Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:25

LOGOUT.hu

Az ImgBurn és a BD Rebuilder használatával kapcsolatos alapvető tudnivalók (gg72 és joshi hozzászólásai alapján).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) Joshi válasza -szabi- (#6150) üzenetére


Joshi
titán

Ez egy jól megírt lemez, ilyennek kell lennie. Lehet hogy az ImgBurn ellenörző algoritmusa érzékenyebb. Nem tudom hogy mostanában 25GB-os lemezekből melyik az ajánlott, mert ugye Pana mides már nincs.

(#6152) Ébri válasza Joshi (#6151) üzenetére


Ébri
senior tag

Én is most nyitottam ki az utolsó TDK mides dobozom, szóval kezd időszerű lenni nálam is a mi használható TDK/PANA helyett :).

(#6153) Joshi válasza Ébri (#6152) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem nem is nagyon kapsz mást mint Verbát, azon belül CMC vagy Verba midest.

(#6154) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne, hogy van egy 80GB-os BD ISO filmem, erre kellene nekem egy HU feliratot tenni, meglehet ezt valahogy oldani, vagy felejtsem el?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#6155) AtHoS válasza neo-geo (#6154) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Olyan megjegyzésem volna (hacsak nem nálam van valami adblock probléma), akkor az összefoglalóban található beállítások jó része kvára nem látható/értelmes, mert hiányoznak a képek, tehát pont a lényeg, amit állítgatni kellene pl. imgburn-ben.

Bár ahogy látom ez senkinek fel sem tűnik/nem érdekes terület :B

read-only mode on the forum

(#6156) Srob válasza AtHoS (#6155) üzenetére


Srob
tag

Akik még írnak BD lemezt, azoknak fontos lehet!
ImgBurn , [kép] , [kép] , [kép]

"curiosity killed the cat"

(#6157) AtHoS válasza Srob (#6156) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi, pár pipa azért alapértelmezetten nem volt a helyén, így ezeket a képek alapján pótoltam :R

read-only mode on the forum

(#6158) neo-geo válasza Srob (#6156) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy 80GB-os BD ISO filmem, erre kellene nekem egy HUN feliratot tenni, meglehet ezt valahogy oldani, vagy felejtsem el?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#6159) belinho válasza neo-geo (#6158) üzenetére


belinho
senior tag

Meglehet oldani, de nagyon macerás a dolog.
MKV-t kell csinálni az ISO-ból, majd MKV toolnixel belerakni a feliratot, majd újra muxolni az egészet.

(#6160) belinho


belinho
senior tag

Használ még itt valaki BD-rebuildert vagy esetleg ért hozzá?

Miért van az, ha beírom a custom target size-ot 24000Mb-ra, vagy kiválasztom a BD 25 opciót, akkor a 23,6 GB-os filmből nem 23,5-öt hanem 17,5GB-os filmet csinál. :F
23,5 GB fér egy BD-25-re, szóval azért a 100 megáért nem írnék egy BD-50-et, hanem tömöríteném. Viszont így meg nagyon betömöríti és marad egy csomó üres hely a lemezen.

(#6161) Srob


Srob
tag

Üdv!
Ránézne valaki!
Miért hibázik random az író, (általában rétegváltáskor) ha egy adott BD lemezt már egyszer jól megírt? Hét 50GB-os lemezt kell duplán kiírnom. Amire az utósóig eljutottam, 4db kuka. Eddig csak az 50-es Verbatim lemeznél fordult elő, a 25-nél nem.
Az írónak nem tetszik ez a lemez? Vagy hibás?
Programok, op.rendszer: ImgBurn, Win11
Csatolok pár képet: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7,

"curiosity killed the cat"

(#6162) Joshi válasza Srob (#6161) üzenetére


Joshi
titán

Én az 50GB-os lemezeket 2x-es sebességgel írtam mindig is, ahogy nézem te viszont 4x-en írod. Próbáld 2x-en írni. Ha nem jó, akkor vagy ez a széria lemez nem az igazi, vagy az íród döglődik. A lemez eredeti japán, szóval azt nem hinném hogy rossz lenne.

(#6163) belinho válasza Srob (#6161) üzenetére


belinho
senior tag

Másik itteni fórumban és külföldi fórumban is azt írják, hogy gáz van a VerbatIMf mid kódos lemezekkel.
Valamelyiket szépen megírja, a következőnél hatalmas piros tüske rétegváltásnál.
Most nálam is ez van ugyanezzel a lemezzel. A furcsa az, hogy nálam kiválóan írta ezeket a lemezeket mindet ugyanabból a hengerből, tokos verzióból.
Én hülye felraktam az új 1.05-ös firmware-t a Pioneer BDR 212-EBK-ra, majd egymás után rétegváltásnál kiugróan magas PIE és PIF tüske 5db ugyanilyen kétrétegű lemeznél ugyanabból a hengerből, tokos verzióból,amit addig kiválóan írt. 6X-4X-2X teljesen mindegy a sebesség. Bontottam egy új hengert, amit hónapokkal később vettem,abból az első lemezt meg nem tudta lezárni. Szóval a 6. 1500Ft-os lemez után untam meg, most várom az új firmware-t. Sajnos az 1.04-re nem tudok visszaflashelni.
Kíváncsiságból megnéztem egy 50GB-os újraírhatóval is, amin tesztelgetni szoktam, amire régebben nem, most arra is akkora rétegváltási hibát dob, hogy csoda.
25Gb-os nálam is tökéletes. Ettől függetlenül lehet a lemezek rosszak, nálam csak véletlen egybeesés hogy pont a firmware frissítés után jött elő.

(#6164) Srob válasza Joshi (#6162) üzenetére


Srob
tag

Kétszeresen kezdtem. Alig kezdet bele és hiba. Utána raktam fel négyszeresre. Kiírt 13-at
4 kukával. Azóta egy Verbatim 25GB-t hibátlanul megírt [kép]. Mára feladom, majd megpróbálom még egyszer 2x-en. Érdekes, még eddig nem volt gondom az 50 gigás verbával 4x-es sebességen.

"curiosity killed the cat"

(#6165) Srob válasza belinho (#6163) üzenetére


Srob
tag

Köszi, utána nézek!

"curiosity killed the cat"

(#6166) belinho válasza Srob (#6165) üzenetére


belinho
senior tag

Nálam eddig 6x-en írta a legszebben. 2X-en volt a legrosszabb. Próbáld meg 6x-en!

(#6167) Srob válasza belinho (#6166) üzenetére


Srob
tag

Próbáltam már 4. kép.

"curiosity killed the cat"

(#6168) Srob


Srob
tag

Végre befejezte 2x-es sebességen, de a végeredmény pocsék. [kép] [kép]
A rétegváltásnál a kép 5-6 mp-t áll. Egyenlőre megy félre, és a többi
lemezt is tesztelnem kell. Úgy néz ki ezzel az 50-es pakkal megszívtam.
Összehasonlításképpen, egy hasonló hengerből egy féléves írás.
[kép] És nem volt benne hibás darab!

[ Szerkesztve ]

"curiosity killed the cat"

(#6169) Joshi válasza Srob (#6168) üzenetére


Joshi
titán

Ha gondolod kipróbálnék néhány lemezt ezek közül, mert különben nem derül ki hogy tényleg a lemez rossz, vagy az íród haldoklik. Ha érdekel a dolog privibe megbeszélhetjük a részleteket.

(#6170) belinho válasza Srob (#6168) üzenetére


belinho
senior tag

Nálam meg így alakult a firmware frissítés után a VerbatIMf. Ugyanaz a henger az előző és az utána levő lemez, mindkettő 6X-es írás:

1.04-es firmware Pio 212-EBK 1.05-ös firmware Pio 212-EBK

Sajnos a következő 4 is így sikerült, szóval várom az új firmware-t.

(#6171) sepy


sepy
csendes tag

Sziasztok!
Öreg róka vagyok már, eddig megírtam sok-sok lemezt (50gb) , most viszont rétegváltáskor lefagy az asztali íróban minden amiket ezekre a lemezekre írok: 25.darabos MediaRange (mid: VERBAT-IMf-000 ) kb. 15-18 kukában végezte.írók: Pio 208d, 209m, UD04, sebességek x2,x4,x6. Progik: Alcohol 120%, ImgBurn, Nero2024 SE, AnyBurn, BurnAware, Ashampoo BurnS .25 ezek mind hivatalos vásárlások . Kivétel az ImgBurn és a BurnAware ezek free. Lehet rossz sorozatot vettem? (eddig mindig 10-es hengert vettem és még nem volt rossz egy sem 6x írva) Gép+Win.11 új(esedékes volt a csere) ,adat sebességgel nem lehet gond 3 db alaplapi ssd-ről (NV2) és 32gb(3600) rammal dolgozom. Ötlet esetleg? Köszönöm! :W

[ Szerkesztve ]

(#6172) belinho válasza sepy (#6171) üzenetére


belinho
senior tag

A lemezzel van a probléma itt is tárgyaltuk már, illetve külföldi fórumokon is volt már szó róla. Elég ha pár sorral feljebb olvasol, pont ezt tárgyaltuk.
Mediarange lemez eleve rizikós mivel az egyik verziónál az eredeti CMCMAGD16-os mid kód van átírva VerbatIMf-re a nagyobb kompatibilitás miatt.

A CMCMAGD16-os lemezt, kapható Mediarange-ból is viszont aránylag nagyon szépen megírja a Pioneer író. Másfajta lemezt kell venni, vagy várni a firmware frissítésre, ami talán megoldja, más megoldás nincs.
Esetleg még Imgburnben beállítani az optimális írási sebesség opciót, amivel nem a stratégia alapján ír, hanem a fej állítja be magának az optimálisat.

[ Szerkesztve ]

(#6173) sepy válasza belinho (#6172) üzenetére


sepy
csendes tag

Köszönöm!
Esetleg erről tudni valamit:
[link]

(#6174) belinho válasza sepy (#6173) üzenetére


belinho
senior tag

RITEK - BR3 - 000
Maxell lemezeknél szokott lenni ez a mid kód. Ritek nem igazán ajánlott nagyon ingadozó a minősége.
Én ezt a fajtát ajánlom.

(#6175) Joshi válasza sepy (#6173) üzenetére


Joshi
titán

Olcsón nem kapsz jó minőségű lemezt, azok az idők már elmúltak. Én Panasonicot ajánlom, nézz körül hátha találsz ennél olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#6176) belinho válasza Joshi (#6175) üzenetére


belinho
senior tag

Panasonicot én is ajánlom, de szerintem az már nagyon overkill lesz neki.
Olcsóbb lemezek között keresgél, Mediarange, Primeon, én ezért javasoltam egy jobbféle Verbát, mint arany középút ár-minőség szintben.
"Olcsón nem kapsz jó minőségű lemezt, azok az idők már elmúltak"
Ezzel pedig maximálisan egyetértek!

(#6177) Joshi válasza belinho (#6176) üzenetére


Joshi
titán

Ha egy 25db-os hengernél 1000Ft/db árú lemez fele kuka lesz, akkor már bőven megéri a Pana is. Főleg akkor, ha mondjuk egy évben ír az ember ~50db lemezt. Mondjuk én még 10db-ot se írok annyira nincs mit írni. :B

(#6178) sepy válasza belinho (#6176) üzenetére


sepy
csendes tag

Köszönöm a segítséget, az a baj a Pana illetve Jvc stb. japán lemezekkel , ha az Ebay-on rendelem , (és máshol nem is nagyon tudom :(() , hogy 2x fizeted az Áfá-t + Vám!
Tavaly óta folyamatosan így jártunk a barátaimmal. A posta mindent bent tart vámolásra, hiába küldöm el a számlát amin rajta van a vonalkód+az IOSS szám .... simán leszarják, csak fizess :W így a kb. 1000 ft-s lemez az Áfa+Vám+Szállítás 1800-2000 Ft-be fog kerülni ezek miatt körülményes a tengerentúli szállítás. Ezért próbálnék euro övezeten belül venni valami minőségi lemezt, de úgy látom lassan el kell felejteni az asztali BD lejátszókat is. A Barátaim és én is még 3D filmezünk..... Még egyszer köszönöm a segítségeteket!

(#6179) Joshi válasza sepy (#6178) üzenetére


Joshi
titán

"de úgy látom lassan el kell felejteni az asztali BD lejátszókat is."
Ha eredeti lemezeket veszel akkor nem ;] , habár jó ha tudsz angolul, mert magyar vonatkozás már nem nagyon van a lemezeken.

(#6180) sepy válasza Joshi (#6179) üzenetére


sepy
csendes tag

Ha van magyar, rávarázsoljuk ;] "Magyarország előre megy....." Lassan visszatérnek a VHS korszakból a hang alányögéses filmek! :DD

[ Szerkesztve ]

(#6181) Beni2360 válasza sepy (#6180) üzenetére


Beni2360
félisten

Az én kedvencem a kiabálós verzió volt. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.