Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17285) spidersoft válasza Flashget (#17284) üzenetére


spidersoft
senior tag

A tavalyi 16.000Ft/2TB-os áron nézve lazán megérte volna duplikálva tárolni az adatokat... tehát hogy két winyón megvan ugyanaz. Az "árrobbanás" előtt akartam pont venni két darabot, különböző márkájúakat, és duplikálva menteni rájuk. Mire "rászántam magam" felment a HDD ára duplájára... Ez még a jelen árral sem bót. A BR lemez is 50-60Ft/4,7GB "a szomszédban", itthon fogalmam sincs mennyi lehet... az artis-juss 400Ft+ÁFA (508Ft)/25GB, azaz 95,50Ft/4,7GB, hasonlóan mint a DVD-nél, tehát magyar lemezárakat véve még akár duplikálva se olyan vészes ez a mostani ár. Viszont BR lemezem még nem volt, nem tudom, hogy mire finnyás, mennyire érzékeny pl. karcokra, tárolásra (élén vagy lapján papírtokba? hengerben?), forgatási sebességre, mennyire akar rajtamaradni a réteg... A DVD-k nekem sokkal tartósabbak voltak, mint a CD-k, nem jött le egyikről se a réteg (bár *nagyon olcsó* lemez már volt, hogy kettéjött, mint a pilótakeksz), míg a CD-kről igen. A CD vagy egy felületi karc miatt "vakult be", mint a foncsor, akár pettyekben, akár vonalban, vagy szimplán csak lehámlott róla a prezúr. DVD-n két műanyaglap között van a réteg, ha az jól össze van ragasztva, akkor sok baja nem lehet. A BD ismét olyan, mint a CD: csak felületi lakkréteg védi az adathordozó réteget, így a nagyobb adatsűrűség mellett véleményem szerint emiatt is sérülékenyebb, mint a DVD. Van erről valahol cikk/tartós teszt, hogy mennyire viseli a BD a karmolást, zsíros kézzel tapogatás mennyire "eszi le" róla a réteget, mint a CD-k esetében történt, meghogy tartósabb egy-két éves használat mennyire nyírja ki a lemezt?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.