Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16051) hemo válasza kicsirigó7 (#11671) üzenetére


hemo
tag

ihap x22, de most melyik?
Át is lehet flashelni a DRW-22B2L-t liteonra vagy plextorra?
Ha igen hollehet hozzá flasht találni és vgy crosh flasht?

(#16052) alex89 válasza slaci007 (#16050) üzenetére


alex89
senior tag

Akkor lehet Asus lesz a dologból, vagy leteszek a tesztelgetésről és marad nekem is a Nec.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#16053) slaci007 válasza alex89 (#16052) üzenetére


slaci007
senior tag

Samsung olvasásnál még jó lassú is.

Tungsram 1896-2022

(#16054) kicsirigó7 válasza hemo (#16051) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

ASUS DRW-22B2L = LiteON iHAP 422-9 ha jól tudom.

[Fw]
[EEPROM/Flash Utility]
A mikéntjét már jó párszor leírták, keress visszább. De csak saját felelősségre!
Érdemes a jelenlegiről egy bin mentést készíteni a flash előtt. Ha esetleg nem jönne valami össze, akkor visszacsinálhatod Asusnak.

[ Szerkesztve ]

(#16055) hemo válasza kicsirigó7 (#16054) üzenetére


hemo
tag

Rendben köszönöm..

és ugyanúgy eeprom utility és flash utility?

Különben az irókra.. nekem már nagyon sok féle volt..
lg.. az nagyon szar, hamar vissza vittem mindet.. rettentő csúnyán irt és nem csak teszten, hanem az asztalik is akadozva olvasták, főleg a film vége felé..

optiac ad7201 az nem rossz, de már nagyon lézerbeállitás hibázik, tehát megy tönkre..nem tudom mikor adták ki talán 3 éve?

pioneer, mikor nagyon reklámozták, hogy milyen jó, jó is volt, de kb 1 év 1 hónapot birt ki..

Samsung sosem gyártott jó megbizható optikát nem csak itt semmiben sem..

Ez az asus 22b2l még a mai napig tökéletes cégen belül
otthon most asus-t vettem és átraktam ihas 624-re, tökéletes..

Ja és volt nec iróm is, mésfél évet birt és hali, mondjuk addig jó volt...

(#16056) Flashget válasza hemo (#16055) üzenetére


Flashget
félisten

Samsung sosem gyártott jó megbizható optikát nem csak itt semmiben sem..
ezt azért nem mondanám..a 223L szebben ír mint a 2x annyiba kerülő LiteOn 624B...

de ha nálad minden író így elhullott..mennyit írtál velük? vagy milyen lemezeket? olcsó sz@r lemezek kitudják nyírni bármelyik írót..

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#16057) PiE137


PiE137
senior tag

Sziasztok!

Megvettem a NEC 7260S DVD íróm, és be szeretném lőni a legújabb firmware-jét...
Ahhoz képest, h sima exe-s frisstésről beszélt itt vki, leszedtem az új drivert (Optiarc 1.61), és 6db bin fájlt tartalmazott a kicsomagolás után.
Vki kiokosítana, h akkor hogyan tovább? Mert ilyet még nem csináltam.... Leszedtem hozzá a binflash progit is, de annyira nem értem az angol halandzsát, h hogyan kell a parancssort elindítani/használni.... :(((

Köszi. :R

(#16058) Kcsabi válasza PiE137 (#16057) üzenetére


Kcsabi
tag

103bt_orig.bin-t rakd fel, sony félében nincs benne az INFOME mid sem és nem kell parancssor, a wingui verziót szed le, az oprendszernek megfelelően a 32-es vagy a 64-es verziót.

(#16059) NickLang válasza Kcsabi (#15930) üzenetére


NickLang
csendes tag

Jófajta.

"Ki korán kel, egész nap álmos marad."

(#16060) slaci007 válasza DeadMeat (#16026) üzenetére


slaci007
senior tag

Leszedtem,rájöttem nem lehet vele frissíteni. :O

Tungsram 1896-2022

(#16061) Flashget válasza PiE137 (#16057) üzenetére


Flashget
félisten

az 1.60 az SONY fw.
a 1.02, 1.03 pedig az optiarc fw.
a sony fw szebben írta nálam (verbatim, maxell, JVC +R lemezeket)mint a sima, viszont nem tartalmazza a Philips INFOME R30 és INFOMEDIA R30 midet.

Realme GT Master Edition

(#16062) Televan74


Televan74
nagyúr

Sziasztok!
Külső DVD témában kérnék tanácsot.
Kinéztem magamnak egy LG GE24NU21 USB külső DVD-írót, meg is beszéltem a bolttal ,hogy van és a szüleim bemennek érte. Kicsivel később visszahív az eladó, hogy nincs az a típus , de van valami újabb, de nem mondta a pontos típusát. Egy LG GP10NB21. Mivel szükségem volt rá, rábólintottam látatlanba , hogy jöhet.
Este próba, kicsit rövid az usb kábel, de ezzel még semmi probléma nem lenne , hanem az a búgó hang amit produkál az íróasztalomon. Ha ráteszem a tetejére a kezem akkor
mérséklődik valamelyest. Egyértelműen az ócska műanyag burkolat rezonál be.
A boltnak az email még este ment,hogy kérem a cserét.

A kérdésem a következő. Az eredetileg kinézett modellel(LG GE24NU21) jobban jártam volna?
Másnak is hasonló tapasztalata van a LG GP10NB21 -sel?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16063) Flashget válasza Televan74 (#16062) üzenetére


Flashget
félisten

Eredetileg akkor jártál volna jól ha külső írónak veszel egy belső írót+tartót hozzá.

Realme GT Master Edition

(#16064) Televan74 válasza Flashget (#16063) üzenetére


Televan74
nagyúr

Tudnál egy két linket a tartóra? :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16065) Flashget válasza Televan74 (#16064) üzenetére


Flashget
félisten

tessék
vagy árgépen

Realme GT Master Edition

(#16066) verybigboy


verybigboy
senior tag

Minden kedves fórumtársamnak, kivel az elmúlt évben szinte naponta "találkoztunk" reggel, délbe, este (kivel mikor) és szenvedélyünkről osztottuk az eszet nagyon Boldog Új Évet szeretnék kívánni, jövőre Veletek ugyanitt folytatjuk!!! :K

(#16067) Space marine


Space marine
aktív tag

Sziasztok!

Az O!Play R1-es lejátszómhoz szeretnék csatlakoztatni dvd írót - később blu-t - és a nagy kérdés, hogy a piacon megtalálhatók közül melyik halk? Lehet ezeknek a sebességét befolyásolni? 1 éve már próbáltam az usb-s - nem adapteres - dvd írókat, de lejátszás után nem adta ki a tálcát, mindig le kellett húzni és vissza ezért gondoltam, hogy egy adapteres megoldással talán menni fog.
Visszaolvasva az NEC 7260s-t lett ajánlva viszont az ipon-on azt irták, hogy hangos :F
Ötlet? :)

BUÉK! :DD

[ Szerkesztve ]

(#16068) Flashget válasza verybigboy (#16066) üzenetére


Flashget
félisten

én is csatlakozom. BUÉK! :)

Realme GT Master Edition

(#16069) Flashget válasza Space marine (#16067) üzenetére


Flashget
félisten

Van akinek hangos íráskor van akinek nem..nekem nem hangos.
Vájt fülüeknek hangos..de a környezeti zaj is hangos feltéve ha nem éjfélkor ír valaki lemezeket :)

Realme GT Master Edition

(#16070) Kcsabi válasza verybigboy (#16066) üzenetére


Kcsabi
tag

Én is csatlakozom:
Boldog Új Évet kívánok minden kedves fórumtársamnak!! :K

(#16071) Space marine válasza Flashget (#16069) üzenetére


Space marine
aktív tag

félreértesz :) nagyon ritkán kéne írásra, főleg tv alatt, médialejátszóra kötve lenne.. olvasásnál kérdéses a hang..

(#16072) Flashget válasza Space marine (#16071) üzenetére


Flashget
félisten

olvasáshoz samsung 222L vagy 223L lenne a legjobb választás egyrészt a leghalkabb író/olvasó nálam valamint a hibajavító is ebben a legjobb.
a LiteOn 624B is megfelelne erre a célra. Elöbbit már nehezen lehet beszerezni de elvétve talán van még utóbbi meg túl drága lett.
Esetleg asus jöhet még szóba ha olvasás a lényeg.

a mai LG írókat a nem ajánlott kategória jellemzi az írás miatt. Olvasás terén nem tudom mi a szitu vele miként a Pio 218/219 is a nem ajánlott kategória írás mínőség miatt.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#16073) slaci007 válasza Space marine (#16067) üzenetére


slaci007
senior tag

BÚÉK mindenkinek,ha blu-ray-ben is gondolkodsz akkor esetleg egy ilyen[link]

Tungsram 1896-2022

(#16074) Space marine válasza Flashget (#16072) üzenetére


Space marine
aktív tag

akkor szted ezt nem kéne erőltetnem.. :) pedig ez lenne a legkényelmesebb...

[link]

(#16075) Space marine válasza slaci007 (#16073) üzenetére


Space marine
aktív tag

őszintén megmondom, hogy most még nem.. valszeg jövőre, persze ha ennyire nem fogják kapkodni magukat a kiadók akkor még jövőre se..

(#16076) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Mindenkinek egy Boldogabb Új Évet Kívánok!

(#16077) Flashget válasza Space marine (#16074) üzenetére


Flashget
félisten

inkább ezt

Realme GT Master Edition

(#16078) jeni válasza Space marine (#16074) üzenetére


jeni
félisten

ez a külső LG GE24NU21 Fekete BOX azért nem javasolt,mert nem egy minőségi darab.
Inkább egy külső ház és egy Sony AD-7260S íróval együtt,egyes helyeken még olcsóbb is. Esetleg a korábban javasolt Samsung SH-B123L Blu-Ray BOX combót amit olcsóbban is meglehet vásárolni,amennyiben szükséged van Blu-Ray lemezek olvasására,és azzal még mindhárom lemezt tudsz tesztelni,vagyis a CD-t,a DVD-t és a Blu-Ray lemezeket.Árban ugyan ott vagy sima Sony-val és jobbat kapsz érte. Arról nem is beszélve ezt még később maga Sony írót beteheted a PC házba.

[ Szerkesztve ]

(#16079) IRON STORM


IRON STORM
őstag

Teszteredményekben és optikai meghajtókban gazdag boldog új évet kívánok mindenkinek.

:)

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#16080) Flashget válasza IRON STORM (#16079) üzenetére


Flashget
félisten

:))
na meg LCD/LED TV-ben bőséges új évet! :DDD

Realme GT Master Edition

(#16081) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Vettem egy LG BH10LS30-as Blu-Ray írót és annyira meglepett, hogy milyen csendes, hogy ezen felbuzdulva úgy döntöttem, hogy nyugdíjazom a Pio 218-as DVD-írót.

Milyen DVD írót ajánlotok, ami megbízható, és csendes? (Az LG BR írót nem szeretném DVD lemezek írásával "koptatni" :DDD )

Előre is köszönöm segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#16082) Televan74 válasza jeni (#16078) üzenetére


Televan74
nagyúr

LG GE24NU21 még mindig jobb , mint a LG GP10NB21. :DD

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16083) jeni válasza Jim74 (#16081) üzenetére


jeni
félisten

A Pio 218-s nyugodtan az amúgy is másolat volt. Utángyártót Pioneer címkével.

Kérdés szeretnél-e tesztelni Blu-Ray és DVD lemezeket? Ha igen akkor a

Samsung SH-B123L vegyed mert ha már vettél Blu-Ray LG írót akkor legyen értelme egy teszt íród mindkettőre.

Ha nem szeretnél tesztelni lemezeket akkor a Sony AD-7260S a javasolt,ajánlott író manapság.

[ Szerkesztve ]

(#16084) Jim74 válasza jeni (#16083) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem szeretnék lemezeket tesztelni. Inkább megveszem a kicsit drágább, de jó minőségű nyersanyagot. A 7260S nem túl hangos? Ha esetleg találok még valahol Samsung 223L-t, akkor az nem lenne jobb választás?

(#16085) verybigboy válasza Jim74 (#16084) üzenetére


verybigboy
senior tag

Tudnál nekünk mondani konkrét példát hogy mit értesz a "kicsit drágább, de jó minőségű nyersanyagon" mert azt ugye tudod hogy az hogy valami 100 Ft az nem biztos hogy jobb mint az 50 Ft-os lemez!!! (csak hogy nehogy zsákutcába fuss azért írom ezt!!!)

(#16086) jeni válasza Jim74 (#16084) üzenetére


jeni
félisten

Samsung 223L már nincs forgalomban

Ezek vannak sata kivitelben
a Sony-k,Asus DRW-24B3ST vagy a 24B3LT,Samsung 222AB
Plextor és a Liteon meg drágábbak,egyébként összes Asus-Plextor már Liteon belsős

(#16087) hemo válasza Flashget (#15995) üzenetére


hemo
tag

DRW 24B3LTaz a liteon az 524 vagy 624 de melyik plextorral egyezik?

(#16088) Jim74 válasza jeni (#16086) üzenetére


Jim74
nagyúr

Találtam egy boltot, ahol még van 223L elvileg. De, ha mégsem, akkor az általad felsoroltak közül melyik a best buy, ha az írási minőséget és a csendességet vesszük figyelembe?

(#16085) verybigboy: pl. Taiyo Yuden lemezekre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#16089) Flashget válasza hemo (#16087) üzenetére


Flashget
félisten

Kicsirigo írt már erről

Realme GT Master Edition

(#16090) Flashget válasza Jim74 (#16088) üzenetére


Flashget
félisten

manapság a JVC-t lehet kapni TY middel..ami nem éri el a Philipsnek az INFOME R30 ill. INFOMEDIA R30 mínőségét.
Valamikor a Verbatim TY lemez szinte verhetetlennek számított..sajnos napjainkban már nem így van. Verba már rég nem TY és az említett JVC féle sem képviseli a régi TY szintjét.
TDK meg....
mint a Pio 218/219 (valójában QSI)írók a név maradt minden más romlott.

Realme GT Master Edition

(#16091) Jim74 válasza Flashget (#16090) üzenetére


Jim74
nagyúr

De szerencsére van itt lemezes topik, ahol lehet tájékozódni az éppen aktuálisan jobb minőségű lemezekről :K :R

(#16092) Flashget válasza Jim74 (#16091) üzenetére


Flashget
félisten

A gond az ha valaki megkérdezi melyik lemezt ajánljuk ami kapható, már nem lehet nyugodtan egyetlen márkát vagy tipust sem ajánlani a Philipsnek az említett 2 féle mides lemezén kívűl...verbatim dvd+r made in thaiwan..2x25db-ot vettem alátétnek való a mínősége..miközben a made in china gyártású verbatim alapból nem ajánlott.

Realme GT Master Edition

(#16093) Jim74 válasza jeni (#16086) üzenetére


Jim74
nagyúr

Tényleg nincs Samsung 223L :( (jó szokáshoz híven csak a honlapon volt fent....)

Asus-ból melyiket: 24B3ST, vagy 24B3LT?

Ezek mennyire hangosak a Pio 218-hoz képest?

Samsung 222AB-ről mi a vélemény, tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#16094) jeni válasza Jim74 (#16093) üzenetére


jeni
félisten

a sima DRW-24B3ST az Lightcsribe-t nem tud
a DRW-24b3LT az a LIGHTSCRIBE pörkölős.
...,hogy hangzásilag az Asus halkabb én nem tudom.

A Samsung SH-S222AB íróról kérdezd másokat akiknek van ,vagy volt olyan ketyerük

(#16095) AtG válasza Jim74 (#16093) üzenetére


AtG
aktív tag

Én nagyon meg vagyok elégedve a 222AB-vel, szebben pörköli a "+"-os Philips-et, mint az 5260S-s Optiarc. Maxell lemez esetében viszont fordított a helyzet, de az mondjuk nem is ajánlott kategória. Halkabb, mint az Optiarc és gyorsan olvas. 1.01-es firmware van az írón.

(#16096) Jim74 válasza jeni (#16094) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. AtG Neked is.

(#16097) hemo válasza Flashget (#16089) üzenetére


hemo
tag

Tudom, hogy irt csak nem stimmel!

Próbáltam rárakni a 890-es plex firmwaret sőt a 880-ast is.. nem fogadja el a flash utility
6.01.. lehet, hogy másfajta kell?
Ezt irja ki, hogy The firmware was not found in the specified file! Make sure the file is not compressed!
Mi ilyenkor a bibi?

(#16098) jeni válasza hemo (#16097) üzenetére


jeni
félisten

a 880-s Plextor progi a korábbi A verziós Asus-ra tehető.

Ha Asus DRW-24B3ST vagy a DRW-24B3LT van akkor nem szabad rátenni az A verziós szoftokat. Kizárólag a B verziós 524B vagy a 624B teheted rá.

(#16099) verybigboy válasza Jim74 (#16088) üzenetére


verybigboy
senior tag

Mint amit Flashget is írt ...

Az hogy azt gondolod hogy fizetsz és akkor kapod a "fa_sza" lemezt, az manapság már nem működik. Én is nagyon szerettem a Taiyo Yuden lemezeket ... anno a 8x-an írható szériája über alles volt, viszont a mostani 16x-os szériája, mióta összejött a JVC-vel nem igazán vált az előnyére! Ha tudsz esetleg Panasonic TY lemezt, az elvileg OK-s, vagy ha tudsz That's lemezt szerezni, na azok OK-sak, azokra tényleg azt lehet mondani hogy megveszed azt biztos lehetsz abba hogy minőséget vettél, de ami nálunk 99-100%-ban kapható lemez, nos ott nagyon-nagyon nagy szerencséd kell hogy legyen hogy tényleg jó szériát fogj ki.

Sajnos nem annyira egyszerű ez a lemezes dolog sem mint ahogy azt gondolod, nem az a gond hogy - persze bizonyos keretek közt - nem vagyunk hajlandók pénzt áldozni a lemezekre (többet kiadni a jobb minőségű lemezre) hanem az hogy adhatunk ki több pénzt a lemezre, de akkor sem kapunk minőséget érte ... sajnos!

[ Szerkesztve ]

(#16100) Jim74 válasza verybigboy (#16099) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akkor minden bevásárlás előtt egy kisebb mennyiséggel tesztelni kellene? De ez így elég macerás. Az olcsóbb lemezekből van olyan, amire rá lehet mondani nyugodt szívvel, hogy megvehető?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.