Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16151) Flashget válasza Kcsabi (#16146) üzenetére


Flashget
félisten

ez se rossz
lehet megkéne venni és kicserélni az előlapot az enyémen :D

Realme GT Master Edition

(#16152) Flashget válasza verybigboy (#16150) üzenetére


Flashget
félisten

dehogy ugyanaz ;]

Realme GT Master Edition

(#16153) Kcsabi válasza Flashget (#16151) üzenetére


Kcsabi
tag

Nem, csak mostanában mindenki a 7200-est dicsérte, véletlenül megláttam, csak az a baj, hogy Nyíregyházán van.
Plusz postával már több az ára.

(#16154) jeni válasza Flashget (#16151) üzenetére


jeni
félisten

hát... az a fránya IDE csati ;]

Miért tüntették el a lapomról azt a csatit :DDD

Pont ilyet adtam el tavaly tavasszal egy Pioneer 111 tárasságával a kolléganőimnek-darabját 2500 Ft-ért megvették.

Inkább adtam volna oda az apámnak (ott a Teac DW50 van benne)

[ Szerkesztve ]

(#16155) fer válasza kicsirigó7 (#16147) üzenetére


fer
őstag

:C Ha esetleg van köztük eladó is...?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#16156) Flashget válasza jeni (#16154) üzenetére


Flashget
félisten

viszont az INFOME és INFOMEDIA mides lemezt nem ismeri fel :(

Realme GT Master Edition

(#16157) fer válasza Flashget (#16149) üzenetére


fer
őstag

A jitter miatt nem érdemes gyorsan írni!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#16158) Flashget válasza Kcsabi (#16153) üzenetére


Flashget
félisten

Teljesen jó a 7200 csak a Pio 108 se kutya :)

Realme GT Master Edition

(#16159) Flashget válasza fer (#16157) üzenetére


Flashget
félisten

na de lassabb írásnál a PI és PIF volt rosszabb..jitter meg 12% alatt van no problem.

Realme GT Master Edition

(#16160) Dark_Spirit


Dark_Spirit
csendes tag

Sziasztok!

Baromi meglepő kérdésem lesz; melyik DVD írót vegyem?

Ezekkel szemeztem eddig:
Sony Optiarc AD-7260S
NEC AD 7260S
Samsung SH-S222L

Persze, ha esetleg van valami best-buy mostanában (ebben az árkategóriában), akkor ne tartsátok vissza magatokat és zúdítsátok rám! =)
Különben túl nagy igényeim nincsenek, ritkán írok DVD-t (igazából olvasás céljából se lesz ronggyá használva), de a régi meghalt, szal kell a pótlás.

Köszi a segítséget előre is.

Come to the dark side, we have cookies !

(#16161) Joltee válasza Dark_Spirit (#16160) üzenetére


Joltee
aktív tag

Az első kettő ugyanaz, illetve a NEC ezen sorozat fejlesztésében nem volt benne. A lényeg: ajánlott író. SATA-s ugye. Viszonylag hangos működés közben, de nem kiugróan. 7280S sem rossz (bár nekem olyan nincs, csak a fórum alapján mondom). Az is SATA csatolós.
A 222L nagyon jó, de igen nagy szerencséd van, ha újonnan (vagy akár használtan is) hozzá tudsz jutni. Halk. Viszont ez IDE-s (PATA)!

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#16162) november


november
tag

Sziasztok!

Na vettem egy Asus DRW 24B3ST írót lemezminőség tesztre. De Jitter-t nem tud mérni, pedig azt írtátok itt a forumon hogy ez minden mérést tud. Na most akkor hogy van? A gyári firmwart kell frissíteni? Vagy át kell crossflashelni? És azt hogy? Melyikre? A gari meg gondolom akkor elvész. Vagy vissza is lehet azt csinálni?

És a kép alapján hogy kell értelmezni ezt a lemezminőségtesztet? Tudom kövezzetek meg, milliószor el lett mondva, miért keresek vissza (mert nincs annyi időm) blablabla. De amit King Unique írt itt a fórumon azt szerintem másik programnál van (lásd: [link] ) Mert én Nero DiscSpeed-et használok, és ott len csak PI van kétszer, meg a szélén Jitter.

Illetve miért lett 30 mega a Nero DiscSpeed 7-es? Érdemes ezért leszedni?

Szeretnék kérni egy kimerítő választ.

(#16163) november válasza november (#16162) üzenetére


november
tag

Valamiért nem rakta be a képet. Itt van: [link]

[ Szerkesztve ]

(#16164) Kcsabi válasza november (#16162) üzenetére


Kcsabi
tag

Opti drive controlban azt hiszem, beállításokban van, minőség teszt és be kell jelölni a jittert.
Amit linkeltél feljebb az az összes tesztprogramra érvényes, mindegyik mér jittert, PIE, PIF értéket és nagyjából egyformát, tehát tökmindegy, hogy Nero DiscSpeed vagy Opti drive control segítségével mérsz.
Nero DiscSpeedben meg nézd meg már, hogy a jobb oldalán mit ír a C1 meg C2 kijelzésre.
Na, az a PIE meg PIF.

[ Szerkesztve ]

(#16165) Dark_Spirit válasza Joltee (#16161) üzenetére


Dark_Spirit
csendes tag

Igen, közben feltűnt nekem is, hogy valszeg ugyan az a kettő. :>
Szóval akkor próbáljak meg szerválni egy 222L-t, ha nem nem jön össze, akkor végül is bármilyen SATA-s író megteszi?

Come to the dark side, we have cookies !

(#16166) misx válasza Joltee (#16161) üzenetére


misx
senior tag

7260-nak annyira azért nem vészes a hangja. Legalábbis én rosszabbra számítottam. Igaz én szinte mindig 8x-an írok DVD-t.

[ Szerkesztve ]

(#16167) november válasza Kcsabi (#16164) üzenetére


november
tag

Én hülye, most nézem, hogy alul a PI Hibák nem hiába vannak kék és sárga színnel. Mert ha jól nézem a kék a PIE és a sárga PIF. Hm. lusták voltak kiírni.

De akárhogy nézem nem tudja a Jittert. pedig rámentem a különleges beállításra, ott bepipáltam a Jitter dvd-t és akkor se:(

,,nézd meg már, hogy a jobb oldalán mit ír a C1 meg C2 kijelzésre." a beállításokban úgy szerepel hogy a C1 a PIE és a C2 a PIF

(#16168) november


november
tag

Na legújabb Opti Drive Control-al tudtam Jittert mérni. Max 8.6% lett.

Viszont azt nem értem hogy Nero DiscSpeedel miért nem írja ki.

(#16169) Joltee válasza Dark_Spirit (#16165) üzenetére


Joltee
aktív tag

Bármilyen azért nem! Mondjuk ha nagyon kevés lemezt írsz és azt sem hosszútávra (archiválás), akkor nyilván nem kell rajta túl sokat filózni; a mai LG és "Pioneer" írókat kerüld el, bár a kínálat nagy részét ezek teszik ki sajnos...

Ha újonnan veszel, akkor ezek közül (mind SATA):

Sony-Optiarc 7260S, 7261S (LightScribe), 7263S (LabelFlash)
Sony-Optiarc 7280S, 7283S
Asus DRW-24B3ST v. 24B3LT
Samsung S222AB (vagy SH-S223L ha még találsz)

A 7260S a leginkább ajánlott.
Az Asus írókat a jobb írásminőség érdekében át lehet szotfveresen alakítani (crossflash) Lite-On írókká (mivel valójában Lite-On belsejük van), ez persze garanciavesztéssel jár.
Ha megírt lemezeidet le szeretnéd minőségtesztelni, akkor erre a célra a fentiek közül csak a Samsung (részben) vagy az Asus-ok alkalmasak.

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#16170) november válasza november (#16168) üzenetére


november
tag

Senkinek semmi ötlete?

Illetve ha az asust csak lemezminőségteszrte és lemezolvasásra használom, akkor nem kell crossflashelni. igaz?

illetve a nec 7260s-nél ez jó minőségnek számit? (kép itt: [link]) mert én ezt a lemezt a gyári firmwarrel írtam meg. vagy tud ennél jobbat is?

[ Szerkesztve ]

(#16171) Joltee válasza november (#16170) üzenetére


Joltee
aktív tag

Az írás igen jónak számít, bár két dolgot tudni kell: egyrészt a lemez nem lett teleírva, azaz nem tudni a fennmaradó kb. 1,7GB részben milyen lenne az eredmény. De ha olyan ami az első kb. felében, akkor nincs mit aggódni. :) Jitterrel kapcsolatban fogalmam sincs a Nero miért nem méri meg, de ha 12%-nál nem nagyobb (a max. érték), akkor már elfogadható; a 8,6% pedig teljesen OK!

Tudomásom szerint az Asus crossflash nélkül is alkalmas tesztre, tehát felesleges azt megtenni.

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#16172) Kcsabi válasza november (#16170) üzenetére


Kcsabi
tag

Próbálj meg egy másik DiskSpeeddel mérni, hátha az mérni fog jittert.[link]

(#16173) MeroM


MeroM
senior tag

Sziasztok lenne egy olyan kívánságom h normál gépbe valo dvd írohoz házat keresek! egyik barátomnál láttam olyat kb egy éve annyit tudok róla h IDE csatis a házban és usb vel csatlakozik a géphez/laptophoz stb ilyesmi érdekelne márkát vagy valami linket ahol lehet ilyet kapni tudnátok írni közi előre is! :C :R

(#16174) november válasza Kcsabi (#16172) üzenetére


november
tag

Joltee és Kcsabi köszönöm a segítséget.

Akkor majd holnap megnézek egy másik verziót.

(#16175) verybigboy válasza november (#16174) üzenetére


verybigboy
senior tag

A "Lemez Minőség" fül-nél a "Különleges" nevű gombra kattintva a "Tesztek engedélyezése" résznél a "Jitter (DVD)" ki van pipálva majd le lett OK-zva?

(#16176) Kcsabi válasza MeroM (#16173) üzenetére


Kcsabi
tag

(#16177) Dark_Spirit válasza Joltee (#16169) üzenetére


Dark_Spirit
csendes tag

Értem, köszönöm szépen a kielégítő választ! =)

Come to the dark side, we have cookies !

(#16178) csocso233 válasza Joltee (#16169) üzenetére


csocso233
csendes tag

Üdv.-és a samsung jól ír?-ne vegyek már 2 írót(7260s)?

(#16179) Joltee válasza csocso233 (#16178) üzenetére


Joltee
aktív tag

Nekem 222AB / 223L íróm nincsen (222L van, az szuper).

Vegyél 7260S-t, ha meg találsz mellé egy 223L-t, akkor azt is. ;)
Ha visszaolvasol az jön le, hogy a 222AB nem ír olyan jól, mint a 223L.
7260S/223L viszonylatban passzolok!

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#16180) csocso233 válasza Joltee (#16179) üzenetére


csocso233
csendes tag

Ok.Samsung s222 van használtan.- vegyek akkor mellé a 7260s-t?
-vagy elég S223L(ha lehet még kapni)önmagában?

[ Szerkesztve ]

(#16181) verybigboy válasza csocso233 (#16180) üzenetére


verybigboy
senior tag

SH-S222L -ed van, vagy melyik verzió? (Az L-es verzió az ami kilóg a 222-es sorozatból). Ha az irásminőség van a No. 1. helyen amit keresel akkor a 2 Samsung közül (SH-S222L és SH-S223L) az SH-S222L-t vegyed (igaz ez ATA csatlakozású).

(#16182) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Laptop mellé tudnátok ajánlani egy megbízható külső USB-s vagy eSATA DVD írót aminek lehetőleg nem kell külön tápellátás?

Max 8-szoros sebességgel szoktam DVD-ket írni.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#16183) kutga válasza kutga (#16182) üzenetére


kutga
nagyúr

MOD
Eszembe jutott, mivel a HP laptopomból kivenném az egyébként tökéletesen működő optikai meghajtót, lehet-e kapni olyan racket amibe azt bele lehet tenni?

Pl. egy ilyen jó lehet?

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#16184) november válasza verybigboy (#16175) üzenetére


november
tag

Kipróbáltam a Nero DiscSpeed 5 és 7-es verziójával is és Jittert továbbra sem akar mérni, azon kivül mindent mér. Hiába pipáltam be és okéztam le a Jitter DVD-t a különleges beállításokban.

Opti Drive Control 1.51-es verziójával viszont most is tudtam Jittert mérni.

(#16185) verybigboy válasza november (#16184) üzenetére


verybigboy
senior tag

Milyen íróval akarsz pontosan tesztelni?

(#16186) november válasza verybigboy (#16185) üzenetére


november
tag

Asus DRW-24B3ST íróm van.

Opti Drive Controllal mér Jittert csak Nero DiscSpeedel nem:(

[ Szerkesztve ]

(#16187) verybigboy válasza november (#16186) üzenetére


verybigboy
senior tag

Töltsd le ezt a verziót [link] majd ezt futtasd, meglásd megfog oldódni a problémád! :K

(#16188) november válasza verybigboy (#16187) üzenetére


november
tag

verybigboy király vagy :R
honnan tudtad hogy ezzel a verzióval müködni fog?
egyedül PO Hibákat nem mért, nem tudom hogy ez a baj-e.

amúgy lementettem a mérést, elég érdekes lett:D Íme: [link]
Amúgy Verbatim lemez volt, kb 6 éve írtam meg.

Még egy kérdés. Hogy nem baj ha régebbi programmal mérek? Mert ahogy nézem ez a régi széria utolsó kiadása..

[ Szerkesztve ]

(#16189) slaci007 válasza november (#16188) üzenetére


slaci007
senior tag

Új Lite-On belsejű írókkal működő spéci verzió,sajnos a plex880sa ezzel sem mér jittert.

Tungsram 1896-2022

(#16190) Fishor válasza Flashget (#16134) üzenetére


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Megnézettem egy ismerősömmel az írót, friss volt már a firmware, ellenőrizte, de az ő gépén sem sikerült megírni a tdk-t. Az ő írója viszont gond nélkül megírta, úgyhogy a Nec csoda már nem ír csak újraírhatóst, mindegy olvasni jó.
Nézegettem, neten mit kéne venni, de rájöttem, hogy szinte minden fekete. Találtam pioneert is, viszont ez is fekete, nekem meg fehér a gépem. Végül aztán kiszedtem a másik gépből a régi Pio-t abba meg beraktam a nec csodát.
Azért áruljátok el nekem, hogy nem tudtok valami olyan dvd írót ajánlani, ami mindent megír és beolvas (régi LG olvasóm volt amit nem olvasott be, amit aztán ugyanez a Pio simán olvasott), nem pörgeti szét a cuccost (nem hangos) és sata-s. Szívem szerint Piot vennék, az már bizonyított, most azt használom újra, csak azért jó lenne valami gyorsabb gép, bár filmet amúgyis csak max 4xesen szoktam írni.

Üdv: Fishor

(#16191) Flashget válasza Fishor (#16190) üzenetére


Flashget
félisten

Az igazság az, hogy a régi írók jobbak mint a maiak. itt a ph-n rengeteg használt fehér írót köztük Piot IDE-st is árulnak.
Amit ajánlani tudnék az is Optiarc 7260 vagy a 7280, de hogy fehérbe van e pasz..ezt az írót az írás miatt, olvasás miatt mondanám samsung 223L vagy LiteOn 624B a halkság és a hibajavító részük miatt, de egyiket se kapni. LiteOn ráadásul 13K volt legutóbb én még 7.8K-t vettem 1 éve.

maradt az Asus valamelyik verziója liteonra crossflashelve, halk is és ezután még ír is, tesztel is. nem tudok más alternatívát mondani.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#16192) Joltee


Joltee
aktív tag

A Plextor 760A író milyennek számított anno?

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#16193) jeni válasza Joltee (#16192) üzenetére


jeni
félisten

a Samsung SH-223F az a 223L elődje volt és az jobb vagy rosszabb mint a SH-223L utód?

[ Szerkesztve ]

(#16194) kicsirigó7 válasza jeni (#16193) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Samsung SH-223B elődje a 223F.
Samsung SH-223L elődje a 223Q.

Ezekből a 223B / 223Q és a 223L volt a jobb. A 223F kicsit elmarad írásminőségben tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#16195) slaci007 válasza Joltee (#16192) üzenetére


slaci007
senior tag

A legjobbak között volt nekem még van egy,plextools programmal sok extra dolgot tud amit a mai írók nem.Az utolsó echte plextor író volt. :R

Tungsram 1896-2022

(#16196) lajtika


lajtika
aktív tag

Üdv, valószínűleg már sokan fel tették ezt a kérdést. Lehet slot in dvd írót kapni asztali géphez? Vagy olyan elő lapi panelt amivel notebook írót el lehet takarni esztétikusan?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#16197) Atisom1


Atisom1
csendes tag

Sziasztok!Azt szeretném kérdezni,hogy egy asus 24B3LT-DVD írót hoy tudnék átflashelni PLEXTORRÁ?Nem tudom milyen kiterjesztésű firmware kell hozzá (bin vagy exe)Előre is köszönöm a választ.

(#16198) Melack válasza lajtika (#16196) üzenetére


Melack
veterán

Nekem azt az infót adták a barkács topikban, hogy vagy kartonpapírt festesz be olyan színűre, mint a házad, vagy szerzel egy műanyag takarólemezt a DVD olvasó helyére, és abban vágod ki a DVD íród helyét.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16199) TopGun


TopGun
csendes tag

Sziasztok!
En most szeretnek egy DVD irot venni, az a kerdesem, hogy melyiket ajanlanatok?
Azt szeretnem, ha halk uzemu lenne, dual layert tudjon irni stabilan, meg 4-5 ev mulva is meg tudja irni a lemezeket es olvasni is tudja oket.

(#16200) nadragulya válasza Atisom1 (#16197) üzenetére


nadragulya
csendes tag

Korábban több alkalommal írva lett.
Állományok, leírás:[link]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.