint is halk,az adatlapodon lévő konfighoz elég a szellőzése is,mivel integrált videókártyát használsz. Ha esetleg egy kicsit több a keret akkor pedig Antec P280 :K

(#26792) Bálint85 válasza kromatika (#26791) üzenetére


Bálint85
senior tag

most akarom lecserélni majd a konfigot ilyenre:

- Maximus V GENE alaplap
vagy
- Maximus V Formula alaplap

Intel Core i7-3770K LGA1155 proci

videókártya sztem majd 7850 lesz

Eizo FS2332 monitor

a többi cuccom maradna.

azért kérdem , hogy milyen házat vegyek de többet is felsorolhatsz ,- tok :R

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#26793) horush válasza Bálint85 (#26792) üzenetére


horush
addikt

Fractal Design Define R3 USB3? Ennek a szellőzése is megfelelő.

(#26794) Bálint85 válasza horush (#26793) üzenetére


Bálint85
senior tag

ez mennyire jó, szellőzés, halk ház?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#26795) gereke


gereke
tag

Sziasztok,

Végigolvastam a fórumban több ezer hozzászólást, de még mindig nem tudom eldönteni milyen házat vegyek. :F :O

A konfig: ASUS P8Z77-V LE alaplap ,Intel Core i5-3550 boksz, Chieftec A-80 CTG-500-80PB 500W táp, memóri , CD, 3db winchester (a tápot majd a házzal rendelem, ha ez nem jó akkor szóljatok légyszíves).

Most alaplapi videóval fog menni, de majd ha lesz rá pénzem, venni fogok egy kb. 50eFt-os videokártyát is.

Munka, multimédia szerkesztés, … Net használatra kell. Nem játék gép, s mivel a processzor sem K-s ezért a tuning sem játszik.

Nekem az egyszerű kinézetű házak tetszenek mint mondjuk a Bitfenix Merc. Semmi csicsa, semmi világítás, semmi extra.

A belsejéhez viszont nem értek, ezért kérek segítséget. Nem tudom melyik a ”jó/elfogadható” ház 20eHUF környékén( stabilitás, ventik helye és mennyisége, gyári ventik minősége, porszűrők, gumis HDD tartó, …. )

Mivel az alaplapomon csak 1db széles belső USB3 csatlakozó lesz, ezért olyan ”jó” házat keresek amin 2db USB3 kivezetés van(nem akarom elpazarolni az 1 db alaplapi csatit 1 kivezetésre, ha meg nem kötöm be akkor minek).

Ha ilyet nem találok, akkor olyan ”jó” házat keresek, amin NINCS egyetlen USB3 kivezetés sem. Ehhez pedig venni fogok egy USB3 előlapi panelt.

Azt hiszem kicsit hosszúra sikerült, de így kerek.
Aki végig olvassa is köszönet érte :R , pláne ha válaszoltok is rá :R :R :R .

[ Szerkesztve ]

LYA-L29

(#26796) horush válasza gereke (#26795) üzenetére


horush
addikt

Xigmatek Midgard II a barátod. Egyébként miért veszel Z77 alaplapot, ha nem akarsz tuningolni? :)

(#26797) Whysperer


Whysperer
addikt

Szerintetek ebbe
Sharkoon T9 Case - Red Edition Dimensions: 200 x 440 x 475 (WxHxD mm) [link]
belefér egy
Alpenfohn Brocken CPAF-005 CPU Cooler Fan Dimensions: 120 x 120 x 25 mm [link]

bele ha jól értelmezem a adatokat igaz?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#26798) gereke válasza horush (#26796) üzenetére


gereke
tag

FezlerGabor köszönöm válaszod. :R

Tényleg jól néz ki ez az egyszerű forma és biztos belülröl is jó lehet :C , de csak egy USB3-ja van. :O :O :O

Olyat keresek aminek vagy 2db vagy 0db USB3-ja legyen, mivel az alaplapon csak egy belső USB csati van [link]

Kösz :R

LYA-L29

(#26799) horush válasza gereke (#26798) üzenetére


horush
addikt

Vegyél akkor Bitfenix Raidert.

(#26800) #98593280 válasza gereke (#26795) üzenetére


#98593280
törölt tag

ZALMAN Z9 U3 usb3
19500 Ft
2 db USB3 és 2 db USB2
gumis 90 fokkal elforgatott HDD blokk
Kábel menedzsment
Stabil masszív ház
0.8-as anyagvastagság
nagyon jő hűtés
venti szabályzás
hőfok kijelzés
gyárilag 3 db venti (A cikk most készül róla:)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.