Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16101) verybigboy válasza Jim74 (#16100) üzenetére


verybigboy
senior tag

Sajnos ez így van ahogy mondod, szívás az egész!

A lemezekről Flashget írt, amit írt én csak megismételni tudnám ...

(#16102) Flashget válasza Jim74 (#16100) üzenetére


Flashget
félisten

Ezért szoktuk berakni teszteket ha veszünk valamelyik tipusból és ha jó rendelnek a többiek is.
De ha valaki önző :D vesz 1 gurigával, teszt és ha jó utána vesz belőle 100-200-300db-ot..majd ha már megkapta berakja a tesztet "ilyen lemezzel még nem találkoztam" lásd 1 évvel ezelött DVD+R Verbatim Made in UAE :DDD és mire felocsúdsz már nem kapni made in UAE gyártásút :W :D

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#16103) slaci007 válasza Jim74 (#16093) üzenetére


slaci007
senior tag

Én a samsungot nem ajánlom,beszereztem egyet nemrég 3.lemez után megadta magát és még tetű lassan is olvasott.Cserénél inkább ráfizettem egy 7280-ra fényévekkel gyorsabb csak egy kicsit hangosabb.

Tungsram 1896-2022

(#16104) Jim74 válasza slaci007 (#16103) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akkor lehet, hogy az Asus felé fogok nézelődni.

(#16105) nadragulya válasza jeni (#16078) üzenetére


nadragulya
csendes tag

Saját tapasztalatom szerint az ajánlott külső házban meglehetősen hangos a folyamatos üzemű ventilátor, így még a nem vájt fülűeket is zavarhatja.
Következésképpen bármilyen DVD egységet nyugodtan bele lehet tenni, mert garantáltan elnyomja a hangját. Gondolkodom a venti likvidálásán.

(#16106) kicsirigó7 válasza slaci007 (#16103) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Rajtad kívül még senki sem panaszkodott rá. :N

Az hogy te kifogtál egy hibás Samsung SH-S222AB írót, ez még egyáltalán nem jelenti azt hogy az összes ilyen. Minden márkánál van hibás példány!!! Én anno Pioneer 111D- Pioneer 216DBK-ban fogtam ki hibásat. Utána több márkából típusból verzióból vásároltam, szerencsémre hibás példányokat elkerülve.

A nálam lévő SH-S222AB tökéletesen működik nyár óta. Elég jó minőségben is ír. Az Asus/LiteOn/Plextor B verziós csipszettel szerelt példányait lepipálja. Főleg Jitter-ben.
Olvasási sebességben is ott van mint a 24B3LT. Halkságban sincsen különbség.

Szk:
Természetesen a Sony Optiarc AD- 726xS/ 278xS szériák valamivel jobbak írásminőségre. :K
De nem halkságban és gyorsaságban.

[ Szerkesztve ]

(#16107) verybigboy válasza kicsirigó7 (#16106) üzenetére


verybigboy
senior tag

Csak egyetérteni tudok Veled, valószínű tényleg hibás verziót foghattál ki, nekem sem volt még idáig gondom Samsung íróval ... pedig nem 1 db. van a birtokomba, s nem is 3!

(#16108) Jim74 válasza verybigboy (#16107) üzenetére


Jim74
nagyúr

Na akkor mégis versenyben marad a Samsung 222AB :U

(#16109) adra


adra
tag

Sziasztok,

Plextor L871A íróm van, 1.00 firm van fent. Fel lehet tolni rá az L870A 1.08-as firmjét? Egyáltalán mi a különbség a 2 író között?

[ Szerkesztve ]

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#16110) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Na erre lessetek rá [link]
Szerintem vagy sokat akar a srác nyerni a bolton, vagy nem ért hozzá és jól átverték őt is.
De inkább az első. :D

(#16111) Flashget válasza kicsirigó7 (#16110) üzenetére


Flashget
félisten

nyerni akar, mert tudja az xboxosok megvannak veszve a liteon B chipsetes írókért.

te vagy a hegylakó? :DDD

Realme GT Master Edition

(#16112) Flashget válasza Flashget (#16111) üzenetére


Flashget
félisten

ennek az oldalnak a fórumán...hát lenne mit segíteni ;)

Mostanában egy olyan problémába ütköztem, hogy a számítógép rontja a DVD-ket. Maxell lemezre írok LG GH22LS30 íróval. Elég rossz aránnyal. kb 10-ből 1 jó. Mindig akkor rontja el, mikor az első réteg végére ér. Próbáltam már Linux, és windows alatt is több író progival is.

Realme GT Master Edition

(#16113) Flashget


Flashget
félisten

samsung 222L fehér
igaz használt, de van még rajta félév gari. ha valakinek ilyen tipus kell.

Realme GT Master Edition

(#16114) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Valószínűleg meghalt a NEC DVD íróm, mert csak az újraírható DVD-t írja meg. Milyen DVD-írót ajánlotok, ami Sata-s megbízható és megír/beolvas mindent? Az előző íróm Pioneer volt (ide-s) de az amit elcsesz ez az író azt is simán megírja. Ezzel a NEC-cel pedig negyedannyi dvd-t sem írtam mint a régivel.

Üdv: Fishor

(#16115) fer válasza kicsirigó7 (#16029) üzenetére


fer
őstag

Mikor raksz már fel egy képet az íróidról?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#16116) Flashget válasza Fishor (#16114) üzenetére


Flashget
félisten

mi a tipusa annak ami meghalt?

jelenleg új írók közül Optiarc 7260 az ajánlott de az asus és az újabb optiarc 7280 is veszik.

Realme GT Master Edition

(#16117) Chaser


Chaser
titán

Nem találtam bluray topikot, lehet béna vagyok:)
NEC Sony Optiarc SATA 12x BD-5300S-03 OEM fekete - egy ilyet nézegetek, vélemény róla?

szerk: Flashget : nem írtam kötőjelet a bluray közé, ezért nem találta a kereső:) :R

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16118) Flashget válasza Chaser (#16117) üzenetére


Flashget
félisten

pedig van :)

Realme GT Master Edition

(#16119) Fishor válasza Flashget (#16116) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

NEC 7173S ami most van. Az igazat megvallva nem vagyok meggyőződve arról, hogy meghalt, mert az újraírhatós dvd-t megírja, viszont a TDK natúr dvd-t amikor írni akarom azt írja hogy "power calibration area error" olvastam, hogy firmware frissítés megoldhatná a problémát, csak nem tudom, hogy ezt hogyan lehet véghezvinni. Amit letöltöttem az valami z7 kiterjesztésű valami, nem tudom mit kell vele csinálni.

Üdv: Fishor

(#16120) fer válasza Fishor (#16119) üzenetére


fer
őstag

A z7 egy tömörítési forma! Csomagold ki tcmdr-el, vagy winrarral!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#16121) kicsirigó7 válasza Fishor (#16119) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Mi a média azonosítója annak a TDK natúr DVD-lemeznek? MBI 03RG40??

(#16122) Fishor válasza kicsirigó7 (#16121) üzenetére


Fishor
senior tag

Nincs ráírva. Csak hogy 1-16X DVD Ilyen 25 ös tégelybe szoktam venni világoskék TDK csoda. Inkább az a bosszantó, hogy amióta az eszemet tudom ilyet használok, és sokat megírtam már belőle, mondjuk ez lehet hogy újabb beszerzés, de látszólag nem különbözik. Hogy tudnám azt a firmware-t frissíteni? Mi annak a menete, simán win be elindítani vagy dvdre rakni és berakni a meghajtóba? A Tcmd nem nyitja meg hanem felhozza a listát hogy mivel szeretném megnyitni :(

Üdv: Fishor

[ Szerkesztve ]

(#16123) Joltee


Joltee
aktív tag

Ha egy Samsung 222A-t szeretne vki, láttam egyet a Vaterán, ITT.
Bár kicsirigó7 szerint a 222A és 222L párosnál az utóbbi a nyerő, de mivel újonnan már egyik sem kapható, így ez is több a semminél.

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#16124) kicsirigó7 válasza Fishor (#16122) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

[AD7173S exe] -fájl, Csak simán kicsomagolod és felrakod. Az íróban ne legyen közben lemez.

A MID-et pl megtalálod Nero CD/DVD speed segítségével [link]
Ebben a formában ID: RITEK S04 Vagy a Lemez Info fül alatt.Mivel a TDK lemezére vagyunk kíváncsiak amit nem tudsz most megírni, ezért azt kéne majd berakni.
Valószínűleg MBI 01RG40 lesz.
Régebben a TDK TTH02 MID-el volt,de ezt már nem gyártják. Manapság hol MBI hol Ritek hol meg más, ezért nem ajánlott lemez márka.

(#16125) Fishor válasza kicsirigó7 (#16124) üzenetére


Fishor
senior tag

Felraktam azt amit írtál, írta is a gép, hogy sikeresen felrakta, nekem 1.00 ás volt ez 1.03 as viszont az eredmény ugyanaz. Calibration error. Most akkor a lemezzel van a gond, vagy az íróval? Az a rossz, hogy van vagy 60 db ilyen lemezem.

Üdv: Fishor

(#16126) Flashget válasza Fishor (#16125) üzenetére


Flashget
félisten

Sajnos ez a TDK már nem az a TDK mint volt régen...lehet lemez hiba is. Nincs másik lemezed csak a TDK?

Realme GT Master Edition

(#16127) kicsirigó7 válasza Fishor (#16125) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Próbáld ki másik márkájú pl Verbatim vagy Maxell DVD-R+R lemezzel.
Ha akkor is ez a helyzet, akkor az író adta meg magát.
Ha azokat megírja akkor a TDK lemez minőségével lesz a gond.
Vagy próbáld ki egy másik gépben az írót, de ne ezzel a TDK lemezzel. :N
Egyébként az FW-alapján ismernie/kezelnie kellene minden mai lemez MID-et. Közte az MBI 01RG40-et is.
Ezért szerintem, nagy valószínűséggel új írót kell venned.

(#16128) Fishor válasza kicsirigó7 (#16127) üzenetére


Fishor
senior tag

Alapvetően most tényleg eza gondom, hogy ezt a 60 dvd-t csak meg kéne írni. Mondjuk a régi pio beveszi minden gond nélkül. Mindenképp letesztelem majd valahogy, hogy most író hiba, vagy dvd hiba. Az miért van, hogy az újraírhatóst meg megírja?

Üdv: Fishor

(#16129) Flashget válasza Fishor (#16128) üzenetére


Flashget
félisten

Ezért kérdeztük nincs másik márkájú nem újrairható lemezed?

Realme GT Master Edition

(#16130) Fishor válasza Flashget (#16129) üzenetére


Fishor
senior tag

Jelenleg nincs sajnos. Ebből bespájzoltam. Zsibin szoktam venni relative olcsón románoktól, korábban sose volt gondom vele, most meg... Majd szerzek valami más dvd-t, bár a cél az lenne, hogy ezeket meg tudjam írni:D

Üdv: Fishor

(#16131) kicsirigó7 válasza Fishor (#16128) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ha az IDE-s pio megírja. attól még lehet hogy a sata vezérlővel lesz gond, az Optiarc AD-7173S-esetében. Ezért kell kipróbálni másik gépben. Vagy másik sata csatira az alaplapon, nem próbáltad még átdugni? Vagy a kábelt kicserélni?
Nem árt az író szoftvert is törölni és újratelepíteni. De akár a virtuális meghajtót emuláló progik is bekavarnak. Azokat sem árt törölni ilyen esetben, mert bekavarhatnak.

Néha van olyan, hogy egy DVD író úgy romlik el, hogy csak DVD-R lemezt ír meg, DVD+R lemezt meg nem. Egy Pioneer 216D-vel jártam így.
Vagy van olyan is, hogy CD-t kezel még, de DVD-t már egyáltalán nem, vagy ép fordítva.
Újraírható lemezzel is volt már ilyen, hogy csak azt volt hajlandó kezelni egy író.
Ilyenkor az író optikája vagy a vezérlő chip hibásodik meg. De ezt nem lehet javítani.
Néha egy optikai fej tisztítás, vagy fw frissítés segít.

(#16132) Fishor válasza kicsirigó7 (#16131) üzenetére


Fishor
senior tag

Ha az a firmware jó amit linkeltél, akkor az a rész rendben van. Én arra gondolok, hogy ez a dvd- nem tetszik neki, más magyarázatát nem látom, hogy az újraírhatóst megírja. Majd szerzek egy más fajta dvd-t, bár ez megintcsak fura, hogy korábban nem volt gond ezekkel a lemezekkel, bár nem kizárt, hogy ez a csomag ilyen selejtes, bár akkor meg a pio kurva jó, hogy régebbi, és mégis gond nélkül ír. Sata kábelt meg fogom nézni, meg a dvd meghajtót is kipróbálom másik gépen. Különben rémlik, hogy régen amikor megvettem a gépet, akkor sem írt, csak aztán kolegám valamit csinált a géppel miután írt, lehet hogy biosba van valami gikkszer esetleg. Az is fura, hogy az eszközkezelőben ata ként jelenik meg. Biosba ilyen enchanced re van állítva a sata és alatta meg hogy ...as ide, nem tudom ezek it befolyásolnak.

(#16133) Chaser


Chaser
titán

Mégis érdekelne dvdrw is. NEC 7280s-01-ről mit kell tudni?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16134) Flashget válasza Fishor (#16132) üzenetére


Flashget
félisten

Nem az első ilyen eset, hogy adott lemez nem tetszik egy adott írónak, miközben egy másik meg gond nélkül pörköli.

Realme GT Master Edition

(#16135) Flashget válasza Chaser (#16133) üzenetére


Flashget
félisten

jelenleg a 7260S jobban ír a 7280 már teljesen más modell más chip van bene nem annyira kiforrt még fw terén mint az elődje. Viszont jobb választás mint egy LG vagy Pio 218/219

Realme GT Master Edition

(#16136) Kcsabi válasza Chaser (#16133) üzenetére


Kcsabi
tag

Nekem is van AD-7280S íróm, az újjabb fw-vel már egész jó minőségben írja a lemezeket.
Meg vagyok elégedve vele

(#16137) Chaser


Chaser
titán

Köszönöm az infot. Én már nem nagyon írogatok, max elvétve. Látom mostanában már nem kell erőltetni a 4x írást, több száz lemezt írtam meg anno úgy és szinte mind működik. Persze nem gagyi lemezre és tárolva is jól vannak. Mostanában milyen lemezt érdemes venni és milyen írással használni? Az említett nec pl hányszorosan tud egyenletes írást? Verba mcc lemezek TY-ok vannak még?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16138) Flashget válasza Chaser (#16137) üzenetére


Flashget
félisten

ebben a topicban minden kérdésedre kapsz választ. használd a topic keresőjét ajánlott lemezek, vagy verbatim, vagy philips szavak beirásával :)

Realme GT Master Edition

(#16139) SG3rg0 válasza Kcsabi (#16136) üzenetére


SG3rg0
őstag

Szia az új 1.01 firmware hol lehet letölteni?

(#16140) kicsirigó7 válasza SG3rg0 (#16139) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

[1.01 bin]
Szk:
De szükség lesz az operációs rendszerednek megfelelő [Binflash] verzió is. Hogy fel tudd rakni.

[ Szerkesztve ]

(#16141) SG3rg0 válasza kicsirigó7 (#16140) üzenetére


SG3rg0
őstag

Már flashelem is! :R

Erre cseréltem! 101_orig.bin - Unmodified Optiarc AD-7280S firmware 1.01

[ Szerkesztve ]

(#16142) kicsirigó7 válasza SG3rg0 (#16141) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

101bt_orig.bin-t rakd fel!

Az 101_orig.bin az a gyári. Ez nem tartalmaz módosított DVD ROM írást. :N Tehát csak sima DVD+R lemezként fogja pörkölni a +R formátumot, nem DVD ROM-nak.

(#16143) SG3rg0 válasza kicsirigó7 (#16142) üzenetére


SG3rg0
őstag

Tehát amit te mondasz az nem gyári? Nem mindig a legfrissebb gyárit kell felrakni?

(#16144) kicsirigó7 válasza SG3rg0 (#16143) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Mindegyik gyári 1.01, csak a bt-s verzióban van egy+ funkció, amire néha szükség van. :)
Nem magyarázom el még egyszer, hogy mért azt rakd fel amit ajánlottam.
Mert már leírtam a különbséget. Ha nincs szükséged ilyen módosításra, akkor maradhat az 101_orig is.

[ Szerkesztve ]

(#16145) fer válasza kicsirigó7 (#16144) üzenetére


fer
őstag

Gondoltam, hogy az íróidat sosem láthatom, legalább is képen! :N

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#16146) Kcsabi


Kcsabi
tag

Láttam egy jó írót itt a ph-n a hirdetések között.
Ki akar venni Sony NEC Optiarc 7200S Sata Fekete DVD írót ?

(#16147) kicsirigó7 válasza fer (#16145) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Akkor nem jól gondoltad. :N

[Ez] csak kb a fele DVD íróimnak. Csak úgy kéznél, láb-alatt voltak. :)
32db író van még dobozokban.+ 6db író 3 asztali gépben.
4db posta-készre becsomagolva. De a héten jön 2db Pio és 2db Nec helyettük.

[ Szerkesztve ]

(#16148) verybigboy válasza kicsirigó7 (#16147) üzenetére


verybigboy
senior tag

:R :R :R :R :R

Egy másik elvetemült :DDD ... mindjárt szólok a páromnak hogy jöjjön, nézze meg, nem vagyok egyedül, van rajtam kívül más is ki "ennyire jófej" mint én :D

[ Szerkesztve ]

(#16149) Flashget


Flashget
félisten

7260S fw-t ami eddig Sony 1.61 volt lecseréltem a102bt_rpc1 fw-re mondván a sony fw-ben nincs benne a INFOME és INFOMEDIA R30 mid.
Különbség szinte elhanyagolható.

12x írás viszont az INFOME mides lemezek nem egy hengerből vannak.
Sony fw

gyári fw

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#16150) verybigboy válasza Flashget (#16149) üzenetére


verybigboy
senior tag

Mindkettő ugyanaz a kép!!!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.