Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) allnickused


allnickused
tag

Azt szeretném kérdezni, hogy otthonra mit kell(ene) tartalmazni a tűzfalnak értem ezalatt: input-forward, hogy biztonságos legyen? Gondolom annyi szabály nem kell, mint egy cégnél. Semmi különleges igény nincs, 2 gép, telefonok, kamera, konzolok, tv. Mert a saját fejem után van egy tűzfalam (szabályokkal), csak tudni szeretném, hogy elégséges-e.

(De, az vagy)

(#12802) E.Kaufmann válasza allnickused (#12801) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Biztos lesznek, akik mindenféle aktív védelmi szkriptet ajánlanak, de szerintem már van elég védelmi vonal minden eszközön, hogy azokat állandóan frissítve ne legyen nagy gond.
Kívülről közvetlenül belső eszköz "segítsége" nélkül ne lehessen hozzáférni semmihez a helyi hálón, amit meg nagyon fontos távpiszkálni, azt max VPN-en keresztül piszkáljad.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12803) bacus válasza allnickused (#12801) üzenetére


bacus
őstag

A mikrotik default tűzfala is megfelel.

inputban
-engeded a lokális eszközöket
-engeded ami már established állapotban van
-esetleg engeded az icmp csomagokat
-eldobod az invalid csomagokat (még ez sem kell külön, mert a következő megteszi)
-tiltani winbox portot a nagyvilág és a helyi nem kívánt eszközökről
-engeded a vpn hez szükséges portokat, protokollokat
-minden más csomagot blokkolsz

forward
-engeded a lokális eszközöket (vagy egy részét, ha pl a tévét nem akarod kiengedni a netre)
-engeded ami már established állapotban van
-eldobod azokat a csomagokat, amik connection-nat-state=!dstnat és a connection-state=new (és a wan felől jön)

ezt egy jó kis UPNP-vel hazavágni, hogy menjen a torrent :D

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#12804) allnickused válasza bacus (#12803) üzenetére


allnickused
tag

Ez kábé milyen?

/ip firewall filter add action=drop chain=input comment="PING input drop" icmp-options=8:0-255 in-interface=!bridge protocol=icmp
/ip firewall filter add action=accept chain=input comment="accept ICMP after RAW" protocol=icmp
/ip firewall filter add action=accept chain=input comment="accept established,related,untracked" connection-state=established,related
/ip firewall filter add action=accept chain=input src-address-list=allowed_to_router
/ip firewall filter add action=drop chain=input comment="drop all not coming from LAN" in-interface-list=!LAN
/ip firewall filter add action=accept chain=forward comment="accept all that matches IPSec policy" disabled=yes ipsec-policy=in,ipsec
/ip firewall filter add action=drop chain=forward comment="drop bad forward IPs" src-address-list=no_forward_ipv4
/ip firewall filter add action=drop chain=forward comment="drop bad forward IPs" dst-address-list=no_forward_ipv4
/ip firewall filter add action=fasttrack-connection chain=forward comment="fasttrack" connection-state=established,related disabled=yes
/ip firewall filter add action=accept chain=forward comment="accept established,related, untracked" connection-state=established,related,untracked
/ip firewall filter add action=drop chain=forward comment="drop invalid" connection-state=invalid
/ip firewall filter add action=drop chain=forward comment="drop all from WAN not DSTNATed" connection-nat-state=!dstnat connection-state=new in-interface-list=WAN
/ip firewall raw add action=accept chain=prerouting comment="enable for transparent firewall" disabled=yes
/ip firewall raw add action=accept chain=prerouting comment="accept DHCP discover" dst-address=255.255.255.255 dst-port=67 in-interface-list=LAN protocol=udp src-address=0.0.0.0 src-port=68
/ip firewall raw add action=drop chain=prerouting comment="drop bogon IP's" src-address-list=bad_ipv4
/ip firewall raw add action=drop chain=prerouting comment="drop bogon IP's" dst-address-list=bad_ipv4
/ip firewall raw add action=drop chain=prerouting comment="drop bogon IP's" src-address-list=bad_src_ipv4
/ip firewall raw add action=drop chain=prerouting comment="drop bogon IP's" dst-address-list=bad_dst_ipv4
/ip firewall raw add action=drop chain=prerouting comment="drop non global from WAN" in-interface-list=WAN src-address-list=not_global_ipv4
/ip firewall raw add action=drop chain=prerouting comment="drop forward to local lan from WAN" dst-address=192.168.88.0/24 in-interface-list=WAN
/ip firewall raw add action=drop chain=prerouting comment="drop local if not from default IP range" in-interface-list=LAN src-address=!192.168.88.0/24
/ip firewall raw add action=drop chain=prerouting comment="drop bad UDP" port=0 protocol=udp
/ip firewall raw add action=jump chain=prerouting comment="jump to ICMP chain" jump-target=icmp4 protocol=icmp
/ip firewall raw add action=jump chain=prerouting comment="jump to TCP chain" jump-target=bad_tcp protocol=tcp
/ip firewall raw add action=accept chain=prerouting comment="accept everything else from LAN" in-interface-list=LAN
/ip firewall raw add action=accept chain=prerouting comment="accept everything else from WAN" in-interface-list=WAN
/ip firewall raw add action=drop chain=prerouting comment="drop the rest"
/ip firewall raw add action=drop chain=bad_tcp comment="TCP flag filter" protocol=tcp tcp-flags=!fin,!syn,!rst,!ack
/ip firewall raw add action=drop chain=bad_tcp comment=protocol=tcp tcp-flags=fin,syn
/ip firewall raw add action=drop chain=bad_tcp comment=protocol=tcp tcp-flags=fin,rst
/ip firewall raw add action=drop chain=bad_tcp comment=protocol=tcp tcp-flags=fin,!ack
/ip firewall raw add action=drop chain=bad_tcp comment=protocol=tcp tcp-flags=fin,urg
/ip firewall raw add action=drop chain=bad_tcp comment=protocol=tcp tcp-flags=syn,rst
/ip firewall raw add action=drop chain=bad_tcp comment=protocol=tcp tcp-flags=rst,urg
/ip firewall raw add action=drop chain=bad_tcp comment=TCP port 0 drop" port=0 protocol=tcp
/ip firewall raw add action=accept chain=icmp4 comment=echo reply icmp-options=0:0 limit=5,10:packet protocol=icmp
/ip firewall raw add action=accept chain=icmp4 comment=net unreachable icmp-options=3:0 protocol=icmp
/ip firewall raw add action=accept chain=icmp4 comment=host unreachable icmp-options=3:1 protocol=icmp
/ip firewall raw add action=accept chain=icmp4 comment=protocol unreachable icmp-options=3:2 protocol=icmp
/ip firewall raw add action=accept chain=icmp4 comment=port unreachable icmp-options=3:3 protocol=icmp
/ip firewall raw add action=accept chain=icmp4 comment=fragmentation needed icmp-options=3:4 protocol=icmp
/ip firewall raw add action=accept chain=icmp4 comment=echo icmp-options=8:0 limit=5,10:packet protocol=icmp
/ip firewall raw add action=accept chain=icmp4 comment=time exceeded icmp-options=11:0-255 protocol=icmp
/ip firewall raw add action=drop chain=icmp4 comment=drop other icmp protocol=icmp

(De, az vagy)

(#12805) bacus válasza allnickused (#12804) üzenetére


bacus
őstag

röviden: jó
hosszabban: jó bonyolult
még hosszabban: jó bonyolult, de minek? :D

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#12806) Reggie0 válasza allnickused (#12804) üzenetére


Reggie0
félisten

Okolszabalykent elmondhato, hogy minel nagyobb a tuzfalkonfig annal jobban fogja a procit. Szoval torekedni kell a szukseges minimumra.

(#12807) minimumgame válasza jerry311 (#12800) üzenetére


minimumgame
tag

WISP AP-ként volt gyors konfigurálva egy CAP AC, Bridge módban. Ha törlöm a DHCP Serversből az alapkonfigot azonnal kapnak valós IP-t az apple termékek is.

(#12808) jerry311 válasza minimumgame (#12807) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mikrotik 1. szabály: nem használunk quick configot, nem használunk default configot (/system reset-configuration no-defaults=yes). Sajnos, mindkettőre építkezve előfordulhatnak meglepetések. A legjobb ha nulláról indul az ember.

(#12809) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

VPN el érem el az otthoni hálózatot.
Ez működik is, bejön a nas felülete, A router felülete is ( AH 1100x4 )
Viszont az AP ként használt HAP AC2 felülete nem.
A router ip címe 192.168.1.254 a hap ac2 esnek 192.168.1.253 ez otthon a gékről elérhető.
A HAP ac 2 esben nincs tűzfal szabály beállítva, tehát elvileg lehet mindent.
Ip cím van neki megadva, ill. létrehozva egy brdge és annak adva az ip cím, a bridge ben az ether 1 van ez csatlakozik kábellel a routerhoz.

Ezen kivül csak a wifi re vonatkozó beállítások vannak megadva.
Akár wifi ről is elérhető mind a 2 routernek a webes felülete, de winboxból is, ezt szoktam amúgy használni, ha állítani kell valamit.

Még annyi, hogy külön wifis hálózatot használok, ez a 192.168.2.0/24 mind a 2 eszköznek van ebben a tartományban is ip címe.

Mi lehet az oka, hogy nem érem el VPN esetében csak a router felületét (192.168.1.254) míg az AP felületét 192.168.1.253 nem érem el ?

1 kábelen VLAN segítségével jut el az AP hez mind a 2 hálózat.
(a média lejátszó miatt kell a tv mellöl elérni a nas-t)

Egyszerűen nem értem...

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#12810) Reggie0 válasza Core2duo6600 (#12809) üzenetére


Reggie0
félisten

routing, forwarding beallitasok a routeren es a vpn klienseken? Mi a vpn-en a kiosztott cimtartomany? tun vagy tap tunneled van a vpnen, esetleg ipsec?

[ Szerkesztve ]

(#12811) E.Kaufmann válasza Core2duo6600 (#12809) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

AP-n nincs belőve az alapértelmezett átjáró, így elsőre.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12812) Reggie0 válasza E.Kaufmann (#12811) üzenetére


Reggie0
félisten

Ehhez miert kene alapertelmezett atjaro?

(#12813) Core2duo6600 válasza Reggie0 (#12810) üzenetére


Core2duo6600
veterán

SSTP ét használok.
10.10.10.0/24 a VPN tartomány azt hiszem.
Hogy milyen alagút azt nem tudom, ilyen beállítással nem találkoztam a létrehozás esetében.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#12814) jerry311 válasza Reggie0 (#12812) üzenetére


jerry311
nagyúr

Lehet hogy kell, lehet hogy nem, olyan beállításoktól függ, amikről nincs információnk.

(#12815) Reggie0 válasza Core2duo6600 (#12813) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, SSTP alapvetoen nem ide valo: "SSTP was intended only for remote client access, it generally does not support site-to-site VPN tunnels."

Szoval a legegyszerubb, ha a kliensen beallitod default gw-nek a router vpn-es cimet, a routeren pedig, hogy masquerading-oljon a vpn-es tunel felol is(ilyenkor az out interface a lokal halonak a bridge-je lesz, nem a pppoe vagy egyeb uplink interfesz).

#12814 jerry311: Igen, en ezert szoktam kerdezni ilyenkor a random tanacsok helyett :)

[ Szerkesztve ]

(#12816) jerry311 válasza Reggie0 (#12815) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hol látsz te itt site-to-site VPN-t? :W

(#12817) Reggie0 válasza jerry311 (#12816) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazad van, felreolvastam. Mondjuk attol meg masq-t tud beallitani, vagy routing tablat rendesen fel kell tolteni mind a ket oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#12818) Core2duo6600 válasza Reggie0 (#12815) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha így állítom be, akkor megszűnik működni a net elérésem vpn esetében.
Aminek előnye, hogy kikerülöm a céges tűzfalat.

Tehát a kérdés továbbra is, hogy miként lehet megoldani, hogy menjen a vpn en keresztül a net és elérjem az eszközöket is.
Ami teljesül a HAP AC2 kivételével.

Az asztali gép nincs bekapcsolva, így azt nem tudom, hogy elérném -e, de mivel én használom egyedül, így jelentősége sincsen.

#12811 E.Kaufmann
Ha majd otthon leszek, akkor elleözöm ezt a default gw beállítást a HAP ac 2 esen.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#12819) Reggie0 válasza Core2duo6600 (#12818) üzenetére


Reggie0
félisten

Most a routeren mi van a NAT tablaban es mi milyen routingok vannak?

(#12820) Core2duo6600 válasza Reggie0 (#12819) üzenetére


Core2duo6600
veterán

[admin@MikroTik] /ip firewall nat> print
Flags: X - disabled, I - invalid, D - dynamic
0 ;;; LAN
chain=srcnat action=masquerade src-address=192.168.1.0/24 out-interface=Digi-PPPOE log=no log-prefix=""
1 ;;; Wifi
chain=srcnat action=masquerade src-address=192.168.2.0/24 out-interface=Digi-PPPOE log=no log-prefix=""
2 ;;; SSTP
chain=srcnat action=masquerade src-address=10.10.2.0/24 out-interface=Digi-PPPOE log=no log-prefix=""

Route :
[admin@MikroTik] /ip route> print
Flags: X - disabled, A - active, D - dynamic, C - connect, S - static, r - rip, b - bgp, o - ospf, m - mme, B - blackhole, U - unreachable, P - prohibit
# DST-ADDRESS PREF-SRC GATEWAY DISTANCE
0 ADS 0.0.0.0/0 Digi-PPPOE 0
1 ADC 10.0.0.1/32 91.83.35.139 Digi-PPPOE 0
2 ADC 10.10.2.10/32 10.10.2.254 <sstp-SSTP_Client> 0
3 ADC 192.168.1.0/24 192.168.1.254 bridge-LAN 0
4 ADC 192.168.2.0/24 192.168.2.254 bridge-Wifi 0

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#12821) Reggie0 válasza Core2duo6600 (#12820) üzenetére


Reggie0
félisten

Na, akkor mar csak az a kerdes, hogy van-e mas eszkoz a halozatodban, ami a routeren log es elered, vagy a "minden eszkozt elersz"-t ugy kell erteni, hogy a router megvan vpn-en keresztul is.

A HAP AC2-hoz nem kell hazaerned, a routerrol tovabb tudsz telnetelni vagy sshzni, jo volna tudni azon megvan-e a default gw. (/system telnet vagy /system ssh ). Ha manualisan allitottad be az IP-jet, akkor valoszinuleg nincs megadva, ha DHCP-rol kapja, akkor valoszinuleg van default gw-je es mashol van a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#12822) Core2duo6600 válasza Reggie0 (#12821) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Van a hálón több eszköz egy Syno nas, és egy másik gép, ezeket elérem.
Manuálisan adtam meg az ip címét.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#12823) Reggie0 válasza Core2duo6600 (#12822) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor 99% default gw.

(#12824) E.Kaufmann válasza Reggie0 (#12823) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ugye :P

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12825) Reggie0 válasza E.Kaufmann (#12824) üzenetére


Reggie0
félisten

:R En megszoktam, hogy alaposan korbe kell jarni a kerdest, mert altalaban nem az elso megoldas a jo megoldas. De igazad van/volt.

(#12826) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Sikerült végre időt találnom rá, így a hap ac^2-t + wap ac-t nagyjából ezen videó alapján beállítottam capsman-el. Működik szépen, végre mindenhol van jel a házban és a kertben is, a maximális sebesség kicsit visszaesett ahogy arra számítottam.

Ezzel kapcsolatban kérdeznék:

- 2.4GHz-en az ac2-t az 1-es, a wap-ot pedig a 11-es csatornákra állítottam (a középső csatornák elég telítettek itt nálunk, ezért gondoltam erre) Úgy tudom 5ghz-en nem annyira problémás az overlapping, szomszédból ilyen jelet nem is látok, itt a 36 és 40 csatikra állítottam be a két AP-t. 20MHz-et állítottam mindkét sávon, ahogy látom a központi sávok (Ce, Ceee, stb.) beállítását a capsman megcsinálta. Ezt hagyhatom így, vagy érdemes ezen még változtatni?

- A kertben ha mobil eszközzel lecsökken használhatatlan szintre az 5g jelszintje, akkor a 2.4-re minél zökkenőmentesebb átálláshoz kell még valamit beállítanom, vagy így menni fog a sávok közti roaming magától a capsman-el?

Köszönök előre is minden tanácsot, észrevételt! :R

(#12827) Reggie0 válasza Kroni1 (#12826) üzenetére


Reggie0
félisten

Capsmannel erdemes megfontolni a local forwardingot, akkor nem a routeren lep ki a caps interfeszbol a forgalom, hanem helyben az AP-ban, igy a savszelesseg nem csokken annyira es a router procijat sem eszi. Ha filterelni stb. szeretnel, akkor igy nem tudod kozpontilag, hanem az AP-kbe kell a szabalyokat atvinni. A masik elonye, hogy halozati topologiatol fuggoen akar oda-vissza kuldozegest is el lehet kerulni, pl. ha az AP switcheben is van eszkoz. No meg a proci terheles sem koncentralodik a routeredbe.

[ Szerkesztve ]

(#12828) Kroni1 válasza Reggie0 (#12827) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi, ennek utánanézek és kipróbálom. :R

A beállítása ennek annyi, hogy a configurations-nél bekattintom a local forwardingot? Közben megtaláltam róla a leírást..

[ Szerkesztve ]

(#12829) Core2duo6600 válasza E.Kaufmann (#12824) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Akkor már csak azt szeretném megtudni, hogy hogyan kell megadni a gatewayt az eszköznek.
Eddig bármit kamerát, nyomtatót nast akármit állítottam be kézzel mindegyiknél volt lehetőség az átjáró megadására.
Na most, a miki nél, hogy tudom az átjárót kézzel megadni ?
Logika szerint ott kéne lenne, ahol az ip beállításokat lehet elvégezni.

Egy másik kérdés :
Ha vendég wifit szeretnék csinálni, akkor lehetséges -e, hogy nem a fő router, hanem a hap ac2 végzi a dhcp ét, ill. minden szükséges műveletet ?
A vendég wifi nek csak a netet kellene elérnie, értelem szerűen.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#12830) Reggie0 válasza Core2duo6600 (#12829) üzenetére


Reggie0
félisten

ip route add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=<ide ird a cimet>

(#12831) bacus válasza Core2duo6600 (#12829) üzenetére


bacus
őstag

"Logika szerint ott kéne lenne, ahol az ip beállításokat lehet elvégezni."

Ez miféle logika egy ROUTEREN ???? Mert egy akármilyen eszközön aminek van 1 db ip címe és egy darab átjáró elegendő, ott rendben van, de ez egy router.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#12832) Core2duo6600 válasza bacus (#12831) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Jogos :)
Valóban egy router, bár most csak AP ként ill. switchként funkciónál.
Reggie0
Köszi neked is.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#12833) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni CAPsMAN / bridge VLAN filtering ügyben.

RB2011
VLAN100 - helyi háló
VLAN200 - vendég háló
eth1 - WAN
eth2 - TP-LINK okos switch VLAN100/200
eth3 - VLAN100
eth4 - VLAN100
eth5 - cAP
eth6-10 - VLAN100

A problémám a következő: ha az eth5-öt berakom a bridge/ports alá, akkor a CAPsMAN nem találja a cAP-et. Ha kiveszem a bridge-ből, akkor CAPsMAN működik, felveszi a helyi és a vendég wifit is, de nem érem el az eszközt VLAN100-ból IP alapon.

A cél az lenne, hogy helyi hálózatból el tudjam érni a cAP-et is IP alapon.

[ Szerkesztve ]

(#12834) Kroni1


Kroni1
veterán

Egy olyan wifis problémám van, hogy androidos telefonokon, ha kimegyek velük a kertbe (nyilván a jobb jelerősség miatt) átállnak 2.4Ghz-re, és ezután maradnak is azon, hiába jövök vissza a router közelébe, nem állnak vissza 5GHz-re.

A RouterOS-ben van erre valami band steering szerű megoldás? Kliens oldalon vannak ilyen 3rd party appok androidra, de ha lehet inkább a routerben próbálnám beállítani.

(#12835) E.Kaufmann válasza Kroni1 (#12834) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Be lehet állítani access listet vagy mi a fenét valahol, hogy milyen jelerősségen dobja el a klienseket, bár eddig inkább olyan példát láttam, ahol a gyenge klienseket dobták le, hogy az át tudjon/akarjon csatlakozni erősebb jelű AP-ra, de elvileg biztos lehet az erőseket is ilyen módon dobálni (bár érdemes valahogy meghatározni mely kliensek tudják az 5GHz-t, vagy kézzel felsorolni őket MAC cím alapján). Majd jön erre Wifis szaki.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12836) Reggie0 válasza Kroni1 (#12834) üzenetére


Reggie0
félisten

Mikrotik nem tud semmilyen roamingos protokolt (802.11k / 802.11r), szoval nem nagyon lesz erre megoldas.

Esetleg azt megprobalhatod, hogy leveszed a 2.4GHz jelszintjet, hogy a lakasban mar erosebb legyen az 5GHz, viszont akkor kerdeses, hogy a kertben meddig er el, de egy probat megerhet.

[ Szerkesztve ]

(#12837) E.Kaufmann válasza Reggie0 (#12836) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem tud, de azért csak le lehet rugdosni a klienseket központilag és ha mázli van, akkor fel tudnak csatlakozni kis idő múlva egy erős jelű AP-ra. Még ha nincs is ilyen RSSI trükk, akkor is át tud egy idő után vánszorogni egyik AP-ról a másikra a kliens, ha már az egyiket nem éri el, a másik meg már a közelben van. Két tiplink 841n-el játszottam ilyet.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12838) Reggie0 válasza E.Kaufmann (#12837) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, viszont ha a kerdben meg nincs 5G csak 2.4G, akkor a lerugdosas miatt szakadozni fog a kliens. Sajnos itt nincs igazan jo megoldas. Ahhoz, hogy tudja a router mely kliensek rughatoak le a 2.4G-rol, ugy, hogy el tudjak erni az 5G-t kene 801.11k protokol.

[ Szerkesztve ]

(#12839) E.Kaufmann válasza Reggie0 (#12838) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha meg lehet adni MAC címet (most fejből nem tudom, lehet-e), akkor meg lehet adni kézzel, mely eszközöket rugdossa le. Nem elegáns, de egy próbát megérhet, ha állandó és kicsi az eszközpark.
Egyébként meg Unifi UFO és UAP outdoor.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12840) Reggie0 válasza E.Kaufmann (#12839) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, scriptelni lehetne, ami levalogatja a 2.4G-s interfeszen azokat, amelyek adott jelszint felett vannak es periodikusan lerugdossa.

(#12841) Kroni1


Kroni1
veterán

Köszi a gondolatokat! Hát valami szofisztikáltabb megoldást keresnék, de lehet kicsit játszani fogok a 2 AP elhelyezésével vagy talán beszerzek mégegy kültéri wap ac-t a kerthez, és ha mindenhol lesz megfelelő 5G nekik (nem nagy a ház és a kert sem) akkor egyszerűren a telefonokkal elfelejtetem a 2.4-et..

(#12842) Core2duo6600 válasza Reggie0 (#12836) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Tudni kéne, hogy a telók ismerik-e ezt a protokollt egyáltalán ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#12843) Reggie0 válasza Core2duo6600 (#12842) üzenetére


Reggie0
félisten

Tobbnyire tudjak, de vannak bugos telok/swverziok.

(#12844) Pille99


Pille99
tag

Sziasztok,
kis segítségre lenne szükségem.

Megpróbáltam a NAS két LANját egyesíten 802.3ad szerint.
Sikerült is a trönkölés, az egyesített LAN 2 GB-os lett a NAS szerint.

Próbáltam Mikit 2 portját beállítani ezzel a parancsal:
/inteface bonding add slaves=ether6,ether9 mode=802.3ad lacp-rate=30secs link-monitoring=mii transmit-hash-policy=layer-2-and-3

Bonding miatt ezt a 2 portot ki kellett vennem a Bridge-ből.
A NAS eltűnt, csak pingetni tudom a mikiből.
Mit kell még beállítanom, hogy előkerüljön a NAS?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#12845) e90lci válasza Pille99 (#12844) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
A bondingot tedd vissza a bridge-be.

(#12846) Pille99 válasza e90lci (#12845) üzenetére


Pille99
tag

Sikerült, azt hittem, ha nem jelenik meg a Bridge ports listájában, akkor nem is lehet betenni.

Köszi :)

(#12847) Kenderice


Kenderice
senior tag

Sziasztok.
Adva van egy kamerarendszer. A net 40 méterre van tőle.
Kinéztem egy sxt sq lite2 access pointot.
Ez jó lesz kliensek, rátérve a kamerarendszer központi egységére?

(#12848) E.Kaufmann válasza Kenderice (#12847) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Másik oldalon mi van? Az a biztos, ha mindkét oldalon van egy rádió és dedikált PtP kapcsolatot csinálsz. Amúgy én a helyedben, ha lesz állandó rálátást, legalább 5GHz-s rádiókat vennék. Ha 10km-re jók voltak, akkor 40m-re is, valamint más wifije is kevésbé zavarja, max a DFS lehet gond, de azt is lehet kezelni.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12849) Kenderice válasza E.Kaufmann (#12848) üzenetére


Kenderice
senior tag

A másik oldalon egy tipli C5 ac1200 van, ami egy lhg lte-n veszi a mobilnetet (de ez nem lényeges).
A terület üdülőövezet, sehol nincs más hálózat.
Az egyik ház állandóan lakott, a másik egy nyaraló ami a szomszédé.
A kamerák a nyaralóházon lennének, oda kéne ez, hogy lássa a szomszéd a kamerák képeit.
Simán telefonnal sebességet mérve 15 megabit körül van, de kültéri egység kell. Meg persze üzembiztos.
Ezért gondoltam erre az eszközre.

(#12850) zolage


zolage
friss újonc

Sziasztok! Egy routert ki szeretnék cserélni egy másikra (CRS125-24G-1S --> CRS326-24G-2S). Ha megcsinálom a biztonsági mentést a korábbin (6.48-as verzió) és felrakom az újra (6.48.1) akkor Winboxban minden konfigot látok, ami a korábbin rajta volt, viszont semmilyen led sem jelzi, hogy lenne a portokon adatforgalom, nem kap semmi IP-t, lényegében (kívülről ránézve), mintha teljesen vadi új lenne, azzal a különbséggel, hogy nem villog a led. Ti találkoztatok-e már ilyennel, illetve volt-e rá valami megoldásotok vagy vigyek fel mindent manuálisan? Előre is köszönöm a a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.