Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16201) Atisom1 válasza nadragulya (#16200) üzenetére


Atisom1
csendes tag

Ne haragudj figyelmetlen voltam.Nagyon köszönöm a választ

(#16202) lajtika válasza Melack (#16198) üzenetére


lajtika
aktív tag

Lehet hogy barkácsolás lesz. De ha jól sikerül akkor árulni is fogom, tuti üzlet.

(#16203) Melack válasza lajtika (#16202) üzenetére


Melack
veterán

Ez az a barkács, amit még én is meg tudok csinálni, pedig a kézügyességem vetekszik a kígyóéval :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16204) lajtika válasza Melack (#16203) üzenetére


lajtika
aktív tag

Dettó, de azért törekedni fogok arra hogy gyárinak nézzen ki. Már rendeltem egy Dremel 300-ast. Ha tényleg jól sikerül rakok fel róla képet.

(#16205) Melack válasza lajtika (#16204) üzenetére


Melack
veterán

Én is ilyet szeretnék megvalósítani. Meg a Dremel sem hangzik rosszul, bár aktuális kereteim mellett valami olcsóbb megoldást fogok tudni előnyben részesíteni sajna :/

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16206) lajtika válasza Melack (#16205) üzenetére


lajtika
aktív tag

Van itthon anyagom bőven, hogy gyakoroljak. Ha sikerül szívesen küldök egyet. Legalább más is leteszteli.

(#16207) Melack válasza lajtika (#16206) üzenetére


Melack
veterán

Ezt megbeszéljük :) Bár akkor be kell szereznem egy slim írót :) De a tesztelésben szívesen segítek.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16208) lajtika válasza Melack (#16207) üzenetére


lajtika
aktív tag

Író még nekem is kell, remélem kapok itt a hardveraprón egyet. Ha kész lesz akkor meg kereslek.

(#16209) Atisom1 válasza nadragulya (#16200) üzenetére


Atisom1
csendes tag

Sikerűl!Működik szépen

(#16210) dag


dag
tag

Sziasztok!

Ajánlást szeretnék kérni, a legjobb és legmegbízhatóbb sata-s dvd íróra.
Sokat olvastam a Plextor-ról, hogy az valójában LiteOn csak más motorral ill. elektronikával van szerelve. Azt szeretném kérdezni, hogy a Plextor PX-880SA-nak mi a pontos LiteOn megfelelője. Vagy egyéb dvd írót tudnátok -e ajánalni, vagy jó helyen keresgélek? Nem fontos a lightscribe, de nem baj ha van :)

Plextor PX-L890SA mennyivel rosszabb, mint a 880-as? (árgépen olcsóbb is mint a 880-as)

[ Szerkesztve ]

(#16211) slaci007 válasza dag (#16210) üzenetére


slaci007
senior tag

Itt egy plextor lista[link]
890-es újabb lite-on írókra épül egyenlőre a 880 jobban ír,ha lesznek újabb firmware-k 890-re akkor lehet hogy jobb lesz.Ajánlott írókat találsz ha egy kicsit visszaolvasol.[link]

Tungsram 1896-2022

(#16212) Flashget válasza dag (#16210) üzenetére


Flashget
félisten

Plextort ne vegyél liteon belső ráadásul drágábban árulva.
ASsus ugyanazt a belsőt tartalnazza csak gyengébb fw-vel. crossflash után ugyanott leszel mintha plextort vennél csak fele annyiba kerül.

Realme GT Master Edition

(#16213) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Lehet, láma kérdés lesz, nagyon nem vagyok otthon ebben a témában, sokféle íróm volt már. De most kettő közül választhatok. (Sata) LG vagy Samsung? Elvileg ugyanaz, vagy mégsem? Ezért kérdezem...(kemény 250 Ft a különbség :) )

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#16214) kali válasza Hunork (#16213) üzenetére


kali
legenda

pontos típus nem ártana, de - szerintem - látatlanban is inkább samsung!

[ Szerkesztve ]

(#16215) Hunork válasza kali (#16214) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Bocs, tiszta lökött vagyok... :W
Nem biztos, hogy a sebességek stimmelnek, de majd kijavítasz... :K

Samsung SH-S222AB/BEBE (ha jól láttam, ez 16x-os)
LG GH22NS70 (ez 22x-es)
LG BareBulk (GH22NS70RBBB) (ez meg 20x-os)

Ja, és tudom, ez a belépő kategória...de erre futja most...

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#16216) kicsirigó7 válasza Hunork (#16215) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Mindhárom 22x-es.
Én a Samsung SH-S222AB/BEBE-t venném a három közül.

(#16217) Hunork válasza kicsirigó7 (#16216) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm az extra-gyors választ :R , akkor holnap be is szerzem! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#16218) verybigboy válasza Hunork (#16215) üzenetére


verybigboy
senior tag

Én is azt vennék, Samsungot!

(#16219) slaci007 válasza Hunork (#16217) üzenetére


slaci007
senior tag

Samsung a három közül.Esetleg ez[link]

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#16220) jeni válasza slaci007 (#16219) üzenetére


jeni
félisten

Szerintem az már régi le nem törölt termék.
Már nem is kapni sehol.

(#16221) slaci007 válasza jeni (#16220) üzenetére


slaci007
senior tag

Múlt héten levették az árlistáról,de utána visszarakták.

Tungsram 1896-2022

(#16222) Hunork


Hunork
veterán

Üdv mindenkinek!

Kérem szépen, pontosan 11-kor meg is lett a kiszemelt, amit javasoltatok többen is, fekete elsővel... Samsung SH-S222AB/BEBE
Köszönöm a segítséget még egyszer! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#16223) Kcsabi válasza slaci007 (#16221) üzenetére


Kcsabi
tag

Hoppá, mindenki rohanjon, vegyen akkor Samsung 223L írót, mert bizony jó író.
Egy kis kedvcsinálás, [INFOME R30 06JB0703 223L SB 03, 12X] :Y

[ Szerkesztve ]

(#16224) slaci007 válasza Kcsabi (#16223) üzenetére


slaci007
senior tag

Felhívom majd a boltot,hogy van-e írójuk,über alles a lemez és az író is. :C :R

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#16225) Kcsabi válasza slaci007 (#16224) üzenetére


Kcsabi
tag

Bizony, bizony, mondjuk ez szerencse kérdése is, na meg a jó íróké, már néha lelkiismeret furdalásom van egy-egy rossz infome teszt után, ahogy a srácok keseregnek. SZOMBAT: 10-14 óráig nyitva :K

[ Szerkesztve ]

(#16226) jeni válasza Kcsabi (#16225) üzenetére


jeni
félisten

Samsung SH-223L
Raktáron van még nekik és a 2011 februári kiadás SB.1.03 firm van rajta. Megkérdeztem őt.

(#16227) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Sajna le kell cserélnem a mostani PIONEER DVD-RW DVR-212 ATA Device SATÁ-s optikai meghajtómat, mert oda kell adnom valakinek, így helyette kell vennem egy másikat.

Kritériumok:
Fekete előlap, SATA, megbízható és lehetőleg ne rázkódjon nagyon és ne legyen extra hangos. Legalább olyan jó legyen, mint amilyen a Pioneer-em volt, szóval ne legyen extra zajos és ne rontson lemezeket.

Lehetőleg innen kéne választani: KATT De ha itt nem nagyon van olyan ami jó, vagy máshol sokkal érdemesebb lenne venni, akkor végső esetben jöhet az is.

A választ előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#16228) jeni válasza Vasinger! (#16227) üzenetére


jeni
félisten

Szia

Vegyél neki helyette más sata fekete írót,és nálad marad a Pioneer íród,egyszerű a képlet

Ha nagyon akarsz helyette másikat,de minek? akkor inkább a Lord computernél a Samsung SH-223L vedd mert most még kapható (valamiért megmaradt valahonnan készleten,már nem is gyártják).

A Lord computer bolt könnyen elérhető vonattal a Zuglói-rákosrendezőtől.
Sőt meg is rendelheted szállítással.

[ Szerkesztve ]

(#16229) jeni válasza jeni (#16228) üzenetére


jeni
félisten

Idő hiányában pontosítva:
Vác-Bp közt vonattal a jelzett Rákosrendező állomásig ami kb.30-40perc,és onnan picit kell csak gyalogolnod az M5-s autópálya melletti üzletbe.Akár a 32-s busszal körbe mehetsz vele,ha nem akarsz sétálni.

A Sony AD-7260S vagy a Sony AD-7280S is jó vétel lehet.

A Samsung azért lehet jobb mert azzal lehet lemezt tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#16230) slaci007 válasza jeni (#16229) üzenetére


slaci007
senior tag

M3-as az autópálya,nehogy rossz irányba induljon a kolléga. :DDD
[link]

Tungsram 1896-2022

(#16231) jeni válasza slaci007 (#16230) üzenetére


jeni
félisten

áááá a bill fel van cserélve nálam boccses :W :R

(#16232) kicsirigó7 válasza jeni (#16231) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

0-1-2-5-4-3-6-7, vagy az Esc van jobbra lent nálad ? :DDD

Vagy két éve, szinte kéthetenként tértem le, vagy mentem fel ott az M3-asra, a Nagy-L -K útról.

[ Szerkesztve ]

(#16233) jeni válasza kicsirigó7 (#16232) üzenetére


jeni
félisten

egyedi klaviatúrám van :U :K ;]

lényeg a lényegben,hogy a berakott linket azok jók :DD :K ;)

[ Szerkesztve ]

(#16234) Vasinger! válasza jeni (#16228) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Naszóval.

Annyi a lényeg, hogy ez a DVD író ami nekem van, már 5 éves és akinek ezt adnám, az kb nagyon ritkán használná, csak azért kéne, hogy ha esetleg valamit kap CD-n vagy DVD-n meg tudja nézni.

Azért nem egy újat veszünk neki, mert inkább én akarom az újat, mivel én többet használom az optikai meghajtót.

Pesti bolt végül is oké, azt meg tudom oldani, hogy elhozzák onnan.

Szóval ez a Samsung SH-223L miért is olyan jó azon kívül, hogy lehet tesztelni vele lemezt?

Továbbra ez a lemeztesztelés mire jó pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#16235) Joltee válasza Vasinger! (#16234) üzenetére


Joltee
aktív tag

Jobb minőségben ír, mint a ma kaphatók. Kivétel a jeni által említett Sony 7260S/7280S. A Samsung ráadásul elég halkan is dolgozik (már ha ez számít neked). De a te 212-es Piód is a jobbak közé tartozik, érdemes megtartani, persze ha már ezer lemez lett vele megírva, akkor nem biztos. ;)

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#16236) jeni válasza Vasinger! (#16234) üzenetére


jeni
félisten

Az a Samsung író jobban ír ,mint a mostani Samsungok amelyek sata dugósak.
Pioneert már nem kapsz eredetiben.
A mostani gyártású sata csatlakozású DVD ketyerék már nem olyan jók mint a 2-3 évvel ezelőtti írók. Kivéve a Sony AD-7260S/7260S/7280S de ezek picit zajosabbak,hangosabbak.

A lemez minőségét és annak írási képességét tudod ellenőrizni.Minél kisebb PIE és PIF hibát találsz a lemezen ellenőrzésnél valamint minél kisebb Jitter értéket kapsz annál szebben vannak megírva és annál nagyobb az esély,hogy tovább eltart és kevesebb gondod lesz egy lejátszóban használva,kevésbé fog szaggatni lejátszáskor.

Ezért írtam,hogyha lehet meg kell tartani a Pioneer íródat

(#16235):

ha sokat írtál a Pioneer íróval,akkor a jelzett Samsung SH-223L az tökéletes lesz számodra.

[ Szerkesztve ]

(#16237) Vasinger! válasza Joltee (#16235) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Kb. 800-900 lemez lett vele írva.

Bár most már felhagytam az írással, inkább csak arra használom, hogy beolvassak vele néha-néha vele valamit és esetleg ha ki kell írni pár filmet valakinek akkor még ennyi.

Szóval akkor ez a mostani Pioneer sem olyan rossz, bár mint ahogy írtam, nem mai és eléggé sok lemez lett vele írva.

jeni :R

Akkor szerintem veszek egy Samsung SH-S223L.

Már csak az lenne a kérdésem, hogy a Pioneerhez képest lenne e valamiben visszalépés? Zaj, sebesség, rezonancia, tartósság stb.
Mert az lenne a fő cél, ha nem lenne.

Ezért írtam,hogyha lehet meg kell tartani a Pioneer íródat.

Akkor inkább legyen mégis az, hogy én megtartom az enyémet és egy SH-S223L-t vennék annak akinek oda akartam ezt adni?

[ Szerkesztve ]

(#16238) jeni válasza Vasinger! (#16237) üzenetére


jeni
félisten

ebben az a rizikó ha esetleg a Pioneer holnap-holnap után bedöglik,akkor ott vagy író nélkül,bár akinek adnád az tisztában van vele,hogy a tied használt sokat olvasott,írt DVD író?

(#16239) Vasinger! válasza jeni (#16238) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Persze. Családon belül lenne a csere. Nem létszükséglet, csak hogy legyen ha kell. Kb. félévente ha egyszer használná.

(#16240) John Rose


John Rose
aktív tag

Sziasztok!
Én is hasonló helyzetben vagyok , mint Vasinger! kolléga csak nekem még régebbi az írom, mégpedig egy Pioneer DVR-112D típusú gépezet. Ha minden jól megy, akkor sikerülne szereznem egy Sony-Nec AD-7260s írót 3 hónaposan. Szerintetek megérne 3000 HUF-ot?

[ Szerkesztve ]

(#16241) Jim74 válasza John Rose (#16240) üzenetére


Jim74
nagyúr

Attól függ, hogy mit műveltek 3 hónap alatt az NEC íróval...

(#16242) John Rose válasza Jim74 (#16241) üzenetére


John Rose
aktív tag

Akkor ezek szerint jobban járnék, ha újat veszek?
Nézelődtem közben és szemezek a Samsung SH-S223C típusú íróval. Árban sem vészes és úgy érzem nekem bőven elegendő lenne jó pár évre. A mostani Pio író is 4 éve tökéletesen üzemel kb. 500 lemez megírása után is.

(#16243) Flashget válasza John Rose (#16242) üzenetére


Flashget
félisten

azzal a samsunggal ne szemez...hűtlen egy fajta ;]

kérdezz rá a Lordban van e még samsung 223L..ha nincs esetleg akkor Optiarc 7260S-el szemezzges :)

Realme GT Master Edition

(#16244) Flashget válasza Vasinger! (#16239) üzenetére


Flashget
félisten

A pioval van valami gond azon kívűl, hogy használt?
nem olvassa be jól a lemezt, többször kilép írásközben hibával? vagy miért akarod lecserélni?
Mert még senki nem írta le konkrétan....jelenleg kapható új írók közül ami a piacon van egyik sincs olyan jó író mint a te Pio 212 íród!

de ha veszel egy samu 223L-t írd meg a lemezt azzal és a pioval is majd végezd el az írás tesztet az eredményt pedig rakd be ide.
samuhoz program a Kprobe2 nevű azzal tudsz tesztelni.

Realme GT Master Edition

(#16245) fer


fer
őstag

JVC+R laptoppal írva, azt hiszem valamiféle Lite-On író van benne! [link]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#16246) Flashget válasza Vasinger! (#16237) üzenetére


Flashget
félisten

Már csak az lenne a kérdésem, hogy a Pioneerhez képest lenne e valamiben visszalépés? Zaj, sebesség, rezonancia, tartósság stb.

lényeges különbség az írás mínőségében van (és végüöl is ez a fő szempont). ebben a Pio jobb.
olvasás tekintetében a samsung 223L egyértelműen jobb. köszönhetően a jobb javító részének is. és halkabb is olvasásnál ideális pl. dvd film lejátszáshoz.

viszont a ma kapható Pio írók 218/219 tipus már nem pio csak névben. valójában átcimkézett QSI írók amik elég gyöngécske mínőséget képviselnek.
nem ajánlott író, mint a LG mostani tipusai és a samsung 223C sem.

Realme GT Master Edition

(#16247) John Rose válasza Flashget (#16243) üzenetére


John Rose
aktív tag

Köszi :R
Megfogadom a tanácsodat és ha cserére kerül a sor akkor megveszem. :K

(#16248) Jim74 válasza John Rose (#16242) üzenetére


Jim74
nagyúr

A Lordnál 5300,-Ft a Samsung 223L. Szerintem megér 2300 Ft-ot, hogy tudod, hogy új és tutira nincs vele 1000 db lemez megírva...

Én pl. el sem adom a használt optikai meghajtóimat, hanem amikor 2-3 összegyűlik elajándékozom oda, ahol szükség lehet rá. Természetesen ezek mind hibátlan, működőképes meghajtók. Időnként cserélgetem őket, ilyen bolond vagyok :DDD .

(#16249) Vasinger! válasza Flashget (#16244) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem, nincs semmi baj vele. Közel 800-900 lemez írása alatt nem emlékszem, hogy elrontott volna lemezt, max pár darabot, ami azért szerintem belefér.

Rendben, ha esetleg azt venném meg a rokonomnak, akkor megnézem, hogy hogyan ír a Pio 212-esem és belinkelem.

(#16250) kicsirigó7 válasza Vasinger! (#16249) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Egy Pioneer 212-vel simán meglehet pörkölni 1,5-2 ezer lemezt. Tehát az íród kb félidős lehet.
Viszont egy mai DVD író, nem hinném hogy 1000db lemeztől sokkal többet kibírna. Márkától típustól függetlenül. :(

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.