Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) bacus


bacus
őstag

Lenne egy kis problémám, amire nem jövök rá, hogy hol hibázom.

Egy nálunk üzemelő web szervernél felmerült az igény, hogy dedikált ip címe legyen kívülről. Ennek egyik legolcsóbb és működő megoldása az volt, hogy a meglévő Digi előfizu mellé megrendeltem egy Tcom optika üzleti csomagot is, amit tegnap be is kötöttek.

Gondoltam egy gyors teszt, (amire már ráment több órám)...
Amit csinálok

- megjelölöm a tcom felöl jövő kapcsolatokat (prerouting chain, mangle)
- a megjelölt kapcsolatokat ellátom routing markkal (prerouting chain, mangle)
- out chain, mangle is kap routing markot, aminek a kapcsolata meg volt jelölve, hogy tcom felől jön
- route szabály kisebb distance-el, mint a default route a tcom felé hozzáadása.

- 80-as port forwarding a tcom ról a szerver felé. (egyelőre ezzel teszteltem)

Ha ilyenkor tesztelem, akkor tele van invalid forwarddal a tűzfal, syn,ack , ami a szerver 80as portja felől megy ki a default route-n a tcom helyett. Nagyon lassan sem jelenik meg a standard apache teszt oldal.., de a böngészőben lestoppolva, már bizonyos szövegek átmennek.. (azaz a forgalom egy része helyesen a tcom felé terelődik.)

Ha routing markolom az ÖSSZES szerverről induló packetet ami a 80as portról érkezik, akkor a log bejegyzésből eltűnnek az invalid bejegyzések, de továbbra sem működik. :(
Kinomban már megjelöltem az összes csomagot ami erről a szerverről indul, de így sem megy, miközben nyilván nem ez a cél. Ez utóbbi kettő már csak a kinlódás része, mert azt szeretném, hogy az eddigi ip címen (is) kommunikáljon a szerver.

Elegendő lenne (egyelőre), ha CSAK a https azaz a 443 port menne a tcom felől, de nem jövök rá, hogy mi hiányzik, vagy mit rontok el.. :(

(Kinyitva a winbox portot a tcomon az otthoni ip címem felé, a router tökéletesen elérhető.)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#7152) E.Kaufmann válasza bacus (#7151) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Óvatosan a routing markkal, a bejövő csomagoknál, mert még elkallódnak, jártam már így, csak a kifele irányuló csomagokat jelölgesd preroutingban.
Esetleg lehet valami MTU gond is a háttérben.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7153) bambano válasza bacus (#7151) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem a bejövő csomag eltűnik, amikor a tcp stack feldolgozza, a válasz kimenő csomag egy teljesen új csomag, tehát annak a routingjában egy korábban eltűnt csomag routing markja nem nagyon vesz részt.

emlékeim szerint a tcp mindig azon az ip címen válaszol, amin bejött a csomag, tehát nem portra kellene szűrnöd és routing markolnod, hanem publikus ip címre. amelyik csomag ip címe tkomos, annál tenni routing markot, arra egy külön routing táblát felhúzni és megmondani a kernelnek, hogy a másik routing tábla szerint routoljon.

de a lartc-ben ez részletesen le van írva.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7154) bacus


bacus
őstag

Nos, még volt időm vele foglalkozni. Hogy kiszűrjek pár bugyuta hibát, betettem egy másik mikrotiket a tcom és a fő router közé.. (ami natol és pppoezik)

Kitöröltem minden mangle rekordot és csak egy gépen próbálkozom..

1. Ha csinálok egy pptp vpn-t a köztes routerbe , akkor a szgépen 50/50 Mbitet mérek az oaklával, megy minden. (az előfizetés szerinti 150 mbit le nincs meg, de ez most nem érdekes..)

2. ha a gép forgalmát ráterelem az alapértelmezett átjáróról a köztes router felé, tulajdonképpen működik, de tetű lassan, speedtest latency hibával dob ki.

tehát prerouting chain source address feltétel, action = mark routing , ehhez tartozik egy átjáró a 0.0.0.0/0 felé az adott routing markkal.

logok tiszták, nincs invalid packet. (most nyilván dupla nat van), ipchicken.com a tcomos ip-t adja vissza, a ip/firewall/connections -nél minden csomagot megjelöl, azaz a jó útvonalon megy ki, tracert 8.8.8.8 szépen látszik, hogy jó útvonalon megy ki, de valami tetű lassú...

Tulajdonképpen eddig is ez volt, csak nem vártam ki... pár perc alatt bejön az itcafe oldala is :D

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#7155) E.Kaufmann válasza bacus (#7154) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

MTU

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7156) bacus válasza E.Kaufmann (#7155) üzenetére


bacus
őstag

1480 az MTU, a két mikrotik között 1500, ha a fő router tárcsázott ki, ott is 1480 volt.

A pppoe kapcsolatot tartó routernél még van 50/50 Mbit..

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#7157) E.Kaufmann válasza bacus (#7156) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mert az még tudja, hogy arra nem érdemes nagyobb csomagot átküldeni, de a másik routernek már nem képes jelezni, mert blokkolva van az ICMP, pölö. De csak tipp.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7158) bacus


bacus
őstag

IP / settings / Allow Fast Path kikapcsol, megy mint az álom !!!!

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#7159) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sziasztok!
Megrendeltem a RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN routert. Esetleg valakinek tapasztalat ezzel a kis gyöngyszemmel? Digi optika van, ONT Bridge módba. Hardveresen tudja a Gigabitet (Fasttrack bekapcsolás nélkül), esetleg valakinek ezzel kapcsolatban egy speedtest eredménye nincs?
Wifi-re lennék még kíváncsi kb 5-7 méter 2-3 fal, a többi router pl AC1200 Wireless MU-MIMO Gigabit Router Archer C6 /5GHz-n/; rb2011-es is eléggé gyenge volt.

Köszönöm

(#7160) Szpilu__25 válasza Pyttawrx (#7159) üzenetére


Szpilu__25
tag

Szia nekem ez az rb4011-van, AC wifivel,ami nekem egy 2*2-es 867Mbit-es N-AC Wifi Laptoppal, ami tud AC-n
kb 5 méteren 520Mbittel csatlakozik a kliens.

Rx/Tx: 290Mbit-288Mbit között megy nekem.

(#7161) Pyttawrx válasza Szpilu__25 (#7160) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!

És mi volt a leggyorsabb mérés wifin, de akár lan porton keresztül?

(#7162) Szpilu__25 válasza Pyttawrx (#7161) üzenetére


Szpilu__25
tag

Lanon, hozza a digi csomagot 1000/300Mbit.

(#7163) Szpilu__25 válasza Szpilu__25 (#7162) üzenetére


Szpilu__25
tag

Nem sokkal többet mint 300Mbit.Feltételezem itt nekem a 2*2 kliens a szűk metszet, mással nem tudtam kipróbálni.

(#7164) Pyttawrx válasza Szpilu__25 (#7163) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor ha megjön tesztelem, mert iphone 8 és a c6 tp-link routerrel mértem telón 495mbps-t/289mbps, de előtte volt egy gr3-as router. Kábelen a gr3 840-900 volt a plafon. 900 fölött még nem mértem.

(#7165) Szpilu__25 válasza Pyttawrx (#7164) üzenetére


Szpilu__25
tag

nah majd írd meg kérlek. kiwi leszek.

(#7166) Pyttawrx válasza Szpilu__25 (#7165) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Rendben

(#7167) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Script kérdésem lenne. Van ugye a tools/fetch funkciója, amivel elvileg változóba is lehet tenni a visszatérési értéket.

A példának megfelelően valóban lehet feltételes utasításban vizsgálni a visszatérés "status", illetve "data" tagját, de sem logolni, sem egy másik változónak értékül adni nem tudom. Nekem pedig éppen arra lenne szükségem, hogy a data tagból kiszedjek egy substringet. Mit csinálok rosszul?

Most éppen nem vagyok RouterOS közelében, de ilyesmi volt a kód (nagyon leegszerűsítve):

:local result [/tool fetch url=http://checkip.dyndns.com as-value output=user]
#a kovetkezo log mukodik
:log info $result
#ez viszont nem
:log info $result->"data"
#ez mukodik
:if ( $result->"status" = "finished" ) do={
    :log info "Status is finished"
}
#ez viszont megint nem
:log info $result->"status"
#es a peldaban hasznalt egyenloseg vizsgalat ellenere ez sem megy
:local myResult $result->"data"

Alex

(#7168) bambano válasza vargalex (#7167) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

doksi szerint csak 6.43 óta van ilyen. verzió?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7169) vargalex válasza bambano (#7168) üzenetére


vargalex
félisten

Igen, azt én is láttam, de 6.44.1 van fenn.

Alex

(#7170) ekkold válasza vargalex (#7167) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Prioritás probléma van.
Így már működik:
:log info ($result->"data")
:log info ($result->"status")
Mondjuk egyszerűbb feltenni egy sima php-t valaholvá ami mindenféle körítés nélkül csak az IP-t adja vissza (vagy amire szükséged van), mint a kapott adatot szerkesztgetni....

[ Szerkesztve ]

(#7171) ekkold válasza vargalex (#7167) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Változóba is megy (terminálban próbáltam):
global result [/tool fetch url=http://checkip.dyndns.com/ as-value output=user]
global staus1 ($result->"status")
put status1

[ Szerkesztve ]

(#7172) vargalex válasza ekkold (#7170) üzenetére


vargalex
félisten

Igen, közben éppen erre jöttem rá én is. Mondjuk nagyon nincs ez leírva sehol.

A lényeg nem azon van, hogy mit ad vissza egy oldal, úgyis parse-olni kell belőle, hiszen a fetch a teljes html-t fogja visszakapni.

Alex

(#7173) ekkold válasza vargalex (#7172) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Éppen ez a lényege annak hogyha php-t hívsz meg, az mindenféle sallang nélkül is visszaadhat annyit hogy pl.
192.168.1.1
Nem kötelező neki html-t vagy bármiféle fejlécet küldeni.

Próbáld ki ezt (direkt a kedvedért dobtam fel ezt a php-t):
global result ([/tool fetch url=http://skory.z-net.hu/stat/ipd.php/ as-value output=user]->"data")
put $result

[ Szerkesztve ]

(#7174) Zwodkassy válasza Zwodkassy (#7006) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Nem hagyott nyugodni a HapAc2 silány Wifi teljesítmény pletyka.
Egy tesztet már csináltam vele, amikor is önálló AP-ként működött (majd visszakeresem a tesztet, de valami 10-15 MB/s sebességgel tudtam rajta keresztül másolni a NAS-ról)
Bekonfiguráltam a CAPsMAN-hez ezt is, mint az előzőekben a classic HapAc-t.

Mérés :
1. Dell Precision 7710 (laptop), Intel Wireless-AC 8260
2. HapAc2 mint CAP (Local-Forwanding), a laptoptól 1-2 méterre
3. RB3011-RM mint CAPsMAN
4. NAS : Synology DS218Play
5. Total Commander, Samba megosztásról másolás

Stabilan hozta a 40MB/s sebességet (~320Mbit/s). Kb ennyit hozott a classic HapAc is.
Ez egy kicsit jobb, mint a standalone AP tesztben volt (emlékeim szerint).
Persze ez sem egy eget verő sebesség, de valamivel jobbnak tűnik, mint a neten olvasottak.

[ Szerkesztve ]

(#7175) vargalex válasza ekkold (#7173) üzenetére


vargalex
félisten

Ja, hogy nem szabványos html-t adsz vissza. Viszont teljesen felesleges, ez a változóba mentés volt a lényeg. A parse-olás már meg is van.

Alex

(#7176) Szpilu__25 válasza Zwodkassy (#7174) üzenetére


Szpilu__25
tag

nekem is egy hap ac2 adja Wifi-t a nappaliban és 280-300Mbit egy 2*2 antennás 2 streames AC 876Mbites kis usb-s adapterrel közvetlen rálátással egy helyiségben vagyok a laptoppal.

Mellékesen az RB4011-eshez csatlakozva ami messzebb van 3 fallal kb 5 méterre( amiben hőtükör fóliák vannak plusz 15cm szigeteléssekkel) 280Mbit Tx -310Mbit Rx tehát kb ugyan ennyit nyom.

Veszek egy kicsit erősebb Wifi adaptert és letesztelem azzal is kíváncsiságból.

*******
Más AC-s routerekkel vajon ilyen lenne az eredmény? Amire emlékszem nekem volt ezek előtt egy Zyxel Armor Z1 AC-része ugyan ennyit tudott(1733Mbit) mint az RB4011 és ugyan ennyivel csatlakoztam fel 520Mbit volt a kliens oldalon látott sebesség.

(#7177) bacus


bacus
őstag

Egy barátom fiánál kötik a digit, egyelőre csak 100/100 lesz utp-n, de nyárig lecserélik optikára + valami.

50nm lakás, középen lesz a router, persze a srác azonnal rávágta, hogy neki 1000/200 kell, de minden eszköz wifi-s lesz. Emlékeim szerint a laptop csak 2,4 N-et tud, a telefonja biztos tudja az 5 gigás AC-t is.., de ott meg nem igen tölt le semmit (csak mér)

Melyik routerrel járna jól (meg én is, mert nyilván nekem kellene karban tartani illetve én hallgatom, hogy egy szart sóztam rá :), de a fiatalok már csak ilyenek.. )

Hap Ac2-t akartam ajánlani neki, de beszéltem a barátommal, esetleg áldozna rá többet is. Viszont a 4011 már nem fér bele.. Van valami köztes, ami ac2-nél jobb, de 30 nettó körül megáll az egész?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#7178) Pyttawrx válasza bacus (#7177) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem kellhet a 4011, mert az 50nm-hez lehet kevés lesz neki az ac2-es a 4011-nek van azért erős antennája is. Szerintem próbáld meggyőzni a 4011 vásárlásra. Tudom sok pénz, de ha jót akar akkor már inkább ez.

(#7179) Beniii06 válasza Pyttawrx (#7178) üzenetére


Beniii06
őstag

Vagy már akkor miért nem hap ac2 + cap ac + Capsman? Árban így is a fele lenne nagyjából és ha keveselné, akkor lenne rá lehetőség bővíteni és még mindig árban bőven a wifis 4011 alatt lenne, de ha annyira fontos a wifi(és nem kell roaming), akkor érdemes lehet más márkájú(long range :U ) ap-t beszerezni a hap ac2 mellé.

"Got any other secret weapons?"

(#7180) #42556672 válasza Beniii06 (#7179) üzenetére


#42556672
törölt tag

Én is a több AP-t leteszek megoldás felé mennék, sokkal jobb lefedettséget lehet biztosítani.

(#7181) M3kk


M3kk
őstag

Sziasztok,

van egy vegyes rendszerem (UBNT, Mikrotik ROS Switchek, Mikrotik SwOS switchek, stb.).

Vlanozni szeretnek, az UBNT es a SwOS agan tisztak a dolgok, mukodnek is, ahogy kell, viszont a RouterOS megfogott.

Ezeket a settingeket keresem ROS alatt, ami igy mukodik SwOS alatt.
A mostani RoS (CRS125-24G-1S) siman all port bridgebe van rakva (like a buta switch), s ugyanezt a dolgot szeretnem megcsinalni, ahogy van a SwitchOS en.

Remelem ertheto voltam :).

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#7182) sgtGiggsy


sgtGiggsy
csendes tag

Sziasztok

Nincsenek tapasztalataim Mikrotikkel, szóval valószínű iszonyta láma kérdés lesz.
Egy olcsóbb Mikrotik router (pl RBD52G) hogy viszonyul a hasonló árkategóriás Tp-Linkekhez, akár azok Ledevel telepített verzióját is nézve? Egy lakásban, általánosabb hálózat mellett (asztali gép, laptop, konzol, HTPC, tv, telefonok) ad bármi pluszt sebesség, wifi hatótáv megbízhatóság, biztonság terén, vagy ebben az árszegmensben mindegy?

A válaszokat előre is köszönöm :)

(#7183) E.Kaufmann válasza sgtGiggsy (#7182) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Érdemes megnézni a SoC típusát, a memória és a flash méretét ha össze akarod hasonlítani.
Az általad írt router egy nagyon jó ár-érték arányú cucc, bár a Wifi részét pont az előzőekben panaszkodtak, hogy nem olyan combos, meg az integrált antenna se túl jó benne. Ha neked egy nagy sebességű, pl gigabites netet kell osztani és vannak vezetékes cuccaid is, akkor ez neked való router.
Ha neked csak a Wifi a lényeg, akkor viszont lehet jobban jársz egy külön AP-val pl egy Ubi Unifi AC lite-vel ha rászánsz még pluszban 6 ezret, valamint később könnyebb kibővíteni még több eszközzel a jobb lefedettség végett.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7184) sgtGiggsy válasza E.Kaufmann (#7183) üzenetére


sgtGiggsy
csendes tag

Igazából nem olyan nagy a lakás, 54 négyzetméter, vasbeton falak, vagy hasonlók nincsenek, légvonalban úgy 10 méter, egy falon keresztül a legnagyobb távolság, amit át kellene vinnie a WiFinek. Szóval inkább a sebessége érdekelne, mert perpill egy WRT3600-as van, Lede-vel, és ez 5GHz-en sem valami gyors, érzésre nem tudja azt, amit egy N-es WiFinek tudnia kellene (7-8 MByte/sec fölé nem megy a sebessége a hálózaton belül). A telefonokon és laptopokon kívül minden vezetékes a lakásban, de a vezetékes sebességre most sincs panasz, a gyors WiFi lenne fontos, az viszont nem cél, hogy a három emelettel fölöttünk lakó szomszédok is a mi WiFinken lógjanak.

(#7185) vargalex válasza E.Kaufmann (#7183) üzenetére


vargalex
félisten

Én tegnap állítottam élesbe a hAP ac2-t több egyéb router után, mindegyiket OpenWrt-vel használva. Érdekes módon, lefedettségben eddig a belső antennás D-Link DIR-860L volt a legjobb (előtte volt D-Link DIR-825, TP-Link TL-WDR3600, TP-Link TL-WDR4900, Linksys WRT3200ACM, stb.). A hAP ac2 hasonló lefedettséget nyújt és sebességben is tudja nagyjából azt, mint a D-Link. Pontos értéket este tudok írni.

Alex

(#7186) E.Kaufmann válasza sgtGiggsy (#7184) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

"nem cél, hogy a három emelettel fölöttünk lakó szomszédok is a mi WiFinken lógjanak", akkor adjál neki erősebb jelszót ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7187) M3kk válasza M3kk (#7181) üzenetére


M3kk
őstag

Elvileg megoldottam, ez alapjan, Example 2 (Trunk and Hybrid ports) , kiveve az utolso reszet.

set drop-if-invalid-or-src-port-not-member-of-vlan-on-ports=

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#7188) sgtGiggsy válasza E.Kaufmann (#7186) üzenetére


sgtGiggsy
csendes tag

Az a rész csak poén volt, sosem vettem még észre, hogy bárki rácsatlakozott volna a hálózatunkra :) Arra utaltam vele, hogy nem az a lényeg nekem, hogy messze elvigyen a WiFi, hanem hogy pár méteren belül legyen stabil és gyors.

(#7189) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Egy segítség kellene este állítanám be, 4011-es wifis mikrotik a szóban forgó router, a net meg otikai digi:

1. Hogy állítsam be a wifit (tx power, antenna gain, stb, hogy az egész lakásban stabil legyen) kb 3-5 fal amit át kéne vinnie.
2. Eddig minden portnak külön adtam ip tartományt, viszont így ugye nem látták egymást az eszközök, ezt hol is tudom konfigolni (routes-be)?

Köszönöm

(#7190) bacus


bacus
őstag

Köszönöm, a 4011 olyan drága, hogy 3db ac2 -t tudok venni belőle. Elvileg az ac2 is át kell vigye a gigabitet, ha nem jó a wifi lefedettség, lesz capsman...

Én azt kérdeztem, hogy van e valami közte (4011 és ac2 között árban), mert én nem láttam. Ezek szerint azért nem, mert nincs..

(A srác miatt -akinek a lakásába lesz a router- lett a barátoméknál plusz cap betéve, mert a spejzban, ahová be lehet menni egy kb 5 nm helység, nem volt wifi..., kérdeztem tőle, hogy mégis mennyit netezik a spejzban, de abban maradtunk, hogy megszakadt a viber, mikor bement valamiért.., tehát nem volt további apelláta, kellett a spejzba egy cap)

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#7191) bambano válasza bacus (#7190) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"van e valami közte": meg kellene nézni, hogy az összeszerelős részlegben mi van... bár azok elég régiek, nem biztos, hogy új telepítéshez érdemes bevállalni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7192) bacus


bacus
őstag

gigabites netre?, melyik bírná azt kihajtani?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#7193) Zwodkassy válasza bacus (#7190) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

2db Mikihez CAPsMAN? 😀😀😀

(#7194) bacus válasza Zwodkassy (#7193) üzenetére


bacus
őstag

Ezt most nem értem, a capsman akár két wifihez is jó.., de a spejzba a 4. miki ment egyébként.. :)
Az egy 3 szintes ház, a legalsó szinten a mosókonyhában maradt egy kis rész, ahova ha sámlira állsz és magasra tartod a mobilod lábujjhegyen pipiskedve, na ott se volt daliás a kapcsolat, de végül oda nem került cap :D

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#7195) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok
Ha valakit érdekel,van egy eladó RB3011 es router.Ár privátban.Annyi gondja van,hogy nem adja az áramot a 10 es porton,egyébként egy wAP ac lóg rajta a saját tápfeladójával működik.Garancia még Augusztusig van rá.RB4011 es-re szeretném lecserélni ezért akarom eladni.

(#7196) Zwodkassy válasza bacus (#7194) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Akkor benéztem vmit, bocsi. Azt hittem, hogy két eszközre akarsz CAPsMAN-t rakni. Végük is lehet, bár sok hasznát nem látom. Ízlések és pofonok 😀
Bár így végéig gondolva, nem tudnám meghatározni, hány eszköz szám felett érné meg használni. Passz

(#7197) bacus válasza e90lci (#7195) üzenetére


bacus
őstag

Gondolom beállítottad a portra hogy adja a poe-t és úgy nem adja.., ha garis, akkor nem lenne észszerűbb visszavinni, hogy javítsák meg vagy adják vissza az árát?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#7198) Beniii06 válasza e90lci (#7195) üzenetére


Beniii06
őstag

Hardveraprón próbáltad már? Mert nem nagyon szabad hirdetni topikokban, inkább írd bele az aláírásodba és más használt tárgyakkal foglalkozó oldalra tedd fel.

"Got any other secret weapons?"

(#7199) e90lci válasza bacus (#7197) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Ja úgy próbáltam.Igazából lusta voltam vele foglalkozni,ezért nem küldtem vissza gariba,működik tökéletesen a wAP saját tápfeladójával.Meg amikor 2 hetente hazamegyek Németből igazából más dolgom is van így hát nincs rá időm sem.VPN keresztül frissítgetem kintről,mert amikor otthon vagyok semmi időm.Mindig akad valami intézni való.
Beniii06
Még nem annyira nem létszükséglet eladni.Csak ez egy hirtelen ötlet ha elmegy el ha nem akkor az marad.

[ Szerkesztve ]

(#7200) #42556672 válasza e90lci (#7199) üzenetére


#42556672
törölt tag

Én is gondolkoztam a 3011 eladásán és egy 4011-en, de egyszerűen nem éri meg. Nincs olyan ami miatt a 4011-re szükség lenne, teljesítményben, a 3011 minden otthoni vagy SOHO igényt kielégít. Nekem külön lerakott 3db. AP-vel van megoldva a WiFi így a 4011-ől is csak madzagosat vennék.

Ha kifutsz a garanciából és zavar a POE akkor viszonylag egyszerűen javítható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.