Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45751) Kickass válasza Prego (#45750) üzenetére


Kickass
őstag

kérdés ezt kinek irtad :P

(#45752) Prego válasza Kickass (#45751) üzenetére


Prego
senior tag

Jah bocsi, mellékettyintettem: most arról van szó hogy kisebb családi autót szeretne vásárolni rebel56 kollega? :))

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#45753) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Olcsó családi autónak Suzuki Baleno-t vagy pl a G Astra kombit ajánlom én személy szerint, mind2 kiforrott és megbízható autó. :D

(#45754) zoo8800 válasza netmesterke (#45753) üzenetére


zoo8800
veterán

Baleno? Na ne már :)

rip and tear, until it is done

(#45755) netmesterke válasza zoo8800 (#45754) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Miért? Olcsó és viszonylag nagy. Ennyiért ennyi idős is ennyire megbízható nincs még1:) Az alsó közép Swiftje:)

(#45756) zoo8800 válasza netmesterke (#45755) üzenetére


zoo8800
veterán

Ennyiért lehet kapni jóval gyakoribb típusokat is. Azokhoz talán könnyebb alkatrészt kapni. És az 1 EuroNCAP csillag se ragyog túl fényesen :)

rip and tear, until it is done

(#45757) netmesterke válasza zoo8800 (#45756) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Nekem az rémlik hogy jobb lett, csak valami miatt levontak belőle. Ha ezt nézzük Aveo-t se vegyen senki, az is másfél csillag. De a 90-es évek végén a 3-as BMW is 3-csillagot kapott....:)

(#45758) neduddki válasza netmesterke (#45757) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

jlenme en nagyon birom a balenot foleg kombiban, de en a dajhacsu tapsot is imadtam:- )

udv

neduddki

mod: Prego: es amai ara mmelt is kint altado az uccan? gonosz:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#45759) zoo8800 válasza netmesterke (#45757) üzenetére


zoo8800
veterán

De az E36-ot 98-ban nyugdíjazták.
Na amit ajánlanék Baleno helyett, az pl. a régi Focus, G Astra, Xsara, stb.
Igen, 2 csillagot kapott a Baleno, ezt redukálták 1-re. Az az egy csillagocska pedig annyit jelenthet, hogy egy hetet vagy kettőt vagy kórházban egy kisebb csatt után :)

rip and tear, until it is done

(#45760) netmesterke válasza zoo8800 (#45759) üzenetére


netmesterke
aktív tag

G Astra volt a másik ajánlatom, a Baleno ennek az olcsóbb helyettesítője. De akár egy Lanos is megfelelhet, abból 4-500-ért már kapni klímásat is, bár az nem kombi:)

(#45761) AMD Power


AMD Power
titán

Milyen autót vennék?:) Ilyet.... :R :R

Videón, amint kiszállítják a Lamborghini Aventadort

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#45762) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valamilyen törvény (vagy várható-e hogy lesz) hogy a gyári gumimérettől mennyiben térhet el amit felrakok rá? Konkrétan ignisem van 165/70R14-el. Alufelnim pedig külön 14 es de 6,5' széles, a gumis azt mondta ne tegyem fel rá a gumit mert nagyon csunya lesz. Milyen gumit vegyek rá vajon, hogy szép is legyen meg törvényes is. 185/55R14-et néztem ki de a kalkulátorok szerint nemjó rá :(

(#45763) Khelben válasza Bull Boss (#45762) üzenetére


Khelben
nagyúr

A karosszériából nem lóghat ki a gumi. De akinek egy csöpp esze van, az váltóméretet tesz fel rá. A 165/70R14 helyett pl feltehetsz 185/60R14-et, a 2% eltérés belefér.
Az más kérdés, hogy gyárilag azért került rá 165 széles gumi, mert arra van méretezve a futómű...

(#45764) hobizoli válasza Khelben (#45763) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem. Annyi ez altal elert tapadas eleg minimum ahhoz, hogy az uton maradj, es meg tudj normalis tavon allni vele. Ha valtomeret kerul ra es jo a felni ET-je is akor a semmi nem valtozik azon kivul, hogy jobban tudsz fekezni, meg ahol a 165-s gumival mar csikorogva fordulsz be, ott a 185-s gumikkal nyikkanas nelkul.

több drón kell ;P

(#45765) dízelracer válasza hobizoli (#45764) üzenetére


dízelracer
senior tag

"ahol a 165-s gumival mar csikorogva fordulsz be, ott a 185-s gumikkal nyikkanas nelkul."

Ez mindjárt megcáfolja... :D

(#45766) Khelben válasza hobizoli (#45764) üzenetére


Khelben
nagyúr

"semmi nem valtozik"

De, pl. változik a kerék tömege, a futóművet érő erők nagysága, iránya, ezáltal hamarabb tönkremegy benne ez-az.

(#45767) VR6-Fan válasza Khelben (#45766) üzenetére


VR6-Fan
veterán

és ha acél kerék volt eddig és helyette, valami normális alu-t tesz fel?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#45768) Khelben válasza VR6-Fan (#45767) üzenetére


Khelben
nagyúr

A normális alu többe kerül, mint az autó. A sima "alu" meg nehezebb, mint az acél.

(#45769) VR6-Fan válasza Khelben (#45768) üzenetére


VR6-Fan
veterán

miért kell zsír új felnit venni, vagy a használt felni nem ér? :DDD

viszont azt is megnézném, hogy az ignis sport-ban (asszem annak is van valami sport változata) milyen csapágyak és szilentek vannak és mi a gyári alu felnije milyen gumival ;)

illetve túlméretezés van a gyári legnagyobb mérettől nagyobbat még elvisel a futómű a legtöbb autónál, ET-ben is picit lehet variálni.

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#45770) t1 válasza VR6-Fan (#45769) üzenetére


t1
addikt

A gyári méret a 185/55R15 és Enkei felni.

(#45771) VR6-Fan válasza t1 (#45770) üzenetére


VR6-Fan
veterán

ha van kedved akkor nézzél már utána hogy a mezei 1,3 csapágya és szilentjei ugyan azok e mint a sporté ;]

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#45772) t1 válasza VR6-Fan (#45771) üzenetére


t1
addikt

Cikkszám alapján nem.

(#45773) Napfénysüti válasza t1 (#45770) üzenetére

Enkei már nem rossz. Enyémhez is az lenne gyárilag, jövőre vadászok is egy szett ubiszeletelőt. :)

Més que un club!

(#45774) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Ti milyen alufelnit ajánlanátok Ignisre és milyen gumival? A polocskámról megmaradt a gyönyörűszép BBS fellám de 6,5' ra nem tehetek 165öst... és akármelyik váltóméretét is nézem mind ballonos :W najó 16-17' ba már nem rossz de azért akkorát lehet nem kellene.. Mit tanácsoltok?
Más: nézegettem alufelnit neten. Ezek [link] pl nekem gyanusan olcsónak tűnnek. Kinézetre szépek de milyen alufella az már aminek 10K dbja ? :F ráadásul elég sok ilyen noname kinai feelinges fella van a piacon mostanság ahogy néztem a vaterát is. erről vélemény? :U

(#45775) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Csak nem NaffuluSAjtzabalo Sogorfele oto?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#45776) pilóta válasza Bull Boss (#45774) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mi a baj a ballonossal? Minél ballonosabb, annál jobb, nem zötyög úgy a kátyúkon.
Vagy azt szeretnéd, hogy sportosabban nézzen ki? Az Ignis? :Y Mert akkor nem felnit, hanem autót kellene cserélni... ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#45777) Khelben válasza Bull Boss (#45774) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egyáltalán minek rá alufelni? 4 szép dísztárcsa és ugyanaz a látvány, ráadásul töredékébe kerül és nem téped a hajad, ha lepadkázod...

(#45778) Bull Boss válasza pilóta (#45776) üzenetére


Bull Boss
senior tag

most cseréltem le (polo GTi ről :DDD ) de azért szeretnék pici sportosságot erre is. létezik 5' ban 15-ös alufelni?

(#45779) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Volt szerencsém egy Mazda 121-est kipróbálni a héten. Hát nagyon tetszik az a kis autó, 1.3-as 16 szelepes és csak repül a városban, nagyon élveztem.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#45780) netmesterke válasza pilóta (#45776) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Az Ignis is lehet szép, ha fel van szerelve, akár még sportos is kisautós mércével:)

(#45781) Napfénysüti válasza pilóta (#45776) üzenetére

De amúgy létezik Ignis Sport nem? :D

Més que un club!

(#45782) pilóta válasza Bull Boss (#45778) üzenetére


pilóta
nagyúr

Akkor hajrá, szpojlerek/légterelők/szárnyak rá, hadd legyen minél szebb :D
(szvsz egy városi kisautónak pont nem áll jól az utólagos sportosítás, az Ignisnek meg kifejezetten nem, de ízlések és pofonok... ;) )

Aki él és nem boldog, az téved!

(#45783) Manitou válasza Napfénysüti (#45781) üzenetére


Manitou
addikt

(#45784) Napfénysüti válasza Manitou (#45783) üzenetére

Igen, ilyenekre gondoltam. Mondjuk ezek max az Ignisek között sportosak külsőre. ;]

Més que un club!

(#45785) hobizoli válasza Khelben (#45766) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Erdekes mod szalonban megis is vehetsz ugyanarra a kocsira gyari alufelnit, ami legtobb esetben szinten nehezebb az acelfelniknel. Persze etezik konnyebb És egyben erosebb konnyufemfelni is, de azt nem szalonban kapod meg de a szaloneval kb egyezo aron.

több drón kell ;P

(#45786) Bull Boss válasza pilóta (#45782) üzenetére


Bull Boss
senior tag

lehet ám igényesen szolidan is tuningolni, nem csak lángmintás matricávall. egyenlőre a tervem közt suerepel a gyári hátsó szárny és fekete/polir felni. Sztem amugy jól fog kinézni a tűzpiros autóval ;)

(#45787) zoo8800


zoo8800
veterán

KATT :D

rip and tear, until it is done

(#45788) pilóta válasza Bull Boss (#45786) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ebben teljesen igazad van, lehet szolidan is. Csak kérdés, hogy minek? Vannak autók, amin nem segít semmilyen tuning, inkább vicces lesz tőle. Szerintem az Ignis pont ilyen. Nagyon jó kis városi autó, tökéletes arra, amire való, de szép nem lesz, bármit teszel vele, inkább csak ront rajta. :B
Annyi pénzért ráadásul, amit ráköltesz majd az optikai tuningra, vehettél volna egy eleve szép autót is akár ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#45789) Tothgera30 válasza Bull Boss (#45786) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem sincs sok értelme. Ha tuningolnék csak Cult stílusban tenném, de nálam bármilyen autóról is legyen szó egy szolid ültető szett kőkemény gátlókkal és szép felnik visznek mindent, több nem kell optikailag. Ha komolyan akarod, akkor nyúlj bele motorikusan, azzal többet érsz, mintha külsőleg izélgeted, ha meg nem, akkor ne nyúlj hozzá.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#45790) Bull Boss válasza pilóta (#45788) üzenetére


Bull Boss
senior tag

Ő volt az előző verdám [link] az ignáccal is valami hasonló szolidságot tervezek. hálistennek nagyonjó vétel volt 10ezer km, 2007 júliusi. már 1 éve csak állt a garázsban. 1misi volt zackli pakli igaz csak GC.-s :( Maga a verda tűzpiros. Tényleg nem akartam rajta sok változtatást csak pár szép gyári elemet rá pl sárvédő műanyag ivek, gyári szárny, meg egy ilyen Borbet fella ([link] mondjuk 16' ba és kész is :) szerintetek?

(#45791) Khelben válasza Bull Boss (#45790) üzenetére


Khelben
nagyúr

Össze van törve az eleje? Vagy miért áll el a lámpa az indextől?

(#45792) Bull Boss válasza Khelben (#45791) üzenetére


Bull Boss
senior tag

optikai csalódás ;) sikba van akárcsak a siküveg angel eyes

(#45793) Rick4 válasza Khelben (#45791) üzenetére


Rick4
félisten

Azért mert ez ilyen:

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#45794) Stafni


Stafni
aktív tag

Gyárilag össze van törve mindegyik. :)

(#45795) netmesterke válasza Bull Boss (#45790) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Tetősín legyen rajta, annélkül teherautó:D B oszlopot ajánlatos lefóliázni, sokkal gizdább, optikailag hosszítja:
http://www.youtube.com/watch?v=tcXNmekQjgw

(#45796) Bull Boss válasza netmesterke (#45795) üzenetére


Bull Boss
senior tag

na végre egy értelmes hozzászólás :R a B oszlop fólia nagyon zsir azt tutti megcsinálom rajta. olyan mercis :DDD

(#45797) netmesterke válasza Bull Boss (#45796) üzenetére


netmesterke
aktív tag

A gyári 15-ös alufelni is jó rá, meg a gumiszoknya körbe, bár utólag nehezen lesz beszerezhető gyanúm szerint. Belül középre kartámasz, az ajtónyitó kilincseket lecserélném krómozottra, kormányt lehet bőröztetni, kívül még a tetősín szerintem mindenképp, és a gyári hátsó szárny:)
Van egy csomó lehetőség, csak győzzed pénzzel:)

(#45798) neduddki válasza neduddki (#45775) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem bocs osszekevertem:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#45799) Bull Boss válasza netmesterke (#45797) üzenetére


Bull Boss
senior tag

azt nem tudod véletlen, hogy a dizel wagon R nek az a fém váltógombja jó lehet ignisre? csavarozós vagy ilyen rászoritós? :U

(#45800) Napfénysüti válasza Bull Boss (#45799) üzenetére

Biztos hogy fém váltógombot akarsz? Pont tegnap ültem egy olyan autóban amiben fémből volt. Nyáron még oké de télen tuti odafagy hozzá a kezed (még a tegnapi jó időben is elég hidegnek tűnt).

Més que un club!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.