Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) Smani válasza drahotab (#25100) üzenetére


Smani
senior tag

Szerintem te magad se tudod hogy mit akarsz mert 1 hete csak kérdezed...

(#25102) albert8 válasza Smani (#25101) üzenetére


albert8
addikt

Én azt látom, hogy egyre sz@rabb házakról kérdez egy olyan szakmai topikban, ahol a topik mesterei értenek a dolgukhoz. :)

drahotab: válasz: az előbbiekhez nem hasonlitanám

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#25103) Smani válasza albert8 (#25102) üzenetére


Smani
senior tag

+1...

Elején még nagy masszív chieftec amiben még van anyag aztán hamarosan Codegen lesz terítéken.

(#25104) horush válasza drahotab (#25100) üzenetére


horush
addikt

Ratyi.. Szerinted miért nem ezt ajánlottuk? Ha jó lenne, már ajánlottuk volna, nem kell a létező összes házad végigkérdezned. :U

(#25105) gyiku válasza horush (#25090) üzenetére


gyiku
nagyúr

a xigmatek nagyon tetszik, de eleg jol is merik. haf-ban csak az ara szimpatikus, viszont csak ez az egy dolog keves lesz, ahhoz hogy azt valasszam. mas nem gyart ilyet?

hüllő

(#25106) drahotab válasza horush (#25104) üzenetére


drahotab
tag

Na köszönöm a választ!

Csak nagyon megtetszett.. és mások ajánlották :(

De bízom bennetek! :R

Eddig a Merc Alpha ugye a nyerő, nagyon tetszik is, de sajna nincs USB3-as verziója..

Nincs valami hasonló USB3-as ház, vagy valami megoldás?

(#25107) proci985 válasza gyiku (#25105) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Cooler Master ACTS 840, Cooler Master Stackerek közül első modellek.

Silverstone Temjin tj07 és tj11, mindkettő nagyszerű ház.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#25108) haddent


haddent
addikt

Láttátok már a vadiúj Corsair Vengeance C70 -t? Elvileg 100% -ban fémből (acél) fog készülni, és szerintem nagyon durván néz ki, és iszonyat jónak tűnik az oldallap-csatlakoztatás is! Ha minden igaz 30e Ft környéke lesz (ha megnézitek a többi tápot USD átszámolva HUF -ra nagyjából azonos, szóval remélem ez is az lesz!).

(#25109) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Házba hátsó hűtés szempontjából melyik a jobb, a 8 centis gyorsabb vagy a 12 centis lassabb ventillátor?

Ajánlották itt az oldalon az arctic f12-t. Én még a következőket néztem mellé:
[link]
[link]
[link]

Ezek közül még mindig az Arctic éri meg a legjobban?
Illetve találtam arcticból olyat ami intelligensen szabályozza a fordulatszámot a hőmérsékletnek megfelelően.

Középút kellene: csendes és jól hűt.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#25110) Smani válasza Vhiktor (#25109) üzenetére


Smani
senior tag

Hátra AC F12 Pro ventit tennék 1000rpm-re leszabályozva. Korrekt venti jó ár/teljesítmény mutatóval.

(#25111) Bukmop válasza drahotab (#25100) üzenetére


Bukmop
tag

néztem én is, de nekem méret is számít - nem akarom kicentizni -, nem is mai, "csak" négy hűtő tehető bele - nekem OC-hoz kevésnek tűnik -, meg aztán azt is vedd figyelembe, hogy a méreteihez képes "csak" 4,5 kg. (ez az én kilós hűtőmhöz, tápomhoz, SLI-mhez...ráadásul NEKEM még nem is igen tetszik, ez ugyan szubjektív, de hosszú időig akarom nézni :) ). Te tudod mihez kell NEKED, ha jól emlékszem már 14E körül találni.
De amúgy ha jól emlékszem itt a fórumon valami 10K körül is emlegettek valami Xigmatek Asgard-ot! itt jókat írtak róla!
Asgard Pro 12E!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

"Doing more than the minimum work is my deffinition of failing!"

(#25112) gyiku válasza proci985 (#25107) üzenetére


gyiku
nagyúr

silverstonok kiestek, mindenkepp olyan kell, ahol alul es felul van a taphely.

hüllő

(#25113) TGWH


TGWH
őstag

XIGMATEK Asgard Pro USB3 házat lát v.ki a piacon? Én az első 3 asgardot láttam csak, de egyik sem volt pro, és mindegyik 10 ezer alatt volt. Vagy netán nem ez a teljes neve?

Szerk.: milyen hűtő legyen rá, tudtok valami csendeset ajánlani, aminek lehet szabályozni a fordulatszámát? Előre, hátulra. Ha a ház felett 15 centi hely van az asztal lapjáig, az elég, vagy megrekedne a levegő?

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#25114) horush válasza TGWH (#25113) üzenetére


horush
addikt

Itt van a webshopban, csak nem tudni, mikor lesz raktáron. Kérdezd meg Engusztól szerintem.

(#25115) windlord válasza horush (#25114) üzenetére


windlord
őstag

Most nézem ezt a Xigmatek Asgard Pro -t amelyről beszéltek.
Őszintén szólva nekem is megtetszett.

Mondátok róla pár szót?!
Jó, megéri-e...?

[ Szerkesztve ]

(#25116) TGWH válasza windlord (#25115) üzenetére


TGWH
őstag

Állítólag nagyon korrekt a 12-13 ezres árához képest. Gumitalpak, alsó tápos, hűtőhelyek mindenhol, usb3 elől, jól is néz ki, és bár nem súlybajnok, de elég stabil. Állítólag :D tesztet valaki írt is róla talán. Vagy még nem?

Szép nagy darab, ki is kell vágni hátul az asztalt, hogy beférjen, meg kivenni egy fiókot, hogy legyen elég helye szellőzni.
Ventiket még keresek hozzá.

Köszönet, majd igyekszem megrendelni valahol :D Szerintem darabokban rendelem meg a gépet, procit meg vga-t majd később, de ha valami most olcsóbb, és nagy valószínűséggel nem megy már lejjebb az ára, akkor szépen lassan pár hónap alatt meglesz a gép :D

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#25117) windlord válasza TGWH (#25116) üzenetére


windlord
őstag

Nekem is megakadt rajta a szemem ahogy a linkben megpillantottam.
Minden tud amire nekem szükségem lehet.
Kábelmenedzsment, alsó táp, usb3 (mondjuk az a lapom tudja, de nekem annyira nem lényeg. De ha már egyszer van a házon...), hűtésbővíthetőség és mellesleg még olcsó is.

Ha esetleg valaki hallott róla valamit, akkor legyen kedves és ossza meg velünk!

(#25118) proci985 válasza gyiku (#25112) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

akkor kiesik az antec p190 is.

lianliból elvileg még az a71f/p80ból egyik korai modell pár éve volt ilyen kialakítású, de olyat szerintem használtan se fogsz tudni beszerezni.

moddolással még elvileg az antec 1200 tetejében is lenne hely.

miért fontos, hogy alul és felül is legyen hely?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#25119) Pickle Rick válasza windlord (#25117) üzenetére


Pickle Rick
senior tag

[link] Itt van róla egy rövid teszt (angol). Nekem nagyon megtetszett ez a ház. Főleg azért mert tele van venti helyekkel ami a mostani házamról nem igen mondható el. Szerintem jövő héten beújítok egy ilyet. :K

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#25120) xtevo válasza TGWH (#25116) üzenetére


xtevo
őstag

Lesz róla cikk remélhetőleg hamarosan: ShellKretor tollából. ;)
Rövid véleménye a házról: [link]

(#25121) TGWH válasza xtevo (#25120) üzenetére


TGWH
őstag

Ezt olvastam :D
Esetleg ssd-t hogy lehet beletuszkolni? A linkedben lévő hsz-ban írták, hogy nincs tartó. Melyik ssd-hez adnak keretet, mert valamelyikhez nincs, ezt tudom (talán v.melyik kisebb ocz-nek).

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#25122) xtevo válasza TGWH (#25121) üzenetére


xtevo
őstag

Az, hogy melyik SSD-hez adnak 3,5" átalakítót, azt gyártó/modell válogatja, érdemes megnézni a gyártói oldalakat, vagy az aktuális kiskert megkérdezni.
(Corsair Force GT-hez adnak ;))

(#25123) windlord válasza Pickle Rick (#25119) üzenetére


windlord
őstag

Nekem is nagyon megtetszett, de azért megvárom a házi tesztet.

Égető lenne a házcsere nálam is, mert a mostani házam nem éppen a legjobb...
2 venti hely, felső tápos, nincs kábel supp... és még sorolhatnám.
Ennyi pénzért szerintem jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#25124) dobobazsy


dobobazsy
őstag

ajánljatok már nekem legyetek szívesek 1-2 olcsó(használtan) jól szellőző házat, ami felső tápos. sajna rövidek a tápom kábelei, ezért alulról nem érne fel.
nagyon szépen köszönöm! :R

(#25125) Vhiktor válasza dobobazsy (#25124) üzenetére


Vhiktor
veterán

Lehet venni hosszabbítót, pár száz forintos tétel:)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#25126) gyiku válasza proci985 (#25118) üzenetére


gyiku
nagyúr

jelenleg a haz tetejen van 2 kisebb tap mashoz, de holnap be fogom pakolni egy atx tap dobozaba. amugy is szerettem volna masik hazat, igy ha talalnek egy megfelelo 2 tapos hazat, akkor rendes tap menne alulra, a masik meg felulre, igy minden problemam megoldodna.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#25127) proci985 válasza gyiku (#25126) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

találtam még párat:

Azza Fuzion 4000
Enermax Fulmo GT
Aerocool Strike-X ST

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#25128) drahotab


drahotab
tag

Megint én :U :)

A legújabb kérdésem felétek:
10-11 körül milyen USB3-as gépházat ajánlotok?
(A Thermaltake Commander MS-II már túl drága)

Eddig a Cooler Master Elite RC-431 Plus Blacket néztem...

Várom az ajánlatokat! :D

Ismét nagyon köszi! :R

(#25129) TGWH válasza drahotab (#25128) üzenetére


TGWH
őstag

Xigmatek Asgard Pro-t mondogatnak itt már egy ideje :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#25130) drahotab válasza TGWH (#25129) üzenetére


drahotab
tag

Abból itthon nem találtam USB3-asat!

[ Szerkesztve ]

(#25131) dobobazsy válasza Vhiktor (#25125) üzenetére


dobobazsy
őstag

és meg is tudod mondani esetleg, hogy hol kapnék?? :Y :R :R

(#25132) gyiku válasza proci985 (#25127) üzenetére


gyiku
nagyúr

arban a haf 932 meg elmenne, viszont a gamer cuccok sosem erdekeltek, az xigmatek elysium 50k-ja meg mar a lelektani hatar felett van. amiket ajanlottal, azok meg inkabb dragabbak :)

hüllő

(#25133) proci985 válasza gyiku (#25132) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

stacker stc01 akkor ő kell neked. árban is elfogadható, egyébként apróban is ritkaság.

itt van mégegy

jó, azt mondtad 932nek csak az ára tetszik, azt hittem feature szinten hiányoltál belőle dolgokat:). azért is kezdtem ajánlgatni drágább, de jobb házakat. több táp általában amúgy is spec rendszereknek kell, ebből is indultam ki.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#25134) TGWH válasza drahotab (#25130) üzenetére


TGWH
őstag

http://www.argep.hu/main.asp?sucheall=XIGMATEK+Asgard+pro&min=&max=&x=0&y=0
PC Gear, talán ezt is írták délután.

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#25135) drahotab válasza TGWH (#25134) üzenetére


drahotab
tag

Nagyon köszönöm! :R

Szégyellem magam, pedig átnéztem az előző HSZ-eket :(((

Na, ez telitalálat!

Még annyi a kérdésem hozzá, hogy a belső USB3 mit takar? :)
Kell még a gyári ventik mellé vennem ventit, vagy azok elegek lesznek-é?

(#25136) DjDanee87 válasza drahotab (#25135) üzenetére


DjDanee87
addikt

Belsőnél ilyen a csatlakozó: USB 3.0

Ezt kell az alaplapra dugni, nem mindegyiken van, amelyiken hátul van USB 3.0
Nálam is emiatt nincs kihasználva az előlapi USB 3.0-m, mert az alapon nincs ilyen USB csatlakozó sajnos, csak hátul.

Alaplapon

[ Szerkesztve ]

(#25137) drahotab válasza DjDanee87 (#25136) üzenetére


drahotab
tag

Értem.
Valszeg ASROCK B75M lapom lesz..
Azzal passzol?

(#25138) malagutif122


malagutif122
tag

Sziasztok

Az Lc power Veritasról mi a véleményetek?
CSendes ház?
adok linket róla!
LC Power Veritas

(#25139) DjDanee87 válasza drahotab (#25137) üzenetére


DjDanee87
addikt

Nem mondom 100%ra, de ahogy nézem nincs front USB3 header rajta.

(#25140) gyiku válasza proci985 (#25133) üzenetére


gyiku
nagyúr

hasznalt nem jatszik, kezdek lassan megbaratjozni a haffal.

hüllő

(#25141) drahotab válasza DjDanee87 (#25139) üzenetére


drahotab
tag

Tehát valszeg nem passzol :(

És akkor ahhoz a laphoz milyen házat nézzek?

(#25142) drahotab válasza drahotab (#25141) üzenetére


drahotab
tag

Na találtam egy ilyen megoldást.
Lehet, ez lesz belőle!

Így vennék egy Merc Alphát+egy ilyet (A vagy B-t).

A kérdésem: ASROCK B75M lapomhoz melyiket vegyem? (A vagy B)

Köszi! :R

(#25143) horush válasza drahotab (#25142) üzenetére


horush
addikt

A-t, mert a b75m-en nincs belső usb3. De ezzel a 3k plusszal már jobb, akár usb3-as házat is vehetnél.. :U

[ Szerkesztve ]

(#25144) drahotab válasza horush (#25143) üzenetére


drahotab
tag

Köszi!
No igen, de 12 alatt még nem ajánlottatok jó usb3as házat az asgardon kívül, ami meg nem jó nekem azt írtátok..

(#25145) horush válasza drahotab (#25144) üzenetére


horush
addikt

Sharkoon Vaya Value?

[ Szerkesztve ]

(#25146) #98593280 válasza TGWH (#25116) üzenetére


#98593280
törölt tag

A héten elvileg megjelenik az Asgard Pro cikk. Nem volt időm még teljesen hétvégén befejezni.

#25143) fezlergabor : Az ASRock s1155 B75 PRO3-M -en van belső USB3 foglalat, igaz hogy azon is a 3 db SATA3-ból kettő csak ASmedia-s, nem natív. Viszont 19k.

Van belőle ATX-es is: ASRock s1155 B75 PRO3, kb. egy ezressel több, 20k.

[ Szerkesztve ]

(#25147) drahotab válasza horush (#25145) üzenetére


drahotab
tag

Arra azt mondtátok, nem szellőzik jól!

[ Szerkesztve ]

(#25148) lp640sv


lp640sv
tag

Hello!abban szeretnek seitseget kerni hogy egy ilyen gephez eleg e egy atx haz vagy valami nagyobb kene ?
alaplap asrock z68 extreme3
i7 2600k
corsair vengeance ramok
msi gtx560 vga hawk vagy 448 twin frozer
kb ez a lenyeges.

(#25149) DjDanee87 válasza drahotab (#25147) üzenetére


DjDanee87
addikt

Ne akarj prémium házat 10e Ft-ért :P

lp640sv: ATX alaplap - nem kell hozzá nagyobb ház, csak kisebb ne legyen, mondjuk ne mATX.
Szóval minimum ATX.

[ Szerkesztve ]

(#25150) drahotab válasza DjDanee87 (#25149) üzenetére


drahotab
tag

Nem akarok. Jót akarok!
És 12-ért!

Annyiért mondom ha más nem Merc Alpha+Frontpanel és meg van oldva :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.